Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22801) access_denied válasza atike (#22799) üzenetére


access_denied
senior tag

BD50 iso-hoz is elég a 100-as LAN. Kivéve, ha terhelt a hálózat, nem megfelelő minőségű a hálózati eszköz, stb...

(#22802) Tibiajax válasza access_denied (#22801) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

persze, h elég.. az elméletben

(#22803) atike válasza Tibiajax (#22800) üzenetére


atike
nagyúr

?

Ott figyel a menüpontokban, hogy enable Gigabit ethernet... Az nem működött....? :U

(#22804) Tibiajax válasza atike (#22803) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

:N

(#22805) dunkel válasza Tibiajax (#22802) üzenetére


dunkel
őstag

A gyakorlatban is elég. Valaki számolta itt nemrég, hogy kb 35 megabit elég a bd50-nek, mert nem magasabb a bitrátája. Legyen ráhagyással 50. Egy 100-as hálón ez félgőzzel átmegy, a szűk keresztmetszet amit nem lehet átlépni a média lejátszó: ennek a hálózati folyamnak a kezelésére processzoridőt kell áldozni. Ha belefér még a video dekódolás mellett a hálózat kezelése akkor jó, ha nem akkor bukta sajnos.
Azt nem értem hogy lehet egyáltalán piacra dobni olyan lejátszót ami ezt nem tudja, ennek gyakorlatilag alapnak kellene lennie.

(#22806) Tibiajax válasza dunkel (#22805) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

na igen
sajnos az egreat-nál is, meg az én qnap-omnál is a sigma-ban keresendő a hiba kulcsa..
azt gondolom

(#22807) Patice válasza dunkel (#22805) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én voltam.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22808) tobias40


tobias40
veterán

Kipróbáltam a Celine Dion A New Day.iso 35,7 gb-t

Nekem a popi A-210-el csak a két intro jön be az elején hang-al együtt utána se kép se hang! :W

Mi lehet a gond?

(#22809) anonym1s válasza bsanya (#22771) üzenetére


anonym1s
őstag

Valoban :)
Akkor pontositok cseppet.
Nekem 101 nincs, de olvastam hogy ugyanaz mint a 301, csak kisebb, kevesebb csatlakozoval es nincs benne hely vincseszternek.

Nekem 301 van es vannak aprobb bosszanto hibai, de lejatszik rendesen mindent, szoval nem rossz.

Van egy WD TV Live3 is amit ajanlottam a 101 helyett, de most talalkoztam egy igen sulyos hibaval ennel a WD-nel, ami miatt most mar nem ajanlanam.

A hiba: 6 dvd iso fajlbol 5-ot helytelen keparannyal jatszik le. Van amelyiket alul-felul nyomja ossze, masokat meg ket oldalrol, es nem talaltam semmi beallitast vagy kulon erre valo gombot a taviranyiton amivel a keparanyt lehetne allitani.
Valakinel van ilyen hiba? FW: 1.12.14

(#22810) ultio válasza anonym1s (#22809) üzenetére


ultio
senior tag

Egyel korábbi firmware van fenn, az általad említett hibával nem találkoztam, pedig vannak iso fájlaim, például elég sok családi videó és tökéletes.
Sőt a Celine Dion New Age koncertfilm, a BD50, is tökéletes, az is iso. Simán lehet tekerni is benne, nem akad, nem döcög, röcög. Full képernyős nálam.

Valahol van egy Automatikus képarány beállítás, nekem azon van.

[ Szerkesztve ]

rasti rusti

(#22811) anonym1s válasza lacos001 (#22708) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Melyik fw van a tieden?
Nekem a legutolso van rajta, es hibatlanul lejatszik mindent (avi, dvd iso, bd25 iso), a filmbe tekeres is gyorsan megy. HD hangot nem tudom tesztelni mert nincs hd erositom, de tervben van, lehet a heten meg is rendelem.

Ja, egy kerdes. Amikor 23.976 filmet nezek a lejatszo nem 24hz-re valt hanem 60-ra (egesz pontosan 59.94-re). Ez normalis, igy kell lennie?

A WD TV Live3 nem 60-ra valt ilyenkor hanem 24hz-re, kiirja a teve a film indulasakor.

(#22812) anonym1s válasza ultio (#22810) üzenetére


anonym1s
őstag

Akkor neked az 1.11.14 van rajta, ugye? Este rarakom azt es proba.

En is ugy emlekeztem hogy lattam valahol automata keparany allitast a menuben, de most nem talalom. A tiedben hol van?

Ja, van egy masik hibam is. Egyik BD25 iso filmnel rettenetesen akad lejatszas kozben, annyira hogy a hang is elmegy.
Ez az: Gosford.Park.BD25.AVC.DTS-HD.MA.5.1.Hun.Remux-Stirlitz99
Viszont egy masik BD25 film hiba nelkul megy, pedig annak magasabb a bitsebessege, csak az nem iso-ban van hanem mappaban es onnan inditom az m2ts fajlt.

[ Szerkesztve ]

(#22813) DBC


DBC
tag

Sziasztok!

Sajnos mivel az LG XF2 már rég nincs forgalomban fogalmam sincs mi a hozzá leginkább hasonló lejátszó árban. Tetszett, hogy könnyen felkapható, aránylag sok kiterjesztéssel elbír, állítható a felirat méret/ szín, nem kell hozzá külön merevlemez.
tudtok segíteni mi hasonlót lehet kapni mostanság?

(#22814) anonym1s válasza DBC (#22813) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Nekem van egy dune 301, egy wd tv live3, egy playonhd mini, es az altalad felsorolt dolgokat mind a harom tudja.

Nem jo. Most esett le, hogy a "nem kell hozza kulon merevlemez", valojaban beepitett merevlemezre utal, es igy mar csak a dune 301 felel meg ennek a 3 altalam emlitett kozul.

[ Szerkesztve ]

(#22815) ultio válasza anonym1s (#22812) üzenetére


ultio
senior tag

Igen, a 1.11.14.
Talán a Video/Audio kimenet beállításban van a képarány.

Eddig egy BD25-ötöt próbáltam ami nem iso-ban volt, nem volt vele gond.
Min vannak a tartalmak? Lehet a kicsomagolás miatt akad.

Amúgy másik topikban olvastam, hogy többen találkoztak már ezzel a problémával, konkrétan, hogy egy adott verziójú tartalom akadt, más meg nem. Más formátumban kölcsönzött ugyanaz a tartalom már jó volt, tehát valszeg nem a lejátszóban, hanem a tartalomban keresendő a hiba.

Én inkább az 1080-as mkv-kat preferálom, de Bd50 és BD25, amit néztem, tökéletes volt.
Még a korábban általam is említett New Age koncertfilm is.

rasti rusti

(#22816) ultio válasza anonym1s (#22811) üzenetére


ultio
senior tag

Ja, egy kerdes. Amikor 23.976 filmet nezek a lejatszo nem 24hz-re valt hanem 60-ra (egesz pontosan 59.94-re). Ez normalis, igy kell lennie?
Melyik lejátszódról beszélsz?

A WD-ben be lehet állítani, hogy automatikusan váltson a frissítések között és szépen meg is teszi, látom, mert ugye ki is írja.

rasti rusti

(#22817) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Lehet hogy hülye kérdés lesz és nem is a legjobb fórumon teszem fel, de hogy tudom a legolcsóbban megúszni azt, hogy egy asztali DVD lejátszót kiváltsak valami olyan lejátszóval, ami USB-ről is tud lejátszani alap filmeket (.avi, .mkv). Nem full HD, mivel egy CRT TV-n lenne nézve, csak meguntam hogy az asszonynak állandóan DVD-re írjam ki a filmjeit. :D :D :D

Vélemény, miben kellene gondoloznom?

Köszi

(#22818) dh66e válasza Pityke78 (#22817) üzenetére


dh66e
veterán

legolcsóbban ha felmész az apróra és sokszor dvd lejátszó árában kaphatsz médiaplayert használtan de amire neked kell mindegyik megfelel.

(#22819) BBéci válasza anonym1s (#22811) üzenetére


BBéci
titán

"Ja, egy kerdes. Amikor 23.976 filmet nezek a lejatszo nem 24hz-re valt hanem 60-ra (egesz pontosan 59.94-re). Ez normalis, igy kell lennie?"

Nem, az nem normális. Alighanem a képbeállítások menüpontban kell valamit változtatni, mondjuk engedélyezni az automatikus váltást és a 24p-t.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22820) Tin válasza Pityke78 (#22817) üzenetére


Tin
veterán

ugyanez volt 1.5 évvel ezelőtt nálam, én 10e-ért vettem újonnan egy egreat r6c-t, ami mindenben kompromisszum volt (szar táv, kontakthibás, vinyókat nem igazán kezelte), de végülis sok bosszankodással, pendrive-al használva, mindig 2-3x bedugva mire felismeri, használható volt. a gari lejárta előtt megjavíttattam, most egy ideig elvileg megint jó, de lecseréltem, a polcon pont jó helyen van.

nem ijesztgetés, de tényleg vagy használtan (és olcsón!) vegyél valamit, vagy költs rá kicsit többet.

(#22821) Pityke78 válasza Tin (#22820) üzenetére


Pityke78
őstag

Ajaj, ez nem hangzik túl jól. Az a baj, hogy nagyon nem vagyok képben, hogy használtban is mit lenne érdemes. Azt hittem egy rábökitek, hogy ezt vegyem meg, mert ez arra pont jó lesz, amire nekem kell és nem kerül sokba.

Használtban esetleg miben lenne érdemes gondolkoznom? Mondjuk 10.000-ért? :D

(#22822) Tin válasza Pityke78 (#22821) üzenetére


Tin
veterán

ha nincs sok pénzed, vegyél párezerért valamit ami működik, és akkor egy ideig tudod használni, aztán ha nem tetszik, nem buksz sokat.

ha viszont középtávú megoldást keresel, inkább a 30e-hez közeli árkategóriában keresgélj, újan.

a kettő között pedig majd fórumtársak ajánlanak középtávon is használható, használt megoldást...

szerk: az a baj, hogy 10K körül használtan sincs semmi normális lejátszó, csak régebbi wd tv-k és asusok...

[ Szerkesztve ]

(#22823) dh66e válasza Pityke78 (#22821) üzenetére


dh66e
veterán

5k-tól kaphatsz alap tudású régebbi modelleket is,de igen 10k már biztos nézelődhetsz.
Ilyeneket keress:wdtv,ASUS Oplay.
Persze ha több is összejön és nem tudsz dönteni majd súgunk. :)

[ Szerkesztve ]

(#22824) #75912448 válasza dh66e (#22823) üzenetére


#75912448
törölt tag

Egyetértek, használt 10k körül Asus O!Play megfelelő választás.

(#22825) benceb77 válasza kisgyerek85 (#22041) üzenetére


benceb77
tag

Hiába lenne elég a 100-as LAN, valószínűleg a proci nem bírja a munkát. USB-n gond nélkül megy, de ekkor a procira is kevesebb teher jut.

(#22826) tobias40


tobias40
veterán

erre vki tud segítséget?

(#22827) benceb77


benceb77
tag

Mede8er 600 tulajoktól kérdezem, hogy náluk bírja a proci a fullhd 3d lejátszást hálózaton?

(#22828) Tin válasza benceb77 (#22827) üzenetére


Tin
veterán

a kérdésed gondolom bd50 iso-ra vonatkozik, amin viszont egy hosszabb film 3d-ben sem sokkal nagyobb méretű, mint a "sima", lévén nem férne rá a lemezre.

viszont, mivel gigabites portja van a mede8er-nek, és a jelenlegi "csúcs" realtek processzor van benne, kétlem, hogy ne bírna 50 mbit/secet streamelni.

(#22829) anonym1s válasza ultio (#22815) üzenetére


anonym1s
őstag

A dune 301 lejatsza rendesen, nem akad, szoval inkabb a lejatszo lehet a ludas szerintem. Este megprobalom azt a regebbi fw-t es majd beszamolok az eredmenyrol.

(#22830) Warter válasza Tin (#22828) üzenetére


Warter
őstag

Felesleges találgatni, olyan írjon, aki kitudja próbálni.

[ Szerkesztve ]

(#22831) BBéci válasza Warter (#22830) üzenetére


BBéci
titán

WiFi-n ki tudom próbálni, de annak nem sok értelme van. Az OPPO-val a 2D is akadt.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22832) anonym1s válasza ultio (#22816) üzenetére


anonym1s
őstag

A dune 301-rol. A wd tudom hogy 24hz-re kapcsol ilyenkor mert kiirja a teve, de a dune 60hz-re, azert erdekel hogy a dune 301-nel normalis ez?

(#22833) BBéci válasza anonym1s (#22832) üzenetére


BBéci
titán

Válaszoltam, nem normális. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22834) Tin válasza Warter (#22830) üzenetére


Tin
veterán

tessék: csak egy kis gugli kellett hozzá:)

de ezt a threadet amúgy már linkelte valaki valamikor.

(#22835) anonym1s válasza BBéci (#22819) üzenetére


anonym1s
őstag

Ott be van kapcsolva a 24/50/60hz-re valo automata valtas es 60-ra allitja. Nem ertem miert.

Masnal is csinalja?

(#22836) Dorian válasza anonym1s (#22835) üzenetére


Dorian
félisten

A film alatt, ha megnézed a TV info-ját az is 60Hz-et mutat? Tud a tévéd 24p-t?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#22837) Warter válasza Tin (#22834) üzenetére


Warter
őstag

On the avatar 3D it also played very well from external hard drive with no issues , was perfect streaming over NFS (using windows home server ) with no drops in video or audio for about 45 minutes, in samba (using ds412+ ) i had a few audio drops due the high bitraite and the limitation of samba to 90mbps.

Aham, szóval lehetnek gondok a full 3D-vel hálózaton keresztül.

(#22838) Tin válasza Warter (#22837) üzenetére


Tin
veterán

ja, és le is írta, hogy a samba miatt. de hogyha nfs-en simán megy, akkor nem a proci nem bírja:)

(#22839) Ejelhar válasza anonym1s (#22835) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Masnal is csinalja?

Nekem a H1 a 25 vagy 30 fpsnél dupláz, ilyenkor 50 vagy 60fps-be löki tovább. De a 23,976-nál soha nem csinálta, ezt hagyja úgy ahogy van.

(#22840) Ejelhar válasza Tin (#22838) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Lehet csak véletlen, de a Sigma procis H1 is pont itt dobja be a törülközőt. 88Mbit/s-ig bírta nálam sambán keresztül.

Amúgy az ellenoldal hálókareszén is sok múlhat szvsz. Azért gondolom ezt, mert a Desktop gépem lenyomja a 80-as tesztvideókat a Dune-nek, a notim azonban nem, arról már akadnak.

(#22841) Bandikut válasza benceb77 (#22827) üzenetére


Bandikut
tag

Saját tapasztalat: NFS megosztással jól viszi a full HD 3D ISO-t is, samba-val már lehet akadás. Mivel tudja az mvc mkv-t is, sok szempontból előnyös átrakni mkv-ba (MakeMKV programmal).

(#22842) BBéci válasza Bandikut (#22841) üzenetére


BBéci
titán

Te láttál már mkv-ban frame packed 3D-t, ami az ISO filmekben alap?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22843) #93966848


#93966848
törölt tag

Szeretném megosztani SMB-n keresztül a laptop külső vinyóján lévő filmeket a lejátszóval, de sehogy se jön össze.Azt már elértem, hogy SMB szerver menün belül megjelent egy mappa, amit az SMB menün beírtam, de utána még kér jelszót meg felhasználónevet, ami folyton Logon fail!Tudna valaki nekem segíteni? :R

(#22844) Bandikut válasza BBéci (#22842) üzenetére


Bandikut
tag

Igen, az említett programmal lehet ilyen mkv-t létrehozni, az mvc-3d opciót kell kiválasztani. Egyébként a HD audio sávokat is bele lehet tenni.

(#22845) Ejelhar válasza #93966848 (#22843) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Szvsz jelöld a lejátszó gyártóját és típusát, valszeg gyorsabban kapsz segítséget.

(#22846) #93966848 válasza #93966848 (#22843) üzenetére


#93966848
törölt tag

Mede8er X6003D-ről lenne szó!

(#22847) BBéci válasza Bandikut (#22844) üzenetére


BBéci
titán

Jó tudni. Speciel én jobban szeretem az ISO-kat, direkt azokra vadászom, viszont nem hálózaton játszom le.
A HD hangsávú mkv-kat pedig messziről kerülöm. Egyet véletlenül beszereztem, csak gondom volt vele.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22848) Bandikut válasza BBéci (#22847) üzenetére


Bandikut
tag

Ebben a programban az a jó, hogy ki lehet válogatni hogy az ISO-ból (vagy a BD-ből) mi maradjon meg az mkv-ban. Így meg lehet szabadulni a felesleges hangsávoktól, feliratoktól és egyéb sallangoktól, sok tárhely takarítható meg ezzel. Az mkv-val jobban megbirkoznak a lejátszók is, és további nagy előny, hogy a "branched" BD-k sem akadoznak a konverzió után. Mivel sem a videó, sem az audió sávokat nem tömöríti, gyorsan végez egy BD-vel, átlagos gépen egy BD50 átkonvertálása kb 15 perc. Érdemes egy próbát tenni vele.

(#22849) Pityke78


Pityke78
őstag

Nem tudjátok, a mediamarkt-ban lehet esetleg venni médialejátszót, vagy ilyen árut nem is forgalmaznak?
Nem igazán találtam a honlapjukon..... :(

[ Szerkesztve ]

(#22850) dh66e válasza Pityke78 (#22849) üzenetére


dh66e
veterán

szerintem van, de ott inkább ne vásárolj mert dög drágán adják a legagyibbakat is.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.