Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22951) hunaqua válasza cekkk (#22949) üzenetére


hunaqua
addikt

Szerintem már sz@rnak rá.Majd kijön a 1187,és az fogja tudni.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#22952) traktorgumi válasza Ejelhar (#22940) üzenetére


traktorgumi
aktív tag

:D

(#22953) luigi106


luigi106
tag

BBéci, téged szeretnélek megkérdezni,amiről még nem olvastam idáig sehol.
Adva van egy médialejátszó, legyen az Dune vagy mede8er végülis mindegy, mennyire nyúl bele a képükbe egy házimozi erősítő. Tehát ha alapból tetszik a lejátszó képe, akkor van-e értelme a képet is bevinni az erősítőbe. Persze most ne feltétlen egy nagyon olcsó erősítőre gondoljunk, bár a válasz akkor is érdekes lehet, hanem mondjuk legyen az erősítő egy Marantz SR-6005-ös. Izgatottan várom a válaszodat, mert gondolom neked van tapasztalatod ilyen téren is. Előre is köszi a választ. Üdv luigi106. :R

(#22954) Dorian válasza luigi106 (#22953) üzenetére


Dorian
félisten

Amíg Béci nem jön: észrevehetetlen

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#22955) DjKoxi válasza Dorian (#22954) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Én sem vettem észre semmi különbséget, pedig nekem még bekerült egy HDMI splitter is az erősítő után. Lehet, hogy 500e Ft feletti megjelenítőn, sasszemmel, odafigyelve, hibákat keresve észrevehető a különbség, de ha nem látom, akkor sem fogom, ha több helyen is leírják.

(#22956) luigi106 válasza Dorian (#22954) üzenetére


luigi106
tag

Tehát akkor ne is dugjam be a hdmi kábelt az erősítőbe, mehet egyből a tv-be?
Persze a hangot azért egy optikain beviszem.

[ Szerkesztve ]

(#22957) Hooper válasza BBéci (#22925) üzenetére


Hooper
őstag

Milyen TVknél jönne ki?
Blurayt akkor elfelejtem, amúgy se túl költség hatékony.
"24p-s filmeket 60-ra erőltetik" > motion plus-ra gondolsz ? Az valóban elég fura alap beállítással -felgyorsítja a képet- de a "tiszta" modot választva hibátlan szvsz.
Nos most mar csak az merült fel bennem h miért is van szükség mediaboxra ha a Smart tv hddről lejátsza amit kell? :P

(#22958) Dorian válasza luigi106 (#22956) üzenetére


Dorian
félisten

Miért tennéd ezt? HDMI a lejátszóból az erősítőbe, majd még egy HDMI az erőlködőből a TV-be.

Hooper:
Arra gondol, hogy a 24-nek a 60 nem egész számú többszöröse, így ricegős lesz a kép.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#22959) BBéci válasza Dorian (#22958) üzenetére


BBéci
titán

Normál esetben én is átvezetem a képet az erősítőn, csak amikor HDMI kábeleket tesztelek, akkor csatlakoztatom közvetlenül a tévébe azokat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22960) #93966848


#93966848
törölt tag

Szóval a Dune 102 jobb a MED600X3D-nél?Képminőségben

(#22961) access_denied válasza Ejelhar (#22940) üzenetére


access_denied
senior tag

Magyarán a 102, 301 is tudja a 23,976-ot. Gondolom a DTS HD-ra gondoltál a némafilmekkel :).

Ebédnél szentimentáliskodtunk egy kicsit, meséltem, hogy volt olyan vhs film, amelyiknél úgy fél óráig azt hittem fekete-fehér, majd bevillant némi színes is és tisztázódott, hogy csak arról van szó, hogy ez egy 100.-ik másolat :). Ezt hogy lehet elmesélni egy mai fiatalnak...

(#22962) access_denied válasza #93966848 (#22960) üzenetére


access_denied
senior tag

Ez gondolom kb. 100-ból 95 embernek fel se tűnik. Nyilván ha nincs összehasonlítási alap, akkor nem ezzel foglalkozik az ember.

(#22963) cekkk válasza hunaqua (#22951) üzenetére


cekkk
veterán

Itt nem erről van szó hanem a lopásról, ha lopnának mindent akkor tudná a realtek már rég.

(#22964) BBéci válasza access_denied (#22962) üzenetére


BBéci
titán

Pláne belépő, vagy alsó középkategóriás "ledtévén", ami nemhogy kalibráltatva nincs, de egyesek dinamikus módban használják.
Állítólag a TV-102 egyáltalán nem ad ki sima DTS hangot sem.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22965) access_denied válasza BBéci (#22964) üzenetére


access_denied
senior tag

Az pazar, felér egy fordítva bekötött hangfallal.

Olvastam a fórumot, naprakész vagyok, ezzel a 102-vel szépen döntik össze az eddig szépen felépített presztízsüket.

(#22966) anonym1s válasza access_denied (#22961) üzenetére


anonym1s
őstag

Ez jo volt, ilyennel en is talalkoztam annak idejen eleg surun, plusz meg hozza jott a narrator nagyon szar eletunt hangja, es megis elvezettel neztunk minden filmet amikor osszeultumk cimborakkal videozni :)

[ Szerkesztve ]

(#22967) BBéci válasza access_denied (#22965) üzenetére


BBéci
titán

Az trükkös, hogy ami nálam volt pár hétig, az még a DTS-HD MA-t is többnyire lejátszotta.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22968) Mezga Aladár válasza BBéci (#22967) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Jó estét.
Kartársak, a popi a210 honnan a búbánatból tudja, hogy a bd lemez hd hangjából: 1 a magot dekódolja, 2 a hd sávot továbbítsa?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#22969) szucsi57 válasza Tin (#22950) üzenetére


szucsi57
tag

Az "ellopás" alatt én nem csupán egy szimpla ellopást értek, mert ha csak az lenne, akkor a cégek nem lennének képesek mit kezdeni a beszerzett infókkal. Mindegyiknek azonos tudás és műszaki színvonalon kell lenniük, hogy kreatívan tudják alkalmazni azt, ami a kezükbe került.

Mellesleg, minden cégnek rendelkezésére áll a chip technológia, amellyel chipeket lehet készíteni. Megveszik egymás chipjeit és megfejtik, hogy mi van bennük, hogy hogyan működnek. A chipek visszafejtése már 20-25 éve sem okozott különösebb gondot a hozzáértők számára. A mérnökök a soklábú eszközök lábaira különböző bemenő jeleket adnak és megmérik, hogy a többi lábon ilyenkor mi jelenik meg. Az így elkészült működési leírás alapján a villamosmérnökök terveznek egy olyan újat, ami a megfejtett működést valósítja meg, csak egy kicsit jobban.

Ez egy rég bevált módszer. A KFKI már a 80-as években így koppintotta egy amerikai cég számítógépeit.

A színekről: a legtöbb most kapható TV 6 vagy 8 bit színmélységet képes megjeleníteni. Ezekre hiába küld bárki 10-12 bit színmélységű képet, hiszen annyi színt nem tud a kijelző megjeleníteni. Ezért ezt a paramétert ugyan marketing szempontból lehet hangsúlyozni, de ettől effektíve nem lesz jobb a megjelenített kép a képernyőn.

A tesztekről: az ember egy erősen szubjektív szempontok által vezérelt biológiai egység. Amíg a képek összehasonlítását nem 5 darab, egymástól teljesen elszeparált, véletlenszerűen felvillantott anyag alapján végzik el, ADDIG NEM LEHET TESZTRŐL BESZÉLNI!

(#22970) hunaqua válasza cekkk (#22963) üzenetére


hunaqua
addikt

Szerintem meg tudja rég,........csak akkor,hogy fogja eladni idén mondjuk az Egreat R7S-ből az 1.000.000 darabot? :)

Ez csak szigorúan üzlet! :)

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#22971) cekkk válasza hunaqua (#22970) üzenetére


cekkk
veterán

Nem hinném, mert ha tudná, akkor rég milliókat tudtak volna eladni.

Sőt akkor nézd meg ott van a sigma évek óta tudja különösebben nem változott semmit a csip mégis megveszik a lejátszókat. Meg ha tudná, akkor a Meder vagy mi sem kínlódna vele.
Meg gondolom egret /=(nem egyenlő) realtek ;)

(#22972) #75912448 válasza cekkk (#22971) üzenetére


#75912448
törölt tag

Úgy tudom "direkt" nem tudja. Évekkel ezelőtt koncepció volt a 24Hz-es lejátszás, szerintük az akkori megjelenítők kompatibilitásához jobban megfelelt. Mondjuk illett volna haladni a korral :)

(#22973) cekkk válasza #75912448 (#22972) üzenetére


cekkk
veterán

Én ezt nem tudtam. :R
Ez már az ő bajuk, azóta jó pár év eltelt, fejlődni kellett volna. De ha tudni fogják akkor tényleg odavernek a sigmanak az olcsó kategóriában :U

(#22974) #75912448 válasza cekkk (#22973) üzenetére


#75912448
törölt tag

Üzleti érdek, hogy a 1187 - vagy aminek a köv sorozat hívni fogják - képes legyen rá. A 1186-tal egészen biztosan csak a Micca és Mede8er (legalábbis 2D-ben) és talán a Himedia tudja.

De ezzel az üzleti érdekkel is mellélőhetek. Nagyon meglep mit művel a Dune a 102-vel DTS fronton. Semmi értelmét nem látom. Azaz egyet igen, azt üzenik vele, hogy vegyetek Mede8ert, az tudja a DTS-t, HD hangokat, és sztereóra is lekeveri erősítővel nem rendelkezők számára.

[ Szerkesztve ]

(#22975) hunaqua válasza cekkk (#22971) üzenetére


hunaqua
addikt

Szerintem ezt rosszul gondolod most.Üzleti tervek épülnek fel év,hó,stb.Ez a Realtek 1186 bejött nekik most nagyon, ebben a formában is.A következő generációban (mondjuk 1187) elő kell rukkolni újdonságokkal.A Customer nem foglya lecserélni régi lejátszóját,ha az "mindent" tud.

A Mede8er most a vége felé megvette gombokért (1186-ot),és ebből próbálja kihozni a maximumot a minél nagyobb profit reményében.

A Realtek szerintem már rég belesz@rik a 1186-ba.

Az Egreat-ot példának hoztam,hisz a Realtek-nek nagyon fontos (+ sok más gyártó is).
Egyébként kíváncsi lennék arra,hogy melyik Realtek 1186-os modell fogyott a világon legjobban. (szerintem azért az Egreat ezeken az árakon elég sanszos,akkor meg pláne fontos a Realtek-nek).

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#22976) #75912448 válasza hunaqua (#22975) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ráadásul 3D fronton van 1 év előnyük a Sigma-val szemben. Nem beszélve a jobb HD audio támogatásról. Márpedig mi kell a népnek? HD hang és 3D, ez a divat. A Base 3D-t talán már összerakták Dune-ék, de nem éppen baráti, 90k-s árral. Márpedig az a 867x proci nincs túl nagy előnyben a 1186-tal szemben képminőség terén, nem indokolt a 2x ár!

(#22977) cekkk válasza hunaqua (#22975) üzenetére


cekkk
veterán

Pont ez az.
Tisztában vagyok az üzleti dolgokkal, de megint csak azt tudom felhozni, hogy ott van a sigma végülis évek óta semmi nagyot nem tudott kihozni mégis vásárolják azokat a gépeket.
A realtekes gépek egyedül az árukkal tudtak versenyezni. Én szerintem aki megvette ezeket, úgy, hogy tudta, hogy nem lesz 24p az nem fogja lecserélni az miatt, mert eddig sem bántotta a szemét. Aki meg megvette és zavarta az gyorsan el is adta.

Persze telefonoknál és sok mindennél ez van amit írsz, de itt ezeknél a csippeknél én nem látom, hogy évek óta bármi igazán nagy sőt kicsi előre lépések lettek volna. Jah igen a VPX de az egy elbaszott csipp lett. :W

(#22978) hunaqua válasza #75912448 (#22976) üzenetére


hunaqua
addikt

...persze,és mindjárt itt lesz az Egreat R7S, KAIBOER K7,stb a maga 100usd alatti árával. :)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#22979) hunaqua válasza cekkk (#22977) üzenetére


hunaqua
addikt

Én nem biztos,hogy így gondolom. Még 2-3 éve ragályos betegségként tekintettünk a Realtek-re. (pont úgy mint a 70'-es években Amerikában a Sony-ra,vagy az LG elődjére a Goldstar-ra,vagy 20 éve a Samsung-ra).Az akkori nagy márkák meg hol vannak már? (Telefunken,Grundig,stb)

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#22980) cekkk válasza hunaqua (#22979) üzenetére


cekkk
veterán

Miért most nem az még? Pont azt az egy dolgot nem tudja ami igazán fontos lenne. Aztán a körítés már nem az ő dolguk. Lásd popi-dune, mennyivel stabliabb dolgot hozott ki a dune a másikkal ellenben.
Akárki akármit mondotok több éves késésben vannak a realteknél, ha majd jön a 24p akkor pariban lesznek a sigmával.
Mondjuk remélem, lesz ellenfele a sigmának és csökkennek ott is az árak :K

(#22981) tobias40


tobias40
veterán

Van ötlete vkinek erre a problémámra?
Megpróbáltam usb-ről és hálózatról is de ott is uanaz a jelenség! :W

[ Szerkesztve ]

(#22982) kisgyerek85 válasza bencek (#22397) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Bocs, hogy csak most. 1 hétig nem olvastam a topicot és most rágtam át az egészen magamat.

Keresőbe vésd be, hogy himedia 900 és találsz egy pár véleményt tőlem erről a lejátszóról.
Andriod van rajta, de parasztvakítás az egész. Erről is lehet bővebben olvasni. Akár egreat r6s -re is rákereshetsz. Ugyanaz a chipset lakozik a himedia-ba is.

(#22983) Ulf


Ulf
tag

Sziasztok!
Milyen a feliratkezelése ezeknek a médialejátszóknak (pl dune HD TV-301 vagy Mede8er MED1000X3D). Konkrétan elboldogulnak- e a külső feliratokkal srt..., a beépített feliratokkal. Lehet e tetszés szerint mozgatni a feliratokat a képernyőn. Esetleg megoldható-e , hogy a TV alján egy külön fekete hátterű sávban jelenjenek meg? Méretük változtatható-e?

[ Szerkesztve ]

(#22984) BBéci válasza Ulf (#22983) üzenetére


BBéci
titán

Az égetettet nem lehet mozgatni (nekem nem sikerült), valamint hátteret sem tudsz a betűk alá tenni, a többire igen a válaszom.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22985) Ulf válasza BBéci (#22984) üzenetére


Ulf
tag

Köszi!

(#22986) #75912448


#75912448
törölt tag

Továbbra is A-400-ban gondolkodóknak egy részletes bemutató. Javulgat javulgat, de továbbra is rengeteg szó esik HD hang hibáról, katasztrofális hálózati BD3D lejátszásról. Bár az is látszik, hogy az alap meglenne egy kiemelkedő médialátszóhoz, de nem kevés idő lesz összerakni, vagyis összefoltozni.

(#22987) cekkk válasza #75912448 (#22986) üzenetére


cekkk
veterán

Nézem a képeket, és amikor az asztalon van és ott van két sárga elem így kora reggel azt hittem, hogy két töltény, arra az esetre, ha szar akkor egyből szét is lövi a tesztelő :Y :DDD

(#22988) need válasza #75912448 (#22986) üzenetére


need
addikt

Üdv..

mire gondoltál amikor azt írtad hogy kevés idő lesz összerakni..összefoltozni...?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#22989) cekkk válasza need (#22988) üzenetére


cekkk
veterán

de NEM kevés idő lesz összerakni, vagyis összefoltozni., de legelőször én is úgy olvastam ahogy te. Reggel van még :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22990) need válasza cekkk (#22989) üzenetére


need
addikt

hát akkor 2x ja..

1. NEM...na igen ja..ennek most már más a jelentése.. ;)
2. ja reggel van..nagyon.. ;)

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#22991) snemeth válasza BBéci (#22984) üzenetére


snemeth
aktív tag

A ráégetett senkinek sem sikerül mozgatni. :) Rá van kódolva a filmre.

(#22992) Bandikut válasza Ulf (#22983) üzenetére


Bandikut
tag

A Mede8er-nél lehet változtatni a méretet, a függőleges pozíciót, az időzítést, a kódkészletet és a színt. Kezeli a külső és a belső feliratokat is (a ráégetettet ahogy már írták természetesen nem, azt sajnos ki sem lehet kapcsolni). Ha olyan a film képaránya, hogy alul-felül fekete sáv van, akkor lehet ott a felirat.
Ezeket többnyire mindegyik médialejátszó tudja.

A Realtekes lejátszók (még) nem tudják a kényszerített feliratokat (forced subtitles).

[ Szerkesztve ]

(#22993) Tin válasza Bandikut (#22992) üzenetére


Tin
veterán

hogyhogy nem tudják? vagy ez mit jelent?

én amikor elindítom a filmet, ráteszem a forced subot ha van, és azzal nézem...

(#22994) Ejelhar válasza Bandikut (#22992) üzenetére


Ejelhar
senior tag

A Realtekes lejátszók (még) nem tudják a kényszerített feliratokat (forced subtitles).

Öööö....biztos?
Nekem Dune-m van, de azért okoskodom:-) Szóval... a Dune is úgy viselkedik, hogy a forced felirat az nem az, nem jelenik meg automatikusan. De a felirat menüből ki lehet választani mint megjelenítendő feliratot.

Nagy eséllyel a Realtekes lejátszóknak is valami ilyesmit kéne előadniuk.

(#22995) Bandikut válasza Tin (#22993) üzenetére


Bandikut
tag

Ha bekapcsolod, akkor természetesen megy. De a forced sub-nak pont az a lényege, hogy akkor is működik, ha egyébként nincs bekapcsolva a felirat.

(#22996) #75912448 válasza cekkk (#22987) üzenetére


#75912448
törölt tag

:DD

nem véletlen a 2 töltény. 1 a lejátszónak, 1 pedig a cikk írójának a teszt végére összegyűlt fesz levezetésére :-)

(#22997) Bandikut válasza Ejelhar (#22994) üzenetére


Bandikut
tag

Ezek szerint a Dune-nél is ez a helyzet, szerintem sem egy nagy tragédia, de az angol anyanyelvű felhasználók ezen rugóznak már régóta.

(#22998) Tin válasza Bandikut (#22995) üzenetére


Tin
veterán

ja hogy úúúúgy... hát, azt gondolom nem nagy cucc megcsinálni, majd a v2-ben később biztos kijön. én mindig úgy indítom a filmet, hogy beállítom a hangot és a feliratokat. sokszor maga a release van szarul megcsinálva, és az alapbeállított hang vagy felirat rossz.

(#22999) knf válasza Bandikut (#22992) üzenetére


knf
csendes tag

Sziasztok,

A Dune 102-ből valóban nem jön ki DTS hang, viszont a technical support-juk nagyon segítőkész. A javításhoz debug dump-ot kérnek tőlem egy ilyen file lejátszásáról. Esetleg valaki szakértő csinált már ilyet?

Üdv.
knf

(#23000) Tin válasza knf (#22999) üzenetére


Tin
veterán

ha elküldenéd, küldd el mellé az óradíjad is... :D

bocs, tudom hogy ebben az esetben a hatékonyság szempontjából ez a jó út, de a felhasználót bevonni a tesztelésbe a legolcsóbb termékfejlesztés, viszont nagyon gáz, főleg átlag feletti árú készülékeknél...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.