Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22601) Mezga Aladár válasza anonym1s (#22600) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Az biztos fel kellene ajánlania a user/pass párost.
Próbáld ki ezt. [link]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#22602) liszi70 válasza Mezga Aladár (#22598) üzenetére


liszi70
nagyúr

Pedig tényleg egy pár kattintás a Speciális megosztási beállításokban, és nekem a Dune, a HTPC és még a popbox is automatikusan csatlakozik samba-n a pc-hez, ezzel soha nem volt gondom. (Feltéve, hogy nincs letiltva valamilyen win7 szolgáltatás, ami a megosztáshoz kell.)

[ Szerkesztve ]

(#22603) Mezga Aladár válasza liszi70 (#22602) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ha ez így van, akkor nálad van a win 7 hálózatbiztonsága fellazítva.
Kivéve ha a lejátszódnál be lehet állítani, nem csak a gépnevet, hanem felhasználó/jelszó párost. Bár ezt kétlem.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#22604) liszi70 válasza Mezga Aladár (#22603) üzenetére


liszi70
nagyúr

Egy otthoni, belső hálózaton milyen bajom lehet? Nincs üldözési mániám, az biztos. Természetesen nincs jelszavas védelmem otthon, de pötyögjön szöveget minden bekapcsolás után az, akinek két anyja van.

[ Szerkesztve ]

(#22605) szucsi57 válasza anonym1s (#22600) üzenetére


szucsi57
tag

A legstabilabb megoldás, routeres helyi hálózat esetén:

Kábeles hálózatot érdemes kiépíteni.

A számítógépekben a helyi hálózati munkacsoport (workgroup) neve ugyan az legyen (pl. Home, Mshome, Workgroup).

A routerben fix IP számot kell definiálni a számítógépek fizikai címének alapján. A egy gép hálózati kártyájának nincs gyárilag beírt fizikai címe, akkor a hálózati kártya jellemzőinél adni kell neki egyet: tetszőleges 16 karakter hosszú jelsorozat (hexadecimális), amelyben a számok 0-tól 9-ig és betűk A-tól F-ig lehetnek benne.

Első indításkor először a router indul, majd ha felállt, a többi gép.

A gépekben elég az automatikus hálózatot használni. A televíziónál és a média lejátszónál - tapasztalataim szerint - az stabilabb megoldás, ha kézzel beírjuk azt az IP számot, gateway-t, DNS szervert, ami a routerben is szerepel.

(#22606) #75912448 válasza liszi70 (#22599) üzenetére


#75912448
törölt tag

Dune lejátszókat mindig lehetett downgrade-elni ha nem jött be a friss fw.

(#22607) traktorgumi válasza dh66e (#22592) üzenetére


traktorgumi
aktív tag

:R :R :C

(#22608) dh66e válasza liszi70 (#22604) üzenetére


dh66e
veterán

én se tököltem a jelszavakkal itthon semmi értelmét nem látom , csak még a dunere nem tudok webes felületen belépni meg a droidos távirányítást kipróbálni valami azt súgja hogy az ip címekkel lesz gondom de még küzdök.

(#22609) Mezga Aladár válasza liszi70 (#22604) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nekem van wifi-m az pedig ajtó a belső hálózatra, akármilyen védelmet alkalmazol.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#22610) szucsi57 válasza liszi70 (#22604) üzenetére


szucsi57
tag

Egyetértek!

A wifi hálózatot védeni kell, de a kábeles hálózatot minek?

A Mede8er-nél azt vettem észre, hogy a login/jelszó kérés nem csak olyankor jön elő, ha van jelszavas védelem, hanem olyankor is, amikor valami más ok miatt nem tud kapcsolatot létesíteni. Nálunk van XP, Win7, Vista, TV, média lejátszó és okos telefon is. A különféle gépek indítása, kikapcsolása, sleep üzemmódja során a csupán automatikára bízott IP szám kiosztás néha megnehezítette a kapcsolódást. Ezen a média lejátszóba és routerbe is kézzel beírt IP szám segített - azóta atom stabil a hálózat felismerése, bármilyen indítási, leállási kombinációk esetén.

Újabb infók: Kiválóan működik a Mede8er 600-nál a file-ok másolása a hálózaton keresztül. A feliratok karakter készlete, színe, nagysága, képernyőn tologatása egy álom!

(#22611) Mezga Aladár válasza dh66e (#22608) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"én se tököltem a jelszavakkal itthon"
Pedig van egy csomó dolog a win7-ben ami nem müxik user/pass nélkül.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#22612) szucsi57 válasza Mezga Aladár (#22609) üzenetére


szucsi57
tag

Nyitott ajtó? Még jelszó esetén is?
Ezt elmagyaráznád?

(#22613) dh66e válasza Mezga Aladár (#22611) üzenetére


dh66e
veterán

mire gondolsz?
az hogy a képeket,videókat,zenéket megosszam a noti egyik particiójáról itthon belső hálózaton szerintem nem életveszély jelszavak nélkül.

(#22614) liszi70 válasza szucsi57 (#22610) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Kiválóan működik a Mede8er 600-nál a file-ok másolása a hálózaton keresztül."

Milyen sebességgel másolsz? Gigás hálód van?

(#22615) Mezga Aladár válasza szucsi57 (#22612) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ajtó,nem nyitott ajtó.
Sajna ha elég idő van rá akkor már a wpa2 kódolást is fel tudják törni. A wpa pedig szinte semmit sem ér
Próbálj utána olvasni a wifi hálózatok biztonságáról.
Nálam a wifi így néz ki. wpa2 titkosítás hosszú jelszóval, ssid rejtése, és ne az alapértelmezett legyen (pl, tplink) mac cím szűrés, admin user/pass megváltoztatása, és a konfiguráció megváltoztatásának joga, kizárólag egy belső kábeles gép lehet, mac cím alapján.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#22616) liszi70 válasza #75912448 (#22606) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ez igaz, fel van tüntetve az összes régi firmware, és vissza is lehet telepíteni őket.

(Ez megnyugtató, de mi van, ha az egyik firm azt is tartalmazza majd, hogy megszünteti a downgrade lehetőségét, mert jogilag- vagy gazdaságilag fontos korlátozást, funkció-letiltást tartalmaz. Na jó, csak elmélkedem, de elvileg lehet.)

(#22617) Mezga Aladár válasza dh66e (#22613) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Persze hogy nem.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#22618) Mezga Aladár válasza liszi70 (#22616) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"megszünteti a downgrade lehetőségét"
A popinál van az un, recovery frimware, ami egy tökéletesen elcs@szett, nem induló, de hardveresen hibátlan gépbe lehet életet leheli.
Utána aztán bármelyik verziót fel lehet rakni.
Szerintem a dune gépeinél is valami hasonló a metódus.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#22619) liszi70 válasza Mezga Aladár (#22618) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ahhhaaaa.... Tud valaki ilyenről a Dune-nél?

(#22620) robi-k válasza liszi70 (#22619) üzenetére


robi-k
őstag

Természetesen, és nem kell ehhez egy speciális FW, hanem bármelyik FW újraírható szerviz üzemmódban, az alábbi módszer szerint:

1. Kapcsold ki a DUNE-t a főkapcsoló gombbal.
2. Csatlakoztasd le a DUNE-ről minden vezetéket, kivéve a 230V-os tápvezetéket!
3. Vedd ki a rendszermemória pendrivet és ha van, akkor a merevlemezt is.
4. Egy jó FAT32 fájlrendszerű pendrivera írd rá az FW-t (ne legyen semmi más rajta), a felírt FW-t nevezd át "dune_firmware.dff"
5. Tedd be a pendrivet a DUNE-be és kapcsold be a főkapcsoló gombot.
6. Várd ki a végét. Ha a kis kijelzőn megjelent a szokásos felirat (source, ready) akkor kapcsold ki a DUNEt a távirányítóval.
7. Vedd ki a pendrivet, töröld le róla az FW-t, és ezt a pendrivet használhatod ezt követően akár rendszer meghajtónak. Csatlakoztasd vissza a kábeleket, és elvben kész.

A folyamat néha akár 30 percet is igénybe vehet (ilyenkor újraformázza a belső flash meghajtót, megkeresve az azon lévő esetleges bad részeket).
A Dune-n a boot menager külön van az FW-től (bár ez is a belső flash meghajtó zárt rézén van, ahol pl. megtalálható a licenc kód is).

[ Szerkesztve ]

(#22621) kovadika


kovadika
őstag

Amennyiben a Dune nem válaszol a 102-es dts hangos kérdésre, visszaviszem a készüléket. Tudnátok ajánlani párat helyette? Feltételek: felírat szín/méret/hely módosítás, 24p, jó mkv/iso kezelés, DTS HANG!!!!!
Kb.:30-40-50k értékben, az e-feletti ajánlatok is érdekelnek.

(#22622) robi-k válasza kovadika (#22621) üzenetére


robi-k
őstag

Rákérdeztem, és van egy rossz hírem: a legelső szállítású 102-től eltérően az újabb szállítású példányokba a Dune HD már "kiherélt" FW-t tett, amiben már nincs benne a DTS dekódoló programkód.
Nem tudni, hogy a jövőben vissza kerül-e a DTS dekódolási programkód, és egyelőre arról sincs hír, hogy lesz-e erre egy "hibajavító" patch.
A 101/301 modelleket ez (egyelőre) nem érinti...

Upd.: Ha van rálehetőség, akkor cseréld be egy Smart D1/H1 modellre (amíg azok egyáltalán kaphatóak, de már nem sokáig).

[ Szerkesztve ]

(#22623) kovadika válasza robi-k (#22622) üzenetére


kovadika
őstag

Köszi az infót, végre akkor meg lett válaszolva a kérdés. Ez elég szomorú hír és végtelenül undorító húzás a gyártótól.

(#22624) #75912448 válasza robi-k (#22622) üzenetére


#75912448
törölt tag

Érthetetlen számomra, ezzel is csak a konkurenciát erősítik.

(#22625) liszi70 válasza robi-k (#22620) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszönöm szépen, elmentettem a leírást, remélem nem lesz rá szükség, de ki tudja? A biztonság kedvéért már most letöltök a Dune honlapjáról egy firmet, hogy tutira meglegyen. Köszi!

(#22626) lacos001 válasza robi-k (#22622) üzenetére


lacos001
senior tag

Remélem régi fw-set kapok,mert holnap be kell kapcsoljam..... :U

biztos nem frissitem majd a kütyüt.....

[ Szerkesztve ]

(#22627) kovadika


kovadika
őstag

wd tv live hub 1tb, erről van valakinek infója/tapasztalata? [link]

(#22628) gyiku válasza liszi70 (#22619) üzenetére


gyiku
nagyúr

mi az a dune? regen vmi elit mediaplayer volt, nem?

hüllő

(#22629) erdoke válasza Mezga Aladár (#22615) üzenetére


erdoke
titán

Az SSID rejtése és a MAC szűrés szinte semmit nem ér egy jó hosszú és komplikált WPA2 jelszóhoz képest...

(#22627) kovadika
Nekem úgy másfél éve van egy Live Hubom, sok rosszat nem tudok róla mondani. A 24.000 filmeket nem adja vissza megfelelő kadenciával, illetve DTS HD-t nem ad ki licenc okokból, minden más megy. Szerintem a felülete is pofás, és bár nem a legfürgébb, elfogadható a sebessége is.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#22630) liszi70 válasza gyiku (#22628) üzenetére


liszi70
nagyúr

Szerintem még mindig nem csak filmcím!

[ Szerkesztve ]

(#22631) access_denied válasza erdoke (#22629) üzenetére


access_denied
senior tag

WPA2 által nyújtott "biztonságnak" ne tulajdoníts nagy jelentőséget.

(#22632) anonym1s


anonym1s
őstag

Na en feladtam. Valoban nincs mas megoldas, csak az amit Ejelhar ajanlott. Ugy mukodik, de nekem nem tetszik hogy minden egyes mappaval vegig kell ezt csinalni.
A wd tv joval olcsobb de jobb mint ez, visszaraktam azt.

Kovadika!

Szerintem fontold meg te is egy WD TV Live Streaming Media Player vasarlasanak lehetoseget.

(#22633) erdoke válasza access_denied (#22631) üzenetére


erdoke
titán

Azért megnézem azt a profi hackert, aki az én szaros otthoni WiFi hálóm miatt hetekig szobrozik a ház előtt egy bivaly laptoppal, és brute force-szol...

A legjobb aláírás a héten

(#22634) traktorgumi válasza robi-k (#22622) üzenetére


traktorgumi
aktív tag

Es nekem mit javasolsz :F 2hete vettem az iponban es vartam a beigert fw :W
Vissza cserelni mar nem tudom....es ahogy olvasom a dune.hu forumot a regisztracios kartyarol.... ;]
Ha kaphato lesz a 303D akkor lesz uj fw :F
Vagy ne is varjam a napokban? :(((

[ Szerkesztve ]

(#22635) BBéci válasza erdoke (#22633) üzenetére


BBéci
titán

Legfeljebb 5 percbe telik, ha lehet hinni az ebben a könyvben leírtaknak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22636) erdoke válasza BBéci (#22635) üzenetére


erdoke
titán

Bizonyára komoly szakmai könyv, ám szerintem elég ennek a WPA/WPA2 feltörési útmutatónak az utolsó oldalát elolvasni.

A legjobb aláírás a héten

(#22637) Ejelhar válasza traktorgumi (#22634) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Na ez egy jó kérdés.

Vagy várni kell az orosz hackerekre, vagy becserélni mondjuk egy H1-re. Az a 56 rugós ár nagyon rendben van érte(fentebb linkelték).

(#22638) BBéci válasza erdoke (#22636) üzenetére


BBéci
titán

Mindent elhiszek, mert nem értek hozzá.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22639) gyiku válasza liszi70 (#22630) üzenetére


gyiku
nagyúr

harkonnen, atreides, ordos ;)

hüllő

(#22640) szucsi57 válasza Mezga Aladár (#22615) üzenetére


szucsi57
tag

"ha elég idő van rá..."

Az alapszabály, hogy legalább 6-8 karakteres jelszót használjunk és kombinálva a kis és nagybetűket, számokat és a megengedett írásjeleket.

Az ilyen jellegű jelszavak feltöréséhez a nyers erő technikát szokták használni, azaz végig próbálják a megengedett karakterek összes lehetséges variációját. Azonban a felhasználók szokásai miatt először csak a kisbetűkre, majd ezek számokkal történt kombinációját veszik sorra. Ha a nagybetűket és a jeleket is beveti az ember, akkor az már túl nagy feladat. A munkahelyemen a CERN-ben alkalmazott biztonsági előírásik vannak életben, azaz csak minimum 8 karakter hosszú, kötelezően vegyes jelsorozatot fogadnak el jelszóként.

(#22641) szucsi57 válasza liszi70 (#22614) üzenetére


szucsi57
tag

"Milyen sebességgel másolsz? Gigás hálód van?"

Sajnos csak 100 megás hálóm van egy Asus 500g-s router vezérli.

A Dell laptopomról 65 Mbit/s-al tudtam másolni a lejátszó USB portjára dugott 320GB-os külső merevlemezre. Erről a diszkről 77 Mbit/s-al tudtam visszamásolni ugyanezt az anyagot.

Másoknál milyen sebességet lehet mérni? Hozzá teszem, hogy nálam két számítógép gép között 90-100 Mbit/s-al megy a file-ok másolása.

(#22642) Multibit válasza erdoke (#22633) üzenetére


Multibit
veterán

Ez a lényeg!
Nálam elég "durva" kialakítású wifi-jelszó van. Nem hiszem, hogy annak a feltörését bárki kivárná!
Egy kollégám azért nem netbankol, mert a neten kockázatos pénzügyeket intézni. Ez is egy fajta hozzáállás :)

(#22643) Alex91 válasza Multibit (#22642) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, de erdekes, hogy a win 7-ben siman ki lehet iratni a megadott wifi jelszot. :W

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#22644) Multibit válasza Alex91 (#22643) üzenetére


Multibit
veterán

Így igaz! Ez hatalmas f@szság a PiciPuha részéről. Egyre másra jönnek ki a biztonsági javítások, de ezt nem korrigálják. Biztos feature-nek tekintik és nem biztonsági résnek :W A biztonságos netezés egyik fő szabálya, hogy vigyázzunk az adatainkra. Pl. soha ne hagyjuk magára a gépet "védtelenül"!

[ Szerkesztve ]

(#22645) Ed Parker válasza Multibit (#22644) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Van egy alapszabály, ami minden területre igaz,ahova be akarnak menni, oda be is mennek, csak idő kérdése.
Ha nem vagy milliárdos, adócsaló, bűnöző, vagy bármely kategória akinek félnivalója van, akkor nem tudom hova ez a para?
Betörnek azt letöltik a filmjeidet vagy a képeidet? :)

Nekem 8 karakter a wifi jelszóm, ha bejön hát jöjjön.

(#22646) erdoke válasza Ed Parker (#22645) üzenetére


erdoke
titán

Az enyém 12 karakter, van benne kis- és nagybetű, ill. speciális karakter is bőven, és nem egyetlen triviális szó az egész, hanem egy nyakatekert, kissé értelmetlen összetétel. WPS-t pedig nem használok! A tudomány jelenlegi állása szerint ezt egy erős clusterrel is évekig tart feltörni...

A legjobb aláírás a héten

(#22647) Tin válasza erdoke (#22646) üzenetére


Tin
veterán

de egyébként vajon ki akarná feltörni a wifid, amikor a facebookodon vagy a gmaileden keresztül a legtöbb dolgot úgyis megtudják rólad... sokkal egyszerűbb trójaival, és azt kivédeni is nehezebb.

(#22648) Multibit válasza Ed Parker (#22645) üzenetére


Multibit
veterán

Van egy alapszabály, ami minden területre igaz,ahova be akarnak menni, oda be is mennek, csak idő kérdése.
Igen, ezt hajtogatjuk mindig, szerencsére a lényeg a végén van :)

akkor nem tudom hova ez a para?
Milyen para? Lehet, hogy Te ezt látod, de részemről nincs para. Nyugi van :)

(#22649) access_denied válasza erdoke (#22633) üzenetére


access_denied
senior tag

Inkább tájékoztatásnak írtam, kb. 1 perc goglizással megtalálhatóak a megfejtések. Amúgy pedig elég, ha a szomszéd kisfiucska gondolja úgy, hogy szárnyai nyitogatásával megteremti a netezés lehetőségét a másik kárára. Nem kell ehhez progi hackernek lenni.

ON: nem bántam meg, hogy Dune helyett Mede8er lejátszót vettem. Nagyon nem.

(#22650) Poplacsek


Poplacsek
senior tag

A Dune-k IOS és Android alatt működő tartalom böngésző pluginjével lehetséges a Dune-hez SMB hálózaton csatlakozó háttértáron is böngészni és indítani filmeket, zenéket? Vagy csak az USB-n rádugott háttértárakon?
Így tabletről megoldható, hogy a Dune zenelejátszása közben is lehessen böngészni a megosztott fájlok, könyvtárak között?
Ha ez így működne vennék egy tabletet csak erre a célra... :U

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.