Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22901) Atiezredes


Atiezredes
csendes tag

Csumisztok!

Akinek van popcorn A-400-es lejátszója az le tudná írni, hogy mennyivel lehet jobb a képminőség
egy Dune max, duo, smart sorozathoz képest. A base 3D gondolom képminőségben nem nagyon fog
eltérni a sigma 8642-es lejátszóktól.

SD anyagot nem igazán néznék, főleg 1090p HD mkv, BD 25, BD50 menne.

Kösszencs a válaszokat előre is.

(#22902) JaniS válasza Atiezredes (#22901) üzenetére


JaniS
senior tag

Nekem nincs, de újabb popit (300/400) csak akkor vegyél, ha sok türelmed van a bug-ok elviseléséhez...

(#22903) dunkel válasza cekkk (#22899) üzenetére


dunkel
őstag

plazma tv

(#22904) cekkk válasza dunkel (#22903) üzenetére


cekkk
veterán

De mekkorát és milyen messziről?
Csak mert mondjuk lehet nem is látod a BD50/25 között a különbséget. Meg sok esetben a hangot kódolják és a kép marad érintetlen egy 50eshez képest. Egyébként a mai lejátszók már jók, legalább is ami nekem volt dune az tökéletes volt, de nálam a szűk keresztmetszet a router volt, miután azt lecseréltem tökéletes lett a lejátszás, a kép addig is az volt, csak a hang maradt ki néha, szóval a nem ajánlott a legolcsóbb router sem.

(#22905) Gergőke88 válasza Atiezredes (#22901) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ha nem kell 3D, miért nem veszel egy kiforrott modellt?
Dune esetén ott van a Smart széria.
Nekem a Smart D1 lassan egy éve gond nélkül üzemel, eddig mindent lejátszott.

(#22906) traktorgumi


traktorgumi
aktív tag

irtam az iponak hogy szar a dune 102 mert nincs dts hang :((
erre ezt irták vissza 2 napop varakozás után :(

"A termék meghibásodása esetén hozzánk tud fordulni és mi továbbítjuk a gyártónak aki javítja vagy cseréli a terméket. A beszállítók elérhetőségét harmadik félnek nem adhatjuk ki. Köszönjük megértését."

javaslat :F :DDD

(#22907) cekkk válasza traktorgumi (#22906) üzenetére


cekkk
veterán

Cédrus kft :DD

Szerintem tőlük van.
Ha meg nem megnézed a dune-hd. com oldalon a magyar forgalmazókat és körbe telefonálod őket.

Iponnál nem garancia futár van?

[ Szerkesztve ]

(#22908) Atiezredes válasza Gergőke88 (#22905) üzenetére


Atiezredes
csendes tag

Ha már veszek mostanában, akkor jó lenne, ha tudná a 3D-t. A Dune DUO-val szemezgettem tavaly, de árban a base 3D olcsóbb és eddig úgy olvastam, hogy elég stabilan megy. A popi A-400 képminőségét dicsérgetik, csak nem tudom, hogy lesz-e látványos különbség, főleg, hogy a Dune base 3D-t átkergetném egy Onkyo TX-NR818-ason, amiben van egy HQV VIDA VHD 1900 VX chip képfeldolgozásra. VXP lehet hogy jobb, de nem igazán tudom, hogy mennyire érezhető a különbség. DUNE BASE 3D jobban tetszik pofára, meg funkciókban, de a képminőség, stabil lejátszás, merevlemez fiók és a full HD 3D képesség a legfontosabb, ami alapján eldöntöm.

(#22909) JaniS válasza Gergőke88 (#22905) üzenetére


JaniS
senior tag

A képminőség miatt is kérdezi, BBéci tesztelte, úgy hogy ő tud arról nyilatkozni, milyen a Dune-hez képest.

(#22910) dunkel válasza cekkk (#22904) üzenetére


dunkel
őstag

Köszönöm, nem arról kérek tanácsot mit nézzek és honnan, melyik formátum mire/kinek ajánlott.
Lejátszót keresek, ami a fentebbi paramétereket tudja.

(#22911) cekkk válasza dunkel (#22910) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor ott a Mede8er, vedd meg tökéletes lesz neked. :R

(#22912) dunkel válasza cekkk (#22911) üzenetére


dunkel
őstag

Nagyszerű. :) Ha esetleg van olyan ami 10e Ft-tal kevesebbért tudja ezt (nem mást és nem kevesebbet mint amit leírtam) az mégnagyszerűbb. Van ilyen? Pl. egreat s2?

(#22913) Gergőke88 válasza JaniS (#22909) üzenetére


Gergőke88
addikt

Hiába jó a képminőség, ha egyébként használhatatlan a sok bug miatt a készülék..
traktorgumi : Ez a sok hangulatjel muszáj?!

[ Szerkesztve ]

(#22914) traktorgumi válasza cekkk (#22907) üzenetére


traktorgumi
aktív tag

Én már hívtam mindenkit. A lejatszo.hu gyakorlatilag elküldött a picsába mert nincs regisztrácios kártyám.
A http://dunebaseprime.hu oldalról beszéltem velük...ők nagyon rendes és segítőkészek voltak.Még a cserében is akart segíteni, de sajnos az ipon cégnél nem tudni segíteni.A héten ígérte hogy visszahív még és körbe érdeklődik!Iponak megírtam hogy mivel mire végigteszteltem és kiderült hogy nem nálam van a hiba addigra letelt a 8 nap.

Még mindig nem hiszem el hogy 2013-ban ilyen ki lehet adni egy nagy gyártótól....pedig tényleg nincsen extra vágyam hogy netről meg BD...csak egy 7-8gb mkv dts eng filmet megnézni feliratosan. :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W

(#22915) cekkk válasza dunkel (#22912) üzenetére


cekkk
veterán

Biztos nem kell neked a 24p? Nem fog zavarni?
Eminent esetleg. Bár én azt sem ismerem. :N

traktorgumi

Cédrus felhívtad?
A másik iponnál amikor veszel valamit akkor garancia futár van. Ők viszik hozzák vissza ingyen. Akkor mi a gond?

[ Szerkesztve ]

(#22916) BBéci válasza JaniS (#22909) üzenetére


BBéci
titán

Kiváló a képminősége, jobb az általam eddig látott összes médialejátszónál, persze kivételek a CineMaster és a CrystalVision.

(#22914) traktorgumi
Látom, elgurult a gyógyszered, de akkor is ellenkezik a Fórum szabályzatával az arcocskák sormintaként való használata!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22917) traktorgumi válasza cekkk (#22915) üzenetére


traktorgumi
aktív tag

Én személyesen vettem át a dráva utcai boltban.
kft mindjárt felhívom...köszi a tippet :R

(#22918) cekkk válasza traktorgumi (#22917) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor meg nem mindegy , hogy kinek adod le? :D
Sok embernek meg pont az a baj, hogy a bolt nem akarja tőlük átvenni. :N

BBéci

Na de azok nem is média lejátszók. :N

(#22919) BBéci válasza cekkk (#22918) üzenetére


BBéci
titán

Annak nevezik őket a gyártóik és akik megveszik, szintén. Mi tudjuk, hogy valójában HTPC-k.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22920) cekkk válasza BBéci (#22919) üzenetére


cekkk
veterán

Na igen, végül is lehet annak is nevezni mert médiát játszik le, meg persze milyen szegényes is lenne ha htpcnek neveznék :DD :DD

(#22921) BBéci válasza cekkk (#22920) üzenetére


BBéci
titán

Pláne 4 és 8000 euró közötti összegért.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22922) cekkk válasza BBéci (#22921) üzenetére


cekkk
veterán

A marketing az nagyúr :DDD :DDD
A CV ára is ott van mint a Cinemaster?

(#22923) Hooper válasza Hooper (#22882) üzenetére


Hooper
őstag

Ha màr így pörög a topik, majd erre is ha kérhetnék hszt.
Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#22924) BBéci válasza cekkk (#22922) üzenetére


BBéci
titán

Azt nem tudom pontosan, talán van belőle olcsóbb is, de a csúcsmodell ára hasonló.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22925) BBéci válasza Hooper (#22882) üzenetére


BBéci
titán

C670-hez felesleges Blu-ray lemezeket gyűjteni, alig látnál különbséget, ami egyébként jelentős is lehet egy 12-15 gigás mkv-hoz képest.
A tévékbe épített lejátszók a 24p-s mozifilmeket 60-ra erőltetik, ezért az sokak számára élvezhetetlen. Van más előnye is a külső lejátszóknak, kérdés, mit használnál ki közülük?
Konkrét készüléktípust nem ajánlok, azokról szól a topik, némi olvasgatással mindegyik kaphatóról találsz véleményeket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22926) atua


atua
aktív tag

Sziasztok,

Van itt olyan, aki benne van a mede8er 2-es firmware-jének a tesztelésében? Látta vki a saját szemével, hogy működik a 24p?

BBéci, illetve más, akinek van összehasonlítási alapja: Mi a véleményed a mede8er 600-as képéről a dune-ékhez képest?

Köszi!

(#22927) anonym1s válasza ultio (#22897) üzenetére


anonym1s
őstag

Persze, egyaltalan nem titkosak :)
Beleneztem most egy jo csomo dvd iso-ba, es nagyreszuk valoban jol megy, de ezeket mind nyomottan jatsza le:

Bizd.a.hackerre.hundub.dvdr-kOho
Michael.Clayton.2007.DTS.HUN.PAL.DVDR-Source
Buvolet-PAL.DVDR.HUNDUB-1993-krz
Feher.zaj.White.Noise.2005.HUN.PAL.DVDR-rtz6
Megkinozva.2008.HUN.PAL.DVDR-L20
A.masik.en.HUN.PAL.DVDR-Zso

szerintem lenne meg tobb is, csak nem volt kedvem minden dvd iso-ba belenezni.

Ja, jo ez a kolcsonzo duma :) Eloszor nem tudtam mifele kolcsonzorol beszelnek itt tobben is, de mar megvilagosodott az elmem :)

[ Szerkesztve ]

(#22928) BBéci válasza atua (#22926) üzenetére


BBéci
titán

Szubjektív véleményem szerint a TV-102 képe picit jobb, mint a Med600-é.
A 301-et hasonlítottam (AB tesztben) Cambridge Audio 751BD-hez és 1080-as filmekkel alig volt gyengébb. Ha skálázni kellett, akkor nőtt a CA előnye.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22929) Tin válasza BBéci (#22928) üzenetére


Tin
veterán

mit jelent a "jobb"? teltebbek a színek, kevésbé látszanak a tömörítésből adódó rondaságok, jobb a mozgás, jobb a felskálázás, vagy mit jelent ez?

tényleg érdekel...

(#22930) ultio válasza anonym1s (#22927) üzenetére


ultio
senior tag

Arra gondoltam, hogy családi videóknál van.

A 2-at kikölcsönzöm és megnézem, nálam milyen.
Ja, én is itt olvastam :-). Az általam használt könyvtárra is írt valaki egy jó nevet, de elfelejtettem.

rasti rusti

(#22931) odipapa


odipapa
senior tag

Sziasztok!

Ha olyan tévéhez vennék mediaplayert ami még nem tudja a 24p-t akkor mire érdemes figyelni?
Van ennek jelentősége?
Főleg HD tartalmak megjelenítésére lenne.

(#22932) BBéci válasza Tin (#22929) üzenetére


BBéci
titán

Összességében jobban tetszik a kép, elég egy pillantást vetni rá és rögtön kiderül, melyik végzi ügyesebben a dolgát. Igen, teltebbek, elevenebbek a színek, a kontraszt és az élesség is jobb. Tömörítési hibát egyiken sem láttunk.
Mindkettő Pioneer SC-LX76 erősítőn keresztül ment műszerrel kalibrált Samsung E8000, E6500 és ES8000 tévékbe. Hárman néztük, a véleményünk egységes volt.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22933) Tin válasza BBéci (#22932) üzenetére


Tin
veterán

akkor ez olyasmi, mint pl. sony/panasonic kamerák közti különbség? amelyiket megszokod/jobban szereted, az tetszik jobban?

(#22934) Dam6


Dam6
tag

traktorgumi, nem kétséges, hogy vissza venni csak az eladó cég tudja, más természetesen nem, ez nem függ össze semmi mással. De használtan 15 ezer forintért kapni DTS-t dekódoló házimozi-erősítőt. Nem kellene legalább egy ilyet beújítanod (bár lehet, hogy használtnál ez nem jó szó) 2013-ban, ha már ilyen komolyan mozizol?

[ Szerkesztve ]

(#22935) Dam6 válasza atua (#22926) üzenetére


Dam6
tag

Igen, láttam, illetve látom bármikor a saját szememmel, megy a 23,967 Hz. A pont 24 Hz is ennyin megy ki jelenleg, bár olyan film nem igen van. Tehát most 24 Hz nincs, 23,967 Hz van.

(#22936) Dam6 válasza Tin (#22929) üzenetére


Dam6
tag

Egyet értek BBécivel, minden Sigma processzornak jobb a képe, mint a jelenleg kapható bármely Realtek-nek. Élesebb kép, több részlet, élethűbb színek, kontrasztosabbnak is érezhető. SD anyagoknál meg kevésbé látszik a nagyítás (kockásodás). Ha meg a legjobb kép kell, akkor a legújabb VXP-s processzor a Popcorn A-400-ban, az a többi Sigma-hoz képest is nagy előre lépés, még egy átlagos tévén is.

(#22937) BBéci válasza Tin (#22933) üzenetére


BBéci
titán

Dehogy is olyan, ne viccelj. Itt még véletlenül sem a megszokás számít, nem annak alapján mondtunk véleményt. 330000 forintos CA-hoz és 440000 forintos OPPO-hoz hasonlítottuk a médialejátszók képminőséget.

(#22934) Dam6
Nincs mit dekódolni, mert nem megy ki belőle jel, ha DTS a hangsáv.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22938) Bandikut válasza Dam6 (#22935) üzenetére


Bandikut
tag

Meg tudom erősíteni, megy a 23,967 Hz-es lejátszás. A legújabb bétába beletették a deep color opciót is (választható a 10 vagy 12 bit), hogy ez jelent-e valamit, még nem tudtam tesztelni.

(#22939) access_denied válasza BBéci (#22937) üzenetére


access_denied
senior tag

Nem vagyok "képben". A Dunéken megoldott a 23,976? Vagy egyes modellekben működik, másokban nem? Ha nem, akkor megoldódik majd? Az új modellekben működik, működni fog?

Tényleg nem tudom biztosan a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#22940) Ejelhar válasza access_denied (#22939) üzenetére


Ejelhar
senior tag

A Dune-knél ez nem probléma, mivel Sigma chip liheg mindegyikben, az meg tutira viszi a 23,.976-ot.

A Dune problémája teljesen más típusú, úgy tűnik az új modelljeit némafilmek lejátszására tervezik....

(#22941) Tin válasza BBéci (#22937) üzenetére


Tin
veterán

anno olvastam egy cikket a sigma újabb procikról, képekkel, ott a felskálázás profizmusa volt számomra meggyőző, tényleg nagyon komolyan megoldották. persze sajnos realtek/sigma felskálázás összehasonlítást nem láttam. az élesség és egyéb dekódolási javítások teljesen hihetőek, ezek végülis algoritmusok, nem kételkedem hogy jobb. a színkezelésnél meg mint írták, az új fw-be be fog kerülni a deep color, tehát ha most nincs, nem csoda, hogy "fakóbbak" a realtek képei, mivel ugye kisebb a színcsatornák felbontása.

(@Dam6-nak is)

(#22942) szucsi57 válasza Dam6 (#22936) üzenetére


szucsi57
tag

De akkor miért nem Sigma processzort vesz mindenki? Mi a fenének az a sok gomb, meg doboz, meg kütyü a dobozok belsejében? Hogy elrontsák a Sigma processzor képét?
És miért gyártanak Realteket? Mazochizmusból? Kell egy örök második?

Na, megyek is, veszek egy Sigma processzort! Hol kapható?

(#22943) Warter válasza szucsi57 (#22942) üzenetére


Warter
őstag

Lefogadom, hogy te világítasz a sötétben. :DDD

(#22944) Ejelhar válasza szucsi57 (#22942) üzenetére


Ejelhar
senior tag

De akkor miért nem Sigma processzort vesz mindenki?

Én az Audi A6-ossal vagyok pont ugyanígy. Miért nem azt veszi mindenki?
A saját esetemben tudom a választ: nekem drága, nem tudnám kicsengetni.

(#22945) szucsi57


szucsi57
tag

Az a gond, hogy nem olvastam még egyetlen egy magyar nyelvű komoly audiuo-vide tesztet sem. Mindegyik pénzszagú elkent trutymóság volt. Pl.: hárman ülnek a tévé előtt. Az egyik: neked melyik tetszik? Hát a kettes. Nekem is! Akkor írjuk meg. Ketteske forgalmazója pedig fizet, mint a köles.

(#22946) Tin válasza szucsi57 (#22945) üzenetére


Tin
veterán

de miért hihetetlen, hogy a sigma dekódere egyszerűen jobb képminőséget ad? feljebb leírtam, ezek simán matematikai algoritmusok, ők kifejlesztették, belerakták, nincs ebben semmi kunszt.

full hd tartalomnál kevésbé van szükség a felkonvertáláshoz hasonló okos nagyító algoritmusokra, ott inkább a tömörítés miatti képhibák simítása játszik, illetve valamelyest az élesítés.

a szín megint más tészta, az egyik lehet hogy 12, a másik 8 bites színinformációt használ, előbbiben nyilván sokkal több köztes árnyalat van, ergo sokkal szebbek a színei.

a hangfeldolgozás szintén ezekben a chipekben van, abban pl. - mint látható - a realtek többet kínál, vagy gyorsabb a procija (vagy egyszerűen az egyik megvette a licenszet, a másik nem, nem tudom).

tessék, két link, ahol utánanézhetsz a realtek 1186 (mede8er med600x3d) és a sigma designs smp8672 (dune 303d) leírásának.

nyilván a soc-ra kiad a gyártó egy API-t, amin eléred a funkciókat, az egyik jobbat, a másik rosszabbat. gyanítom, valami alap lejátszófelületet (firmware) is kiadnak hozzá a doksi mellé, hogy az "alap" gyártók egyszerűen tudjanak komolyabb átírás nélkül is termékeket kiadni rájuk. aztán a soc-ot felhasználó cégek (dune, mede8er) pedig megírják fölé a saját firmware-jüket, amiben úgy aknázzák ki a soc lehetőségeit, ahogy csak bírják.

[ Szerkesztve ]

(#22947) Ejelhar válasza szucsi57 (#22945) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Hát lehet, hogy sznobok a népek meg buták is, ergo megvezethetőek, de -az előző hasonlatnál maradva- azért talán nem csak ez az oka az Audi vagy a BMW sikerének. Nagy eséllyel azért van mögötte más is, valószínűleg tényleg jobbak -a nekünk- méregdrága modelljeik mint egy Suzuki swift.

A Sigma vs Realtek vetélkedés viszont kifejezetten előnyös nekünk szvsz. Ha a Realtek végre megugorja a 23,976-os akadályt is a közeljövőben, akkor az olcsó és középkategóriában tarolni fog, mert a szép képpel bíró de némafilmekre gyártott olcsóbb Sigmák itt többé nem rúgnak labdába, ergo lépnie kell.

(#22948) szucsi57 válasza Tin (#22946) üzenetére


szucsi57
tag

Ezek a cégek nem egymástól függetlenül dolgoznak. Az algoritmusokat ugyan úgy ellopják egymástól, mint a forma1-es cégek, vagy mint az Intel és az AMD, vagy, mint a telefonos cégek.

Amit veszel, az lényegében a precizitásban, a nyomógombokban és apróbb nüanszokban különböznek csak egymástól. Ha nem így lenne, akkor nem lenne az örökös vita, mert mindenki tudná, látná, hogy miről is van szó.

10 bit, vagy 12 bites szín? Na és a TV-k 8 bites kijelzői?

(#22949) cekkk válasza szucsi57 (#22948) üzenetére


cekkk
veterán

Aztán ha ezek mindent ellopnak egymástól miért nem tud a realtek 23.976-t? :F

(#22950) Tin válasza szucsi57 (#22948) üzenetére


Tin
veterán

ez eléggé erős sarkítás, nem mindenki lop, mert akkor senki sem fejlesztene ugye:)

a színnél viszont nem értem mit akartál írni...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.