Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22051) erdoke válasza cekkk (#22026) üzenetére


erdoke
titán

Nem tudom, mi a trükk, de mind a WD, mind a Dune megoldása emel az Etherneten zajló sebességen, kb. a 9-10 MB/s tartományból 12-14 MB/s-ra. Utóbbi nem csak a 100-as LAN gyakorlati, de elméleti sebességét is felülmúlja.

A legjobb aláírás a héten

(#22052) kisgyerek85 válasza Ed Parker (#22050) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Lehet ez gyenge, mert még külső usb vinyóról is akadva megy. Csak úgy tökéletes, ha teszek bele egy vinyót és onnan megy a lejátszás.

(#22053) BBéci válasza cekkk (#22008) üzenetére


BBéci
titán

Az most nem volt jogos! :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22054) gbors válasza Patice (#22040) üzenetére


gbors
nagyúr

hát ja, csak pont a szűk keresztmetszet nem ugyanaz - nem tudom, hogy a blu-ray játékosod CPU-ja hogy viszonyul a realtek 1185-höz.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#22055) Multibit válasza kovadika (#22045) üzenetére


Multibit
veterán

HDI Dune HD Smart B1 lejátszóval van valakinek tapasztalata?
Jobb felső sarokban a keresőmezőbe beírod, hogy B1 és lőn bódottá...

(#22056) cekkk válasza erdoke (#22051) üzenetére


cekkk
veterán

Lehet ilyenkor több erőforrást (Cpu-t) kap a hálózat kezelés? :U Nem tudom, mert ugye a csippek 100ast tudnak. :B És nem értem, hogy ezt, hogyan teljesítik felül.

(#22057) robi-k válasza cekkk (#22056) üzenetére


robi-k
őstag

Az ne zavarjon, hogy a 1byte = 8bit. A többit ki lehet számolni, hogyan lesz 100 MBit sebességből több mit 12 Mbyte sebesség (IT szakiknak kötelező kiszámolni) :DD

(#22058) cekkk válasza robi-k (#22057) üzenetére


cekkk
veterán

Igen de itt 12-14ekről volt szó ;] A 12 még ki is jöhet de a 14 hogyan? ;] :P ;)

[ Szerkesztve ]

(#22059) erdoke válasza cekkk (#22058) üzenetére


erdoke
titán

Már a 12 is erősen feszegeti az erőforrást nem nélkülöző bika routerre kötött HDD és PC közötti 100-as másolás határait.
Talán egy szoftveresen 100-asra korlátozott gigabites modem van bennük. :F

A legjobb aláírás a héten

(#22060) robi-k válasza cekkk (#22058) üzenetére


robi-k
őstag

A Dune Prime/Base 3.0 és a Max/Duo modelleknél úgy, ha bekapcsolod a kísérleti Gigabit támogatást a menüben (fizikailag gigabites Realtek UTP csip van a nyákon, de a Sigma korlátjai miatt nem lehet kihasználni annak előnyeit, de feljebb tud menni a 100 MBit/sec 122.0703125 Kbyte/sec határon).

[ Szerkesztve ]

(#22061) cekkk válasza robi-k (#22060) üzenetére


cekkk
veterán

Na látod ezt nem tudtam, hogy, gigabites a csip. :) De ugye a sigmáról én is csak ezt olvastam, hogy 100asat tud. Akkor a sigma lesz a szűk keresztmetszet. Mondjuk bőven elég a 100as filmnézésre.

(#22062) access_denied


access_denied
senior tag

Egy működő 100-as hálózat a jelenlegi formátumok lejátszásához elégnek kell lenni, pontosabban elég. Ezt a média lejátszó szoftvere, a nem megfelelő router, switch, a NAS sebessége és a fájl töredezettsége (cachelési problémák) szabotálhatják.

(#22063) Patice válasza access_denied (#22062) üzenetére


Patice
Topikgazda

Így van! :K

Csak a 100 Mbit-et ténylegesen tudó hálózati eszközök majdnem drágábbak, mint ha rosszul teljesítő gigabites eszközt vesz az ember.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22064) access_denied válasza Patice (#22063) üzenetére


access_denied
senior tag

Sokaknak van 100-as routerük. Nyilván lehet mögé tenni egy giga switchet, de az újabb befektetés...

(#22065) Patice válasza access_denied (#22064) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ördögi kör. Mindennél van jobb, újabb, gyorsabb, stb., ami persze drágább is. Ha teljesítmény és minőség kell az bizony pénzbe kerül.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22066) Ed Parker válasza Patice (#22065) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem egy Cisco ruterem van, wifi g-t tud max, a LAN meg gigabites, egyszerű mint a lejtő, de működik:)

(#22067) Atiezredes


Atiezredes
csendes tag

Sziasztok!

Kérném véleményeteket, hogy az alábbi 3 lejátszó közül melyiket választanátok.

- Popcorn A-400
- Dune base 3D
-Mede8er MED1000X3D

Ami fontos, hogy a HD hangok gond nélkül menjenek ki HDMI-n, tudjon full HD 3D-t, merevlemezt lehessen beletenni 3TB méretig.

Előny, ha szabványos HI-FI mérete van, ami a felsoroltak közül csak egyre lenne igaz, ezért nem tartom kizáró oknak vásárlásnál, ha mégsem.

Az sem ártana, ha TV nélkül lehetne válogatni a beépített merevlemezen tárolt zenék között.

Képminőség szintén fontos pont, ami talán a Popi A-400 felé viheti a mérleget, viszont az egy picit bug-os, ahogy láttam több magyar és külföldi honlapon.

Ahogy láttam mindegyik lejátszó megbirkózik a 23,976-al. (Mede8er-nél ez még pár hét és meglesz.)

Én egyelőre a Dune Base 3D felé hajlok.

Válaszotokat előre is köszönöm.

Üdv.

Atesz

(#22068) access_denied válasza Patice (#22065) üzenetére


access_denied
senior tag

Egyszer benéztem én is, vettem valami RAID-et tudó WD NAS, gigabites port volt rajta, ennek ellenére tudott maximum 5 MB/s írási sebességet. Nem voltam kellően alapos, neten mindent meg lehet találni, azóta vásárlás előtt még egy pen drive-nak is alaposan utána nézek. Ha valaki nem informatikus, akkor nagyon ingoványos talajon találja magát pillanatok alatt, lassan egy vasalóban is lesz valami firmware.

[ Szerkesztve ]

(#22069) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Sziasztok!
Az az elkepzelesem, a NAS-t HDMI-n kersztul osszekotom a hazimozi erositovel majd azt HDMI-vel egy LCD TVvel. Lathatom-e a a kozbeiktatott erositon keresztul a nas menujet a TV-n? Ha nem hogyan tudom ezt megoldani?
Nem szeretnék külön média lejátszót a rendszerbe tenni. Találtam egy ilyet ennek tetszik a menüje...
Szóval ajánljátok ezt a megoldást vagy mindenképpen lennie kell egy médialejátszónak? :R

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#22070) robi-k válasza Samanbacsii (#22069) üzenetére


robi-k
őstag

"NAS-t HDMI-n kersztul osszekotom a hazimozi erositovel majd" :F
Én nem ismerek ilyen NAS-t, azaz ezt már médialejátszónak nevezik.

[ Szerkesztve ]

(#22071) erdoke válasza Atiezredes (#22067) üzenetére


erdoke
titán

Az általam olvasottak alapján az A400 nem picit bugos, hanem egy bughalmaz. A Dune Base 3D pedig csak papíron létezik, és a valóságban akár még az A400-nál is bugosabb lehet, bár az nem lesz könnyű. :D

(#22068) access_denied
Az furcsa, mert a WD MyBook Live-ra simán írtam az elején 45 MB/s sebességgel. :F

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#22072) Samanbacsii válasza robi-k (#22070) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Szia!
Linkeltem egyet... :B Az nem az? Mármint nem NAS? Lehet rossz topicban vagyok csak a Nas topikból ide linkeltek... :U

[ Szerkesztve ]

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#22073) robi-k válasza Samanbacsii (#22072) üzenetére


robi-k
őstag

Ez már HTPC, és nem egyszerű NAS, amúgy szerintem az Atom N2500 processzor tudása/sebessége kevés lesz pl. egy full BD50 film lejátszásához.

(#22074) kovadika


kovadika
őstag

Dune 101 tulajoktól kérdezném, hogy feliratkezelésnél lehet-e állítani a felírat áttetszhetőségét/hátterét/pozícióját? Azt olvastam, hogy méretet és színt lehet, de engem inkább az előbb felsorolt három opció érdekelne.

(#22075) traktorgumi válasza kovadika (#22074) üzenetére


traktorgumi
aktív tag

nekem 102 van, de ha jól tudom akkor ugyan az fw sajnos :W
én egyszer állítottam be és amire emlékszem az a betű szín meg pozíció meg időzítés .....

(#22076) access_denied válasza erdoke (#22071) üzenetére


access_denied
senior tag

Ha jól emlékszem a Live is LAN-os, de az egy diszkes. Azt hiszem Live Duo lehetett nálam. Két opció van, vagy RAID0 vagy RAID1, JBOD nem volt. Szerintem a RAID-ért felelős processzor lehetett a gyatra, ezért volt ilyen gyér az átvitel. A Live-on most is gondolkoztam, olvastam is azt a sebességet amit írtál, ez egy jó termék, csak hát előkerült a redundancia kérdése is, így lett Synology.

Szóval szerintem 1 diszkes Live-od van, de ha nem, akkor fejlődött a technika.

(#22077) atike válasza #75912448 (#22038) üzenetére


atike
nagyúr

Köszönöm, akkor S2 lesz.

Azért nincs más alternatíva, mert 30 körül nincs másik 3,5"-es belső HDD-s lejátszó... Sajnos.

Köszi mégegyszer! :R

(#22078) BBéci válasza kovadika (#22074) üzenetére


BBéci
titán

Áttetszőséget és hátteret nem lehet állítani, pozíciót igen.

(#22076) access_denied
Sinology megéri az árát? Múltkor engem kiosztottak rendesen, hogy olyat csak a sznobok vesznek, mert sokkal olcsóbban lehet megkapni ugyanazt a tudást. Például HP Microserver formájában.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22079) Ispy válasza BBéci (#22078) üzenetére


Ispy
veterán

Na sznobnak se hívtak még soha...

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#22080) Samanbacsii válasza robi-k (#22073) üzenetére


Samanbacsii
őstag

:R
Akkor miket javasol(nátok), hogy vegyek aminél nincs kompromisszum (pl:kevés lesz pl. egy full BD50 film lejátszásához)? Kész gépet vegyek építsek? :R

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#22081) robi-k válasza Samanbacsii (#22080) üzenetére


robi-k
őstag

Először azt kell eldöntened, hogy "dobozból kiveszed és kész" médialejátszót akarsz (bár sajnos ez a - kivettem, bedugtam és működik - dolog a mai médialejátszóknál sokszor nem működik), vagy inkább egy HTPC-t építesz, ami sokkal többet tud, de el kell tölteni x időt a programok telepítésével/beállításával.
És ehhez kacsolódóan a legfontosabb kérdés: mennyit szánsz rá, és mik az elvárások (pl. BD filmek menüvel történő lejátszás, teljes 3D támogatása, teljes HD hang támogatása, stb).

(#22082) Samanbacsii válasza robi-k (#22081) üzenetére


Samanbacsii
őstag

1: :R a "foglalkozást" a kezdővel.

Akkor felejtem a "NAS" felőli megközelítést. :)
Szívesen építek gépet (minden velejárójával együtt). Minél kevesebb kompromisszumot szeretnék (pl. BD filmek menüvel történő lejátszás, teljes 3D támogatása, teljes HD hang támogatása, stb).
De! Legyen a lehető legkisebb és legcsendesebb. Induljunk innen... :) Az ár növekedését követem most előre nem tudom meghatározni. :)

[ Szerkesztve ]

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#22083) access_denied válasza BBéci (#22078) üzenetére


access_denied
senior tag

Sok helyen használjuk mentés tárolására, nagyon stabil eszköz, meghibásodásról nem tudok. Okos kis szerkezet, az alapvető szolgáltatásain kívül rengeteg app. telepíthető rá. Megint szubjektív, én azokat a termékeket kedvelem, ahol a támogatottság nem áll meg az új modell érkezésével. Önmagában Synology NAS-t venni nem biztos, hogy megéri (a jó terméknek magasabb az ára), de ha több diszk és redundancia igénye lép fel, akkor jó alternatíva. Nekem is ajánlották a HP Microservert, de a céljaimnak ez jobban megfelelt. Pár fogalommal kell tisztában lenni és azzal, hogy hogyan szeretné használni az ember és akkor -szerintem- tökéletesen beállítható. Nem tudom, hogy a többi termék mit tud, ezen van minden ami egy otthoni biztonságos adattároláshoz szükségeltetik. iSCSI target, média szerver funckiók, stb... 1,2,4,8... diszk, igénynek megfelelően.

Sznobság? Ez egy használati eszköz, nem értem mi lehet ezen sznobság. Mindenki eldöntheti mi az igénye, eszerint költekezik.

(#22084) robi-k válasza Samanbacsii (#22082) üzenetére


robi-k
őstag

Számodra akkor a legjobb választás a HTPC építő topik lenne.

(#22086) cdl válasza yps12 (#22009) üzenetére


cdl
senior tag

Köszönöm, próbálkozom ezekkel.

(#22087) Ispy


Ispy
veterán

Valakinek erre ötlete? Hogyan tudnám kideríteni mi a szűk keresztmetszet?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#22088) access_denied válasza Ispy (#22087) üzenetére


access_denied
senior tag

PC-n milyen sebességgel éred el a NAS-t? Elsősorban a read lenne érdekes. Ha nincs kábel / porthiba, akkor hasonló sebességgel olvashat a lejátszód is. Látszik, hogy több hiba is lehet, de pl. ha a pc-n sem tudod lejátszani a filmet, akkor jó eséllyel a router lehet a ludas.

(#22089) BBéci válasza access_denied (#22083) üzenetére


BBéci
titán

Nem értek a NAS-okhoz, de szeretnék egy olyat, aminek a lehető legegyszerűbb a kezelése és megbízhatóan működik.
Ezeket a válaszokat kaptam a Synologyra: [link]1 [link]2 [link]3 [link]4.
Nem most fogok NAS-t venni, még várok a merevlemezek árának csökkenésére.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22090) cekkk válasza BBéci (#22089) üzenetére


cekkk
veterán

És ezekhez még mindig tartom magam :D

De mivel most a HP ára 100 ezer :Y Így láttam olyan Synnast ami 87ért tud 4 helyet. Ha újra visszamegy az ára 40 körülire akkor megint a HP a befutó.
Egy átlag felhasználó megosztásra használja a nast. A Synnassok olyan dolgokat tudnak(mondjuk sokat más rendszerek is), amikért nagyon kemény pénzeket kérnek el, és ugyan azt megtudod csinálni egy ingyenes oprendszerrel ugyan úgy.

Jah de amit néztem az csak noti merevlemezeket fogad. Ami rendes asztaliakat is már 97 ezer. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22091) erdoke válasza access_denied (#22076) üzenetére


erdoke
titán

A filmeket, zenéket bármikor tudom pótolni, a családi képek, fontos dokumentumok pedig automatikusan mennek cloudba is. Számomra elég ennyi redundancia.

A legjobb aláírás a héten

(#22092) Ispy válasza access_denied (#22088) üzenetére


Ispy
veterán

Van egy notebookom, amit asztali gépnek használok és kábellel össze van kötve a routerrel. Itt akadás nélkül megy a dolog.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#22093) Champipi válasza BBéci (#22089) üzenetére


Champipi
senior tag

Ne Synology-t vegyél, hanem Qnap-ot, tök ugyanaz, csak 10 000 Ft-al olcsóbb.

(#22094) BBéci válasza cekkk (#22090) üzenetére


BBéci
titán

Nem akarok semmit, semmilyen oprendszerrel megcsinálni, nekem pug & play eszközök kellenek. Persze a kezdeti alapbeállításokat, a személyreszabást elvégzem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22095) access_denied válasza BBéci (#22089) üzenetére


access_denied
senior tag

Nekem leginkább az utolsóból az jött le, hogy a "kolléga" :) nem látott Synologyt. A Synology eszközök különböző tudásúak, különböző processzorokkal bírnak amelyek felelősek a RAID műveletekért. Őszinte leszek, nem tudom, hogy milyen alternatívák lehetnek, lehet, ha jobban elmélyednék a témakörben, akkor kérdőjelessé lehetne tenni a eszközt. Azt biztosan állíthatom, hogy amelyik gyenge processzorral van szerelve (nem Synology), ott az átviteli sebesség rohamosan csökken (mindez RAID-ben érdekes).

Ennek a felülete csillagos ötös, jönnek frissítések, működik minden úgy ahogy kell. Természetesen megint kérdés, hogy ki mire használja. Ezek mellett a benne lévő diszkek hűtése a leghatékonyabban van úgy megoldva, hogy pl. 35-36 fok között mozog a hőmérsékletük és nem, illetve alig hallani a működését. El is lehet dugni, de a diszk meghibásodását a ledekből lehet leggyorsabban lekövetni.

A-ból B-be el lehet jutni gyalog, bkv-val (most annyira nem :)), taxival, repülővel stb. Nem az a sznob aki ezt repülővel teszi.

(#22096) access_denied válasza erdoke (#22091) üzenetére


access_denied
senior tag

Okés, nem ezt firtattam, tisztáztuk, hogy az egy lemezes az jó, a 2 lemezes meg rossz performanciával bír.

(#22097) BBéci válasza access_denied (#22095) üzenetére


BBéci
titán

Laikusként így gondolom én is. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22098) cekkk válasza BBéci (#22094) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor fizessél érte! Ez a te döntésed, ha hajlandóságot mutatnál arra, hogy megtanulj egy új dolgot, ami nem is olyan nagy dolog már mint felinstallálni egy oprendszert (20 perc) már rég lehetne otthon nassod.
De hát ugye ezek a mocsok vásárlói igények. Ez van neked ilyen rendszer kell.

Szerinted Syn nasson nincs oprendszer? :DDD

access_denied

Nézz utána mit tud a Freenas meg mondjuk az Openmediavault. :R

[ Szerkesztve ]

(#22099) BBéci válasza cekkk (#22098) üzenetére


BBéci
titán

Előbb Te írtad, hogy a HP sem olcsóbb. Akkor miért is fizetek többet? Alighanem a világ egyik legismertebb és legelismertebb NAS-áért, amit műfajában Rolls Royce-nak számít.
Egyik barátom szokta mondogatni az Üvegtigrisből lopva: vagy Impala vagy semmi!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22100) kabar válasza BBéci (#22099) üzenetére


kabar
senior tag

Ugyan nem lesz jó a hasonlat, de szerintem te a NAS-sal úgy vagy mint a másik topic-ban a plebs az erősítőkkel. Sokan nem akarnak DAC, medialejátszó, végfok, erősítő, tuner, hangfalak kiválogatásába, vásárolgatásba, állítgatásba kezdeni, holott ugyanabból a költségvetésből, használtan, egy kis idő és tudás (na ez az ami rengeteg időt vesz még el, amíg megszerzed) jobbat megkaphatsz. Amíg neked alap, hogy melyik kábel, melyik erősítő melyik modelljét ajánlod, addig NAS-ból meg már más tapasztalat kell. Biztosan meg lehet szerezni, csak van akinek ez megéri, van, akinek meg nem. Nekem is volt már több NAS-om, és bár egy Synology-val most szopok fél éve, mégis azt mondom, hogy van produktum az ár mögött. Az a kérdés, mint a nagy erősítőknél, ez neked mennyit ér meg. Amúgy a synologynak az általam látott NAS-ok közül a legjobb kezelőfelülete (ami majdhogynem modellfüggetlen) valamint sebességben is igencsak odaver az alsóbb kategóriásoknak. (Persze nem az összes gyártóénak). Amúgy megnézném, mikor dobnak egyesek itt össze olyan kis helyre mondjuk egy DS713+ nak megfelelő hardvert az ingyenesen használható szoftverekről nem is szólva. És most NAS-ról, nem HTPC-ről beszélünk.De ez is csak az én véleményem.
Az egy HDD vs két HDD-s megállapítást nem is nagyon tudom értelmezni.

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.