Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22651) szabí


szabí
csendes tag

Sziasztok!
Mostanában elkezdtem nézegetni médialejátszókat.
Próbáltam utánajárni melyik milyen, mit tud.
Alapvetően ami igény az annyi lenne, hogy játsszon
minden manapság ismert formátumot (extra: iso, mkv).
Szemeztem a Dune típusokkal, de egyre inkább hajlok
egy egyszerűbb, olcsóbb felé.
Mostani célpontok:
- ASUS O!Play Mini Plus
- WD TV Live streaming

De bármilyen más típusú termék érdekel, amikről jó a véleményetek.

(#22652) Ed Parker válasza Multibit (#22648) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az idő csak pár nap, vagy így vagy úgy, akár az ajtón, de bemennek, ha akarnak.
Szóval engem azért nem annyira izgat.

A parát nem kimondottan rád értettem, hanem akik brutál jelszavakat próbálnak kitalálni.:)

(#22653) Patice válasza Poplacsek (#22650) üzenetére


Patice
Topikgazda

Androidos telefonnal csak távirányító funkció érhető el. iPhone-al nincs tapasztalatom, ott lehet működik a tartalomböngészés is.

Tableten már más a helyzet. Otthoni hálózaton, böngészőn keresztül vezérelhető a legtöbb Dune és lejátszás közben a Dunébe rakott vinyó, vagy a csatlakoztatott háttértárak tartalma is böngészhető. Nem túl látványos, nem jukebox felület, de használható. Én asztali PC-ről próbáltam, néha használom is. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22654) Dave567


Dave567
addikt

Üdvözlet az uraknak!!

Egy kis segítséget szeretnék kérni!
Milyen Komplett házimozi rendszert tudnátok ajánlani, DVD-s legyen és tudja kezelni a DTS-t
Lg42lm660s ,Mede8er 600x3d és egy Pc lenne rá kötve.
Van-e lehetőség esetleg erre hogy ne keljen az eszközöket kibe dugdosni vagy egy erősítővel jobban járnék?
Csak ahoz meg drágák külön a hangfalak, meg nem is kell olyan nagy teljesítményű.
Köszi!! A Segítségeteket előre is.

(#22655) Patice válasza Dave567 (#22654) üzenetére


Patice
Topikgazda

A Házimozi topik első hsz.-ében találsz ajánlást belépő komponens szettre: erősítő + kis hangsugárzók. Jobban jársz egy házimozi erősítővel, mert így tudsz akár később mást is rákötni. Az egybe szettektől ez a megoldás azért rugalmasabb és később bővíthető, ha igényled.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22656) Poplacsek válasza Patice (#22653) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Ahha, köszi az infókat! :R

(#22657) Dave567 válasza Patice (#22655) üzenetére


Dave567
addikt

Üdv!! Köszönöm a gyors válaszod!
Az a baj, hogy nem túl nagy a szobám, és nem is szeretném lebontani a falat, meg nagyon drágák a hangfalak hozzá sajnos és a pénzem se bírná :DD Amúgy egy Philips HTS3540- ilyenre gondoltam, vagy hasonló csak nem tudom meglehet-e oldani hogy ne keljen az eszközöket kibe dugdosni.
De tényleg nagyon köszönöm a válaszod, még elgondolkozok rajta.
Üdv

(#22658) BBéci válasza Dave567 (#22657) üzenetére


BBéci
titán

Az olyan egydobozos bögreszettek egyik jellemző tulajdonsága, hogy nem, vagy alig bővíthetők. Amíg ma egy belépő házimozi erősítőn 4 db HDMI bemenet kínálkozik, addig az egydobozosokon legfeljebb egy. SPDIF bemenet pedig egy se.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22659) Askformore


Askformore
senior tag

Sziasztok! Szeretnék venni egy kütyüt a tv mellé, amin csak az xbmc fut, és távirányítóval rendelkezik, valamint lejátssza gondolkodás nélkül a full hd filmeket. Igazából gondolom egy médialejátszó lenne erre a legjobb, csak nem tudom, hogy arra fel tudom-e varázsolni az xbmc-t.. illetve ha htpc-t raknék össze, akkor pedig a távirányító és az ár kérdése ami érdekes. Segítsetek légyszi!

(#22660) BBéci válasza Askformore (#22659) üzenetére


BBéci
titán

Van itt a PH!-n HTPC topik, ott érdeklődj.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22661) Dave567 válasza BBéci (#22658) üzenetére


Dave567
addikt

Köszönöm neked is a választ!!

Bővíteni egyáltalán nem szeretném szerintem, annyira nem szeretnék sok pénzt kiadni érte, de ahogy látom csak ezekkel tudom megoldani, hogy ne keljen ki be dugdosnom a cuccokat, igy szerintem marad egy olcsóbb fajta erősítő , akár használtan is, aztán majd kérdéses , hogy fogom rá megoldani a hangfalakat.
Mert ahogy látom egy közepes 5.0/5.1-es hangfal duplája tényleg az erősítőnek :O
150 ezreket az én szobámba meg fölösleges, mert kihasználni úgyse tudom.
Felháborító milyen árak vannak :W
Köszönöm nektek a segítséget!!

(#22662) Askformore válasza BBéci (#22660) üzenetére


Askformore
senior tag

Tudom, de válaszra sem méltatnak :(

(#22663) Tin válasza Dave567 (#22661) üzenetére


Tin
veterán

igazából mennyi pénzt akarsz erre költeni? mert ez már eléggé meghatározza a dolgot...

(#22664) Dave567 válasza Tin (#22663) üzenetére


Dave567
addikt

Üdv!!!

Maximum 100000 ezret, de ez tényleg a maximum. Nekem sajnos nem éri, meg többet rá szánni,mert szüleimmel lakom.
Üdvözlet

(#22665) BBéci válasza Dave567 (#22661) üzenetére


BBéci
titán

A bővítés a hozzá csatlakoztatható készülékeket jelenti. Ha nincs rajta olyan bemenet, vagy kevés van belőle, mint amire, amennyire szükséged van, megette a fene. Az egydobozos szetteket arra tervezték, hogy önmagukban működjenek, ne kelljen hozzájuk semmi.
Írásodból úgy tűnik, nagyon fiatal és tapasztalatlan vagy.
Mit jelent az, hogy nem tudsz valamit kihasználni? A hangdoboz nem egy versenyautó, ami hiába tudna 300-zal száguldani, de csak városban közlekednél vele. Legfontosabb szempont a hangminőség, ami az ár emelkedésével - sajnos legtöbbször nem egyenes arányban - egyre jobb lesz. Szó sincs arról hogy hangosabban szólnának és falat lehet bontani velük.
Egy 65-70000 forintos egydobozos szett hangja annyira - minek nevezzem, hogy senkit ne bántsak meg - szerény (nem a hangosságára célzok) hogy büntetni lehet vele. De ez érthető, hiszen egy hasonló funkciókat ellátó, teljesen alapszintű, belépő kategóriás házimozi erősítő kerül annyiba. Ugyanez érvényes a hangdobozokra. Egy normális házimozi szubláda 50000-nél kezdődik és 1 M felett vannak a csúcsmodellek.
Ha érdekel a téma, olvasgass a Házimozi erősítő... topikban.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22666) robi-k válasza Dave567 (#22664) üzenetére


robi-k
őstag

Számodra legjobban ez a HTPC felelne meg: ARCTIC MC101 Lehet választani hozzá távirányítót is a vásárláskor.

Egy teszt erről a készülékről: [link]

(#22667) szucsi57


szucsi57
tag

Van valaki, aki úgy építette ki a helyi hálózatát, hogy a routere már egy másik (elsődleges) routertől kapja az internet jelet? Ha igen, kérem mondja el akár magánban, akár nyíltan, hogy hogyan állította be az egészet és működik-e rendeltetésének megfelelően a média lejátszóval is?

(#22668) Tin válasza Dave567 (#22664) üzenetére


Tin
veterán

ennyiért már tudsz venni komplett szettet, igaz az alját. szerintem menj be egy rendes hifis boltba, és beszélgess az eladókkal, akkor kb. tisztában leszel azzal, hogy mik a lehetőségeid...

(#22669) Tin válasza szucsi57 (#22667) üzenetére


Tin
veterán

az első router csatlakozik a modemre (pl. adsl, vagy bármi), esetleg egybe van építve a kettő, mert a szolgáltató úgy adja. a második routeren beállítasz egy másik tetszőleges alhálózatot, és beállítod, hogy dhcp-vel kapja az ip-t az első routertől (vagy akár fixet is beállíthatsz), majd az első router tetszőleges LAN portjára rádugod a második router WAN portját, és kész.

de egyébként szerintem erről inkább érdeklődj EBBEN a topikban, vagy még inkább EBBEN...

[ Szerkesztve ]

(#22670) Warter válasza szucsi57 (#22667) üzenetére


Warter
őstag

Nem kell oda semmi bűvészkedés. A lan portokba kell bedugni mindent és a webes felületen kikapcsolni mindent illetve adni neki egy fix IP-t a másik routertől DHCP-n vagy a saját menüjébe. Innentől csak, mint switch fog működni illetve, ha van wifi rajta, akkor wifi router+switch.

(#22671) BBéci válasza Tin (#22668) üzenetére


BBéci
titán

Szerinted tudja, hogy melyik a "rendes" bolt?
Például: Streamaudio, Audio Centrum, Akusztika, Annex Hangcenter, Hifi Barlang.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22672) Dave567 válasza BBéci (#22665) üzenetére


Dave567
addikt

Kezdő vagyok az tuti.

(#22673) Tin válasza BBéci (#22671) üzenetére


Tin
veterán

most már tudja! :)

mellesleg szerintem tényleg az a legjobb döntés, ha bemegy, informálódik, és a végén vagy vesz egy drágább de jobb cuccot, vagy egy jó erősítőt 2 hangfallal kezdetnek, vagy egy használt szettet, vagy egy sima "normálisan" szóló 2 hangszórós minihifit, lehetőség sok van.

szerintem pl. az is szempont, hogyha a szüleivel él és hamarosan költözik, célszerűbb az új helyet berendeznie hifivel, és most átmenetileg venni egy olcsóbb, de a tévé hangszórójánál jobb cuccot.

(#22674) Dave567


Dave567
addikt

Meg amúgy is azért szeretem volna komplett szettet, mert akkor nem kellett volna külön dvd lejátszót vegyek.
Meg ha netán behal a pc-m akkor tudok dvd-zni azon is.

[ Szerkesztve ]

(#22675) Dave567 válasza Tin (#22673) üzenetére


Dave567
addikt

Köszönöm a válaszod !!

(#22676) snemeth válasza Tin (#22673) üzenetére


snemeth
aktív tag

Én egy Orion minitorony erősítőjével tolom. + Mede8er 600x3D :)

(#22677) Dave567 válasza snemeth (#22676) üzenetére


Dave567
addikt

Jelenleg most én egy sony hifivel nyomom ez se rossz, de kevés a mozizáshoz :)

(#22678) Tin válasza Dave567 (#22677) üzenetére


Tin
veterán

de amúgy azt is döntsd el, mire akarod használni. nekem van egy 100W-os mélynyomóm, amit sose kapcsolok be, mert társasházban nem díjaznák.

azon is gondolkozz el, ha többnyire egyedül filmezel, lehet, hogy jobban jársz egy tényleg jó hifi fejhallgatóval.

(#22679) Dave567 válasza Tin (#22678) üzenetére


Dave567
addikt

Haverokkal szoktam filmezni, de amúgy nem olyan fontos hogy kiválóan szóljon, Pesti haverom még a Tecsóba
vett egy 5.1 komplett házimozit, BD lejátszóval, azt hiszem olyan 90000 Ft környékén volt.
De az is beszarás hogy szólt mikor nála voltam meg mutatta, erre megtetszett nekem, csak hát nekem felesleges a BD mert nem győzném etetni. De ő dugdosta a kábeleket össze vissza, erre keresten megoldást hogy létezik-e olyan komplett házimozi hogy ne keljen kihúzogatnom a kábeleket és DVD-s.

(#22680) szucsi57 válasza Poplacsek (#22389) üzenetére


szucsi57
tag

"Te jó ég, és ezt csak úgy a foteledből? Én hülye meg több hónapon át cserélgettem a kábeleket és teszteltem..... elméleti szinten nem zárom ki, hogy mágneses térben a töltéshordozókra ható Lorentz erő a Hall effektus miatt potenciál különbséget generálhat a vezető két oldalán, és ez károsan befolyásolhatja az ilyen kis energiájú jelátvitelt. Nekem meggyőződésem, hogy ez okozta a problémámat"

Bocsáss meg, de nem tehetek róla, hogy kicsit eltájoltad magad. Mindjárt elmondom, hogy miért és akkor arra is választ kapsz, hogy miért csak úgy fotelból...

Igen, van olyan, hogy Hall effektus: mágneses térben a vezetékben áramló elektronokra Lorentz erő hat, ami kis mértékben a vezeték széle felé tereli őket úgy, hogy az áram, a mágneses tér és az elmozduló elektronok iránya egymásra kölcsönösen merőlegesek. DE! Ennek a jelenségnek kör keresztmetszetű vezetékek esetén semmi jelentősége nincs, mert az elektronok elmozdulása még nagy mágneses tér és naghy áramok esetén is csak egy vékony rétegben lenne észlelhető - pont asbban a rétegben, amely mind a mágneses térre, mind az áram irányára merőleges. Olyan kicsi áramoknál, ami a HDMI kábelen folyik, észlelhetetlen ez a jelenség. Ráadásul, rövid impulzusok mennek, amelyek esetében az "áram" fogalmának és így a Hall effektus figyelembe vételének nincs értelme. Megjegyzem, a Hall feszültség egyenesen arányos az áram és a mágneses tér értékének vektoriális szorzatával és amperenként és gaussonként kb. 7 µV. Ez olyan kis érték, hogy még a lapos geometriájú, speciális anyagokból készült Hall szondákat is csak úgy tudják használni a gyakorlati alkalmazások során, hogy magába Hall szondába is már erősítőt építenek.

A lényeg: azért tudtam rögtön a fotelból nemet mondani, mert olyan munkakörben dolgozom, ahol a fizikai jelenségeket nem csak tankönyvi szinten kell ismerni. Nem azért mert okosabb lennék bárkinél, hanem azért, mert ez a szakmám. Nézd, 30 éve dolgozom egy TV adó közelében részecske detektorokkal és sok megahertzes nukleáris elektronikával - nem sok olyan probléma adódhat kábelekkel, amikkel ne találkoztam volna.

A CT-t elírtam, de az MRI-t nem. Az emberi testet, ami nem árnyékol mágnesesen, azért hoztam fel, mert még az ilyen mágneses térrel könnyen átjárható anyagok esetén is nagyon erős mágneseket kell alkalmazni ahhoz, hogy az elektronok mozgását befolyásolni tudják. Említhettem volna a katódsugár csöveket is, ahol a cső nyakára igen robosztus tekercseket helyeznek, hogy az ezekbe vezetett komoly feszültségekkel erős mágneses teret hozzanak létre az elektronok mozgásának befolyásolása céljából.

Fémekben ennél még sokkal erősebb mágneses terekre lenne szükség az elektronok mozgási irányának megváltoztatása céljából, mert a kristályrácsban többféle belső lemágnesezési tér ébred - ezeknek köszönhető a Hall feszültség nagyon kicsi, 7uV-os értéke amperenként és gaussonként. Tehát nem arról van szó, hogy ne ismerném a mágneses momentumok rendeződésének különféle módjait, hanem arról, hogy elég jól ismerem ahhoz, hogy nagy valószínűséggel a mértékeket is megérezzem. A hozzászólásodból kitűnik, hogy mikroszkópikusan nem ismered az elektronok mozgásának törvényszerűségeit szilárdtestekben, vezetőkben, szigetelőkben és félvezetőkben és a mágnesességet sem, hiszen nem tudtál mit kezdeni azzal amit a lemágnesezési terek "mágneses árnyékolásáról" írtam. Ez nem baj, de kérlek ne haragudj rám, hogy ezek számomra alap ismeretek.

Még egyszer megismétlem: amit írtál a hibáról, az arra utal, hogy semmi köze a kábelhez. A gyengélkedő alkatrészek, amelyeknél pl. belül van egy mikro-repedés a kivezetéseknél, vagy egy rossz forrasztás, mert a forrasztóón szemcsésedett, grízesedett a lehűléskor, pontosan ilyen hibákat produkálnak. Hidegen összehúzódnak, jobb az érintkezés, melegen kitágulnak, gyengül az érintkezés és soha nem tudhatod,, hogy mikor jön elő a hiba. Mert az alkatrész, vagy a forrasztási pont hőmérsékletétől függ, amit ezer dolog befolyásol. Külső és belső hőmérséklet, a készülék terhelése, mozgatása, macerálása. Aztán egyszer csak megjavul hónapokra, mert éppen úgy jön neki. A szervizes emberek az ilyen hibák megtalálására sűrített levegős spray-t használnak. A kiáramló sűrített levegő lehűti az alkatrészeket, forrasztási pontokat és ahol megjavul, az a hibás.

Mellesleg, önmagában az, hogy csak egy bizonyos kábel használata segített, már az arra utal, hogy a berendezéseddel van baj, mert olyan nincs, hogy egy sorozat-gyártott készülék csak spéci kábellel működik!!!

Elnézést, hogy hosszú voltam.

(#22681) digikábeles válasza Tin (#22673) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Én többre becsülök egy jó minőségű sztereó hangrendszert. Zavar, ha a hang nem a képernyő felől érkezik. Nincs házimozi hangrendszerem, de nem is kellene.

(#22682) Primary92


Primary92
senior tag

Sziasztok!
Bedöglött régebben a DVD lejátszóm, és már épp itt az idő a pótlásra. Mindig csak halogattam.
Valami olyan megoldás kellene, ami megbirkózik az xvid-del. A képet egy sima katósugárcsöves televízióra kellene kiadni, amin csak Scart bemenet van. Meg kellene tudni birkózni DVD-kel, illetve NAS-os és PC-n tárolt filmekkel, és képekkel.
Árérzékeny vásárló vagyok, ez látszik a TV-ből is.
Kézenfekvő megoldásnak a classic Xbox tűnik egy távirányítóval és egy xbmc-vel. használtan olcsón beszerezhető.
A kérdéseim a következők: Mennyire használható jól, kényelmesen ez felállás?
Milyen alternatíva létezik, ami olcsó?

(#22683) kovadika


kovadika
őstag

Medge8er X3D modellekhez mikorra ígérik az új fw-t, amiben a 23.976-os lejátszás tökéletesítve lesz?

(#22684) szucsi57


szucsi57
tag

A csudába is, már nem tudtam módosítani az előző hosszú szövegemet, ezért kénytelen vagyok külön elnézést kérni egy hibáért. A kör keresztmetszetre vonatkozó szöveget kérem figyelmen kívül hagyni. Minden más OK, csak a kör keresztmetszetre való utalás hibás.

Köszönöm!

(#22685) anonym1s válasza Poplacsek (#22650) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
ES file explorer androidra. Ezzel lehet bongeszni az osszes halozaton levo hattertarat.

(#22686) BBéci válasza Dave567 (#22674) üzenetére


BBéci
titán

Aki 2013-ban DVD-játszót vesz... Inkább nem írom le. :N
Hallottál a Blu-ray-ről? ;]

(#22678) Tin
A mélynyomó átveszi az erősítőtől és a többi hangdoboztól az alsó oktávok megszólaltatásának roppant nehéz feladatát, ezáltal a 80 Hz feletti tartomány sokkal jobban szól. Nem kell semmivel hangosabbnak lennie, mintha a frontok adnák le a mélyeket is.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22687) anonym1s válasza BBéci (#22686) üzenetére


anonym1s
őstag

Lehet nincs egyetlen blu-ray filmje sem, csak dvd-je, de az egy raklappal. Lehet nem is tervez 5-10 ezer forintot kiadni egy-egy blu-ray filmert a kozel jovoben.

En is vettem dvd lejatszot tavaly nyaron mert van egy rakas dvd filmem, de blu-ray lejatszot kizarolag abban az esetben vennek, ha usb-n vincseszterekrol meg halozatrol is lejatszana barmit. En tutira nem tervezek mostanaban 8-10 ezret kiadni egy lemezert :)

[ Szerkesztve ]

(#22688) Dave567 válasza BBéci (#22686) üzenetére


Dave567
addikt

Szia Igen halottam róla, csak kb 5éve gyűjtöm a dvd-ket vagy 600 db van ami kell is, és még meg szeretném nézni őket, de már nem írogatom lemezre, hanem vinyóra teszem, de a dvdket is szeretném majd megnézni és nem szeretném kidobálni. :DD
Ennyiiii!!!

(#22689) Dave567 válasza anonym1s (#22687) üzenetére


Dave567
addikt

Igen-Igen nincs/nem is lesz/ nem is érdekel :DD :DD :R

(#22690) Tin válasza BBéci (#22686) üzenetére


Tin
veterán

tudom, de ha a gyerek fentvan, úgysem tudok filmet nézni, amikor meg alszik, akkor őt és a szomszédokat is zavarnák a mély hangok... így elég ritkán kapcsolom be. majd egyszer ha már nem társasházban fogok lakni és a gyerekek is nagyobbak, lesz értelme egy rendes hifit kiépíteni, de addig felesleges.

(#22691) BBéci válasza anonym1s (#22687) üzenetére


BBéci
titán

3000 forintért (nyilván nem a legújabbakat) lehet kapni BD-ket és az árak szépen, lassan csökkennek. Ma már nem kerül annyival többe egy BD-játszó, hogy érdemes legyen DVD-játszót venni.
Az utóbbi évben egyetlen DVD-t sem néztem, az azt megelőzőben talán kettőt. 2008 őszén kezdtem gyűjteni a HD filmeket. Van egy rahedli eredeti gyári DVD-m, de már mindent, ami érdekel, begyűjtöttem HD-ban, azért vagyok itt a médialejátszós topikban.

(#22690) Tin
Nem értettél meg. :(

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22692) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Üdv.

Megjött a boxee, de nem nagyon akarja megenni a hálózatot... Itthon Win7-es gépek vannak és homegroup (otthoni csoport)-on belül kapcsolódnak egymáshoz. Itt megy a fájlmegosztás.

Rá tudok erre kapcsolódni valahogy?

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#22693) Tin válasza BBéci (#22691) üzenetére


Tin
veterán

neked meg akkor vagy gyereked nincs, vagy nem laksz kis lakásban társasházban:)

igen, biztos meg lehetne oldani meg belőni úgy, hogy ne legyen nagyon zavaró, de nem foglalkoztam vele, mert ezek a dolgok majd akkor fognak érdekelni, ha olyan helyre tudom beállítani, ahol sokáig fogok élni.

ez a mélynyomó már 10 éves, régen szólt ez jó hangosan is:)

(#22694) Arwald


Arwald
csendes tag

Sziasztok!

Egreat R300-hoz létezik olyan firmware, ami a BD menüt is tudja kezelni? Tudom itt licence probléma is van, de hátha van valami custom.

Üdv:
Arwald

(#22695) BBéci válasza Tin (#22693) üzenetére


BBéci
titán

Laktam társasházban, ott is üzemelt a mélynyomó, néha a gatyaszáram lobogott a reflexcsövön kiáramló löketektől.
Ismerőseim körében a gyerek sehol nem akadálya a mélyláda használatának.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22696) snemeth válasza BBéci (#22695) üzenetére


snemeth
aktív tag

Én az elsőről már mentem szólni a harmadikon lakóknak, hogy vissza kellene venni a hangerőből. ;]

(#22697) Tin válasza BBéci (#22695) üzenetére


Tin
veterán

ha néha bekapcsolom, akkoris lecsavarom a cutover frekit minimumra, az kevésbé zavaró, de nem szoktam, mert este szerintem parasztság, ha meg szinte teljesen leveszem a hangerőt, akkor meg sok értelme nincs. nekem annyira nem hiányzik, úgysem tudna kijönni az az igazi mozi érzés, mert olyan komoly cuccom meg nincs, így nem bánom, hogy a mélyláda szinte alig van bekapcsolva.

(#22698) koncsik válasza BBéci (#22695) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Nem akadálya, de ha a gyerek hozzáfér a reflexnyíláshoz... Miután második teniszlabdát is elnyelte (a mélynyomó), már nem volt az igazi, de legalább jó indok volt egy príma kis 5.0 rendszerhez. :B

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#22699) BBéci válasza snemeth (#22696) üzenetére


BBéci
titán

Nekem soha nem szólt, nem reklamált senki a társasházban.
8 éve családi házban élek, de pici a lakás, mégis elegendő a nappali ajtaját becsukni (feleségem utálja, ha a hálószobáé be van csukva) és vidáman mozizom éjfél és hajnali 3 között. Ez a mindennapos programom. Működik a szubláda, éjszakai módot nem kapcsolok rajta, pedig tud olyat, sem az erősítőn. Na jó, a kanapé nem remeg alattam, de sokan a feneküket vernék a földhöz, ha nappal úgy szólhatna a házimozijuk. És ez beállítás, valamint szobaakusztika kérdése.

(#22698) koncsik
Lehet kapni rácsos reflexcsövet, de utólag is beragasztható. Még jobb a zárt szubláda, lassan 3 éve olyat használok és soha többé nem szeretnék reflexet.
Szerintem nem létezik olyan 5.0 rendszer, amiből ne hiányozna a mélynyomó.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22700) htbocy


htbocy
csendes tag

Sziasztok!

Vásároltam egy Sony Bravia KDL-55HX751 tv-t.
Médialejátszó + külső winyó kombót szeretnék vásárolni hozzá!
Milyen összeállítást érdemes venni? Főleg 3d filmeket néznék rajta, ezért fontos, hogy megbirkózzon az összes mkv, iso fájltípussal ! A keret az 50k!

Válaszokat előre is köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.