Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#989) Ryback


Ryback
csendes tag

Üdv, segítséget kérnék.
Van 1 775Dual-VSTA deszkám, melyre rádugtam 1 SATA-s DVD-pörkölőt, és ettől fogva bizonyos időközönként egy másodpercre meg-megakad a gép, bármit csinálok (filmnézés, zene, net - ugyanúgy), és az első megakadás után a hang el is megy. Restart, rövid ideig jó, aztán ua. A SATA-drive előtt semmi baj nem volt. Újraraktam a drivereket, semmi. Mivel így se DVD-zni, se videot digizni (ATi AiW X800) nem lehet: XP újratelepít. Eredmény: semmi hang. Benézek az eszközkezelőbe, látom a HD audio sárga felkiálltó jeles! Megnézem: The device cannot start Code 10. Unistall, drivertelepítgetés, semmi. Ezután beraktam régi jó hangkütyümet, ezzel már lett hang, de az akadozás maradt. Na most, alaplapi hang letilt, Winfos újrahúz, eredmény zéro. Ez nem lehet igaz, gondoltam, és el kezdtem nézelődni. Azt találtam, mind a P_DVD, mind az ATi MMC diagja azért nyafog, hogy engedélyezzem a DMA-t, de hát, könyörgöm, az eszközkezelőben engedélyezett, nincs semmi UDMA hibajelzés. Végül, SATA cucc kitép, újabb XP telepítés, de hiába. Akkor ez most hardware hiba, mert akkor felesleges volt ez az egész kínlódás.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.