Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#716) arpeen2


arpeen2
senior tag

Egy barátomnak szívok a gépével pár napja légyszi segítsetek.
ASRock 775i65G lap volt benne 512 ram és ugye venni kellett bele még 512-t. Itt jöttek a gondok. A Good RAM mellé tettem egy kingmaxot mindkettő 400-as (amik 333-on mennek mert egy 3GHz-es cerka van benne) természetesen nem mentek dualban de ez nem is volt fontos mert netezni, töltögetni kellett a gép. Szal jöttek a restartok mikor a két memcsi együtt ment a lapban, BIOS-ban engedélyeztem már a Flexibitily option-t is, meg spread spectrum, meg mindenféle butitást de nem mentek. OK mondom vittem két egyforma 512/400 memcsit tegnap azt már sikerült elérnem hogy a memtest nem írt hibát, de miután otthagytam a gépet 20 perc múlva hívtak hogy megint dobja a restartot. A legújabb bios van fent. Ja persze az új memcsiket már dualban kezeli/kezelNÉ ha tudná. Itt is butítottam már a rendszeren de egyelőre nem megy a dolog. Valakinek 5let, tanács ?

Még az este az jutott eszembe hogy a biosban van az a beállítás hogy ''configure timing'' ez ''By - SPD''-re van állítva. Az esetleg lehet hogy automatikusan nem jól állítja be az időzítéseket és manuálisra kellene állítani ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.