Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1215) kranazoli


kranazoli
senior tag

No, úgy látszik megvan, hogy mi a hiba.
Sikerült feltolnom a Vista-t, de ha az alaplapi max. AGP memória méretet állítom be, vagyis a 256MB-ot, akkor már a feltelepített Vista sem indul el.

Restart, ahogyan a telepítésnél volt.

Azonban ha kisebb értéket választok, ami 32 -> 128MB, akkor a feltelepített Vista minden további nélkül indul.

Újra még nem telepítettem a rendszert :)
De majd az is meglesz.

Ugyanakkor lenne egy kérdésem, ami Engem a jövőre nézve is érdekelne.
Tervezem, hogy beruházok majd vmi komolyabb PCI-E-s vido kártyába, amin 512 -> 1GB RAM van.

1.) Az, hogy most a BIOS-ban 128MB van, az annyit jelent, hogy a Vista és minden alkalmazás úgy kezeli a graf. kártyát, hogy az csak 128MB-os és nem 512MB-os.
(ill. Maga az alaplap is?!)

2.) Ahogyan írtam jövő évi tervemet nézve. Ha veszek 1GB-os PCI-E kártyát, vagy legyen az csak 512MB-os, akkor létezik olyan alaplap, amiben a PCI-E méretét akár 1GB-ra is be lehet állítani, vagy ez csak AGP-s "betegség" és PCI-E-nél ilyen MB, GB állítás nincs is egyáltalán?!

Legalábbis Én az AsRock 4CoreDual Sata2 R2.0 alaplapban AGP-s beállítások között lűtok ilyet, de PCI-E esetében már nem.

Aki otthon van ebben, az írhatna némi HELP-et!

Köszönöm!!!!

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.