Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) r0dg3cc válasza AMD Power (#750) üzenetére


r0dg3cc
tag

jaja skocia kozel van, en mar voltam Edinborough-ban :) 2.5 ora vonattal a vonatjegy oda-vissza 25 font volt... vicc

enis nezelodok majd kozben mas melo utan, ahol dolgozom Team Valley egy volgy ahol csak gyarak meg raktarak vannak, biztos van melo ha szemfules az ember es esetleg tobbet is fizetnek... most indul Sunderlandban a Nissan gyar ahova atmegy egy lengyel srac tolunk o 10 fontos alaporaberrel kezd... sajna nyaron kellett jelentkezni arrol mar lecsusztunk de barmikor johet ilyen lehetoseg...
ha mar eldontottetek telleg ide akartok e jonni adok par webcimet ahol lehet lakasokat nezni, mi most ki akarunk koltozni a tengerpartra Whitley Bay-be kb 40 fontal / ho tobb egy szoba.. es megiscsak a tengerpart... :B

csak meg megvarjuk az oktobert mert akkor mar mindenki kiadta a lakasat aki ki tudta (diakok megerkeztek, suli elkezdodott, mert van itt vagy 2 egyetem meg 4 foiskola a kornyeken) es utana mar az aki nem adta ki olcsobban esetleg depozit nelkul is kiadja mert orul hogy kiveszi mar vegre valaki ;]
vannak ilyen apro trukkok
az meg hogy segitek szamomra teljesen termeszetes , meg igy is hogy nem ismerjukn egymast szemelyesen, tudom mennyit jelent ha az elejen valaki segit, eszmeletlen mennyit szamit, nekem is segitettek mikor kijottem en is segitek ha tudok, ennyi.

ja vannak fent neten kepeim amit en es barataim csinaltunk itt angliaban. nezzetek meg , szep varos Newcastle :)

Bővebben: link

mennyire igaz a valosag?

(#752) Triangulum válasza r0dg3cc (#751) üzenetére


Triangulum
tag

Üdv!

Két év múlva, ha minden igaz diplomás leszek mint informatikus. Angliában el tudok helyezkedni a szakmámban? Elég jól megértem az angolt már csak beszélni kéne jól megtanulnom. Fogalmazni bármit megtudok azért.

[Szerkesztve]

(#753) Triangulum


Triangulum
tag

Ha más nem a kétkezi munka is jól jön, csak tudjak félre tenni az idő során...
Nagyon el lennék keseredve, ha szar se érnék a diplomámmal kint. Ha tényleg ez lenne a helyzet, akkor itthon elvégzek valami segédmunkás tanfolyamot amivel kint könnyen elhelyezkedhetek. Tudtok ilyet?:F

(#754) r0dg3cc válasza Triangulum (#752) üzenetére


r0dg3cc
tag

hallod jokat kerdezel mittomen mi lesz 1 het mulva nemhogy 2 ev mulva, amugy en is informatikusnak tanulok otthon programozo matematikus szakra jarok, most halasztok mondjuk de kozben itt fogok suliba jarni. van csomo part timeos kurzus es biztos nem mutat majd rosszul nehany angol foiskolan szerzett papir otthon :)

visszaterve hogy mi lesz itt. majd akkor erdeklodj ha mar tenyleg ki akarsz jonni. lehet teljesen mas lesz mar akkor itt minden



[Szerkesztve]

mennyire igaz a valosag?

(#755) OddMan válasza r0dg3cc (#751) üzenetére


OddMan
őstag

r0dg3cc: Az ígért web címeket légyszi tedd ki ide az oldalra. NewCastle tényleg nagyon szép város. Most néztem, hogy Pestről van közvetlen „fapados” járat.

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#756) Bondi válasza siriq (#746) üzenetére


Bondi
csendes tag

Ezen ne muljek, en pl. egy kis iddogalasra mindig vevo vagyok! ;~))

Muvelodesnek egy - sajnos felkesz - honlap: Bővebben: link

Hosszabb tavu tervem nekem is a helybeli kocsmak lefenykepezese. Pl. ott a cimlapon a negyreszes kepen jobb oldalt alul lathato Voros Oroszlanban mar voltam. Ma is ugyanolyan szepen nez ki, mint azon a fekete-feher regi fenykepen. :) El is kell egy ilyen kocsmakalauz, ugyanis akkora a varos, hogy itt szinte nincsen egyedi kocsmanev, mindegyik nevbol van legalabb ketto... (Pl. Voros Oroszlan is van vagy negy.)

(#757) _cirmos_ válasza PaladiN (#730) üzenetére


_cirmos_
őstag

köszi a választ (matuunak is), akkor ha jól értem szerinted felesleges. a kollégiumi szállásom 260Ł/hó, az milyen számít? olcsó, drága? a szállást leszámítva mennyi pénz kell minimum a havi megélhetéshez?

ki van közületek Londonban? össze szoktatok járni? van vmi egyéb fórum amit a kinti magyarok használnak? bocsi, biztos le volt már írva a válasz ezekre, de aludni is alig van időm manapság, nem szeretnék ~700hsz-t végigolvasni.

(#758) AMD Power válasza OddMan (#755) üzenetére


AMD Power
titán

Igen valóban megy!:) Én is azért szúrtam ki Newcastle-t.

Easyjet megy oda!:R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#759) r0dg3cc válasza OddMan (#755) üzenetére


r0dg3cc
tag

http://www.propertyquarters.co.uk/home/
http://www.andrewcraig.co.uk/

egyenlore ezek

mennyire igaz a valosag?

(#760) AMD Power válasza r0dg3cc (#759) üzenetére


AMD Power
titán

Megnéztem a képeket!:O Ezt most megmondom neked, hogy én oda megyek! Nekem oda kell mennem!:R

Edinburgh: Iszonyat szép. ( Imádom Skóciát! ):R

[Szerkesztve]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#761) AMD Power válasza r0dg3cc (#759) üzenetére


AMD Power
titán

Bocsi de Win restart volt a gépemen és nem emlékszek az MSN címedre!:B

Kérlek jelentkez be majd nálam: scooter21@vipmail.hu

Mennyi kint egy NC-be ''átlagos'' szoba bérlése ha mondjuk 2-n béreljük!? Mondjuk egy olyan házban ahol van Közös konyha és fürdő!? Mennyire jönne ki így egy hétre fejenként? Gondolom ott is 6 hetet kell előre kifizetni!? 4 hét + 2 hét deposit!?

Te mennyit költesz egy hónapba átlagosan? ( Kaja , szálás , utazás...)

550-650 Pounds?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#762) matuu válasza _cirmos_ (#757) üzenetére


matuu
tag

Én nem pont Londonban élek, de nem messze tőle. Szóval Londonban nagyon drága az élet, de csak a tömegezés vagy havi 100 font.

A kaját meg lehet úszni egészen barátian, csak nem kell étterembe járni... Egy kg. kenyér 70 penny, egy liter tej 1.24 font. Sör kocsmában leginkább 3 font körül van.

Ha nem költessz semmire sem akkor szerintem kb. 300 font plusz a szállás elég kéne, hogy legyen egy 30 napos periódusra.

''A'' rulez => ATI, AMD, ASUS

(#763) PaladiN válasza r0dg3cc (#749) üzenetére


PaladiN
aktív tag

En is megkoszonom...:R

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#764) PaladiN válasza _cirmos_ (#757) üzenetére


PaladiN
aktív tag

A 260 egy kicsit draga csak, mivel ugy 200 korul van a szobak ara, es ez igaz Londonra is. (Onnan tudom mivel egy haverom berel egy szobat es nettel egyutt fizet 50-et hetente)
A B`hami arakat pedig jol ismerem.
Amugy igazabol valtozo hogy hogyan kell fizetni. Ugy ertem hogy van ugy hogy a szobaert kell fizetni es ilyen esetben mindegy hogy hany ember lakja, de van ugy is hogy szemelyenkent kell. Ez utobbi esetben ugyebar duplaaron megy minden. Erdemes olyat valasztani ahol a szobaert kell fizetni.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#765) PaladiN válasza Triangulum (#753) üzenetére


PaladiN
aktív tag

A ket ev nagy ido. Szvsz kezdhetned azzal hogy elolvasod elolrol a forumot es folytathatod ott hogy a tovabbiakban is figyelemmel kisered. Azzal a tanfolyammal kapcsolatban pedig van egy rossz hirem, amit ha vegigolvastad volna akkor kihamozhattad volna, megpedig hogy a magyar papirok angliaban erosen konvergalnak a nullahoz. A szakma pedig amivel elkezdheted a kinti eletedet barmi lehet, amihez kedved, de meginkabb erod van. Amit viszont addig is fejleszthetsz az az angoltudasod, mivel anelkul, pontosabban ahhoz kepest semmit sem er a tanult szakmad.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#766) PaladiN válasza siriq (#746) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Akarcsak Bondi en is szivesen iszom veled egyet. :DDD

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#767) _cirmos_ válasza matuu (#762) üzenetére


_cirmos_
őstag

akkor remélem suli mellett tudok keresni 300-400 Ł-ot legalább, csak hogy ne haljak éhen :). hiába no, kicsit szűken mérik az ösztöndíjat :O


a szállás már fix, ha akarnék se tudnék változtatni rajta (szerződés), de nem is olyan tragédia, remélem a koleszban lesz társadalmi élet.

[Szerkesztve]

(#768) Brogyi válasza Triangulum (#753) üzenetére


Brogyi
senior tag

''Nagyon el lennék keseredve, ha szar se érnék a diplomámmal kint.''
Hat bizz igy van.Nagyon hamar kezdj el tanulni beszelni,mert ha nem a mosogatas es a takaritas marad,de mar azert is birkozni kell.Sok a szines verzenyzo.A szallasrol:www.gumtree.com a melo www.jobcentereplus.gov.uk
vagy valami hasonlo.Ha mukodik akkor szakma szerint,terulet szerint megadhatod.
Probaljatok jelentkezni,es meglatjatok hany valasz jon,es mar erezni fogod rogton hogy mit ersz.

[Szerkesztve]

(#769) PaladiN válasza Brogyi (#768) üzenetére


PaladiN
aktív tag

A gumtree stimmel, a jobcenter, azaz helyesen cobtentre nem. Itt a helyes: Bővebben: link

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#770) Brogyi válasza PaladiN (#769) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ok:) a gumtree-n van mind a 2 allas,peco.Akar keruletre leosztva.

(#771) AMD Power válasza AMD Power (#761) üzenetére


AMD Power
titán

r0dg3cc! (#761) ?
:B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#772) r0dg3cc válasza AMD Power (#771) üzenetére


r0dg3cc
tag

miert kerded meg ugyanazt ujra es ujra? :(((

ezekre nem tudok valaszolni, azt meg hogy mennyibol lehet elni mar leirtam de leirom ujra , de szolok ez nem mervado ennel lehet olcsobban dragabban is lakni itt kornyekfuggo es az hogy maganszemelytol vagy ugynoktol berelsz lakast . mi maganszemelytol.
mi mostHeatonban berlunk ami jo kornyeknek szamit diakok laknak itt foleg, kozepar sztem, de Gatesheadban ami a folyo masik partja lehet olcsobban talalni szobakat de az nem olyan jo kornyek

szoba 165/ho
rezsi 30/ho kb (valtozo)
kaja : egyenfuggo ha asdaban vasarolsz olyan havi 150-200 de a 200 mar nagyon max nekem, mondjuk en nem vagyok egy zabagep

buszberlet egy busztarsasagra kb 8.90-13 font, busztarsasagtol fugg (nekem most osszvonalas van ami jo minden buszra metrora stb az 4 hetre 57 font)

mennyire igaz a valosag?

(#773) r0dg3cc


r0dg3cc
tag

ja amit buszberletre irtam azok heti arak, a 8.90-13 font

mennyire igaz a valosag?

(#774) r0dg3cc


r0dg3cc
tag

szallasnal deposit megallapodas kerdese

mennyire igaz a valosag?

(#775) Bullet_


Bullet_
tag

jobbra fel

(#776) AMD Power válasza r0dg3cc (#772) üzenetére


AMD Power
titán

Köszi a segítséget többet nem fogom megkérdezni!:B ( Még van 3 hónap és már most nagyon izgatott vagyok!)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#777) Richie76 válasza PaladiN (#765) üzenetére


Richie76
újonc

Hello Everibodri'

En csak tegnap fedeztem fel a forumot ,de nagyon tetszik.
Rolem annyit, hogy a baratnom es en a heten megyunk ki Birmingham-be (szonbaton), ahol mar sikerult egy szallast is lefoglalnunk. (Acocks Green-ben).
En mar tobbszor eltem es dolgoztam is Uk-ben, igaz csak rovidebb ideig, de bizom benne, hogy ez a B'hami kirandulas igazan bejon majd.
A baratnommel mindketten allast keresunk majd es ezert gondoltam, hogy amig meg itthon vagyok es tutira van netem, megprobalok minel tobb infot begyujten, kapcsolatokat szerezni. Kerlek benneteket, hogy ha van a temaval kapcsolatosan barmi tanacsotok, irjatok.
Paladin: irtam neked egy e-mailt, ha modod nyilik ra, kerlek kuldj egy valaszt nekem, Thx!

Richie

(#778) PaladiN válasza Richie76 (#777) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Valasz ment. :U
Esetleg annyit meg tanacsolhatok hogy alaposabban olvasd el ezt a topicot, foleg az NIN-el foglalkozo reszeket.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#779) Bullet_


Bullet_
tag

Na.. először is... grat.. nagyon jó a totyik :)
Végigolvastam, tényleg sok érdekes dolgot olvastam, sokkal komolyabban kezelem a donlgot mint mielőtt átbújtam. Igaz én csak 2 év múlva fogok kimenni- ha nem lesz elegük a külföldiekből az angoloknak :D - bár egy lengyel limitet én szabnék mert ők már télleg brutálisak...
Nyelvtudás most középszinten vágom az angolt, de még két év alatt sokat tanulok, utóbbi két évben fejlődtem csak igazán nagyot, szal ezzel sztem nem lesz gond :) azaz igazság én még csak gimnazista vagyok, és akkor mek ha nem vesznek fel az egyetemre.. - mert most bekerülni kicsit GAS- kérdés h. érettségivel mire megyek odakint, bizonyos ismeretség van, bár főleg már olyanok akik hazajöttek, egyik sráccal (30éves :D ) pár héten belül elbeszélgetek, ő Londonban volt, és arról még kevés tapasztalat volt, akkor beszámolok ha van rá igény, ill. tud újat mondani.
A másik, gondolkozom h. kikéne menni egy hétvégére, hogy hogytetszik (angol fanatikus vagyok kiső*cs korom óta, bár 17 évemmel hozzátok képest még most is az vagyok :B :P ) tehát.. 13 rugó a repjegy az nem sok télleg, a másik 100 fontból hogy tudok kijönni 3-4 nap alatt :) szállást lehet tudok szerezni de azért ez még közel nem biztos :) mivel heti béreket irtok, nem tudjátok mennyi a napi szállás? télleg elég egy lyuk is hiszen csak aludni járnék ''haza''... kajából.. nos nemvok egy nagyétkű.. tehát nemhalok bele még abba se ha nem eszek egy napig :Y ugye félelmetes? na mind1 ha van lehetőség termelek mint atom, ha nincs nemgond.. de 50nél többet nemszeretnék össz. költeni erre szal h. tudnék kijönni, persze nem akarom a múzeomokat járni, max stadion nézőbe mennék... mennyire saccoljátok meg? tudom h. senki sem londoni szinte, teház ~ ár is sokat segit... továbbá gondolom semmi papír nem kell, meg sehova se kell bejelntkezni, csak ottvok pár napot örülök magamnak és kész?! :)

(#780) AMD Power válasza Bullet_ (#779) üzenetére


AMD Power
titán

angol fanatikus vagyok kiső*cs korom óta, bár 17 évemmel hozzátok képest még most is az vagyok

Akkor most én is bemutatkozok neked!;)

Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link

(Én tudom , hogy egy nagyon beteg ember vagyok!):DDD

One Country: United Kingdom! One People: British!:R

[Szerkesztve]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#781) Bullet_ válasza AMD Power (#780) üzenetére


Bullet_
tag

Mivel végigolvastam a totyikot rájöttem :DD
Nekem is mint gondolom a legtöbb embernek aki ''fan'' lett a focival kezdődött... 6 évesen Manchester utcáit akartam taposni... :D Nos azt hiszem -a munkalehetőségek miatt- kicsit módosul... néztem a Newcastle-i képeket.. tetszik a város... ;) már azt várom h. kinézzek pár napra énis ''lándon''-ba kiábrándulni nem fogok sztem XD

(#782) _cirmos_


_cirmos_
őstag

hi all!
megjottem londonba, ha valaki talalkozni akar egy foldivel vagy segitsegre van szuksege keressen meg batran! amint tudok irok bovebben.

(#783) AMD Power válasza _cirmos_ (#782) üzenetére


AMD Power
titán

Sok Sikert neked! Egyenlőre nagyon úgy néz ki , hogy NewCastle-be megyünk. De az a biztos hamár le lesz foglalva a repjegy. Ami novemberben fog megtörténni.

Szóval eddig csak az a biztos , hogy megyünk ki de az , hogy hova!:U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#784) AMD Power


AMD Power
titán

Hát ahogy egyre jobban mélyedünk el az angolban a tanfolyamon nekem egyre nehezebben megy. Főleg akkor nem megy, mikor itthon vagyok és a házi feladatot kéne csinálnom. Egy csomót meg se csinálok. Főleg most megpróbáltam elolvasni egy ilyen angol ''könyvet'' ami persze ilyen nyelvtanító de az első bekezdés után letettem mert alig értettem belöle valamit. Kicsit be is vagyok fordulva az angol miatt!:O

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#785) PaladiN válasza AMD Power (#784) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Sebaj!;)
Kezd el ujra egy kicsit kesobb. Es ha akkor sem megy akkor megint csinalj masvalamit es ujra probalkozz. Gondolj arra hogy az altalad egyedulikent favorizalt orszagban mennyire nagy szukseged lesz arra amit most tanulhatsz meg. Az sem lehetetlen hogy az eletedet fogja megmenteni! :U;]
Szal kitartas.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#786) PaladiN válasza Bullet_ (#779) üzenetére


PaladiN
aktív tag

A szallassal az a baj hogy ilyen rovid idore nehezen fogsz talalni oan szallast ami nem szalloda. A szallodakrol pedig el lehet mondani hogy a minimal arak egy ejszakara ugy £20 korul alakulnak. Szvsz probalj meg ismerost keresni akinel ellakhatsz ennyi ideig, avagy csak a szallasra ki fogsz adni kb 30e Ft-ot, es akkor meg nem kozlekedtel.
A kajaval kapcsolatban csak annyit hogy az elejen, az emberek azon fele akik nem ugynoksegen keresztul jonnek, atesnek azon hogy nem, vagy csak tenyleg minimalisan kajalnak. Valamin sporolni kell ugyebar. Ezzel en is igy voltam. Szvsz az elso ket honapban le is fogytam par kilot.:B

Most jut eszembe hogy valahol mar lattam hogy van oan szallas lehetoseg hogy csak egy agyat kapsz egy ejszakara, raadasul mindezt ingyen. Csak az a baj hogy mar elfelejtettem hogy hol lattam, de mintha ugy remlene hogy londoni volt az info. Probalj valahogy utanakeresni.

[Szerkesztve]

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#787) Bullet_


Bullet_
tag

Nemtom, sztem ezaz egybe sokat tanulás nem biztos h. jó, nekem pl kiesik... Viszont a feladatok tényleg jók, mert begyakorlod vele, sztem a magolás nemér semmit...És igen: kitartás...

(#788) Bullet_ válasza PaladiN (#786) üzenetére


Bullet_
tag

Igen néztem pár oldalt 12-22 fontig vannak, bár képzelem a 12 fontos milyen állapotban lehet :U ja és ezek 1-2. zónásak.
MIvel egyelőre csak pár napra nézek majd ki, kibírom 4 napig normális kaja nélkül.. hogy utána milesz, mikor hosszú távra kijövök.. majd kiderül ;) de akois a kaján kell spórolni... tom...

(#789) r0dg3cc válasza AMD Power (#784) üzenetére


r0dg3cc
tag

ne sz*rj be en azzal az angoltudassal jottem ki amit filmekbol szedtem ossze meg ex lakotarsam tanitott 3-4 honapig.. a tobbit meg itt. ha van hozza erzeked menni fog ha nem akkor tanulhasz :) en ujra csak azt mondom a beszelt angolra menj ra, a nyelvtannak 80%-at se fogod itt hasznalni...

en melohelyen beszelek szuletett angolokkal hat nem bonyolitjak a nyelvtant :)

itt lehet melokat nezni erdekes hogy sokkal tobb van mint ha bemesz a jobcenterbe.. gyari melok mar vannak 6.50-ert ami azert nem rossz penz.... (enis atnyergelek egyikre lehet)

ma voltam NIN interjun 1 het es kezemben lesz a hon ahitott szamv :)


kicsit off bocs de azokhoz akik kint vannak: azt mondta egy lengyel srac ha megvan a NIN-ed bemehetsz vele a Tax Office-ba es ha bemutatod azokat a fizetesi csekkeket amiken meg emergency taxot fizettel akkor nehany heten belul visszakapod a penzt nem kell megvarni a jovo evet amiko visszateritik az adodat..
tehat csak az amit az adon felul pluszba vontak azert mert meg nem volt NIN-ed
remelem erthetoen fogalmaztam
nekem meg nem aktualis amig kezemben nincs a szam de jo tudni ha igaz..

mennyire igaz a valosag?

(#790) AMD Power válasza r0dg3cc (#789) üzenetére


AMD Power
titán

Köszönöm szépen fiuk a bíztatást! Rám fér!:B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#791) r0dg3cc válasza AMD Power (#790) üzenetére


r0dg3cc
tag

ja a lenyeg lemaradt :B a cim ahol nezhetsz melokat akar most

http://www.jobcentreplus.gov.uk/

ahol a helyet kell megadni ott vagy azt ird be hogy ''tyne and wear'' vagy ''newcastle upon tyne'' ez newcastle es kornyeke , csak tajekozodaskepp hogy milyen melok vannak es kb mennyiert...

amugy ezen barki kereshet egesz angliaban melot, es telleg fura de sokkal tobb melo van mint ha bemesz a jobcenterbe... (ki tudja miert.. :F )

[Szerkesztve]

mennyire igaz a valosag?

(#792) OddMan válasza r0dg3cc (#791) üzenetére


OddMan
őstag


A ''tyne'' szó mit jelent? Nem találom a szótárban. :B

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#793) r0dg3cc válasza OddMan (#792) üzenetére


r0dg3cc
tag

Tyne egy folyo es a Wear is, Newecastle es a kornyezo telepulesek a Tyne es a Wear folyo kozt vannak mind2 a tengerbe omlik, ezert Tyne and Wear es itt van a tengerpart is, metroval ki lehet menni a tengerpartra belvarostol 15 perc :) ezert szeretem ezt a kornyeket van minden, varos, falu , tenger , folyo :C

mennyire igaz a valosag?

(#794) PaladiN válasza r0dg3cc (#789) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Ezt ne offba ird...:O
Ez fontos dolog mindenkinek, de foleg a tervezgetoknek. Amugy lehet hogy meg nem volt rola szo, de igazabol az sem art ha megismeteljuk.
Elsosorban azoknak akik meg csak keszulodnek kifele:
NIN nelkul is lehet dolgozni, azaz van olyan jobcenter ahol munka nelkul elhajtanak hogy akkor nem is kaphatsz NIN-t. Amugy elvileg csak annyi kell hozza hogy legalabb harom irasbeli visszautasitast kell vinni onnan ahova jelentkeztel munka vegett, de igazabol midenfele verzio megtortent mar ugyhogy barmi is lehet.
Szal a lenyeg hogy az elso melonal amikor meg nincs (ha meg nincs) NIN szamod akkor egy kicsivel tobbet vonnak emergency tax cimen. Ezt a tobletet vissza lehet igenyelni amikor megkapod a NIN-t a fent leirt modon. Mivel rossz esetben a NIN akar 2-3 honapig is elhuzodhat, igy nem keves penz szokott osszegyulni, ami jobb ha a zsebedben van.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#795) Bondi válasza PaladiN (#794) üzenetére


Bondi
csendes tag

Nekem az interjura ra egy hetre kuldtek a levelet a szammal. (A kartya kesobb jon. Azt irjak, valami newcaste-i irodabol. :))

(#796) AMD Power


AMD Power
titán

Jövő héten szerdán megyek be ide egy ''megbeszélésre'':

Bővebben: link

Olvastam az oldalukat és tetszik amit láttam. Jó lenne úgy kimenni , hogy van fix szálásunk. És az a kinti irodai segítség is jól jöhet! Na mind1 majd elválik.....

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#797) Bullet_ válasza AMD Power (#796) üzenetére


Bullet_
tag

Énis ezen néztem a szállásokat :C

(#798) Bondi válasza r0dg3cc (#789) üzenetére


Bondi
csendes tag

A ''filmes angol'' alatt az ilyen ''geddafukkouttaheremahfaka'' c. dolgokat erted? :DDD

Amugy a beszelt angolhoz is kell nyelvtan, szoval en inkabb ugy fogalmaznek, hogy legyen meg mindenkinek egy alap szokincse, amihez ha mast nem is, a leckekhez tartozo szavakat bizony mindenkeppen be kell s*ggelni, ezt nem lehet maskepp csinalni. A nyelvtant is meg kell tanulni, az csak annyiban mas, hogy utana a gyakorlatban ugyis ''radragad'', ha odafigyelsz arra, hogy beszelsz. Mellozni szerintem semmikeppen nem szabad a nyelvtant olyan cimen, hogy ugyis a ''beszed'' a fontos, mert kulonben olyan angolod lesz, mint a lengyeleknek: tudsz majd angol szavakat, de ertelmes mondatok helyett ugy jo erzessel csak tomondatokban hanyod majd egymas utan a szavakat kizarolag a jelen igeidot ismerve. :)

Es ami a legfobb, mondhatni eletbevago: a leckek szovegeit meg is kell hallgatni kazettarol/cederol/vagy amin van. :) Es lehetoleg a feladatok szovegeit is...

(#799) r0dg3cc válasza Bondi (#798) üzenetére


r0dg3cc
tag

nem nem olyanokat , de megtisztelo a feltetelezes

pl. neztem a filmeket angolul angol felirattal nagyon jo amikor nagyon nem ertettem szotaraztam stb. de a mindennapi angolbol ragadt ram sok foleg igy

persze kinek a pap kinek a papne... jo persze vmilyen szonten fontos a nyelvtan de a magyat nyelvoktatasra jellemzo hogy a legidiotabb nyelvtani szabalyokat akarjak az emberbe beleverni beszelni meg 2 szot nem tudnak a boltban, jo pelda erre ex lakotarsam aki kozepfoku nyelvizsgaval jott ki es 3 honapig egy mukkot nem ertett a szuletett angolokbol...

mennyire igaz a valosag?

(#800) PaladiN válasza r0dg3cc (#799) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Ehhez csak meg annyit hogy volt egy szuletett angol ismerosom aki poenbol bement a Rigoba meg annak idejen hogy levizsgazzon. A poen a dologban hogy a vegen a tanar nekiallt elmagyarazni hogy miertis nem felelt meg a vizsgan. :C
Ugyhogy nagyjabol ennyit er az otthoni nyelvvizsga. (az is igaz hogy az atlag angolok sem jarnak elen ami a helyes beszedet jelenti, a nyelvtanrol mar nem is beszelve)

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.