Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) r0dg3cc válasza siriq (#898) üzenetére


r0dg3cc
tag

lehet hogy nem tunt fel de ez nem a ''angliaba akarok menni es segitsen mar valaki'' helpline. mindenki leirja a tapasztalatait jotanacsokat trukkoket hogy aki most vag neki vagy akar mar azokat ''ne bukja be'' es legyen tisztaban a dolgokkal

en igenis sok embertol lattam mar itt konkret segitseget is cimeket stb. csak magam tudom ismetelni, de ujra leirom ha nem vagy benne biztos hogy nem fogsz megallni a sajat labadon ha (neadjisten) minden kotel szakad el se indulj. mert senki nem fogja fogni a kezedet. ha erre is felkeszulsz nagy csalodas nem erhet soha

bocs az offert de ez ujra csak kikivankozott ;]

[Szerkesztve]

mennyire igaz a valosag?

(#902) zsoltii02 válasza PaladiN (#899) üzenetére


zsoltii02
újonc

Ohh, boca'na't, boca'na't. :) akkor + 5 penny :Y

(#903) PaladiN válasza zsoltii02 (#902) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Semmi gond:) A pontossag az pontossag.;]

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#904) AMD Power válasza PaladiN (#903) üzenetére


AMD Power
titán

Hát igen a pontos számok néha valóban kellenek! :P

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#905) PaladiN válasza AMD Power (#904) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Bizonyara mindenki mashogy van azzal hogy mennyit is er nagyjabol 5p = azaz ~18 Ft. Viszont amit itt angliaban lattam az emberek tulnyomo tobbsegetol, miszerintis semmitsem er, az azert nem igaz. Kovezzetek meg de a masok altal eldobalt 1-2-5 es 10p bol eleddig ugy nagyjabol £20 jott ossze. Sajnos nem raktam felre mindig, ezert nem tudom a pontos osszeget. Ugyanakkor a ~7000Ft-nak ugyancsak mindenki tudja az erteket. Amennyiben megkoveztek erte akkor is leirom hogy ''sok kicsi sokra megy''. :P

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#906) PaladiN


PaladiN
aktív tag

Hogy valami ertelmesebbel is hozzaszoljak: autoarveres akit erdekel
Van par ceg akik foglalkoznak ilyesmivel. En most azt irom le amit a sajat szememmel is megneztem: Bővebben: link
Ahol en jartam ott iszonyat mennyisegu es nagyon jo minosegu, ertsd nem epp a legolcsobb, autokkal foglalkoznak, de legalabb nem tortenik meg az, mint egy masik helyen megtortent egy haverommal, miszerint is vett egy oreg fiestat £110-ert, amirol kiderult hogy csupan a motorjat kellene kicserelni, mivel javithatatlan.
A szerencsesebb emberek akar £1500 korul is megtakarithatnak egyetlen auton, aminek a piaci ara £3000 (azaz annyiert el lehet adni). A fent emlitett osszegek nem legbol kapottak. Konkret elo peldat tudok mutatni. Az illeto auto egy opel astra... (sajna technikai reszletekkel nem tudlak elkapraztatni benneteket, mivel azokat nem kerdeztem), viszont a tulaj a b`hami arveresen vette ugy ket honapja, es kb ket hete adta el a fentebb leirt osszegert. :U
Amennyiben valaki raall erre a vonalra akkor szerintem rosszul nem jarhat.:DDD

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#907) AMD Power válasza PaladiN (#905) üzenetére


AMD Power
titán

Teljesen igazad van! A pénz az pénz. És valóban ahogy mondod itt egy 5p ott egy 8p.....! És lás csodát sok kis p-ből pounds lesz! :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#908) Bondi válasza Ganger (#858) üzenetére


Bondi
csendes tag

Ki kell, hogy abranditsalak, az angliai nagyvarosok se kulonbek. Csak itt meg azt is erezni fogod, hogy csak egy kulfoldi vagy. Hangsulyozom: nem azt, hogy feher europai, netan EU-allampolgar vagy (ezek itt azt se tudjak, hogy azt eszik-e vagy isszak). Az a nehany hozzaszolassal elobbi ''egy nep: a brit'' is megmosolyogtatonak tunik itt. Haverommal beszelgettunk egyszer, hogy ha me'g egy angol megkerdezi, hogy ''hogy tetszik Anglia'', akkor jol meg kene neki mondani, hogy nem tudom, hiszen ez itt nem Anglia, hanem India, Pakisztan meg a legsotetebb Afrika. Te meg csak egy lengyel vagy koztuk. Nem mintha bajom lenne a lengyelekkel, mert bennuk pl. legalabb van osszetartas, illetve ok legalabb nem utalnak minket, mint a tobbi szlav, hanem nagyjabol igaz a ''magyar, lengyel: ket jo barat'' mondas. :)
Alig varom, hogy hazamenjek szabadsagra egy normalisabb vilagba. Itt annyi a kulonbseg, hogy a felszinen ugy-ahogy normalisnak tunik az orszag, pl. meg tudsz elni a minimalberbol, de amugy mintha a rak emesztene belulrol az egeszet... ha beut a krach, akkor nagyon gyors lesz az osszeomlas...

En is bocs az OFF-ert, de tenyleg ne legyen itt senkinek illuzioja. :) A kisvarosok altalaban masok, nyugisabbak, van hangulatuk, csak ott meg nem talalsz munkat...

(#909) PaladiN válasza Bondi (#908) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Igazat adok, de en nem sotetitenem be ennyire. Igaz hogy az angolok fent hordjak az orrukat es nemelyik nem all szoba a kulfoldivel, meg hogy a nagyobb varosokban keresni kell az angolokat, de azert az az elony hogy letbiztonsag van szvsz tobbet er. Bar az is igaz hogy ez onmagaban meg nem eleg a boldogsaghoz. Ja! Ne felj attol hogy osszeomlik, mert nem fog.;) Bar...:U

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#910) AMD Power válasza Bondi (#908) üzenetére


AMD Power
titán

Szerintem azért ennyire nem vészes a helyzet! Hidd el a Britek tudják mit csinálnak! Ha annyira nem lenne jó nekik a sok külföldi, akkor már rég kivágták volna őket!

Illúzióim nekem sincsenek. Ha egy pár hónapot kint tudok lenni már megérte. Persze jó lenne minél több pénzt félre rakni, de persze ez sok mindentöl függ.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#911) AMD Power


AMD Power
titán

Londonban mennyi Katolikus templom van? :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#912) AMD Power


AMD Power
titán

[link] :O

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#913) Bondi válasza AMD Power (#910) üzenetére


Bondi
csendes tag

Na mindegy, erre most inkabb nem mondok otthoni parhuzamot, hogy ott sem lehet csak ugy kivagni barkit, aki a magyaroknak nem tetszik. Ugyanugy itt sem. :) De ez mar tenyleg off. Amugy nem baj, ha soteten festjuk le a helyzetet, jobb otthonrol el sem jonni, mint itt, az idegenben megtapasztalni... :)

(#914) siriq válasza r0dg3cc (#901) üzenetére


siriq
őstag

Hello

Megertem hogy miert irtad amit irtal. En egyszeruen csak infot kerek ha lehet.Mert szerintem ebben a forumban tobbekkozott azt is lehet kerni es vannak segitokesz emberek. A talponmaradasrol meg csak annyit hogy 4 evet huztam le amcsiban. 2 evet tok egyedul es megoldottam magamnak mindent(szalas melom stb.).Egyeduli hatranyom most csak annyi hogy nincs helyismeretem(hogyan is lehetne hiszen meg nem voltam kint angliaban). Igaz megvallom nem almaim helye de a nyelvtudasomat muszaj tovabbfejlesztenem. A masik meg hogy azt mar eszrevettem hogy a (tisztelet a kivetelnek) magyarok nem eppen segitokesz emberek(ne vedd magadra ha nem inged). Sajnos ezt mar tapasztalatbol mondom. Megolnenek csak azert mert te akar 1 dolcsival tobbetkeresel mint o es akkor azon gondolkozik hogy miert nem o keres tobbet ez hogyan lehet. Nem azon gondolkozik hogy hogyan tudna o tobbet kersni es siman ala as a masik szemelynek(hatraltat) meg a tobbi. Megemelem Paladin tarsunk elott a kalapom mert o ahogy eszreveszem vadidegen embereknek probal segiteni , ami nekem megmondom oszinten teljesen furcsa egy magyartol es sajnos keves ilyen ember akad kozottunk.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#915) siriq


siriq
őstag

Csak hogy meg megoszzak veleetek valamit.

Tenyleg nem leanyallom ha belekezd valaki egy turaba. Sok szenvedessel jar de megeri ha tudja az ember hogy mitakar. Ateltem igy mar nincs nagy kedvem bizonytalanba elindulni.Lehet azert mert mar elkenyelmesedtem ezen a teren vagy mert iszonyu maceras. Egyszeruen csak konnyebben es okosabban akarom megoldani aminem biztos hogy osszejon majd. A rengeteg koltozesbol is elegem volt mar(4 ev alatt 10-12 alkalommal koltoztem). Lehet kint is hasonlo helyzet var majd ram esetleg ratok is.De hangsulyozom megeri. A kornyek meg a net miatt mar erdemes volt, na meg hat az alberlet ara is kedvezobb volt az sem egy utolso dolog. Szoval kerek mindenkit ezuton is hogy ha valami segitseget tud adni(itt most nem magamra gondolok) akkor tegyek meg hogy sikeresebben tudjon majd mindenki helyt allni anlgiaban.
Bocs a helyesirasi hibakert de sitenem kell(fizetos helyrol irogatok).

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#916) AMD Power válasza siriq (#914) üzenetére


AMD Power
titán

Az biztos , hogy aki kimegy az nagyon nagy fába vágja a fejszéjét! De én az ilyen embereket csak tisztelni tudom!

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#917) gregorik válasza siriq (#914) üzenetére


gregorik
senior tag

arról a 4 év USÁról tudnál majd írni, pl. ide: [link] ? sztem sokunkat érdekelne.

(#918) PaladiN válasza siriq (#915) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Ezt a hozzaszolast nem igazan ertettem. Most akkor mire is hivatkozol benne? Milyen kornyekrol es mien netrol volt szo? :F
Tudod mar hogy mikor jossz?

[Szerkesztve]

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#919) AMD Power


AMD Power
titán

Nekem van egy olyan sanda gyanúm , hogy nekem az angol valami borzasztóan fog kint menni! Néha teljesen lelkes vagyok az angol tanulás iránt , néha meg az angol házim is úgy fel tudom idegesíteni magamat , hogy az valami hihetetlen! Nagyon de nagyon türelmetlen vagyok. Főleg , most szerelmes is vagyok , és az angol nagyon a háttérbe szorult...! :(((

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#920) Bondi


Bondi
csendes tag

Akit esetleg erdekel: ket het mulva (nov. 15.) elkoltozunk a jelenlegi alberletunkbol (hely: B'ham, Sparkhill). Felig butorozott, ket haloszobas lakas (plusz nappali), mielott bekoltoztunk, fel volt ujitva, szoval tiszta es rendezett. Mosogep, tuzhely, mikro, zuhanyozo van benne (uj). Fouton van, igy busz, boltok kozvetlen kozelben. Most 375 font/hoert bereljuk (plusz szamlak), szerintem max. 400-at ker majd a tulaj.
A tel.szamomat nem irom ide, megtalaljatok a birminghami levlista archivumaban. (Vagy ha van itt a forumon belul privat uzenetre lehetoseg -- mindjart megnezem... --, akkor oda is irhattok. Legeslegkesobb a fenti datumig.)

(#921) AMD Power válasza Bondi (#920) üzenetére


AMD Power
titán

Hányan bérlitek?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#922) Bondi válasza AMD Power (#921) üzenetére


Bondi
csendes tag

Ketten. (Gondoltam, a ket haloszobabol ez egyertelmu. :) Itt ez olcsonak szamit.

Amugy jo tanacs lehet, hogy aki alberletet keres, ne foglalkozzon ingatlanugynoksegekkel. Altalaban veve csak rosszul lehet jarni vele. Megeri az idot es a faradsagot nekiallni es ujsaghirdeteseket, illetve egy-egy kiszemelt helyen a kornyekbeli kisboltok kirakataban a hirdeteseket bongeszni (a jelenlegi alberletunket igy talaltuk). Nem kell bedolni a legelso sunyi ugynoknek vagy haziurnak. :)

Mivel most harman akartunk egy lakast berelni, es mivel mindharmunk dolgozik, kisse problemas osszeegyeztetni a ''haztuznezest'', vegigneztunk jo par ugynokseget. Azzal kezdodott, hogy mind 50 fontot akart legombolni fejenkent ''adminisztracios dij'' cimen. A lakasok pedig, amelyeket ajanlani tudtak, 500 fonttol kezdodtek. Ami ezalatt volt, azt inkabb nem reszletezem. 550 folott, de inkabb 600-ert akartak ajanlani normalis haromszobas lakast. Egy 475 fontba kerulo ''tipikus angol sorhazban'' talalhato lakasert igy elore ki kellett volna pengetnunk egy havi berleti dijat, 475-fontot, plusz foglalot, amiert plusz egy szazassal tobbet kertek (mert ugy tetszett nekik), igy plusz 575,fejenkent 50-et ''adminisztracios dij'' cimen, az plusz 150, ossz. tehat 1200 fontot, raadasul egy mosogepet is alig akartak volna berakni abba a nyamvadt lakasba. (Es igy tovabb, nem reszletezem, mert hosszu.)

Vegul inkabb vettem egy Bargain Pagest (az itteni legnepszerubb hirdetoujsag), abban talaltam egy harom szobas hazat (tehat nem lakast) -- 450-ert!! Felujitott, butorozatlan, de a tulaj berendezi. Az egyetlen hatranya, hogy kisse kieso helyen van, a buszig min. 10 perc gyalogut, de megeri, mert tenyleg haz (nem az tipikus nyomaszto, sablonos, egyszemelyes konyhaju, keskeny angol lakas), es olcso.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#923) Bondi válasza Bondi (#922) üzenetére


Bondi
csendes tag

Ui.: Hadd tegyem még hozza - osszehasonlitaskepp -, hogy legkedvesebb lengyel baratnem most talalt ugynoksegen keresztul ket haloszobas lakast 550-ert. Amugy harman bérlik majd: o, a ferjeura, meg egy masik lengyel srac, csak kissé problemas, mert ahogy a lengyeleknel gyakran elofordul, a ket lengyel srac svarcol, igy csak egy neven lesz a lakas. Raadasul nem elég az ugynoksegnek, hogy dolgozik a csaj, hanem raadasul még az is kellett volna, hogy legalabb fél éves munkaviszonya legyen mar.

(#924) Triangulum


Triangulum
tag

Valaki tudja, hogy Angliában mennyibe kerül egy átlagos lakás?
Ha nem olyan drága akkor érdemes venni, és kiadni albérletbe.

(#925) Triangulum


Triangulum
tag

Amúgy köszönöm mindenkinek a válaszokat amiket írtatok nekem. :R
Most is angolt tanulok! :)
Gyakran olvasok az álláshirdetésekben olyat, hogy bizonyos tapasztalattal kell rendelkeznem (mondjuk 3 év számtechbolt eladó). Én itthon már dolgoztam, ha igaz nem is sokat kb fél év ami számítástechnikával kapcsolatos. Papírom lehet nincs róla. A kérdésem csak az lenne, hogy ha itthon dolgoztam, akkor az Angliában is számít mint tapasztalat?

(#926) AMD Power válasza Triangulum (#925) üzenetére


AMD Power
titán

Szerintem az csak igazán akkor számít, ha valami ''nagyobb'' cégnél dolgoztál és tudsz tőlük kérni papírt róla! De aztán lehet , hogy hallucinálok! :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#927) AMD Power


AMD Power
titán

Tanultam gímiben is angolt , persze az nagyon ''béna'' volt sajnos. Most végeztem el egy Intenzív Angol Alapozó tanfolyamot (81 óra) [link]

Most folytatom tovább tanulmányaimat ugyan abban a ''suliban''. De most egy Beszédkészség-fejlesztő tanfolyamot kezdek el egy Ír tanárral. Ez 36 órás lesz.
[link]

Szerintetek milyen nyelvvizsga ''típus'' amit érdemes lerakni? Persze most még csak egyenlőre alapfokon jobb esetben középfok! Sajnos nagyon láma vagyok a témában!

Kint tudom , hogy szar* nem érsz a Mo nyelv papírokkal. Ez a papír az én ''hülyeségem''! :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#928) Triangulum válasza AMD Power (#926) üzenetére


Triangulum
tag

Elég nagy cégnél dolgoztam, majd szépen megkérem őket, hogy adjanak valami papírt, bár nem tudom, hogy ez így lehetséges. Amúgy nemsokára megyek a rigófos középfokura, remélem sikerülni fog!

(#929) kraftxld válasza Triangulum (#924) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Felejtsd el, horror áron vannak a lakások.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#930) Triangulum válasza kraftxld (#929) üzenetére


Triangulum
tag

Mégis mennyi? 30 000 font?

(#931) efge válasza Triangulum (#930) üzenetére


efge
aktív tag

LOL! 150e fontert kapsz egy szobas lakast. de persze relativ...
alapvetoen felejtos kategoria szamunkra, de meg az atlag angol szamara is... inkabb berelnek... vagy megveszik 40eves kolcsonre...

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#932) Triangulum válasza efge (#931) üzenetére


Triangulum
tag

Nem olcsó az biztos. Mindenesetre elég megdöbbentő, amit az egyik haverom mondott, hogy egy magyar faszi egy rakás londoni lakást felvásárolt és kiadta albérletbe.

(#933) AMD Power válasza Triangulum (#932) üzenetére


AMD Power
titán

Ha én nyertem volna meg az 5-t akkor nekem is lenne egy pár kiadó lakásom Londonban! :DDD

És persze egy szép házam Skóciában a tenger parton...!

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#934) siriq válasza PaladiN (#918) üzenetére


siriq
őstag

Hello

Nna megvan a hely es a repcsijegy.Szombat 12-en erkezem. Majd olyan 2-4 korul erek be a varosba igy tippelem. Majd radcsorgok ha mar lecuccoltam.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#935) zsoltii02


zsoltii02
újonc

Gyulunk, gyulunk :)

Szilvesztereztetek mar Londonban? Meseljetek, milyen?
Szorakozohelyre gondolom erdemes elore foglalni belepot..
Bar a Trafalgar ter se lehet rossz (ha nem zuhog az eso), es az meg ingyen is van :))

(#936) r0dg3cc válasza AMD Power (#910) üzenetére


r0dg3cc
tag

ne haragudj de most olyasmirol alkottal velemenyt amirol se fogalmad se tapasztalatod. javaslom ha itt elsz fel evet gondold at. en is erzem ezt a ''belulrol romlast'' egyszeruen tul sok ember arad be, mindenhol indiaik pakisztaniak bangladesiek lengyelek afrikaiak. en melohelyemen pl egesz nap francia es arab nyelvet lehet hallani mivel dolgozik ott vagy 5 angol.... es szerintem a britek abszolut nem tudjak mit csinalnak, olyan szintu eloskodes megy itt hogy az mar faj. azert van itt annyi kulfodli mert az angolok lustak dolgozni inkabb otthon ulnek munkanelkulin meg bent hoborognek a jobcenterben minden nap.. es szemely szerint egy kicsit lenezem oket, felelmetesen primitiv egy nep foleg a szegenyebb ''munkasosztaly'' 14-15 eves lanyok mar babakocsit tolnak es fogalmuk sincs legtobb esetben ki az apa mert hullareszegek voltak, olyanok majdnem mint nalunk a romak.. bar nekem kozvetlen tapasztalatom csak a ''sotet eszakiakkal - geordikkal'' van mashol lehet maskepp, de pl haverom irorszagban van es ugyanerrol szamolt be

bar. most hallottam olyat hogy szigoritani akarnak, akinek lejar a vizuma nincs NHS szama stb azt hazapakoljak... ami a mi szempontunkbol jo mert tobb melolehetoseg lesz. de telleg nem artana ezt a sok pakit meg arabot hazacuccolni engem szemely szerint a hideg raz toluk...

nekem es azoknak akik itt elnek mar hosszabb ideje azonos a velemenyunk abban hogy ha nem valtoztat anglia a bevandorlas politikajan nagy bajok lesznek...

(egy kis adalek anglia masodik legnagyobb vallasi kozossege a muszlim)

mennyire igaz a valosag?

(#937) r0dg3cc válasza AMD Power (#919) üzenetére


r0dg3cc
tag

ne parazz mar most rajta. csak tanulj. engem most a college-ba betettek egy Level2-es csoportba hat kb az oran elhangzottak 70-at vagom de a tanar eroskodik hogy maradjak es csinaljam... eleinte kicsit ketsegbe estem de belevagok mit lehet vesziteni. szedd fel a tudast otthon amit lehet hidd el nagy szukseged lesz ra, es minel jobban megy annal tobb eselyed a melora. en megbantma minden percet amit ellogtam az angoltanulasbol. te legyel okosabb :))

mennyire igaz a valosag?

(#938) r0dg3cc válasza Triangulum (#925) üzenetére


r0dg3cc
tag

nem akarlak elkeseriteni de kb semmit se er... ez tapasztalat

mennyire igaz a valosag?

(#939) PaladiN válasza efge (#931) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Ha mar igy felmerult a kerdes akkor irok errol is. A lakas arak ugy £70.000-tol indulnak, de ertelemszeruen az mar elegge gaz kategoria, mind meret, mind lelakottsag szempontbol. A ''rendes'' lakasok, azaz idekint inkabb ugy irom hogy az uj epitesuek, mivel a hasznalt az ugyebar hasznalt, ugy 100-as magassagban indulnak, de ez nagyreszt attol fugg hogy hol es kinek epitettek. Ahol en is dolgoztam ott pl egy ketszobas keco kerult 200-ba. A hasznalt haz arak, mivel amugy ebbol van sok meg valahogy lakasrokra nem gyurnak, ugy 120 korul indulnak. Uj epitesu egyeni hazakrol nem tok nyilatkozni.
Namost! Amennyiben idekint valaki hazat akar venni akkor az a ''legegyszerubb'' ut hogy igenyel egy onkormanyzati lakast, amit raadasul a piaci ar toredekeert berelhet. Ezek utan megprobalja megvenni az onkormanyzattol. Ez a mulattsag sok-sok ev utan lehetseges, mivel asszem mi magyarok csak ket ev itttartozkodas utan igenyelhetunk berlakast. Amennyiben a vegere ert, es megveheti az illeto, akkor az ara a piaci ar nagyjabol negyede lesz, amit ki lehet fizetni reszletekben is.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#940) PaladiN válasza r0dg3cc (#936) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Azok a leanyanyak csak reszint a reszegseguknek koszonhetik a gyereket. A tenyleges hiba a szocialis haloban, ill a gyerek utan kaphato tamogatasokban van. Ez ugyanis a magyar mintaval ellentetben elegge magas osszeg. Meg lehet belole elni, es ugyebar csak a gyereket kell erte megszulni. Amugy igazad van abban hogy tullottek a celon. Szvsz is iszonyat kulfoldi van angliaban.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#941) PaladiN válasza r0dg3cc (#938) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Egesz pontosan csak egy hangyafingnyival tobbet mint a semmi. A problema a kulfoldi referencialevellel az, hogy kulfoldon kelt. Ezt a ''hibat'' pedig az angolok nemnagyon nezik el. Ellenpeldakent irom hogy a baratnomnel szamitott hogy banki reflevelet vitt magaval a post officba.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#942) r0dg3cc válasza PaladiN (#940) üzenetére


r0dg3cc
tag

csak nezd meg mi van most franciaorszagban.... es hogy kik balheznak, az arabok meg a fekak

mennyire igaz a valosag?

(#943) zsoltii02 válasza r0dg3cc (#942) üzenetére


zsoltii02
újonc

..ahol a teljes nepesseg 10% muszlim.. durva. Lehet, hogy Londonban mar magasabb az arany..

(#944) AMD Power válasza PaladiN (#940) üzenetére


AMD Power
titán

Az biztos , hogy az arabokat meg a többi ilyen ''veszélyes'' elemet ki kéne vágni onnan! Persze mi európaik maradhatunk! :B (Vagyis remélem!)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#945) AMD Power


AMD Power
titán

Remélem azért az arabok, és a többi jó madár nem csinál majd olyan balhét, mint ami most van Franciaországban! :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#946) zsoltii02 válasza AMD Power (#945) üzenetére


zsoltii02
újonc

Legalabbis amig nem olvassak ezt a forumot :) Amugy is temat valthatnank.
A szilveszteres kerdesemre pl nem valaszolt meg senki, hupp hup.

(#947) PaladiN válasza zsoltii02 (#943) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Nem vagyok naprakesz franciabol, de B`hamben tobb afrikabol meg indiabol erkezett egyen talahato mint Londonban... :(
Amennyiben itt balhe lesz akkor nem szeretnek itt lenni.:(

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#948) AMD Power válasza PaladiN (#947) üzenetére


AMD Power
titán

Ez azért elég szaru* hangzik. Lesznek ebböl még problémák. Főleg elnézem mi folyik Franciaországban is...! :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#949) PaladiN válasza AMD Power (#948) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Jut eszembe valami. Nem tartom kizartnak hogy nem veletlenul a franciaknal van ilyen balhe. Banto szandek nelkul irom hogy altalaban a franciak hiresek arrol hogy fejetlenseg uralkodik naluk. Gyanitom hogy valami hasonlo lehet most is. Egyszeruen nincs aki kepes lenne megszervezni barmit is.
Ilyen olvasatban viszont nem kell tartani az angoloktol. Errefele sokminden van, de azert fejetlenseg nem nagyon. Pontosabban ugy irnam hogy vannak naon sz@r dolgok, de ez nem zavarja a tobbieket. Marmint az angol oan fajta (nem szeretek altalanositani, de attol meg igaz) hogy addig amig nem lepsz a tyukszemere le se szarja hogy ott szivod a levegot. Ellenben a sarkara tud allni ha valami nem tetszik neki.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#950) PaladiN válasza siriq (#934) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Lehet hogy keso, de ha dobsz egy sms-t amikor mar pontosan tudod hogy hova es mikor erkezel akkor kimegyek eled az allomasra.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.