Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) Brogyi válasza PaladiN (#497) üzenetére


Brogyi
senior tag

A tornado ernitett teged?Eleg kepet mutattak.

(#502) Brogyi


Brogyi
senior tag

Nagyon nehez egyedul.Takrito leszek 3-4 orara.A masik a mosogatas.Nem tudom melyik a rosszabb,de nekem a takaritas jutott.Itt nem kell sokat beszelni,de meg nem hivtak.A papirokat kitolteni se kis munka.A szoba keresestol felek.Mivel idegen vagyok nem tudom megitelni mi a jo kornyek.Itt mindeki szines(szinte).
Szoval a volosag sokkal nehezebb mint ahogy azt gondoljatok.

(#503) Bondi


Bondi
csendes tag

Cso. Olvastam valahol a topikban, hogy Brumban min. 75 a helyi ado. Nos, ma kijott nekunk egy level, benne az, hogy az elso reszletet aug. 15-ig fizessuk be. Szamszeruleg 95 fontot. O_o

Aprilis kozepen jottunk ide, de beiratkoztunk a City College-be, hogy ne kelljen council taxet fizetni. Rendes volt a titkar, irtak egy papirt, hogy ''full time'' diakok vagyunk, azt odaadtuk a tulajnak, aki meg bejelentette a varoshazan, oszt kalap. Viszont nyaron nincs suli, ez ellen ugye a City College sem tud mit tenni, mert mint a titkar is mondta, amugy is folyton rajuk telefonalnak, hogy jarunk-e suliba (mer' ha nem, akko'.....). 'Nnyukat.

(#504) Bondi


Bondi
csendes tag

(Kinszenvedes hasznalni ezt a forumot a konyvtarbol...)

Mas: megvolt a masodik magyar buli is. Fel kettore oda is ertem melo utan. :) Nemtom, hanyan latogatjak ''kozulunk'' ezt a forumot, Paladin, de: te is emlitetted, hogy csak ''random'' talalkozol a helyiekkel. Ezt elkerulendo, logikusan megfogant bennem a ''dedicated pub'' megoldas. Ez azert volna jo, mert aki epp munkat keres, vagy csak reszmunkaidoben dolgozik, az mindig tudna, hogy ''szabadidejeben'' hol futhat ossze nagyobb esellyel magyarokkal (a kozponti konyvtaron kivul). En pl. a Trocaderoban eleg gyakran megfordulok - a New Street-i Tesco mellett.

(#505) Brogyi válasza Bondi (#504) üzenetére


Brogyi
senior tag

Nem rossz otlet,mert pl. nalam ugy nez ki lesz valami munkam,de most a munka utan egy kozeli pecot kell neznem(Bromley...).Persze meg eleg zold vagyok es biztos eleguk van mar belolem a rokonoknak.Nehany otlet,tipp jo lenne.Pl. a NIN itt csak egy helyen adjak, es telefonon keresztul kell bejelentkezni,eppen ezert mar kaptam is szeptemberre idopontot.Termeszetesen a varos masik vegen.Most ennyi.Cso

(#506) Brogyi


Brogyi
senior tag

Hat egy kis helyi info.Itt alltalaban 2 naponkent esik az eso,es ha 25 fok van az mar kanikula.Pl.22 fok es a legkondit bekapcsoljak 17 fokra.Ez nekem egy kicsit furcsa,de ok tudjak.

(#507) Bondi


Bondi
csendes tag

Ma voltam ''reklamálni'' a council tax ugyében, és kiderult, hogy teljes idos diáknak az számít, aki min. heti 20 órát tanul, nem 15-ot. Úgyhogy ezt beszoptuk rendesen. (Habár 95 helyett végul is ''csak'' havi 83-at kell majd befizetnunk májustól augusztusig...)

Jó, hogy mindenen spórolni próbál az ember, ilyen sz*rságok miatt meg még az a kevés pénze is elmegy, gyakorlatilag a semmire.

[Szerkesztve]

(#508) PaladiN válasza QuarK (#499) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Nekem azt tanacsoltak meg otthon hogyha mar minden kotel szakad akkor be kell menni egy templomba es ott fognak segiteni, ha nem az elsoben akkor a masodikban.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#509) PaladiN válasza Bondi (#504) üzenetére


PaladiN
aktív tag

En nem tudok rola hogy barki is latogatna a B`hami magyarok kozul ezt a forumot. Amugy felolem lehet ilyet csinalni, de halkan jegyzem meg hogy jelenleg meg arra sem igazan vevok hogy visszairjanak hogy jonnek-e a buliba, pedig direkt irtam hogy visszajelzest kerek, ugyhogy szvsz ne nagyon remenykedj.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#510) QuarK válasza PaladiN (#508) üzenetére


QuarK
senior tag

Az otletet koszi, otthonrol is kaptam egy ilyen fulest. Most egyelore meg nincs nagy gond; a lakotarsam egy Working Link nevu iroda szarnyai ala vetette magat; ezen a heten remelhetoleg kap munkat; 2-3 hetig a lakber 90%-at is fizetik; ugyhogy talan nincs olyan hatalmas gond mar... Persze ez nekem csak annyit segit, hogy el tudok lenni valahol a hatralevo idoben, de munka nem igazan adodik. Egy helyre felvettek ugyan, de az egy 20 merfoldre levo telepules volt (Morrison, itt Rhylben mentem interjura, de csak oda tudtak elhelyezni, ejjeli 2-tol hajnali 6-ig, de ott nincs vasutallomas, busz pedig nem visz oda, es anyagilag vegkepp nem engedhettem volna meg, hogy odakoltozzek.)

Meg egy itteni srac, aki mar jol befurta ide megat az igert egy mosogeposszeszerelo uzemben munkat, de azt is csak a lakotarsnak, tudvan, hogy en le fogok lepni.

Meglatjuk mi lesz, legvegso esetben tehat a templom, itt Rhylben van vagy nyolc, christ, catholic, baptist, ...

(#511) Wanda


Wanda
újonc

Ciao! En is Angliaban probalkozom eppen, egyenlore nem sok sikerrel. Mar van egy allasom, orankent 5 font. En is takaritassal kezdtem, es lenyegeben meg most is azt csinalom. Szeretnek talalni valami jobbat, csak ahhoz, hogy kikeruljek a legalso munkak kozul (pl takaritas, bar, konyhas, stb) mar nagyon jol kellene beszelni, plusz egy nagy kalap szerencse.. Jo erzes, hogy sokan hasonlo cipoben jarnak!
:DD
Ti hogyan-hol kerestek? Ugynoksegek + Job centre??

(#512) Brogyi


Brogyi
senior tag

PaladiN!
Az O2-nel csak betetted a SIM-et es ment minden,vagy esetleg a beallitasokat Te is levadasztad es csak ugy ment?Kell valami trukk?Mert az ernyon a nekem megjelenik a ''G'' azaz GPRS-t talal,de semmi nem megy(e-mail,messenger).
Valamit biztos elfelejtettem.Nalad hogy ment?Nem csak az elso 30 nap ingyenes?
Koszi

(#513) Brogyi válasza Wanda (#511) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ugy ahogy irtad.Jobcenter...Sokat segithet aki mar regebb ota itt van.Persze szerencse is kell,mint olvastad van akinek egy szot se kell tudni megis full time-os allasa van,de ez nagyon ritka.Ugy latom szeptembertol megmozdul az elet.Sulik beindulnak,managerek haza jonnek.Part time-os melo mellett, ha ki akarsz kerulni az also szintrol akkor nezned kell egy ingyenes nyelv sulit,de az a buszberlet olcsosagahoz is segit.

(#514) Bondi válasza Brogyi (#505) üzenetére


Bondi
csendes tag

En is ezzel az NI-interjuval kuszkodok most. Ezek a barmok megadtak ket telefonszamot is, persze allandoan foglalt mind a ketto. Az ideg megol, hogy mashova, szir-szar kis ficni dolgokhoz mindenuve automatat meg hulye ugyintezoket raknak be, ahova meg fontos lenne es joval egyszerubbe tenne a dolgokat, oda nem. Tenyleg mintha szantszandekkal idegesitenek halalra az embert ebben a rohadt orszagban. Ket JC-ben is voltam, mindkettoben ezt a hulye telefonszamokkal teli papirt nyomtak a kezembe. Csak tudnam, akkor ok mi a jo budos francot ulnek ott.

(#515) QuarK


QuarK
senior tag

Tipp:

Keressetek a kozeletekben egy Working Link irodat. Nagyon meglepodtem rajtuk, igaz, hogy olyannak segitenek, akinek van NI szama, de talan ahhoz is adnak tanacsot, ha nincs meg. Kajajegy, ha nincs mobilod, 50 fontig fizetik, es a szallast is fizetik, mig nincs munka; es nagyon hatekonyak. A lakotarsam valoszinuleg jovo heten mar munkaba is allhat, szoval nagyon megleptek.

Templomba azert elmegyek, osszefutottam egy katolikus pappal, aki meg 56-ban jott ki. :)

(#516) Brogyi


Brogyi
senior tag

Tegnap dolgoztam eloszor.Hat vegyesek az erzeseim,de tisztaba vagyok vele hogy enelkul nem lesz NIN.Szeptembertol pedig nyomom az angolt,mert ez a szint
nem egeszen jo,vagy barmi mas jobb ennel.

(#517) Wanda


Wanda
újonc

Egy ujabb tipp NIN-hez:

telefonalj reggel 9:20-tol kezdve hetkoznap. Hagyd kicsongeni, tartsd akar 10 percig is. Ugysincs hangposta, semmi. Az ugyintezok felkor kezdenek dolgozni, es igy biztosan felveszik. nekem is igy sikerult, miutan mar 3 napig probalkoztam hiaba.
Sok sikert!
:U

(#518) PaladiN válasza Wanda (#517) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Egyesek visszaolvasnak.... ;)
Avagy sajat tapasztalat? :B
Bodni amugy javasolnam a visszaolvasast. Ha akarod akkor legkozelebb megkeresem a hozzaszolast. Sokmindent leirtunk mar itt ami meg boven aktualis lehet.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#519) PaladiN válasza Brogyi (#513) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Valoban szeptembertol indul az elet. De ne csak a Jobcentre-t latogassatok, hanem keressetek mas, ''kulvarosibb'' ugynoksegeket, ahova kevesebb ember teszi be a labat, mint pl a reed, vagy a blue arrow, meg meg van nehany. Es ne hagyjatok magatokat elhajtani!

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#520) PaladiN válasza Brogyi (#512) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Csak berakod a mobilba es megy. Kiveve ha a mobilt nem az o2-nal vetted, mivel ebben az esetben be kell allitani. Javaslom hogy latogass el egy o2 szervizbe.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#521) Wanda válasza PaladiN (#518) üzenetére


Wanda
újonc

Nem, nem, ez sajat tapasztalat.. :P
De a tanacsot azert megfogadom!
Es ha lesznek ujabb felmerulo kerdesek, probalkozom majd en is segiteni.
Mindenkinek szep napot! :))

(#522) PaladiN válasza Wanda (#521) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Gratula! Kitol tudtad meg?
Amugy merre vagy Anglian belul?

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#523) Bondi


Bondi
csendes tag

Visszaolvas(gat)tam, csak innen a fokonyvtarbol nehezkes (es bosszanto), mert valamiert nem jeleniti meg, csak az elso nehany hozzaszolast. Szoval manualisan kell mindig beirkalnom a cimsavba, hogy hanyadik hozzaszolastol nezem a temat... Egyebkent nem csak itt tapasztaltam mar ezt a problemat, hanem a levelezom webes feluleten is, a hosszabb leveleket egyszeruen nem jeleniti meg a bongeszo, a level vegetol-feletol-haromnegyedetol csak ures oldalt latok... Szerencsemre az ''antworten'' megoldja a problemat.

(#524) Bondi válasza Wanda (#511) üzenetére


Bondi
csendes tag

Ahhoz, hogy normalis melot szerezz, nem csak a beszed szamit, hanem a gyakorlat is -- es bizony altalaban irott vagy szemelyes referenciakent... Az angoltudas nem egyenlo a normalis allassal. Otthon sem ugy mukodik, hogy tudok magyarul, oszt' akko' envok a' uberkiralyistencsaszar. :) Tudom, kicsit ledorongoloan hangzik ez azoknak, akiknek gondjuk van az angollal, de alapban ugy erdemes mar megvalasztani a nagybetus Kulfoldet is, hogy No. 1.: milyen nyelvet _tudok_ a magyaron kivul?

Szerintem sokkal inkabb szamit az, hogy legyen egy normalis szakmad mar otthonrol, plusz hozzavalo gyakorlatod is -- akkor legalabb mar tudsz specifikusan keresgelni, es nem kell minimalberert elmenned dolgozni, me'g ha gondjaid is vannak az angollal. Nem kell az ilyen aljamunkakhoz, mint a mosogatas meg a takaritas, oneletrajzokat irogatnod es kepmutatoan magyaraznod az esetleges interjun fulig ero szajjal, hogy te mennyire szeretned ezt az allast, mert ez eleted celja, mindig is erre vagytal, te vagy A Szakkepzett Takarito stb. :)

Az ugynoksegeket nem ajanlom, pl. Birminghamben egy honapunk azzal ment el ertelmetlenul, hogy ''kulvarosibb'' ugynoksegek utan kajtattunk. Azok se jobbak a Deakne vasznanal, ott is boven van ember, es ott sem a feher EUropaiakat reszesitik elonyben.

Wanda, nem tudom, melyik varosban vagy, de itt en pl. allasborzen talaltam egy turheto ugynokseget, akik probalnak nekem munkat szerezni. Minden bosszanto kellemetlenseg ellenere azert eri meg ugynoksegen at melot keresni, mert igy lepeselonyod van az allaskeresesben: nem neked kell oneletrajzokat kuldozgetned, hanem ok ''beajanlanak''. Azt tobben is mondjak, hogy erdemes egy (oke: ketto-harom) ugynoksegre ratapadnod, mint a pioca, amig nem szereznek egy full-time job-ot.

Az ugynoksegek elott csak a nagybetus Ismeros all, akarcsak a vilag barmely masik tajan, ha ilyened van jo helyen es jo pozicioban, nyilvan az az igazi itt is... :)

(#525) PaladiN válasza Bondi (#523) üzenetére


PaladiN
aktív tag

A problemadra a valasz az hogy hasznald a hozzaszolas mennyiseg beallitast, ami alapbol 30. Ha 10-re allitod akkor mindegyik hozzaszolast latni fogod.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#526) PaladiN válasza Bondi (#524) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Van igazsag abban amit irtal, de korantsem az egesz.
Par aprosagot szvsz nem jol latsz.
A takaritoi melo, amire te azt irtad hogy nem kell hozza semmi, ahhoz is kell. Szvsz nem letezik olyan melo amihez angliaban nem jelentene elonyt hogy mar csinaltad mar elotte.
A masik dolog ami meg ehhez kapcsolodik hogy hiaba van neked akarmilyen mely tapasztalatod egy bizonyos munkaban, ha az mondjuk (1) nem hianyszakma angliaban, (2) nem angliai munkahelyen szerezted. Mivel ezen esetekben hiaba vagy te a legjobb a foldon angliaban nem fogsz sokra menni a tudasoddal, avagy csak nehezen fogsz tudni az egyrol a kettore vergodni.
A nyelvtudas valoban fontos, viszont elfelejted hogy altalaban az emberek nem ugy szuletnek hogy tudnak meg egy nyelvet, marpedig valahogy azert meg lehet tanulni azt a masodik nyelvet. Ennek semmi akadalya ha angliaba jon az ember. (1)Lehet olyan allast talalni ahol nem kell a nyelv. (2) Vannak ingyenes angoltanfolyamok ahol az eletbol meritett szokincset lehet tovabbfejleszteni. Mi kell meg? A tokeletes dolgok pedig csak elmeletben leteznek.
A harmadik es egyben utso dolog: Eloszor azt irod hogy az ugynoksegek kalap sz@rt sem ernek, majd leirod hogy hogy is kell csinalni hogy megis talalj munkat ugynoksegen keresztul. A legvegen pedig a sorrended szerint ''elokelo'' helyen allnak az ugynoksegek. Na most akkor mi van?
Szvsz az ugynoksegek igenis jok. Amit kifelejtettel az egeszbol hogy ott is emberek dolgoznak. Te mit szolnal hozza ha magyarorszagon ugynoksegnel dolgozva odajonne hozzad naponta vagy 50 olyan ember aki meg csak egy kavet sem tud kerni az altalad beszelt nyelven? Alighanem ugyanazt amit itt. Azaz elkuldenel 49-et.
A kitartasra kulfoldon is szukseg van. Ez nem egy szalloda ahol mindent megadnak es neked csak a vegen kell fizetned. Itt is vannak nehezsegei az eletnek, de ezt te is jol tudod.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#527) Brogyi válasza PaladiN (#526) üzenetére


Brogyi
senior tag

Majd megtapasztalj ha itt van.Nem lat meg mindent.Londonban vagyok ,de nagyon kis reszet latom a dolgoknak.1-2 keruletben mozgok.Ez olyan mint egy kis varos,max.2 emelet ,a boltok 20-50m2.Ezzel csak azt akartam mondani hogy hiaba vagyok a fovarosban,megis videki kis faluba erzem magam.Csak az a kulonbseg hogy felulok a buszra es mar akar a kozpontba szallok le.Egeszen mas otthonrol olvasva a forumot ,mint itt megtapasztani.Erre mondta valaki csak azzal beszel aki mar csinalta is nem csak olvasott rola.Egeszen mas a sexet csinalni mint nezni.Ugye?:)
Pl. ahol vagyok betarcsazos modemes kapcsolat van win98-cal.Az allam majdnem lesett.Otthon meg 4Mbit-tel toltam.A masik veglett pedig minden nap latok egy ferrarit,de mar egy lamborginit is lattam.Persze csak en fordultam meg utana.Valaki korabban irta fanyalogva hogy szeles csipoju csajok, en egyszeruen csak sok kover, nagy koffert latok.Persze a feketeken kivul.:)
Bocsi egy kicsit atmentem off-ba,de most tudok egy kicsit megfeledkezni a helyzetemrol.Most is dolgoztam,de ez mar szakmunka volt.Sajnos csak egyedi,alkalmi.Igy is egy kicsit felmelegitette a szivem ,mert nem takaritani kellett.

[Szerkesztve]

(#528) Wanda


Wanda
újonc

En megertem a keseru szavakat, mert pont ugyanugy erzem en is. Nem otthon vagyunk, egesz mas problemak merulnek fel. Egyike igenis a nyelv. En is talalkoztam olyan szerencses emberekkel, akik nulla nyelvtudassal talaltak full time-os allast. Nem lehetetlen, meg ott vannak a sulik is. De akik igy indulnak el, szerintem azert nem art bebiztositaniuk magukat valami ugynokseggel, hogy amig itt kinnt megtanulnak valamennyire angolul, is legyen allasuk.
En mar majdnem egy eve vagyok itt, es meg mindig nem erzem, hogy rendben lenne minden. Mint irtam, meg mindig normalis allast keresek, ha kell ugynoksegen keresztul.
Majd megprobalom az allasborzet is, jo ottletnek tunik.

(#529) Wanda válasza PaladiN (#522) üzenetére


Wanda
újonc

Hogy kitol hallottam, mar nem emlekszem, de biztos valami ismerostol. A jo infok mindig igy terjednek!
;)
Ja es en is Bhamben vagyok, emiatt is kerdeztelek titeket az allaskeresesrol.

(#530) PaladiN válasza Wanda (#529) üzenetére


PaladiN
aktív tag

FOLDIIIII!!!!!!!!!! :DDD
Es csak most mondod?
Hogy talatal ide? Avagy ezt a nick-et csak ezert a forumert nyitottad?
E-mail ment.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#531) Bondi válasza PaladiN (#526) üzenetére


Bondi
csendes tag

Azt irtam, hogy a takaritoi stb. aljamelokhoz is oneletrajz vagy kulon jel. lap kell. Ez itt egyuttal referenciat is jelent, mert azt/azokat is bele kell irni - ezt tenyleg felreerthetoen irtam. Es a referencia sajnos szinte kizarolag angliai referenciat jelent, ez igaz...

Akkor ugy fogalmazok, hogy az ugynoksegek a kalap rakasnak a tetejen vannak - vagy mondjuk kikandikalnak belole. :) Ezen nem veszunk ossze. :) De az, hogy ott emberek ''dolgoznak'', eros kifejezes...! :o) Minket az angliai referenciankkal is elhajtottak nehany helyrol. Nem adtuk fel, mert volt, ahova ettol fuggetlenul egy het mulva is visszamentunk. Szintugy eredmenytelenul. A legkellemesebb esetunk az volt, amikor interjura mentunk egy ugynokseghez, es egy mar szinten ott varakozo ''joember'' ugy buzlott a cucctol, hogy majd kiszedultunk az ajton. Ettol fuggetlenul behivta'k interjura (tehat mar nem eloszor jart ott...).

A nyelvtudast talan tenyleg eltuloztam kisse - hamar meg sikerult tapasztalnom, hogy az otthonrol hozott iskolai angol itt mennyit er. Attol fuggetlenul, hogy altalaban megdicsernek, hogy jol tudok angolul - ez szerintem inkabb nekik szamit, mivel szegenyek hozzaidomultak mar a sok mekego-makogo ertetlenkedo gastarbeiterhez. A melohelyen, amikor zaj van, plusz a radio is ordit, legtobbszor en sem sokat ertek az odavetett felmondatokbol...

Akkor hat - Kitartas!

:)

(#532) PaladiN válasza PaladiN (#530) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Remelem jossz meg errefele...

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#533) Guruka


Guruka
senior tag

Fel.:)

[Szerkesztve]

(#534) AMD Power


AMD Power
titán

Januárba megyek ki Londonba. Egyik jó barátom már kint van. Van itt valaki aki szintén ott dolgozik kint Londonba? Mert ha igen szívesen dumálnék vele MSN-n!:B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#535) r0dg3cc válasza AMD Power (#534) üzenetére


r0dg3cc
tag

london kemeny lesz. en nemreg voltam csak 2 napot latogatoban es talalkoztam sok magyarral. egyik srac meselte akivel gy repulon jottem haza( itthon voltam 2 hetig) hogy 6 het utan talalt melot, szal kosd fel a gatyeszt es vigyel sok penzt :)

amugy sok sikert (ja es addig fejleszd az angolod)

[Szerkesztve]

mennyire igaz a valosag?

(#536) Brogyi válasza r0dg3cc (#535) üzenetére


Brogyi
senior tag

Az en velemenyem is hasonlo.A velem dolgozo thai lany 5 honapja keres munkat.Ez az elso melo.Heti 4 ora ,es kulvaros.A NIN tobb mint 1 honap.Sok penz,vagy kozeli ismeros kell,es rengeteg turelem!Itt is azert vagyok hogy tul legyek a NIN-en,es legyen egy angol ref.Persze az igazsaghoz hozzatartozik az is hogy ok valaszoltak eloszor.Voltam egy tanacsadason ahol kiigazitottuk a CV-t,es mintha tobben valaszolnanak.A kiigazitashoz meg annyit hogy batran kell olyan dolgokat is beleirni amire nem gondolsz.Pl. itt nagyon szeretik az ezermestereket(DIY).Az elejen sokszor kell a szelsoseges idopontokat valasztani.
Pl. reggel 5:00 kezdes, vagy ejjel.

(#537) Brogyi válasza Brogyi (#536) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ja es tenyleg nagyon nyomjad az angolt.Olyat valassz ahol foleg a beszed a fo profil,es ha teheted mindennapost valassz.

(#538) r0dg3cc


r0dg3cc
tag

en ugy hallottam kisebb varosokban mint london konyebb melot talalni en mar elso heten meloztam , haverom aki Leeds-be van szinten gyorsan talalt, csak Londonbol hallok ilyen remtorteneteket, mi is gopndolkoztunk hogy atmegyunk londonba de majd csak ha lesz sok ref. NIN meg kontakt..

mennyire igaz a valosag?

(#539) AMD Power válasza r0dg3cc (#535) üzenetére


AMD Power
titán

Hála Istennek nem a pénz a fő gondom. Persze viszek azért bőven. Meg egyik spanom már kint van és ö lehet , hogy tud segíteni ilyen téren.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#540) AMD Power válasza Brogyi (#536) üzenetére


AMD Power
titán

Szívem szerint én se oda mennék , de ha csak ott van ismerösöm!:(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#541) Shodan


Shodan
addikt

Olyan ingyen internet szolgáltatót tudnátok mondani, mint mondjuk nálunk a freestart?

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#542) PaladiN válasza AMD Power (#540) üzenetére


PaladiN
aktív tag

A kezdet a legveszelyesebb! Az ismerosod mennyire ismeros? En is ugy jottem ki hogy van egy ismerosom, de barcsak ne lett volna! Nagyon sokat szamit hogy mennyire megbizhato az illeto.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#543) AMD Power válasza PaladiN (#542) üzenetére


AMD Power
titán

Ismerösöm? Bátyám legjobb és legrégebbi barátja. Én személy szerint 18 éve ismerem (23 vagyok). Én is nagyon jóba vagyok vele. Most hétvégén is jön hozzám ''megbeszélést'' tartani!:) Szóval 100%-ig megbízok benne. Úgy mondom neked , ha rá kéne kint bíznom magam teljes mértékbe akkor szó nélkül benne lennék. Pl bátyámnak már a kocsija is volt az ö nevén meg ilyesmi.....!

Tudnál addni esetleg valami tanácsot Londonnal kapcsolatba?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#544) Brogyi válasza AMD Power (#543) üzenetére


Brogyi
senior tag

Nehezet kerdeztel ,megha nem is engem szolitottal meg.Nagyon sok fugg attol hogy milyen a kepzettseged,es mennyire keresik itt,es persze a nyelv.Ha van valami szakiranyu kepzettseged erdemes azt hajtani.London bazi nagy.Pl. en csak 5miles-os korzetbe keresek,de holnap videkre megyek interview-ra.Nagyon sok helyre kell kiszorni,elkuldeni a jeletkezesedet.Ez a resz ua. mint otthon.Ami tetszik es kulonbozik hogy itt emberszamba vesznek akkor is ha mar elmultal 20 eves.A computer nem dob ki azzonal ha oreg vagy.:) Sokkal tobb idos embert latok dolgozni.Ja az elso dolgod az legyen hogy azt a NIN telefonszamot felhivod,es mint emlitettek 9 korul,mert kesobb allandoan foglalt.

(#545) AMD Power válasza Brogyi (#544) üzenetére


AMD Power
titán

NIN Telefon szám? Képzetségem: Érettségi bár ez kint szerintem nem számít. OKJ alapfok illetve ECDL vizsga. És főleg hardverekkel ezen belül Notebook-al foglalkozok.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#546) OddMan


OddMan
őstag

Tudtok valamilyen olcsóbb nyelviskolát Angliában? :U
3 vagy 6 hónapra szeretnék kimenni, attól függ mennyire drága a kint tartózkodás és találok-e valamilyen munkát.
Málta is érdekel, ha tudtok arrafelé valamilyen olcsóbb nyelv sulit.
Az EF-et már nézegettem, de szerintem azért annál lesz olcsóbb suli is.
Jelenleg Origó alapfokú Angol nyelvvizsgám van és ezt a tudást, kellene egy erős középfokú szintre felfejleszteni.


[Szerkesztve]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#547) PaladiN válasza AMD Power (#545) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Valaszodbol azt gyanitom hogy eddig meg nem olvastad vegig ezt a forumot. Szvsz ezzel kezd az angliai rakeszulest.
Az ismerosod azt hiszem jo lesz. :D Amugy pedig azert irtam mert van itt olyan is akit az unokatesoja b@sz.tt at a palankon.
A munkakeresessel kapcsolatban igazabol a megerzesedre es az ismerosodre tamaszkodjal. Idekint nagyon fontos, ami eddig meg nem hangzott el asszem, a magabiztossag. Magabiztossaggal itt meg sokra viheted. A megfelelo alap hozzaallas hogy te mindent tudsz. Meg arrol is amirol semmit. Es ezt barmikor, reggel az agybol kikelve is.
Arra keszulj fel lelekben hogy anglia az az orszag ahol rengeteg dolgot meg fognak igerni neked, de abbol majdnem semmi se lesz. Pl. ha valaki azt igeri hogy felhiv telefonon akkor ne sertodj meg ha nem hiv. Illetoleg mindig csak az a biztos ami mar a kezedben van.
Londonra spec nem tudok mit irni. Max annyit hogy hallgass az okosabbra, azaz az ismerosodre.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#548) PaladiN válasza OddMan (#546) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Angliaban a nyelviskolaert nem kell fizetni, csak ha az EU-n kivulrol jossz. Azaz vannak penzes sulik, de miert akarsz fizetni erte ha ingyen is lehet.
Dolgozni itt nem olyan egyszeru hogy csak kiugrok egy kicsit...
A szallas minimum havi 60-80e Ft, es ez meg csak egy szoba egy megosztott hazban ahol szerencsed van ha csendesek a lakok. A buszberlet egy honapra 13e Ft, es nem nagyon tudod meguszni, mivel a buszvezetonek be kell mutatni amikor felszallsz. (Csak egy bejarat van a buszokon)
Amugy javaslom hogy olvass vissza egy kicsit. Talan atgondolod hogy hova ugrasz ki nyelvet tanulni.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#549) OddMan válasza PaladiN (#548) üzenetére


OddMan
őstag

Erről az ingyenes oktatásról írhatnál egy kicsit bővebben, de egy link is megteszi.
A melót úgy gondoltam, hogy sima takarítói vagy segédmunkás gyári állást vállalnék, hogy anyagilag ne legyen túl megterhelő a nyelvtanulás.
Úgy tudom, hogy diákvízummal lehet napi 4 órát dolgozni.
Ha nem jól tudom, akkor légyszi nyissátok fel a szemem!

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#550) AMD Power válasza PaladiN (#547) üzenetére


AMD Power
titán

Köszönöm a jó tanácsokat. Magabiztos leszek megígérem! Engem is érdekelnének ez a kinti angol sulik. Ha valaki ''kezdő'' akkor ez , hogy van? Mármint van ott kint egy tanár aki tud magyarul vagy , hogy?:F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.