Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) PaladiN válasza siriq (#100) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Persze hogy tudnek csak azt is ird meg hogy mi erdekel pontosabban, mivel nem akarom regenyekkel farasztani sem a forumot sem magamat. :O

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#102) siriq válasza PaladiN (#101) üzenetére


siriq
őstag

okes

Vegul munka szalas erdekelne. nalatok milyen nehezen lehet talani melot igaz emlitetted de hat ha van valami otleted(most lehet kicsit off line leszek el kell mennem).

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#103) rup1u5


rup1u5
nagyúr

up

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#104) PaladiN válasza siriq (#102) üzenetére


PaladiN
aktív tag

A fenti sorokban mar olvashattad hogy mi errol a velemenyem... :((
Szerintem nagyon nehez munkat talani idekint insurance number nelkul. Most ugyan ebben is lehet hogy sikerul elerni valami elorelepest, meghozza hogy van ahova eleg az ideiglenes number, viszont ez meg nem tiszta elottem ugyhogy ha tobbet tudok a dologrol akkor megirom. Addig pedig azt javaslom hogy otthon go az allaskozvetito ugynokseghez, jol a kormukre nezni, ha kell be is fenyiteni oket hogy kepes vagy perre vinni a dolgot ha atvernek, es az altaluk talalt munkara jonni ki. Ha mar itt dolgozol akkor villamgyorsan el kell inditani az insurance number kerelmet, mivel azon a kib....tt szamon mulik szinte minden, viszont q sok ido mire megkapod (kb 2 honap) es addig nem naon fognak alkalmazni. Az alberlet iszonyat draga mint a kozlekedes is. Ket-harom honap otthoni zsebpenzbol egy embernek minimum £1500. Mint elozoleg irtam ha lenne ien szamunk akkor mar reg lenne munkank. Ha nincs akkor pl a Mcdonalds-es uresedesekre lehet bemenni (a ritka kivetel: ok nem foglalkoznak vele hogy van-e) de mar ket hete beadtuk a jelentkezesi lapot vagy 5-6 mekibe es azota varjuk hogy hivjanak. Termeszetesen mindenhol keresunk munkat, de a NI szamot mindenhol kerik. Erre lehet szamitani.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#105) kapcs-ford válasza PaladiN (#104) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Az ideiglenes számot már említettem neked!

Megmondom hogy mi lesz az ideiglenes számod amit már használhatsz is egy kis kamu szöveggel...:



TN DD MM YY M or F
TN = Temporary Number DD MM YY = Your date of birth M or F = Gender

Ha van még kérdésed akkor tudod itt lent megtalálsz. ;)

Aláírás

(#106) PaladiN válasza kapcs-ford (#105) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Ezt a reszet mar en is tudom, most azt mond meg hogy ezt hogy adom be a munkaltatoknak. Mar volt ugy hogy beirtam volna de sajna ez ket karakterrel tobb mint az allando. Innentol kezdve viszont nemtom hogy mien szoveggel aljak elo. Ha van jo otleted akkor elo a farbaval.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#107) PaladiN


PaladiN
aktív tag

up

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#108) PaladiN válasza kapcs-ford (#105) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Why don`t you answer to me? :O

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#109) PaladiN válasza siriq (#100) üzenetére


PaladiN
aktív tag

up

[Szerkesztve]

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#110) kapcs-ford válasza PaladiN (#108) üzenetére


kapcs-ford
őstag


(#105)

!

Aláírás

(#111) Cos válasza PaladiN (#108) üzenetére


Cos
senior tag

When you haven’t registered with the Inland Revenue, you get a temporary insurance number (TN+date of birth+M for masculine, F for feminine), which is used to establish your tax level. So, before getting your NI number you may pay too much tax (sort of “Emergency tax”) and you can ask for a refund later. In your letter of complain, you will attache your P60 and payslip of April last tax year, and include the reference number of your company and your NI number.

Bővebben: link

Talán segít! ;)

Brr Brr

(#112) PaladiN


PaladiN
aktív tag

Tegnap talalkoztam egy fiatal (kb30) holggyel aki az ALDI egyik boltjaban eladokent dolgozott epp. Akik nem ismerik azoknak irnam hogy az ALDI egy olyan uzlet ahol nagyon olcson (legalabbis nemetorszagban) lehet vasarolni, kiveve angliaban! Itt alig olcsobb mint a tesco, sot, van amiben gragabb is.
Szal az illeto holgy elegge lemondoan nyilatkozott minden idekint megtapasztalhato dologrol. 6 eve el kint, megtalata elete parjat, de ezen kivul ugy dolgozik mint egy rabszolga. Remelem hogy nem veszem el ezzel senki kedvet a kijoveteltol, de egyet erdemes megjegyezni a dologrol, megpedig hogy ha ki is jon valaki, jol tervezze meg a az egeszet, mert az hogy tobb penzt visz haza ha dolgozik meg nem minden. En pl most semmiert sem csereltem volna vele.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#113) siriq válasza PaladiN (#112) üzenetére


siriq
őstag

Hello

Kuldtem egy email-t remelm mihamarabb valaszolsz koszi.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#114) PaladiN válasza siriq (#113) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Gondoltam kozzeteszem azon infokat amik ebbol a beszelgetesbol szarmaznak.
1. Ha angliaba jossz es kiberelsz egy lakast akkor adot kell fizetned a lakas utan. Ezt ugy kerulheted el ha beiratkozol egy ingyenes nyelvsuliba (ami egyebkent akkor sem art ha perfekt vagy angolbol) es kersz egy igazolast arrol hogy ott tanulsz. Ezzel az igazolassal felkeresed a foberlot, avagy tulajt, es nem kell adot fizetned!
2. Van egy ugynevezett student card. Ezzel lehet venni a kedvezmenyes berletet, ami negy honapra £96 Birminghamben. (a havijegy £38.5)
3. Van egy masik kartya a student card mellett, amit most nemtom hogy hivnak, de mi csak ugy igenyeltuk hogy a ''masik kartya'' Ez a bizonyos''masik kartya'' arra jo hogy ha vasarolsz valamit akkor nagy eselyed van ra hogy kedvezmenyt fogsz kapni, ha esetleg nem is tul sokat.
5. Amennyiben ugy akarsz kijonni hogy egyedul es nincs semmi munka beigerve szemelyesen neked, akkor legalabb £1500-2000-ot hozz magaddal, es keszulj lelekben arra hogyesetleg ket-harom honapig sem fogsz munkat talalni hacsak...
6. Amennyiben van valamien szakkepzettseged akkor erdemes arra rafekudni es azon a vonalon keresni melot. Pl gyogytornasz, nyomdasz, fuvaros stb.

Siriq tobbre nem emlexem, kerlek ha kihagytam valamit akkor egeszitsd ki.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#115) Barikaa


Barikaa
újonc

Sziasztok! En vagyok kinnt Angliaban Paladinnal, es szerintem nagyon meg kell gondolni es szervezni elore ha valaki belevag. En valoszinu, ha elorol kezdhetnem, akkor pl biztos irodan keresztul jonnek. Utana mar lehet itt is keresgelni, de megsincs bizonytalansag. Sot itt nagyon sokra tartjak a referenciat (UK-est) , ami akkor egy elore megszervezett, de akar csak par honapig tarto munkaval is megszerezheto.
Bari

(#116) PaladiN válasza PaladiN (#114) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Upsz...
A buszvezetot kifelejtettem. Azert fontos megjegyeznem, mivel talalkoztunk olyan buszvezetovel aki csak azt tudta hajtogatni hogy ''I can`t speak english''. A nemzetisege, meglepo modon, alighanem lengyel lehetett.
Ezzel kapcsolatban jutott az eszembe hogy aki esetleg azon tori a fejet hogy szinten Birminghambe jon rengeteg lengyellel fog talakozni. Ez azert lehet fontos informacio mivel a lengyelek erosen segitik egymast az elorejutasban, azaz ahova egyszer egy lengyel betette a labat ott hamarosan tobb ien emberrel is lehet talakozni. Vegeredmenykent pedig kijon az hogy esetleg bemesz egy helyre allast keresni es a szemelyzetbol nem is kevesen egy szot sem fognak erteni abbol amit angolul probalsz eloadni nekik, azaz azok is elonyben lehetnek akik beszelnek lengyelul?! :F

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#117) Cos válasza PaladiN (#116) üzenetére


Cos
senior tag

Ilyennel én is találkoztam Londonban! :D

Brr Brr

(#118) tildy


tildy
nagyúr

Én is gondolkodtam , hogy nekivágok, de 100 ezer forinttal eselytelen a dolog:(
Mindegy milyen munka lenne, emga mekibe is elmennek, csak hadd tanulhassak angolul, meg legyne mit ennem es hol aludnom:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#119) PaladiN válasza tildy (#118) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Szasz tildy!
Semmi gond ha ki akarsz jonni ide es csak 100-ad van. Csak olvasd el az eddigieket es mindjart indulhatsz is elintizni a dolgokat. Egy ien verbeli ph-snak mint te ha kell en magam keresek munkahelyet idekint :DDD
Pl most tudnek egy szemely reszere allast is (csak az a gaz hogy 1.5 ora/nap), meg szallast is (kb £120/honap, termeszetesen megosztott szallas, de magyarok vannak csak)
Amennyiben valami nem vilagos akkor kerdezz. :U

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#120) Goose-T


Goose-T
veterán

Próbálta már valaki a Bővebben: link álláskereső oldalt? Én regisztráltam, jelentkeztem majdnem két hete hét állásra, amik megfelelőek lennének nekem, de még nem szóltak vissza, csak egy helyről, onnan is csak azt, hogy küldjek egy CV-t. Elvileg az oldal elküldi a feltöltött CV-t oda, ahová jelentkezel.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#121) nilrem


nilrem
tag

1 ev 1 honapot nyomtam kint Londonban. Ha nincs lezsirozva az ugy belekerulsz a 22-es csapdajaba. Nincs melo>Nincs biztositas>nem vagy rezidens>nem lesz soha angol bankszamlaszamod>nem lesz munkad.

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#122) siriq


siriq
őstag

Hello

Hat en spec nem zsiroztam le semmilyen allast, azert remelem jon majd valami es szepen elindul majd a dolog(persze szanok ra idot is).Ami esetleg eddig felkutattam egy nagyon jo web cim ahonnan olcson lehet rendelni: www.pricewatch.co.uk nagyon jo araik vannak en is egybol veszek egy monitort amikor kimegyek(legalabb gepezni tudjak az elejen:D).
A havert emlitett meg Paladin hogy nem art ha van ismeros. Vegre ossze akadtam egy nagyon jo haverommal es mondta vannak ismerosok es szivesen segitene(ha minden osszejott es valakinek kell segiteseg akkor lehet majd uzenni hatha en is tudok majd valami web cime rendeles ilyesmi).

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#123) PaladiN válasza nilrem (#121) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Nemtom mikor voltal kint es hogy miert meg hogyan, de mint az en peldam is bizonyitja lehet munkat talalni, meg ha nem is oan egyszeru. Teny hogy ha nem beszeled a nyelvet es nincs valami spec (pl nyomdasz, orvos, vagy barmi) szakkepesitesed akkor az neheziti a helyzetet, de nem teszi lehetetlenne!
Az ismerettseg nagyon sokat szamit. Pl. en mar rendelkezem egy parral, pedig mindegyiket itt ismertem meg, ugyhogy en mindenkit csak biztatni tudok.
Az a masik fele a dolognak hogy (es ezt mar leirtam itt parszor) nem art ha ugynoksegen keresztul jossz ki, avagy az ismerosod altal szerzett melo tutira menni fog azonnal.
Szerintem elobb utobb en is fogok oan ismerettsegi korrel rendelkezni hogy ha valaki ugymond veletlenul beesik akkor tudok szerezni majd neki melot.
Amennyiben pedig beszel az illeto angolul ugy kozepfokon, akkor szerintem egy max ket honapon belul magatol is talal munkat a tanult szakmajaban (kivetelek persze itt is vannak)

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#124) siriq


siriq
őstag

Megerositeni tudom igaz nekem USA ban volt tapasztalatom de gondolom itt is igy mukodik de azert nem art ha az ember elotte rakerdez par dologra.
A nyelvtudassal kapcsoltba ahogy a haver megjegyezte ma mar a wc s neninek is tudni kell.

[Szerkesztve]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#125) tildy válasza PaladiN (#119) üzenetére


tildy
nagyúr

Nemmondod.
Komolyan? 4 hónapja keresek itthon munkahelyet, nagyon sok az angolom miatt úszott el. (Nem tehetek róla, csak alapfokom van, igaz járok nyelvtanárhoz, meg beszélek is valamennyit, de ugye ez messze vana folyékonytól.Azért megértetni emg tudom magam) Mondjuk lehet még a párom meg tudna dobni egy százassal végszükség esetére, de komolyan takarítást, mcdonaldsot , hasonlókat is elvállalok. Úgy látom ez a szállás sem drága.Elolvasoma topikot, és huh.És nekikezdek!
Idővel persze jó lenne nekem is majd a szakmámban dolgozni, de addig elég , ha ráfexem az angolra, meg valamicske kis munkára, és utána majd jön a többi is:D
Hála égnek itthon eléggé olyan cégeknél dolgoztam , amiknek kinn is van nevük...:)
Mondjuk szerintem , remélem a diplomám is (infós) idővel előny lesz mint hátrány.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#126) tildy válasza PaladiN (#80) üzenetére


tildy
nagyúr

NA norvégiában is hasonló votl a helyzet.Erre az esetre mondjuk már felkészültem, ha megyek viszem a notebookomat is:D
Na nagyjából átolvastama topikot, viszotn az a véleményem, hogy ilyen ügynökségek mind lehúzóak.Tegnap néztem párat, mindenhova ''fizess 200 ezret azt majd mi adunk valamilyen munkát '' típusú helyeket találtam:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#127) Goose-T válasza Goose-T (#120) üzenetére


Goose-T
veterán

Keresett már valaki angliai munkát interneten?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#128) PaladiN válasza Goose-T (#127) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Pl en. Talaltam is, de sajna lehetetlen idopontokban kellett volna dolgozni.
Illetve nem is mondtam igazat. A Jobdirect egy itteni (alap) allaskozvetito es az interneten keresztul is lehet az allasajanlatok kozott nezegetni. Keress ra es utana valogass a lehetosegek kozul... :DDD

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#129) PaladiN válasza tildy (#125) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Nemtom mennyire emlexel ram, de regebben en voltam aki sikloernyosoket keresett itt a prohardveren.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#130) PaladiN válasza tildy (#125) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Az otthoni referenciakkal mar bocs a szoert, de kitorolheted sajna.
Be kell irni a jelentkezesi lapodra, de teljes mertekben formalis jelentosege van. Azt is irhattam volna hogy azt hazudsz amit akarsz mert 99% hogy nem ellenorzik le. A kivetel arra vonatkozik ha itt angliaban van valami referenciad, mert azt lehet hogy leellenorzik.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#131) Goose-T válasza PaladiN (#128) üzenetére


Goose-T
veterán

Ezzel a reed.co.uk-vel nincs még senkinek tapasztalata?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#132) #51736960 válasza Goose-T (#131) üzenetére


#51736960
törölt tag

Nekem van tapasztalatom: a reeden belül több mint száz helyre elküldtem az önéletrajzomat (diploma, nemzetközi nyelvvizsga, referenciák). Az érdeklődők száma: 0. :)
Amúgy működne a dolog, de innen mo-ról nagy mák kell hozzá.

(#133) PaladiN válasza tildy (#126) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Ja meg az elozohoz: a diplomaval sem ersz semmit idekint. A kivetel ez alol ha direkt oan a diploma.
A notebook jol fog jonni, mivel itt nem egyszeru a helyzet szgep ugyben.
Abban igazad van hogy az ugynoksegek lehuzoak, de en akkor is amondo vagyok hogy jobban jarsz ha nem ugy jossz ki mint mi. A bizonytalansag ki tudja kesziteni az ember idegeit egy honap alatt. Keress oan ugynokseget akik esetleg valami kis garanciat is tudnak nyujtani, avagy oan allast fogadj csak el ami nem idoszakos. Pl. vannak itt oan magyarok akik a karacsonyi hajtasra jottek ki takaritani felszolgalni meg miegymas, aztan meg orultek hogy meg egyaltalan foglalkoztatja a ceg oket, mivel oket arra vettek fel hogy a nagy hajtasban legyen par plussz ember.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#134) tildy válasza PaladiN (#130) üzenetére


tildy
nagyúr

Na jó de pl. a siemensnek szerintem angliában is van neve...
Ja és hála égnek pont angliában akkreditált vagy mi a mi diplománk(bmf-nik, még régi megeggyezés az elfogadásáról!). ;).

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#135) PaladiN válasza Goose-T (#131) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Felejtos, hacsak nem vagy idekint mar vagy ket eve es nincs ot ev itteni referenciad. Mi ketszer mentunk be, de ugy zavartak el minket hogy orom volt nezni... :((

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#136) PaladiN válasza tildy (#134) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Itt hidd el hogy semmi kulonbseg akozott hogy azt hazudod vagy tenyleg csinaltad.
En voltam oan helyen ahol kertek elozetes tapasztalatot, modvan hogy szukseges. Aztan amikor az ember mondta hogy rengetegen jartak mar nala ugy hogy elvileg mindenkinek van tapasztalata papiron, a valosagban meg senki sem vallalta volna a melot, mivel megsem volt.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#137) tildy


tildy
nagyúr

''1994-ben a Brit Villamosmérnökök Egyesülete (IEE) és az Angol Számítógéptudományi Társaság (BCS) az itt kibocsátott informatikus diplomát akkreditálta és az Angliában kiadott BEng diplomával egyenértékűnek minősítette.''
Ez legalább jó:)

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#138) PaladiN válasza tildy (#137) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Grat! Ezzel mar kezdhetsz valamit!

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#139) tildy válasza PaladiN (#138) üzenetére


tildy
nagyúr

Szóval akkor ez már a megfelel a ''direkt olyan diploma'' elvárásnak?
Sajna tényleg rengeteget kérnek ezek az ügynökségek, szerintem pofátlanul sokat.
Az alant leírt ''ajánlatod''ra azért kiváncsi lennék...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#140) PaladiN válasza tildy (#139) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Ha konkretan erdekel valami akkor kerdezz ra, avagy irj mailt hogy mit szeretnel... :DDD

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#141) nilrem válasza PaladiN (#123) üzenetére


nilrem
tag

oktoberben jottem haza. Egy vilagcegnel voltam SAP bevezetesen tok hivatalosan. Mikor meg kimentem nem voltunk EU-s tagok es igy is 1,5 honap-ig tartott a szaros work permitem. 2 het mig lett angol bankszamlam, mert a pecot a ceg berelte es nem en. Akinek nincs lezsirozva az min ket honap burokracira szamithat ha szerencseje van, minden szempontbol. Keves penzueknek elsonek nem Londondt javaslom, mert ha nem akkarsz 1,5 orat tomegkozlekedni es normalis keroban akarod fejed alomra hajtani akkor min. (de ehhez is szerencse kell ez inkabb tobb)600 angol penzt kell leperkalnod. Ja es a tomegkozlekedes Londonban nem ket filler ez is szempont.

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#142) PaladiN válasza nilrem (#141) üzenetére


PaladiN
aktív tag

''Tessek elolvasni a totyikot aztan mondani dolgokat.''
''Ismetelnem magam:''
''1. NIN (insurance number): 6 het max attol szamitva hog telefonalsz amennyiben van munkad. Ha meg nincs es szeretnel munkat es kerdezik akkor a neved kezdobetui (csak ketto, termeszetesen forditva) a szuletesi datumod (termeszetesen forditva, pl 180382=1982 03 18) es a nemed (m=ferfi or f=no) igy kijon egy iesmi: hg180382m''
''Az az igazsag hogy ezt a verziot altalaban csont nelkul elfogadjak.''
''2. work permit: CSAK regisztralni kell (£50-ba kerul de csak az elso mivel utana ingyenes)''
3. Bankszamla: mivel altalaban itt bankszamlara fizetnek igy muszaly nyitni egyet. Mi sem egyszerubb. Ket lehetoseg van:
1. HSBC bank (a konnyebb es butabb bankartya, mivel errol csak fel tudsz venni penzt, de nem fizethetsz vele) kell hozza az utleveled, meg kell hozza egy igazolas hogy suliba jarsz, s mivel mi, eu tagok, ingyenes nyelvoktatasban reszesulhetunk es ien ingyenes sulibol is rengeteg van igy mi sem egyszerubb (vagy nevedre szolo kozuleti szamla, de ezt nehez megszerezni)
2. BARCLAY bank (lehet hogy mas banknal is muxik a dolog, ezzel mar fizetni is lehet) Szal kell az elmaradhatatlan utlevel es a sulibol oan papir kell hogy te egy heten minimum 21 orat jarsz suliba (nem nagy ordongosseg, mivel eleg csak beiratkozni, bar ez nem tul etikus) ez azt jelenti hogy te full time-os student vagy.

[Szerkesztve]

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#143) nilrem válasza PaladiN (#142) üzenetére


nilrem
tag

szoval kamuzni kell, ne en ezt kerulnem. De hajra aki akarja.

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#144) PaladiN válasza nilrem (#143) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Meik reszeben olvastad hogy ''kell''? :F
Legfeljebb azt irnam hogy erdemes, mindenkinek a lelkiismeretere van bizva. A sikerhez neha goronygyosebb az ut. En pl eletemben nem csinaltam takaritoi melot, de ha azt mondanam itt egy interjun hogy meg nem csinaltam akkor azzal a lendulettel indulhatnek kifele. S mivel jo peldaval kell elol jarni, ezert bele is huztam a takaritasba aminek meg is lett az eredmenye. Megpedig hogy a fonokunk azt mondta hogy 2 eve nem hallott olyat a szerzodott partnereitol amit velunk kapcsolatban mondtak (lehet kovetkeztetni hogy mi lehetett az) :DDD
Itt egy interjun nem arra kivancsiak hogy te professzori szinten ismerd a teruletet, hanem hogy vajon meg fogod-e tudni csinalni a dolgot. Amennyiben van egy kis sutnivalod es gyorsan atlatod a helyzetet akkor semmi, de semmi problema nem johet kozbe meg egy vadidegen teruleten sem.
VISZONT! Ha kihagysz barmien reszt (pl insurance number, elozetes tapasztalat abban a munkaban amire jelentkezel stb.) akkor abba fognak ''belekotni'' es azt fogjak mondani hogy sajna nem veszuk fel. Istenem en mar hanyszor hallottam ezt idekint mire rajottem hogy mi lehet vajon a baj. Az egesz jelentkezesi lap gyakorlatilag egy teszt arra hogy mindenhova tudsz-e irni valami szepet. Ja! Ez sajat tapasztalat!
Azonkivul pedig mint azt irtam mar itt (ha neked ugy tetszik) mindenki bekamuzza ezeket a dolgokat, mivel egyebkent meg arra sem fogjak meltatni hogy behivjak interjura. Itt csak csillogo villogo oneletrajzzal erdemes palyazni.
Ami azt a felet illeti hogy valaki ''tul'' lelkiismeretes akkor az illetonek azt javaslom hogy hagyja ki az utcarol valo munkakeresest, mivel a mazlifaktor nagyon beszukiti a lehetosegeket.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#145) nilrem válasza PaladiN (#144) üzenetére


nilrem
tag

ya rabszolga melonal valoban lehet kamuzni, hisz abban van tapasztalat. Mindenki takarit otthon csak azert nem kap zset. Azt hittem valami komolyabb melo, mint fentebb lathatod en mit csinaltam.

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#146) PaladiN válasza nilrem (#145) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Mar bocs de egy kicsit gondolkodhatnal mielott hozzaszolsz valamit. Pl arrol hogy nem serto-e a hozzaszolasod. Bar az elobb epp te erezted sertonek a ''ferditest'' most megis te vagy az aki lerabszolgazza azt aki nem egybol a vezerigazgatoi szekre palyazik. A tovabbiakban No komment :((
Egyeb irant pedig nem csak olyan allasokhoz lehet hozzajutni egy kis ferditessel, hanem szinte barmienhez. Csak fel kell(ene) talanod magad. Esetedben ezt nem javasolnam. :O

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#147) nilrem válasza PaladiN (#146) üzenetére


nilrem
tag

OFF
Ya elotort belolem a 6 evvel ezelotti erzesek meg az elso allas elott friss mernok diplomaval, mikor egy szaros kezdo allasert az angoltanarokkal kelett versenyeznem az elferditett oneletrajzuk miatt. Utana meg nem gyozott az ember segiteni az ilyen embereknek.

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#148) kapcs-ford válasza tildy (#139) üzenetére


kapcs-ford
őstag

jóhogy megfelel! Diploma az diploma! Látogasd meg a volt itthoni munkahelyed és kérj szépen tőlük egy referencia levelet angolul , majd diploma lefordít, konzulátusi pecsét hitelesít, kint meg tanulod a nyelvet valami kis takarítás mellett , közben pályázgatsz állásokra a jó kis diplomáddal+referenciával majd mikor megkapod a melód és mondják a béredet akkor fogsz majd hangosan röhögni az itthoni állapotokon.
:D

Aláírás

(#149) nilrem válasza kapcs-ford (#148) üzenetére


nilrem
tag

ez igy korrekt!

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#150) PaladiN válasza kapcs-ford (#148) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Ami azt illeti a baratnom rendelkezik angol nyelvu referencia levellel egy bankbol, de itt eddig meg csak ki sem rohogtek ezzel kapcsolatban. Lehet hogy egy mas cegtol komolyabban veszik, de meglepne. Mindennel egyutt en is amondo vagyok hogy hajra, bar azt is tudom hogy ez a kor egy ordogi kor, mivel az angolok jellemzoen csak angol referenciat fogadnak el. (Gondolom azzal lehet osszefuggesben hogy azt le tudjak ellenorizni, mig magyarorszagrol azt se tudjak hogy hol van)
Tenyleg tegnap hallottam valamit amit ugy erzem le kell hogy irjam.
Mivel senkit nem akarok megserteni ezert csak ugy altalanossagban.
Az eset egy itteni iskolaban tortent egy angol anyanyelvu angol szarmazasu TANARRAL.
Arrol volt szo az oran hogy egy bizonyos orszag csatlakozott-e az uniohoz, illetve hogy hany tagja is van jelenleg az unionak. Szoval a TANAR (az angol) nem tudta megmondani hogy pontosan hany tagja van, ill egy bizonyos orszagrol valtig azt allitotta hogy nem csatlakozott. Amikor elkezdte ''valaki'' magyarazni hogy akkor hogy is van ez akkor eloszor kopni nyelni sem tudott, utana meg csak annyival szummazta hogy majd utananez. Csak azert irtam le hogy esetleg kepet kaphassatok arrol hogy mien merteku is lehet az itteniek tudasa. Mivel egy esetbol nem lehet kiindulni, igy vagy elhiszitek vagy nem, hogy (a sajat tapasztalatom szerint) ez nem is annyira meglepo idekint, de meg csak nem is ritka. :(

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.