Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) AMD Power


AMD Power
titán

Voltam a megbeszélésen ahol egy nagyon szimpi lánnyal ''dumáltunk''. Ö azt mondta semmi féle képpen nem tanácsolja a januári kiutazást Azt mondta inkább vagy december eleje vagy március környéke!?:U

A szállás az tetszik. Mármint mind a szállás mind az ára.

8 hétre hetente 75 font. Közös konyha és fürdő de csak ketten max 3-n lennénk egy szobába!

(#802) r0dg3cc válasza AMD Power (#801) üzenetére


r0dg3cc
tag

es ez melyik varos? London? 300 font egy honapra? haaat...

mennyire igaz a valosag?

(#803) AMD Power válasza r0dg3cc (#802) üzenetére


AMD Power
titán

London igen. 300 font sajnos. De Londonban nem nagyon van olyan igényes szállás ahol kevesebb mint 75 font lenne egy hét. Arról nem is beszélve , hogy Csak ketten lennénk egy szobában.

(#804) AMD Power


AMD Power
titán

Ti egyet értetek azzal ,hogy a január egy olyan halot időszak? Mármint munka szempontjából! És inkább a tavasz (március-április) lenne a jobb?:B

(#805) Bullet_ válasza AMD Power (#804) üzenetére


Bullet_
tag

Hát... vége a karácsonyi vásárlásnak, januárban nem vesz senki nagyobb értékű cuccost, tehát nincs akkora profit, és vásárló, nem kell akkora személyzet... mondjuk ilyen szempontból a gyárak (sztem) nem érintettek...tehát elfogy a pénz, nem akarnak a foglalkoztatók is munkásra költeni... bár ki tudja, nem vagyok kint, ez csak ilyen magyar felfogás:DDD

(#806) PaladiN válasza AMD Power (#803) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Az attol fugg hogy mit nevezel te igenyesnek.
Szerintem elso szallasnak inkabb olcsot keress mint ''igenyest''. Kesobb amikor mar lesz zse tudsz majd valtani. Amugy onnan veszem hogy az egyik haverom Londonban el. Voltam nala vendegsegben. Ketten laktak egy relative kisebb szobaban, a tobbi lako meg mind kinai volt. Az o tapasztalata szerint az elso a csend. Belegondolva igaza is volt. Eleg sz@r lehet amikot talalsz valami melot, de nem tudod kialudni magad a szomszed szobaban lako miatt. Amugy ok £50-ot fizettek azert a szallasert, raadasul ebben benne volt a net is. A furdoszoba nem volt valami hu... de azert meg hataron belul volt. A konyha hasonlokepp. Szal szvsz az elso szallasnal az arnak kellene dominalnia.
A januari kierkezesed feltehetoen valoban nehezebb ugy, mintha csak marciusban jonnel. Mi is januarban jottunk ki es nem is talaltunk allast az elejen. Mondjuk az is igaz hogy messze nem tudtunk annyit az allaskeresesrol mint most. Valoszinuleg az emlitett holgy nem a levegobe beszel. Mindent osszeteve eseteg te is probalkozhatsz magyar ugynokseggel, aztan ha nem tetszik az amit ott latsz akkor kijossz egy kicsit kesobb. Amit biztosan tudok hogy szeptemberben lodul meg igazan a munkapiac.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#807) PaladiN válasza Bullet_ (#805) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Valoban magyar felfogas. Raadasul ez itt anglia. Itt nem egeszen ugy mennek a dolgok mint otthon. Itt nagyobb valoszinuseggel talahatsz munkat karacsony utan mint otthon. Iagazabol en ugy veszem eszre hogy sokkal nagyobb a fluktuacio mint otthon. Itt szinte mindegyik kajaldaban, de foleg az olcsobbakban, van munkafelvetel havonta egyszer. Valahogy itt nem ragaszkodnak az emberek annyira a munkajukhoz. Sokkal konnyebben, kevesebbert kilepnek, mint otthon. Sot. Inkabb ugy irom hogy tobb alkalommal lepnek ki maguktol a dolgozok mint fonoki segitseggel, bar lehet hogy inkabb azt kellene irnom hogy nem jellemzo hogy kirugnak valakit. Meg akkor sem ha ket ember dolgozik egy azonos teruleten es az egyikuk lathatoan nem dolgozik, mig a masik megcsinalja a lebzselo melojat is. Ugyhogy nagyon mas...:Y

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#808) AMD Power válasza PaladiN (#806) üzenetére


AMD Power
titán

De viszont a 8-ik hét után amit fizetsz kint szállás pénzt az már csak 64Ł!

Itt egy pár kép a szállásról illetve arról , hogy hol van helyileg Londonban:

Térkép: Bővebben: link

Szállás képek: Bővebben: link

Ár lista: Bővebben: link

Hát akkor sajnos marad a március!:O

(#809) PaladiN válasza AMD Power (#808) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Az lehet hogy onnantol majd olcsobb lesz, csak epp az a kerdes hogy hogy eleg penzt tudsz-e magaddal hozni ahhoz hogy az elso 2 honapot kihuzd a ''csak egy kicsit dragabb'' szallason. Amugy nincs jelentosege hogy en hogy gondolom. Te is meg fogod tapasztalni a sajat borodon, legfeljebb utolag mondod azt hogy nem volt rossz otlet prioritas szerint kezdeni, de az is lehet hogy neked faklyasmenetben lesz reszed. ;] LEgalabbis ezt kivanom neked!;)

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#810) Bullet_


Bullet_
tag

''picit'' drága eza hely :Y
de a képeket bírom a legjobban... ugyan ilyet kapsz, csak mintha 20évvel később járnál az időben ugy levan amortizálva ;] van eszük ezeknek...
a másik az ami nem tetszik, h. nincs egy fős.. vagyis van ha dupla árat fizetsz :P de ha egyedül megy ki az ember elég gázos, h. még magánszférája sincs az embernek, gondolom így is nehéz megszokni h. nem ''anyaországában'' van az ember...

(#811) PaladiN válasza Bullet_ (#810) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Van meg mit tapasztaljal. :P
Szvsz amikor egy masik ''vilagba'' mesz akkor ezek a dolgok ideig-oraig jelentoseguket veszitik. En pl az elejen orultem hogy, mar bocs a kifejezesert, luk van az ulepemen. Egyaltalan nem foglalkoztatott hogy lesz-e maganszferam vagy sem. Idovel persze megjelent az igeny, de az elso este amikor becsapva ereztuk magunkat (a haveromnak koszonhetoen) utban a szalloda fele csak azt kivantam hogy ne kelljen szegyenszemre ugy hazamenni hogy semmitsem sikerult megcsinalni a tervekbol.
Tovabba meg mindig idegennek erzem magam ebben az orszagban az itt eltoltott majd egy ev utan is. (meghagyom nektek az elmenyt :B)

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#812) Bullet_ válasza PaladiN (#811) üzenetére


Bullet_
tag

van hát :C csak egy ici-pici gyerek vok... alig látszok ki a földből 192 centimmel :)
elsem tudom képzelni persze h. milyen idegen elsőre a hely, főleg ha honvágyad is van (nekem annyira nincs, mondjuk nem is töltöttem még éveket távol az otthonomtól ;)) de tömeg iszonyom van, már mint nem feltétlenül a városi tömegtől, (érdekes a miskolci tömeg bosszant, míg a pesti jóval nagyobb tömeg egyáltalán nem), de ha nincs egy hely ahova beülhetek egyedül (mosdón kívül :P ) akkor elég agresszív leszek ;] grrr... mindenestre ha kikerülök nyilván elkell ettől tekintenem vhogy... nehéz lesz :o de sztem én annak fogok örülni elsőre ha nem fázom meg rögtön :) egy jókis elázás Londonban mondjuk a repülőről leszállva az nem túl kellemes... főleg ha nincs hova menni utána...

(#813) PaladiN válasza Bullet_ (#812) üzenetére


PaladiN
aktív tag

10cm-t ramvertel, de korban mar forditott a helyzet. :P
Az a legkevesebb hogy a topicot elolvasva hozol magaddal esernyot! ;)
Amugy arra gondoltam hogy addig amig nem tapasztalja meg az ember hogy mit is jelent itt elni, addig lehet egy elkepzelese, ami egesz biztos hogy szamos pontban nem talalkozik a valosaggal. Mindossze ennyi lett volna a celom a hozzaszolassal.;)

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#814) AMD Power válasza PaladiN (#809) üzenetére


AMD Power
titán

Teljes mértékben megértelek téged! De a fákylásmenetet én is kívánom mind magamnak mind nektek!;)

(#815) Bullet_ válasza AMD Power (#814) üzenetére


Bullet_
tag

Hát biztos h. jó ha vki kimegy és mindene meglesz hirtelen :C de (ujabb okoskodás köv :D ) sztem az nem értékeli annyira a sikereit, mint aki megszenved érte.. jó.. nem évekig akarok szenvedni csak egy kisebb időt, mivel én elég fiatalon fogok kikerülni eltom magamról képzelni h. fejembe száll és elba.. izé.. elcseszem az egészet.. ez az én szemléletem, csak kicsit vagyok hülye,nemde? :)

(#816) AMD Power válasza Bullet_ (#815) üzenetére


AMD Power
titán

Az biztos , hogy van veled valami baj!:DDD

Haverom volt itt ma , aki kint volt Londonban. Mutattam neki a szállást meg az árakat és azt mondta , hogy szerinte nem rossz. Persze a 8 hét szállás és kaja meg az utazás benne lesz vagy 1200Ł-ba!:(

(#817) PaladiN válasza AMD Power (#816) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Van £1200-ad erre a celra?
Amugy nemtom mi mast mondhatott volna az ismerosod. Ha jol ertettem o sem mondhatni hogy sikkerrel kiismerte magat Londoban.
Bocs hogy ezt irom, de sajna ez is azt mutatja hogy a valosag neha kegyetlenebb mint a remalmaink. Ugyanakkor a kudarcnak nem mindig az az oka hogy ''szerencsetlen'' az illeto. Van ugy hogy egyszeruen rossz uton jar. Valtoztatni pedig az illeton kivul senki sem tud, max megmutatni, jelen esetben leirni, hogy mashogy is lehet csinalni mint ahogy azt gondolja.
Van idekint jopar magyar ember akikkel szemelyesen beszeltem, azaz inkabb ugy irom hogy mindenfele szamukra fontos infokrol hallhattak. A tapasztalatom szerint sajnos az esetek tobbsegeben csak meghalgatjak az amugy nelkulozhetetlennek tartott infot, de nem elnek vele. Ugyhogy ha valaki nem szivleli meg az ertekes infokat magara vethet. Pl ket evig dolgozhat egy sz@r helyen anelkul hogy egy kicsit elorebb jutna :o, vagy elso nap mar megkaphatna a lehetoseget, de meg var vele egy kicsit mert meg nem tudja hogy mi lesz holnap...:O (el is szalasztotta) de meg sorolhatnam
En biztos hogyha a helyukben lennek hazaig rugdalnam a fejemet.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#818) AMD Power válasza PaladiN (#817) üzenetére


AMD Power
titán

Lesz rá 1200Ł miért?

Persze az embernek minden tapasztalatot, véleményt meg kell hallgatnia és jól meg is jegyeznie! És ha sor kerül rá, akkor azt hasznosítania kell!

Ja és igen az 1200Ł-ba nem nincs benne se az angol tanfolyam ( 100K) se, repülő jegy se a bőrönd...!:O

(#819) r0dg3cc válasza PaladiN (#811) üzenetére


r0dg3cc
tag

erre a dologra amit irtal hogy idegennek erzed magad ... na erre az jutott eszembe amit egy gorog srac mondott akivel egyutt laktam, elt egy rovid ideig Londonban aztan Newcastele es most megint London. O mondta hogy London ugyan nagy varos meg zsufolt de sose erezte magat idegennek vagy kulfoldinek itt meg igen..

ugy latszik kisebb varosokban ez a tendencia? (marmint kisebb mint London)
mondjuk en nem tudom mit kellene erezni en elvagyok mint a befott jol erzem magam, most a bereket is emeltek..

sok sikert a probalkozoknak! az informacio mindennel tobbet er...

mennyire igaz a valosag?

(#820) AMD Power válasza r0dg3cc (#819) üzenetére


AMD Power
titán

az informacio mindennel tobbet er...

Pontosan így van!!

Ezzel a Londoni dologgal nekem is egyet kell értenem. Egy olyan világvárosban, ahol 10 emberből 4 angol ott szerintem minden külföldi ''otthonosan'' érezheti magát. Sőt már az is megtisztelő, ha Európai vagy!:DDD

(#821) AMD Power


AMD Power
titán

Itt egy nagyon érdekes kis cikk!

''Angliai újságcikkek a Magyar kamionosofőrökről''

Eredeti cikk:

Bővebben: link

1 része:
Bővebben: link

2-ik része:
Bővebben: link

(#822) PaladiN válasza AMD Power (#818) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Azon egyszeru oknal fogva mivel £1200 sok penz, meg idekint is. Ha megengedheted magadnak hogy ennyit elkolts meg annak arnyekaban is hogy esetleg nem talasz munkat es veszik az egesz, akkor te egy szerencses embernek mondhatod magad mar most is. En a baratnommel egyuttesen hoztam ki £1600-ot, de ismerek olyanokat akik £3-400-al jottek ki, es meg mindig itt vannak. Persze en is azt szajkozom hogy minel tobb penzt tud hozni az illeto annal jobb, de azert nem egeszen erre gondoltam. Mivel beleszolni nem akarok, igy rajtad all hogy meglepd.
Amennyiben neked ez megfelel es a penz sem fog hiaznyozni akkor hajra.
Mar leirtuk parszor hogy vannak ingyenes angol tanfolyamok, ahol igazabol csak a delikvens tanulasi szandeka befolyasolja a tanulas merteket, gyorsasagat, de erre is vonatkoznak a fenti sorok. Valamint halkan jegyzem meg hogy szerintem ennyi penzert talalnal idekint olyan szallast is ahol egyedul lakhatsz egy szobaban, avagy szerencses esetben egy kis lakast is talalhatsz, hogy arrol mar ne is beszeljek hogy B`hamben ennyiert egy harom haloszobas hazat is kivehetnel turheto kornyeken, vagy egy ujepitesu lakast a belvarosban.

[Szerkesztve]

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#823) PaladiN válasza r0dg3cc (#819) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Van benne valami. Amikor Londonban voltunk valahogy jobban ereztem magam. Mondjuk ezt akkor en annak tudtam be hogy vegre valami oat latok ami jobban hasonlit arra ahonnan jottem (bp-re gondoltam).
Mindenesetre nekem is megvannak a hatfajasaim meg a tyukszemem, ugyhogy biztos velem is bajok vannak. Lehet hogy a rajongok nem talalnanak kivetnivalot az itteni eletben.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#824) AMD Power válasza PaladiN (#822) üzenetére


AMD Power
titán

1200Ł valóban sok! Lehet , hogy csak 1000-1100Ł lesz! Minden pénzem erre az útra fog elmenni. Egy Ft-m nem fog itthon maradni!
De valahogy nem érdekel , hogy nem marad itthon pénzem! Erre az útra vagyok kis pöcs korom óta!:DDD
Ha nem tudok esetleg kint maradni, akkor nagyon szomorú leszek , de legalább én megpróbáltam!
De ez a márciusi indulás még nagyon messze van sajnos!:O

A 100K az az itthoni tanfolyamra vonatkozott!


[Szerkesztve]

(#825) gregorik válasza PaladiN (#823) üzenetére


gregorik
senior tag

szórakozásra marad időtök/pénzetek? (klubok, kirándulás, filmek etc.).
én azért se mentem ki, mert féltem attól, hogy évekig nem lesz pénzem/időm szórakozni.

(#826) AMD Power válasza gregorik (#825) üzenetére


AMD Power
titán

Én ha kint leszek, nagyon remélem , hogy lesz arra időm és pénzem , hogy igyak egyet a kinti testvéreimmel! ;)

Ja és persze anélkül nem jövök haza , hogy ne jártam volna álmaim helyén Skóciában!:R

(#827) Bullet_ válasza gregorik (#825) üzenetére


Bullet_
tag

Hétvégén ők ott se dolgoznak (jobb esetben) szal idejük van, kérdés ki sajnálja rá a pénzt ki nem..
pl adsz-e 10rugót azért h. London eye-olj :)

(#828) Bondi válasza AMD Power (#821) üzenetére


Bondi
csendes tag

Ez az ''Udvözoöjük UK'' elegge mellbevagott. Szep kis ''ujsagiro'' az ilyen, ha meg annyi faradsagot se vett, hogy utananezzen annak, amit ekkora betukkel cimkent odair.

(#829) Bondi válasza gregorik (#825) üzenetére


Bondi
csendes tag

Marad penz szorakozasra, inkabb az ido a gaz: ha dolgozol.

A penzt elegge el lehet verni, ha mar ''felterkepezte a kornyeket'' az ember (nem feltetlenul az italboltokra gondolok! :)) es nem vigyaz az ember.

Jut eszembe, oktober elsejetol tenyleg felemeltek a minimalbert, m ost mar 5,05 font/ora.

A Worker Reg. Scheme dija meg 70 font lett...... (Ha mar volt rola szo, akkor bocs, me'g nem olvastam vissza.)

(#830) Bondi válasza r0dg3cc (#799) üzenetére


Bondi
csendes tag

[quote]nem nem olyanokat , de megtisztelo a feltetelezes

pl. neztem a filmeket angolul angol felirattal nagyon jo amikor nagyon nem ertettem szotaraztam stb. de a mindennapi angolbol ragadt ram sok foleg igy

persze kinek a pap kinek a papne... jo persze vmilyen szonten fontos a nyelvtan de a magyat nyelvoktatasra jellemzo hogy a legidiotabb nyelvtani szabalyokat akarjak az emberbe beleverni beszelni meg 2 szot nem tudnak a boltban, jo pelda erre ex lakotarsam aki kozepfoku nyelvizsgaval jott ki es 3 honapig egy mukkot nem ertett a szuletett angolokbol...
[/quote]

Orulok, hogy megtisztelhettelek. Gondoltam, hatha pl. rap-dalszovegeken is nevelkedtel. :) A szuletett angolokat nehez megerteni (de a del-afrikaiakat vagy a skotokat is, meg valoszinuleg akarmilyen angol anyanyelvut, ha egymas kozott vannak :), kell hozza egy kis hozzaszokasi ido.

Te've't itt is lehet venni, teletexteset, mert itt mindent feliratoznak, ami jol johet nyelvtanulasnal (csak hosszabb tavon megcsomorlesz a sok Holly Oaks-tol). :)

A nyelvtan eloszor is oda kell, hogy megertsd az irott szoveget (munkaszerzodes stb.), es pl. szukseg eseten meg tudjal fogalmazni egy-egy kiserolevelet az oneletrajzodhoz, illetve neadjisten (de sajnos adja) meg tudj irni egy hivatalos levelet, hogy miert annyi a gaz- es villanyszamla, amennyi, csak hogy a legutobbi kalandomat emlitsem.

Ettol fuggetlenul nem vitatom, hogy otthon altalaban tulhangsulyozzak a nyelvtan fejbe tomkodeset a tobbi tanitott dologhoz kepest. (Sajnos me'g akkor is, ha amugy jart mar Angliaban a tanar/no.) Csak a masik vegletbe se essunk. :)



[Szerkesztve]

(#831) AMD Power válasza Bondi (#830) üzenetére


AMD Power
titán

Ez a tanfolyam amire én járok ez nagyon de nagyon nyelvtan centrikus! De majd a következő kurzus az Inkább szókincs bővités lesz és beszéd , beszéd....

2 hónap (Heti 3X3 óra összesen 72 óra) alatt megtanuljuk a 12 ige időt , melléknév fokozást , vélemény nyilvánítás ( egyetértés , elutasítás formái...) , Udvarias kérdések , válaszok , Modális segédigéket , és a szenvedő szerkezettet!:U

(#832) PaladiN válasza AMD Power (#824) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Akkor viszont erdemes lenne elgondolkodnod azokon amit a szallasrol irkaltam. Tovabbra is tartom magam azon velemenyem mellett hogy kezdesnek ez a szallas draga. Az meg kit erdekel hogy a 12-ik honapban mar kapsz egy ingyen hetet? Szal szvsz erdemes lenne a szallason is sporolni, nem csak a kajan meg az egyebeken, plane ha ez az ossz penzed! Indulaskent azt javaslom hogy keress egy nagyon olcso szallodat es az elso napokban semmi massal ne foglalkozz csak a szallaskeresessel. Ha ketten vagytok akkor gyorsan es konnyen fogtok talalni oat ami jo is meg olcso is. Szvsz max 3-4 nap alatt.
Angliaban rengeteg, de tenyleg rengeteg kiado ingatlan van. Nem tudom hogy hogy csinaljak hogy nyeresegesen tudnak mukodni, de az hogy mukodik a rendszer alighanem a vilag kb tizedik csodaja (azert nem a nyolcadik, mivel ez alighanem senkitsem erdekel igazabol). Szal ha nekifeszulsz akkor oat talasz amiet akarsz, raadasul kis tulzassal ott ahol akarod.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#833) PaladiN válasza gregorik (#825) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Ahogy az elottem szolok is irtak ez igazabol kinek-kinek sajatja. Otthon is van olyan ember aki, csak a pelda kedveert, megkeres mondjuk fel millat, de a honap vegere teljesen legatyasodik. Ez itt sincs maskepp. Az elet igazabol nem sokkal dragabb mint otthon, csak legfeljebb mashogy alakul a megoszlas. Pl a mozijegy £5, ha jol emlexem, de ha veszel egy hetijegyet, ami £10 korul van akkor azon a heten annyi filmet nezhetesz meg amennyit csak akarsz korlat nelkul. Az ettermek kicsit dragabbak mint otthon, de ha veszel kajat magadnak, es itt elsosorban alapanyagokra gondolok, es magadra fozol akkor olcsobban fogsz kajalni mint otthon. Amennyiben dohanyos vagy akkor itt elegge sz@r a helyzet, mivel egy doboz cigi £4-nal indul (kb. 1500Ft). Viszont ha hasznalt kocsit akarsz venni akkor hat eves astrat mar megkapsz ugy £1200-ert (kb. 450.000.- Ft) :R. Ezzel szemben viszont ha lakast akarnal venni akkor fel kell kotni a gatyat, mivel itt a kis lakasok ara ugy £70.000.- -nal (25.000.000.- Ft) indul, de egy uj epitesuert elkerhetnek akar £200.000.- -ot is (70.000.000.- Ft) :Y
Osszegezve a dolgot nem hiszem hogy ossze lehetne hasonlitani erdemben a kettot, ugyanakkor elmondhato angliarol hogy aki dolgozik annak nincs megelhetesi problemaja. Ez alol termeszetesen vannak kivetelek, mivel a rengeteg kulfoldi, kozuluk is elsosorban a lengyelek, leverik a bereket, sokszor meg a minimalber ala is 50%-al, ami mar nem nyujt anyagi biztonsagot.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#834) PaladiN válasza Bondi (#829) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Nem 5.35-re emeltek?

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#835) siriq


siriq
őstag

Hello

Hat irtatok tobben hogy az itthoni nyelvtanfolyam az szinte kalap sz@rt nem er. Ezzel maximalisan egyett ertek egyebkent. Nemregen voltam kozepfoku c-t megcsinalni(ami meg is lett), de en erre max alapfokot adtam volna mert kozelsem eri el szerintem a kzepfokot. igaz nekem szerencsem van mert jopar evet toltottem kulfoldon igy nem volt problema a dologgal. Most igazabol csak az akcentustol parazok de elegge rendesen, regen nagyon kedveltem az angol akcentust most meg kifejezetten utalaom az egesz kulon nyelvi reszet meg kiejteset. Hat majd hozzaszokik az ember. Szerencsere probalok azert baratkozni vele igy filmekbol.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#836) AMD Power válasza AMD Power (#831) üzenetére


AMD Power
titán

Ez a mennyiség csak nekem tűnik soknak?:F

(#837) AMD Power


AMD Power
titán

Az létezik , hogy az O2-nél van olyan Top Up-s tarifa ahol ha magyarországot hívod akkor 30p egy perc? Vagy csak én értek valamit félre?:B

Bővebben: link

(#838) r0dg3cc válasza PaladiN (#834) üzenetére


r0dg3cc
tag

en 5.20-rol tudok
:U

mennyire igaz a valosag?

(#839) r0dg3cc válasza AMD Power (#837) üzenetére


r0dg3cc
tag

hehe en tegnap vettem a Carphone Warehouse-ban (mobilos uzletlanc) egy sim kartyat (Mobile World sztem a carphone sajat cege) amivel magyar vezetekes 7p, magyar mobil 20p .... de angliaban is barmely mobilhalozat 15p

hatranya csak diakkal lehet venni.. (nekem volt de pl egyik baratomnak ugy szereztunk hogy a bolt elott leszolitottunk egy feka sracot nem diak e veletlen es ha igen segitene e venni ilyen kartyat, segitett :) )

mennyire igaz a valosag?

(#840) AMD Power válasza r0dg3cc (#839) üzenetére


AMD Power
titán

Ez tök jó!;)

De szerintem ez a 30p-s percdíj is egy ajándék!:R

(#841) PaladiN válasza AMD Power (#837) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Nem te erted felre hanem az o2 tajekoztat felre.
Azoknak akiket erdekel a hazatelefonalas az utcai keszulekrol a legolcsobb (de szigoruan csak az internet utan). Lehet ugyanis venni utcai arusoktol Eurocall Lycatel kartyat, ami lenyegeben egy internetes telefonszam amivel 200 percet lehet dumalni vonalas szammal. A kartya teljes ara £5, de ha nem a belvarosban veszi az ember akkor £3.5-ert is hozza lehet jutni. Illetoleg meg tovabbi 30p 15 percenkent. Amennyben otvenforintost hasznal az illeto (ami 50pence-nek felel meg= 1/2 £) akkor lesz csak igazan olcsobb. :U

Az O2 kartyajaval este nyolc utan es hetvegen 3pence/percbe kerul felhivni ezt a szamot: 08444390390 ami utan mar semmibe sem kerul a beszelgetes egy magyar vonalassal. Mivel a mobilt nem probaltam igy arrol nem tudok nyilatkozni.
Meg egyszer leirom ide hogy 3p / perc !:R (es nem 30p!)
Szvsz ez mar egeszen kozelit ahhoz amit el lehet viselni.:DDD

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#842) PaladiN válasza siriq (#835) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Hello! :)
Hat te merre jarsz?
Azt hittem mar kijottel es csak elfelejtettel szolni.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#843) siriq válasza PaladiN (#842) üzenetére


siriq
őstag

Hello

Dehogy:) Most mennek a szuretek de en mar nem varom meg a veget az Oktober 22. i bulin mar ott akarok lenni igy vagy a heten holnap holnaputan szeretnem lefoglalni a szallast ill. repjegyemet. mindig van valami(most gyorsba kell meg sulinetes gepet osszerakni a havernak, mert senki nem segitene szerencsetlen sracnak, szegeny nem ert hozza abszolult).

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#844) AMD Power válasza PaladiN (#841) üzenetére


AMD Power
titán

3p/perc?:DD

Az csodálatos! Bár én kintről szinte csak mobilt hívnák itthon. Nekem ez a 30p se tűnik soknak. De az már furcsa , hogy alig drágább mintha ott kint hívnál mobil-t!:U

(#845) Bondi válasza PaladiN (#834) üzenetére


Bondi
csendes tag

Nem. 21 even felulieknek 5,05 font/ora. Bővebben: link

Az 5,35 legfeljebb majd jovo oktobertol lesz eselyes, mint irjak. Annyit nem emelnek egyszerre. :) Mult oktober elott pl. 4,5-rol emeltek 4,85-re.

(#846) AMD Power válasza Bondi (#845) üzenetére


AMD Power
titán

Ezt az emelést örömmel hallom! De szerintem nem csak én örülök ennek!;)

Itthon se ártana szépen lassan emelni a béreket!:U

(#847) PaladiN válasza AMD Power (#844) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Azert meg mindig az otthoni net a legjobb. Szerintem feltetlenul oan szallasra menj majd ahonnan alapbol van net. Plane ha otthoni mobilt akarsz hivni! Lehet hogy a 3p / perc nem tunik soknak, de azert abbol is ossze lehet hozni rovid ido alatt eleget. Ezzel szemben neten keresztul nem tudsz annyit dumalni mobilra hogy megerezd az arat.
Esetleg ha tudja valaki konkretan hogy mennyi is pontosan a netrol mobilt hivni leirhatna.
Az az alig dragabb a 30p /percre vonatkozott? Mivel en nem tudok oan pay as you go-s akciot ahol 3p lenne felhivni egy itteni mobilt.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#848) AMD Power válasza PaladiN (#847) üzenetére


AMD Power
titán

Persze inkább neten dumálok mint telcsin. Csak sajnos van valaki aki fontos nekem és csak Mobil-n tudnám elérni. Amúgy a szálláson lesz net meg minden!

(#849) PaladiN válasza Bondi (#845) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Valamiert nekem a 5.35 maradt meg. A lenyeg hogy emeltek.
Ami viszont a most keszulodoknek rossz lehet hogy folyamatosan gyengul a Ft. :( Nem tul jo az otthoni gazdasag... :(

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#850) AMD Power válasza PaladiN (#849) üzenetére


AMD Power
titán

Itthon nincs is gazdaság!:DDD Itthon semmi sincs , csak uniós árak és aránytalanul kevés fizetések!:(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.