Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) kraftxld válasza crony- (#1600) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kb 10 másodpercbe került.
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1602) PaladiN válasza PaladiN (#1599) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Nem vonat... Busz. Közvetlenül a reptér kijáratától indul és Birmingham főutcájánál rak ki. Létezik rá egy kedvezményt biztosító kártya szerű valami, amit ha (úgy emléxem) 4-nél több alkalommal mész arra akkor már megéri megvenni.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#1603) PaladiN válasza PaladiN (#1602) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Amúgy a vonat is jó, csak sem nem gyorsabb, sem nem olcsóbb... :(
Az előnye hogy kényelmesebb, viszont további hátránya hogy át kell szállni. Először egy busz visz el a lutoni vonatállomásig. Ez kb 10 perc. Utána go to London. Londonban egy kb 20-30 perces séta amíg átérsz a másik állomásra, mivelhogy nem ugyanarról az állomásról mennek a vonatok, bár jól lehet hogy az állomás neve csak igen kis mértékben tér el. Ezt mulattságot nagy bőröndökkel vicces volt előadni. Nem is mentünk arra többet.
Viszont amennyiben az ember képes összeszervezni a dolgokat és csak a pénz számít, akkor lehet azt is csinálni hogy Londonból megy Birminghambe a megabus járata, amit ha jóelőre lefoglal az ember akkor akár 1 fontért is hozájuthat a jegyhez. De ebben az esetben is iszonyú macerás, ide-oda hurcolkodós lesz az út.
Szvsz a sima luton-birmingham busz út éri meg a legjobban.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#1604) crony- válasza PaladiN (#1603) üzenetére


crony-
újonc

O.K. akkor azt hiszem a buszt választom... Köszönöm az infót..(egyébként mit jelent az : szvsz..??)

(#1605) efge válasza crony- (#1604) üzenetére


efge
aktív tag

szvsz: szereny velemenyem szerint
http://www.rovidites.hu/index.php

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#1606) crony-


crony-
újonc

Birmingham melyik részére érdemes menni, ahol rengeteg munka van, és olcsó a szállás...?? :F

(#1607) PaladiN válasza crony- (#1606) üzenetére


PaladiN
aktív tag

:DDD
Vicces vagy. Olyan ez a kérdés mintha azt kérdeznéd hogy akadna valaki aki átadja a munkáját és ezt a munkáltató felé is elintézi?
Hogy értetted azt hogy hova? Lakni is máshova, dolgozni is máshova, azaz értelmetlen a kérdés. Szvsz kimész és meglátod. Amúgy mindenképpen vedd a fáradtsgot és olvasd el ezt a topicot elölről, mert fél év múlva is itt fogsz kérdezősködni és még akkor sem fogsz tudni annyit. :R

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#1608) crony-


crony-
újonc

Oxford-ról tud vki vmit..??

(#1609) kraftxld válasza crony- (#1608) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Van ott valami egyetem :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1610) efge válasza crony- (#1608) üzenetére


efge
aktív tag

mi voltunk, mint turistak. kellemes ''feelingje'' van, mindenutt iskolak, kollegiumok, parkban ulnek az emberek a fuvon, stb. de nem egy nagy valami, egy napnal tobbet ne szanj ra.

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#1611) zsoltii02


zsoltii02
újonc

Hosteleket ismertek itt Londonban? Esetleg olyan, ahol voltatok v volt ismeros?
Jon ki par ismeros augusztusban es nekik szeretnek talalni egy normalisabbat.
Koszi elore is

(#1612) zsoltii02 válasza zsoltii02 (#1611) üzenetére


zsoltii02
újonc

Ne tolongjatok ennyire :)

(#1613) kraftxld válasza zsoltii02 (#1611) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Esetleg a tiv által korábban ajánlott linken?
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1614) Costina


Costina
újonc

Sziasztok! Tudna valaki segíteni ,hogy hogyan lehet itthonról elintézni, hogy Angliába munkát találjak. A Közvetítő irodákról nem sok jót mondtak. Minden fajta munka érdekel. Azt sajnos nem engedtetem meg, hogy kint kezdjek el keresgélni, mert az egy kicsit költséges.

(#1615) kraftxld válasza Costina (#1614) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Persze, itthonról mindent lehet :U

Gondolom te is szívesen felvennél egy messzi országból érkezett valakit csak úgy látatlanból.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1616) Costina


Costina
újonc

Sok elkeseredett ember beszámolóját hallottam aki elköltötte az összes pénzét Angliába és nem jutott munkához. Hogy lehet ezt elkerülni? Középfokú angol tudással idegenvezetői végzettséggel ami ott persze nem sokat ér, kb mennyi idő munkát találni?

(#1617) sasa311 válasza Costina (#1616) üzenetére


sasa311
veterán

Közepes angoltudással nem tudom milyen munkát találni angliába... :U

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1618) PaladiN válasza kraftxld (#1615) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Ami azt illeti ne legyél annyira biztos magadban. Pláne hogy te is nagyon jól tudod hogy odakint beszélt nyelv nélkül még nehezebb, avagy ha eddig nem tudtad volna... :U
Tapasztalataim szerint bármien melóra is vesznek fel egy ügynökségen keresztül, odakint könnyebb elindulni. Pláne ha az ember nem beszél viszonylag folyékonyan angolul. Ennek megfelelően szvsz nem szabad azzal foglalkozni hogy ki miket mond a közvetítő irodákról.
Egyébként meg én személy szerint igen, szívesen veszek fel olyan embereket akiket ''aprópénzért'' fogok alkalmazni nehéz melóért cserébe. Vagy te nem erre gondoltál? :U

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#1619) PaladiN válasza Costina (#1616) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Talán ha elolvasod elölről ezt a topicot...
Amúgy nem mondhatni hogy reális az hogy odakint ne lehetne munkát találni. Lehet, de középfokú angollal hááááát. Mondjuk úgy hogy nehéz ügy. Ellenben ha itthon keresel olyan munkaközvetítőket ahol foglalkoznak angliai melókkal is akkor már nem fontos annyira hogy mennyire erős az angolod, illetve ha fontos arra helyre a nyelv akkor előtte úgyis letesztelnek annyira hogy ne legyen gond. Ha meg úgy vesznek fel látatlanban és kint derül ki hogy kellene a nyelv, akkor már ''csal'' annyi dolgod lesz kint hogy pár hét alatt belehúzol és megtanulsz amennyire csak tudsz.... Nem kell félni hogy emiatt küldenének vissza.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#1620) PaladiN válasza sasa311 (#1617) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Megmondom: kell kb 800 font. Kell másik két hónap, ami alatt fel kell fejleszteni az angolodat annyira hogy a második hónap végére már el tudd mondani viszonylag folyékonyan hogy ki vagy, honnan jöttél, mit szeretnél csinálni, stb. Ezek után már csak a szerencse fog az utadba állni. Természetesen mindezt úgy kell csinálni hogy már az első naptól aktívan kell keresni a munkát, és a legrosszabb pedig az lehet hogy a második hónap végéig sem fog találni alkalmas melót.

Ja! A közepes angoltudás, amit itthon megszereztél, nyugodtan osztható kettővel. Uis amint elérkezik az idő hogy életszerű helyzetben megszólalj, avagy megértsd hogy mit mond a másik, máris beleszól a gyomorgörcs, meg a félelem hogy vajon helyesen értetted-e, meg hogy érthetően mondanád-e ha így vagy úgy mondod.

[Szerkesztve]

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#1621) Müge válasza PaladiN (#1620) üzenetére


Müge
tag

Na ja, az ember tud mindenféle csilivili szót, még azt is, hogy ''módosított-tőketartalék'', de aztán kiderül, hogy először még egy étteremben is kőkemény feladat rendelni :DDD
Ott kezdődik a probléma, hogy kint senki sem fog az ember kedvéért artikulálni...

Nekem az jelentette a legnagyobb problémát, hogy megértsem, ami mondanak... :DDD
Aztán jött a Level 2, a skót pincér :Y
''Ájsz'' helyett ''Esz'' ''Eppl'' helyett ''Áppel'' :O
Szerintem ez a legnehezebb része a dolognak...

Amúgy az agency-k közül nem full szar mindegyik, de sok olyan van, amelyik megad egy álláslehetőséget, odamész, és még csak nem is tudják a melóhelyen, hogy miről beszélsz... Bátyámék is így jártak a mekivel... :(
Amúgy az indiaiakkal, pakisztániakkal szvsz nem nagyon lehet magyarként versenyezni, azok fillérekért dolgoznak... :D

A tévedés híd a tapasztalatlanság és a tudás között - Theroux

(#1622) tiv83us válasza Müge (#1621) üzenetére


tiv83us
veterán

''Amúgy az indiaiakkal, pakisztániakkal szvsz nem nagyon lehet magyarként versenyezni, azok fillérekért dolgoznak...''

Ahhoz kepest eleg magas szazalekuk rohangal Mercikkel meg BMW-kkel...
Megmondom a frankot, igazsagszerint a kelet-europaiak azok, akik szarert-hugyert dolgoznak Londonban. /Londonrol beszelek, nem egesz Angliarol/.

ui: A skot az talan az egyetlen dialektusa az angolnak, amibol szart nem ertek /itt USA-ban pl a skot filmeket feliratozzak.../, szoval most kaptal tolem egy buszke virtualis hatbaveregetest :D

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#1623) PaladiN válasza Müge (#1621) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Amúgy az indiaiakkal, pakisztániakkal szvsz nem nagyon lehet magyarként versenyezni, azok fillérekért dolgoznak...
Ez így ebben a formában nem teljesen igaz. Olyan helyre egyrészt szvsz nem is éri meg elmenni dolgozni ahol a minimálbér alatt fizetnek (értsd: kevesebb mint 5 font óránként. Másrészt olyan helyre sem érdemes elmenni dolgozni ahol nem hivatalosan alkalmaznak, alkalmaznának -értelemszerűen az ilyen helyeken fordulhat elő hogy kevesebbet keres az ember mint a minimálbér-. Ezt már csak azért sem éri meg csinálni, mert magyarországgal ellentétben az angliai szociális rendszer máshogy épül fel, minek következtében a hivatalosan megkeresett és leadózott pénz jócskán megtérül ha kellő ideig dolgozik az ember, szemben magyorországgal. :(

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#1624) adik


adik
őstag

Hali,

Beköszönnék ide is. Szóval az ősszel szeretnék kimenni Angliába, erről már nyitottam egy totyikot is: [link] ha esetleg tudtok valamit, szállást, tanácsot, ötletet, okosságot, akkor kérlek osszátok meg velem. Köszi. Addig is olvasgatok :)

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1625) _cirmos_


_cirmos_
őstag

üdv újra mindenkinek!
lassan megyek haza, és szeretném visszaigényelni az itt fizetett adómat, legalábbis amennyit csak lehet. hogyan lehet ezt megtenni, és mi kell hozzá?

(#1626) PaladiN válasza _cirmos_ (#1625) üzenetére


PaladiN
aktív tag

A munkáltatódtól kell kérni egy P60-as nyomtatványt. Ő tudni fogja hogy miről van szó. Elvileg automatikusan kellene hogy kapjál minden év áprilisában... Ez tartalmazza a visszaigényelhető pénzedet.
Ezután bemész a tax office-ba ahol kérni kell hogy szeretnéd visszigényelni az adódat. Ott kapsz majd egy másik nyomtatványt, amit ki kell tölteni, de érdemes segítséget kérni a kitöltéséhez. Egy apróságra érdemes odafigyelni, méghozzá hogyha lehet akkor inkább csekken kérd a pénz kifizetését.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#1627) _cirmos_ válasza PaladiN (#1626) üzenetére


_cirmos_
őstag

igen, kaptam p60-t áprilisban, de azóta is dolgozom és fizetek adót, azt hogy tudom visszaigényelni ha hazamegyek?

(#1628) PaladiN válasza _cirmos_ (#1627) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Háááát Amennyiben az áprilistól idáig felgyülemlett adódat szeretnéd visszaigényelni akkor az alighanem nem fog menni, de ne higgy nekem és menj be a tax office-ba és kérdezd meg.
Elvileg mindig április-tól lehet visszaigényelni az előző éves adót.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#1629) _cirmos_ válasza PaladiN (#1628) üzenetére


_cirmos_
őstag

shit :D

egy ismerősöm javasolta a www.taxback.com-ot, szerény százalékért cserébe megküzdenek az adóhatósággal helyetted, csak azt nem sikerült kiderítenem, hogy mégis mennyire szerény az a százalék.

(#1630) Müge


Müge
tag

Emberek, ma érkeztem a Gatwick-ről a MA613-assal...
Kegyetlen, hogy mi van ott...
Automata gépfegyveres katonák mindenütt. 5 perccel a gépem indulása előtt nem voltam becsekkolva :O
Se mobil, se semmi nem mehet fel a gépre...

Szerencse, hogy már itthon vagyok!
Ez a nap valami őrület volt...

A tévedés híd a tapasztalatlanság és a tudás között - Theroux

(#1631) Müge válasza Müge (#1630) üzenetére


Müge
tag

Ha valaki mostanában londoni reptérre megy,
legalább 4-5 órát számoljon az indulás előtt... :O
Kilóméteres sorok mindenütt... :Y

A tévedés híd a tapasztalatlanság és a tudás között - Theroux

(#1632) Gyuri16 válasza Müge (#1631) üzenetére


Gyuri16
senior tag

en most angliaban vagyok (3hete, tanulni), jovo szombaton megyek haza, remelem addig rendezodik a helyzet. Itt a suliban mindenki ideges. Ha jol ertem akkor semmit se lehet vinni magaddal (papirokat kiveve), akkor pl nyomas alatt levo spraykkel mi van, mert ugye azok nem mehetnek csomagterbe.

tanarok jotanacsa: ne idegeskedj, es vigyel magaddal egy nagyon jo konyvet, vagy inkabb kettot..

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#1633) Müge válasza Gyuri16 (#1632) üzenetére


Müge
tag

Spray-t sem vihetsz fel a gépre.

Amit engednek:
útleveled + pénztárcád, irataid...
Minden más mehet le a csomagtérbe.
Hívd fel a repteret ( ha tudod... )!

Akkorát sz*ptam ezzel, mint az állat, le kellett raknom a laptomomat a gép aljába, egész úton fostam, hogy megdörrentették-e...
Meg hát ugye dobálják, mint atom. :Y

[Szerkesztve]

A tévedés híd a tapasztalatlanság és a tudás között - Theroux

(#1634) Bondi


Bondi
csendes tag

Az ügynökséges dologhoz én annyit tennék hozzá, hogy Paladin az otthoni ügynökségekről beszél. Ez tiszta ügy, nyilván ha otthonról leszerveznek egy itteni melót, az a legtisztább. Kijössz és van munkád.

Más kérdés, hogy én biz’ ilyen ''telepicsa-melegmálé'' ügynökségekkel nem találkoztam otthon. :) Amilyenekkel igen, azok mind csak a több százezer forintot akarták volna lehúzni úgy, hogy gyakorlatilag semmit nem tudtak ígérni, lásd pl. a Héra Holding nevezetű rablóbandát. Hangsúlyozom, ez saját tapasztalat, szóval ha másnak pozitív tapasztalatai vannak a magyarországi külföldimunka-közvetítőkkel, annak csak örülni tudok.

Jut eszembe, egy itt megismert haverom azóta találkozott otthon egy ügynökséggel, azok épp Birminghambe szerveztek volna gyári munkát - mondjuk, hogy mennyire volt igaz, azt nem tudom, mert személyes okok miatt végül nem vágott bele az újabb angliai kalandba.

Szóval biztos lehet találni otthoni ügynökségeket (avagy angol ügynökségeket külföldön, ahogy pl. a lengyeleket is ide szervezték buszvezetőnek), de én azt ajánlom, hogy legeslegelőször is legyen tisztában az ember azzal, hogy hova megy ki; lásd itteni minimálbér, munkavállalással kapcsolatos tudnivalók... -- akkor biztos nem vernek át.

(#1635) Tony79


Tony79
újonc

Sziasztok.
Én is készülök Angliába dolgozni,ügynökségen keresztül.A hungarian bussiness group által.Esetleg ha volna élménye velük kapcsolatban vknek megköszönném ha meg írná.
A minimál bérből még vonnak le adókat?

(#1636) _cirmos_ válasza Tony79 (#1635) üzenetére


_cirmos_
őstag

igen. a minimálbér Ł5.05/óra, ebből lejön maximum 10% adó és 11% tb-járulék, de ezeket elég rugalmasan kezelik, a tényleges érték 12-18% között mozog, heti 30-40 óra munka mellett.

(#1637) PaladiN válasza Bondi (#1634) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Bocs attól akinek ez nem volt egyértelmű. Természetesen magyar ügynökségről, avagy angliai cég magyar leánycégéről írtam. Egyébként ha van valakinek tapasztalata azzal kapcsolatban hogy itthonról egy angliai ügynökségen keresztül sikerült munkát találnia akkor megoszthatná velünk.
Ugyanakkor nem értelek amikor azt írod hogy neked csak ''lehúzás ízű'' tapasztalatod volt, mivel te is tudod hogyha valaki saját kútfőből nekivág a semminek akkor mennyi pénze fog rámenni... Ráadásul itt a fórumon is kiderült hogy ez nem könnyű út: lásd Amdpower példáját. Márpedig neki volt rendesen tartaléka!

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#1638) PaladiN válasza _cirmos_ (#1636) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Már volt szó róla pár alkalommal...
A minimálbér angliában igazából nem is létezik. Minimál órabér van! Amennyiben arányosan (!) éves 4000 fontnál kevesebbet keresel akkor nem vonnak le semmit ebből az összegből. Efölött 20% körül vonnak, de ahogy te is írtad ez változó. Észrevételem szerint viszont ettől csak kis mértékben tértek el, azaz tizedszázalékokat.
Nekem pl onnantól amikor már állandó óraszámom volt nem változott a levonás mértéke, de amikor az egyik héten 48, a másik héten meg 45 órám volt akkor visszaszámolva nem stimmeltek a százalékok.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#1639) aLávaló


aLávaló
csendes tag

Sziasztok!
Most jöttem haza egy 3 hetes anglia nyelvtanfolyamról, tehát úgyérzem a topik megfelelő számomra.
A hazaérkezésem(elmúlt szombat) nekem is kész örület volt Gatwick-en 2 óránál többe került a check in + 1 orát vártam a gépben a betonon mig az felszállt.Persze rohantam a géphez hogy elérjem mert a biztonsági ellenőrzés nagyon sokáig tartott.A napszemüvegem tokját elvették csak akkor engedtek tovább miután kidobtam a szemétbe.Be***ák!
Amúgy nagyon jól éreztem magam Hastings-ben(déli, tengerparti városka).Heti 25 órát tanultam nyelv suliban és nagyon élveztem.Aki már volt ilyenen az tudja hogy jó buli.Tanultam is rengeteget, az elmult 3 évben nem gyakoroltam a nyelvtudásomat és most sikerült újra visszahozni egy erős középszintet.2-3 hónapot még kint kellet volna maradnom és akkor nem lenne problémám az angollal.De csak ennyire tellett! :( Mostanra egy fityingem sem maradt. Volt kint egy magyar lány aki dolgozott egy büfében+járt a suliba is.Na úgy el lehet tölteni több hónapot is, anyagilag sokkal könyebb.
Tök jó fej emberekkel ismerkedtem meg a világ összes tájáról.Találkoztam ausztrál és ír emberkékkel is na azokat piszok nehéz volt megérteni borzasztó akcentusuk van.
Hétvégén kirándultam sokat Cotswold,Stonehenge meg egyik hétvégén felmentem Skóciába egyedül vonattal.Edinburgh nagyon különleges város, és élettel teli.Loch Ness-i tó felé is elnéztem gyönyörű a skót táj(Highlands pláne).
Aki teheti egyszer probálja ki hogy milyen élni több hétig más országba, idegen emberekkel.
Bár sok pénzem bánja de úgy érzem megérte.
Üdv'

(#1640) _cirmos_


_cirmos_
őstag

megy valaki hazafelé autóval a következő egy hónapban? költözök haza, de túl sok cuccom van, a repcsire csak egy bőröndöt vihetek :(. nagy segítség lenne, és természetesen nem ingyen gondoltam!

(#1641) tiv83us válasza _cirmos_ (#1640) üzenetére


tiv83us
veterán

Miert nem adogatod fel a cuccaidat postan? /Mar ha nem ket szett tolgyszekrenysorod van.../

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#1642) _cirmos_ válasza tiv83us (#1641) üzenetére


_cirmos_
őstag

postában sose bízz! :) a pilóta haverom most vacillál, nem szívesen vinné magával a bőröndöt ebben a zűrzavarban, ráadásul szombat este kéne vele találkoznom (ha mégis), akkorra meg be vagyok osztva, és egy szombat esti shiftet nem szívesen buknék be.

(#1643) adik válasza tiv83us (#1641) üzenetére


adik
őstag

Miert nem adogatod fel a cuccaidat postan?

100-as papírzsebkendőt nem mernék feladni! legfeljebb 30-at kapnék meg belőle, azt is taknyosan :(

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1644) _cirmos_ válasza adik (#1643) üzenetére


_cirmos_
őstag

na erről beszéltem :D

(#1645) kraftxld válasza _cirmos_ (#1644) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én eddig mindent rendben megkaptam az UK-ból, csak registered airmailként kell feladni. 2-3 nap alatt otthon van.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1646) MegalodonS válasza Bondi (#1634) üzenetére


MegalodonS
őstag

Hat En is ugynokseggel jottem ki 1,5 eve! Az ugynokseg NEM KERT SEMMI PENZT!hat ilyen is van.Tehat van ilyen es olyan is.Nekem mindent elinteztek es az itteni cegem fizetett nekik, ha maradtam tobb mint 6 honapot tehat eleg rizikos volt mindket reszrol.Ma mar en is azt mondom hogy sokkal nehezebb lenne,akkor az volt nagyon nehez ;) !

(#1647) Bondi válasza Tony79 (#1635) üzenetére


Bondi
csendes tag

>Én is készülök Angliába dolgozni,ügynökségen keresztül.A hungarian bussiness group által.Esetleg ha volna élménye velük kapcsolatban vknek megköszönném ha megírná.

Haha... Tegnap kaptam tőlük egy üzenetet az iwiwen (gondolom, még pár ezer többi külföldön lévő magyarral egyetemben), idézem:

Kedves Angliában Élő!

Cégünk, a Hungarian Business Group Kft. munkaerő-közvetítéssel foglalkozik és olyan, az Egyesült Királyságban élő munkatársat keres, aki kintről segíthetné munkánkat.

Teljesen törvényesen alkalmaznánk a kinti kollégákat, akiknek feladata a következő lenne:
- munkahelyek keresése
- munkák „felhajtása”
- hivatali ügyintézés
- partner munkaközvetítő cégekkel kapcsolatfelvétel

Cserébe mi minden egyes sikeresen kiutaztatott ügyfél után fejpénzt fizetnénk.


A gond szerintem az egészben az, hogy egy ilyen melóért nem holmi fejpénz járna, hanem legalábbis fifty-fifty. Avagy még én fizethetnék fejpénzt egy otthoninak, ha biztos melóra ki tudnék hozni ide embereket... Toborozni szerintem a legkönnyebb, adni nehéz.

Érdekelne, hogy egyáltalán mit tudott ígérni ez a Hungarian Business Group?

(#1648) Tony79 válasza Bondi (#1647) üzenetére


Tony79
újonc

230 000 forintot kérnek el előre,ami tartalmazza a repjegy+illetékek, biztositás 21 napig,
itiner ha nem várnak a reptéren ,jobcenterbe való reghez fontot(nemtom mennyi a regdij)uti ktsg a reptértől a szállásig,szállás intézése,a leendő munkáltatóddal telefonos interjú szervezése,repjegy vissza ha vmi nem frankó a munkahelyel.És ha kéthónapon belül nem tudnak biztosítani munkát a bef összeg teljesen vissza jár(szerződésben)Ha te állsz el akkor 110e ft a kártérítési összeg

(#1649) Gyuri16


Gyuri16
senior tag

tegnap jottem haza Stansted repuloterrol. Nem volt semmi problema, hatizsakot siman bevihettem repulobe, csak nem szabad folyadekot ill. kozmetikai szereket vinni bene (de miutan atmesz a biztonsagi ellenorzeseken, vehetsz akarmit, es azt viheted magaddal).

1 honapot voltam kinnt Cambridge-ben, angolt tanulni. Osszegezve nagyon jo volt, sok uj embert megismertem, es gondolom az angolom is fejlodott :D . Szoval aki gondolkozik hasonlon, es nem biztos magaban, hogy menjen-e vagy ne, annak nyugodt szivvel tudom ajanlani.

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#1650) PaladiN válasza Tony79 (#1648) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Szerintem ez egy nagy ..... :(
Minden költséget rád hárítanának, míg ők nem kockáztatnak semmit. Ez így nem korrekt. Pláne hogy Bondiékat is olyen szöveggel keresik meg. :(
Ez az a vállalkozás ahol a hülyékre utaznak, és mindenben arra hagyatkoznak hogy nekik ne kelljen semmitsem tenni. Kicsi cég lehet semmi, vagy szinte semmi háttérrel, vagy ha nem így van akkor a profitot minednnél előrébb teszik.
Itt a fórumon ki merem jelenteni hogyha valaki lerak az asztalra ennyi pénzt akkor megkapja tőlem ugyanezeket a garanciákat.
Hogy egész pontosan fogalmazzak akinek van ennyi pénze és elolvassa az eddig felhalmozódott információkat akkor ugyaott fog tartani, de az is lehet hogy több infót lehet innen összeszedni, mint a fent említett cégtől! :)

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.