Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) PaladiN válasza kapcs-ford (#200) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Azert ennyire nem rossz. En is kuzdok az idetlen angolokkal neha, de azert van kivetel! Ma pl egy angol no latva hogy a terkepemet bujom odajott hogy hova szeretnek eljutni, s mivel ''messze'' lett volna a buszmegallo igy elvitt oda ahova menni szerettem volna. Ilyet magyarorszagon pl meg nem tapasztaltam

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#202) kapcs-ford válasza PaladiN (#201) üzenetére


kapcs-ford
őstag

az sem londonban történt ugye? ;)

Aláírás

(#203) PaladiN válasza kapcs-ford (#202) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Valoban nem! Csupan a masodik legnagyobb varosban. Alig nagyobb mint Budapest... :(
Miert hiszed hogy ez nem fordulhatna elo Londonban?
En hallottam mar olyat Londoniaktol hogy ha keresel egy cimet es ez latszik rajtad akkor odamentek az illetohoz hogy segithetnek-e. Lehet hogy egy csoppet elfogult vagy? :U
En nem gondolom azt hogy minden rosszabb mint magyaroszagon. Vannak dolgok, de azert aki itt normalis es segitokesz az nagyon az. Szerintem pl ebben vezetnek hozzank kepest. En magyarorszagon egyetlen nagyobb varosban sem tapasztaltam meg hogy valaki magatol odajott volna hogy segithet-e. Ezek szerint te, ill ti csak ilyenekkel talakoztatok? :F

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#204) PaladiN


PaladiN
aktív tag

up:D

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#205) kapcs-ford válasza PaladiN (#203) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Magyarországhoz ne hasonlítsunk :O:O:O

Londonban is függ hogy melyik részén vagy.

Amikor én a térképet néztem akkor kiszurták hogy nem vagyok odavalósi és megleptek a rossz arcok fényes nappal.Szerencse hogy picit dörzsöltebb voltam. ;)

Ha a térképet bámulod az oxford street-en akkor meg eltapos a tömeg. ;]

Aláírás

(#206) PaladiN válasza kapcs-ford (#205) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Bocs hogy mertem venni a batorsagot es bp-el hasonlitottam ossze. :((
Azert mert te vilagjaro vagy meg nem kellene megkerdojelezned hogy mit miert ugy csinalok avagy gondolok! Szvsz igenis ossze lehet hasonlitani magyarorszaggal.
A masik fele a dolgonak hogy mar bocs de mintha epp spanyolhonban mukodne egy igencsak kemeny .... szervezet akik ''csunya'' dolgokat kovetnek el. Arra a kornyekre sem vonatkozik akkor a peldad?
A reszedrol azt erzem hogy lehuzod a helyet, meghozza indokolatlanul. Ha annyira jo Spanyolban akkor inkabb arrol irj hogy mi az ami jobb es ne arrol hogy mi az ami itt rosszabb. Raadasul midezt ugy hogy ''elfejted'' megemliteni hogy, ahogy te is irtad, ezt a helyet ossze sem lehet hasonlitani magyarorszaggal! :O :O :O
Szvsz ejtsuk a temat. Beke. :)

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#207) kapcs-ford válasza PaladiN (#206) üzenetére


kapcs-ford
őstag

ejha, nem gondoltam volna hogy félreérted és még a vizet is felkapod.:((( :F
Azért írtam hogy ne hasonlítsuk budapesthez mert semmi értelme. Két külön világ kb. 20év különbséggel. Igen is vannak jó dolgok ott is és amott is szóval ezt teljesen értelmetlen magyarázni.
Attól hogy még segítőkész volt veled az a hölgy és elvitt ide vagy oda attól még nem lehet általánosítani azt hogy angliában az emberek milyen rendesek stb.. Mindenütt vannak rendes és kevésbé rendes emberek is. Pl. Budapesten mikor a térképet bámultam akkor hozzám is odajött egy idős hölgy és segített. etc..

''A masik fele a dolgonak hogy mar bocs de mintha epp spanyolhonban mukodne egy igencsak kemeny .... szervezet akik ''csunya'' dolgokat kovetnek el. Arra a kornyekre sem vonatkozik akkor a peldad?''

Na ezt meg végképp nem értem. milyen kemény szervezet? és ami csak itt működik?:O
És ez meg hogy jön most ide?? Mit gondolsz te azt hogy az a szervezet itt van velünk az utcán és követ mindenkit vagy mi?
Kérlek nézz már körül kicsit jobban ott angliában hogy ott mi a helyzet.....


;)

[Szerkesztve]

Aláírás

(#208) PaladiN válasza kapcs-ford (#207) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Mondtam hogy hagyjuk :(
Szvsz van annyi sutnivalod hogy ha akarod akkor megertheted hogy mit es miert irtam ide. Bocs hogy ''felreertettem'' :(((
Neked es Vikthornak vannak rossz tapasztalataitok. Ok! Ennek hangot is adtok. Ok baaaar! De hogy itt ''targyaljatok'' meg hogy mien sz@r volt azert egy kicsit figyelmetlensegre utal. Amennyiben ezt te nem igy latod akkor sajnalom.
En ugy latom hogy itt sem rosszabb mint mashol, sot ami azt illeti nehany dolog nem csak kirivo modon hanem altalanossagban is sokkal jobb mint otthon. Igaz hogy vannak dolgok amik rosszabbak (elsosorban az hogy kulfoldikent kezelnek), de altalanossagban megiscsak az a velemenyem hogy jobb. Ha nem lenne bennem pl honvagy, meg nem szeretnek surubben beszelni meg talalkozni a barataimmal akkor komolyan fontolora vennem hogy letelepedjek-e itt.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#209) PaladiN


PaladiN
aktív tag

up!

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#210) PaladiN


PaladiN
aktív tag

Megvan az insurance numberunk! Szinte el sem hiszem hogy ilyen gyorsan elkuldtek! :)
Modjuk az is igaz hogy az egyik magyar, aki szinten most igenyelte csak egy masik cobcentrenel, azt a valaszt kapta hogy ameddig nem regisztraltatta magat addig nem kaphatja meg az IN-t. Azert erdekes mert egy megintcsak masik magyarnak meg azt mondtak hogy eleg ha behoz minimum harom elutasito levelet kulonfele vallalatoktol es meg fogja kapni. Szal a vegeredmeny megint uaz: kockafejuek. Mellekesen hozzateszem hogy nekunk meg mindig nincs regisztralasunk, bar mar elkuldtuk a papirokat. Ellenben NI-unk mar van. A ffffene sem erti ezt. :(

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#212) PaladiN válasza huygens (#211) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Faloban :DDD
Eddig eszre sem vettem.
Majd keresek valami mast mert mar amugyis ideje lenne ujitani. :U

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#213) Kokog


Kokog
csendes tag

sziasztok!en epp a mult heten jottem haza londonbol.csak 4 napig voltam kint a baratnomnel.kicsit meleg volt a helyzet,mert eppen terrorveszelyt sejtettek a melyen tisztelt hatosagok,es kiuritettek a metrot.ez tobb 100e embert erintett abban a pillanatban.30asaval jarkaltak a rend eber orei minden fele(vonat,metro,stb...).amugy,meg rendort se lattam soha,csak nagy ritkan. marmint az elozo kiutazasaim alkalmaval.munkat talalni szinte lehetetlen,mert mindent elleptek a lengyelek.londonrol csak annyit,hogy gyonyoru,az emberek pedig kedvesek.

Feri bácsik kíméljenek!!!

(#214) PaladiN válasza Kokog (#213) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Nemtom meik orszagra gondoltal amikor azt irtad hogy lehetetlen munkat talani, de ez a megallapitas az angliai Birminghamre nem igaz. Azt sem allitom hogy konnyu, de attol meg lehet. Egyebkent nem is irtad hogy hol es mennyit probalkoztal hogy ezt ilyen biztosan tudod. :( Amennyiben barki is ugy gondolna hogy kijon es egy honapon belul tutira talal munkat idekint akkor azt ki kell abranditanom! Nem azert irtam hogy egy embernek szerintem kell hogy legyen a zsebeben legalabb ugy £1000 mert kiszivtam a kisujjambol. Viszont amennyiben rendelkezesre all ennyi penz akkor az mar jo indulast jelenthet.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#215) Kokog válasza PaladiN (#214) üzenetére


Kokog
csendes tag

en londonra gondoltam,es foleg a baratnom tapasztalataira tamaszkodtam.az,hogy mi van birminghamben,azt nem tudom.egyebkent,ha figyelmesebben olvasol,akkor latod,hogy a csajomat latogattam meg.eszem agaban sincs angliaban dolgozni.

Feri bácsik kíméljenek!!!

(#216) PaladiN válasza Kokog (#215) üzenetére


PaladiN
aktív tag

En pedig arra gondoltam hogy ott is, akarcsak itt, lehet munkat talani, csak nehez. Amennyiben egy kulfoldi jon hozzank dolgozni akkor szerintem annak az illetonek sem lehet konnyu dolga. Ezzel azt akartam irni hogyha valaki egy idegen orszagba megy akkor ne szamitson ra hogy semmit sem kell tennie es a szajaba repul az a bizonyos sult galamb. Amennyiben kepesnek erzi ra magat valaki hogy megkuzdjon a nehezsegekkel, legyenek azok barmienek is, akkor el fog tudni boldogulni Londonban, vagy Birminghamben, vagy barmeik orszagban, ahol csak kedve tartja. Abban az esetben ha valaki nem talal munkat az nem biztos hogy az orszag, avagy az ott lako emberek hibaja. Osszeismerkedtem itt egy oan holggyel aki annak ellenere hogy mar 10 honapja el itt meg nemigazan tud megszolalni angolul. Meg szerencse hogy nincs szuksege munkara, mert ne tudom hogy hova vennek fel. Szal csak akkor tudsz itt megmaradni ha mesz elore. Jobb nyelvtudas=tobb munkalehetoseg=jobb munka=tobb penz. Aki ezt nem igy latja annak kiabrandito lesz az ebredes.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#217) Kokog válasza PaladiN (#216) üzenetére


Kokog
csendes tag

jo,helyesbitek.a''szinte lehetetlen''jelzot visszavonom,es inkabb a''nagyon nehez''-re modositanak.igy maris megszunt a vita.

Feri bácsik kíméljenek!!!

(#218) PaladiN válasza Kokog (#217) üzenetére


PaladiN
aktív tag

A szinte lehetetlen kozott es a nagyon nehez kozott szvsz igenis van kulonbseg, meghozza nem is keves. :O
Az en ertelmezesem szerint a szinte lehetetlen azt jelenti hogy par ''agyament'' emberen kivul senki sem tudja megcsinalni, mig a nagyon nehez azt jelenti hogy barki meg tudja csinalni, csak nem lesz konnyu. Bocsi hogy kotozkodtem, de igy ereztem korrektnek. :B

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#219) PaladiN


PaladiN
aktív tag

Ujabb het ujabb problemak...
Meg regebben beadtuk a kervenyunket a hazado (vagy valami hasonlo) mentessegre, de sajna kikuldtek egy levelet amiben azt kozlik hogy valamiert nem jo az igazolasunk. Sebaj! Bementunk hogy mi a baj az igazolassal. A valasz valami olyasmi volt hogy menjunk el a sulinkba es kerdezzuk meg ott, mivel a suliban tudni fogjak. Azt hittem hogy nem hallok jol. Bemegyek egy spec erre a celra fenntartott irodaba es ott azt hallom hogy menjek el az iskolaba es ott majd megmondjak hogy mi a baj az igazolassal. Ezt valaki igazan megfejthetne, mert nekem nem ment. Az erdekes a dologban hogy ''termeszetesen'' az iskolaban sem tudtak megmondani hogy mi lehet a baj, de ok legalabb utananeznek. Amugy akinek ez az egesz japan lenne:
Ha kiberelsz egy lakast (azt nemtom hogy mi van akkor ha tobbekkel egyutt, azaz megosztottan berel valaki) akkor kell fizetned ilyen lakasadot. Mielott valaki azt hinne hogy az nem lehet komoly osszeg akkor elkeseriteskent irnam hogy a legalacsonyabb kategoria £75 havonta. Ft-ban ugy 27000 Ft. Egy honapra! :Y Viszont ha full time tanulo vagy akkor igenyelhetsz mentesseget. ;) (Amugy ha full time tanulo vagy akkor elvileg egy heten max 20 orat dolgozhatsz az angol torvenyek szerint :F) Na ezt kellene most valahogy elkerulni, de nem tunik egyszerunek ez sem, mint ahogy semmi mas idekint. :(

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#220) Shy válasza PaladiN (#219) üzenetére


Shy
tag

Látsz abba rációt, hogy lakókocsit bérelni kint? mert ugye a lakás baromi drága, meg mindenféle fisz-fasz adók...

Kell, vagy rakom el?!

(#221) kapcs-ford válasza Shy (#220) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Snatch

Aláírás

(#222) Shy válasza kapcs-ford (#221) üzenetére


Shy
tag

?

Kell, vagy rakom el?!

(#223) t_ferenc


t_ferenc
őstag

én most azért írok ide, hogy meglegyen a listámon. ugyanis én is voltam angliában és tervezem, hogy egyszer még kijutok hosszabb időre ismét. tehát fogok ide értelmeset is írni, de most már nagyon fáradt vagyok ehhez.

ezért elnézést.

if you fall seven times, stand up eight

(#224) PaladiN válasza Shy (#220) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Racio az van benne, de hogy mennyibe faj azt nemtom. :(
Egyszer a suliban volt szo rola es en is tapasztaltam hogy angliaban eleg sokan valasztjak a lakokocsit. Viszont szerintem nem azert valasztjak mert annyira olcso, hanem mert egyszeruen jobban tetszik egyeseknek. A valasztas lehetosege pedig gyonyorrel toltheti el oket :DDD

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#225) Kokog válasza PaladiN (#224) üzenetére


Kokog
csendes tag

vegyel satort!:D

Feri bácsik kíméljenek!!!

(#226) nilrem válasza Shy (#220) üzenetére


nilrem
tag

Vannak egesz komoly lakokocsi parkok. En doglottem 3 napot ilyenben skociaban es 4-et London kozeleben. Hatranya ehhez auto kell aha dolgozni is be akarsz jarni. Lakokocsi amugy elso osztalyu volt 2 haloszoba egy nappali es gazos kandallo is volt benne.

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#227) PaladiN válasza nilrem (#226) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Arra meg emlexel hogy mennyibe kerult ez a fajta kenyelem?

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#228) nilrem válasza PaladiN (#227) üzenetére


nilrem
tag

Nem mert meg 2000-ben volt es ez egy jo kis tarsasutazas resze volt.

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#229) PaladiN


PaladiN
aktív tag

Szinte hihetetlen, de megkaptuk az NI cardot! ;]
Mar itt csucsul a zsebemben es most sajnalom csak igazan hogy most mar tudom hogy enelkul is talalok, talalnek munkat. :O

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#230) PaladiN


PaladiN
aktív tag

Fel

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#231) PaladiN


PaladiN
aktív tag

Van itt kint par magyar... Errol mar irtam. Az egyikuknek tudtunk egy munkahelyet. Be is adta a jelentkezeset, az elbeszelgetes is megvolt es megfelelt rajta. Mar csak be kellett volna jonni ket napbol (szombat vagy vasarnap) valamelyik este, ugy 17-24h-ig. Nem sikerult neki... Most egy lengyel dolgozik ott akitol ha megkerdezed hogy hany eves akkor szegenyke nem erti... :O :F :Y ezt meg biztos nem tanulta.
Ez a bizonyos munkahely egy jatekgepeket uzemelteto ceg, ahol, es most jon az erdekesseg, a munka resze hogy beszelgetni kellene a vendegekkel! :U

Eleg nehez ugy segiteni valakinek ha meg ennyire sem kepes. :( Amugy nem ez az elso es egyetlen pelda. Haaat. Mindegy. Egy munkahely kukaba.
Egyebkent lehet hogy attelepulunk Londonba... legalabbis erosen dondolkodunk rajta.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#232) rup1u5


rup1u5
nagyúr

van valakinek tapasztalata, hogy diakkent milyen kedvezmenyek jarnak es hova lehet fordulni angliaban?

I_AM: igy legyen 5osom a lotton:DDD

[Szerkesztve]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#233) I_Am válasza rup1u5 (#232) üzenetére


I_Am
veterán

Jobbra, balra, északnak, keletnek, talán még nyugatnak is. :D

mod: magaslabda volt, nem lehetett kihagyni. :DDD

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#234) PaladiN válasza rup1u5 (#232) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Nemtom mirol lehet szo, de esetleg leirhatnad azt az otos lotto dolgot....
Amugy vannak cserediak alapon mukodo intezmenyek, meg vannak ingyenes kurzusok, iskolak az Eu-tagoknak. Konkretan mi erdekelne es mi celbol?

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#235) rup1u5 válasza PaladiN (#234) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Az 5os lottot arra ertettem,.:.. biztosra vettem jon valaki aki benyogi, hogy jobbra, balra esetleg fel, le fordulhatok. Tul magas volt a labda, hogy kimaradjon ez a reakcio.
Csak azt nem tudtam elore, hogy majd pont egy MOD fog jol ideOFFolni.:DDD


Szoval csajom van kint lassan mar ket eve. Eloszr babyszittyozott fel evig aztan talalt maganak egy onkentes munkat ahol kapott lakast, heti 50 fontot es mindezert cserebe kitalalta, hogy majd fotozgatja az ottani youth hostelesek eletet.
talpraesett kiscsaj.
mostmeg ismet fantasztikus 5lettol vezerelve kitalalta, hogy megy egyetemre vagy foiskolara kint fotozast tanulni es beadta a jelentkezeset meg keres ''normalis'' munkat, lakast.
amilyen nyomulos ezt is ki fogja bugizni maganak az ziher....:DDD
ugy tudom van lehetoseg kint is valamilyen szintu tamogatas igenylesere diakoknak.
ez erdekelne.
ha van valakinek tapasztalata vagy ismerose aki csinal mar kint valami sulit.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#236) PaladiN válasza rup1u5 (#235) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Aha! :DDD
Azt hittem.....:O

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#237) PaladiN válasza rup1u5 (#235) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Haat ebben sajna nem tok segiteni. A fotos sulik alighanem mind penzesek, de tamogatast azt lehet igenyelni ezerrel. Viszont a formajarol netok semmi bovebbet, mivel az en ismeroseim kivetel nelkul otthonrol kaptak a tamogatast.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#238) rup1u5 válasza PaladiN (#237) üzenetére


rup1u5
nagyúr

akkor itthonrol is kaphat az ember tamogatast kinti sulihoz?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#239) PaladiN válasza rup1u5 (#238) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Amennyiben egy ilyen jellegu palyazaton reszt veszel (ilyenekbol dunat lehetne rekeszteni elvileg) akkor termeszetesen kaphatsz osztondijat.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#240) PaladiN


PaladiN
aktív tag

Most egy kicsit hosszabban.
Tegnap olyan tortent velunk hogy en meg most sem hiszem el!
Elmentunk bevasarolni mint mar oly sokszor. Mindig este megyunk mert akkor
vannak a learazasok. Ezzel a techinkaval sikerult elerni azt hogy
altalaban egy heti kajank ugy £10 (3500 Ft) alatt marad, de altalaban ez
eleg egyhangu kajakat jelent (chili, bolognai, ill. meg par hasonlo). A
tegnapi egy kicsit mas volt mint az eddigiek....Talan szerencsesek voltunk? :)
£4.05-ot koltottunk. = 1400 Ft
Amiket vettunk:
1 kg angol kolbasz
1 kg filezett csirkemell
0.5 kg sertes hus (de a legjobb resze am!!!!)
0.5 kg kenyer
0.5 kg boros barack (nektarin)
4 db egy szemely reszere elkeszitett csak melegitest igenylo kaja
1 db sajtos baconos pite (ket szemelyes)
4 doboz puding
2 doboz salata (franciasalatahoz hasonloak)
es meg volt par dolog, de mar nem emlekszem rajuk

IGEN, mindezt 1400 Ft-ert!!!!!!!!!!!! :Y
Ugyhogy most kb ket heti kajank meg van oldva apropenzbol. Mondjuk az is
igaz hogy ezek a tegnapi napig voltak szavatosak, de kitalaltak mar a
jeghutot, meg amugy is a szavatossag utan meg jocskan van idonk
elfogyasztani a cuccost. Amugy ha teljes aron akarnank ennyi mindent venni
akkor kb £40-50-ot (kb. 16000 Ft-ot) kellett volna otthagyni. :U :B
Azt terveztuk hogy ha hozzajutunk egy kamerahoz vagy szkennerhez akkor
bedigizzuk a szamlat, amit addig is felreraktunk. Eleg annyi hogy ha egyedul kellett volna hazacipelnem a cuccokat akkor elegge kimeritett volna meg az a kis (kb 5 perces) seta is.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#241) PaladiN


PaladiN
aktív tag

fel

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#242) t.tomi


t.tomi
tag

Hella Topicgazdi!

Élvezettel olvastam írásaidat és szurkolok nektek! :C
Én megjártam Dublint, 1,5 év, 3 éve jöttünk haza.
Na, azóta verem a falba a fejem. :O
1 hotelban melóztunk, kinntlétünk 2.napján találtuk a melót, de
csak 2 hónap után kezdtünk dolgozni, mert vártuk a papírokat,de
azt a cég intézte. :DD
Addig 1 hónap angol suli, albérlet utáni kajtatás ismerkedés a helybeliekkel.
Mi 1000 angol fontot vittünk ki 2-en.Amiből ki is jöttünk éppen, úgy hogy a
az albérlet depozitját kedves ír barátaink lenyúlták és a barátnőm
babysintérkedett.
Persze azóta nem eszem tesco value termékeket :P
Az albérlet qrva drága ott is ha találsz, de az élet maga nem volt az.
Az utazást úgy oldottuk meg , hogy minden pénzt megadtunk
a melóhelyhez közeli kéróért.Fő a kényelem, mert a tömegközlekedés
úgy van elcseszve, ahogy kell.
Azóta EU tag lettünk, euro az íreknél is és rengeteg bevándorló.
Valószínű, hogy most már sokkal nehezebb melót is találni.
A guinness ára is felment 3 euróról 5-re! :(((
Az írek tényleg jó fejek!
Amiért írok, az az, hogy én is jelentkeztem arra a állásra, amit
az oldalon hirdettek meg: KG Int. IT-s embuszokat keres.
Annyira nem égető a meló, de elmegyek, szétnézek, mit is tudnak kínálni.
április 18-19.-én van az interjúzás, utána többet tudok mondani.
Még lehet, hogy találkozunk? :))

Life begins @ 40! (knots) :)

(#243) Zoty@


Zoty@
tag

Hali srácok!
A barátnőm, most éppen kint van még egy 7 mire hazajön!!!
Kicsit irígylem, de örülök neki, hogy Ő kimehetett.
Majd 1x én is kimegyek!!!

Texas HoldEm for ever!

(#244) Arius


Arius
aktív tag

Lenne egy kérdésem a topicgazdihoz, de más is válaszolhat :)
Ez egy elég lényeges kérdés azt hiszem...az adózás. Jöhet mailben is a válasz.
Szóval amit kint keresel, abból hol adózol és mennyit?

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#245) tildy válasza PaladiN (#240) üzenetére


tildy
nagyúr

Beadtama jelentkezést arra amit mutattál.
Azok a bérek bruttó vagy nettó bérek amik ki voltak írva?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#246) PaladiN válasza Arius (#244) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Angliaban a legmagasabb minimalber (25 evnel idosebbeknek) £4.85/ora.
Ha kiszamolod akkor kijon hogy egy honapban a brutto fizu igy olyan £700-800 korul alakul.
Az ado merteke ''csak'' 20% korul van, ebbol az insurnce (eg bizt) ugy 8-9, az ado ugy 12% korul mozog).

Tildy:
A feltuntetett fizuk brutto berek, es valoban nem tul magasak, DE nem is minimalber! Pedig itt lassan mindenkit arra kenyszeritenek a bevandorlok (meg az angolokat is!), azok kuzul is elsosorban a lengyelek, hogy elvallaljanak munkakat minimalberert. Panaszkodnak is rendesen a sok bevandorlo miatt az angolok.:P;]

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#247) PaladiN válasza t.tomi (#242) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Hella! :)

Latom vagod a tmat! :)
Koszi a szurkolast!
Azok az idok ahogy te is irtad mar elmultak. Manapsag szinte mindenhonnan az jon vissza hogy ok hogy jelentkeztel, de van itt meg ket- harom masik is, es akkor mar jol erezheted magad mert megmondtak a szemedbe. Szal nem egyszeru a helyzet, de nem is remenytelen. Lehet munkat talani, csak otthonrol azert konnyebb, avagy nagyon jol kell ismerni a nyelvet, mivel az nagy elonyt jelent itt.
Mikor indul az a melo, azaz mikor erkeztek ki, marmint ha megkapjatok?

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#248) D4v3


D4v3
őstag

Hi PaladiN!
2 haverom és én azt találtuk ki, hogy kimegyünk Angliába a nyáron leginkább nyelvet tanulni. Ők 16, én 17 éves vagyok. Van valami tipped erre? Írtad, hogy vannak EU tagoknak ingyenes nyelvsulik, ezek szerint akkor csak szállást kéne fizetnünk, ha összejönne egy ilyen? Megoldaható bármiféle meló ilyen korban? :F

(#249) PaladiN válasza D4v3 (#248) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Megoldhato, de ha itt kint akarsz munkahoz jutni akkor nagy faba vagod a fejszedet. Inkabb probald meg otthonrol elintezni, mert idekint felo hogy masrol sem szolna az itteni eletetek mint a munkakeresesrol, marpedig ha otthonrol elintezitek egy ugynoksegen keresztul ezt a reszet a dolognak, akkor idekint kevesebb nehezseggel kell megkuzdenetek (amit meg igy is elegnek fogtok erezni)
Egyebkent a korotok nem jelent gondot a munkavallalas szempontjabol! Csak arra szamitsatok hogy nagyon keves penzt fogtok keresni, mivel 18 ev alatt ha jol emlekszem 3.5 pound korul alakul a minimalber.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#250) D4v3 válasza PaladiN (#249) üzenetére


D4v3
őstag

És mi a helyzet a nyelviskolákkal? Tényleg ingyenesek? Mert akkor csak szerezni kéne egy diákszállót vagy egy családot, ahol esetleg befogadnának :D és kajára kéne csak költeni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.