Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) efge


efge
aktív tag

nem tudsz olcso szallast Birminghamben vagy kornyeken? ha minden igaz akkor jun 19-20 kornyeken megyunk majd arrafele (tulajdonkeppen manchesterbe, de utba esik) es ugyan nezegettem neten szallasokat de csak hotel jellegu dolgokat talalok. nekunk jo lenne vmi diakszallas szeruseg is. tudsz vmi tampontot, linket adni?
tenyleg te mikor jossz haza? vagy meddig akarsz kint maradni?

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#352) Dreamcaster


Dreamcaster
senior tag

Üdv!

Olyan angliai boltok weblapcimeit szeretném tőletek kérni ami konzolok eladásával foglalkozik. Gépek játékok, stb.

ingyen gyuras bp xi -ker -ben! gep, sulyok vannak, most kezdem, itthon!

(#353) kraftxld válasza Dreamcaster (#352) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Bővebben: link

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#354) efge


efge
aktív tag

felhozom a temat: olcso szallas Birmingham, Manchester kornyeken?

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#355) PaladiN válasza efge (#351) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Nem teljesen egyertelmu hogy kinek szantad a kerdest, de ha nekem akkor sajna nem tudok segiteni a diakszallast illetoen. Mi a kezdetek kezdeten egy ''olcso'' szallodaban laktunk napi £20-ert. Ketten egy szobaban. Nem mondom hogy olcso, de nekunk hirtelen kellett es akkor jo volt. Amugy most is van egy magyar skac aki szallast keres, de egyelore nem talalt. Majd erdeklodok nala hogy milyen eredmenyre jutott. Amugy nekunk is gondot okoz a szallaskereses, mivel alig tudunk idot szakitani ra.
Ha megtudok valami jot akkor jelzem feled.
Mi juliusban megyunk haza, de csak latogatni. A vegleges hazamenetelt ugy oktober kornyekere tervezzuk.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#356) PaladiN


PaladiN
aktív tag

Miert nem osszetartoak a magyarok kulfoldon?
Eletemben sokszor hallottam mar ezt az ''okos'' feltevest, de csak most, hogy kulfodon elek es keves magyart ismerek itt, tudom felfogni ennek jeletosseget. Nemelyik emberkenek sokkal konnyebb lenne az elete, de szerintem altalanosagban is mukodne.
Van valakinek otlete erre?

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#357) efge válasza PaladiN (#356) üzenetére


efge
aktív tag

amikor en kulfoldon eltem (kb 3 honap Hollandia) akkor mi ott nagyon osszetartoak voltunk. mondjuk azert, mert egy helyrol mentunk ki, bar annyira nem ismertuk egymast elotte. de persze voltak ott is osszetuzesek, de volt olyan is akit kint ismertunk meg, mar kint el, csaladja volt ott es elhivott magahoz a hazaba, hogy latogassuk meg.

szoval szerintem ez nem altalanosithato. embere valogatja.

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#358) PaladiN válasza efge (#357) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Azert itt sikerult megismerni ugy 20-25 embert es nem tapasztaltam meg csak hasonlot sem. Vannak szimpatikus arcok, de veluk is jo ha havonta egyszer ossze lehet futni, igy meg csak azt sem tudom mondani hogy ismerem oket, max hogy van roluk elso benyomasom. Bar vegulis ez mindegy, csak ugy eszembe jutott.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#359) r0dg3cc válasza PaladiN (#358) üzenetére


r0dg3cc
tag

hi!
nemsokara en is csatlakozom az angliaban elni probalo magyarokhoz. jun 22-en megyek

newcastleba megyek, ott vannak haverok, az osszetartasrol: csak az o elmondasuk alapjan ok nagyon egyutt vannak, 5en laknak egy 6szobas pecoban (en leszek a 6ik) es ok elegge osszetartanak, segitik egymast stb.
az alapjan amit itt olvastam es az alapjan amit ok meselnek newcaslte kicsit jobbnak tunik mint london legalabbis melo szempontjabol, ok mind talaltak melot rovid ido alatt, nekem is segitenek majd

haveromnak aki 2honapja ment ki iszonyat makja van, a brit munkaugyi miniszterium kihelyezett irodajaban dolgozik 50 angol kozul vettek fel :) feher inges melo hehe, mondjuk o folyekonyan beszel angolul
kerdeztem mi a helyzet a kulfoldiekkel utaljak e oket stb es szo szerint ezt mondta:
''ha feher vagy beszelsz valamennyire angolul es nem vagy lengyel akkor szeretnek'' :)

masik haverom maj 1-en ment ki leeds-be 2 hetig agencys melokat nyomott (kitchen porter etc) aztan felvettek a Marriotba dolgozni.. (nyilvan nem szallodaigazgatonak de biztos kijon a penzbol)

mennyire igaz a valosag?

(#360) oceanearth válasza r0dg3cc (#359) üzenetére


oceanearth
őstag

érdekes oszt. társamat sazrrá verték az angolok, amikor ment haza. amikor voltam kinnt a csoportunkba bele kötöt pár huligán, aztán most 1 hónapja volt kinnt másik oszt társ ő mesélte, hogy egy angol csávó a csoportba hajtot biciklivel és üvöltözte, hogy fucking tourists!! aztán meg bunyó lett.

(#361) efge válasza oceanearth (#360) üzenetére


efge
aktív tag

hulyek mindenutt vannak. :(((
Lany ismerosom talalt munkat Manpower cegen keresztul. tok jo , hogy ez a ceg van kinnt is. :)

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#362) Brogyi


Brogyi
senior tag

Easyjet-re jegyet hogy lehet venni ha nincs az embernek bankkartyaja?
Ugy allnak a dolgok hogy juliusba megyek en is Londonba.Kemenyen be vagyok
sza...va.Egyedul megyek.Segitseget igertek, de akkor is.
E111-et kertek tolem.Ennek van ertelme,vagy csak egy papir ami kell.

(#363) efge válasza Brogyi (#362) üzenetére


efge
aktív tag

ha jol latom akkor nincs honi kepviselet tehat csak kartyas fizetes van. keress egy ismerost akinek van ilyen kartyaja...
mi az az E111?

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#364) Brogyi válasza efge (#363) üzenetére


Brogyi
senior tag

E111 azt hiszem olyasmi hogy kint ne keljen fizetni a dokinak.Kicsit mas mint az utasbiztositas.

(#365) r0dg3cc válasza oceanearth (#360) üzenetére


r0dg3cc
tag

Mo-n meg kulfodinek se kell lenned hogy beledkossenek :)

aki ilyenektol tart az utcara se menjen ki akkor.. ismerosomet a moszkva teren akartak megkeselni fenyes nappal.. o akkor mit szoljon? :)

mindenhol vannak allatok

mennyire igaz a valosag?

(#366) r0dg3cc válasza Brogyi (#362) üzenetére


r0dg3cc
tag

csak neten tudsz, sztem kerjel meg egy ismerost

E111 azert kell hogy alapveto gyogyellatast megkapd ha baleset er meg ilyesmi , kulonben sokba fog kerulni..

spk sikert

mennyire igaz a valosag?

(#367) PaladiN válasza r0dg3cc (#366) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Az alapveto gyogyellatas ingyenes!:U
Amennyiben bemesz egy korhazba azzal hogy ez vagy az faj akkor meg a gyogyszert is oda fogjak adni anelkul hogy meggyozodnenek arrol hogy van-e biztositasod. Onnan tudom mivel kb ket hete voltam tudogyuszi gyanuval az emlitett intezmenyben es az utlevelemen kivul (azt sem kertek csak azt adtam oda elsokent) nem kertek semmilyen egyeb okmanyt.
A dokumentum mibenlete itt olvashato: Bővebben: link
Amugy az angoloknak azert kellhet az a bizonyos E111 mert ''csak''. Van valaki a cegnel aki azt mondta hogy kell es kesz. Tolem meg soha senki sem kert ilyen dokumentumot es nem is hallottam meg rola. Amugy sajna az egeszsegugyi ellatasban meg csak addig jutottam a korhazlatogatason kivul hogy beadtam a jelentkezesemet a korzeti dokihoz, de mint altalaban itt angliaban minden burokrata dolog ez is nehezen megy.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#368) PaladiN válasza Brogyi (#362) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Mindenkinek javaslom akinek szandekaban all kijonni Angliaba hogy hozzon magaval otthonrol vagy visa-s vagy mastercard-os bankkartyat! Enelkul ugyanis nem fog tudni olcso busz-, vonat, vagy repjegyet vasarolni. Sajat tapasztalat (ismerek idekint vagy 20 magyart es a tobbsegtol hallottam mar) hogy mindenki elobb-utobb szembetalaja magat ezzel a problemeval. Raadasul otthon meg mindig konnyebben tudtok hozzajutni ilyen card-hoz mint idekint.
Ja es meg annyit hogy az atutalas vesztesegeit meg mindig konnyebb elviselni mint azt a kiszolgaltatottsagot amit egy kartya kolcsonkunyeralasa (esetlegesen egy vadidegentol) jelent.

[Szerkesztve]

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#369) PaladiN válasza r0dg3cc (#365) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Szerintem nem annyira az a baj angliaban hogy kotekedosek lennenek az emberek, bar van benne nemi igazsag, mint inkabb az hogy a hulyeseg olyan fokat erik el amit ha ide leirnek akkor senki sem hinne el hogy ilyen letezik. Amugy szvsz a kotekedes a nagy szabadsagnak es a nemtorodomsegnek koszonheto, ami elegge jellemzo idekint, de azert nem neveznem valoban komoly problemanak. Ez ne riasszon el senkit! A baratnom tobb mint 3 honapja a munkaja miatt ejfel utan jar haza es eleddig, kopp-kopp, meg nem tortent semmilyen incidens. Lehet hogy szerencse, de az is szvsz inkabb csak egyszeruen itt is vannak olyanok akik a sotetebbik oldalt valasztottak akarcsak otthon es a rosszhir tovabb terjed mint a jo.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#370) r0dg3cc válasza PaladiN (#367) üzenetére


r0dg3cc
tag

oke elhiszem, nekem spanyolorszagban kellett (mikor kimentunk az utazast szervezok szoltak hogy ez kell az EU-ba) amugy meg ingyen be lehet szerezni

az meg kulon jo ha nem is kerik :D

mennyire igaz a valosag?

(#371) PaladiN válasza r0dg3cc (#370) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Kulonben ezt eroteljesen furcsaltam is. Vittem magammal minden szirszar iratot (volt vagy fel kg), mondvan hogy hatha kerni fogjak. Erre meg csak azt sem kerdeztek meg hogy egyaltalan hogy kerulok en oda, mivel a varos egy teljesen masik feleben elek. Ja! A cimemet sem kertek el! Ez volt a legfurcsabb. Eleddig mindig mindenhol a nevem utan a cim volt az elso amit kertek, aztan jottek az egyeb elerhetosegek, ill. mindenfele szamlak hogy valoban letezem es ebben az orszagban elek.
Neha nem tudom megerteni hogy az angolok mi szerint alakitanak ki valamit kulonbozo bonyolultsagi fokkal.
Mondjuk az is hozzatartozik a korhazos esemenyhez hogy jobban jartam volna ha mentot hivok magamhoz, mivel az utcarol besetalva kb 3 orat varattak mire sorra kerultem.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#372) AMD Power válasza PaladiN (#371) üzenetére


AMD Power
titán

Paladin neked van MSN címed?

(#373) Brogyi válasza PaladiN (#368) üzenetére


Brogyi
senior tag

Egy pici ellenvetesem lenne.Ugye nem jo a mi szemelyink,de meg a jogsi se jo.
Utlevel kell, a jogsit honositani kell.Ha itthonrol viszek bankartyat azon forint van,es raadasul a penzintezet a valtasert, es az utalasert kemenyen megvag.Nem biztos hogy igy olcsobb.Nekem azt mondtak 2-3 het alatt lehet kint csinalni.Azon angol valuta lesz,es nem jarja at egesz europat a zse.Talan az angol zse egy kicsit stabilabb.Velemeny:F
Azt elfelejtettem a ha sok penze van az embernek akkor ez teljesen targytalan.

(#374) PaladiN válasza Brogyi (#373) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Ha idekint csinaltatsz 2-3 het alatt visa-s vagy mastercard-os bankkartyat ugy hogy nem vagy tele zsevel es nincs egy munkaltato aki megcsinalja helyetted akkor leborulok elotted!!!!!!:R
Sot meg kezet is fogok csokolni! Akarhol is leszel abban a pillanatban.
Valamint kerdeznem toled hogy kertel te mar kolcson vadidegentol bankkartyat?
Hidd el hogy csak egyszer fogsz eletedben. Utana mindent el fogsz kovetni hogy ne kelljen.
Ja es meg annyi hogy az utalas meg mindig kifizethetobb mint az hogy nem fogsz tudni hirtelen hova kapni amikor szukseged lenne ra. Valamint ha idekint dolgozol akkor az utalast nemnagyon fogod megerezni.... Jelentosen tobbet kereshetsz mint otthon.
A jogsival kapcsolatban azt tudom irni hogy elfogadjak a rendorok a magyart is, de munkahoz nem eleg. A munkahoz kell honositani, ill. ha vetesz a kozlekedesi szabalyok ellen (pl gyorshajtas) akkor jobban jarsz ha mar van angol jogsid.

[Szerkesztve]

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#375) PaladiN válasza AMD Power (#372) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Nincs, de tervezem hogy csinalok egyet, csak idot kellene szannom ra mivel nekem ez meg uj.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#376) AMD Power válasza PaladiN (#375) üzenetére


AMD Power
titán

Jó lenne ha csinálnál egyett mert , lenne egy-két dolog amiről szeretném ki kérni a véleményed!;)

(#377) Agyasima


Agyasima
senior tag

Udv mindenkinek a ''szomszedbol'', Irorszagbol!

(senkit ne tevesszen meg, hogy Paladinnak egyezik az avatarunk, nem vagyunk egy es ugyanaz a szemely)

Szoval egy hete erkeztem ide, es ha gondoljatok, megoszthatom veletek itteni elmenyeimet. Egyelore csak hetente maximum 2x, mer a net eleg messze van a lakomtol, es annzira nem is olcso. Plane egy munkanelkulinek. :)

Mivel az irek es az angolok utaljak egymast, ugy dolntottem, hogy mostantol utalni fogom Paladint, es kovetelni fogom, hogy csereljen avatart! :DDD

Most tipliznem kell! Udv mindenkinek!

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#378) r0dg3cc válasza Agyasima (#377) üzenetére


r0dg3cc
tag

en kivancsian varom a tapasztalataid, nekem is ajanlottak irorszagot

haverom Cork-ban dolgozik kb fel eve, eleg jol megvannak (tobbiek is magyarok de oket nem ismerem)

mennyire igaz a valosag?

(#379) Brogyi válasza PaladiN (#374) üzenetére


Brogyi
senior tag

Nekem ezt irtak:''
egy-ket heten belul itt is tudsz (es ajanlatos, ha
dolgozni akarsz) folyoszamlat nyitni, amivel jar egy bankkartya. Ez igaz,
hogy nem ''hitelkartya'', hanem vasarlaskor ugymond azonnali terhelest
eredmenyez a folyoszamladon es ezzel keszpenzt is tudsz az automatabol
kivenni''
Na most akkor mi a kulonbseg?Csak azert kerdezem,mert feltettem en is azt a kerdest hogy itthon nyitok egy szamlat,majd teszek ra zset,es nem keszpenzzel megyek ki,de lehurrogtak.Most akkor penzt vigyek ki forintba,fontba vagy visa-n,mastercard-on?Mi a jo megoldas?

(#380) kraftxld válasza Brogyi (#379) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha visa-val vagy mastercard-al külföldön vásárolsz (tehát NEM készpénzt veszel fel!!!) akkor az nem kerül plusz kötségbe, csak az aktuális árfolyamon forintosítják az összeget, és azt veszik le a számláról.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#381) kraftxld válasza Brogyi (#379) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hitelkártya vagy Ł esetleg (€) kivitele a legjobb megoldás.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#382) PaladiN válasza Brogyi (#379) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Valoban tudsz nyitni majd bankszamlat, de azzal amit az elso heten tudsz nyitni meg csak fizetni sem tudsz sehol, ellentetben a barataid altal mondottakkal. Az annyira poor hogy csak az adott bank automatajabol fogsz tudni kivenni penzt vele. A legjobb ha hozol magaddal £-ot (a nagyobb reszet), de hozod magaddal az otthoni bankartyadat is ugy hogy hagysz rajta azert valamennyit . Ahogy azt kraftxld is irja. ;)
A problema idekint az hogy lehetetlen dolgokhoz kotik a credit bankkartyahoz jutast. Marpedig ha szeretnel pl eljutni Londonba es meg nincs kocsid, de szeretnel mondjuk 1 azaz egy £-os jegyet venni Londonig, akkor csak ugy tudsz ha neten keresztul veszed meg. Ugyanez igaz az olcso fapadosokra is, mivel ha elegge elore le tudod foglalni akkor akar £40-50 korul is osszejohet egy oda-vissza ut. Persze elmehetsz egy utazasi irodaba is es fizethetsz mindezekert horibilis penzeket! Pl. London csak oda £25... Repjegy csak haza £100....
Rajtad all hogy hogy dontesz, de en nem hallgatnek azokra a baratoknak akik ilyet ''jo'' tanacsokkal latjak el az embert.
Egyebkent ha visszaolvasol talan mar irtam valahol hogy reszint en is egy ilyen ''jo''baratnak koszonhetem hogy jol belemasztam a lecsoba, amikor pedig lehet ezt esszel is csinalni. Valahogy akkoriban annyira be voltam gozolve hogy nem is gondolkodtam.
Illetoleg azert is nyitottam a topicot hogy masok mar ne masszanak bele ugyanabba a szarba ha nem muszaly nekik.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#383) Brogyi válasza PaladiN (#382) üzenetére


Brogyi
senior tag

Na ,igy mar egesz tiszta.Nem kotoszkodni akartam,csak most meg tudok valasztani akkor a jot valasszam.Koszonom a tanacsokat.:R:R:R

(#384) PaladiN válasza Brogyi (#383) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Javaslom olvasd el az egesz topicot hatha lesz meg egy-ket olyan dolog ami mashogy van mint ahogy azt a barataid allitottak.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#385) Brogyi


Brogyi
senior tag

Mi a helyzet a mobillal?Erdemes vinni?Van-e hasznalati erteke?Esetleg a tolto nem pukkan ki azonnal a 240V-tol?Vagy elso korben felesleges flanc.

(#386) PaladiN válasza Brogyi (#385) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Kikodolt mobilt esetleg erdemes hozni, de talan jobb ha itt veszel egy feltoltos O2 (szvsz az a legjobb mivel van olyan szolgaltatasa amivel olcson tudsz hazatelefonalni) mobilt kartyaval. Ugyebar az angolok mas konnektort hasznalnak (haromagut). Mondjuk be tudod dugni ugyanebbe a konnektorba az otthonrol hozottat is egy kis ugyeskedessel, de az en szakallnyiromat pl kinyirta kb egy het alatt. Viszont erdekes modon a magyar 6310-esem toltoje gond nelkul megy. A mobilok erteke nemtom hogy alakul, de azt tudom hogy itt mint szinte mindenhol iszonyat arressel dolgoznak a kereskedok, ugyhogy alighanem nem nagyon eri meg foglalkozni vele. De talan az a legjobb ha ranezel egy-ket internetes aruhazra ahol foglalkoznak ilyennel. Amugy a legolcsobb mobil ha jol emlekszem ugy £40-50 korul van kartyaval egyutt es ugyebar azzal nem kockaztatsz semmit.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#387) efge válasza PaladiN (#386) üzenetére


efge
aktív tag

erdekes adalek, hogy volt olyan ismerosom, akinek az itthon fuggetlen mobilja nem volt hasznalhato kinnt. o ha jol tudom, eladta aztan kesobb itthon.
viszont masik ismerosom egy angol ismerosevel bement egy mobil boltba es ott kikodoltak igy csak egy o2 kartyat kellett vennie...

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#388) efge


efge
aktív tag

tudtok angliai theme parkot ajanlani? olyasmit, mint a SixFlags Europaban, vagy disneyworld. de ne nagyon gyerekeset :)

szerk: ebben a rovid szovegben 5 hiba :(

[Szerkesztve]

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#389) PaladiN válasza efge (#388) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Elvileg van itt B`ham mellett egy szep nagy (meg londonban is azt hallottam hogy erdemes megnezni), de mivel meg nem sikerult eljutnom igy nemtok velemenyt irni rola. De ami kesik az csak nem jon idoben, azaz meg fogom nezni es beszamolok rola.
A mobilokkal kapcsolatban nekem mindossze csak annyi negativ tapasztalatom van hogy az itteni szamokat nem mindig ismeri fel a telcsim (6310, otthon kikodolva). Marmint ugy nem ismeri fel hogy a tel memojaban ott van az angol szam a hozzarendelt nevvel es amikor hiv az illeto akkor csak a szamot irja ki a keszulek. Szvsz ez nem tul nagy gaz, bar neha idegesito.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#390) r0dg3cc válasza PaladiN (#386) üzenetére


r0dg3cc
tag

enis viszek ki telefont meg szakallnyirot meg notebookot , vettem itt muszaki boltba villasdugo konvertert remel oke lesz

nem orulnek ha elszallna valamelyik :D

mennyire igaz a valosag?

(#391) PaladiN válasza r0dg3cc (#390) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Ha idekint fogsz elni hosszabb ideig akkor ezek a dolgok nem fognak tul sokat szamitani ha tonkremennek, mivel a szakallnyiro pl ugy 10e korul van, a mobilt is kapsz mar ugy 20 korul zsir ujonnan, de elvileg a laptopok sem dragabbak, avagy nem sokkal dragabbak mint otthon. Ezzel szemben ha dolgozol akkor minimum 300e korul fogsz hazavinni. A jelentos kiadas amugy a lakas ill. a szorakozas, tovabba azoknak akik nem tudnak kajat eloallitani megfelelo alapanyagokbol, a kajalas. Az oltozkodes olcsobb mint otthon, irhatnam azt is hogy sokkal, mivel ha odateszed amelle hogy olcsobb azt is hogy itt tobbet fogsz keresni akkor.... Szal csak jo munkat kell talani meg olcso szallast.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#392) RAM válasza PaladiN (#391) üzenetére


RAM
őstag

Jo munka es olcso szallasban tudnal segiteni? :R:R:R
Erdekelne nagyon a nyaron!

Csak tisztán

(#393) PaladiN válasza RAM (#392) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Hogy tudnek en segiteni barkinek barmiben ha nem tudok hatassal lenni arra a dologra? Idekint senkit sem erdekel hogy van nekem egy haverom aki jobban dolgozik mint en meg minden. Ha itt vagy akkor esetleg tudok segiteni abban hogy hol erdemes keresni, hogy mire figyelj oda meg hasonlok (esetleg ha uresedes van ott ahol en dolgozom akkor meg oda is benyomlak) de ennel tobbet jelenleg nem tudok. Sot ami azt illeti most en is valtani akarok munkahelyet mert elegem van a ''fonokom'' baromsagaibol.
Sajna nincs sajat vallalkozasom es nem vagyok gazdag sem. Ugyanakkor azt is leirtam mar ha ki akar jonni valaki akkor a kockazatok megelozese veget erdemes kozvetito ugynoksegen keresztul jonni.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#394) Agyasima


Agyasima
senior tag

About Ireland:

Az egyik legfontosabb dolog, ha allast szeretnel: a helyi adoszam. Itt PPS Numbernek hivjak.

Ami szukseges hozza elmeletileg:
- 2 fenykepes igazolvany
- lakcimigazolas
- munkaltatotol igazolas, hogy alkalmazni kivan

A ket fenykepes igazolvanyon nincs mit magyarazni, gondolom az mindenkinek van. (szemelyi + utlevel teljesen megfelel)

Lakcimigazolast a foberlotol kell kerni, ami vagy csak egy egyszeru igazolas, amin le van irva, hogy hol lax, vagy maga a berleti szerzodes, amit alairtatok.

A butato a 3. pontban talalhato / asszem Paladin is szivozott ezzel egy darabig/. Elokerul a 22-es csapdaja: a munkaltato nem szeret alkalmazni PPS Number nelkul, viszont munkahely nekul nem adnak PPS Numbert.

Ezt elkerulendo a kovetkezot kell tenni: az irodaban, ahol a PPS Numbert adjak (asszem Welfare Office, vagy mi) azt kell mondani, hogy ''hosszu tavra jottunk ide - meg ha nem is - es regisztraltatni akarjuk magunkat a FAS-ba (FAS= helyi munkaugzi hivatal neve, ejtsd ''FASZ''), ehhez kell a PPS Number.'' Ez esetben nem kerik a munkaltatoi igazolast, es elfogadjak a kerelmet.

Kiprobaltuk, mukodik.

Most roviden ennyi, mert meg 1 het alatt nem sikerult munkat talalnunk (me and my friend), arra kell rafekudni.

Remelhetoleg hasznos, es bovebb tanacsokkal visszaterek meg a heten, ha valakit erdekel.

Byez 4 All!

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#395) Rez_Grof válasza Agyasima (#394) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Kacérkodok a gondolattal, hogy ha meg lesz a diplomám akkor eltolom kishazánkból a biciklit legalábbis amig egy kicsit nem kapom magam össze anyagilag. :D

És olyan kérdésem lenne, hogy milyen járulékokat és mennyit vonnak az ember fizetéséből odakint? Az álláshirdetésekben megjelölt bér az bruttó, vagy nettó?
Illetve, hogy informatikusként lehet-e jól fizető munkát találni??

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#396) PaladiN válasza Rez_Grof (#395) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Az allashirdetesekben megjelolt ber mindig brutto. Ha jol emlekszem evi £22000-ig 20% adot vonnak ami ugy oszlik meg hogy kb 10% tb 10% ado. Az adot vissza is lehet igenyelni amennyiben az adoeven belul nem eri el a kereseted a £4000-ot.
Ha jol beszelsz angolul akkor valoszinuleg fogsz talalni munkat. Hogy milyet az mar a szerencseden is mulik. A legfontosabb hogy ne part-time-os melod legyen, mivel az eleg gyakran jelenti azt hogy akkor kell dolgozni amikor epp szukseg van rad egyebkent meg mehetsz haza mivel nincs szukseg rad. Mondjuk elofordult mar olyan az ismeretsegi koron belul hogy a full time-os melo is ugyanigy nezett ki. A minimalber, pontosabban amit kezhez kapsz belole ha napi 8 orat dolgozol ugy £700 korul van, de idekint altalaban hetente van fizetes, azaz hetente olyan £170 korul lehet szamolni. Termeszetesen az informatikusok altalban jobban keresnek ennel, de ezt nem tolem hallottad ha megsem talatal jobbat.;)
Amennyiben van meg kerdesed akkor legyszi olvass vissza egy kicsit mivel ugy nagyjabol ezek mar ki voltak targyalva.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#397) PaladiN válasza Agyasima (#394) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Szvsz Ireland-ben is van az a bizonyos ''csoda'' hogy temporary NI, amit a szemelyi adataidbol lehet kepezni. Hova mentetek pontosan? Milyen felszereltseggel es mennyi idore? Van aki segitsen avagy jottem lattam megprobaltam alapon?

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#398) Rez_Grof válasza PaladiN (#396) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Köszi a választ.
Egy pár hsz-t már elolvastam, de valljuk be lusta voltam végig olvasni a topicot. :DDD Ha majd realizálodik a történet, akkor valószínűleg elég rendesen utánna fogok nézni a dolgoknak.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#399) kretenallat


kretenallat
senior tag

hi

szerintetek igy elkesve mennyi esellyel talalnek vmi nyari munkat?
angolul eleg jol eltarsalgok...
tulkeppen barmi johet :)

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#400) PaladiN válasza kretenallat (#399) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Vannak akik ugyanugy probaljak csinalni mint a baratnom meg en. Azaz kijonnek es keresnek munkat idekint. Nem lehetetlen hogy talalj melot, de eselyekrol beszelni teljes mertekben hulyeseg. Ez nem lotto hogy ki lehet szamolni. En tovabbra is azt favorizalom hogy otthonrol ugy kell kijonni hogy ugynoksegen keresztul, mivel idekint tobbe kerul az elet mint odahaza, es mindezt ugy kell hogy kifizesd az elejen hogy nincs beveteli forrasod. Amennyiben van annyi zseton a zsebedben (mondjuk ugy minimum £600) es makogsz valamennyire angolul es nem esik le a gyuru az ujjadrol ha pl takaritani kell akkor bele lehet vagni. Egyeb esetben vagy ismeroson keresztul es tuti munkahelyre kell jonni, vagy marad az ugynokseg.
Eddig ket sracot ismertem meg akik ugy jottek ki hogy majd ok jol megmutatjak es az altalam leirt hatar alatt voltak (kb £400-al jottek ki) mondjuk mindketten ismeroshoz, de tuti melo nelkul. Az egyikuknek osszejott a dolog, mivel nagyon jo termeszete van. Kezdetben magas lorol nezegette az esemenyeket ''nekem ugyis sikerul'' alapon, de idoben eszrevette hogy ezt itt nem teheti meg. Rengeteget talpalt es talalt is melot. Szerencseje is volt mivel a szallasadojanak mar vagy £300-al tartozott mire megkapta az elso fizujat, de a szallasadoja meg nem hoborgott. A masik skac ugy 3-4 hete jott, de szvsz nemsokara megy is haza. Neki meg mindig nagy az arca, es az osszes probalkozasa eddig sikertelen volt. Kerte tolunk is hogy segitsunk munkat keresni neki, csak epp azt nem hallja meg hogy ez nem ugy megy hogy most add uram de azonnal. Nyilvan ha hallunk valamit szolunk, eddig is megtettuk. Viszont azt sem szabad elfelejteni hogy nem mi fogjuk alkalmazni az illetot hanem egy angolul beszelo valaki. Marpedig en akarhogy mondhatom hogy o vagy akarki milyen jo, ha o vagy az az akarki valamiert nem szimpatikus a munkaadonak. Szal valahogy igy megy ez.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.