Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) Brogyi válasza r0dg3cc (#450) üzenetére


Brogyi
senior tag

:BRolad a katonasag jut eszembe.A 18 eves sracok rohogve birtak ki,de a hazasok, es oregebb csokak sirtak.A hozzaallasod,es gondolom az eletkorod nagyon jo.:R:R:R

(#452) r0dg3cc válasza Brogyi (#451) üzenetére


r0dg3cc
tag

szted hany eves vagyok? elarulom... 27
amugy ne ajuljatok el, a haverom nelkul aki segitette az elejen mar reg feladtam, volna o rugdosott az elejen es az segitett.. egyedul mar hazaszaladtam volna..

ma is kaptam fejmosast kicsit el voltam kenodve es egyik csaj leugatta a hajam csak ugy lobogott , de jot tett mert kicsit kinyilt a szemem :)

ja es nem voltam katona.... :DD

mennyire igaz a valosag?

(#453) PaladiN válasza r0dg3cc (#452) üzenetére


PaladiN
aktív tag

En sem voltam katona es lassan krisztusi koru leszek.:U :B ;)

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#454) PaladiN válasza r0dg3cc (#450) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Ahogy leirod komolyan majdnem olyan mintha a sajat tapasztalataimrol olvasnek. Qjo! :C
Mar ezt ugy ertem hogy visszatekintve jo! Atelni mar kevesbe az.
Az eleje a legnehezebb es ugyebar nem tudod elore hogy mikortol lesz majd jobb, azaz meddig tart a neheze. En pl eszre se vettem hogy mikortol lett jobb, csak mostanaban hogy keszulok haza egy kis holidayre veszem eszre hogy egesz jo a helyzetem, bar mondjuk azert meg van mit javitani rajta.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#455) Brogyi


Brogyi
senior tag

Paladin mintha emlitette volna hogy mobilon keresztul megy a messenger.Ezek szerint a GPRS helybol van,es ingyenes?Ezek alapjan mobilon keresztul is hozza tudtok szolni a forumhoz.Mi a tapasztalat ez ugyben,mert akinek nincs PC a csomagjaban annak ez nagyon fontos.Ha megy a messenger akkor megy az e-mail is?Tud valaki ez ugyben pontositani?:F

(#456) PaladiN válasza Brogyi (#455) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Megy a messenger. Most fogom regisztralni magam. Valamint elotte mar probaltam. A GPRS ugyebar az O2 szolgaltatonal ingyenes, de pl az orange-nal nem. Az e-mail mar regota megy, es hasznalom is becsulettel. Annyi a baj vele hogy csak olyan e-mail szolgaltato jo akinek van wapos elerhetosege. Nekem pl a yahoo-s es a freemailes cimem ilyen, de sajna az alap e-mailem olyan szolgaltatonal van aki nem biztosit wapos feluletet.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#457) r0dg3cc


r0dg3cc
tag

nekunk meg a pecoban van 1 mbites adsl 11fontert... meg a laptopomban vlan meg vlan router szal zsiir..
nekem prepaides virgin sim kartyam van mivel mindenkinek az van , es sms halozaton belul 3p ....

ma is voltam krikettmeccsen kitchen porterkedni, volt melo mosogathattam a fuckin' rich geordish peoples fuckin' plates and stuff like this.. de legalabb jol bekajaltam :)

holnap bemegyunk a varosba es szetcsapjuk magunkat :) azert nem hittem volna hogy angolok mutatjak meg hogy kell bulizni... itt penteken keso delutan 18-19h korul mar az egesz varos reszegen fetreng az utcan ;]

lehet azert mert a kocsmak bezarnak hajnal 1kor... :)
a meloban osszehaverkodtam egy rakat szlovakkal, itt bandaznak csomoan, majd szervezunk egy kis kelet europai bulejt :) had tudjak meg az angolok hogy mulatunk mi :)

mennyire igaz a valosag?

(#458) Agyasima válasza PaladiN (#440) üzenetére


Agyasima
senior tag

Nem lenezesnek szantam az epitoipari munkaval kapcsolatosan leirtakat, bocsi, ha felreertheto volt. Itt most egyszeruen annyi a kulfoldi melos (fokent lengyel) hogy meg a szobatakaritoktol is CV-t gyujtenek es interjuztatjak oket. Es 1 allasra vannak vagy 10-15-en.

Az epitoiparban pedig lehet fizetni a minimalber alatt is a helyi torvenyek szerint, ezert ott alkalmaznak kulfoldieket leginkabb. Meg a helyi diakokat, nyari munkara.

En is szivesen (sot szivesebben) dolgoznek epitoiparban, csak mondjuk nem itt Irorszagban. Mert az tuti 100, hogy hetente legalabb 3x szarra azik az ember, ha kinti a melo. Meg aztan azokat a brutalis betonteglakat, amiket itt hasznaknak pakolaszni sem 1xu. Egy jokotesu magyar komuvesgyerek is rendesen megfarad benne nap, mint nap (egy ismeros arc, aki szinten itt dolgozik Killarney-be) - az ir kollegaja meg a munkaido felet pihenessel tolti, mert nem birja a tempot - az en 8 oras iroasztalos melom utan, nem hiszem, hogy kibirnam az ilyenfajta segedmunkat. De legalabbis par het biztos kene, mig megszoknam.

Festeni, burkolni, stb. meg nem vennenek fel papirok hijjan, az tuti.

My time is up, gotta go! ByeZ!

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#459) csonger válasza r0dg3cc (#404) üzenetére


csonger
csendes tag

Bocsi ezt jó rég írtad, de most került előtérbe ez a próblémám.

Írtad, hogy 5 perces munka volt, hogy bárhonnan lehessen utalni a bankszámládra lóvét.
Ennek a procedúrának mi a hivatalos neve?
Bármelyik banknál van ilyen?
Ennyi tényleg elég ahhoz, hogy a kinti munkáltató utaljon?

Úgygondolom a kezdeti időben segítene a dolgon, ha a bankszámlával már nem kéne bajlódni.

Bocsesz a sok kérdésért, de tuti mást is érdekel.

Köszi

(#460) r0dg3cc válasza csonger (#459) üzenetére


r0dg3cc
tag

hat nekem csak annyi volt hogy amikor a dombornyomasos bankartyat kertem akkor kertem hogy lehessen utalni kulfoldrol is penzt a szamlmamra, es csak adtak egy nyomtatvanyt amin rajta van a bankszamlaszamom kibovitve par taggal

de ehhez az is kell hogy itt legyen bankszamlad, en most intezem pl. kellett hozza egy kozuleti csekk meg utlevel

mennyire igaz a valosag?

(#461) Brogyi válasza r0dg3cc (#460) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ha jol ertem akkor kell egy helyi (angol) es valami classic amit itthonrol viszel?Igazits ki ha valamit rosszul ertek.Nalam a dombornyamasu sajnos forint alapu es gondoltam hogy nem lesz jo a sok konverzio miatt,de repjegyre jo.

(#462) csonger válasza PaladiN (#456) üzenetére


csonger
csendes tag

Ez melyik előfizetés / pay as you go?
Nem találok sehol sem ingyenes GPRS-t az O2-nél.

Köszi

(#463) r0dg3cc válasza Brogyi (#461) üzenetére


r0dg3cc
tag

helyit mindenkeppen erdemes nyitni mert ha csekken fizetnek pl. agencyk alkalmi munkakert akkor 2fontot levonnak csekkenkent.. a szamlanyitas meg nem kerul semmibe

mennyire igaz a valosag?

(#464) efge válasza r0dg3cc (#463) üzenetére


efge
aktív tag

az hagyjan h levonnak, de neha 5 nap, mire jovairjak a csekket...
aki credit kartyat nyit most kinnt az honnan szerez hozza kozuzemi szamlat? mert nekem most azt mondtak, h adnak vmi cashkartyat (amivel csak penzt lehet kivenni automatabol) es majd 3 honap mulva igenyelhetek credit kartyat...

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#465) r0dg3cc válasza efge (#464) üzenetére


r0dg3cc
tag

hat en kertem a landlordtol egy kozuzemi szamlat a nevemre, most olyat kaptunk amin mind a 6unk neve rajta van (vizdij szamla) es a NortWest-ben elfogadtak.. elmeletileg egy heten belul megvan minden kartya kipostazva stb

mennyire igaz a valosag?

(#466) Brogyi


Brogyi
senior tag

Remelem senkit(innen a forumrol) nem erintett a robbantas.:F

(#467) efge válasza r0dg3cc (#465) üzenetére


efge
aktív tag

ez jol hangzik. csak nekem olyan hihetetlenul hangzik, hogy a nevemre kuldenek egy szamlat, amirko csak szobat berlek. mindegy megkerdezem en is...

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#468) Azazello-


Azazello-
senior tag

mi tortent londonban? :F
annyit hallottam reggel, hogy valami robbantasok voltak tobb helyen.. :U

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#469) efge válasza Azazello- (#468) üzenetére


efge
aktív tag

minden hiroldalon ez van. index.hu origo.hu

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#470) Azazello- válasza efge (#469) üzenetére


Azazello-
senior tag

kozben mar olvastam.. :U

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#471) r0dg3cc válasza efge (#467) üzenetére


r0dg3cc
tag

nalunk pedig igy ment, szoltunk a landlordnak beszolt a vizmnek es kuldtek egy szamlat, miert magyarorszagon is berlo vagy johet a te nevedre telszamla stb.

mennyire igaz a valosag?

(#472) PaladiN


PaladiN
aktív tag

Megjottem, pontosabban nem voltam netkozelben. Eljottem angliabol meg a balhe elott. Most meg egy hetet itthon udulok aztan vissza. Amugy mint azt a hirekbol mar tudhatjatok Birminghamben is volt nagy balhe, de nem en sem tudok rola tobbet.
Az itthoni ''rosszido'' egy kicsit meleg most nekem, de amugy furcsa idehaza setalni es magyar szavakat hallani mindenhol. Vicces volt hogy az elso napokban meg automatikusan angolul probaltam beszelgetni mindenkivel. :)

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#473) PaladiN válasza csonger (#459) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Erre valaszolva irom hogy a kulfoldre utalashoz szukseged van az adott szamlaszam IBAN kodjara. Ez egy europaszerte elfogadott bankkozi szam, ami a ''nemzetkozi'' szamlaszamodat jelenti. Angliaban es Magyarorszgon is mukodik.
A tudomasom szerint nemhogy barmelyik banknal, de mindegyik szamlaszamhoz van ilyen kod.
Angliaban nem ugy mukodik a dolog hogy bankszamlaval kell bajlodni. Ha nincs angliai bankszamlad akkor nagy valoszinuseggel nem is allnak szoba veled.
Amugy uj hirem van ezzel kapcsolatban.
Kezdetben ugyebar a HSBC bankot ajanlotta mindenki, mivel a kozuzemi szamla nelkul is lehet szamlaszamot nyitni.
Most viszont mar a BANK OF SCOTLAND bankot ajanlom ahol elvileg nem kell semmi lakcimigazolas. Mindossze egy adatlapot kell kitolteni es mar kapod is a bankszamlat. Egy probat meger.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#474) r0dg3cc válasza PaladiN (#473) üzenetére


r0dg3cc
tag

hehe
haverom hetvegen a HSBC nel nyitott szamlat egy oran belul megvolt minden., engem a NortWestol elzavartak mert forditva volt a nevem a szamlan

mennyire igaz a valosag?

(#475) PaladiN válasza csonger (#462) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Igen a pay as yuo go. Olyannyira ingyenes a GPRS hogy itthon is hasznalom, termeszetesen ingyenesen. Amugy en sem lattam hogy barhol feltuntettek volna, de mivel ilyen kartyam van ezert tudom.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#476) PaladiN válasza r0dg3cc (#474) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Ha van allasod es hajlandoak munkahelyi igazolaskent adni egy papirt, ami igazolja hogy mennyit keresel akkor az is eleg szokott lenni. Csak az gond hogy altalaban forditva mukodik a dolog azaz elobb a bankszamla aztan a melo.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#477) OddMan


OddMan
őstag

Szeretnék külföldön nyelvet tanulni! Eddig csak egy angol origo alapfokú nyelvvizsgát sikerült összeszednem, ami ugye nem sokat ér. Persze az óta is tanulom az angolt, de szerintem én itt Magyarországon sosem fogok normálisan megtanulni angolul. A cégnél is ahol dolgozom qurva nehéz ilyen nyelvtudással elmagyarázni valamit. Még jó, hogy csak egy beosztott vagyok, és csak néha kell használnom az angolt, mert különben már rég kib@sztak volna. A másik dolog, hogy nem Pesten lakom, hanem egy jóval kisebb városba, szal nem hiszem, hogy pl. Londonban vagy egy hasonló gigapoliszba becsöppenve, tudnék valamit kezdeni magammal. Ha van lehetőség, akkor inkább valamilyen aránylag kisebb városba mennék el tanulni, ahol legalább egy erős középfokú szintre eljuthatok. A fontos, hogy nekem nem nyelvvizsga, hanem nyelvtudás kell. Na meg jó lenne valamilyen segédmunkát is találni odakint, amit a tanulás mellett lehetne csinálni, mert nem igazán vet fel a pénz. Asszem nagyjából leírtam az aggályaimat, félelmeimet, és így talán könnyebben tudtok segíteni. A végére még annyit, hogy 2006 első vagy második felében szeretnék kimenni valahova, és akkor leszek 28 éves, ha ez számít egyáltalán valamit. :DDD


[Szerkesztve]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#478) csonger válasza PaladiN (#475) üzenetére


csonger
csendes tag

Közben körülszaglásztam a neten, és azt találtam, hogy az O2-nél az ingyen GPRS, csak egy a fejlesztők számára nyitva hagyott kiskapu (szószerint, mivel a port átállításával válik elérhetővé).
Itt egy külföldi fórum linkje, amiben olvastam:

http://www.esato.com/board/viewtopic.php?topic=71025&start=0

A topic még most is él, és a legvégén is mondanak okosnak tűnő dolgokat.

Csak ezért kérdezem, hogy te az alapbeállításokkal használod?

Egyébként nagyon jó a topic.:R
Mi hárman megyünk ki a hónap végén Londonba. Ha van valami, amit fontosnak tartok, és nem volt még, akkor megosztom veletek. Illetve kérdezek, ha van valami kínunk. ;)

Üdv

(#479) Brogyi válasza csonger (#478) üzenetére


Brogyi
senior tag

Nagyon jo.En sajnos egyedul leszek,de orulnek ha mashol nem is de itt megoszthatjuk a tapasztalatainkat.Majd megirom London melyik reszen leszek.

(#480) Brogyi válasza PaladiN (#456) üzenetére


Brogyi
senior tag

Mobilrol kuldom ezt a proba uzit.:)

(#481) Brogyi válasza PaladiN (#456) üzenetére


Brogyi
senior tag

Mobilrol kuldom ezt a proba uzit.:)

(#482) _cirmos_


_cirmos_
őstag

üdv mindenki!
ősszel megyek ki fél évre tanulni (ha összejön), és némi segítséget szeretnék kérni, főleg az anyagi dolgokkal kapcsolatban (szállás, mobil, bankszámla stb.). megnéztem a diákszállókat, a legolcsóbb 450 eur/hó, bár ezekről már valószínűleg lemaradtam (nehézkes ügyintézés, long story). tehát mennyi kerül egy albérlet havonta? mik ezek a szektor dolgok a városban? nagy szívás a külváros közlekedés szempontjából, vagy nem bkv-style? vannak ph-talik? :) hirtelen ennyi, a válaszokat előre is köszönöm!

(#483) PaladiN válasza Brogyi (#481) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Ezt hogy sikerult? Mien teloval nyomod?

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#484) PaladiN válasza _cirmos_ (#482) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Gondolom, mivel nem irtad, hogy Londonba szol a jegyed.
Arrol annyit tudok hogy £50 alatt nemnagyon lehet szallast talalni es inkabb ugy keress szallast hogy a sulid kozeleben legyen, mivel London nagyon-nagy varos. A zonak, amirol erdeklodsz, olyanok mintha Budapest belso keruletei lennenek az I. aztan ahogy mesz kifele (tisztara mint egy celtablan) ugy novekszik a szamozas es vele egyutt a helyi bkv dijai. Nem ajanlott kategoria nagyon messze lakni.

A ph tali ugye nem volt komoly kerdes? :U
Mondjuk Londonban van annyi magyar mint egen a csillag, de azert nem tobzodnak errefele, mint azt a hozzaszolok valaszaibol lathatod is.:(

[Szerkesztve]

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#485) r0dg3cc válasza PaladiN (#484) üzenetére


r0dg3cc
tag

en osszekukaztam newcastleban egy magyar parocskat a csaj ismerosom barjaban volt probaidos barstaff a srac meg egyb hote barjaban dolgozik mint barstaff, atkisertem a csajt es nehany ingyen sor befigyelt :) aztan osszehaverkodtunk egy merevreszeg skot cegtulajjal aki az est tovabbi reszeben fizetett :) a magyarokkal azota is kapcsolatban vagyok :) itt meg lett egy ures szoba nalunk de mar benyelte egy cimbim :) fullos a magyar kolonia Heatonban :DDD

mennyire igaz a valosag?

(#486) PaladiN válasza r0dg3cc (#485) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Ami azt illeti B`hamben is vagyunk egy paran. Nemreg sikerult osszehozni egy olyan magyar bulit ahol voltunk vagy 40-en, es volt jonehany ember aki el sem jott.
Jo! Tudom hogy Londonban ez semmi, de itt azert mar valami. Az elso negy honap utan meg jo ha husz magyarrol tudtunk osszesen.
Amugy itt is van magyar szallasado, akinek most epp van ket-harom szobaja £50-ert hetente.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#487) PaladiN válasza csonger (#478) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Bocsesz hogy nem valaszotam elobb, de valahogy elkerulte a figyelmemet. A GPRS-t alapbeallitasokkal hasznalom, azaz mar egyre tobben idekint.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#488) Brogyi válasza PaladiN (#483) üzenetére


Brogyi
senior tag

Motorola MPX200.Hat itt mindenkihez szolnek,mert most sajat boromon erzem, hogy mi a helyzet.Ha valaki keveset tud beszelni, vagy a kozepfok alatt van az nagyon kosse fel a gatyat, vagy nagyon segitokesz segitseg kell.Tehat a szint alatt biztos hogy csak takarito jellegu allas,vagy valami konyhai melo van.Felejtsetek el az azonnali teljes munkaidos allast.Ezert nem tudom kovetni a forumot, mert probalok helyet talalni magamnak.Elsodleges, hogy kozel legyen.
Nekem meg az is gond hogy szallast is kell szereznem,mert a mostani csak 1 honapra szol.Igaz hogy segitnek,de most meg nem latom tisztan.
Ja, es a beszed,nem eleg hogy erted mit akarnak, valaszolni is kell.Felejtos az a hozzaallas hogy en sokat ertek.Keves.Az eltelt ido alatt mar ketszer talalkoztam beszedhibas,posze emberrel.Ne tud meg milyen nehez barmit is megerteni.Az egyik a job centerben volt.Nem sokat ertettem.:( A philipino katasztrofalis.Hat megyek mert szorit az ido.Nagyon komolyan vegyetek Paladin tanacsait.

(#489) Brogyi válasza Brogyi (#488) üzenetére


Brogyi
senior tag

A teljes kephez hozzatartozik hogy en eleg oreg vagyok a tarsasaghoz kepest.
3 gyerek feleseg.Ok otthon maradtak.Akinek volt mar az tudja milyen nehez.Remelem ez a resz nem fog gondot okozni nekem, de sajnos ez csak idovel jon elo.Lehet hogy ezzel a resszel nem szamoltam.Azert szurkoljatok nekem.Ha mar itt vagyok sikeruljon valami.Jelenleg igeret van,de majd meglatom.
Tehat ha sokaig nem valaszolok az nem bunkosag hanem gondjaim vannak,es talan pont ezert nem a pc az elso.

(#490) r0dg3cc válasza Brogyi (#488) üzenetére


r0dg3cc
tag

alairom ami brogyi mondott igy van. minel jobban beszelsz annal jobb eselyed van nem konyhai vagy takaritos melora. de pl elmeselm velem mit muveltek. Jelentkeztem dishwasher melora Fenwickbe (bevasarlokozpont) bementem, ok. application formot ki kellett tolteni, aztan behivtak interjura ahol faggattak mikor mit meloztam van e tapasztalatom miert hagytam ott elozo melohelyet etc. aztan behivtak 1 probamunkara. en csak pislogtam, mi van? egy szaros tanyermosogato melora ennyit keszulni? a mostani olasz ettermes melom (mosogatas) annyi volt hogy szoltak, bementem es azota dolgozok, na mind1, bementem Fenwickbe dolgoztam 2 orat aztan majd szolnak, de rohej mit ossze nyuglodnek egy hulye tanyermosogato allason (amugy csak egy gepbe kell pakolni a cuccot) most mar nem is keresek full time melot, 2 het mulva ugyis hazamegyek 2 hetre addig elmosogatok az olasznal (ha addig meg nem folytom az algeriai szakacsot aki allandoan kostolgat ;] )
ha meg visszajottem kinez egy part timeos barstaff melo meg talan az IT-s tema de ez csak ismerettsegnek koszonheto amugy szoba se allnanak velem ilyen temaban (IT) ha beindul a bolt aszem halas lehetek a csokanak aki ''kinyitja nekem az ajtot'' ha nala jol csinalom a netkavezos dolgot betol a haverjaihoz is (magyarul az osszes nagykutya bar meg etteremtulaj a varosban)
majd drukkoljatok :B

[Szerkesztve]

mennyire igaz a valosag?

(#491) AMD Power


AMD Power
titán

Nemsokára úgy nézz ki én is csatlakozok a ki indulók táborába.De sajnos még van mit ciszolgatni az angol tudásomon. Szívem szerint vagy Liverpoolba vagy New Castle-be mennék. Pénzem lenne rá , csak az angol a probléma. ( Végre haza megyek!) :B

(#492) PaladiN válasza r0dg3cc (#490) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Mindkettotoknek drukkolok! :)
Amugy az igergetesekrol is irtam mar azt hiszem. Ezzel termeszetesen senki kedvet nem akarom elvenni, mivel ez a resze megszokhato, de igerni angliaban nagyon tudnak. Teljesiteni kevesbe.Rengeteg alkalommal hallottam mar azt hogy xy visszahiv, de jo ha 5 alkalommal tortent meg a 100-bol. Az allasokban ugy latom sok hasonlatossag van. Neha iszonyat feneket keritenek egy egyszeru allasnak, maskor meg... Amugy a mostani full time-os allasomat hasonlokeppen talaltam mint r0dg3cc. Ismeros szolt a fonoknek hogy vagyok (megjegyzem hogy az ismerosommel elotte ha 10 percet beszeltunk osszesen, azaz nem ismeros volt, csak mar tudtam a nevet) a fonok ugy ket het mulva fogta magat felhivott azzal hogy holnap reggel raerek-e. Termeszetesen raertem. Vegigdolgoztam a napot es csak a nap vegere jott be a fonok hogy felvegye az adataimat. Errol ennyit... A fene sem erti ezeket.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#493) PaladiN válasza Brogyi (#489) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Angliaban el nem bukhatsz, csak nem tettel meg mindent. Addig kell probalkozni amig ossze nem jon valami. Ehhez pedig csak kitartas es ido kell, na meg penz amig megtalaod az elso allast. Amugy ezert irtam mar sokszor es most is leirom hogy ugynokseggel gyertek ki es amikor mar van helyismeretetek akkor kell ujabb allas utan nezni. A masik lehetoseg ha valakinek a legeslegjobb segitsege van idekint. Azaz tud szallast biztositani, rengeteg ismerose van, es a penz sem gond. Minden mas esetben az elso tanacs lep eletbe.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#494) AMD Power válasza PaladiN (#492) üzenetére


AMD Power
titán

Paladin te hol vagy Angliába? Van MSN-d lenne egy pár kérdésem hozzád!?

(#495) r0dg3cc válasza PaladiN (#492) üzenetére


r0dg3cc
tag

persze tudom milyen az igergetes, targyalasban allok a fasziva de mellette keresek melot tovabbra is termeszetesen, tudom hogy az igergetes itt nagyon megy. de a faszi eddig komolyan adja elo. elvitt ebedelni belvarosban ilyen munkaebedre stb. sokminden kell neki weblab, wlan halozat etc. es az embere aki eddig csinalta hazament 1 evre gorogorszagba katonaskodni. nade majd meglatjuk :) amugy innen a kerobol mar 3an dolgoztak nala a barban szal nem annyira beszel melle :)

mennyire igaz a valosag?

(#496) PaladiN válasza AMD Power (#494) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Birminghamben. Msn: paladin_ai@hotmail.com
Mivel nem hasznalom tul surun igy elkepzelheto hogy nehez lesz elerned. Esetleg ha itt a forumon kerdezel akkor tudok ra valaszolni, avagy ha szemelyesebb akkor mailben a paladin_ai@freemail.hu-ra.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#497) PaladiN válasza r0dg3cc (#495) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Akkor szvsz az meg is lesz neked. Ilyen helyzetbol azert nem szoktak visszatancolni. Attol fuggetlenul jol teszed hogy tovabb keresel, elvegre ki tudja hogy mi akad a horogra.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#498) QuarK


QuarK
senior tag

Nah udvozlet!

Sajna nincs sok idom, h irjak, pont az egy oras session vegen gondoltam, h esetleg a ph-t is kiprobalhatom, ugyhogy kifejtem a gondomat, s megprobalok du. ujra bejonni a konyvtarba.

Tehat Leda tojasaitol majus elejen a csalad nagyon kozeli baratja kijott Angliaba, ezelott is vont mar kinnt 6 evet, szakacs a szakmaja. O ajanlotta fel, hogy jojjek utana, szol, ha lesz biztos allas. Majus vegen en is kijottem, volt nalam £150, es Nottinghamig kellett felmennem busszal. A munkahely jonak tunt, azt mondtak hamarosan megkotjuk a contractot, s el lesz intezve a National Insurance number is. A szakacs barat kozben eszak Wales-ben volt, egy Rhyl nevu tengerparti varosban dolgozott; Nottinghamben pedig egy masik magyar kezei ala kerultem. Aztan jottek a turpissagok, mert ez az emberke £400 kozvetitesi dijat kert el, amit 50esevel fizettem ki, es persze kesobb se lett semmifele szerzodes kotve, es az IN is AB12345... volt. A kezem meg volt kotve, edesanyamot rakkal kezelik otthon, tehat mast nem tudtam tenni, a kezhez kapott heti 185 fontbol 50 ment a fickonak, 50 magamnak, a tobbit meg kuldtem haza, h otthon is menjenek a dolgok. Majd 8 het utan mikor mar volt a zsebemben eleg penz, vettem telefont, felhivtam a szakacs baratot, aki azt mondta, jojjek el Rhylbe, van munka. Ugyhogy elutaztam, atmentunk egy nagyobb szallasba, ott letettuk a depozitot, es kifizettunk elore egy csomo hetet. Aztan biztos, ami biztos, megvettem a repulojegyet is, aug. 27-re, mert mar csak arra volt penz. Azota eltelt 2 het. Az elso heten a leendo munkahelyemre mentem, ahol kiderult, csupan egy csomo tobbi papir koze bekerul az en jelentkezesem is... Igy elindultam ezen a heten, hogy keressek valamit, de a legtobb interjun amikor kiterunk az Insurance szamra, egybol majd hivjuk, kuldjuk a levelet, stb. es persze semmi. Elmentem a Home Officeba, ott pedig azzal fogadtak, amig nincs munkahelyem, nem indithatom el az igenylest. Tehat eleg 22-es csapdajaban vagyok, itt nem igazan ismerek magyart meg senkit, elozo helyre nem mehetek vissza, raadasul a szakacs is allas nelkul lett, mert kiraktak a helyerol, ugyanis gay. Amit en is most tudtam meg. Tehat, tomoren: negy het mulva megy a gep, van 5 font a zsebemben, es most szombatig van szallas fizetve, s kaja a hutoben. Szerintetek?

Lejart az idom, du. meg megprobalok ujran netkozelbe kerulni.

barmilyen otlet jo

(#499) QuarK válasza QuarK (#498) üzenetére


QuarK
senior tag

nah most jutottam vissza a konyvtarba. amit meg hozza kell tennem, h kozep angol nyelvvizsgam van, es Szegeden tanulok szept.tol progtervmaton. a szakacs pasas kisse alkesz, igy az o segitsegere nem igazan szamithatok, egyedul pedig egy pottyet remenytelennek tunik a helyzetem. Az pedig eselytelen, h az otthoniak osszeszedjenek annyit, h en rogton visszarepuljek BP-re, tehat a cel, h valahogy ezt a maradek negy hetet tuleljem. s a gond akkor is adott, ha kapok munkat, mert egy jo hetet minimum akkor is ki kell huznom az elso fizuig... a lakasok atlag heti 50et kostalnak, s 15 font alatt nem igazan lehet kajalni, ahogy tapasztaltam... :(

szal nem tudom ki milyen tippel otlettel tud segiteni, hova forduljak, de egyelore ugy fest egyedul vok mint a kisujjam, es bar otthon biztosan var az egyetem, a szocosztondijak es a diakhitej, de ezt a negy hetet konkretan nem tudom, hol fogom kihuzni...

(#500) Brogyi


Brogyi
senior tag

Sajnos ugy latom tulertekeltem a tudasom a beszed teren.Pedig tavaly jartam 3-4 honapot suliba es mintha akkor ment volna.Csak magamra lehetek merges.Van meg egy kis idom,majd meglatom.Azt hittem majd ha lesz valami melo akkor beindul a nyelvem is.:O
Idaig amit igertek abbol nem sok jott be(semmi).Tul sokat vartam el a segitsegemtol.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.