Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) Azazello- válasza MegalodonS (#1700) üzenetére


Azazello-
senior tag

mabementem egy pc szervizbe megkerdezni, hogy mennyi egy notebooknal egy cpu cooler cserejenekszervizdija. 75font lenne+ az anyagkoltseg!!

rablo egy banda az tuti. es en a kulvarosban lakom, mennyi lenne ez egy dragabb helyen?! :F

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#1702) efge válasza Azazello- (#1701) üzenetére


efge
aktív tag

angliaban a szolgaltatas a draga, mocskosul. menj el majd fodraszhoz es sirni fogsz amikor kifizeted a hajvagas arat :D

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#1703) Azazello- válasza efge (#1702) üzenetére


Azazello-
senior tag

pont ma megyek fodraszhoz :)


tegnap fent voltunk londonban, tenyleg baromi szep varos, csak sajna keson mentunk, igy nem tudtunk mindent megnezni. majd legkozelebb :)

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#1704) MegalodonS válasza efge (#1702) üzenetére


MegalodonS
őstag

Ma voltam 10 Font vagas + a viz ! :D (benne volt a borravalo is)Edig ez vot a legolcsobb ;)

(#1705) El Bandy


El Bandy
csendes tag

Hello!

Kiadó szobánk lenne Beckenham-ban.
London-hoz közel. E hónap huszadikai beköltözéssel.
Érdekelne valakit?

(#1706) Azazello- válasza MegalodonS (#1704) üzenetére


Azazello-
senior tag

en nem jutottam el a fodraszig, de nezegettem az arakat. a kulvarosban egy venember 10font koruli osszegert van rovid hajat, a belvarosban egy egyszerubb szalonban 20fontot is elkernek ugyanezert. a noi frizurak arai pedig.... bezzeg par evvel ezelott ujpalotan volt egy kiscsaj, 400+jattert vagta a hajamat. melirral egyutt 1200 :)

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#1707) Bondi válasza Azazello- (#1706) üzenetére


Bondi
csendes tag

Hé! Brightonban van egy jó fodrászat, csak hat font a hajvágás (sorba is állnak ott rendesen). Legalábbis tavaly még annyi volt, azóta már Birminghamben vagyok. Utcaneveket nem tudok, de a nagy pláza/bevásárlóközpont mellett van, azon az utcán, ahol a Primark is. Majdnem szemben vele. Nem hinném, hogy bezárt volna. Annak idején mindig oda jártunk, az volt a legolcsóbb, amúgy arrafelé tényleg ilyen horribilis összegekért megy még a férfifodrászat is.
(Melír?? Ember, ennyire azért ne legyél brightoni! :)) Még jó, hogy írtad, barátnőd van. :)

Avagy a végső megoldás meg a D.I.Y.: a nullásgép az Argosban is olcsó... :)

(#1708) siriq válasza Bondi (#1707) üzenetére


siriq
őstag

Hali

Nna latom teged is csak itt lehet elerni. Pedig meg a telefonszamodat is tudom meg te is az enyemet:D . Ha valakit erdekel olcso es jo fodrasz itt Birminghamben akkor a Coventry Rd. menjen el. Ahogy a Morissons benzinkotat elhagyja a busz (57-57A-60) az elso megalonal leszalsz es tovabhalad az ember. Az elso saroknal balra fordulni majd 5 meter uta balra nezni. En meg nem birok aludni. Igaz holnap csak Du. 5 re megyek. Nna mi van veled? Nem is emlekszem mi volt mar a talin multkor.
szerk: Igaz sokat is ittam. Nem voltam mar bulizni egy jo ideje. Szoval ez mar kijart. Nna nemsokara lejon a film addig mar kitartok.

[Szerkesztve]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#1709) PaladiN válasza siriq (#1708) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Es akkor meg nem irtal arrol hogy e-mail is van, meg hogy a belvaros meretbol kifolyolag veletlenul is osszefuthatnatok... Amugy meg egy listat is csinatlam nektek, de arrafele se szokott jarni egyikotok sem... :W
Nah azert irkalhatnatok surubben is errefele. :U

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#1710) PaladiN


PaladiN
aktív tag

A kozvetito cegekkel kapcsolatban szeretnem leirni hogy nem mindig van igaza annak az embernek aki ''bemartja'' az illeto veget.
Ne ertsetek felre! Nincs ilyen cegem, es erdekemben sem all hogy megvedjem oket.
1. Azt viszont tudom hogy a szerzodesek, amik a hatterben vannak nem veletlenul nem nyilvanosak, tehat nem tudhatja a kivulallo hogy az illeto ceg mibol teremti elo a profitot!
2. Ismertem odakint egy olyan sracot aki olyan tehetseggel vagta sajat maga alatt a fat, hogy a munkahelyet semmilyen esetben sem tarthatta volna meg. Pedig arrol a helyrol nehezebb eljonni mint bekerulni!
3. Mivel mi, akik hallomasbol tudunk csak az esetrol, nem ismerjuk azokat a korulmenyeket ami miatt xy-t kitettek, igy en nem indulnek ki abbol hogy az itthoni ceg hibaja miatt kerult sor erre. Peldakent emlexem egy ifju holgy esetere, aki meg jelenleg is kint dolgozik. O szinten egy kozvetito segitsegevel kerult ki ev vege fele egy szallodaba. Januarban kezdodtek a gondok, ugyanis kezdtek keves munkat adni neki. Kevesebb emberre volt szukseg. Ez ment kb juniusig. Reszint talan rahatasomnak is koszonhetoen forditott egyet a dolgon es a sarkara allt. Odament a menedzserhez es beszelt vele hogy szeretne tobb munkat. Eloszor persze csak kis lepeseket sikerult elerni, de mivel ez a fordulat lepesre kesztette a holgyet, igy talalt masodallast is. A vege az lett hogy mindket munkahelyen fulltime allasra szerettek volna alkalmazni.
Mindenki a sajat szerencsejenek a kovacsa. Nem allitom hogy az ugynoksegek nem tehetnek arrol hogy rosszul kozvetitenek, de feltetelezem hogy az illeton is mulik egy kicsit a dolog.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#1711) Bondi


Bondi
csendes tag

Levlistából én is csináltam egy újat, ugye, hogy a technikai nehézségekre se foghassuk/foghassák rá a pangást, de hát annak se sok értelme lett. Mindegy. Arra gondoltam egyébként, hogy egy ingyenes fórumot kéne inkább regisztrálni valahol (freeforum.hu például), mert manapság inkább a fórumozáshoz vannak szokva az emberek.

Nem szoktam összefutni senkivel, mert a belvárosba én már csak véletlenszerűen megyek. Mióta dolgozom, kb. ahhoz van kedvem, hogy hazajöjjek és ne menjek sehova. Ahol leszállok a buszról, ott épp van egy italbolt, úgyhogy ilyen tekintetben sem erőltetem meg magam a kelleténél jobban. :)

A múltkori bulin meglepett, hogy MENNYIEN jöttünk össze. A központi könyvtár alatti Wetherspoons nemdohányzó részének a felét lefoglaltuk az összetolt asztalokkal. Egy rakat ismeretlen arcot is láttam a régi ismerősök mellett. Azért tűntem el úgy, mert mire bezárt a kocsma és nagy nehezen eldöntöttük, hogy merre induljunk, a délutántól folytatott bicepszgyakorlatoknak köszönhetően már egy hordó sör bennem volt (jobban mondva egy hordó sör alkoholtartalma), így csak megvártam az utolsó buszt hazafelé, és angolosan távoztam. :)

(#1712) Azazello-


Azazello-
senior tag

e-bayen kivul nem tud ajanlani valaki hasznalt kerekparboltot vag brighton es kornyeken vagy esetleg londonban? felmegyek ha kell, de szeretnek venne valami normalis cangat elfogadhato aron, nem 1500fontert... :)

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#1713) MegalodonS válasza Azazello- (#1712) üzenetére


MegalodonS
őstag

Argos!

En ott vettem a bringat 90Font volt !Meg voltam vele elegedve.Ma mar nem hasznalom!

(#1714) siriq válasza Azazello- (#1712) üzenetére


siriq
őstag

Sok mindenre jo nem csak brinkara. Allatalaban szamtech cuucok arait nezem.
[link]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#1715) efge


efge
aktív tag

latott vki jo/olcso repjegyet karacsony hetere? szilveszter elotti visszauttal (londonba)

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#1716) róland válasza efge (#1715) üzenetére


róland
veterán

Amennyiben kint karácsonyoznál: [link]

Dec. 23-ai odút és Dec 30-ai visszaút: 7.500,- és 2,53 Ft. Plusz reptéri illetékek. Indulás Sármellékről London Stansted reptérre, majd onnan vissza dec. 30-án.

[Szerkesztve]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1717) kraftxld válasza efge (#1715) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Skynál most van akció.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1718) róland válasza róland (#1716) üzenetére


róland
veterán

Mindennel együtt 16.106,06 Ft.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1719) efge válasza róland (#1716) üzenetére


efge
aktív tag

nem, nekem london-bp-london kellene. sajnos ebben az iranyban tobb mint 200 font...
skyeuropenal en nem latok akciot londonbol...
egyelore british airways vezet, 200 font alatt van nem sokkal...

de koszi a segitseget!

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#1720) kraftxld válasza efge (#1719) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Segment title
From: London, Gatwick N (LGW), Egyesült Királyság
To Budapest, Ferihegy 2A (BUD), Magyarország
Flight No. MA615
Departures at 2006. december 21. 18:50
Arrives at 22:25
Flight time 2:35
Meals:
Aircraft: Boeing 737-800
Segment title
From: Budapest, Ferihegy 2A (BUD), Magyarország
To London, Gatwick N (LGW), Egyesült Királyság
Flight No. MA612
Departures at 2006. december 26. 7:20
Arrives at 8:50
Flight time 2:30
Meals:
Aircraft: Boeing 737-600

Malév, Illetékkel GBP 184,2

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1721) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Melót keresek nyelvtudás nélkül. Bármilyen vidéki munkát ahol vannak magyarok. :)

(#1722) kraftxld válasza SzalaiG (#1721) üzenetére


kraftxld
nagyúr

www.gumtree.com?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1723) #47053824


#47053824
törölt tag

Üdv!
Érdekelne valakit dec 21-től dec 30ig egy double szoba, amiben az egyik hely kiadó? 60fontot kérnék, mert én megyek haza. Az egész házban magyarok vannak, diplomások, mindenki jó fej.
Köszi

(#1724) kraftxld válasza #47053824 (#1723) üzenetére


kraftxld
nagyúr

És hol? :D
Nem mindegy, hogy mondjuk a Highlands közepén egy tanyán van az a két szoba mindentől távol, vagy mondjuk London közepén :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1725) #47053824 válasza kraftxld (#1724) üzenetére


#47053824
törölt tag

Tényleg, az lemaradt.
Szóval a Manor House-Turnpike Lane metró megálló között, 3-as zóna. Harringay,Tottanham környéke.
És 1 fő részére.

(#1726) Azazello-


Azazello-
senior tag

meg tudja nekem valaki mondani pontosan, hogy nekem unios allamplogarkent szuksegem van e work permit-re?

mert 10 emberbol 5 ezt, a masik 5 pedig at mondja...

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#1727) PaladiN válasza Azazello- (#1726) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Visszatértem! :) Csak azt tudnám hogy miért tartott ez ilyen hosszú ideig... :W
Úniós állampolgárként ''szükséged'' van work permit-re, de pusztán regisztrációs célzattal, és azt sem ellenőrzi senki. Annyi van hogy elvileg ha hivatalosan dolgozol valahol akkor kell igényelni. Amennyiben valamelyik angol munkaadó azzal akarna elzavarni hogy enélkül nem alkalmaz, akkor az xar ügy, mivel egy angolt nehezen győzöl meg arról hogy téged w permit nélkül is alkalmazhat, és azt elegendő akkor igényelni amikor már ott dolgozol nála.
Viszont w permitet csak akkor igényelhetsz ha már van munkahelyed, mivel ez egyfajta regisztráció, hogy te ott dolgozol. Próbáld meg elmagyarázni, aki meg nem hisz neked az menjen a job centre-be és kérdezzen egy hozzáértőt, aki még válaszolni is hajlandó. Nekünk az elején volt ebből pár körünk, ha visszaolvasol a legelejéből akkor magad is olvashatod.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#1728) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Az elinduláshoz kell legalább fél misi, egy minimum középfokú angol és nagy adag szerencse? Mi a minimum amivel érdemes kimenni?

(#1729) PaladiN válasza SzalaiG (#1728) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Amennyiben kint akarsz munkát keresni és nem beszéled a nyelvet akkor még kevés is lehet a fél misi. Viszont tekintettel arra, hogy egyre több az új bevándorló, nagyon melegen javaslom, hogy egy középfokú angoltudás nélkül ne is gondolkodjon senki ilyesmiben. Könnyen megy a pénz odakint ha nincsenek megfelelő kapcsolatai, targyi ismeretei az embernek. Apró észrevétel hogy angliában szeptemberben lódul meg a munkaerőpiac, és nagyjából karácsonyig tart a kánaán. Ebben az időszakban az észrevételeim szerint nagyon könnyű volt munkát találni. Utána viszont nehéz volt megtartani a munkát, azaz az elégséges óraszámot.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#1730) Azazello- válasza PaladiN (#1727) üzenetére


Azazello-
senior tag

nem ez a problema.

egy ''kedves'' ismerosom azzal fenyegetozik, hogy feljelent a hatosagoknal, hogy w permit nelkul illegalisan dolgozom az orszagban.

megkerdeztem mar a magyar nagykovetseget is, azt mondtak nincs ra szuksegem, de a work permit nyomtatvanyon megis szerepel magyarorszag.

es ez az aktualis formula, nem valami regebbi...

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#1731) Azazello- válasza SzalaiG (#1728) üzenetére


Azazello-
senior tag

en a baratnommel egyutt jottem ki, ismeros segitsegevel, igy elegendo volt kettonknek olyan 350.000ft, de ez el is ment szepen kb 1 honap alatt. szal ha nem sikerult volna munkat talalnunk rogton az elejen, akkor azert szarban lettunk volna...

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#1732) PaladiN válasza Azazello- (#1730) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Akkor nagyon egyszerű a történet. Ha ez a munka amit csinálsz hivatalos, akkor bemész a jobcentre-be és igényelsz egy w permitet.
Abban igaza van az ismerősödnek hogy minimum egy ejnye-bejnye jár azért ha valaki feljelent azzal hogy nem csináltattad meg a w permitedet azután hogy munkát kaptál, de azt azért nehezen tudom elképzelni hogy komolyabb bajod lehetne belőle. Midenesetre ha ennyire ''jót'' akar neked valaki akkor érdemes megcsináltatni, elvégre némi pénzbe, meg egy kevés időbe telik.
Sajan arra nézve ötletem sincs, hogy pontosan mire, milyen célból kell megcsináltatni, de azt tudom hogy angliában vállalt munkákat az első munkavállalástól számítva egy évig vag yköteles ''bejelenteni'', azaz a jobcentre-ben w permitet igényelni, ill. munkahelyváltozás esetén a változásról a hatóságot értesíteni.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#1733) Azazello- válasza PaladiN (#1732) üzenetére


Azazello-
senior tag

a munkabaallastol szamitott egy honap elvileg a hatarido, es az a kis penz pedig 70 font...

mintha a fogamat huznak :U

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#1734) SzalaiG válasza PaladiN (#1729) üzenetére


SzalaiG
addikt

:((( :(( :(

Akkor tanulok tovább ezerrel... :(((

(#1735) PaladiN válasza Azazello- (#1733) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Erről a határidőről nemttam. Nekem pl azt hiszem hogy jelentősen több volt mint egy hónap... Viszont azt is figyelembe véve hogy mennyire nem veszik komolyan a külföldről érkezett munkavállalók jogait, értve ez alatt az esetleges törvénytelenségekre adott első válaszokat, miszerint ''várja meg amíg megtörténik az inzultus, lépjen ki és a bizonyítékokkal keressen fel egy ügyvédet'', szal ezeket alapul véve kevéske büntetésre számítanék. Viszont az is igaz hogy angliában ígérni azt nagyon tudnak, és ki tudja, lehet hogy ezen a téren ha az államiak teljesítenek akkor ott nem csak ígéretek hangzanak el. :(
A 70 pound meg egy egyszeri kiadás. Ha van munkád akkor ki lehet gazdálkodni, nekem legalábbis nem okozott fejfájást. Csak a szállásért 350-400-at kellett havonta kidobni. :U

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#1736) PaladiN válasza SzalaiG (#1734) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Bizonyítékul szolgálhat a mostani svéd példa a kisebbségekkel. Akik nem beszélnek semmilyen nyelvet azok már haza is jöttek...
Bocsesz a rossz hírért, de szerintem te jársz jobban azzal ha egy-két hónap után nem kell hazakullognod a vereség ízével a szádban.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#1737) Bondi


Bondi
csendes tag

Csak egy kis kiegészítés, hogy a szó szoros értelmében nem „work permit”, ugyanis az EU-tagoknak nem kell engedély az Angliában való robotoláshoz. A Worker Registration Scheme-et inkább a feketemunka ellen léptették életbe. (Kb. annyi értelme is van.) A többi viszont igaz, egy évig vagy köteles regisztrálni, max. egy hónap megszakítás lehet eközben, illetve elvileg a munkába állástól számított egy hónapon belül regisztrálnod kell magad. A WorkingInTheUK honlapján részletesen leírnak mindent, az aktuális igénylőlapot is le lehet tölteni stb., lásd [link]

Amúgy meg igaz, teljesen a saját felelősséged az egész – ha a főnök nem pattog miatta, akkor nyugodtan elvagy nélküle (mivel ha nem svarc, akkor ugye a munkahely szépen vonogatja lefele a fizudból az adót). Nekem mondjuk a munkahelyemen ugráltattak miatta, plusz az NI-szám volt a másik, de csak ásítottam egyet, hogy persze, igen, „törvénytelenül dolgozok akkor itt meg minden”, ha nincs meg a WRS-be a regisztrációm, szóval szépen lefénymásolgattam nekik sorban az NI-interjúra való visszaigazolásomat is (mivel, ugye, NI-számot is csak akkor igényelhetsz, ha már van munkahelyed, úgyhogy ez volt az első dolgom), meg a WRS-űrlapomat is, amit kitöltöttem és elküldtem a belügynek -- aztán meg így tovább tyúklépésben, amikor megvolt az NI-interjú időpontja, akkor is ment a levélről a fénymásolat, aztán meg amikor az interjú, akkor is (ott adtak egy igazolólapot, hogy részt vettem, gyön mán az a szám), és a WRS-ről is kapsz egy visszaigazoló levelet, hogy megkapták a regisztrációs kérelmedet satöbbi, azt is beadod a melóhelyen a személyzetiseknek fénymásolatban, aztán nem pattognak az ilyen hülyeségeken. Ha meg megvan az NI-szám, akkor leadod nekik, a WRS-ről meg külön küldenek neked is egy kártyát, meg a munkahelynek is egy fecnit X időn belül, úgyhogy azzal nem kell utána törődni (ez utóbbi kb. két hónap, mire megjön, a visszaigazoló levélen írják – nekem pl. nem is jött meg a saját regisztrációs kártyám, de szerencsére a munkahelynek szóló papír igen, az a lényeg; az NI-szám pedig az interjú után megvolt kb. három héten belül).

(#1738) Bondi


Bondi
csendes tag

Hú, bocs, ez most kissé talán tömör volt. Remélem, azért érthető. :) A lényeg, hogy a kezdésnél szemét sok papírmunka van, ha legális munkavállaló akarsz itt lenni, és tényleg oda kell figyelni, mert az angol bürokrácia még a kommunistánál is rosszabb, mert ugye itt még megkenni se tudsz senkit a gyorsabb ügyintézés érdekében, lévén teljesen személytelen az egész. :)

(#1739) SzalaiG válasza PaladiN (#1736) üzenetére


SzalaiG
addikt

Ha sikerül kimennem, akkor nem jövök haza. Never! Inkább megdöglöm, de vissza nem jövök.

(#1740) PaladiN válasza SzalaiG (#1739) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Sohase mond hogy soha! :)
Te tudod... Van egy ismerősöm aki egyszer régen azt mondta nekem hogy nem a hellyel van a baj, hanem a személlyel. Ezt én akkor nagyon zokon, magamra vettem. Aztán megjártam Angliát és visszajöttem Mo-ra és itthon is éltem.
Most már én is látom hogy nem feltétlenül volt igazam. Előfordulhat hogy valakinek az ottani élet jobban bejön, de ezt előre nem lehet látni, és erősen szubjektív.
Itthon is vannak nehéz dolgok, mint ahogy odakint is. Tény hogy a pénz ugyanazért a munáért odakint jobb, vagy legalábbis jobb lehet. De azt is tudom hogy odakint annyira rá voltam kényszerítve dolgokra, mint pl a munkakeresés, hogy nem is említeném egy napon az itthoni viszonyokkal. Ma már inkább azt mondanám hogy más az élet itt és ott, de ez nem jelenti azt hogy job vagy rosszabb lenne. Mindkét oldalon számos pozitív és negatív dolgot fel tudok hozni. Ezzel alighanem mindenki így van, így lesz.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#1741) atirag válasza PaladiN (#1) üzenetére


atirag
őstag

Olyan kérdésem lenne a tapasztalt emberkékhez,hogy ki hogy szokta hazavinni a pénzt.Mármint,hogy a legjobb az átváltás vagy utalás vagy akármi.Mert simán vihetném a fontot és váltathatnám be de ott csak a vételi ár van és az most elég alacsony.
Ha van valakinek tapasztalata attol szivesen várom a tanácsokat.
Köszönöm.

(#1742) PaladiN válasza atirag (#1741) üzenetére


PaladiN
aktív tag

A legjobb ha van egy közeli ismerősöd, aki rendelkezik olyan lehetőséggel, mondjuk a munkájából adódóan hogy középárfolyamon, vagy esetleg mégjobban tud váltani. Másik lehetőség hogy olyan nagyobb számú társaságot látogatsz ahol előfordul hogy külföldre mennek ien-oan okoból kifolyólag az emberek és szükségük van arra a valutára ami neked van. Egyéb lehetőségeket is fel lehet hozni, de nekem a tapasztalataim csak eddig terjedtek. Értelemszerűen lehet utcán is váltani, meg bankban is. Ha egy kicsit utánaszámolsz akkor rájössz hogy túl sokat nem érdemes ezen görcsölni, mivel keveset nyerhetsz a befektetett munkához képest, hacsak nem egy lakás árát vagy mégtöbbet akarsz behozni.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#1743) Azazello- válasza atirag (#1741) üzenetére


Azazello-
senior tag

nekem van otthon az otp forint szamlam melle egy deviza szamlam, igy sikerula legjobban valtatni... aszem :)

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#1744) atirag


atirag
őstag

Köszönöm a segitséget.Majd kiderül melyik a legjobb.

(#1745) NoLF


NoLF
addikt

hojj!

január 4én repülök Angliába, Londontól 80kmre északkeletre egy kisvárosban, Braintree-ben fogok dolgozni egy olasz étteremben mint felszolgáló. minden le van zsírozva, szerződést kötöttünk, minimum egy évre de inkább hosszabb távra szeretnének alkalmazni, a próbaidőm 1 hónap. kezdő fizetésem heti 200 font lesz (bruttó) + a jatt, heti 50 fontomba fog kerülni egy szoba a staff houseban, a kaját meló közben ingyen kapom (heti 5,5 nap meló, hétfő szünnap, többi nap 10.30tól du 3ig és este 6tól este 11ig van meló, egy fél nap még szabad a héten). ha jól sejtem 20% az adó az én esetemben, tehát olyan 600 fontot fogok kézbekapni + a borravaló, de a borravaló és az accomodation sejtésem szerint kiüti egymást, tehát ezzel a pénzzel gazdálkodhatok majd, gonolom olyan havi 400 fontot ebből félre tudok rakni, mert konkrétan túl sok mindenre nem kell majd költenem. a szobámba mihamarabb bevezettetem majd a netet, ahogy nézegettem 2mbit olyan 15 fontért van havonta, az egyáltalán nem vészes. a repülőjegyem már megvan, január 4én indulok, stanstedben landolok majd ami ~30 kmre van a kisvárostól ahova mennem kell, oda a reptérről majd busszal megyek és a munkáltató már várni fog. laptopom van, itthon mindent elrendeztem, nincs semmi ami visszatartana (család nehezen tudomásul vette hogy itthon már nincs maradásom) nem tervezek hazajönni, de nem tervezek végleg kint maradni sem, majd lesz valahogy, attól függ hogy jön be az élet.

akinek van vmi észrevétele, javaslata, tippje vagy tanácsa, írjon bátran.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#1746) SzalaiG válasza NoLF (#1745) üzenetére


SzalaiG
addikt

Egy kalappal. Minden jót! :)

(#1747) PaladiN válasza NoLF (#1745) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Elolvastad a fórumot mielőtt végigcsináltad volna? Csak mivel abszolut jól csináltad a dolgokat. Így kell csinálni.
Igazából kérdéseim lennének a részletekkel kapcsolatban. Mégpedig hogy ügynökség segítségével találtad a melót? Mennyire beszélsz angolul? Hogy készültél fel arra hogyha valahol valami átverés, avagy félreértés áldozatává válsz? Mennyi pénzt viszel magaddal vésztartaléknak?

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#1748) tiv83us válasza NoLF (#1745) üzenetére


tiv83us
veterán

En dolgoztam Angliaban tugy fel eve ket honapig pincerkent. Jattra a britisektol ne nagyon szamits.../Max 4-5 Font naponta.../

ui: Ez valami bevett szokas lehet odaat, hogy nem jattolnak, mivel itt az USA-ban sem...

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#1749) Azazello- válasza tiv83us (#1748) üzenetére


Azazello-
senior tag

ilyen 4font/fo amit szetosztanak egy dupla muszak utan. esetleg pentek-szombat kicsit tobb. soher szarhazi banda ez :D

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#1750) tiv83us válasza Azazello- (#1749) üzenetére


tiv83us
veterán

Igen errol beszelek. A nagyobb baj, hogy mi, akik itt javareszt jattbol elunk /pl en, mint hotel Van sofor/, kifejezetten irritalo. /Hal' Istennek ritkan fordulnak meg erre, de ha igen, akkor ropkodnek a ''fuckin' son of a bitch'' -ek a tip-es allasokban dolgozoktol :)/ Az angol pincerek gondolom mar hozzaszoktak ahhoz, hogy ilyen soher banda a britis nep...

#1751: London egy mas teszta, a vilag legdragabb varosa, ne csodalkozz, hogy egy szelet kajbasz ket fontba kerul... /Mondjuk nemtudom mirefel, a londoniak meg arra sem kepesek, hogy eleg szemetest elhelyezzenek az utcakon/metro allomasokon, ugy kellett neha 10 percekig cirkalnom, hogy ne az utcara b*sszam ki a szarjaimat.../.

Always Outnumbered, Never Outgunned

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.