Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) nilrem válasza PaladiN (#150) üzenetére


nilrem
tag

Tortenelem foldrajz stb... tudasuk elegge a zero fele konvertal. Specifikusan amivel foglalkoznak az tudjak jol. Nyugati neveltetes szemlelete. 2 honap kintlet utan tobb angol varat tudtam felsorolni, mint az aki ott elt 50 evet.
Legdurvabb az volt kozvelemenykutato faggatja a turistakat Londonban:
-Honnan jottetek
-Magyarorszagrol
-Az Hollandia melyik reszen van?
no comment.

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#152) tildy válasza PaladiN (#144) üzenetére


tildy
nagyúr

Ment neked válaszlevél.
Egyedül mennék, de akkro gyorsan intézni kell, emrt nagyon el fog fogynia pénzem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#153) Goose-T válasza PaladiN (#144) üzenetére


Goose-T
veterán

Szerinted hogy tudnék Angliában elhelyezkedni a szakmámban (informatikus, főleg adatbázis- és szoftverfejlesztés irány)? Az internetes módszer eléggé nulla. Egész jó szakmai hátterem van, multicégnél dolgozom fejlesztőként. Voltam kint a HP-nél Angliában 3 hetet, egy új termék próbagyártásához biztosítottam IT hátteret, van ott pár ember, akivel napi munkakapcsolatban vagyok, tudnának referenciát szolgáltatni.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#154) PaladiN válasza tildy (#152) üzenetére


PaladiN
aktív tag

En csak egyet kaptam. :(
Legyszi akkor kuld el a masik cimre is, hatha az megerkezik.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#155) PaladiN válasza Goose-T (#153) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Akkor a valaszom benne rejlik a kerdesedben, meghozza hogy kerdezd meg az itteni kapcsolataidat hogy tudnanak-e segiteni, mivel annal jobbat nem hiszem hogy tudnal csinalni. En ugy tudom hogy angliaban elegge teli van a piac informatikusbol. En meg sem probaltam, mivel egy haverom dolgozott itt es o lebeszelt rola, meg amugy is kevesnek erzem az angolomat ahhoz hogy valami hasonloval probalkozzak.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#156) PaladiN válasza tildy (#152) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Ez mindenkire vonatkozik:
Ha ki akartok jonni egyedul, munkakozvetito nelkul, akkor erdemes legalabb £1000/fovel szamolni. A masik lehetoseg hogy legalabb egy olyan ismeros kell akinek (ha gaz van) a nyakan el lehet logni minimum egy honapot.
Sztem Tildy ha nagy a gaz akkor lehet megoldast talalni, de en nem mernem azt leirni hogy legy nyugodt es gyere, mert ez nem szaz szazalek. A levelemben kitertem ra hogy miert.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#157) PaladiN


PaladiN
aktív tag

Majd elfelejtettem! Ma voltam az insurance number interjun.
Aki esetleg mar volt ien interjun az remelem megerositi azon velemenyemet hogy egy viccparade es egy ovodasoknak valo tesztlap kevereke az egesz.
Ha kb annyit el tudsz mondani magadrol hogy honnan jottel, meg hasonlok, akkor semmi gondot nem fog jelenteni. Egyebkent pedig azok, akik nem eleg biztosak a tudasukban kerhetik azt hogy menjen veluk egy segito (ez legalis). Azaz ha nem tudsz egy budos kukkot sem akkor is megkaphatod a NI-t ha elkiser valaki aki HELYETTED beszel. Amugy ha ilyesmivel talakoztok akkor erdemes minden papirt elvinned (utlevel, magyar szemelyi, jogsi, student card, alberleti szerzodes, stb) annal kevesebbet kerdeznek.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#158) Sil_ver


Sil_ver
csendes tag

Ha esetleg valaki repülésre adja a fejét Sky europe repjegyek ittBővebben: link

(#159) badbrother


badbrother
aktív tag

Èn éppen Bécsben kezdtem új munkába, igaz nekem sokkal jobb dolgom van, mert tuti volt a munkahely ahova jöttem. Angolul tudok, itt ez még elmegy, de vannak néhányan, akik bár tudnak, mégsem beszélnek angolul, úgyhogy mindenképpen gyorsan meg kell tanulnom németül kommunikálni.
Itt is vannak furcsaságok, pld. amíg nincs bejelentett lakcimem addig nem adnak a bankban számlát, pedig az kell ahhoz hogy a munkabéremet utalhassák, tehát addig nem vesznek fel hivatalosan.
Mekkora baromság. Igaz nem kerül nagy nehézségbe bejelentett lakimigazolást szerezni, de azért mégis.

(#160) gregorik


gregorik
senior tag

egy kérdés: angol bölcsész PhD-vel (vagyis doktorként) kb milyen esélyeim lehetnek kint? (egyetem, kutatás, mosogatás : )


még nem doktoráltam, és ha kiderül, hogy nem érdemes, nem is fogok, mert nagy meló : )

(#161) nilrem válasza gregorik (#160) üzenetére


nilrem
tag

Helyedben szinkrontolmacskodnek egy valag penzer itthon.

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#162) Shy válasza PaladiN (#157) üzenetére


Shy
tag

A tömegközlekedésen kívűl, van valami alternatív olcsó megoldás a közlekedésre? Pl bicigli,kismotor ilyesmik... Mivel a tömegközlekedés baromi drága... Te hogy oldod meg?

Kell, vagy rakom el?!

(#163) PaladiN válasza gregorik (#160) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Sajna en ebben nem fogok tudni segiteni, mivel semmi ralatasom a teruletre. Azt konkreten tudom (de azt hiszem ezt majd mindenki tudja) hogy az orvosokat itt ugy szipkazzak hogy orom nezni. Viszont a bolcseszet mar mas tema. :(

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#164) PaladiN válasza Shy (#162) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Az elejen mi gzalogoltunk, de azt nem lehet sokaig csinalni. Birminghamben konkretan nem nagyon lehet biccelni, mivel a soforok megnezik a jegyet vagy berletet, es ha nem stimmel akkor nem engednek fel. Az alternativ lehetosegek adottak, es a tavolsagok sem tul veszelyesek(pl bringaval), de grakran eros szel a -2-vel meg a magas paratartalommal engem megfontolasra biztatna. A baratnom kezet egy kicsit megcsipte a fagy, mivel nem figyelt elegge es nem vett kesztyut... :(
Egyebkent meg valoban draga. :(
Nekem nincs jobb otletem, ill a student berlet (kb havi £24)
Valoszinuleg kulonben muszaly lesz autot vennem, bar nem akarok, de egyszeruen iszonyat nehez kiszamitani a kozlekedest. Szamomra is erthetetlen de szerintem rosszabb mint otthon!

[Szerkesztve]

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#165) Shy válasza PaladiN (#164) üzenetére


Shy
tag

Akkor tömegközlekedsz végül is? A szállás+tömegközlekedés hány %át teszi ki a fizudnak? Ha nem vagyok túl tolakodó.

[Szerkesztve]

Kell, vagy rakom el?!

(#166) Shy válasza PaladiN (#164) üzenetére


Shy
tag

Hmm jahogy student bérlet az okosság. :U

Kell, vagy rakom el?!

(#167) Shy


Shy
tag

Azért faggatlak, mert nyáron valószínüleg kimegyünk a barátaimmal szerencsét próbálni, és ez a topic már most sokat segített ahogy visszaolvastam, mire is kell felkészülni.

Kell, vagy rakom el?!

(#168) PaladiN válasza Shy (#165) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Nem vagy :) Es igen, tomegkozlekedek egyelore. :(
A fizu itt egy keplekeny dolog. En meg nem talatam olyan melot ahol mindket fel egyet akart volna. Az alap fizu amit megkapsz ha heti 40 orat dolgozol oan 300 000.- Ft (£800)korul mozog havonta. (Hulyeseg atszamolni ha itt elsz!)
Enyit kap a baratnom.
En most olyan melora palyazok amivel ugy 400 000.-Ft (£1100) korul keresnek es nem lehetetlen hogy megkapom. (Most szerdan kell mennem eloszor)
A szallasunk fejenkent (rezsivel) ugy £200 korul van, emelle meg jon a berlet (most £40, de a kovetkezo honap mar £24) es a vegere marad a kaja, ami nekunk ugy £60-70 van fejenkent, de ez erosen hullamzo, mivel attol fugg hogy otthon tudunk-e kajalni.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#169) PaladiN válasza Shy (#167) üzenetére


PaladiN
aktív tag

En pedig pont ezert nyitottam a topicot... :)

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#170) nilrem válasza Shy (#166) üzenetére


nilrem
tag

Ha Londonba mesz akkor javaslom a Bus Pass-t egy hetre 9 penz korul van es a buszra villamosra jo. A metros berlet ott egy vagyon.

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#171) tildy


tildy
nagyúr

Paladin megérkezett a mailem?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#172) PaladiN válasza nilrem (#170) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Birminghamben ugyis csak egy metro van :(
Villamost szerintem az itteniek meg nem is lattak eletukben.
Ugyhogy itt marad a busz. De azt is ovatosan kell tanulmanyozni, ugyanis tobb fele busz megy ugyanabba az iranyba. Tegnap pl egy bizonyos helyre mentem (lenyegtelen hogy hova). Felszalltam az elso buszra ami odavitt. Szereny 70 perc mulva mar oda is ert. Visszafele megkerdeztem a helyiektol hogy melyikkel erdemes menni. Erdekes modon kb 22 perc mulva mar meg is erkeztem.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#173) PaladiN válasza tildy (#171) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Meg es valaszoltam is ra. :)

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#174) Shy válasza PaladiN (#173) üzenetére


Shy
tag

'' Ez mindenkire vonatkozik:
Ha ki akartok jonni egyedul, munkakozvetito nelkul, akkor erdemes legalabb £1000/fovel szamolni ''

Azért ez elég drámai összeg, biztos vagy ebben ennyit kellene vinni fejenként? Lehetetlen az hogy az első héten összekaprjak valami melót? Bármilyen melót elválallunk majd természetesen, gondolom a mekikbe van felvétel mindig nem? :DDD

Kell, vagy rakom el?!

(#175) eri válasza PaladiN (#1) üzenetére


eri
tag

Mennyire esős? Mert én a szar idő miatt riadok vissza tőle!

(_8(l) - The Simpsons

(#176) L@@-Yosh


L@@-Yosh
tag

Hi all!

miért van jobb oldalt a kormány?

Sztem AMD a tutti!

(#177) Fade_Away


Fade_Away
őstag

bokmárk

(#178) PaladiN válasza Shy (#174) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Nezd en a sajat tapasztalatomat irom le. Kiegesziteskent meg odateheted a vegere hogy ismeros nelkul. Ha lett volna egy olyan ismerosom mint amilyenek mostanaban kezdenek lenni, akkor nem lett volna szukseg arra a penzre, de nem volt. Kellett hozza bo egy honap. Hidd el hogy mindegyik utba eso helyre beadtuk a jelentkezesunket valogatas nelkul. Nem allitom hogy ha kijossz akkor lehetetlen munkat talalni egy-ket het alatt, de nekunk csak 1.5 honap alatt sikerult, pedig hajtottunk a munkaert minden hetkoznap, sot volt hogy meg hetvegen is. Amit mar elozoleg irtam itt a forumon, hogy itt nem divat azonnal behivni a delikvens munkavallalot 100%-ban igaz. A baratnomet egy honap eltelte utan kezdtek el paran hivogatni, pedig bedata a cv-jet kb 60 helyre, es masik 100 helyen pedig kitoltettek vele (meg velem is) jelentkezesi lapot.
JA!
Most hogy mar van munkank elarulhatom hogy mi fejenkent £800-al vagtunk neki es csak kicsin mulott nem kellett hazamennunk. Kb ugy meg ket het munka nelkul es alighanem elkezdtuk volna lefoglalni a repjegyet.
Jo mondjuk most mar csak azzal a segitseggel amit most tudok (pl nektek nyujtani :)) mar egy csomo dolgot kevesebb penzbol ki tudnek hozni, de nekunk nem volt ien segitsegunk, es nektek sem javaslom hogy kevesebbel induljatok el.
Javaslom hogy olvasd el figyelmesen azokat a reszeket amit a szallasrol irtam, es szamolj utana. Amikor ahhoz hogy bekoltozhess le kell raknod £5-600-ot es akkor meg nem vettel berletet meg kajat... Haaat te tudod.... :(

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#179) PaladiN válasza eri (#175) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Igazabol nem az eso ami a gaz, hanem a szel meg a paratartalom egyuttesen. Talan meg kevesebbet is esik mint otthon, meg sokszor meg ha esik is attol nem azol el, mivel csak epphogy szemerkel. Viszont a szel a paratartalommal vegyitve egy kegyetlen dolog tud lenni ha mondjuk melle -1-2 fok van. Egy kicsit nem figyelsz oda es akar meg is csiphet a fagy. Amugy egy negy eve itt elo magyartol hallottam hogy ilyen hideget meg nem tapasztalt itt. Ma mar egyebkent egesz elviselheto volt az elmult ket het atlagahoz kepest.
Egyszoval az eso miatt ne tord a fejed, mivel az itt nem jellemzo. Egy masik haveromtol hallottam, es ez iganak tunik, hogy nagyjabol minden nap van felhomentes resz es full beborult is. Itt a felhok kb 150 m-en kezdodnek es ugy 1000m a vege. Magyarorszagon ugy 1200-1500-nal kezdodnek. Ebbol kovetkezoen hogy ha itt ''felhos'' az eg az azt jelenti hogy a fejed majdhogynem beleer az alacsonyan szallo kodbe, mig a napos resz azt jelenti hogy egy kicsit arrebb vonult a kod.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#180) Shy válasza PaladiN (#178) üzenetére


Shy
tag

Hát ha kijutunk és tudsz majd helpet dobni, azt meghálálnánk :) Szállásra meg a terv az hogy diákszállásra megyünk majd mert állítólag létezik ilyen és az nem olyan drága mint ha lakást bérelnénk. De én hiszek neked , nem kételkedem az írásaidban.

Kell, vagy rakom el?!

(#181) Shy válasza PaladiN (#179) üzenetére


Shy
tag

Meg még egy kérdésem van, akikkel megyek ők nagyon jó angolosok, de nekem elég foghíjjas a tudásom ez mekkora hátrányt jelent nekem majd szerinted? De gondolom a mekibe, meg ha valami alantas melót ;] vállalok ahoz nem kell nagy nyelvtudás nem?

Kell, vagy rakom el?!

(#182) PaladiN válasza L@@-Yosh (#176) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Az hagyjan hogy miert van ott! DE miert van UGYANUGY jobbkezszabaly? :Y Komolyan nem ertem pedig agyaltam rajta rendesen. Es vajh a valto kiosztasa miert van ugyanugy mint nalunk? :F Es a pedalok? :F Arra gondoltam hogy csak ugy heccbol csinalhatjak. Ugyanakkor olyan autokkal jarnak hogy neha tisztessegtelennek erzem hogy ezeket az autokat utcan hasznaljak es nem egy magangyujtemenyben csucsulnek. De komolyan! Itt egy ferrarira meg csak ranezek, de nem szamit nagy dolognak. Bar hozzatennem hogy itt a csucs sportgepeket mezei autonak hasznaljak es nem csak vadzsiznak vele! Itt egy Lotus az holt termeszetes auto! Es akkor meg sorolhatnam napestig. Borzaszto! :O

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#183) PaladiN válasza Shy (#180) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Amit irok az sajat tapasztalat! Nem kizart hogy en meg csak igen kis reszet latom az egesznek. Az igyekezetem arra iranyul hogy nem kell felni ettol az orszagtol, mert bar vannak bunko emberek (elsosorban az angolok), meg van olyan burokracia hogy csak nnnnna, de azert ha egy kicsit ki tudod dugni a fejed a szarbol akkor nem is olyan rossz. Lehet penzt keresni, es nem am ugy mint otthon (az otthoni egesz szamu sokszorosa), meg lehet nyelvet tanulni, de nem am ugy mint otthon (ingyenes, de megis q jo) stb.
A diakszallast erdemes probalgatni, de itt talalkoztam ket magyarral, es az egyikuk osztondij nelkul jott ki es haaat egy csoppet draga az o diakszallasuk. Zarojelesen tennem hozza hogy mar most olcsobban lakunk mint az o diakszallasuk, es ugy nez ki hogy fogunk meg ezen is javitani.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#184) PaladiN válasza Shy (#181) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Nem, valoban nem kell HA felvesznek!
Kb 5-6 mekibe adtuk be a jelentkezesi lapunkat, de az eyikbol sem hivtak vissza... :((
Ja! A haverjaid is meg lesznek love eleinte a fullos angol tudasukkal, de rendesen. A baratnomnek kellett kb egy honap hogy belerazodjon az itteni nyelvertesbe.
De hogy ellenpeldaval is szolgaljak: lassan kezdem megszokni hogy itt szinte barmerre lehet talalkozni kifejezetten gyengen beszelo delikvensekkel. A felszolgalok kozul pl nem is ritka aki igy kerdez: What drink? A tobbit meg majd hozzagondolod.... es ez kb a szokincse 50%-a.
Az alantas melot elobb-utobb meg fogod kapni, de kerdes hogy meg fogod-e tudni becsulni. En pl 12 orat huztam le konyhai kisegitokent es kb 5 percet nem ultem le osszesen, de a 11 oraban meg azt kerdeztek hogy miert nem vagyok gyorsabb, meg hogy csinaljam mar mert nem erunk ra. Pedig a kezem vegig jart mint a gep. Eleg nehez volt megemeszteni, plane hogy az illeto csak ugraltatott es o kozben nem dolgozott.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#185) Shy válasza PaladiN (#184) üzenetére


Shy
tag

Azért ez elég szélsőséges példa :((( Azért olyan helyet szeretnék ahol emberként kezelnek.

Kell, vagy rakom el?!

(#186) PaladiN válasza Shy (#185) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Akkor lassan kezdhetsz hozzaszokni a gondolathoz. Nem mondom hogy ez van mindenhol, de ha angolokkal kell erintkezned akkor elore szolok hogy elofordulhat hogy nagyon bunkok lesznek. Eleinte meg azon gondolkodtam hogy elkuldom mindegyiket, de most mar csak tudomasul veszem ha ilyennel talakozom.
Valahol meg lehet erteni oket, bar akkor sem igy kellene hogy legyen, de ha magyaroszagon a ingyen osztogatnak a lakasokat ien oan meg amoan kulfoldi embereknek, es ez raadasul rengeteg kulfoldit vonzana az orszagba, akkor te sem lennel tul kedves egy idegennel, plane ha oan vaskalapos lennel mint az angolok altalaban. A legszomorubb az a resze az egesznek, hogy kijon ide egy magyar, hozzaszokik ehhez a mentalitashoz es ugyanezt adja tovabb egy magyar ''idegennek'' (mivel ien ismerosunk is van :(( )
Szal szerintem ne ezzel a reszevel foglalkozz, de erdemes tudni rola hogy ne erjen akkora meglepeteskent.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#187) Keitaro


Keitaro
addikt

jobbra :)

(#188) PaladiN válasza Keitaro (#187) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Ez mit jelent?:F

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#189) faster válasza PaladiN (#188) üzenetére


faster
nagyúr

Berakni a topik linkjét jobbra, az ''utolsó hozzászólásaim'' blokkba.

(#190) PaladiN


PaladiN
aktív tag

Amennyiben valaki nem ismerte volna:
Ha debit cardot szeretnetek angliaban (amivel mindenhol lehet fizetni), akkor azt kell csinalni hogy a sulibol kerni kell egy full time-os student igazolast (lehetseges hogy ehhez be kell iratkozni meg par kurzusra, de a debit card miatt erdemes lehet). Ezzel az igazolassal meg az utlevellel el kell menni egy bizonyos bankba (nem reklam ugyhogy akit erdekel az ugyis megkerdezni) es ott (szinten ferditeni kell a dolgokon) amikor azt kerdezik hogy miota vagy itt angliaban akkor azt kell hogy a vege legyen hogy minimum egy eve...

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#191) PaladiN


PaladiN
aktív tag

Tegnapelott talakoztam egy magyar sraccal aki egy hete erkezett £450-al a zsebeben. Most mar sajna csak £200 korul van neki (kifizette a szallasat egy honapra + deposit),de meg nincs munkaja. Szerintem ez az igazi batorsag es optimizmus. Amugy szakacskodna, de egyelore nem talal semmit. A sajnalatos es egyben tanulsagos a dologban hogy nem erdemes igy nekivagni, mivel lehet hogy harom-negy het mulva az utolso fillereibol kell hogy megvegye a hazafele szolo jegyet, vagy lehet hogy meg arra is kolcsont kell hogy felvegyen. Amit en tudtam melot sajna mar ''elkelt'', es most pillanatnyilag nem is tudok mast. Most egy kicsit rosszabb szelek fujnak. Az egyik magyar elvesztette a munkajat, mert ket szek kozott a foldre kerult. Raadasul egy masik ''uj'' lany is erkezett, akinek mar itt volt a baratja, de neki sincs munkaja.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#192) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Én éltem Londonban 2 évig. Életem legszarabb korszaka volt. Hihetetlen milyen faszok ezek a britek. Az a betondzsungel, ami engem ott fogadott, az az érdektelenség ami az emberekből sugárzott... pff. Én aki 8 évet éltem Helsinkiben, nem csoda, hogy második hazámnak Finnországot választottam. Soha többet nem kívánok oda menni.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#193) tildy válasza Vikthor (#192) üzenetére


tildy
nagyúr

Te vikthor te ilyen világjáró vagy?:F
Finnország , London?:F
Kész:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#194) gregorik válasza Vikthor (#192) üzenetére


gregorik
senior tag

second that. én kétszer voltam angliában, kétszer írországban, az írek sokkal barátságosabbak, befogadnak az otthonukba, jobban becsülik a magyarokat stb... ja és legalább annyi pénz van ott, mint angliában. szóval imho inkább Dublin környékére menjetek melózni.

(#195) fokukac válasza gregorik (#194) üzenetére


fokukac
nagyúr

egy főre eső GDP-ben Írország már 10 %-kal elhagyta az EU-átlagot, Angliát meg még többel... ;)

az egykori szegény kis írek... ;)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#196) gregorik válasza fokukac (#195) üzenetére


gregorik
senior tag

jaja.. írországban szinte senki se lakik lakásban, még a nyugdíjas tanárházaspárnak (akik befogadtak) is tellik családi házra..

(#197) #51736960


#51736960
törölt tag

Poén: van egy angoltanárom itt Pesten, Londonból származik a srác. Egyszerűen nem talált semmiféle munkát Angliában, ezért ideköltözött Mo-ra, és angoltanárként egész normális életszínvonalon él :)

(#198) PaladiN válasza #51736960 (#197) üzenetére


PaladiN
aktív tag

En is ismerek ien egyent, de azert aki itt angolkent, raadasul hianyagazatban nem talal munkat... :F

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#199) tildy válasza PaladiN (#198) üzenetére


tildy
nagyúr

Azt hiszem a dolog egyelőre lefújva.
Őgy döntöttem dolgozm itthon vagy egy évet, félrerakok egy kis pénzt és úgy indulok el.
LEhet hülye voltam , hogy amikor kiraktak a siemenstől nem indultam rögtön?(akkor volt 220E elrakott pénzem:O)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#200) kapcs-ford válasza Vikthor (#192) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Én is befordultam ott. ... azok a vakolatlan, igénytelen mindenhol sárgatéglás falak pedig ááááá :O:O:O
Maradtam spanyolban. :DDD

[Szerkesztve]

Aláírás

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.