Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) NoLF válasza Bondi (#1900) üzenetére


NoLF
addikt

itt délelőtt fél10kor már szórták a járdákat keményen, az utakat meg kora reggel. úgy látom it depends where you live.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#1902) Balinov válasza tildy (#1899) üzenetére


Balinov
félisten

üdv Tildy,
ha publikus,elárulnád a cég nevét,amin keresztül az agnliai melót szervezted?

üdv Mindenkinek,aki írt a Topikba.Nagyon szépen köszönök minden egyes hozzászólást,nagyon sokat tnaultam belőle,mivel rengeteg hasznos infót találtam itt,Tőletek.
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1903) tildy válasza Balinov (#1902) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha jobbra fenn rákeresel a topikok közt az anglia szóra, akkor a második link.;)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1904) Balinov válasza tildy (#1903) üzenetére


Balinov
félisten

üdv
Tildy,
pff.köszi,szégyenlem magam,hogy nem ugrott be.
végülis döntöttél,mész vagy maradsz? :U

1 kérdés lemaradt: ez a KG Intl. mennyire volt korrekt a véleményed szerint?
Balinov

[Szerkesztve]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1905) gregorik válasza Bondi (#1892) üzenetére


gregorik
senior tag

tán furcsán hangzik, de tudnál írni részletesen a mosogatós meló menetéről, a mindennapi rutinról, netán 1-2 munkatársról is? írok egy regényt, s az egyik szereplő mosogatónak megy (Dublinban) :DD. segítenél vele.


[Szerkesztve]

(#1906) tildy válasza Balinov (#1904) üzenetére


tildy
nagyúr

Nagyon korrekteknek tartom őket. MEgfelelő tájékoztatás, nuku lehúzás. Még nem döntöttem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1907) Balinov válasza tildy (#1906) üzenetére


Balinov
félisten

Hmm..köszi az infót,Tildy!

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1908) Bondi válasza NoLF (#1901) üzenetére


Bondi
csendes tag

itt délelőtt fél10kor már szórták a járdákat keményen, az utakat meg kora reggel. úgy látom it depends where you live.
Anglia második legnagyobb városában, szóval no comment...

(#1909) Bondi válasza gregorik (#1905) üzenetére


Bondi
csendes tag

Persze, szívesen. Mennyire részletesen kell? Visszatérek majd rá, ha lesz egy kicsivel több időm.

(#1910) gregorik válasza Bondi (#1909) üzenetére


gregorik
senior tag

amilyen részletesen jön. köszi.

(#1911) Balinov


Balinov
félisten

üdv,

azoktól,akik perpillanat is kint vannak kérdezném,hogy mostanság mennyire telített a munkapiac külföldi kubikusokkal (pl. 2004-ben és azóta csatlakozott országbeliekkel,pölö lengyel barátaink)?

Köszi
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1912) Balinov


Balinov
félisten

Üdv hasonszőrű álláskeresők.
Nem emléxem,hogy a topik során említve lett volna az Origo álláskeresési melléklete,ország,szakma szerint kereshetően. Gumtree mellé ez sem rossz.[link]

Perpillanat innét a PH!-ról kik vannak kint? PaladiN,nem tervezed az újrakimenetelt?

Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1913) Aliz79


Aliz79
újonc

Sziasztok!
Biztos, buta kérdés lesz, :U , de azok,akik már kint vagytok, nem tudtok valami olyan közvetítő-céget, aki azért nem ver át oly nagyon? Akárhol próbálkozom, mindenhol x-ezer forintot fizessek be, aztán kapok egy információs csomagot (na ezt azért én sem veszem be, ugyanezeket az álláshirdetéseket a netről én is le tudom tölteni :(( ) vagy elég szépen indul, aztán a végén kibökik, hogy azért 50-60-70 ezer forint mégiscsak kell, ami ugyan nem ''közvetítői díj'', hisz törvényellenes, de hát azért ugye nem a két gyönyörű zöld szememért segítenek...bla-bla...
Vagy egyáltalán, keressek ügynökséget? Jelenleg ápoló vagyok, SOTE-n végeztem, tehát simán van végzettségem, csak a nyelvtudásomtól tartok...ezért először nem akarok mindjárt kórházat, csak valami carer melót...sz'al szerintetek van esélye az embernek ilyen álláshoz jutni, hogy csak kimegy és majd ott körbejárja azokat a címeket, amiket mondjuk itthon kigyűjtött vagy ilyesmi?
Vag ezt felejtsem el? :F :F

köszike :R

Az életben az a szép hogy bármi megtörténhet. A szar, hogy meg is történik.

(#1914) Bondi válasza Aliz79 (#1913) üzenetére


Bondi
csendes tag

Szia!

Ha jól emlékszem, itt föntebb említett egy-két ember magyar céget -- nem név szerint, hanem ''megbízhatóság'' szerint, tehát már itt vannak kint egy-egy otthoni cég révén. ''Információs csomagért'' tényleg ne adj pénzt, ez marhaság.

Közben eszembe jutott, hogy amikor még olvastam a külföldimunka.lap.hu fórumát, írogatott ott egy csaj egy cégtől, akik ápolókat kerestek Angliába.
Előkerestem:
Kornis Anna
akornis@cmart.co.hu
Vagy értelemszerűen lásd a www.cmart.co.hu honlapot, ott megvan a bp-i címük is.

Sőt: újabb hozzászólásaiban már másik cégtől írogat, ha jól látom:
www.multihands.com, illetve: anna@multihands.com
Szóval valszeg érdemesebb ezt próbálni. Itt már nemcsak ápolói meg hasonló melókat ajánlanak, hanem mindenfélét (repterektől kezdve bolti árufeltöltőig), illetve van egy tel.szám is: 0670/389-6449

Angoltudás viszont biztos kell, mert már a honlapok is angol nyelvűek, és jelentkezés után szerintem van egy telefonos vagy személyes interjú is, ahogy az normális cégek esetében lenni szokott (akik nem csak a markukat tartják az ''információs csomagjukért'').

Szerintem ha mindenképpen ápoló akarsz itt lenni, akkor otthonról próbálkozz. Megéri, mert legalább lesz némi angliai referenciád, ha utána tovább akarsz lépni. Mert pl. nem tetszik a hely, vagy rossz a fizetés, ilyesmi - vagy csak egyszerűen meglátod az újságban a hirdetéseket, hogy másutt jobb is van. Szimpla állami kórházba (NHS - National Health Service) szerintem nem is érdemes elmenni, mert lényegében ugyanolyan, mint otthon: kevés ember kevés pénzért robotol. Magánintézetekben, pl. idősek otthonában vagy ilyesmiben sokkal kényelmesebb az élet. :)

Illetve még annyit, hogy az ''angoltudás'' ne rémisszen el, elég alapfokon beszélni tudni. (Megérted, ha egy ember hozzád beszél, válaszolsz, ennyi. Tehát mint egy helyzetgyakorlaton angolórán).

[Szerkesztve]

(#1915) Bondi


Bondi
csendes tag

Ja, és én is megerősítem azt, amit Paladin már írt (talán többször is): ha itt van egy munkahelyed, tényleg valami elképzelhetetlenül nagy marhaságot kell csinálnod ahhoz, hogy kirúgjanak. Ha megszereztél egy munkát, akkor onnan általában te mész el önszántadból, nem pedig ''eltanácsolnak''. Ez természetesen nem azt jelenti, hogy bármit megcsinálhatsz, hanem azt, hogy itt először is nincs meg az a fojtogató munkahelyi légkör, hogy mindenki a kirúgástól retteg.

(#1916) Bondi válasza gregorik (#1910) üzenetére


Bondi
csendes tag

Remélem, határidő nincs. :) Majd próbálom összeütni, mert amint látod, eléggé grafomán alkat vagyok. :)

(#1917) PaladiN válasza Bondi (#1915) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Valamint kiegészítésként még annyit hozzátennék, hogy szintén le volt már írva, nem is egyszer, miszerint a kint munka nélkül eltöltött idő igen drága lehet. Régen azt tanácsolták nekem hogy minimum 500.000.- Ft-nyi pénzt vigyek ki. Ezt mi még meg is fejeltük egy kicsivel. Ketten együtt 1.6 M Ft-ot vittünk és volt olyan időpont amikor kettőnknek együtt 50 pound (18-20e Ft) volt a zsebünkben összesen! :Y
Nem kértünk kölcsön, de nem is baj. Talán pont ez kellett hogy meglóduljon a szekér.
Örök tanulságul szolgálhat viszont mások számára hogyha kevésbé beszéli a nyelvet akkor itthonról fix helyre menjen dolgozni. Az a 30-40-50e Ft még semmi is lehet ahhoz képest hogy mi mennyit vertünk el. Ha elkezd az ember számolni hogy 1.5 milla ''repült'' ki az ablakon mire egyikünknek lett melónk... Hááát aki így megy ki és így sikerül neki annak jól megszorítom a kezét! :DDD
Ugyanakkor nagyon fontos a jó közvetítő megtalálása, mivel sokat és nagyot lehet bukni ezen is. Szal csak figyelmesen azokkal a közvetítőkkel!

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#1918) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Hali!

Melyik a jobb - könnyebb? Írország vagy Anglia.

(#1919) mcpipy válasza Aliz79 (#1913) üzenetére


mcpipy
újonc

szia,
a noverkent dolgozashoz angliai regisztracio kell amihez ha jol tudom jan1tol IELTS 7.0 nyelvtudas kell.Minimum.Tajekoztatasul az angliai egyetemeken szoktak IELTS 5.5os szintet kerni.En mar tobb eve kint vagyok es mikor mar kijottem akkor is jol beszeltem,de ez nekem is nagy falat lenne.Aki okos volt meg jan1 elott elkezdte a regisztraciot arra meg nem vonatkozik.:(

A masik resze, hogy Angliaban tulkepzes van noverekbol,nehez noverkent allast talalni meg az angoloknak is.Nem egyet ismerek aki most vegzett az egyetemen, suli mellett dolgozott,tehat gyakorlata is van es mar fel eve keres munkat.
Mar elmultak Angliaban a szep idok.Aki a kapunyitaskor kijott az meg valogathatott a munkak kozul, most mar nehez melot talalni.Rengeteg lengyel van kint es ezenkivul mindenfele nacio.

A legnagyobb gond, hogy a lakasberles es a kozlekedes nagyon draga,egyre mennek fel a lakasarak,es mostanra az atlagos angol lakasar 200 000 font. Tajekoztatasul az angliai arakrol.
Tegyuk fel, hogy keresel 800 fontot havonta.
ha nem akarsz tomegszallason lakni es sajat 1szobas lakast berelsz min.500font,council tax(helyi ado,kotelezo)80-100 font,rezsi telen 100font,nyaron 50font,kozlekedes Londonban 100font,ha autot akarsz tartani a magas biztositasi arak miatt havi100font(taxdisc,MOT,biztositas),ha valami elromlik a kocsin (marpedig elfog, mert nem uj kocsit fogsz venni)80-100font.Kaja heti 20font(havi 90f.) ha ugyi vagy.
Emellett vedd szamitasba, hogy kijottel egy idegen orszagba ket boronddel.Fel kell epitened egy haztartast kellennek konyhai cuccok,vasalo,porszivo,tv,butorok.Plussz mivel lanybol vagy ruhak...Ezek hozzajonnek a havi kiadasaidhoz.

Ha ezeket szamitasba veszed a 800fontos atlagfizu pont eleg a rezsidre ha osszehuzod magad.Ha tulorazol akkor esetleg felre tudsz tenni.Ha tudsz tulorazni.Viszont ha tulorazol akkor atkapcsolsz dolgozok,alszok,dolgozok uzemmodba amit tul sokaig nem szoktak birni az emberek.

Ezeket azert irom le,mert nehez otthonrol tisztan latni, mert aki kint van probalja meggyozni az otthon levoket, hogy itt milyen jo es o milyen kiraly hogy kint el es probalja meggyozni sajat magat, hogy jol dontott.
A valosag az hogy az emberek 90%a hazamegy par ev utan.En ismerek olyanokat akik tuloraznak,1200 korul keresnek es e mellett anyagi gondjaik vannak,nullara jonnek ki es nem boldogabbak mint Magyarorszagon.
Persze vannak akiknek nincs mas valasztasuk,mert otthon se talalnak munkat.
A 2004es kapunyitas ota eltelt harom ev es nagyon sokan jottek ki azota foleg lengyelek es az allasok beteltek,az angoloknak meg eleguk van abbol hogy a sajat hazajukban nem talalnak munkat a kulfoldiek miatt es az olcso kulfoldi munkaero lenyomja a fizeteseket.
Most meg hogy januartol a roman es bulgar munkaero is megindult(bar kvotarendszer vonatkozik rajuk) ...Multkor jottem haza Magyarorszagrol es nagyon sok roman jott velem a repulon.
Ezzel egyutt nincs lehetetlen, csak keszulj fel ra ha ugy dontesz hogy kijossz, hogy nem lesz egyszeru.
Ha noverkent akarsz dolgozni kulfoldon akkor Amerika jobb valasztas, ott tenyleg noverhiany van.
Good Luck :R

(#1920) gregorik válasza SzalaiG (#1918) üzenetére


gregorik
senior tag

nyitottam régebben egy Írország-tapasztalatok topikot, bár eddig nem túl népszerű. sztem Írország az írek mentalitása, barátságossága miatt könnyebb, mint Anglia, de már az is telített piac.
mcpipy, nincs ír tapasztalatod?

(#1921) PaladiN válasza mcpipy (#1919) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Csak én érzem, vagy te tényleg pesszimista ember vagy?
Apróságok ugyan, de azért vannak eltérések...
1. Ki az aki egyedül bérel egy önálló lakást minimálbérből???? Álmodtál a ''luxusban minimálbérből'' című vígjátékról?
2. Mi köze a lakásáraknak ehhez az egészhez? :F MEllékesen részletfizetés ott is van. Méghozzá nem is olyan nagy rakat x mint itthon.
3. Nővérhiány tehát nincs. Érdekes hogy ezt mondod, mivel még manapság is működnek azok a cégek akik munkaerőt közvetítenek... Lásd Tildyt. Biztos nővérekből többen mentek mint kellett volna. :F (Apróság, de az angliai munkaerőpiacra kevésbé jellemző a statikusság. Aki megmarad az állásánál meg megérdemli hogy rosszul keres vele.)
4. Mióta 800 pound az átlagfizu??? Én egy szutyok állásban kerestem 1100 körül, pedig még kevesebbet is kaptam az angol melósoknál. Ha még kint maradok akkor kiharcoltam volna magamnak ugyanazt a bért... Tény hogy sok állásban minimálbérrel fizetnek, de hogy átlag lenne? :F
5. Magyarország és Anglia szembeállítása elég furán jön ki. Árak tekintetében Budapest erősen zárkózik felfelé, míg fizetések terén továbbra is jelentős a lemaradás. Ha belegondolok hogy mi lenne itthon ha 300e körül lenne a netto minimálbér.... :O Meg a terhes asszonyokat olyan módon támogatnák mint odakint... Hogy az egyebekről már ne is beszéljek, mint pl az állampolgársággal járó ''előjogokról''.
Szal mint Angliát megjárt ember én amondó vagyok, hogy aki hazajön az kevésbé a pénz miatt teszi, még ha az is szerepel a listán. Inkább az idegen dolgok, idegen környezet zavarja őket haza. Anyagliag Angliában igenis jobb életet lehet élni. Aki nem így érez, annak javaslom hogy nézzen egy kicsit körül a saját háza táján, ugyanis ott valami nem stimmel.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#1922) gregorik válasza PaladiN (#1921) üzenetére


gregorik
senior tag

''Anyagliag Angliában igenis jobb életet lehet élni. Aki nem így érez, annak javaslom hogy nézzen egy kicsit körül a saját háza táján, ugyanis ott valami nem stimmel.''


anno úgy emlékszem, végigolvastam az egész topikot, de most akkor nem világos: ha így érzel, miért jöttél vissza?
amúgy olyasmi dolgokban, mint klubbelépő, cigiárak stb., sose lesz itt olyan gáz a helyzet, mint UK-ben, ez is szempont.

(#1923) mcpipy válasza PaladiN (#1921) üzenetére


mcpipy
újonc

Hi,
Nem nem vagyok pesszimista csak irtam egy olyan hozzaszolast ami realistabb mint az atlag.
Ha kijossz minimalberrel kezdesz altalaban.Foleg az aki nem beszel jol angolul.
A lakasaraknak ahhoz van koze,hogy mivel magasak sokat kell dolgoznod, hogy ki tudd fizetni a kerod.Lehet hogy van reszletfizetes, de mivel egy egyszobas lakas ara is 100ezer font korul mozog szamolj utana, hogy havonta mennyit kell torlesztened,plussz a beugro deposit a banknak es az ugyvedi koltsegek,stamp duty elviszi a 7%at a lakas teljes ertekenek.Ezt egy osszegben elore cashben ki kell pengetned.ez 10ezer font kezdetnek.Szerinted ezt melyik magyar tudja kipengetni?Aztan a havi torlesztoreszletek 25evig.Persze itt is van reszletfizetes. ;]

A noverekkel kapcsolatban pedig nem azert van sok nover es keves munka mert annyi magyar ment ki ezt nem mondtam,hanem mert a vilag minden tajarol jottek noverek plussz az angol allam tamogatta a noverkepzest,mert meg par eve noverhiany volt.De most mar nincs.Hidd el nekem,en Angliaban vagyok,egyetemre jarok es ismerek olyanokat akik nurse szakra jartak es fel eve keresnek munkat.Pedig angolok.Az hogy munkaerot kozvetito cegek vannak az igaz,sot mindig lesznek mert jo penz es nincs felelosseg.(Tildy szerintem amugy nem novernek megy).
Arra pedig, hogy a legtobb ember hazamegy te is pelda vagy.400ezer forintot kerestel,megis visszamentel.En nem azt mondtam, hogy az emberek a penz miatt mennek haza,hanem hogy hazamennek.Annak ellenere.
Segito szandekkal irtam,hogy realisan lasson mielott kijon.Irhattam volna szepeket is,de inkabb rosszabbat irjak es felkeszulten jojjon ki mint hogy rozsaszinben lasson belefeccoljon egy csomo penzt es belebukjon.
Az utolso par honapban nem egy embert lattam aki kijott es aztan sok penz elvesztese utan hazament munka es penz nelkul.
Ennek ellenere vannak emberek akiknek megeri kijonni.Irtam ezt korabban is.Peldaul ha otthon sincs munkad akkor nem veszithetsz semmit.Vagy ha olyan kepesitesed van amibol itt hiany van.
Uff. :R


(#1924) gregorik válasza mcpipy (#1923) üzenetére


gregorik
senior tag

mindezek után leírhatnád a történetedet :), hogyan mentél ki évekkel ezelőtt, milyen körülmények közt élsz ott, melyik uni-ra jársz, miből élsz, engem legalábbis érdekelne. thanx

(#1925) PaladiN válasza gregorik (#1922) üzenetére


PaladiN
aktív tag

A mi történetünkről olvashattál. Amennyiben visszaolvasol akkor láthatod hogy nem anyagiak miatt jöttünk vissza... Fél év alatt jutottunk nullára úgy, hogy az elején kb két hónap alatt elköltöttük a magunkkal vitt 1.5 millát. Összefoglalva nagyjából négy hónap alatt félreraktunk kettőnk fizujából ennyit. Igaz víz és kenyér feeling volt. Úgy érzem hogy ez nem rossz... Utána pedig kicsit lazábbra véve a gyeplőt fél év alatt raktunk félre mégegyszer ennyit. Szerinted az anyagiak miatt jöttünk haza? :U
Hogy miért nem maradtunk? Mert az anyagiak nem minden. Nem mondom hogy nem jobb ha van miből költeni, de a kinti létet határozott idejű próbaként állítottam fel magunk elé. Sikerült! :DD

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#1926) PaladiN válasza mcpipy (#1923) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Lakást nem kell venni. A lakás bérlése az ideillő rész... Ott viszont korántsem akkora a különbség. Míg itthon 10 milla körül vehetsz lakást addig 50e körül találsz bérletet. Odakint 70 milla egy ház-lakás ára, viszont mi pl 140e Ft-ért béreltünk különálló lakást Birmingham belvárosától 10 percre.
Javaslom hogy ne Angliában akarj lakással rendelkezni, hanem itthon.
1. sokkal olcsóbb
2. arányosan többért tudod kiadni, tehát még befektetésnek is jobb
Anyagiakkal kapcsolatban lásd fentebbi válaszom.
A többivel nagyjából egyetértek.
De kiemelném hogy amit te leírtál az nem reálisabb, viszont annál inkább elrugaszkodottabb.
Angliában élj úgy mint egy angol és ne vidd magaddal a magyar szokásaidat. Viszont ha már elmentél a megszokottból akkor vedd magadra annak felelősségét, hogy próbálj meg alkalmazkodni az új körülményekhez.
Ha itthon nem keresel eleget ahhoz hogy kávézóba járj minden nap akkor ezt kihagyod. Ha kint drága a cigi vagy a sör akkor le kell róla mondani. Később, amikor már lesz megfelelő munkahelyed arányosan jobb keresettel, lehet dőzsölni.
Persze ez nem igaz arra aki idegen környezetben szeretné ugyanazt az életet élni mint előtte. Sajnálom azokat akik nem képesek ezt felmérni. :(

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#1927) SzalaiG válasza gregorik (#1920) üzenetére


SzalaiG
addikt

Néztem és úgy tünik Ír a jobb, de Anglia a híresebb.

(#1928) gregorik


gregorik
senior tag

mcpipy úgy tűnik eltűnt, pedig a jelek szerint neki sikerült az, ami a topikon másnak (még) nem igazán: tartósan kitelepedni UK-be és jól megélni. ha visszajön, azért írhatna első kinti időszakáról.

[Szerkesztve]

(#1929) PaladiN válasza gregorik (#1928) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Tartósan kint élni? Jól élni? Ez mit is takar?
Nekem van oan haverom, nem is egy, aki kint él és köszöni szépen nagyonis jól. Sokkal többet keresnek mint a minimálbér. Egyébként emlékeim szerint ide is írt már olyan valaki aki nagyon is jól él odakint...
Mit szeretnél hallani? Kimentem, találtam ezt az állás, avagy felkínáltak egy állást és azóta itt élek. Jól élek, mivel az állásommal jól keresek. Vagy valami hasonló.
Ha érdekel, akkor egyikük építészként, a másik programozóként, míg egy harmadik speciális programokat ismerő (ezáltal keresett) grafikusként dolgozik mind a mai napig.
Mindenkinek megvan a maga története, mint ahogy itthon is ha megkérdezel egy embert akár fennt, akár lennt, érdekesebbnél érdekesebb történettel fog előállni.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#1930) Bondi válasza PaladiN (#1926) üzenetére


Bondi
csendes tag

Egy magyar szokást viszont nyugodtan meg lehet tartani: a spórolást. :) (Finomabban szólva a megtakarítást.) Az angolok hónapról-hónapra kiürítik a bankszámlájukat. Ha minden hétvégén elmész valahova (szórakozni vagy csak vásárolni), akkor nagyon könnyű úgy elverni a pénzt, hogy észre sem veszed. Egy angliai fizetésből tényleg sokkal könnyebb egy otthoni lakásra spórolni, akármilyen iramban mennek is fölfelé otthon az ingatlanárak.

Teszem hozzá, ha Angliában vágyik valaki lakásra, elég csak két-három gyereket összehoznia, és gyakorlatilag ingyen megkaphatja... Avagy egy ''nagycsaládos'' jobban megélhet az ún. tax creditből (magyarán segélyből), mintha dolgozna. Ez tulajdonképpen röhej, de persze sztem egyetlen jómunkásember sem találja túl viccesnek, amikor meglátja a fizetési csekket a széttúlórázott hónap után, hogy tőle viszont sok száz font adót levonnak. Mert hát ugye a mérleget valahol ki kell egyensúlyozni. Szóval érdekes ország ez az Anglia.

Jut eszembe, Paladin, nektek sikerült visszakapnotok az adó (vagy ''adóelőleg'') címén befizetett kemény fontokat, miután távoztatok? (Ha végleg hazamegy az ember, elvileg visszakérheti az egész összeget, ha jól tudom.)

(#1931) SLYM válasza Bondi (#1892) üzenetére


SLYM
veterán

Mindenhez, még ahhoz is kell nyelvtudás, hogy utcaseprő legyél. (Bár persze tudok olyanról is, aki nyelvtudás nélkül lett kukás

ez jó :D

szerintetek van arra esély, hogy jövő nyáron lesz még munka angliába? úgyértem nem teltek már mostis a helyek? nyelvtudás nuku, viszont van érettségim :DD

Persze más kérdés, annyi értelem lehetne bennük, hogy az európai embert hadd ne tévesszék már össze egy bozótlakó afrikaival vagy egy ázsiai sátoros cigánnyal, de a köznapi angol sajnos nem a klasszikus műveltségéről híres

ez is jó :D

[Szerkesztve]

(#1932) SLYM válasza SLYM (#1931) üzenetére


SLYM
veterán

ahogy tovább olvasgattam írtátok páran, hogy kezd megtelni anglia. ez tényleg ígyvan? engem azok a melók érdekelnének ahol elég az érettségi és a majdnem semmi nyelvtudás. (mondjuk most 1, 1.5 évig angolt fogok tanulni, addigra remélem egy alap-középfok csak összejön :U )

(#1933) PPeter válasza SLYM (#1932) üzenetére


PPeter
addikt

Igen, kezd megtelni. :W Hátul a sziget végében csináltak egy nagy újkori tajgetoszt, ahol azokat a bevándorlókat hajítják le, akik állítólag érettségiztek, de mégsem tudnak helyesen írni az anyanyelvükön.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1934) Balinov válasza PPeter (#1933) üzenetére


Balinov
félisten

:D :C PPeter,Bravó!

szvsz nem telik ez a munkaerő piac meg,csak nagy a fluktuáció,nemhinném,hogy pl. 10 vendégmunkásból 1-2-nél több döntene a tartós letelepedés mellett.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1935) PaladiN válasza Balinov (#1934) üzenetére


PaladiN
aktív tag

A másik felét se felejtsétek el! Hogy működik a gazdaság?
Hiába megy ki rengeteg ien oan melós! Ők is ott fognak vásárolni, enni, inni, lakni stb. Ennek következtében bővítik a piacot, nem pedig szűkítik.
Amiatt aggódnotok kellene, de emiatt sem nektek kell, az a munkabérre gyakorolt hatás, ami ugyebár az angoloknak okoz komoly fejtörést.
A fluktuáció angliában úgy néz ki hogy magyarországhoz képest az emberek sokkal inkább ''kényelmesek'', azaz részint sokkal kevésbé tartanak a következményektől és kilépnek, valamint sokkal kevésbé kényelmesek és nagyobb hajlandóságot mutatnak a munkakereséshez. Így elérték azt, mondjuk ebben állami segítség is van, hogy vannak ugyan nehezebb időszakok, de alapvetően elmondható hogy aki akar az el tud helyezkedni nyelvtudástól és munkabírástól szinte teljesen függetlenül. Ehhez még hozzá lehet tenni hogyha előre körbenéz az ember és speciálisan ráfókuszál egy területre, akkor biztosra is mehet. Egyik haverom pl így ment ki Londonba. Talált is munkát kb két hét alatt és még válogathatott is.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#1936) Balinov válasza PaladiN (#1935) üzenetére


Balinov
félisten

Szia PaladiN,

erről a fókuszálásról jutott eszembe:Paláltam,tanácsoltak egykét angol álláskereső honlapot/céget (a gumtree-n kívül ,persze) logisztika/raktározás,beszerzés,és ezzel kapcsolatban lévő területekről. Szerinted,szerintetek mennyi az esélye,ha ezekre az oldalakra regelnék (pl. [link]) feltolnám a CV-met és nyomnám szakványba az apply to job gombot azokra az állásokra,amikben szakmailag meg tudnék felelni,mekkora sanszszal tudnám úgy felhívni magamra a figyelmet,hogy megkeressenek,akár egy email vagy telefonos előszűrés formájában?

Amugy ha még nem tettem volna meg,köszönöm a topikot,nagyon sok hasznos információt,tippet,ötletet találtam Általatok. :R


üdv
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1937) SLYM válasza PPeter (#1933) üzenetére


SLYM
veterán

nem nem tudok, hanem nem akarok. képzeld azt, hogy nelvújító vagyok ;) amúgy meg akkora tehetség vagy, hogy azt se tudod, hogy a Taigetoszt nem kisbetűvel és ''j''-vel írják. bírom az olyan okoskákat akik a helyesírásról pampognak közbe meg ők se írnak helyesen :(

[Szerkesztve]

(#1938) SLYM válasza PaladiN (#1935) üzenetére


SLYM
veterán

jó ezt hallani. :) na nekiállok áthámozni az elejétől a topicot

(#1939) PPeter válasza SLYM (#1937) üzenetére


PPeter
addikt

Látom van érzéked az iróniához is, ''nelvújító'' barátom. Menjél Angliába, mielőtt kiteszik a ''megtelt'' táblát. :DDD

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1940) SLYM válasza PPeter (#1939) üzenetére


SLYM
veterán

:) csak nem szeretem a hasonlóan építő jellegő beszólásokat. amúgy meg pont itt a topicba írták páran, hogy megtelik. én erre addig nem gondoltam, de ha itt ez már volt téma gondoltam csak nembaj ha rákérdezek......

(#1941) Mr .Kevin


Mr .Kevin
csendes tag

Sziasztok!

Van valakinek valamilyen tapasztalata erről a környékről?
Barnet (north London)

Előre is köszönöm! :R

(#1942) PaladiN válasza Balinov (#1936) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Másik oldalról is nézd meg! :B
Mi történik ha nem teszed meg, nem próbálod ki? Veszíteni nem fogsz vele, max az időt amit ezzel töltöttél. Ha bejön akkor meg nyersz... :) Hát őróbáld ki. Ha elsőre nem jön be esetleg akkor próbáld máshogy.
A praktikákról sajna nem tudok nyilatkozni, mármint hogy konrétan mire kapják fel a fejüket. Azt tudom, hogyha felmész egy álláskereső oldalra akkor az a terület ahova sok a hirdetés keresettnek minősíthető. Esetlegesen még érdemes hosszabb időt azzal eltölteni (mondjuk 2-4 hetet) hogy csak figyeled hogy hogy alakul a hirdetések száma. Ilyen alapon gyorsan és egyszerűen ki lehet szűrni hogy mennyi esélyed van azon a területen elhelyezkedni.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#1943) Balinov válasza PaladiN (#1942) üzenetére


Balinov
félisten

hát,teljesen igazad van,kedves PaladiN,veszteni nem vesztek vmit. Ezt az olasz partnerünknél a key account-os srác ajánlotta,ő is ezen cégen keresztül jutott ki az USA-ba melózni régebben. Figyelem amugy már legalább 1 hónapja,folyamatos mozgás,új career-ek sorakoznak az áltam kinézett szakterületre. Már csak azt kéne kisakkoznom,hogy a KOTK-s, OKJ-s felsőfokú külker üzletkötői képesítésem milyen angliai school degree-nek felel meg. :U

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1944) Balinov


Balinov
félisten

Egy hasznos link, michaelpage által 2007-re készített Salary Survey gazdasági területenként:
[link]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1945) Oreg_Nene válasza Balinov (#1943) üzenetére


Oreg_Nene
tag

''pja,folyamatos mozgás,új career-ek sorakoznak az áltam kinézett szakterületre. Már csak azt kéne kisakkoznom,hogy a KOTK-s, OKJ-s felsőfokú külker üzletkötői képesítésem milyen angliai school degree-nek felel meg''

Hello kollega :)

Ha kisakkoztad szólj légyszi nekem is mert én is hasonló papírral rendelkezem, bár most Londoban vagyok sales assistant de később szeretnék majd váltani. Sok szerencsét az álláskereséshez

''A mohóság motivál. A mohóság tisztánlátáshoz vezet, összefoglalja az evolúciós lényeget. A mohóság minden formája életért, pénzért, szerelemért, tudásért fellendítette az emberiséget.”

(#1946) Balinov válasza Oreg_Nene (#1945) üzenetére


Balinov
félisten

Üdv kollegina,
csak nem te is KOTK-os voltál? :) :R
Felvettem velük és volt középsulimmal is ezügyben a kapcsolatot ,ha lesz fejlemény,jelentkezem.


Ha nem megerőltető,írnál egykét dolgot a jelenlegi kinti helyzetről,aktuális tapasztalataidról,stb. :R
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1947) Balinov válasza Oreg_Nene (#1945) üzenetére


Balinov
félisten

szia Oreg_Nene,

válaszoltak KOTK-ból képesítésügyileg! Engedelmeddel idézném:
''Az OKJ-s felsőfokú végzettség a college degree-nél kevesebb, nagyjából two year preparatory school before university, ezt írhatod.

A külker ügyintézői képesítésre jó a foreign trade assistant megnevezés, a középiskola angol megfelelője pedig secondary vocational trade school. ''

megjegyzés: külker ügyintézőt azért írtam be,mert nekem arról van érettségim,középfokú képesítésem.

Remélem hasznos ez az infó neked is és másoknak is.

üdv
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1948) Oreg_Nene válasza Balinov (#1947) üzenetére


Oreg_Nene
tag

Hi

Köszi az infot, lehet újraszerkesztem a CV-m és felhasználom benne az itt lévő képesítéseket. Jártam még 3 szemesztert gazdasági info képzésre de a végén otthagytam beírom azt is hátha szebben néz majd ki :)

Suli: II. Rakocziban (Wesselenyi street) kulker ugyintezonek tanultam, utana meg a Soter Line-ban uzletkotonek. Sajna nem nagyon dolgoztam a szakmamban mindig mentem sales/support engineer iranyba de otthon ez nem jott be.

Itt jelenleg mininalberert tolom sajna csak napi 8 oraban egy jatekboltban mint sales assistant (egyelore nem nagy kihivas), elotte voltam még 1 honapig ebay operator is, az jobban fizetett. Most elmegyek meg lehet au-pairnek ha minden összejön heti 12 oraban, ha minden jol megy most vasarnap koltoznek oda.

Heti jotanacs barki akinek indulna kifele: szerintem ismeretlen magyarokkal ne nagyon koltozzetek ossze, csak olyannal akit ismertek. Tudnek errol meselni rengeteget csak nem akarom itt a moralt rombolni, lenyeg en most 16 emberrel vagyok egyutt egy 6 szobas lakasban

''A mohóság motivál. A mohóság tisztánlátáshoz vezet, összefoglalja az evolúciós lényeget. A mohóság minden formája életért, pénzért, szerelemért, tudásért fellendítette az emberiséget.”

(#1949) chop


chop
őstag

[link]

Van valakinek tapasztalata veluk kapcsolatban? Nyaron kimennek par honapra ''vilagot latni'', meg melozni kicsit, es eddig ok tunnek a befutonak, viszont kene info roluk elotte.
A beszelt angolom meg nem az igazi, de rajta vagyok az ugyon. (Persze, kozep C-m van, de ez igazabol semmit nem mond el a tudasrol.)

Latom Paladin anno 750k-val indult neki, nos, nekem annyim nincs, olyan 250-300 ezerrel szamolok, mit gondoltok, elegendo lesz ''colopot verni''?

Koszi.

(#1950) Balinov válasza Oreg_Nene (#1948) üzenetére


Balinov
félisten

szivesen,örülök hogy elősegíthettem CV-d fejlesztését.
Zekszerint ugyanazt a fajta középsulit végeztük,el,plusz még a felsőfoku üzletkötőit is...mondjuk én már 10éve ebben a szakmában melózok, 7évig az export,3éve meg a beszerezési vonalon...talán jó lesz referenciának.. :D

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.