Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) AMD Power válasza tiv61us (#1246) üzenetére


AMD Power
titán

Hat igen! A haverom akivel jottem ma mar fest. Es miert? Mert a hazunkban van egy nagyon rendes Magyar gyerek aki ismert egy festot es szolt nehany szot az erdekebe....! Bezzeg en most beteg (Faj a torkom es fejem + kis natha) is vagyok igy ez a mai nap pihi lesz nekem! :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1252) tiv61us válasza AMD Power (#1251) üzenetére


tiv61us
őstag

de akkor mar van egy haverod aki fest, Te miert nem festessz?:)

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#1253) AMD Power válasza tiv61us (#1252) üzenetére


AMD Power
titán

Sajnos nem tudok! A masik pedig az , hogy az angol fonok csak 2 estot alkalmaz a munkara es sajnos mar ketten vannak! :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1254) AMD Power


AMD Power
titán

Van melo (50£-s csavotol). Egy olasz etterembe dolgozok mint ''seged'' sef!! Salatakat kell csinalnom wazzeg..... K-V PM 4-23:30-ig.... Kb 4£ oraberert. De eleg szar a melo , takaritani , mosogatni bla bla..... meg kell tanulnom a salatak megcsinalasat ilyesmi! Tegnap este voltam elosszor. Hat eleg gaz melo, de ilyen angollal max csak ilyen lehet. Nem tudom , meddig fogom csinalni.... :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1255) kraftxld válasza AMD Power (#1254) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mert milyen munkát szeretnél végezni?

[Szerkesztve]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1256) PaladiN válasza AMD Power (#1254) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Ha a szabadidodben sikerul ravenned magad hogy hajts ra a munkakeresesre akkor egesz rovid ido alatt is sikerulhet. Mi is ugy kezdtuk hogy elvallaltuk az elsoutbaeso melot. Szerintem jelen helyzetedben az a legjobb ha megprobalod amennyire csak lehetseges toled zokszo nelkul viselni a munka nehezsegeit, es inkabb abba fektesd az ebbol fakado elegedetlensegedet hogy annal inkabb keresel mashol melot. Az sem rossz ha megprobalsz haverkodni ezeel azzal. Mi konkretan magyarokkal ismerkedtunk, amire a rovid kint eltoltott ido a magyarazat, de nalad erre semmi okot nem latok, ugyhogy batran kezd el hasznalni a nem letezo angolodat. Hidd el hogy az angol fiatalok kozott is vannak jofejek. :)

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#1257) AMD Power válasza PaladiN (#1256) üzenetére


AMD Power
titán

Eszrevettek , hogy fulladok (aszthma) a sok olaj goztol , meg a vegyszerektol es igy tegnep este kifizettek es elkuldtek (15 orat dolgoztam kaptam erte 50L-t). Nagyon uy nez ki ,hogy az aszthmam miatt nem fogok tudni csinalni ilyen takarito/ kohyhai melot! :(((

Talatam egy olcso sulit , azon gondolkozok elmegyek egy honapra es nezek mellette egy part time-s melot. 4 het 82L

[link]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1258) Bondi válasza AMD Power (#1257) üzenetére


Bondi
csendes tag

Kellemetlen, de legalább kijöttél nullára. :) (''Always look at the bright side of life...'' :)

Egy ilyen melóért szerintem nem is volt kár (és ilyen ''fizetésért''...). Ez az éhbér tényleg furcsa (tisztán 50 font 15 óráért?), részmunkaidős melót ennél csak jobbat lehet találni. Vagy Londonban ennyire rossz lenne a helyzet?
A tanulás + mellette egy részmunkaidős állás szerintem is bölcsebb ötlet, mint egy értelmetlen munkában robotolni kilátástalanul.

[Szerkesztve]

(#1259) gregorik


gregorik
senior tag

én rábukkantam egy kertrendezői állásra a dublini egyetemen. 'csupán' 488 ezer huf per hó, és nincsenek 'essential' követelmények. füvet kell nyírni meg permetezni, lehet h. poénból elvállalom. valaki csinált már ilyesmit? ez milyen fizunak számít ír/angol lehetőségekhez képest?

(#1260) AMD Power válasza Bondi (#1258) üzenetére


AMD Power
titán

Sajnos valoban csaka 50L kaptam a 15 orara. Sajnos most utana szamoltam es nins eleg penzem a sulira! :O

De Lehet , hogy lesz most majd egy melo (egy szerelveny boltban). Ha az nem jon be akkor jovo heten megyek haza. Mind1 ez van.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1261) zsoltii02 válasza gregorik (#1259) üzenetére


zsoltii02
újonc

.. az 1300 font (2000 euro?) durvan. Ha meg brutto is, akkor is kezhez kapsz tobb, mint egy ezrest szoval szerintem ez egy nagyon jo kis fizu. Kb londoni szinvonal. Itt a tavasz, jo ido van es szabadban dolgozol.. szerintem nem rossz. :C



[Szerkesztve]

(#1262) MegalodonS válasza AMD Power (#1260) üzenetére


MegalodonS
őstag

Sajnalom hogy igy dontesz de a dologhoz Te is kellesz!Ha lehetosegem van akkor 3 Fontert is dolgoznek ha kell a penz.Kicsit konnyelmuen vetted ezt az akadalyt,es sokan ezt teszik de ez azert nem igy van.Anglia ugyan ugy mint az Usa a lehetosegek orszaga ha nem mas lehetosege legalabb a nyugodtabb elete.Itt sem habostorta azert ,munkahelyi konfliktusok es egyebb problemakkal.Sokan azt hiszik hogy majd kijovok es nem lessz,ez igy van de majd utana csinalsz magadnak magadnak,es megteremted a sajat eletritmusodat.En a helyedbe keresnek egy 3 Fontos orabert es igy legalabb 0 kijossz de az angolod erosodik, es utana tovabb kell lepni az ut hosszabb lessz de legalabb itt vagy kint, a dontes persze a TIED!

(#1263) tiv83us válasza MegalodonS (#1262) üzenetére


tiv83us
veterán

''Anglia ugyan ugy mint az Usa a lehetosegek orszaga ha nem mas lehetosege legalabb a nyugodtabb elete.Itt sem habostorta azert ,munkahelyi konfliktusok es egyebb problemakkal.Sokan azt hiszik hogy majd kijovok es nem lessz''

Ha mar itt tartunk, azt se felejtsuk el, hogy egy atlag magyar allampolgarnak azert Anglia joval konnyebb valasztas, USA-ban nem ugy van, hogy csak kirepul az ember es letelepedik es eli az eletet, illetve akkor megy haza Magyarorszagra mikor kedve tartja. Ez hatalmas lehetoseg egy magyar szamara, hogy szabad munkaero aramlas van. /Mar aki ugy dont, hogy angolszasz-teruleten kivan letelepedni/.
Bar en nem kivanok ide letelepedni, hisz az en otthonom az USA, de ettol fuggetlenul most itt elve tapasztalom, hogy milyen lehetosegek vannak meg egy olyan embernek is mint en, akinek Europa-szinten nincs semmilyen elismert komolyabb vegzettsege. Persze mint irtad az elet itt sem habostorta, a tokunket vakarva nem lehet megelni, de a a lehetosegek tarhaza igen tag :)
Aki beszeli az angolt /ami viszont teny, hogy szukseges, nincs mese/ annak viszont tenyleg azt kell mondjam, ha itt nem tud elhelyezkedni, akkor Magyarorszagon meg ugy sem fog...

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#1264) AMD Power válasza MegalodonS (#1262) üzenetére


AMD Power
titán

Koszi a biztatast. Amit tolem telik azt megfogom tenni. Bar en azert nem aggodom mert en meg ugyis vissza fogok terni ide (Fiatal vagyok, idom mint a tenger! :B ) , csak akkor nem dolgozni , hanem suliba fogok kijonni. Jobb esetben egy videki csaladhoz. Es persze ha jobban megy majd a nyelv akkor keresek egy ''normalis'' melot. Bar nekem igy is megerte ide kijonni! :R

Otthon mas a helyzet! Mivel van egy par olyan ismerosom aki tud illetve tudott nekem intezni infos melot. Teny , hogy nem kerestem volna 200K-t de legalabb azt csinalom amit szeretek.

[Szerkesztve]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1265) efge válasza tiv83us (#1263) üzenetére


efge
aktív tag

ize, ha nem indiszkret, akkor miert jottel at ide? marmint az USAnal ez miert jobb? es ha nincs vegzettseged akkor mit tudtal felmutatni? referenciat? vagy a nagyon jo nyelvtudast?

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#1266) piqla válasza tiv83us (#1263) üzenetére


piqla
őstag

Nem akarsz engem orokbefogadni? Neha kimennek 1-2 evre elni, es nincs kedvem a hatosagok altal kitett zaklatasnak :C

Szereted az állatokat?

(#1267) tiv83us válasza efge (#1265) üzenetére


tiv83us
veterán

Azert jottem mert a draga konzulok nem voltak kepesek a kettbol egyszer sem vizumot adni Kidusnak USA-ba, ugyhogy talan ha amerikai ferje lesz, akkor talan nem fognak genyozni :)
Egyebkent referenciat tudtam felmutatni az amerikai munkahelyemrol, /na meg angol nyelvtudast :)/ es 3 nap mulva mar munkahelyem volt amint kiertem. /Persze ez sem ilyen egyszeruen ment, egy itteni PH!-s srac ajanlott be :)/.
De augusztusban, legkesobb szeptemberben remelhetoleg megyunk vissza. /Marmint haza, USA-ba/.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#1268) kretenallat


kretenallat
senior tag

sziasztok

megjottem tegnap Londonba (tadam tadam tadamm)
a szallasom tetszik, alakotarsam rendes. n22ben lakom, a kornyekkel eddig semmi bajom.

van vki a kornyeken? meg munkat is keresek, ha vki tud normalis munkat az jelezze, kozben en is keresek. egyebkent ejszakai munkanak meg jobban orulnek mint nappalinak... most ennyi jutott esyembe megaz h lesz egy magyar talalkozo a boatrace n most vasarnap, ha vkit erdekel nezze meg a londonimagyarok.net et

na pá

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#1269) tiv83us válasza kretenallat (#1268) üzenetére


tiv83us
veterán

Nezzel szet itt melo ugyben [link], nagyon hasznos kis oldal.
En E10-ben vagyok :)

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#1270) kretenallat


kretenallat
senior tag

jo az is... ott is sok a torok meg nigro?

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#1271) tiv83us válasza kretenallat (#1270) üzenetére


tiv83us
veterán

A ''nigrot'' en a helyedben elfelejtenem /mint szohasznalatot/ amig Angliaban /vagy akarhol mashol nyugati orszagban/ vagy csak jotanacs a Te erdekedben.
Van sok afrikai meg azsiai, de hogy melyik torok, arab, vagy indiai, en nem tudom eldonteni :)

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#1272) AMD Power válasza tiv83us (#1271) üzenetére


AMD Power
titán

Ezzel en is egyetertek! Se neger , se nigro-t ne hasznalj mert ezek kibeleznek! ;)

[Szerkesztve]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1273) phanfantom


phanfantom
senior tag

Lassan már tudjuk, hogy milyen ''Angliában az élet...'', na de azt még nem nagyon, hogy milyen Angliában az étel? :D

[Szerkesztve]

(#1274) PaladiN válasza phanfantom (#1273) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Ami azt illeti errol is volt mar szo. :( Javaslom a kereso hasznalatat.
Olyan hogy angol konyha nincs, azaz ami van arra az angolokon kivul senki sem kivancsi mivel annyira xar. :(

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#1275) Steelheart válasza AMD Power (#1272) üzenetére


Steelheart
senior tag

Én azt nem nagyon értem, ez miért van, mármint hogy nem szeretik, ha így mondják... Mondjuk talán azért, mert a sok rasszista állat is így hívta őket? Csak mert hát Afrika nagy részén így (vagy épp a törzsnekükön) nevezik magukat az őslakosok, ha angolul beszélnek. Ez olyan lenne, mintha sértésnek venném, hogy lemagyaroznak.

Az angliai ételekre én is kíváncsi lennék :)

XFire profile: http://profile.xfire.com/crystalheart ________>>--(O.o)-->________ http://www.youtube.com/watch?v=0NM45lYPb_A _________>>--(X.x)-->_________ http://crystalheart.extra.hu/e107_files/downloads/video/myvid/ggstart_f2_3kbps.avi

(#1276) PaladiN válasza AMD Power (#1264) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Te tudod. Arra mindenkeppen rajohettel az eddigiekbol hogy ingyen angliaban sem kapsz semmit. Szvsz anglia csak az elejen nehez. Legalabbis nekem csak az elso par honap bizonyult annak. Utana mar ismertem a lehetosegeimet es azt is hogy hogyan zajlanak a dolgok. Nemtom ki hogy van ezzel odakint de nekem van egy olyan sanda erzesem hogy konnyebb volt alkalmazkodni az ottani elvarasokhoz mint most itthon az itthonmiakhoz.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#1277) MegalodonS válasza PaladiN (#1276) üzenetére


MegalodonS
őstag

En is igy gondolom!Sokkal konnyeb beilleszkedni itt mint otthon.nehezseg mindenut van.Itt jo az elet a kaja az no comment!Nekem csak a finom kolbasz :R hianyzik,Csabai,Gyulai,na meg a vasari friss hurka es kolbasz :R .
Egyedul ami nagyon YO hogy a hal a legolcsobb!En altalaban indig azt eszem!

(#1278) kretenallat válasza Steelheart (#1275) üzenetére


kretenallat
senior tag

vannak akiket zavar h leciganyozzak :)

egyebkent tudom h nem szeretik, meg nem is hasznalom. bar nem szoktam meg meg h ennyien vannak itt de nincs veluk bajom. eddig az a par akitol utbaigazitast kertem mind nagyok segitokesz volt, tobbetm eg nem tudok roluk.

hetfon mehetek le a greatportlandre hatha kapok munkat catering temakorben
meglassuk. alapbol ugy jottem ki hbarmit megcsinalok, catering meg kifejezetten tetszene is


jah mellesleg lakotarsamnak hala van internetem. 8megabit/ 768. CSben 990 server, 10-20 ping. jottem lattam ownoltam

[Szerkesztve]

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#1279) PaladiN válasza kretenallat (#1278) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Naggen... A 8 Mb-et en is kuksiztam annak idejen, raadasul rohej penzekert (ha jol emlexem akkor 32Ł) es mindezt husegnyilatkozat nelkul. :B

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#1280) AMD Power válasza PaladiN (#1276) üzenetére


AMD Power
titán

Hat igen sajnos! Verzik a szivem de szerdan ''haza'' megyek....! :O

De nem felj Anglia meg visszaterek! ;] :R

[Szerkesztve]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1281) kretenallat


kretenallat
senior tag

a net bedoglott... nincs tarcsazasi hang aztmondja. moka es kacaj :S

allasom meg nincs. ha vki tud normalis aron dolgozo munkaszerzot dobjon egy mailt pls.

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#1282) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Sziasztok!

Végigolvastam a topikot de a szememnek asszem annyi :D Kifolyt ;]


Annyi kérdésem lenne nem is tudom hol kezdjem :)

A számomra legfontosabb kérdés: Láttam többen(Siriq, MegalodonS)dolgoztak kint az USA-ba, utána jöttek/mentek Angliába dolgozni. Hozzájuk az lenne a kérdésem miért hagytuk ott az USA-t?

Nekem a vágyam kijutni USA-ba. Igaz még nem is próbáltam meg egyszersem de megfogom. Most egyetem előtt állok. Nem tudom, hogy pénzügy és számvitel, kereskedelem és marketing, gazdálkodási és menedszment szakokkal mit lehet kezdeni kint USA-ban esetleg ANgliában? (közgazdász diplomát adnak)

Valahogy úgy érzem, hogy elpazarolnék egy csomó évet azzal ha itthon járnék suliba. Természetesen szeretnék diplomát de nem itthon (eddigi elképzelésem szerint).

Csak ugye kint Angliában meg USA-ban is drága a suli. Szóval egyhamar nem tudnék elkezdeni járni valami jó suliba mivel mellette lenne melóm amit csinálni kellene.

Láttam elég kemény kint is az élet de ha kitartó az ember akkor megtalálja a számításait. ÉN természetesen csinálnék sokféle melót kint nem vagyok válogatós. Nyári munkaként csináltam költöztetést, ismerősnél ilyen földes munka stb.

19 éves vagyok és a kérdésem az lenne végülis, hogy ennyi idősen lehet-e találni melót? Ha igen milyeneket? Ugyanolyan esélyekkel indulhatok mint egy 30 éves ember?


Ja meg a leggázabb, hogy nekem még nem volt komoly munkahelyem. Nem is jártam állásinterjúkra. Szeretném megkérdezni, hogy ez jár e valamilyen hátránnyal?

Amd Power szomorúan olvasom ami történt. LÁttam megnnyire vágytál rá, hogy kijuss és gondolom többet vártál ettől a ''kirándulástól''. Bár gondolom az angol nyelv volt a ludas ami áthúzta a számításaid :(

Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget és még lesznek kérdéseim :)

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#1283) r0dg3cc


r0dg3cc
tag

hello everybodri :)

nagyon regen jartam mar erre talan osszel :) sajna amikor bejott a gyari melo utana elkezdtem dolgozni meg tulorazni mint a guzu hogy osszejojjon a penz az utazasra (1 honapig utazgattam februartol marc kozepeig) de megerte.
nade ami a lenyeg amikor visszajottem marc. kozepen megtudtam. nemtudom londonban mi a szitu de itt eszakon (newcastle) eleg gyenge most a munkapoac, en nem talaltam semmit azota marmint normalis melot, mar azthittem ehenhalas lesz a vege de visszatertem a gyokerekhez (blue arrow) es beindulni latszik a szeker. pincerkedek es mondhatom rohejes a melo 4 orabol kb 1-et kell melozni partykon , persze fizetik az egeszet. kozben keresek komolyabb melot (infos vagyok enis amugy) de meg interjura se hivnak be ... pedig eleg profin meg van csinalva a CV-m (egy magyar csaj segitett aki a T-COM nal team leader itt)
ugylatszik most ez a karmam :)

be kell szereznem egy oltonyt ugylatszik :)

mennyire igaz a valosag?

(#1284) tiv83us válasza kíváncsi (#1282) üzenetére


tiv83us
veterán

''A számomra legfontosabb kérdés: Láttam többen(Siriq, MegalodonS)dolgoztak kint az USA-ba, utána jöttek/mentek Angliába dolgozni. Hozzájuk az lenne a kérdésem miért hagytuk ott az USA-t?''


Talan azert mer USA nem EU tag ;]

Viccet felreteve, a legtobb ember Magyarorszagrol nem eppen legalisan megy ki dolgozni, mert a szukseges papirokhoz hozzajutni egy atlag magyar embernek, hat hogyismonnyam...eselye egyenlo a nullaval.
Papirok nelkul pedig halott vagy, sok allamban jogsit sem kaphatsz, kocsi nelkul pedig nem megy. /Taxival jarsz bevasarolni, meg munkaba? :D/ Csak egyszer kapjon el a rendor jogsi nelkul, utana mar rad lesznek szallva.
Ismerek valakit, aki ejszaka jart dolgozni, de nem volt jogsija. Sot a rendszama is le volt jarva /amit ugye jogsi nelkul nem nagyon lehet meghosszabitani/ Egyszer elkapta a rendor, kapott egy ejnye-bejnyet. Elkapta megint a rendor, aztmondta megegy ilyen es viszi a sittre.
Elkapta megint a rendor, aztmondta most jokedveben van es elengedi, de holnaptol kezdve be fog nezni a haza ele es ha a jargany nem all a haz elott akkor ki lesz adva ellene a korozes, amennyiben nem kerul ra ervenyes rendszam, illetve nem lesz ervenyes jogsi.
Na eljott a pillanat, hogy ha menni kell hat menni kell...
UK-ben a helyzet ''csupan'' annyival konnyebb, hogy tuti, hogy beengednek az orszagba, nem kell munkavallalasi engedely, kozelebb van igy konnyebb hazalatogatni.
Viszont az a hatranya, hogy megsem Amerika :D

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#1285) kíváncsi válasza tiv83us (#1284) üzenetére


kíváncsi
senior tag

Szia!

Ezt gondoltam én is, hogy kemény USA-ban legálisan megvetni a lábunkat :)

Jó Neked, hogy mész majd vissza haza :)

Tényleg Angliában élő ph-sok a korábbi hsz-emben feltett kérdésemre, hogy mennyit ér kint egy közgazdász diploma?

Köszi előre

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#1286) MegalodonS válasza kíváncsi (#1285) üzenetére


MegalodonS
őstag

Szia!

Eloszor is az USA !

Nem konnyu kijutni,es nem konnyu ott lenni sem!Illegalisan mindig felve dolgozni az senkinek sem jo.En visszamentem,sajnos vissza kuldtek.Nem en vagyok az elso es az utolso sem.Tetszett kint de itt most jobb UK.Legalisan dolgozni papirokkal,nyugdijjal stb.Igaz nem keresek annyit mivel adoznom is kell.A nyugalmam viszont megfizethettlen.

UK.

Tobb mint egy eve jottem ki,hivatalosan ugynokseggel aki nem kert semmi penzt(tudom hihetetlen de igaz!).Egyhonap alatt majdnem minden papirom megvolt.Azota dolgozom es elek,konnyen elek,ha penz kell valamire, akkor elkezdek tulorazni mivel azt nalunk rendesen lehet.Tanfolyamokat vegzek el amit a cegem fizet.5 het fizetett szabadsagom van.Kozalkalmazottkent nem rossz itt lenni.Itt csak egy a baj hogy nagyon magasak a koltsegeid(lakas,helyi ado)A ruha olcsobb es a elelmiszer az ugyan annyi ha nem olcsobb!

A diploma mindenhol sokat er!
Persze ha tarsul hozza gyakorlat es nyelvtudas is!

(#1287) MegalodonS válasza tiv83us (#1284) üzenetére


MegalodonS
őstag

Szerintem annyira jol leirtad hogy mar hozza szolni sem lehet! :R :)

(#1288) Bondi


Bondi
csendes tag

Én épp ellenkező véleményen vagyok, a kutyát nem érdekli itt, ha neked külföldről hozott diplomád van. Gyakorlat dettó. Angliai referencia kell.
(Esetleg ha amerikai a ref., mert ezeknek általában itt ennyi a külföld, mintha nem is Európában élnének.)

Egyébként ismerek is egy srácot, egy éve együtt melóztunk Dél-Angliában. Miután én továbbjöttem Birminghambe, ő ott próbált meg valami normális melót keresni (szintén otthoni közgázdiploma, gyakorlat hozzá nem sok), de nem talált. Nem hiszem, hogy csak azért, mert nem nagyvárosban lakott. (Az irodai munkákra, ugye, itt vannak az angolok...)
Azóta viszont otthon újságíró egy gazdasági lapnál. :)

(#1289) csigaba válasza kíváncsi (#1285) üzenetére


csigaba
csendes tag

Szia,
egy kezdo kozgazdasz diploma kb evi brutto 25-30 ezret es ha vallalatnal vagy, akkor kb evi 5 ezerrel, ha banknal kb 7-10 ezerrel emelik evente, amig el nem ered az evi 60-80-at. Ott belassul az emelkedes nullara es inkabb bonuszt kapsz. Persze cegtol/banktol fugg es ez inkabb a penzugyi vonalra igaz. Marketing, Vezszerv, stb egy kicsit kevesebb. Napi 12 ora melo. Ezek Londonra igazak, ahol viszont magasabbak a megelhetesi koltsegek. Mindenki maga donti el, hogy megeri-e a befektetes.
Amugy latam egy kisfilmet a TVben egy gazszerelorol, aki evi 75 ezret keres, maszekban javit gazorat, kazant ezt azt, igaz van valami gazvizsgaja vagy mi. Szoval minden szakmaban lehet jo penzt keresni, ha ugyes az ember.
Udv



(#1290) _cirmos_


_cirmos_
őstag

mondjatok nekem valami olcsó pénzátutalási lehetőséget, mert a fattyadék angol Solo kártyámmal nemtok repjegyet foglalni, ha meg a magyar számlámra akarok pénzt átutalni (amihez tartozik mastercard) akkor megvág a bank húsz fonttal. mit ajánlotok?

tiv mikor melózol legközelebb? én megyek csüt-pén-szom-on.

(#1291) _cirmos_ válasza kíváncsi (#1282) üzenetére


_cirmos_
őstag

annyit fűznék hozzá az előttem szólókhoz, hogy tényleg feleselges otthon egyetemmel/főiskolával húzni az időt. ha ki akarsz jönni akkor most tedd. évi 1200 font a tandíj (asszem kedvezményeket is lehet kapni), ami nem éppen kevés, de suli mellett is meg lehet élni mellékállásból heti 30-40 órával, a tandíj fizetése mellett. de csak úgy gyere hogy találtál olcsó szállást, akár valami szar melót is, van némi félretett pénzed, és biztos vagy az angoltudásodban (ami hamar elmúlik majd, de valamire építkezni kell).

(#1292) MegalodonS válasza Bondi (#1288) üzenetére


MegalodonS
őstag

Hat akkor en cafolnek!A gyakorlat mindenhova kell!Elismerik meg a magyart is de abban igazad van hogy az usa az franko!

Szerintem azert kell egy kis szerencse is hozza!

(#1293) MegalodonS válasza _cirmos_ (#1291) üzenetére


MegalodonS
őstag

Hat ez nagyon tetszett :C ''és biztos vagy az angoltudásodban (ami hamar elmúlik majd'' :C

(#1294) lorcsi válasza kíváncsi (#1282) üzenetére


lorcsi
veterán

szerintem ezt teljesen felejtsd el hogy kint tanulsz :(
Kinn dolgozni jó, nem méregdrágán tanulni, főleg fősuli meg egyetemi szinten
Itt a kinti árakhoz képest olcsó tanulni, ezért is jönnek hozzánk a külföldiek
Egy csómó gazdag külfüldi (távol-közel keleti vagy egyéb országok tanulói) akiknek színte mindegy lenne hol tanulnak anyagilag mégis meggondolják és inkább ide jönnek tanulni, aztán az itt olcsón megszerzett tudást kint kamatoztatják
Miért tennél te másképp?
a kinn qurva kemény munkával megkeresett pénzed, ott költenéd el a qurva drága oktatásra...
gondold ezt még át...

(#1295) _cirmos_


_cirmos_
őstag

a pénzátutalásos témához senki nem tud hozzászólni? moneybookers-t próbáltátok már? hogy működik egyáltalán?

(#1296) kraftxld válasza _cirmos_ (#1290) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mennyi pénzt akarsz átküldeni?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1297) zsoltii02 válasza _cirmos_ (#1290) üzenetére


zsoltii02
újonc

HSBC ugye? :(((

En 10 napra megyek es gondolkodtam, hogyan vigyek haza penzt.. valoszinuleg az lesz, hogy kp-ben viszek fontot es otthon bevaltom.. HSBC-nel raadasul akkor is megvagnak £20tal, ha masik angol bankba utalsz... vicc..

A solo kartyad egyebkent anglian kivul maestrokent funkcional es a vasarlas vele ingyenes. Kezpenzfelvetel pedig 1.5% + amire megvag az OTP automataja (gondolom parszaz forint).

(#1298) tiv83us válasza _cirmos_ (#1295) üzenetére


tiv83us
veterán

A moneybrookers-t ismerem, mar hasznaltam is. Jol mukodik a rendszer, csak eleg bonyolult regisztralni, nehany szemelyes adatodat kell beszkennelni es elkuldeni nekik, hogy igazold, hogy tenyleg az vagy aki.
En a repjegyemet amerikai VISA kartyaval foglalom, azzal nincs baj :)

En ma este is dolgozok, meg azthiszem egeszen vasarnapig. Jovoheten meg valszeg lekell lepnem egy hetre, visszakell ugranom az allamokba :)

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#1299) zsoltii02 válasza _cirmos_ (#1295) üzenetére


zsoltii02
újonc

Moneybookers ugy mukodik, hogy feltoltod a moneybookers szamladat pl credit carddal (fee: 2.5%), ez azonnal megjelenik rajta. Solo-t nem fogadnak el, csak VISA (credit vagy debit), Mastercard, AmEx..

Miutan a szamlan a penz, csinalhatsz withdraw-t, amihez regisztralnod kell a magyar szamlaszamodat (lehet, hogy elobb fel kell rola tolteni, nem tudom), es erre tudod kivonni a penzt. A dija fix 476 HUF.





(#1300) _cirmos_ válasza zsoltii02 (#1297) üzenetére


_cirmos_
őstag

jah, tetves HSBC, nem sokáig leszek náluk ügyfél, ennél még a K&H is ezerszer barátságosabb...


tiv, tudnál nekem repjegyet foglalni a visa-dal, az én mastercardomon nincs pénz, ha meg utalok rá akkor ugye büntet az hsbc húsz fontra, hogy fordulnának fel ott ahol vannak. kifizetem neked kp-ban, ha megoldható. holnap este megyek én is, majd megbeszéljük.


kraftxld:
kb száz fontot, hogy kijöjjön belőle egy retúr repjegy otthonra.

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.