Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59551) cappa72 válasza #03372544 (#59549) üzenetére


cappa72
nagyúr

Framaroot-ot próbáltad?
vagy bin4ry root
vagy CWM+root.zip

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#59552) TCr válasza #03372544 (#59549) üzenetére


TCr
veterán

Ez a root-olás mire való?
A kínai webshopokon is látom néhány telefonnál, hogy x $ felárért megcsinálják.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#59553) Sanyesz. válasza TCr (#59552) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Gyakorlatilag "SuperUser", értsd rendszergazdai jog a telefon felett.
Bizonyos funkciók, bizonyos alkalmazások csak ennek meglétekor működnek/telepíthetők.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#59554) TCr válasza Sanyesz. (#59553) üzenetére


TCr
veterán

Értem, köszönöm!

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#59555) #03372544 válasza cappa72 (#59551) üzenetére


#03372544
törölt tag

Egy olyan eszközt próbáltam ami mindenféle root módszer végigpróbál (srs root), köztük a frama-t és bin4ry-t is, de nem sikerült vele. A frama azt mondja "... not eligible ...", azaz nem megy.
CWM-et tudok telepíteni root nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#59556) cappa72 válasza #03372544 (#59555) üzenetére


cappa72
nagyúr

CWM-et tudok telepíteni root nélkül?
Igen, de várhatóan csak flashtool-lal.
Esetleg nincs tele a /system partíció?
Az okozhat galibákat.

szerk:
MTKDroidTools-zal próbálkoztál már root-olni?

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#59557) raulicio válasza hunaqua (#59543) üzenetére


raulicio
senior tag

Azért a spanyol raktáruk egyáltalán nem vészes árakon dolgozik. Persze nagyobb meg más piac, de azért reménykedjünk! :)

[ Szerkesztve ]

(#59558) #03372544 válasza cappa72 (#59556) üzenetére


#03372544
törölt tag

A bin4ry-t kipróbáljuk simán is, mármint nem az egyklikkes SRS cuccal.
Ha nem megy jön a droidtools módszer, gondolom ez alapján kellene: [link].
A flashtool-t nem találom, erről küldesz valami leírást?
Igazából egy CWM telepítés már elég lenne, az a cél hogy fel tudjunk rakni egy olyan ROM-ot amiben van legalább egy normális angol nyelv + google play, van ilyen a needrom-on.
Ha ehhez nem kell root akkor nem erőltetem.

[ Szerkesztve ]

(#59559) Víz Elek


Víz Elek
senior tag

Ismerősömnek van egy Jiayu G4 készüléke.
Pofára ejtette, és azóta se wifi, se bt..
Elképzelhető, hogy megsérültek az érzékelői és vissza kell küldeni javításra?

Samsung S9

(#59560) tihibaby válasza raulicio (#59557) üzenetére


tihibaby
senior tag

Tuti simán fizetnék 10-15 K felárat a hazai hangyás boltban a kínai webshopokhoz képest,az azonnali átvétel,és egy aránylag gyorsabb/egyszerűbb garanciális ügyintézés fejében! :K

[ Szerkesztve ]

(#59561) Mr.Csizmás válasza tihibaby (#59560) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

szintén, főleg hogy taperolni is lehet a célzott vasat.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#59562) cappa72 válasza #03372544 (#59555) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha nem megy jön a droidtools módszer, gondolom ez alapján kellene: [link].
Igen.

A flashtool-t nem találom, erről küldesz valami leírást?
Sasa311 leírása.
Persze neked csak a recovery-t kell bepipálni, minden más maradjon üres.
DE! meg kell jegyeznem, hogy a Lenovo esetén eltér_het_ egy apró mozzanatban a dolog: mégpedig kell_het_ a DA DL all with checksum belpipálása, különben előfordul, hogy blokkolt lesz a boot, és még recovery-be sem enged be. Ezt az infót viszont meg kell keresni a gugli segítségével.

Igazából egy CWM telepítés már elég lenne, az a cél hogy fel tudjunk rakni egy olyan ROM-ot amiben van legalább egy normális angol nyelv + google play, van ilyen a needrom-on.
Ha ehhez nem kell root akkor nem erőltetem.

CWM felrakásához nem feltétlenül kell a root. Ha flashtool-lal csinálod akkor mindegy.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#59563) mgtom


mgtom
csendes tag

Hogy lehet proximity sensort kalibrálni?

(#59564) KurtCobain válasza Víz Elek (#59559) üzenetére


KurtCobain
őstag

Így 100%, hogy hardverhiba, vissza kell küldeni.

Mmm'kay?

(#59565) Víz Elek válasza KurtCobain (#59564) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Nagyon jó, pedig nem rég érkezett meg.. :(

Samsung S9

(#59566) RVR400 válasza bela0401 (#59550) üzenetére


RVR400
veterán

A W450-ből kiindulva én biztosan nem venném meg. Inkább rendeltem tegnap a banggoodról egy Elephone P7 minit 104 USD-ért.

(#59567) gulupeti válasza aytukabozs (#59470) üzenetére


gulupeti
senior tag

Szerintem nyugodtan megveheted.
Mi a probléma a kijelzőjével? IPS, ha jól látom, az sokkal jobb mint a mezei TFT. A felbontása annyi amennyi, 4 colon a 800 * 480-as felbontással semmi probléma nincs, ennek a Rainbownak egy kicsit nagyobb a felbontása ahogy látom, egészen pontosan 854x480, elfogadható.

Ami pedig az akkumulátor teljesítményét illeti: Én is olvastam erről a fórumban és abszolút nem értek vele egyet! Két ismerősöm is használja a DG100-as típust néhány hónapja, normál használattal 2 napot vígan elvan a telefon. Ha többet is használod és csak egy napot bír ki akkor mi van? Este felrakod a töltőre, reggel leveszed és boldog vagy. Használod. Ennyi.

(#59568) nbukta77


nbukta77
addikt

Ki milyen launchert hasznal?

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#59569) Viktor0610 válasza nbukta77 (#59568) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nova. Van ismeretségi körben, akinek a készülékén a Nova valamiért nem az igazi, ott Apex. :)

Samsung Galaxy A54

(#59571) aytukabozs válasza gulupeti (#59567) üzenetére


aytukabozs
addikt

Köszi a megerősítést :)
Úgy értettem a béna kijelzőt hogy a mostani telómnak 3,5 incsen ugyanennyi a felbontása, ezmeg azért csak nagyobb ~2,5 centivel, bár a videókon nem tűnik durván pixelesnek...

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#59572) bela0401 válasza RVR400 (#59566) üzenetére


bela0401
csendes tag

És ez az Elephone P7 bevált, "megbízható" készülék?
Ilyen árkategóriában keresek telót, de eddig nem sikerült döbteni... :F

(#59573) gipsztigris válasza #45553408 (#59570) üzenetére


gipsztigris
addikt

Miután a ConCorde egy hazai cég, nem csoda, hogy itthon is forgalmazzák majd. :DD

Múlt héten volt a kezemben. Egy szépen összerakott, a ThL T100-ra hajazó darabról van szó. Gyorsaságát csak a Nexus 4-es telefonommal tudtam összehasonlítani. Kb. egy szinten vannak érzésre.
A pdafanclubon csináltak egy előzetes tesztet róla. Teszt

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#59574) RVR400 válasza bela0401 (#59572) üzenetére


RVR400
veterán

Ha megjön, és beválik, és megbízható lesz, akkor megmondom. :D

(#59576) Sanyesz. válasza gipsztigris (#59573) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Szerintem is ez egy az egyben a THL T100s hazai megfelelője. Feltételezem, hogy ROM-kompatibilisek is lesznek. Nem baj, mert ha lesz T100s-em, akkor egyszerűbb lesz a support. :K (talán még a szerviz is)
Az ára nyilván a kínai 310$+VÁM+ÁFA+árrés figyelembe vételével került megállapításra.

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#59577) herdsman12 válasza hunaqua (#59532) üzenetére


herdsman12
őstag

Nincs még publikus információ a nyitásról.

(#59578) RVR400 válasza Sanyesz. (#59576) üzenetére


RVR400
veterán

Nah, ez még mindig szánalmas:

Nem túl korrekt "belebotlott" linket így megosztani, ráadásul egy "kínai" vackot belinkelni és azt a hitet hagyni a fórumozókba, hogy ez ugyan az, mint a CC terméke.

Nem, nem ugyan az. Már ha csak azt nézem, hogy egy garanciális problémánál az általad linkelt készüléknél vajnyi kevés esély van, ellenben a CC-nél csak beviszed a készüléket.

(#59579) fateless válasza RVR400 (#59578) üzenetére


fateless
veterán

:F
A két készülék teljesen ugyanaz mind külsőt, mind belsőt tekintve.
Az egyik Kínából megrendelhető oda szóló garival, a másik itthoni forgalmazásban, helyi garanciával megvehető.
A felhasználó pedig eldönti, melyiket kívánja megvenni.

Mivel nem túl gyakori, hogy nem akad fenn a vámon, így aki rendelni akar, az eldönti, hogy 83-85.000-et akar fizetni érte kintről rendelve, vagy 100k-t helyi garanciával. Van, akinek ez éri meg, van, akinek az, mindenki eldönti magának.

MOD
gipsztigris
Komolyan? Külső, belső tök ugyanaz. Akkor most a konkurencia másolta le ennyire arcátlanul a T100s-t, vagy a THL másolta le így a konkurenciát?

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#59580) gipsztigris válasza Sanyesz. (#59576) üzenetére


gipsztigris
addikt

Elmondom, hogy NEM ugyanaz a gyártó! Sőt! Gyakorlatilag a ThL egyik konkurenciájától szerzi a Concorde a termékeit! De ettől függetlenül külsőre valóban hasonlít rá.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#59581) Sanyesz. válasza RVR400 (#59578) üzenetére


Sanyesz.
őstag

:F

Gipsztigris: Akkor az a konkurencia elég nagy fokú hasonlóságot produkál. :R

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#59582) RVR400 válasza fateless (#59579) üzenetére


RVR400
veterán

Minden Concorde-os fórumban vannak ilyen okosok, akik megmagyarázzák, hogy a Concorde az valami más. A 5700-as topicban is ott volt, hogy az nem Star 7589, mikor volt olyan példány, amit elfelejtettek átcímkézni belül, csak a doboza volt Concorde, és ugye simán crossflashelhető is emiatt, és sokan a Star ROM-jait használták inkább. :D

(#59583) matrody


matrody
csendes tag

Sziasztok!
Szerintetek érdemes lenne beruházni egy Neken n6+ -ra (mtk6592-es verzió)? Valaki nyomkodott már az új mtk6592-esekből valamit? Érdekelne az mtk6589t és az új nyolcmagos proci közti különbség.

(#59584) fateless válasza RVR400 (#59582) üzenetére


fateless
veterán

Én nem is a ROM-ra gondolok, hanem magára a készülékre (a ROM-ot egyértelmű, hogy nem raknám fel egy az egyben).

Ha még egy gyártó készít a T100-on kívül egy az egyben ilyen készüléket, az megdöbbentő, mert itt tényleg teljes a hasonlóság.

A Neken N6+ az árától is függ.
A "sima" N6-ot többen is szerették nagyon. Ha jóval drágább, én nem venném meg csak a 8 mag miatt...

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#59585) gipsztigris válasza fateless (#59579) üzenetére


gipsztigris
addikt

Ezt azért pont neked nem kellene magyarázni! :)

A szóban forgó készülék Star gyártmány. És többet nem is kívánok ezzel foglalkozni. Mindenki azt gondol amit akar, és azt is csinál....amit akar.
Abban ugye megegyezhetünk, hogy ez a készülék sem ThL T100-as? :) [link]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#59586) tihibaby válasza fateless (#59579) üzenetére


tihibaby
senior tag

THL t100s 32GB belső tárhely-el rendelkezik.

[ Szerkesztve ]

(#59587) matrody válasza fateless (#59584) üzenetére


matrody
csendes tag

250 usd a pandawillen, nincs túl nagy különbség árban.

(#59588) Zeki válasza citkar (#59544) üzenetére


Zeki
nagyúr

Miért, a spanyol lerakatuk olyan nagyon drága?
Nem kell ám az antelifenak itthon vámolni, bárhonnan behozhatja az Unión belül.
Az Áfa miatt lesz a gáz.
Szlovák lerakat kellett volna.

(#59589) raulicio válasza Zeki (#59588) üzenetére


raulicio
senior tag

Amúgy én is pont ezen gondolkoztam, hogy sokkal jobban járnánk, ha egy olyan eus országból szállítanának ahol jóval alacsonyabb az áfa mint nálunk. HA nem is luxemburgbi 15%-al, de a 19% német áfával már kiegyeznék.

A spanyol lerakatban, a Lenovo S650 pl 19%-a drágább mint a rendes webshopjukon és 21% a spanyol áfa...

[ Szerkesztve ]

(#59590) RVR400 válasza gipsztigris (#59585) üzenetére


RVR400
veterán

Nem az a lényeg, hogy THL vagy sem, hanem felsőbbrendűen közlik a Concorde-fanok, hogy jó lenne nem egy kínai szarhoz hasonlítani a "világ legkirályabb márkájú" Concorde telefont (ami ugyanaz a kínai szar, csak más címkével...). Ez a szánalmas. :W

(#59591) gipsztigris válasza RVR400 (#59590) üzenetére


gipsztigris
addikt

Én ilyet mondtam volna? :F
Mert ha nem, akkor miért nekem címzed?

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#59592) RVR400 válasza gipsztigris (#59591) üzenetére


RVR400
veterán

Azért Neked mondtam, mert Te fogtad meg azt a végét a dolognak, hogy ez nem THL. De nem is az volt a lényeg, hanem az, hogy a CC-sek milyen hadjáratot tudnak folytatni az igaznak vélt véleményük megvédésére. Pedig a CC is ugyanaz a "kínai szar", mint amit fikáznak. Sőt hozzáteszem, a THL még kevésbé szar, mint a Star...

(#59593) Cpt. Flint válasza RVR400 (#59590) üzenetére


Cpt. Flint
tag

Már bocs, de nekem úgy jött le ebből, mintha te pont ez a bizonyos Concorde-fan lennél... :F
most akkor összezavarodtam.

(#59594) b0bcat válasza RVR400 (#59582) üzenetére


b0bcat
addikt

Pont nemrégiben láttam itt a fórumon egy Concorde készüléket, aminek a hátulján nem a szokásos Concorde felirat volt, hanem a kínai szabvány "Android" feliratú táblácska. Csodálkoztam is... :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#59595) fateless válasza gipsztigris (#59585) üzenetére


fateless
veterán

Azért csodálkozom, mert bár rengetegen gyártatnak egy bizonyos céggel a kínai márkák közül is, de a Thl az a márka, aki eléggé odafigyel(t) arra, hogy az ő általa árult "csúcs"-ot ne árulják más néven a kezdetekben. Míg mondjuk a T5s vagy a w100 / w100s már induláskor is elérhető volt más néven, addig pl w7 vagy w8 nem volt kezdetben más néven. Ezért csodálkozom még inkább, hogy a T100 esetén ilyen szerződést írtak.

Közben én is rákerestem a Neken N6+-ra, így tényleg nincs veszett nagy különbség árban, 250-ért szerintem megéri, csak 30USD a felár a legolcsóbb 6589T-hez képest.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#59596) Sanyesz. válasza RVR400 (#59592) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Bocsánat, ha a véleményem ekkora vitát generált. De nekem az első blikkre (még ha Gipsztigris nem is említette volna) is a T100s ugrott be. Egy időben barátkoztam a gondolattal, hogy rendeljek egy ilyen készüléket, ezért ugrott be azonnal, amikor a CC-félét megláttam.
Ha ez nem az, ám legyen. Bár úgy látom kínai körökben is jelentős a konkurencia. :Y
Azon magam is csodálkozom, hogy a THL "elnézi", hogy egy konkurens (szinte megszólalásig) hasonló termékkel álljon elő.

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#59597) gipsztigris válasza RVR400 (#59592) üzenetére


gipsztigris
addikt

Nem mondhattam azt, hogy ThL, mikor nem az! Ellentétben más "bennfentesekkel" akik tudni vélik egyetlen fénykép alapján, hogy kívül-belül ugyanarról a készülékről beszélünk, én tudom, hogy nem ugyanarról!
Egyetlen szóval sem írtam, hogy qrva jó, vagy azt, hogy jobb lenne mint a T100-as! Neked gurult el a gyógyszered és estél neki a Concorde-nak mint egy vörös posztónak! :W Igen, ugyanolyan sz@r kínai mint a többi, csak annyi különbséggel, hogy itt valódi garanciát és valódi számlát kapsz a pénzedért! ;)
De ez sem lényeg! Az a lényeg, hogy volt egy kérdés, hogy ki hallott már a Concorde BlackBird-ről. Leírtam pár szót, erre elkezdted valami egészen más irányba vinni a beszélgetést, hogy "mennyire szánalmas amiket mondanak a concorde fórumon". Hogy jött ez ide? :F
Sajnálom ha utálod őket, de ez a TE problémád! :)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#59598) nbukta77


nbukta77
addikt

Hi. Lenne egy kerdesem az mtech atab5quad melyik lenovo keszulekkel egyezik meg, mert olvastam olyat, hogy van ugyan ilyen keszulek csak lenovo markanevvel. Elore is kosz.

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#59599) citkar válasza Zeki (#59588) üzenetére


citkar
addikt

Mindent nem néztem végig, mert hát ide úgy se postáznak tudtommal.
Szimplán nem iszok előre a medve bőrére, akkor lesz biztos, ha kifizetted és kezedben a telefon. De ha drágább is lesz, nem muszáj itt vásárolni és mint írtam, a kínálat bővülése (mármint a vásárlás helyének a több lehetősége szempontjából) mindenképp jó, aztán meglátjuk. Összességében örvendetes lenne, ha tényleg nyitna itt egy raktárt és üzletet.

fateless (#59595):
Igen. Nekem fura, hogy egy adott "telefonházba" eleinte 6589, majd 6589T, ezt követően 6582 SoC került, és most többen 6592-t raknak bele. Több gyártónál láttam ilyet és a telefon elnevezése is majdnem (vagy néhol teljesen) ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#59600) citkar válasza fateless (#59595) üzenetére


citkar
addikt

semmi, törölhető

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.