Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59701) Maximum1 válasza TCr (#59698) üzenetére


Maximum1
őstag

Még itt vettem , 105$ volt akkor + áfa stb.
Nem kellett mókolni semmit, rootolva jött.
Van egy frissítés is amit leakar tölteni de állítólag akkor nem lesz benne magyar.
GPS jó, mint minden Snapdragon-nál.
A felbontás miatt nehéz volt a 3betüst elindítani de már megy ezzel a (8.jan.2014) verzióval.

(#59702) gabranek válasza gabranek (#59633) üzenetére


gabranek
aktív tag

Úgy döntöttem bevállalom a telót, majd megírom mire jutottam vele...másnak könnyebb legyen dűlőre jutnia :)

田中れいな

(#59703) TCr válasza Maximum1 (#59701) üzenetére


TCr
veterán

Köszönöm! :)

Az A656-ban és az A766-ban MTK6589 Quad Core proci van, azzal is jó a GPS?

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#59704) #06658560


#06658560
törölt tag

Megjött a THl T100! Eddig fülig ér a szám.

(#59705) citkar válasza #06658560 (#59704) üzenetére


citkar
addikt

Várom a tapasztalatokat! És biztos, nem vagyok egyedül :)

[ Szerkesztve ]

(#59706) Bodor válasza iMaverick (#59693) üzenetére


Bodor
veterán

Szóval akkor csak jósolni lehet a minőséget. Logout-os cikkeket már átnéztem, azok közül egyik telefon sem tetszett. GPS viszont szempont, de hát ezt megint csak kipróbálás után tudja meg az ember.
Köszönöm a segítségedet!

(#59694) Maximum1: No végre valaki, aki szintén V970-ról váltana, és hasonló cipőben jár. Pont én is így látom, hogy vannak kompromisszumok, szóval nehéz a döntés. Samsung telefonok nekem nem jönnek be.
Néztem a HTC Desire 700-at, ami pofás, de nagyon lehúzták. Jiayu G3T-nek keveslem az 1 GB RAM-ot, és alapvetően nem tetszik a képernyő része,4.5 col is kicsi, illetve a nagy káva, meg hát lehetne FHD a kijelző.

Amivel még szemezgettem, az az erős akkuval rendelkező, nem kínai , Lenovo P780, de hát itt is keveslem az 1 GB RAM-os, és lehetne a kijelző FHD.
Kinézetre igazából a Sony Xperia Compact, HTC One, Neken N6, típusú készülékek jönnek be.

Néztem még ezt is, de nálam a max méret 4.7 vagy 5.

Szóval az alábbi két készülék az ami az elvárásaimnak és a pénztárcámnak megfelelő lenne, és jelentős előreléppés a ZTE V970-hez képest.

Ki melyiket ajánlja, vagy mi szól ellenük a "gyenge" akkut és a GPS minőségét nem figyelembe véve, úgy hogy a fényképezés tényleg nem számít.

ZOPO ZP980

NEKEN N6

[ Szerkesztve ]

(#59707) Viktor0610 válasza Bodor (#59706) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mire kevés az 1 GB RAM??? :U

Nekem már az SII-nél sem volt ezzel gondom, illetve láttam már 2 giga memóriás HTC-t, aminél folyamatosan foglalt 1,5 giga a semmire... :D

Egyébkét én a Zopot választanám, az számomra ismertebb név. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#59708) Bodor válasza Viktor0610 (#59707) üzenetére


Bodor
veterán

Köszi!

(#59709) Maximum1 válasza TCr (#59703) üzenetére


Maximum1
őstag

Nettel azok is hamar találnak jelet, de a snapdragon pontosabb.
6589 tett már az M2-őn a mezőre és vitt a környező falu utcáján hogy visszataláljak, csak a program újraindításával pozicionált be újra.

(#59710) #03372544 válasza Viktor0610 (#59707) üzenetére


#03372544
törölt tag

A RAM nem a semmire foglalt, hanem azért hogy gyorsabban elő tudd húzni onnan az alkalmazásokat, ne kelljen újra betölteni őket.
Amivel eddig volt szerencsém találkozni 1Gb ram-os telefon az akadozott, mindig mindent újratöltött.
Lehet a "tiszta" lecsupaszított androidnál ez nem annyira jelentkezik, de amint telepítesz pár dolgot elő fog jönni.

(#59711) TCr válasza Maximum1 (#59709) üzenetére


TCr
veterán

Nettel?
Anélkül esélytelen?
A 20.000 Ft-os Nokia C5-00 telefonom a Nokia GPS progival igaz nem túl gyorsan (1-2 perc), de talál műholdat és onnan kezdve tök pontosan nyomja még egy Bp belvárosban is.
Túl nagy elvárás lenne ez az ilyen 110-130 $-os kínai mobilokkal kapcsolatban?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#59712) Viktor0610 válasza #03372544 (#59710) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hát én elég nagy felhasználónak tartom magam (több tíz telepített program). Míg az S1 512 mega memóriája valóban kevés volt ennyi programnak, addig az S2 már tökéletesen elvolt az egy giga memóriájával, többféle (gyári, CM) ROM-verzióval is.
Ugyanez igaz a jelenlegi -szintén egy giga memóriás) készülékemre. :)

Samsung Galaxy A54

(#59713) Sedwick26


Sedwick26
tag

Sziasztok!

Rokon telefonja randomszerűen nyomkodja "magát" Mindegy mi van megnyitva- tárcsázó, főmenü, widget. Olvastattok, hallottatok már ilyenről? Googliban nem nagyon találtam ilyen hibát illetve megoldást.

Köszi!

(#59714) raulicio válasza Maximum1 (#59701) üzenetére


raulicio
senior tag

Nyilván alternatívának jók ezek a samsung telefonok (gari, hazai forgalmazás), de azért jóval kevesebbet is kínálnak ugyan azért az árért...

(#59715) Maximum1 válasza raulicio (#59714) üzenetére


Maximum1
őstag

Mindaddig így gondoltam én is amíg nem kellett garanciáztatni Kínába és nem kellett paypal disputot csinálni kocsma angollal.

(#59716) #03372544 válasza Sedwick26 (#59713) üzenetére


#03372544
törölt tag

Nekem akkor csinált ilyet miután egy jóval erősebb töltővel töltöttem fel, vagy épp töltés közben.
Tudom, elvileg az ilyesmit szabályozza a töltőelektronika vagymi, de mégis.
A feleségem S3 minije (gyári töltője 700mA) is pont így megőrül ha ráteszem a 2A-es Sony töltőre.

(#59717) TCr válasza Sedwick26 (#59713) üzenetére


TCr
veterán

Milyen telefon?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#59718) Sedwick26 válasza TCr (#59717) üzenetére


Sedwick26
tag

ZOPO 980+ octa

(#59719) Sychter


Sychter
csendes tag

Sziasztok!
Jelenleg három telefon között vacillálok. Ezek a Feiteng H9500+, a Doogee DG500, és a Cubot GT99.
Azt olvastam itt, hogy a GT99-el többen meg vannak elégedve. A DG500-at más külföldi fórumokon is dicsérték, a Feitengről keveset hallok. Részemről mindegyiknek megvan a maga előnye. A DG500-nak a 2800mAh-es aksi, a GT99-nek a kisebb mérete, a H9500.nak a formája tetszik nagyon.
Szeretném kérni a véleményetek, melyik miért jobb, és kinek milyen konkrét tapasztalatai vannak?!
Köszönöm.

(#59720) Zeki válasza #03372544 (#59710) üzenetére


Zeki
nagyúr

Érdekes... eddig az 512-es telóról írták, hogy mindent újratölt, és az 1 gigás már nem.
Most az 1 gigás is fosadék, és csak a 2 gigás frankó. Jövőre már az is laggol meg újratölt. Parasztnak vidékre lesz jó csak.
Menő gizdák már csak 4 giga ramossal tudják majd elképzelni az életüket.

(#59722) RVR400 válasza Zeki (#59720) üzenetére


RVR400
veterán

Nah, pont ezt írtam a múltkor, de már a nyarat sem kellett ezzel megvárni. :DDD

(#59723) iMaverick válasza Zeki (#59720) üzenetére


iMaverick
addikt

Én már az 512MB-nál is írtam, hogy vastagon el lehet azzal lenni. Igaz, nem szoktam televerni a telefont mindenféle programmal (főleg nem játékokkal), és nincs 4-5-6 "asztal" a launcher-en (2 elegendő számomra) és nincs 30-40 widget sem kirakva. Mégsem vettem észre az állandó újratöltögetést...

A mostani Amoi már eleve 1GB-s és a free ram widget szerint most is van valami 530MB üresen. Persze ha elindítom a Böngészőt, akkor lejeb esik a szabad ram, de amikor már nincs rá szükségem, akkor kilövöm... A PC-n sem szoktam nyitva hagyni a Firefox-ot, ha tudom, hogy nem kell a továbbiakban (pedig 8GB ram van a masinában, szóval elférne! :DDD )

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#59724) EG0


EG0
aktív tag

PandaWill: "from now on, orders with free shipping will be delivered by TNT post, instead of Singapore Post/Deutsche Post"

(#59725) Zeki válasza EG0 (#59724) üzenetére


Zeki
nagyúr

hoppá!

(#59726) #03372544 válasza Zeki (#59720) üzenetére


#03372544
törölt tag

Remélem nem rám érted a "menő gizda" kifejezést mert egyik sem vagyok.
Másrészt mindenkinek más az elvárása, engem pl. felidegesít ha a telefonom megakad fél másodpercre, mást az sem zavar ha fél percen keresztül tölt be a FB vagy akármi.

(#59727) EG0 válasza gr8tjoey (#59609) üzenetére


EG0
aktív tag

Ha megjött, kíváncsi leszek én is 90 dolcsis, 4 magos, 1 GB RAM-os F9006-ra. :-)
Hopp, látom felment 100 dolcsira közben... akkor viszont már 105-110 dollár körül vannak qHD kijelzősek is!

(#59728) EG0 válasza aytukabozs (#59684) üzenetére


EG0
aktív tag

Ezek az féláras/ingyen akciók rendre esélytelenek, az a ritka kivétel, ha valaki megcsíp akár egyet is.
A DG120-ast annyira ne sajnáld, ha jól látom, nem megy hazai 3G-n, tehát csak otthoni WiFi-s okostelónak jó.

(#59729) TKey7 válasza gr8tjoey (#59609) üzenetére


TKey7
tag

Varjuk a tapasztalatokat :)

(#59730) szili.tamas1 válasza #03372544 (#59726) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Akkor szvsz nem a kínai ócótelefonok a te kategóriád.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#59731) #03372544 válasza szili.tamas1 (#59730) üzenetére


#03372544
törölt tag

Valóban, de ez nem egy "ócótelefon" topic, hanem android dual SIM topic.

(#59732) Víz Elek válasza KurtCobain (#59564) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Azaz érdekes, hogy a mobilnetet meg megosztja wifin keresztül.

Esetleg nem lehet, hogy rom hiba áll fenn?

Samsung S9

(#59733) KurtCobain válasza Víz Elek (#59732) üzenetére


KurtCobain
őstag

Ha a leejtés után jött elő a hiba, akkor több, mint valószínű, hogy hardveres lesz, de egy ROM cserét meg lehet próbálni (mentés után persze).

Mmm'kay?

(#59734) raulicio válasza Maximum1 (#59715) üzenetére


raulicio
senior tag

Akkor ebben teljesen egyetértünk!

Adott összegből vagy veszel egy gyengébb készüléket és élvezed a helyben elérhető szolgáltatások nyújtotta biztonságot, vagy veszel egy jobb telefont és kockáztatod vele, hogy szívni fogsz ha gariztatni kell. Ez nem újdonság azért :)

[ Szerkesztve ]

(#59735) Víz Elek válasza KurtCobain (#59733) üzenetére


Víz Elek
senior tag

A mentést már megejtettem, de nem sikerül belépni a recoverybe.
Mobileuncle MTK Tools-al próbáltam, de csak újraindul a telefon simán.. :(

Samsung S9

(#59736) raulicio válasza KurtCobain (#59733) üzenetére


raulicio
senior tag

Ahogy a tanult kolléga is jelezte:
Valószínűtlen, hogy fizikai behatásra szoftveres hiba legyen, de a romcsere ingyen van...

(#59737) KurtCobain válasza Víz Elek (#59735) üzenetére


KurtCobain
őstag

Töltőre dugva hang fel + power egyszerre nyomva?

Mmm'kay?

(#59738) Maximum1 válasza raulicio (#59734) üzenetére


Maximum1
őstag

Az a baj hogy ezek nem jobbak, csak olcsóbbak.

(#59739) Bagira01 válasza raulicio (#59734) üzenetére


Bagira01
veterán

Itthon is szívás ha valamit gariztatni kell. Ismerősöm samsung galaxy s3-asát kb 4 hónapig tartott intézni, a végén már mindent cseréltek rajta, de újat nem adtak. Az eddig Kínába visszaküldött telefonokkal nem volt gondom(3db), vagy javították vagy cserélték vagy le lehetett vásárolni(igaz ennek lefutása is 1,5-2 hónap....) Igaz ezek 1-2 hónapos telefonok voltak, nem tudom fél év után, hogy állnának a dologhoz :U

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#59740) #03372544 válasza Bagira01 (#59739) üzenetére


#03372544
törölt tag

Hány telefonból volt 3 amit vissza kellett küldeni?
A selejtarány érdekelne :)

(#59741) svgyula válasza iMaverick (#59723) üzenetére


svgyula
addikt

Szia!
Teljesen igazad van! Anno a fiam is ilyen "gond"-al küszködött. Amikor megkérdeztem hogy mia p...nak az a sok sz.r amit felpakolt akkor "mert jó". Aztán szépen leszokott róla. A beállítások között található egy kis választható "opció" a fejlesztői lehetőségek-törölje a tevékenységeket. Meg érdemes használni a "be-ki kapcsolás ütemezése" A folyamatos üzemtől sokszor megbolondul a telefon főleg akkor ha megy két hete egyfolytában és tele van az "agya" a futtatott dolgokkal amiket BÁR több napja nem is nézegettünk de ott virítanak "pucsítva" és arra várnak, hogy a "gazda" megint használja :DD Az én telefonomra is van egy csomó dolog telepítve, fut is rajta DE csak azok amire tényleg szükségem van! Nos ebben sokan nem tudnak határvonalat húzni! Mi is az amire nekem ténylegesen szükségem van?
Egy off példa az egyik fickónak azért kellet egy giga-miga asztali gép 250eFt-ért mert az elmondása szerint: az egyik monitoron nézem a meccset a másikon meg dolgozom egy excel táblában????? :Y Ekkora barmot :F csak ez volt a szerény hozzászólásom valószínűleg megsértődött :DD DE aki ilyet mond annak fogalom zavarai meg gyűjtögetési kényszerben szenved a "fukszos kisebbségiek" mintájára.........................

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#59742) Víz Elek válasza KurtCobain (#59737) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Sajnos így sem jó. :(

Samsung S9

(#59743) doongoo válasza Bodor (#59706) üzenetére


doongoo
addikt

ZOPO-m volt,

nekem nagy volt kicsit az 5". Fényképezője közepes, GPS MTK-san gyenge. Akksival erős használattal az egy napot bírta nálam

Ismert név, jó minőség

(#59744) raulicio válasza Bagira01 (#59739) üzenetére


raulicio
senior tag

Tudom mert egy éve az akkori HTC gariztatása is nagy szívás volt pedig nálunk elérhető márkáról van szó. Igaz "csak" három hét volt, de ha nincs otthon tartalék telefonom, akkor a hátsómba dughattam volna a simkártyámat.

(#59745) mobilamb


mobilamb
csendes tag

Sziasztok!

Ígértem, hogy írok egy részletesebb hozzászólást a korábban elhangzottakhoz az oldalunk, a mobilamb.eu-val kapcsolatban.

Elösször is az oldal nem DropShip oldal lesz. Nekem is van véleményem erről a fajta működésről, mivel szinte 0 hozzáadott értéket közvetít.

A helyén kezeljük a dolgokat és tisztában vagyunk azzal, hogy a kinti webshop árakkal nem tudjuk felvenni a versenyt, de az egyéb járulékos költségek figyelembevételével (ÁFA, VÁM, stb.) már versenyképes árat szeretnénk adni.

Állandó készletet tervezünk tartani, de tapasztalatból mondom, hogy lehetnek, lesznek majd készlethiányok, amit mindenképp minimalizálni szeretnénk.

A jelenlegi pozíciómban is eltelt némi idő, mire kitapasztaltam, hogy hogyan kerüljön 90-95% fölé a készlet rendelkezésre állása, pedig Európából szállítanak nekünk 1-2 hetes átfutással és hivatalos disztribútor vagyunk /néhány márka esetében több szomszédos országban is/.

Mindenesetre senkit nem fogunk hitegetni időpontokkal és főleg senki pénzén nem fogunk csücsülni. /Utalásos fizetésnél egyébként is úgy működik a webshop, hogy küldünk megerősítést, ami azt jelenti, hogy tudjuk küldeni vagy átvehető a termék és csak ekkor kell utalni./

Tervezzük más gyártók bevonását. Jelenleg a Jiayu-val már folynak a tárgyalások és ha sikerül megállapodni, akkor talán Februárban már lesz az is, illetve kaptunk megkeresést, hogy THL-re lenne még igény, amit mi is szeretnénk a kínálatban.

DE csak! olyan márkát szeretnénk, aminek hibaszázaléka nem haladja meg az 5-10%-ot. Természetesen nyitottak vagyunk javaslatokra.

Hasonló a helyzet a táblákkal is, bár ott kevesebb személyes tapasztalattal rendelkezünk, úgyhogy abban is érdekelne a véleményetek.

PayPal nincs és egyelőre biztos nem lesz, ahogy Bankkártyás fizetés sem, mert mindkettő igen költséges megoldás. Azt pedig, amit a Tmallbox csinál (+4% díj) nem szeretnénk, csak a termék árát növelné.

Végül a kardinális kérdés, a Garancia. Keressük a megoldást helyben, de egyelőre a legjobb megoldás a Gyártó, ami véleményem szerint semmivel sem rosszabb, mint egy kinti webshopnak visszaküldeni a telefont. Persze nem ezt tartjuk az ideális megoldásnak mi sem. Van már néhány kontaktunk és ebben is szívesen vesszük segítséget. Ha valaki ismer valakit, aki tapasztalt /és lehetőleg Budapesten vagy a vonzáskörzetében él/, vegye fel velem a kapcsolatot.

Köszönjük azoknak akik bizalmat szavaztak és NO HARD FEELING azok felé, akik bizalmatlanok. Megértjük, mi is azok lennénk. Nem sok pozitív példa van mostanáig, viszont azon dolgozunk, hogy mi legyünk a kivétel.

Reméljük sikerül majd elnyerni a bizalmat. Talán ez segthet kicsit:

Audiomonde Kft. elérhetőségeink

Kántor Gábor

(#59746) raulicio válasza svgyula (#59741) üzenetére


raulicio
senior tag

Te programozó vagy?
Csak mert egy átlagos végfelhasználó nem fog olyanokkal foglalkozni, hogy memóriát takarít, meg újraindítgat, meg hasonlók. Működjön, aztán kész!
Nyilván van aki a 2 GB Ramra veri valaki meg arra, hogy at 512-ből felszabadított 238-at mert csak éppen system fut...
Volt nekem 512 MB-os készülékem is ahol azért kellett szórakozni néha a task killerrel, pedig játék max a Throttle copter (vérgagyi kis játék volt 2 szín, 2D) volt a telefonon. Ez azért az 1 GB RAM-al már nem gond.

(#59747) raulicio válasza mobilamb (#59745) üzenetére


raulicio
senior tag

Szerintem korrekt! A következő készülékvásárlásnál többek közt a ti oldalatokat is megnézem majd. (bár egyelőre annak is örülnék ha végre azt megkapnám, ami 35 napja érkezik...)

Lehet jönni károgni! ;] ;] ;]

(#59748) Víz Elek


Víz Elek
senior tag

Jiayu G4-ből volt magyar rom, betudná valaki linkelni?
Nem találom most valamiért sajna. :(

Samsung S9

(#59749) Joe63


Joe63
tag

Sziasztok!

Ma vettem át DHL-től egy Huawey Honor 2 telót.
Tudom, hogy 1 SIM-es, de hátha tudtok segíteni.
Bekapcsolás után el kezd tölteni a készülék, de az android felirat után nem megy tovább,
csak azt tölti és tölti és tölti.
Valakinek esetleg van valami használható ötlete hogyan tudom ismét feléleszteni?
Nagyon idegesít, mert semmit se csináltunk vele, csak bekapcsoltuk.
Még annyi, hogy akksi benne volt, lehet, hogy frissítették?

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

• Az élet attól szép, hogy bármi megtörténhet. És attól szar, hogy meg is történik.

(#59750) aytukabozs válasza EG0 (#59728) üzenetére


aytukabozs
addikt

210 az a 120 :), ammeg tudja az itteni (tréfonos) 3g-t, de mivel mikroszkopikus adatcsomagom van az se' nagyon érdekelne ha csak 2 g-n tudnék netezni (a hónap 2. felében most is 32kbps-sel netezek :) ), 42.99 nettóért még ezt is elviseltem volna.... az esélyekről meg annyit : 1-2 hetente lottózom. :D

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.