Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102401) aytukabozs válasza Yag (#102400) üzenetére


aytukabozs
addikt

megbízható EU raktár esetében ez a helyzet igen.
de volt már itt olyan sztori hogy megjött a cucc, és vele a fizetendő áfáról szóló igény is :P
ellenben ha a kollegaúr ajánlja a comebuy-t akkor vélhetően az problémamentes.

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#102402) alexw801 válasza dokee78 (#102387) üzenetére


alexw801
senior tag

Ezt a buffer kérdést majd még vizsgálom, kb. 2-3 percig beszéltem, és közben ment a video klip.
Az iGo szülinapp-ot most kipróbálam, szépen működik a Zenfone 2 ZE 550ML-en.
Hogy mi kompatibilis és mi nem, az ezután jön. Most átköltöztettem kb. 100 app-ot a MyBackupPro-val, ezután kell kitörölni a root-ot követelő, meg más felesleges app-okat, pl. az Asus figyelmeztet, hogy a beépített app futás korlátozó, stb. megoldásokkal ne indítsunk párhuzamosan mást.
Az Antutu benchmark 43005.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#102403) wwenigma válasza aytukabozs (#102401) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Kolleganak rendeltem onnan megbizassal, csutortok este adtam le a megrendelest es kovetkezo hetfon delutan vittek ki neki a telot.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#102404) fateless válasza alexw801 (#102386) üzenetére


fateless
veterán

Kicsit még győzködsz, és talán én is rendelek egyet - akkor a 3x után megint egyforma telefonunk lesz (bár az m1 Note kifejezetten tetszik...)

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#102405) wwenigma válasza fateless (#102404) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

75e angliabol. Faj a szívem. :O

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#102406) dokee78


dokee78
félisten

Ha most vennék kínait,mit ajánlanátok újonnan?
Amit könnyebb beszerezni itthon is,pl hardveraprósoktól?

Max 45 k.
Gondolom a Zenfone 2 nem jön ki ennyiből.

Doogee Turbo Mini F1-et néztem,de a videón nagyon lötyögnek azok a gombok.
Egy videón mutatták,mennyire mozog a hangerő és bekapcs gomb.
Xperia E4g-től jobbnak tűnik,bár az Xperia támogatottabb talán.

[ Szerkesztve ]

(#102407) Attti73 válasza Zeki (#102397) üzenetére


Attti73
tag

nem tűnik rossznak, bár nem olcsó. Más vélemény?

(#102408) aytukabozs válasza Attti73 (#102407) üzenetére


aytukabozs
addikt

g3n-ről óriási ugrás lenne még a ZTE V5 is.
4 mag szemben a 2-vel
5"
ram/rom ugyanakkora mint a jiayuban
gps pöpec

100$ környékén utánad dobják már,

nem utolsó sorban pörgős topicja van itt is, 4pda-n is xda-n is

hátránya a kis tárhely (a mostani 8-16 stb belső memes telókhoz képest)
meg nem tud 4g-t (ha ez számít)

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#102409) tibuszh


tibuszh
tag

Sziasztok,
Lehet nem jó helyre írok. (szervizes toppikot nem találtam)

iOcean X7S, Leejtettem s a teló alsó USB része nem tölt, nem ismeri fel a gép se. Most tapasztaltam, hogy a hangszorom is elszallt. Sajna nincs meg csavarhuzo keszletem, igy szet sem tudtam még szedni. Nagyon bant..neten neztem sok szetszerelesi utmutatot.... Kiderult a mikrofonom mukodik, pedig egy alaplapon van e mind három dolog...

(az a fekete henger a mikrofon)
Lehetseges az h csak kilazult egy sz.kábel, v valami? :F
Ahogy lattam a videon ket forrasztas volt az usb s alaplapon?!? Egy a felso takaro elemnek vagyis a hangszoronak...es egy a mikrofonnak.De ha mukodik a mikrofon? Lehet felesleges lenne cserélni akkor ezt a lapot. Mert akkor a mikrofon se működne?
Megint egy honap meg ide erne a csavarhuzo... Egyeltalan valakinek van otlete, h ezek a hibak mire utalhatnak? Elkepzelheto meg h olcson megusszam? :((( :O vagy csak esetleg szalagkábel kilazulasa lenne?

[ Szerkesztve ]

mi

(#102410) synar


synar
őstag

Ezt muszáj megosztanom veletek, hát más is hasonló helyzetbe keveredik.
Néhány hete vásároltam egy Lenovo A936-os telefont. A készülékkel tökéletesen elégedett voltam, kivéve a hátsó hangszóró hangminőségét, mely halk, és torzít már 80%-os hangerőn is. A csengőhangok közül is a leghangosabbat kellet kiválasztani, hogy tokban, táskában egyáltalán hallható legyen, de így is több hívást elmulasztok emiatt.
Ma rájöttem az okára. Levettem a hátlapot és megnéztem közelről a hangszórót, melyet egy finom szita borít, ezt gyakorlatilag teljesen eltömítette egyfajta rászáradt ragasztó, ezenkívül a hátlapon is van egy ilyen hangszóró rács, amit ugyanilyen állapotban találtam. Ezeket óvatosan sniccer hegyévell letisztogattam, kikapargattam, átlátszóvá tettem és lássatok csodát, a hangerő kb. háromszorosára növekedett és a hangszóró kristály tisztán cseng-bong, ahogy a nagykönyvben meg van írva.
Ehhez mit szóltok?

[ Szerkesztve ]

(#102411) aytukabozs válasza synar (#102410) üzenetére


aytukabozs
addikt

hol vetted?

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#102412) synar válasza aytukabozs (#102411) üzenetére


synar
őstag

Egy fórumtárstól, aki külföldről rendelte. Szerintem kaphatja így bárki, ha kifog egy esti műszakot a kínai gyártósoron.

(#102413) Yag válasza synar (#102410) üzenetére


Yag
tag

Szerencséd volt. Lehetett volna rosszabb is, de így meg happy day van. :)

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#102414) zerotol


zerotol
csendes tag

Sziasztok!
Nem igazán értek a Dual SIM-es telefonokhoz ezért a véleményeteket, tapasztalataitokat szeretném kérni.
Az jutott eszembe hogy mivel a kifejezetten asztali/laptop gépekre szánt (stickes) mobilnet díjcsomagok rendszerint kedvezőbbek és több adatforgalommal rendelkeznek, egy dual SIM-es telefonnal "kerülném meg" a rendszert. Vagyis az egyik kártya hagyományos hang előfizetés lenne, erről csak telefonálnék, a másik pedig egy kizárólag netezésre használható kártya.
Kérdésem hogy ez csak így, ilyen egyszerűen működik és kész, vagy azért valami bezavarhat a történetbe?
Illetve hogy ezek gond nélkül tudnak működni egymás mellett, például nem szakad meg a net ha telefonálok?
Egy Sony Xperia E4 DUAL-ra gondoltam első körben, persze más telefonok is szóba jöhetnek..
Köszi a tanácsokat!

(#102415) aytukabozs válasza zerotol (#102414) üzenetére


aytukabozs
addikt

"nem szakad meg a net ha telefonálok?"
De.
Míg telefonálsz nincs neted, legalábbis az adatkártyáról.
Ha jól sejtem a speckóból ez egy dual standby telefon, így míg a gsm hívás használja az antennát, az adatkapcsolat bontódik..

szerk.
Az általad elvárt működéshez dual active telefon kell, ezek azonban a felsőbb árszegmensben találhatóak csak meg.
(Bár itt feljebb pont egy ilyen ASUS eszköznek örül a gazdája :) )

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#102416) Zeki válasza zerotol (#102414) üzenetére


Zeki
nagyúr

1db rádiós rész van a telefonba építve. Ezért hívják dual standbynak, mert csak alapállapotban van hálón mind a két sim kártya, ugyanis azon az egyen cserélgetik egymást a feljelentkezésben.
Ha netezel, és közben jön egy hívás, akkor dobja a netet, és csak a hívás foglalja le az egy rádiós részt. Az ő prioritása élvez előnyt. A másik, a netes sim ekkor nem lesz hálón.

A sokkal drágább telókban van 2db rádiós rész, ami egyszerre tud kezelni 2 hívást. Ezek a dual active telók.

(#102417) Terentius válasza Attti73 (#102396) üzenetére


Terentius
őstag

Nekem egy G3S(T)-m van és eddig én is azt gondoltam,hogy csapnivaló a GPS,de találtam egy Lenovo P780-nak a portolt ROM-ját és azóta a házban is működik a GPS! :DD

[ Szerkesztve ]

Poco F5 12/256 Gb

(#102418) beg válasza Terentius (#102417) üzenetére


beg
veterán

Soha nem értettem, hogy miért mérvadó egy gps-nél, hogy a házban is talál holdat...

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#102419) janaman01 válasza beg (#102418) üzenetére


janaman01
addikt

részegen elnavigáljon a budiba :D

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#102420) Terentius válasza beg (#102418) üzenetére


Terentius
őstag

Ez csak egy fokmérő akart lenni.Se a gyári,se egyéb romokkal nem talált bent semmit és kint is sokáig tartott a pozicionálás.Aztán feltettem egy oroszok által portolt Lenovo P780 romot és láss csodát minden megoldódott.

Poco F5 12/256 Gb

(#102421) aytukabozs


aytukabozs
addikt

jólvan, legyen, úgyis régen volt GPS anyázás :D

Az én telóm nem talál jelet a lakásban, de odakint ha talál akkor nem rak át másik utcába :P

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#102422) mong08 válasza Terentius (#102420) üzenetére


mong08
tag

Feltételezhetően,miután az oroszok beleírták,hogy használja a wifit is és a SIM-et is helymeghatározáshoz. :D

Ha nem látsz horgot a számban ne fárassz !

(#102423) Terentius válasza mong08 (#102422) üzenetére


Terentius
őstag

Direkt kikapcsoltam ezeket! :C

[ Szerkesztve ]

Poco F5 12/256 Gb

(#102424) mong08 válasza Terentius (#102423) üzenetére


mong08
tag

Lehet mégsem kapcsoltad ki.. Ezek az orosz fiúk tudnak huncutok is lenni ha akarnak... ;)
Egyébként meg nem mindegy? Én megtalálom a fürdőszobát GPS nélkül is...

A Cubot X6 telómmal tisztán és érthetően tudok beszélgetni nagyon messze lévő emberekkel... :K

[ Szerkesztve ]

Ha nem látsz horgot a számban ne fárassz !

(#102425) junkpod válasza Yag (#102391) üzenetére


junkpod
nagyúr

Elephone G4 is 70usd és pinkben is van.

Box's don't touch!

(#102426) Yag válasza junkpod (#102425) üzenetére


Yag
tag

Elephone G4 volt már a kezemben, és nekem nagyon olyan ujlenyomat gyüjtös volt. A képernyö bár köszöni jól volt mindig olyan érzésem volt hogy mindjárt mrgkarcolódik. Nekem a "kényes"kategóriába került. Ettöl persze szèp és jó, de nem nyóc magos. Sajna ahogy ezt megemlitettem ez lett az alap. Hiába mondom neki hogy ugyse fogja kihasználni, azt a választ kapom: Ha már benne van elfér, késöbb meg nem fog belöle hiányozni. Ilyen az én formám.

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#102427) #79335424 válasza zerotol (#102414) üzenetére


#79335424
törölt tag

A többiek nagyjából vázolták a szitut, de az, hogy mikor és mekkora szükség van a duál aktív módra, ettől sokkal árnyaltabb.
Ha van neted, akkor sem a kimenő, sem a bejövő híváshoz nincs szükség a GSM kapcsolatra (csak egy virtuális telefonszámra, amin elérnek neten).
MTK telónál bele tudsz avatkozni a prioritásokba. Amíg neten telefonálsz, addig tudod automatizáltan deaktiválni a GSM slotot, hogy ne zavarjon bele a netes beszélgegésbe.

[ Szerkesztve ]

(#102428) Sopi válasza junkpod (#102425) üzenetére


Sopi
senior tag

Szia!

Merre van ilyen?
Antelife-on épp majd 80USD és elfogyott :(.

Üdv,
Sopi

(#102429) Terentius válasza mong08 (#102424) üzenetére


Terentius
őstag

A lényeg,hogy jobban működik mint eddig és 10 láb a pontossága,plusz a jelet is tartja.

Poco F5 12/256 Gb

(#102430) bb71 válasza Terentius (#102429) üzenetére


bb71
őstag

Letöltési linket kérek a Lenovo rom-hoz!

(#102431) cs.zs. válasza Attti73 (#102396) üzenetére


cs.zs.
addikt

Nem biztos hogy külföldön kell vásárolni, edigitalban pl 47900 a Honor 3C, 24 hónap garival (ha nem kell 4G)

...

(#102432) Terentius válasza bb71 (#102430) üzenetére


Terentius
őstag

Tessék: Needrom
A hozzászólásokban van még 3 patch azt is tedd fel.A Lenovo safecentert megtartottam,mert hasznos.Ami nekem tetszik:
-Gyors
-Stabil
-Gps hibátlanul megy
-Térerőt nem dobálja el
-Akksit nem eszi, 6-7 óra kijelzőidő
-Kitkat 4.4.2
-Lenovo camera app megannyi beállítási lehetőséggel
-Flash player alapból benne van
-2 Gb Lenovo cloud vagy mi a képeknek ingyér
-Auto fényerő hibátlan szemben az SW10-es Rommal
- Lenovo VibeUI (nekem bejön)
-Játékok smoothabbak mint eddig (Nova3,Mortal Kombat X,Temple Run Oz lag nélkül megy.)
Ezzel a Rommal tökéletes lett a teló.Ennél több nekem jelenleg nem kell, úgyhogy marad a teló még egy ideig vagy ki tudja meddig (3 akksim van hozzá biztonsági okokból) :DDD

[ Szerkesztve ]

Poco F5 12/256 Gb

(#102433) zerotol válasza aytukabozs (#102415) üzenetére


zerotol
csendes tag

De azzal nem lehet semmilyen probléma hogy az egyik kártya kizárólag adat? Szolgáltató sem tudja szűrni, vagy ilyesmi?

(#102434) beg válasza zerotol (#102433) üzenetére


beg
veterán

Nem is akarja. Ezért vannak a csak netezéshez való sim kártyák. Nem lesz problémád.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#102435) bb71


bb71
őstag

Olcsó kategória, tudom, hogy mit akarok itt ezzel...
Attól eltekintve, hogy klón (persze lehet, hogy ez épp elég...), nem sok fogást találok rajta ennyi pénzért:

[link]

$69.99
OS: Android 4.2.2
CPU: Quad core, MTK6582 ARMv7
CPU Frequency: 1.3GHZ
Screen Size: 5.0"
ROM: 4GB
RAM: 1GB
3G: WCDMA 850MHz, WCDMA 2100MHz
2G: GSM 850MHz, GSM 900MHz, GSM 1800MHz, GSM 1900MHz
Screen Resolution: 960 x 540 pixels
Battery: 2600mAh, 9.62Wh, 3.7V
Back Camera Megapixel: Back 5.0 MP, Interpolated 8MP
Size: 135 x 69 x 7mm
Weight: 156g (with a battery)

(#102436) beg válasza bb71 (#102435) üzenetére


beg
veterán

Akksi tuti kamu. Meg még ki tudja mi. Csábítóak ezek az árak, azután meg olvasom itt a jajgatásokat. Ne kelljen romolni, működjön a GPS (Ha fizikailag nem felejtődik ki) meg a többi hardver és akkor talán még használni is lehet.
A 4gb háttér két felé van osztva, a rendszer és pár alkalmazás hamar felemészti majd.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#102437) tahepa válasza bb71 (#102435) üzenetére


tahepa
senior tag

Ennek nem több értelme lenne valamennyivel drágábban , de EU-ból ,rejtett költségek nélkül....

(#102438) GIJoe válasza bb71 (#102435) üzenetére


GIJoe
addikt

meg persze, + ÁFA+2000 Ft Nekem hétfőn tettek postára CUBOT S168t, Angliából, nem láttam merre lakx, ha Debrecen és környéke szívesen megmutatom...

(#102439) Yag válasza bb71 (#102435) üzenetére


Yag
tag

Szerintem ebben android 4.2.2 utólag feljebb húzás igényes és ha valami nem smakkol jöhetnek a kérdöjelek. Az akksi meg tényleg kamu gyanus... ennél jobb összetételü telónál is mértek már 1800at a 2300 helyett....

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#102440) Yag válasza tahepa (#102437) üzenetére


Yag
tag

Ez a kesztyü mi a bigyó? Tényleg kesztyüben telefonozát preferálják vagy valami játékhoz kell? Elég mókás igy messziröl. Olyan mintha téli kesztyü lenne ...

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#102441) tahepa válasza Yag (#102440) üzenetére


tahepa
senior tag

Próbáltál egy normál érintős telefont kesztyűben , télen kezelni? Csöppet nehézkes....ezzel a készséggel lehetséges...

(#102442) tahepa válasza tahepa (#102441) üzenetére


tahepa
senior tag

...jut eszembe...74.88 EUR = 22,623.97 HUF még 14 órát....SCBS168 coupon code

(#102443) ÁrPi2 válasza #79335424 (#102329) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

P7000? Azt írja az elefánt hogy:

All of Pioneers will pack Sony imx 214 image sensors.

(A kütyüvételmániát ezzel tudom nem enyhítem :)) )

[ Szerkesztve ]

(#102444) janaman01 válasza tahepa (#102441) üzenetére


janaman01
addikt

én próbáltam nyáron is..akkor se nagyon ment :D

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#102445) tahepa válasza janaman01 (#102444) üzenetére


tahepa
senior tag

(#102446) #79335424 válasza ÁrPi2 (#102443) üzenetére


#79335424
törölt tag

Olvastam.....sajnos. Sokmindennek ellen tudok állni, de a kísértés nincs közte. :N

(#102447) Evita85


Evita85
tag

Sziasztok!

Romolásban,rootolásban szőke vagyok,ráadásul winphone tulaj vagyok... De adódott egy kis probléma a család s4ével... Ezért fordulok hozzátok!Tudom egy simes, de annyi embernek segített már itt mindenki hogy hátha nekünk is tudtok...Szóval: gyári rom nincs.Tegnap este lemerült 1%ra a teló... S kikapcsolt. Este nem vette a töltés jelet,ráadásul csak bezizz bezizz bezizz....S semmi egyéb. Aksi ki be nem segitett. Hajnalban próbálkozott a telótulaja ujra feltenni de semmi. Aksijel bejött és forgott benne a jel de nem töltött. (Most is itt van a lapin felrakva de semmi.) S valahogy behozta a szervizmenüt és utána ott az új rom felrakás menüt választotta. S szerintem most várja a teló,hogy új rom kerüljön rá. De az ugye nekünk nincs. Kérlek segítsetek! Akár nyugtatást,akár azt hogy hova vigyük,vagy távgyógyítást szivesen veszünk.... (Kispesten lakunk...Most egy régi okosfonban a simkártya...) :) Előre is köszönöm a segítséget:)

(#102448) alexw801 válasza zerotol (#102414) üzenetére


alexw801
senior tag

Én évek óta így használom, ráadásul két céges Telekom SIM-mel. De van saját SIM is, modembe való. Semmi komoly problémát nem okoz a net átmeneti leállása a hang beszélgetés idején, utána visszáll.
Talán a Zenfone 2-vel le sem áll a net közben, még tesztelem.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#102449) janaman01 válasza tahepa (#102445) üzenetére


janaman01
addikt

húhaa.. ezek már naon fiúcskák :DDD

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#102450) WOT-H-A-C válasza Evita85 (#102447) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

1.Kikell deríteni milyen S4 esről beszélünk!!
2. kell egy samu usb driver
3. kell egy odin
4. kell egy hozzá való rom pl.: a sammobil.com -ról.

Ha minden felvan telepítve

-odin elindít a megfelelő helyekre be kell tallózni a cuccokat (pit,PDA vagy ilyesmi most kicsit homályos)
Ha mindent betallóztál és látszik a com port a balfelső sarokban

- teló kikapcs odin módban (download mód) elindít
- odinban start
telefon rádug és elindul a flash elés.

Ha viszont halott az akksi vagy más esetleg hw-es hiba van akkor ez nem fog segíteni. Mindenféle képpen olvass utána és elsőnek derítsed ki milyen S4 -es.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.