Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102651) aytukabozs válasza DarthSun (#102650) üzenetére


aytukabozs
addikt

szerintem meg elég sokat számít a képérzékelő, meg a kamera app maga is.
(az én telóm pl. gyári appal sokkal bénább képeket csinál mint külsővel.)

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#102652) DarthSun válasza aytukabozs (#102651) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Hát....valószínű, a képérzékelő biztosan jól beleszól, elvégre komplett kameramodul van bennük. Az appot nemtom, kezdő droidos vagyok, még nem is merném piszkálni, a képek is úgy készültek ahogy jött a teló, a kamera-beállításokban sem állítgattam semmit.

(#102653) #79335424 válasza DarthSun (#102652) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én meg a képekhez nem értek, de többen írták, hogy a ZP999 képei nem szépek. Milyen modul van benne? IMX214. Akkor mitől nem szépek? Csak a szoftver lehet.

(#102654) DarthSun válasza #79335424 (#102653) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Végülis az exp után olyan röptében csinál jpg- et ( bár van olyan teló amin raw is rendelkezésre áll ), PC- n sem mindegy hogy milyen szofttal nyomja össze az ember a .raw- ot .jpg- re.

Ezektől függetlenül biztosan az optikának a legnagyobb a szorzófaktora a végső minőségre, képzeljük el hogy mondjuk egy 5 MPx- es CCD elé egy 100+ ezres Nikon üveget teszünk, evvel a kombival még így is marha jó lesz a kép......

(#102655) #79335424 válasza DarthSun (#102654) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem az a különbség, hogy ha a gyári alkalmazás készíti a képet, akkor a rawot a ram -ba küldi és csak a feldolgozás utáni, tömörített állomány kerül kiírásra. Közvetlen esetében meg maga a raw kerül kiírásra, ami egy lényegesen nagyobb méretű állomány. Szóval a szoftveres rész megkerülhető (az IMX214 tudja a raw exportot és az engineer menüben is láttam raw lehetőséget), de ez lassabb és erőforrásigényesebb művelet. Az optikai részhez meg én nem értek.

(#102656) DarthSun válasza #79335424 (#102655) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Ha tudja a raw- ot akkor ki kell próbálni, aztán legfeljebb átmásolni PC- re és ott összébbnyomni ha szükséges. Egy tömörítetlen kép azért jókora helyet foglal, még egy PC is lassabban dolgozik rajta.

(#102657) silver10 válasza #79335424 (#102653) üzenetére


silver10
aktív tag

Mivel már egy jó ideje használom a Camera FV-5-öt, és talán ez az egyik legjobb fotó alkalmazás, van már kialakult véleményem a telónk kamerájáról. A gyárinál jobb képeket lehet lőni vele. Jobb képeket csinálok minden szempontból mint a korábbi ZP 990-el ezt egyértelműen érzékelem, de! Őszintén vallom, hogy ebben az ár szegmensben ez lehetne jobb is! Arra gyanakszom, hogy a nagy reklámmal bejelentett 5 ipari zafír lencsés optika korántsem sikerült úgy, ahogy szerette volna gyártó, és mi a vásárlók-felhasználók. Peddig elvileg ennek az lenne a lényege, hogy (a méretek adta korlátokon belül!) színhelyesség, képélesség, dinamikatartomány szempontjából egy jó (ennél jobb)minőséget kellene hoznia.

(#102658) dokee78 válasza silver10 (#102657) üzenetére


dokee78
félisten

Nekem az A Better Camera jobban bejött,annyira,hogy meg is vettem..
Van ingyenes is.

(#102659) silver10 válasza dokee78 (#102658) üzenetére


silver10
aktív tag

Mivel korábban (azt hiszem aZP999) fórumon ajánlotta valaki mind2-őt, megvettem őket. A Camera FV-5 picit jobban bejön.

(#102660) #79335424 válasza silver10 (#102657) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én számítottam ilyesmire, de a képminőség nálam nem volt lényeges szempont (mármint ennyire kihegyezetten). Én a videózást kedvelem és csalódott vagyok a beállítási lehetőségeket illetően. Hobbiból jópár éve videózgatok. Nekem ne azt írja, hogy kicsi, közepes, vagy nagy, meg durva és fínom. Ez nem szifon, "retina kijelzővel" (az is egy vicc). Van felbontás, bitráta, képerány, PAL, NTSC, stb. A "lassított felvételtől" meg falra tudok mászni. Csak fps van! Olyan nincs, hogy lassított felvétel. Legfeljebb lassított lejátszás, amikor a lejátszás alacsonyabb fps értéken történik, mint a rögzítés. Nem akarom leterhelni a vágó szoftvert és a lejátszót fölöslegesen fullHD -val és indokolatlan bitrátával. Ráadásul egy másik forrásból is van anyagom és fullHD -ban sokkal sötétebb lenne a felvétel. Miért nem tudok beállítani egy nyomorult, 720p, 60fps -t? Totál általános, videós formátum, még a kulcstartós kamerám is tudja.

[ Szerkesztve ]

(#102661) Zeki válasza silver10 (#102659) üzenetére


Zeki
nagyúr

Videokamera alkalmazásban melyik a jó app?

(#102662) silver10 válasza Zeki (#102661) üzenetére


silver10
aktív tag

Erre sajnos nem tudok érdemi választ adni. Ha a Cinema FV-5 (ki) tudná használni a telefonomon a hardver adta lehetőségeket, akkor az nekem bejönne. De így csak a bosszúság...

Somatom:
Figyelemmel kísértem a topikunkban az ilyen irányú észrevételeidet. Érthető a bosszúság. Elgondolkodtam, milyen felemásra sikerült ez a teló szoftveresen. A kijelző beállításai a Mira Visionnal olyan szint majdnem mint a TV-m szervíz szintig kiadott képbeállításai. Ezt ki is használom filmezésnél. A kameráé meg igen fapados...

[ Szerkesztve ]

(#102663) #79335424 válasza Zeki (#102661) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem a Camera FV-5 tesója, a Cinema FV-5. De ha attól hasal el nálunk, amit korábban linkeltem, akkor MTK -ra nincs jó kamera alkalmazás, mert egyik sem fér hozzá a kamera beállításaihoz.

[ Szerkesztve ]

(#102664) Zeki válasza #79335424 (#102663) üzenetére


Zeki
nagyúr

Snapdragonos a telóm, leszedtem a cinema fv5-öt holnap tesztelem. Sd kártyára mentés már beállítva. Sok beállítást tud, és magyarul.

(#102665) GIJoe válasza Zeki (#102664) üzenetére


GIJoe
addikt

Esetleg CameraZoomFX

A Huawei még nem forgalmaz MTK6732re épített néptelefont? (kb Honor 3C szerűt)

(#102666) beni26k válasza aytukabozs (#102651) üzenetére


beni26k
csendes tag

Számítana, ha az elephone, dodge meg a többi márka nem filléres vacak lencséket és gyenge elektronikát használna a kamera moduljaiban, ezzel csökkentve az telefon költségeit. Nagyon szépen hangzik, amikor ráírják a dobozra/weboldalra hogy Sony IMX214/IMX135 kamera modul, de így sok értelme nincs.
Érdemes megnézni, hogy az Apple 5 és a Meizu M2a mit hozott ki ugyan abból a Sony képérzékelőből.

Jól látszik a lentebb linkelt elephone sample képeknél, hogy az egész kép homályos, gyenge a dinamikatartomány és a színek is borzasztóak.

Ez a legnagyobb baj a THL/JiaYu/IOCEAN/DODGE/Elephone/uLeFone/INEW -meg a tököm tudja még hány hasonló kínai cég van-, ahhoz, hogy olcsón tudják adni a telefonjukat, valamin spórolni kell.

Én 1 hónappal ezelőtt álltam telefon vásárlás előtt, volt rá max. 250$-om, végigtúrtam telefon tesztekért a kínai/indai oldalakat, a ZTE Nubia, Xiaomi, 1+1, Meizu, Oppo, Huaweitől láttam csak normális képeket. Így esett a választásom a Meizu M1 note-ra (Sample: [link] [link]). Ráadásul 60e alatt megúsztam.

(#102667) #79335424 válasza Zeki (#102664) üzenetére


#79335424
törölt tag

Kíváncsi leszek a véleményedre, hogy mit tud Snapival. Próbáld ki légyszi a 720p, 60fps -t!

[ Szerkesztve ]

(#102668) pècsimunkás válasza beni26k (#102666) üzenetére


pècsimunkás
addikt

A telefonok közül amiket felsoroltál , a THL, IOCEAN, JiaYu , I'NEW ,pont jó kèpeket kèszìtenek . Persze nem az összes tipusuk , de van bőven köztük jó fotókat kèszìtő telefon .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#102669) dokee78 válasza beni26k (#102666) üzenetére


dokee78
félisten

Ki tudja melyik szoftver verzióval készültek a képek.
Sok gyártó terméke készít szar fotót.
Többek között az Xperia E4/E4g is.

(#102670) aytukabozs válasza pècsimunkás (#102668) üzenetére


aytukabozs
addikt

És már el is érkeztünk oda hogy minden relatív.
Szerintem még a ZTE V5 sem csinál elég jó képeket, pedig sokkal jobbakat csinál mint a pár hozzászólással feljebb linkelt doogee, meg elephone telók "elég jó" képei :P ;]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#102671) pècsimunkás válasza aytukabozs (#102670) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nem ìrtam sem Doogee , sem Elephone telót . A v5 kamerája meg szerintem is gyengus . Coolpad f1 viszont jó ! Rendkìvül jó !

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#102672) aytukabozs válasza pècsimunkás (#102671) üzenetére


aytukabozs
addikt

Én meg nem mondtam hogy te hivatkoztál volna ezekre, nemigaz...? :)
Példának mondtam, mert a linkelő szerint azok jó képek.
(Btw az általm ismert jiayuk pl. mind gyengébbek fotózásban a v5-nél, bár az utóbbi fél év termését és a korábbi csúcsmodelleket nem ismerem).

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#102673) dokee78


dokee78
félisten

iNew V3 Plus azért nem tetszik,mert nem 64-bites a SOC.

Semmi 6752-es teló nincs 50-55k-ért?

[ Szerkesztve ]

(#102674) overland válasza almos94 (#102625) üzenetére


overland
aktív tag

...

[ Szerkesztve ]

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#102675) beg válasza dokee78 (#102673) üzenetére


beg
veterán

Középkategóriát alap áráért? Meg lehet próbálni, sok eredményre ne számíts :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#102676) cappa72 válasza dokee78 (#102673) üzenetére


cappa72
nagyúr

Majd 1 év múlva ;)
Vagy hwapron nezel korul ([link]) ovatosan.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#102677) dokee78 válasza beg (#102675) üzenetére


dokee78
félisten

Jó igaz,elég ott nekem a 6732. :R

cappa72 :R

[ Szerkesztve ]

(#102678) pècsimunkás válasza aytukabozs (#102672) üzenetére


pècsimunkás
addikt

De igaz ! :R

A JiaYu - k közül a G4s kamerája jó , egy barátom most vett G2f- et , ő elègedett vele ..

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#102679) DarthSun válasza aytukabozs (#102670) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

"minden relatív"

Valamint nőttek az igényeink/elvárásaink. 10 éve még ki gondolta volna hogy zsebben hordható kütyükkel elfogadható képek készülhetnek. Most pedig ezeket az elfogadható kategóriákat is kritizáljuk. Már egy bridge gép is sokkal jobb képeket készít, de azt már kicsit körülményesebb a belső zsebben hordani állandóan. Tovább is mehetünk, egy tükörreflexes váz zoomobjektívvel még nagyobb, egy profi fotós azonban ezt is megkritizálja. Mondván hogy a fix fókuszú objektívek mindíg jobb képet készítenek. Tehát hordjunk magunkkal egy vázat + 3-4 objektívet fotóstáskában, ami olyan kb 5-10 kg között van valahol ...... :DDD

(#102680) Zeki válasza #79335424 (#102667) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem is enged ilyet beállítani. Nem találok 60 fps-t, csak 30 a max.

(#102681) aytukabozs válasza DarthSun (#102679) üzenetére


aytukabozs
addikt

Na az biztos, mikor 444-en, indexen meg egyéb portálokon vannak olvasói fotók/videók egy eseményről (pl.) akkor jövök rá hogy menyire jó képeket is csinál a telóm.. :D

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#102682) #79335424 válasza Zeki (#102680) üzenetére


#79335424
törölt tag

Lehet, hogy a vas nem bírná? Milyen Snapi?

(#102683) aytukabozs válasza #79335424 (#102682) üzenetére


aytukabozs
addikt

615.... kéne neki :)

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#102684) #79335424 válasza aytukabozs (#102683) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akkor ki kell kapcsolni azt, hogy csak a teló lehetődégeit engedje és manuálisan összerakni a rögzítési paramétereket.

(#102685) beni26k válasza pècsimunkás (#102668) üzenetére


beni26k
csendes tag

Nem néztem végig az összes modelljüket, de amit láttam, az a "kösz, nem kérem" kategória. Talán a JiaYu az, aki próbálkozik, de ott meg a minőséggel lehetnek problémák. Nálam magasabban van léc. Ha az árat nézzük, a Redmi2-vel is készíthető értékelhető fotó, pedig az sem egy drága készülék és akkor már ne is beszéljünk a 190$-200$ kapható Meizu m1 note-ról. A legnagyobb talány a Lenovo, aki úgy váltogatja a silány/elfogadható kamera modulokat, mint más az alsógatyáját.

Talán majd pár év múlva, amikor az elfogadható lencse/elektronika olcsó lesz, akkor ezek a gyártók is fognak olyan készüléket készíteni, ami nekem megfelel.

aytukabozs: A nubia vonalon kívül szerintem minden zte tizenkettő egy tucat kamera szempontjából.

dokee78: Én 55 körül vettem a Meizu m1 note-ot, persze az nem most volt.

(#102686) Zeki válasza #79335424 (#102684) üzenetére


Zeki
nagyúr

Márpedig a max képfrissítés akkor is csak 30.

(#102687) dokee78 válasza beni26k (#102685) üzenetére


dokee78
félisten

Az megfelelne.

Meizu m1 note

(#102688) Mercutio_ válasza DarthSun (#102679) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kivéve ha tükör nélküli (milc) rendszert használsz.
A szenzor mint a tükrös vázakban, maga a gép és a legtöbb obi kompakt.
Egy övtáskában elfér 3 fix és egy zoom, a 20 dekás telezoom meg karabínerrel a nadrágon lévő bújtatóra akasztva.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#102689) WOT-H-A-C válasza beni26k (#102685) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Kamera ügyben nem nyilatkozom, mert az nekem utolsó szempont... de ezt leszámítva az M1 note egy nagy buhalmaz... :U A hardveres problémákat már nrm is említve..

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#102690) beni26k válasza WOT-H-A-C (#102689) üzenetére


beni26k
csendes tag

Nekem teljesen megfelel és tökéletesen is működik, de másnak nem jó, mert nem bővíthető, meg zárt a BL stb.

Mindennek utána kell olvasni.

Milyen hardveres probléma ? Nálam tökéletesen működik.

[ Szerkesztve ]

(#102691) WOT-H-A-C válasza beni26k (#102690) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Akkor egy kis olvasni való

Elég érdekes... "doesn't work", "app problem", Ilyen-olyan bug... szóval nem kevés gond van vele...

A zárt bootloader szerintem a leg kevesebb gond! :U

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#102692) janaman01 válasza beni26k (#102690) üzenetére


janaman01
addikt

akkor kifogtál egy jó darabot..használd egészséggel sokáig( és ezt most komolyan mondom)...nálam is van egy....de nem sokáig ... :D regényt lehetne irni róla mi a probléma velük...

WOT-H-A-C: kamera ügyben meg kell emliteni, hogy kellő fényviszonyok mellett valóban jó képeket lő...viszont kevés fénynél már erősen romlik a szint :) illetve sokszor zöldes árnyalatú képeket lő, illetve a videó igencsak beszaggat ha nincs elég fény..

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#102693) beni26k válasza WOT-H-A-C (#102691) üzenetére


beni26k
csendes tag

Ebből a szempontból ez nem a legjobb fórum, ha kicsit jobban beleolvasnál, elég a sok a balfék. Nálam semmilyen ilyen hiba nem jött elő, persze ez statisztikailag nem zárja ki a dolgokat. A másik az, hogy ezek nem hardveres, hanem szoftveres bugok. Én még nem láttam olyan androidos telefont, legyen akár a szó a legdrágább galaxykról, amelyik ne produkált volna valamilyen bugot. Illetve még azt is vedd figyelembe, hogy ezt a telefont is hamisítják, silány alkatrészekből összerakva.

Nekem az ismert korlátok mellett egy problémám van, az átlagos hangszóró.

janaman01: Ez mindig így lesz és talán így is jó. Én pl. a JiaYu S3-mat semmi pénzért nem használnék.

[ Szerkesztve ]

(#102694) janaman01 válasza beni26k (#102693) üzenetére


janaman01
addikt

átlagos hagnszórónak nem nevezném..inkább az alatti...pl egy coolpad f1 simán leveri mindenben...a gyári galéri, sokszor mire bead egy képet , megőszülök :D mindegy ..nem vitatkozok senkivel..és nem bántom a szemed fényét... :N

hát ja a jiayu legalább jelzi a nem fogadott hivásokat..ha csak egyszer csörren meg a teló :) és igen a jiayunak meg a beszédhangszórója a kaka, a meizuval legalább lehet telefonálni ...persze ha meghallod hogy keresnek :) illetve mire az emelkedő csengőhang eléri a maximumot, de addigra meg sajnos lerakják, igy hivhatsz vissza mindenkit, persze irodába ahol csak a légy zümmög , ott tökéletes:)

power gomb hiba, kijelző hiba és még sorolhatnám az szerintem hardveres...mindegy én itt lezártam..és ez miatt nem esek neki senkinek...

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#102695) DarthSun válasza Mercutio_ (#102688) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Ez jobban hangzik, bizonyára jó képeket is készít, azonban egy telót kevesebb gond hordani, még egy tepsi nagyságú is állandóan nálunk lehet.

(#102696) beni26k válasza janaman01 (#102694) üzenetére


beni26k
csendes tag

Nem tudom, én flottnak érzem a dolgokat, mondjuk előtte egy Xperia Spt használtam, aminek szintén volt pár hülyesége( mondjuk jó sz*r képeket készített), de nekem megfelelt. Pedig az SP kábé szitokszó itt a mobilarénán. ;]

Szerintem maradjunk annyiban, hogy a kínai gyártóknak egy-két kivétellel sokat kell fejlődniük a minőség-ellenőrzés terén, mert gyakran vannak szoftveres és összeszerelési problémák. Nekem szerencsém volt, lehet legközelebb nem lesz vagy már ma meghülyül a telefon. Ez van, bevállaltam. Amíg ezért a pénzért sokkal jobb képeket tudok lőni és nem hülyül meg a kijelző, addig nekem oké.

[ Szerkesztve ]

(#102697) WOT-H-A-C válasza beni26k (#102696) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

"Nem tudom, én flottnak érzem a dolgokat, mondjuk előtte egy Xperia Spt használtam, aminek szintén volt pár hülyesége( mondjuk jó sz*r képeket készített), de nekem megfelelt."

Na ez itt a lényeg...

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#102698) janaman01 válasza WOT-H-A-C (#102697) üzenetére


janaman01
addikt

:R igy van! és kivánom hogy ne is egyen baja..elég sokan megszivják(juk) mostanában ezekkel..és most tök mindegy hogy milyen márka...

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#102699) beni26k válasza WOT-H-A-C (#102697) üzenetére


beni26k
csendes tag

Így utólag belegondolva botrányos volt a memóriakezelés is, de telefonálni tudtam vele, üzemidő is jó volt, játszani meg nem játszottam vele. 60 ezer forintért nem várok sokat.

(#102700) aytukabozs válasza beni26k (#102685) üzenetére


aytukabozs
addikt

Akkor jó, mert a V5 a 'nubiahatáron' van :)
Gondolom nem véletlen nubia ui került rá...
Nm tudom mikori rommal láttál képeket tőle
de az átlag kínaiteló szintet bőven meghaladja.

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.