Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-14 09:52:23

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. június

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71051) krx21


krx21
nagyúr

Kérdezem még egyszer, mert nem sok választ kaptam...
Androidos tableten érdemes virus keresőt használni? Ha igen melyik a leginkább jobb???

(#71052) KubanitoS válasza krx21 (#71051) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ha ésszel használod a tabletet, akkor a vírusirtó max arra lesz jó, hogy lassítsa a működést és elősegítse a gyorsabb lemerülést.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#71053) krx21 válasza KubanitoS (#71052) üzenetére


krx21
nagyúr

Ezt én is eddig így gondoltam... De ki tudja mi a helyzet azóta az adroid-nál...

(#71054) KubanitoS válasza krx21 (#71053) üzenetére


KubanitoS
veterán

Mire gondolsz? Mégis mi lenne?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#71055) Tuja1 válasza bbronn (#71046) üzenetére


Tuja1
aktív tag

Valószínűleg Teclast ROMmal élesztették újra a TABod, hogy legyen droidboot-od.
Erre telepítették az Op3n dott szoftverét.
Jellemzők: -Nincs töltés visszajelzés
-Nincs hang
- Hátlapi kameráról váltás előlapira, pedig fagyást okoz.
Ezek közül a hibák közül "csak" a hang probléma áll fent?

Mindenkinek megvan a maga keresztje.................csak van aki fel is mászik rá! •°°•. Bombay éghajlata olyan egészségtelen, hogy lakosai máshol laknak.,.•°°•.

(#71056) Tompie


Tompie
őstag

Sziasztok!

Továbbra is érdekelnek Lenovo TAB3 8 TB3-850F tablet tulajok tapasztalatai :)
Illetve mennyire helytállóak ezek a negatív tapasztalatok gondolok itt arra, hogy

"Az akkumulátor kritikán alul gyenge, még akku kímélő módban is zavaróan gyorsan merül, semmi extra terhelés mellett. Mind ezek mellett még nehéz is. Azoknak ajánlom akiknél közel konnektor."

"Kicsit lassú, a benne lévő CPU nem a leggyorsabb."
Itt vki azt írja nem jó a fogása vhol máshol másvalaki meg azt, hogy gyors és kézreálló :) Akkor most mi az igazság? :) Gyors vagy sem ? :F :)

Valamit érdekelnének vélemények, hogy többek között a következő alkalmazásokkal akadozna-e vagy azért gördülékeny lenne a "lassú" CPU ellenére?!
- skype
- hangouts
- facebook
- messenger
- viber
- youtube
+ egy pár egyéb app.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#71057) krx21 válasza KubanitoS (#71054) üzenetére


krx21
nagyúr

Szerinted mire? Mondjuk megjelenő vírusra... Ez elképzelhetetlen lenne mondjuk 4 év alatt?

(#71058) Quqesz válasza krx21 (#71051) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Androidon nincs vírus. Mást sem kapsz be nagyjából a playről. Ami okozhat gondot az az ismeretlen forrásból feltett apk v a mailen kapható xarságok. Nekem az Avira van fent, nem lassítja a tabot, frissít folyamatosan állományt és a tesztekben is igen jól szerepel.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#71059) bbronn válasza Tuja1 (#71055) üzenetére


bbronn
csendes tag

Igen, csak a zene-videó-játék hangok nem működnek. Töltésjelzés van és a kameraválás is rendben megy. Most vettem észre, hogy a képernyő alján a szoftveres vezérlőgombok közül a hangerő fel-le gombok szürkék, míg a többi fehér. Ellenben érzékeik az érintést, és a hangerő csúszka is megjelenik.

[ Szerkesztve ]

(#71060) ®abstract® válasza krx21 (#71057) üzenetére


®abstract®
őstag

az avl pro,malwarebyte,cm security jobbfajta appok.erőforrásigényesek igaz.ami kevésbé: avg pro.

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#71061) Norbbika1985 válasza Tompie (#71043) üzenetére


Norbbika1985
csendes tag

Szia! Mi most vettük karácsonyra. Böngészésre, facebook,messenger, meg zenehallgatásra használjuk. Eddig semmi gond nincs vele. Ha vettél már, akkor találtál rá fóliát? nem tűnt fel h gyorsabban merülne mint az előző tab. (acer iconia a1810)

[ Szerkesztve ]

(#71062) air válasza Norbbika1985 (#71061) üzenetére


air
nagyúr

Szerintem sem merül sokkal jobban, mint péládul az előző Galaxy Tabom. 6-7 óra SOT-t simán tud.
Én vettem rá fóliát.
Nekem csak az nem világos, hogy milyen SoC van benne.
Teszt programok fele MT8161P-t ír, másik fele MT6735-öt.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#71063) krx21 válasza Quqesz (#71058) üzenetére


krx21
nagyúr

Köszi! Ez így már használható információ... :R

(#71064) zsoltzsolt válasza Quqesz (#71058) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Androidon nincs vírus. ... Nekem az Avira van fent,.....

Ha nincs, akkor minek az Avira?

(#71065) Tompie válasza Norbbika1985 (#71061) üzenetére


Tompie
őstag

Még nem vettem, azért is érdeklődtem előtte, hogy mik a tapasztalatok gyorsaságban többet között. De szerintem erre fog esni a választás.
Tokot, tempred glass fóliát ebay-ról vagy aliexpress-ről fogok rendelni.

(#71066) tboy93 válasza Quqesz (#71058) üzenetére


tboy93
nagyúr

Androidon nincs vírus

Van, csak te meg nem talalkoztal vele. En sajnos igen, fater beletenyerelt a szarba es behalozta egy virus a telefonjat, automatikusan bekapcsolta a wifit es elkezdte letolteni a sajat kinai appjait, majd telepitette is oket mindenfele kerdes nelkul. Bongeszot megnyitva azonnal tomegevel nyiltak a nyeremenyjatekos oldalak, stb. Gyari visszaallitas sem segitett, ujra kellett huzni a romot.

Ezen mondjuk szerintem nem segit egy virusirto sem.

(#71067) NeBeLa


NeBeLa
csendes tag

Helló!
Valakinek van esetleg ilyen: [link] tabletje? Valaki írna róla véleményeket? Kis videózásra, játékra, netezésre kéne. A komolyabb játékok alatt megakadna?

Válaszokat előre is köszi! :R

Üdv.

(#71068) maxime válasza maxime (#71016) üzenetére


maxime
csendes tag

Erre senkinek semmi ötlete? :F

(#71069) Quqesz válasza zsoltzsolt (#71064) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Mailware,trójai,stb....

Tboy
Én is ezt hittem, de egy informatikus elmagyarázta nekem. De a víruson kívül van még egy csomó kártevő......én is inkább biztosra megyek, ezért van fent.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#71070) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Üdv Urak!

Samung Galaxy Tab A 6 (T580) 10.1-es vs Huawei MediaPad T2 10.0 Pro

A Samu mellett szól a 6-os droid,tud osztott képernyt amit nagyon szerettem a G Pad 10.1-ben, a 7300mha aksi,tetszik az Exynos 7870,de az Mali T830mp2 állítólag elvérzik komolyabb 3d alatt (mondjuk a videó alatt én nem éreztem olyan véresnek).

Vele szemben a Huawei MediaPad T2 10.0 Pro áll ami Snap 615&Areno 405-el van szerelve.
Ebben csak 6600mha-s aksi van és 5.1.1 es Android ami hátrány ugyan akkor a Snapdragonos motyóimmal eddig maximálisan meg voltam elégedve,baromi jól voltak optimalizálva és meggyőzhető vagyok ha ez jobban seder 3d alatt,simábban fut böngészővel mint a Samu.
Előnye,hogy ez lte-s gép,bár ezt én pont nem használnám,viszont ez olcsóbb mint a wifi-s verzió.
Összességében szimpatikus ez a gép,tetszik a külseje és a kezelőfelület bejön és ha jól látom ez is osztott képernyős (erre nem lenne rosz egy kis megerősítés).Ha kicsit is erősebb,simábban fut meggyőzhető vagyok,nem vagyok egy nagy Samu fan.

Isten igazából 70%-ban PH-zok,Youtube-ozok rajta és a maradék 30% ami játékkal telik (pl Real Racing 3,Asphalt 8,SW KOTOR,WARSHIP BATTLE:3D).

Egy Z300m-et váltana a fenti két delikvens egyike,de ettől többet akarok,mert az Asus picit,laggolt,picit akadt,néha kicsit eltűnődött,és írás közben konkrétan lemaradt/néha késve jelentek meg a karakterek,ráadásul az Asus telepakolta minden baromsággal,egyszóval ilyet megint nem akarok. :N

Ezen felül mindkettő 16/2gb és nagyjából egy árban lenne a kettő.A kérdés hogy melyik legyen?
Előre is köszönöm és várom azon tulajokat akiknek személyes tapasztalata van bármelyikkel. :R

[ Szerkesztve ]

(#71071) zsoltzsolt válasza NeBeLa (#71067) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Szia, nekem ilyen van. Komolyabb játékokat nem futtattam rajta, csak egyszerűbbeket, pl. Jewels, Pasziánsz, stb. Ezek jól futnak. Videók is jól mennek, a hangja meg az tökéletes - Dolby® Atmos™, kijelzője szép, akku idő meg nagyon jó - 6200 mAh.
Szóval én nem bántam meg, az 1 Gb RAM miatt nem egy sebesség baajnok, de ez csak a mx kissé lomhább indulásban tapasztalom, ha már megy pl. egy játék közben már gördülékeny.
Mellesleg külsőre szerintem az egyik legjobb tablet, mind a kitámasztó, ami egyben az akku is, mind a forgatható kamera igen innovatív. Szóval igen egyedi a külseje, eddig mindenki nagyon megnézte és elismerően néztek rá. A legelegánsabb tablet, nagyon eltalálták a formáját, külsejét, egyszóval nagyon szép.
Tokot macerás rá venni a kialakítása miatt.

(#71072) zsoltzsolt válasza Quqesz (#71069) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ok, az igaz.
Mondjuk én biztonsági faktort jelentő alkalmazásokat pl. OTP Smart Bank, Simple csak windowsos telefonon használok, egyébre meg androidos tabletet.

(#71073) air válasza zsoltzsolt (#71072) üzenetére


air
nagyúr

"biztonsági faktort jelentő alkalmazásokat pl. OTP Smart Bank"

Milyen biztonsági faktort jelent az OTP Smart Bank? :Y

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#71074) zsoltzsolt válasza air (#71073) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Az android jelenti, azon a rendszeren nem használnám.

[ Szerkesztve ]

(#71075) air válasza zsoltzsolt (#71074) üzenetére


air
nagyúr

Aha, aztán miért? Milyen biztonsági problémát jelent az Android, amit a Windows phone nem? :Y
Tisztában vagy vele, hogy a banki alkalmazások hogyan működnek? Nopláne milyen különbség van a működésükben a két platform között?

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#71076) zsoltzsolt válasza air (#71075) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Nem baj 😀 én így látom jónak, s mondom nem a banki alkalmazással van gondom, hanem az androiddal, amit nem tartok egy biztonságos rendszernek.

(#71077) air válasza zsoltzsolt (#71076) üzenetére


air
nagyúr

Ezt már az előbb is értettem, csak arra nem adtál választ, hogy miért.
És mitől lenne biztonságosabb a WP, mint az Android?
De lényegében mondhatod, hogy nem bankolsz Androidon, mert neked ilyened van, csak azt ne mondd, hogy azért, mert az Android nem biztonságos. Pláne ha még konkrét tényekkel nem is tudod megerősíteni.
Szóval másokat lehetőleg ne vezess félre!
Egyébként BUÉK!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#71078) zsoltzsolt válasza air (#71077) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ok, akkor én nem tartom biztonságosnak. Bár sokkal jobb, mint pl. 3-4 éve volt, az biztos, ezt elismerem.

(#71079) NeBeLa válasza zsoltzsolt (#71071) üzenetére


NeBeLa
csendes tag

Nagyon köszi! :R

(#71080) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#71050) üzenetére


Gabesz87
veterán

ERRE valaki?

(#71081) Samott válasza Milka 78 (#71070) üzenetére


Samott
addikt

A samsung a biztonsagibb valasztas, de nekem kellett LTE igy a Huawei-t vettem (kicsit hetven folott allt meg vegul). En elegedett vagyok vele, de nem egy erogep, Real Racing 3-at megneztem az futott szepen, Simpsons Tapped Out alatt meg-meg doccen gorgeteskor (bat az gyanitom a program hibaja). Megerositem, tud osztott kepernyot bar en csak kiprobaltam. Bongeszes, youtube megy vele szepen. Szerintem sokkal szebb mint a Samu, az a gombjaival igy 2017-ben nagyon anakronisztikus :-) Kezelofelulet rendben van, bar en nem sokaig lattam, kapott egy Nova-t meg a megszokott animalt hatteremet.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#71082) Milka 78 válasza Samott (#71081) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Most még bejött a képbe egy használt Huawei M2 10 is (3 hónapos,18 hónapnyi ED-s gari 80 ropi),most már az is játszik és van egy vatta új Samu 69-éert (szürke importos 1 év garis,de kb itt van a szomszédban).A T2 meg 70600 szintén szürke 1 év garis.
Megmondom őszintén nekem is a Samu kinézetével van a legfőbb gondom,ellenben azt olvastam,hogy a az utcsó frissítéssel egész jól gatyába rázták.
Hajlok az M2-re,hisz üvegfóliás,full dobozos,rendes garis és magasan erősebb mint a másik kettő.10 ropi felárat megér ez.

[ Szerkesztve ]

(#71083) tboy93 válasza Milka 78 (#71082) üzenetére


tboy93
nagyúr

En az M2-re szavazok, normalis elorelepes a z300 utan. Raadasul a huawei szoftverei nekem sokkal jobban bejonnek mint a samu, valahogy letisztultabb es jobban kezreall.

(#71084) Schanyee


Schanyee
senior tag

Sziasztok!

Ajándékba kaptunk kb fél éve 2 db Lenovo Tab 2 A7-es tabletet, amikkel nem is foglalkoztunk egy csomó ideig, aztán most szükségem lenne rá, és nem kapcsolnak be. Valószínűleg lemerült mindkettő teljesen.

A jelenség az, hogy rádugom a töltőre, megpróbál bekapcsolni, rezeg egyet, felvillan a kijelző, néha megjelenik a lenovo logó is és kikapcsol. Aztán ezt ismétli akár órákon keresztül is.

Próbáltam 2A-es töltővel, akkor kb 5 másodpercenként csinálja, 1A-essel, meg számítógép USB portjáról is. Annyi a különbség, hogy gépre dugva meg mondjuk csak percenként próbál egyszer elindulni magától.
Szóval nekem az a sejtésem, hogy az indulás pont több energiát vesz el mint amennyit töltés közben kap, ezért kikapcsol. Aztán mikor megint elég töltés van az akksiban, hogy elkezdjen elindulni, valamiért elindul magától és hát le is meríti gondolom magát egyből.

Próbáltam azt is, hogy a power gombot különböző fázisokban nyomom 10-20 másodpercekig de nem segített.

Nincs valakinek valami ötlete, hogy hogyan működhet? Mindkettő ugyanígy halott...

(#71085) air válasza Schanyee (#71084) üzenetére


air
nagyúr

Szerintem dugd be, és ne nyomj meg semmit! Várj legalább 2-3 órát, és csak utána próbálkozz bármivel!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#71086) Schanyee válasza air (#71085) üzenetére


Schanyee
senior tag

Próbáltam már sajnos. :( magától mindig próbál indulni a tablet, gondolom be akarja hozni a töltéses ablakot.

(#71087) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Egy Samu 10.5 T800 megér 68 ropit?Patent,full dobozos,tokkal,2 évesen,egy leányzó használta és nagyon vigyázzott rá, viszont gari nincs már rá.

tboy93 : A Huawei-es koma nem reagál,úgy fest unalmába hirdedget.Tegnap porrá tört a z300m és sürgős a csere darab.
Perpill a fenti és a 69 ropis 1 év garos Galaxy A 6 játszik.

[ Szerkesztve ]

(#71088) botond187


botond187
csendes tag

Sziasztok,

Adott egy KT096H tablet, melyen nincs play áruház.
Hogy tudnék rá letölteni és működésre bírni egy play áruházat?

Olvastam, hogy genotools-normal progival rootolni kellene, majd úgy feltelepíteni, de nem találtam működő linket, ahonnan le lehetne szedni.

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#71089) Tompie


Tompie
őstag

Sziasztok!

Egy utolsó kérdés a Lenovo IdeaTab 3 A8 TB3-850F 8" tablet tulajokhoz :)
Milyen a wifi érzékenysége, milyen távolról érzékel stabilan wifit?!

Köszönöm

(#71090) tboy93 válasza Milka 78 (#71087) üzenetére


tboy93
nagyúr

Jujj, mi tortent vele?

Esetleg ha maradt valami jo kiegeszitod hozza dobhatsz egy privit ;)

(#71091) Tüske0614 válasza botond187 (#71088) üzenetére


Tüske0614
aktív tag

Hát tölts le egy apk-t :)

(#71092) botond187 válasza Tüske0614 (#71091) üzenetére


botond187
csendes tag

Annál azért már többet megpróbáltam, hogy letöltsem :)
Próbáltam többféle verziót, letölti, majd telepítés után kiírja, hogy sikeres, de amikor megnyitom, egy fehér ablak előjön kb. 0,1 mp-re majd visszaáll az előző képernyőre.

(#71093) Quqesz válasza Schanyee (#71086) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Hagyd rajta hosszabb ideig. Nem forró a hátlapja töltés közben? Ha igen, akkor aksicserés lesz lehet. Ha fél éves, akkor kell még lennie rajta garinak, szóval ha továbbra sem csinál semmit szervíz....amúgy ha eddig nem kapcsoltátok be akkor jónak kellene lennie az aksinak, nem szabadott volna lemerülnie.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#71094) air válasza Quqesz (#71093) üzenetére


air
nagyúr

Ha volt még tartalék az akkuban, mert kikapcsolta, akkor fél év alatt nem szabadna mélykisülnie.
De ha azért kapcsolt ki, mert lemerült, és fél évig úgy hagyta, akkor simán lehet mélyben, amiből sima töltéssel nem fog kijönni.
Ha garis, akkor szerviz.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#71095) Quqesz válasza air (#71094) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Pontosan.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#71096) Schanyee válasza Quqesz (#71093) üzenetére


Schanyee
senior tag

Nem forró.
Próbálkozom még csak idegesítő hogy 10 mp-enként rezeg egyet. Még arra gondoltam hogy sima usb csatiról hátha jó lassan töltve nem indul folyamatosan újra és mielőtt indulna átrakom 2A-sra.

[ Szerkesztve ]

(#71097) celf


celf
őstag

sziasztok!
Samsung sm-t800 tabletnek mar egy ideje felajanlotta, h frissitsem 5.0.2-rol 6.0.1-re.
szerintetek bevallajam, nem lesz lassubb, vagy nem lesz valami gebasza teljesitmennyel? mint ahogy az pl. az almáéknál lenni szokott

(#71098) Tüske0614 válasza botond187 (#71092) üzenetére


Tüske0614
aktív tag

Gondoltam :) volt ilyen problémám nekem is de már nem tudom hol segítettek. Talán N7 topicban . Megkeresem !

[ Szerkesztve ]

(#71099) Schanyee válasza Schanyee (#71096) üzenetére


Schanyee
senior tag

Ez utóbbi ötletem jó is volt szerencsére. Kb fél óra magától indulás/rezgés/logofelvillanás után megunta, nem próbált magától elindulni, aztán újabb 4 óra töltés után kipróbáltam és kiírta, hogy 1% van az aksin. Akkor rádugtam a 2A-s töltőt és épp elég energia volt benne, hogy indulás/rezgés/logofelvillanás után el tudott jutni addig, hogy mutatta tölti az aksit, nem indult újra.

(#71100) cikasz


cikasz
őstag

Sziasztok.
Nem találtam erre utaló topicot így megkérdezem itt hátha.
Nem tud valaki valami jó/megbízható szervizt vagy szervizest aki a microusb csatit kicserélné a tabletemen?
Chuwi HI8
Pesten lenne a legjobb.
köszi.

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.