Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-14 09:52:23

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. június

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71851) BBéci válasza Predator2 (#71849) üzenetére


BBéci
titán

Szintén azt néztem ki magamnak és bennem is felmerült a B20-ra vonatkozó kérdésed.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71852) cidalain válasza Predator2 (#71849) üzenetére


cidalain
veterán

A samu jo, csak szerintem kicsit tularazott.
B20-at kell figyelni persze. Ugyanakkor amit itthon LTE-nek irnak azok valszeg tudjak is (samu, huawei, lenovo, asus, ipad termekek)
Kinaiak kozt eleve alig van LTE tamogatottsagu tablet, jellemzoen csak 3G-sek.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#71853) Predator2 válasza cidalain (#71852) üzenetére


Predator2
addikt

Árukeresőt használva ez a legolcsóbb 4G/LTE támogatású. (A) brand tablet.
A (B) brand termékeket nem ismrem, nem tudom melyik lehet jó közülük.
Nekem jó/jobb lenne a 7". De ha minden kötél szakad jöhet a 8"

Asus-t szeretném elkerülni, ha van hasonló árban más gyártó.
Az ajánlott Lenovo "csak" 3G-t tud, de nekem gyanúsan olcsó:[link]

Ha a Samsung túlárazott, mi van még ami szóba jöhet helyette?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#71854) cidalain válasza Predator2 (#71853) üzenetére


cidalain
veterán

Lenovo tab3 8 LTE (tb3-850m) meg ajanlott 4G-s tablet, igaz 8 colos. Szinten 2 GB ram. Viszont 53 korul van, ertelmes boltbol, ami olcsobb mint a samu sm-t285 hasonloan ertelmes boltbol.

Asust ugye kilotted, Zenpad Z380KNL lenne az LTE tabletjuk.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#71855) cidalain válasza alfalibra (#71850) üzenetére


cidalain
veterán

Csak PDF olvasasra gyakorlatilag az 1 GB ram is eleg lehet, ugyanakkor 35 alatt jellemzoen 7"-os gepek vannak eleg gagyi 1024x600 pixel felbontassal.
Lenovo tab3 7 A7-10F 16GB hattertarral 27 korul van, azt kellene meglesni.

Ha nem surgos bevarnam a Lenovo tab3 8-at akcioban, talan elviheto lenne 35-ert.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#71856) tecsu válasza zsoltzsolt (#71819) üzenetére


tecsu
addikt

+1

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#71857) Predator2 válasza cidalain (#71854) üzenetére


Predator2
addikt

Asus a legutolsó a sorbán (ha már minden kötél szakad)

Tudnál értelmes boltot ajánlani, jó áron?
B20 esetében mire kell figyelni?

:R

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#71858) Takika14


Takika14
aktív tag

Emberek, két tabletről szeretnék véleményt kérni ha valaki ismeri/használta már egyik másikat.

Acer SW5
Acer Iconia 10

Tisztában vagyok vele, hogy a kettő nem egy árszegmens viszont én a hw időtállóságára vagyok inkább kíváncsi, melyik állná meg a helyét 2 év múlva is minden téren kivéve játék, arra úgy sem használom.

A windowsos variánsnál mennyire zavaró az alacsonyabb felbontás?

Egyébként ha az Iconia 10es tablet erősebb lenne belsőleg akkor nem lenne kérdés melyiket választanám, viszont tartok tőle hogy túlságosan is gondolkodó lenne a masina egy idő után.

Ha van egyéb alternatíva valakinek akkor szívesen fogadom! :R

[ Szerkesztve ]

(#71859) cidalain válasza Predator2 (#71857) üzenetére


cidalain
veterán

értelmes bolt nálam a nagyobb műszaki áruházak, illetve jobbnevű számtek boltok.
az ilyen kisebb GSM boltok általában szürkeimportosak, és nem vonatkozik rájuk a 2 év gyártói garancia, csak 1 év bolti.

B20 esetén arra kell figyelni hogy támogassa a 800 MHz-es 4G frekvenciát. ezt szokták jelölni az adatlapján, vagy a gyártó a saját oldalán. vagy a B számokat, vagy a MHz-eket sorolják fel az adatlapon, így mindegy hogy a B20-at vagy a 800 MHz-es LTE frekvenciát találod meg a specifikációk között, mert ugyanaz.

(#71858) Takika14
alapvető különbség hogy az egyik Win a másik Droid. azt kellene kitalálni hogy melyik az a rendszer amire szükséged van. A windowsos verzióból szokott lenni FullHD felbontású variáns is, bár lehet hogy az drágább kicsit. Volt már dologm ilyesmi Swith tablettel, az FullHD volt, elég korrekt cucc. Viszont az a terepi használat miatt elég hamar leamortizálódott, de otthoni vigyázós használat mellett teljesen oké lehet (bár ez minden nem rugged tabletre elmondható szerintem, hogy le lehet gyilkolni terepi használat esetén)

tudni kellene a pontos felhasználási szándékaidat.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#71860) Takika14 válasza cidalain (#71859) üzenetére


Takika14
aktív tag

Igazság szerint mind a két platformot magaménak érzem viszont elsősorban fontos nekem az, hogy egy év múlva ne egy halott eszköz legyen a kezemben mind szoftver mind hardverileg. Persze tudom akkor vegyek 300kért olyan win tabletet ami erős viszont van erős laptopom de azt nem szeretném már magammal cipelni mindig főleg a felhasználási terület miatt amik a következők lennének az új készüléken:

-böngészés
-email
-fórum (jelenleg is telefonról írom ezt)
-skype
-letöltés
-sorozatnézés, 1-2 film

Plusz ami ezekhez szorosan kapcsolódik.

Van es Asus tablet a családban de annak 1.5-2 év után már lettek gondjai úgy hogy vigyázva volt rá.

A droid tab nekem pld nagyon tetszik külsőleg, megfelelő a felbontása, 2 giga is elég lenne nekem viszont a cpu/gpuról azt olvastam hogy kevéske már.

(#71861) cidalain válasza Takika14 (#71860) üzenetére


cidalain
veterán

amennyiben van egy erős megbízható laptopod, akkor szerintem felesleges a win tabot erőltetni, hisz kapsz egy ugyanolyan platformot, sokkal gyengébb hardverkiépítéssel, ami ugyan hordozhatóbb, de otthon amikor erőre van szükség úgyis a laptop fog előkerülni.

Sajnos az adott androidos Acerrel nincs konkrét tapasztalatom, így nem tudom megmondani hogy az adott HW mennyire fut simán. Bár azt azért meg lehet nézni, hogy ez egy erős középkategóriás android tab.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#71862) Taktoj válasza cidalain (#71776) üzenetére


Taktoj
aktív tag

Lehetne kínai is eus raktarbol is vagy hasznalt... az üzemidővel nem vagyok kibékülve

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#71863) cidalain válasza Taktoj (#71862) üzenetére


cidalain
veterán

a type-C szabványt eddig még csak kínai tabban láttam, ott is csak inkább a Chuwi erőlteti nagyon.
szóval ez ki is esik, bármit választasz microUSB lesz.
2 GB ram 8": újonnan itthonról csak a Lenovo tab3 8 felel meg ennek 40-ért. Már ez sem egy túl acélos hardver, pláne csak HD a kijelző.
Használtan ennyiért meg szerintem nincs régebbi prémium kategóriás tablet, vagy ha van az meg már túl régi és elavult.

Huawei Mediapad M2 8, ami közel lehetne az igényekhez, újonnan most 65 körül van, talán használtan 1 évesen lehetséges hogy kapható annyiért amennyi a kereted. Bár ez is csak azóta ennyi mióta bejött az M3. Addig ez 80 fölött volt, így most pl eladó szempontjából nem lehet jó üzletet kötni ezzel. Nem véletlenül nincs is a használtpiacon dögivel.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#71864) Taktoj válasza cidalain (#71863) üzenetére


Taktoj
aktív tag

Igazad lehet akkor még várok vele..mert egyébként elégedett vagyok vele...gyujtok még egy kis lóvét...

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#71865) btz


btz
addikt

Üdv!
Úgy néz ki, hogy a Wayteq 8Q TAB-omban a belső SD elszált (8GB ROM).
Kb mennyibe kerülhet bele az alkatrész? Hol találok olyan oldalt, ahol kapható ilyesmi? Pontosan mi a neve a belső SD (ROM) tárhelynek?

ⓑⓣⓩ

(#71866) cidalain válasza btz (#71865) üzenetére


cidalain
veterán

A tabod akkor ezek szerint el sem indul?
Hisz a rendszer is ugyanazon a 8GB-os chipen van ami több féle van osztva.
Ha a rendszer működik, akkor a memóriachip jó, a petícióval lesz a baj, azaz szoftveres a probléma.

Chipcsere: Ahány gyártó annyi chip egyébként. Nem olyan hogy akkor kérek egy százas szöget és jó lesz. Még kell nézni mi van benne. De mondom, ha rendszer van, akkor ez nem téma.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#71867) Takika14 válasza cidalain (#71861) üzenetére


Takika14
aktív tag

Ebben igazad van!

Akkor már csak az a kérdés maradt számomra hogy, az említett Acer Iconia 10 legyen vagy pedig egy Samsung Galaxy Tab A 10.1 legyen.

Itt is csak az a kérdés, hogy hardverileg mennyivel erősebb a Samsung.

(#71868) btz válasza cidalain (#71866) üzenetére


btz
addikt

A rendszer nem tölt be természetesen.
A recovery bejön. TWRP van rajta, amin van file kezelő és az a fájlrendszert nem látja. Van mountoló része is, az FAIL-t ír, ha próbálom felcsatolni az /mnt/sdcard partíciót.
Ugyanúgy formázni sem lehet (mert nincs mit).
Tudom, hogy nem mindegy milyen chip. Gondoltam a TAB tipusából valaki meg tudja mondani.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#71869) cidalain válasza btz (#71868) üzenetére


cidalain
veterán

Bocs hogy ertetlenkedtem, de nem volt egyertelmu.
Mivel ugyis szet kell szedned elobb-utobb, ezert mar a chip megrendelese elott is megteheted, es akkor le fogod tudni olvasni a parametereket. Es kiderulhet, hogy forrasztasi hiba volt, es "leszakadt" az egyik lab a nyakrol. Ekkor nem is kellene chipet cserelni.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#71870) Broomi


Broomi
tag

Sziasztok.
Kèrdèsem a hozzàèrtő kedves forumtàrsakhoz,milyen tabletet vegyek a gyerekeknek autoban valò hasznàlatra?
Àr 30-45eft között 10coll kèpernyő nem lenne rossz.
Köszi a vålaszaitokat
Üdv szèp napot

(#71871) cidalain válasza Takika14 (#71867) üzenetére


cidalain
veterán

A Samu SM-T580 erősebb, nyolmagos soc van benne, jobb a kamera hátul.
Az acernek nagyobb a beépített memóriája, és valószínűleg kicsit jobb a speaker hangzása.
Én a Samut venném az erősebb soc miatt

(#71870) Broomi
Ebből a keretből 1 db értelmes 10"-os jön ki, az Alcatel Pixi.
Ezért csak HD kijelző jár, és csak 1 GB ram.
Ugyanakkor 40-ért már vehető Lenovo tab3 8 is, abban legalább a ram 2 GB, és a belső háttértár is nagyobb. cserébe viszont csak 8-as.
Ennyiért még kínából sincs jó 10"-os, mert ugyan 150 dolcsi körül már kapni, de míg ideér, áfa ilyenek, már túlmegy a kereten.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#71872) Dinasti


Dinasti
senior tag

Sziasztok! 95%ban játekokhoz keresnék androidos tabletet. Melyik keszüléket ajánlatok ami a lehető legsimábban viszi a progikat. Jelenleg s7 edge telót használok ilyen célra legalább ilyen teljesítmény kellene tablet terén is. Pár hete pattant ki az ötlet a fejemből sajnos azóta külföldön szaladgálok minimális net csomaggal ami megnehezíti a nyomozásom ilyen téren. Ipad pro nál olvastam hogy bika erős hardver van benne de én inkább androidos tablet mellett maradnék. Szóval ha pár tipust ajánlanátok nagyon hálás lennék!

[ Szerkesztve ]

(#71873) Broomi válasza cidalain (#71871) üzenetére


Broomi
tag

Szia ès ha feltornàzzuk 50-60 körülire az àràt?
Leginkàbb mesenèzès lenne az autòban rajta,meg max 1-2 jàtèk!

(#71874) Redlight2


Redlight2
tag

Sziasztok!

A Vodafne Tab Prime 7 (10") ról vannak tapasztalaitok ? Most elég kedvező àron eltudnàm hozni. Speci alapjàn nem rossz. Vajon az eredeti neve mi lehet ? :D

[ Szerkesztve ]

(#71875) cidalain válasza Broomi (#71873) üzenetére


cidalain
veterán

éppenhogycsak: Asus Z300M 60900 az Emagnál most.
Esetleg refurbished Asus Z300C, de ebben nagyon gyenge az Intel soc, így játékra nem igazaán lenne alkalmas, viszont ez most 42 az Edigitalban.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#71876) HyoRemix válasza Dinasti (#71872) üzenetére


HyoRemix
csendes tag

Nekem is S7 edge van, de sztem olyan teljesítményt semmiből nem fogsz kipréselni tabban.
Ami esélyes az ugye a csúcs Samsung, Galaxy Tab S2 9.7, vagy a Sony Xperia Z4, de ugye egyik sem mai példány
Esetleg megvárod most a február végi barcelónai konferenciát, ahol bejelentik az remléhetőleg az új Samsung Galaxy Tab S3-at, és reméljük, hogy erős és gyors, és gyorsan ki is jön :D
Én is erre várok most, nekem is a teljesítmény dominálna...

Viszont sosem feledd, hogy még ha ugyan azt a hardware-t is adják, amit a telóhoz, a képernyőd sokkal nagyobb lesz, és ha a felbontás sokkal jobban eltér, akkor ugye ugyan az a HW gyengébben fog szólni a nagyobb képernyő miatt.

Esetleg erős HW kisebb méretű kijelzőnél... De én maradok a 10" környékén.

[ Szerkesztve ]

Asus Maximus VIII Hero, I7-6700k, ASUS ROG Strix GTX 1080, G.Skill 16GB RipJaws V 3200Mhz

(#71877) Dinasti válasza HyoRemix (#71876) üzenetére


Dinasti
senior tag

Köszi!

(#71878) fireman123 válasza Broomi (#71873) üzenetére


fireman123
őstag

Itt 55e az Asus Z300M és 32 gb-os, a webshop nem igazán ismert, de van üzletük Bp.-en, ...és elvileg holnaptól lesz készleten.

[ Szerkesztve ]

(#71879) slayer007


slayer007
tag

Sziasztok,

Szeretnék tabletet vásárolni, azonban ehhez a szegmenshez egész életemben hozzá sem nyúltam eddig.
Sajnos nagyon nincs időm már játszani számítógépen, így aztán mobilos szarságokkal próbálkozom, de a kicsi kijelző és az apró billentyűzet teljesen kikészít.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.perblue.dragonsoul&hl=en
Ez a játék lenne jelenleg a cél, meg ilyesmik...
Ami az elvárás lenne, hogy ezt futtassa, meg hasonló kaliberű játékokat és ne merüljön le 2-3 óra alatt.
Ne fagyjon le örökké, mint a gyenge droidok általában, mert olyankor szívesen földhöz vágnám őket. (Ezért veszek mindig csúcskategóriás androidot.)
Na a fekete leves azért, hogy mégiscsak egy buta játék eszköz lévén nem akarok annyit költeni rá, mint egy mobilra.
Méret: min 8-9"
Csak új jöhet szóba.
Itthon vásárolnám.
Felhasználás célja: játék, böngészés
Összeg: Ideális lenne 40ezer környékén, de kérlek mondjátok mennyivel drágább, hogy hozza az elvárásokat.
Egyéb elvárás: Kis aksi kizárva, nem vezetékeset szeretnék.
Kiegészítő: Amennyiben tudtok, kérlek javasoljatok hozzá USB billentyűzet is valami tokkal. :)

Köszönöm előre is!

Im insane, what's your excuse?!

(#71880) cidalain válasza slayer007 (#71879) üzenetére


cidalain
veterán

szia!
sajnos ellentmondás van az igények között.
40e forintért jelenleg 1 db olyan eszköz van a piacon amiben 2 GB ram van, ami elengedhetetlen a "ne fagyjon le örökké" feltételhez. ugyanakkor ez még mindig csak egy belépő szintű, vagy ha a 2GB ramot nézzük alsó-középkategóriás tablet. Lenovo tab3 8.
a tableteknél ugyanaúgy érvényes az, mint a telóknál, hogy ha jót akarsz venni akkor zsebbe kell nyúlni. az ilyen tabletek ára sajnos összemérhető a jó mobilok árával, hisz csak annyiban különbözik hogy nincs benne GSM modul, viszont cserébe nagyobb a kijelzője, akkuja.

Ideálisabb vétel lenne játék célra mondjuk egy Huawei Mediapad M2 8, viszont ez már 70e Ft környéke. Ez is csak azért annyi mostanában, mert már kijött az M3 is, ebből következően az M2 már nem mai csirke, kb 2 éves konstrukció (ugyanakkor a belépő szinthez képest űrrakéta, pl az említett Lenovohoz képest is)
Nagyobb méret, mondjuk 10" esetén meg már 100 fölött kapunk csak normális játszós tabletet.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#71881) Doky586 válasza slayer007 (#71879) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Ezért veszek mindig csúcskategóriás androidot (...) ne merüljön le 2-3 óra alatt. Ne fagyjon le örökké (...) egy buta játék eszköz lévén nem akarok annyit költeni rá, mint egy mobilra

Javaslom vegyél egy drága mobilt 200eFt fölött, és akkor a 150ezres tablet már 'ólcsó' lesz hozzá képest... :C

(#71882) slayer007 válasza cidalain (#71880) üzenetére


slayer007
tag

Szia!

Köszi a kimerítő választ! :)
Gondoltam, hogy így van, ezért is írtam hozzá, hogy mennyivel drágább az, amit keresek. :)
A Huawei jó ajánlás, köszönöm, megnézem! Ha 70, akkor 70, hát ez van. :)
Persze, gondolom, hogy mobil árak körül mozognak, csak ugye reméltem, hogy van kifejezetten... mondhatni játszós tablet, ami minden másban buta. (tényleg kb csak erre lenne használva, se kamera se semmi nem érdekel rajta más. :) )

Im insane, what's your excuse?!

(#71883) Lacielvtárs válasza cidalain (#71880) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1 a Huawei m2 :K

slayer007: játszós vagy játék tabletre gondolsz? ;]

A játékok miatt már érdemes komolyabb kutyuben gondolkodni...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#71884) Mufanatic


Mufanatic
csendes tag

Sziasztok

Remélem tud valaki segíteni...
Van egy Evolveo XtraTab 7 Q4 16Gb-os tablet!
Az a gondom vele hogy amit a rendszernek fent tart hely az 0,99Gb! Ha bármit szeretnék felrakni rá ügye bár be kell jelentkezni a Google fiókba! Pár db alkalmazás letöltése után egyszerűen olyan szinten belassul hogy használhatatlan!
Hogyan tudom ezt a helyet kiterjeszteni? Vagy esetleg más ötlet amivel megoldódna a story!

:R

üdv

(#71885) Scale


Scale
őstag

Sziasztok!

Szeretnék új tabletet venni a következő paraméterekkel:
- min 8" de max 9" legyen
- legjobb lenne valami fullhd felbontás (játékok szaggatásmentes futása miatt)
- 32gb rom

és kb 100 körül szánnék rá max.

Eddig a Huawei M2/M3 van a látóteremben.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#71886) cidalain válasza Scale (#71885) üzenetére


cidalain
veterán

nincs más értelmesebb választás ebből a keretből.
a samu s2 széria már 100 fölött van, minden más meg gyengébb/rosszabb választás mint akármelyik Huawei.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#71887) Scale válasza cidalain (#71886) üzenetére


Scale
őstag

És az M3 a nagyobb felbontással nem lassabb az elődjénél? Vagy fejlettebb a vas is alatta, hogy rendesen tudja futtatni a dolgokat?

Illetve az M3 megéri a felárat az M2-höz képest?

(#71888) cidalain válasza Scale (#71887) üzenetére


cidalain
veterán

erősebb az M3, nem gondolnám, hogy lassabb lenne.
voltak, akik az érintőpanel érzékelésének bizonytalanságára panaszkodtak, azonban ez állítólag már egy frissítés formájában javításra került.
hosszabb távon szerintem mindenképpen jobb az erősebb hardver. van annyival jobb, ad annyival többet az M3, ami magyarázza a több vételárat. ha mindkettő belefér a keretbe, akkor érdemesebb lehet az újabbat venni. ha szűk a keret, akkor az M2-vel sem lő mellé az ember, az is sokkal jobb, mint egy mai belépő szintű tablet.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#71889) Hogiteg


Hogiteg
újonc

Hi. Melyik a legjobb használt tab most a piacon 50-60k kozott?

(#71890) cidalain válasza Hogiteg (#71889) üzenetére


cidalain
veterán

Elmeletben, vagy gyakorlatban?

Elmeletileg a Huawei Mediapad M2 8 lenne a legjobb vetel hasznaltan, meg legalabb 1 ev garival. Azonban ilyen ritka mint a feher hollo.
Gyakorlatilag meg az aktualis kinalattol fugg. Samu S szeria esetleg, S2 mar nem valoszinu hogy belefer 60-ba.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#71891) frantak


frantak
újonc

A mágneses rögzítésű billentyűzetek esetén a tabletben is van mágnes vagy csak a dokkban? (pl Teclast Tbook 12 vagy Chuwi HI12-nél) Tehát mennyire lesz mágneses tér áztatta az ember keze...

(#71892) cidalain válasza frantak (#71891) üzenetére


cidalain
veterán

Tehát mennyire lesz mágneses tér áztatta az ember keze...
hogy mi van?
tudományos magyarázat: tökmindegy melyikben van a mágnes, ha azért veszed a billt hogy használd, akkor értelemszerűen mindkét esetben mágnes lesz a kezed közelében.

egyébként a mágnes a bill oldalon van, hisz elég vicces lenne, ha a tabletre ragadnának a kulcsok, stb.

(komolyan a mágnes miatt kell aggódni, mikor ott van a wifi, a mobilnet, a BT egy ilyen eszköznél?)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#71893) The.Bali


The.Bali
aktív tag

Sziasztok!

ASUS tablethez ajánlott szervizt tudnátok mondani? (garancia már nincs, a kijelző betört)
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#71894) frantak válasza cidalain (#71892) üzenetére


frantak
újonc

Vannak tabletek, amik félig lelógva megtapadnak egy hűtőajtón. Annyira (még) nem értek hozzá, de várhatóan egy ilyen évi 1000 óra közvetlen kézben tartása felér egy (kétes hírű) mágnesterápiával. Talán indokolatlanul is mellőzött ennyire ez a kérdés. (Wifi/BT/mobilnet akár ki is kapcsolható.)
Esetleg, ha van itt mai modern mágneses dokkolós tulaj, kérném ossza meg tapasztalatát.

(#71895) sharkypeti


sharkypeti
aktív tag

Akit érint, azoknak: hétfőtől akciós többek között a Huawei M2 Premium 10" is.

OnePlus 12

(#71896) cidalain válasza frantak (#71894) üzenetére


cidalain
veterán

na jó, az azért belátható, hogy ez túlmegy az egészséges paranoia határon.
a topicban nem valószínű hogy valaki valaha is ilyesmit tesztelt volna egy tableten, hogy az generál e, és ha igen mekkora mágneses mezőt maga körül, és ha igen akkor annak milyen élettani hatásai vannak rövid távon.
szakdolgozatnak ideális lehet például.

megnéztem a Lenovo Miix 2 8-at most, ugyan nem bill, de kihajthatós cover, ami mágnessel csatlakozik a tabra. a coveren és a tabon is van mágnes. nem egy atomerős fajta, a covert fogva éppen elbírja a tabot, ha kicsit kileng, már el is enged a mágnes. köszönőviszonyban sincs az erőssége mondjuk egy HDD-ben lévő mágneshez.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#71897) pjen válasza frantak (#71894) üzenetére


pjen
félisten

Nekem mágneses tokban van a tablet és az e-book is.Szerinted most kezdjek el aggódni.

(#71898) sharkypeti válasza pjen (#71897) üzenetére


sharkypeti
aktív tag

Atyaég! Mind meghalunk! Ja, én nem. Csak ti. Nekem nincs mágneses tokom. :))

OnePlus 12

(#71899) gumisxxx


gumisxxx
tag

Sziasztok! Milyen tabletet ajánlotok 35000ft-ig?
Ami fontos az,hogy gps legyen benne,és telefonálni is lehessen vele.

Asus m2n-e,AMD Athlon 64 X2 5600+,Gigabyte Radeon R7 250 OC 1GB 128bit DDR5 PCI-E GV-R725OC-1GI,4GB Kingmax KLDD48F-A8KB5,Western Digital 320GB WD3200YS-01PGB0,chieftec gps-400aa-101a

(#71900) pjen válasza gumisxxx (#71899) üzenetére


pjen
félisten

Okos teló.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.