Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-14 09:52:23

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. június

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71201) KisApám


KisApám
addikt

Sziasztok!
Van egy MOTOROLA XOOM tabletem. Jó volna, HA tudnám használni.

Probléma: néha fogja magát és csak úgy újraindul. Néha addig indulgat újra, míg le nem merül.
Factory Reset volt (kikapcs gomb + volume szabályzó).

Hogy lehetne UNrootolni (bár azt sem tudom, hogy volt-e, régen vettem használtan)? LEHET, hogy segítene?
Vagy mit tudok tenni vele?

Jó volna ha a 7 éves fiamat TANÍTANI tudnám rajta - azaz a tablet rendesen működne... :(

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#71202) DeathBat666


DeathBat666
aktív tag

Sziasztok!
Most vettem egy Galaxy Tab a6 10.1 et es az lenne a problemam, hogy orankent 1x fekete lesz a kepernyo, de csak egy 1 pillanatra. Eloszor eszre se vettem, azt hittem, hogy epp pislogtam azert lattam igy:D
Lehet ebbol komolyabb baj? Igazabol engem nem annyira zavar, de felek, hogy rosszabb lesz a helyzet idovel.

(#71203) cidalain válasza DeathBat666 (#71202) üzenetére


cidalain
veterán

Hasznalat kozben? Ha igen jatszottal vagy mit?
Nem forgattad akkor veletlenul allobol fekvobe pl?
Magatol jott vissza a kep, vagy erintetted a kepernyot es ugy? Kepernyovedo nem lehet?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#71204) Trichie


Trichie
tag

Az én 2017-01-08 19:52:37 írásomra sajnos senki nem válaszolt :( pedig sokat segítenétek pár egyszerű típussal is.

(#71205) bajtokarpi válasza Trichie (#71204) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Ne aggódj, nem csak a te kérdésedre nem válaszolnak :( .

battletag: bossi#2666

(#71206) koncsik válasza Trichie (#71204) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

10-20 ezer Ft.-ért nem kapsz megfelelő felbontású, gyors tabletet, amivel 2 év múlva is elégedett leszel. Lehet, hogy ezért nem írtak rá javaslatot. Tabletet könyvolvasásra nem javasolnék, inkább a könyvolvasó topicban érdemes megkérdezni, de az általában javasolt e-book reader-ek is 30-40 ezer Ft körül vannak. Ha csak pdf dokumentumokat akarsz olvasni, pl. színes magazinok, akkor valami nagy felbontású, memóriakártyáról etethető tablet-et javasolnék, pl a retinás Wayteq 100 QCR, vagy valami hasonló ősi darab, de ez semmi másra nem jó, ha nem akarsz agyhúgykövet kapni a folyamatos tekerésétől. Az előfordulhat 10-20 ezer Ft-ért.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#71207) Tompie válasza koncsik (#71206) üzenetére


Tompie
őstag

Miért nem javasolt könyv olvasásra a tablet?
Én is arra (is) akarom majd használni, és azért tablet mert a nagy többség pdf.

(#71208) koncsik válasza Tompie (#71207) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Sok olvasás esetén az e-ink képernyők szemkímélőbbek, de pl. a színes magazinokra alkalmatlanok, arra 10", nem 16:9 arányú retina felbontású tablet javasolt. A kis e-book reader-eket könnyebb kézben tartani hosszabb távon. Sajnos nincs könyv/újság szaga egyiknek sem. :DDD
(E-könyv formátumok: epub, prc, mobi, azw, stb. - ugyanakkor vannak ezek olvasására alkalmas app-ok android-ra is. Pdf nem e-könyv formátum.)
Elnézést az off-ért :R

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#71209) cidalain válasza bajtokarpi (#71205) üzenetére


cidalain
veterán

Pedig a tied meg lett valaszolva, mert en irtam, emlekszem...
Itten van ni. Ketto tipust is ajanlottam.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#71210) Tompie válasza koncsik (#71208) üzenetére


Tompie
őstag

Arról nem is beszélve, hogy ebook readert milyen gyakran kell tölteni meg a tabletet milyen gyakran?! :)
De köszönöm a választ, a pdf-ek miatt maradnom kell a tabletnél és akkor már nyílván nem csak olvasásra fogom használni.

(#71211) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

adjon Isten jó napot az itteni Uraknak, esetleges Hölgyeknek :K
egy ilyen tableten gondolkodom, és érdekelne hogy van e rá már droid 6/emui 4?
előre is köszönöm a választ/segítséget :R

szerk: ha itt nincsen hozzá, akkor gondolom, nincsen rá droid 6.1
[link]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#71212) bajtokarpi válasza cidalain (#71209) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Szia!

Nálad a pont, én voltam a figyelmetlen! Elnézést kérek, és köszönöm a segítséget!

battletag: bossi#2666

(#71213) Thomas16


Thomas16
tag

Sziasztok,

Ajánlásokra vagyok kíváncsi az alábbi paraméterű táblagép(ek)re:

- min. 7 hüvelykes kijelző
- használt készülék is lehet
- ha valaki tud ajánlani külföldi, megbízható webshopot, akkor nem zárkózom el a rendeléstől sem
- főképp filmnézésre használnám, tehát a felbontás és a HD tartalmak lejátszása a fő szempont
- az ár max. 40e HUF lenne

Előre is köszi! :R

Üdv, Thomas

(#71214) cidalain válasza Thomas16 (#71213) üzenetére


cidalain
veterán

itthonról Lenovo tab3 8, ami pont akörül van, amennyid van rá.
HD felbontás, 2 GB ram, 2 év hazai garancia.

Külföldről Chuwi, Teclast gépeket lenne érdemes nézegetni, de a jobb 8"-osak 100$ körül vannak, amire még rá kell számolni az Áfát, ha nem tudod EU raktárból venni. És akkor még mindig 2 GB ramod van, igaz ebbe már lehet hogy beleférne egy FullHD felbontás is, esetleg microHDMI kimenet, és alapból persze dualOS.

Használtan bármi jó lehet ami megfelel árban, és van 2 GB ramja. De hogy most éppen mit akarnak eladni, van e olyan ami neked jó lenne azt nem tudom. Ha kinéztél valamilyen gépet esetleg, akkor megkérdezheted a véleményünket róla itt.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#71215) Thomas16 válasza cidalain (#71214) üzenetére


Thomas16
tag

Thx! :)

Erre most akadtam rá.
Vélemény? :)

(#71216) Pandimakaay


Pandimakaay
tag

sziasztok, van egy lenovo yoga tab pro 3 készülékem. Kivetíteni tudom rajta a filmeket, magát a tablet képét is, de a upc horizon go alkalmazás nem engedi, mert hogy nem lehet streamelni az adást... van esetleg vmi trükk rá, hogy ,megoldható legyen? nem is értem... mi köze hozzá, hogy én otthon nagyban szeretném nézni...

(#71217) cidalain válasza Thomas16 (#71215) üzenetére


cidalain
veterán

nem rossz a fullHD miatt, bár az az intel soc már elég régi, 2 éves soc.
a tablet sem új már, ezért refurbishedben van már csak.
a 4.4 android sem mutat jól, bár 5 lehet hogy van rá, de annál újabb biztos nincs és nem is lesz.
ez is megvehető, filmezéshez elegendő.
a kijelzőt kivéve azért a Lenovo jobb.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#71218) Tompie válasza cidalain (#71214) üzenetére


Tompie
őstag

Én is ezt a Lenovot veszem meg, elvileg sebességben minden rendben van vele MOST, nem tudom hosszútávon mennyire lesz igaz ez, a (csak) 1GHz proci miatt. Vagy ez még a jövő zenéje és a 2GB RAM miatt nem lesznek vele gondok? :)

[ Szerkesztve ]

(#71219) Pandimakaay


Pandimakaay
tag

Sziasztok, van egy samsung tab A 10 tablet, és kér vmi tulajdonosi feloldó mintát, van vmi ötlet , hogy ez mi? hogy lehet feloldani? előre is köszönöm

(#71220) keszo válasza Pandimakaay (#71219) üzenetére


keszo
őstag

valószínűleg a tulajdonosátok elkel kérni a képernyőzár feloldásához szűkséges mintát
( olyan mint a pin kód zár)

Attila

(#71221) cidalain válasza Tompie (#71218) üzenetére


cidalain
veterán

a jövő zenéje. a 2GB ramon a legfeleslegesebb dolog aggódni, mert a 3 GB-os tabok 100 fölött vannak bőven.

(#71219) Pandimakaay:
ha nem a tiéd a tab, vagy használtan vetted akkor kérdezd meg a tulajt, vagy az előző tulajt.
ha a tiéd akkor neked kéne tudni a mintát (vagy a gyereknek, ha véletlenül ő állította be)
A beállított google fiók adatainak birtokában megoldható a nyitás.
Esetleg factory reset megoldás lehet, viszont ez minden beállítást, adatot törölni fog a tabletről.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#71222) Pandimakaay válasza keszo (#71220) üzenetére


Pandimakaay
tag

szia, nem erről van szó, ez egy először bekapcsolt tablet

(#71223) cidalain válasza Pandimakaay (#71222) üzenetére


cidalain
veterán

ez nem túl valószínű.
én visszavinném a boltba, lehet hogy ezt már eladták egyszer valakinek, vagy valamelyik alkalmazott nyomkodta. biztos hogy nem te kapcsoltad be elsőként.

kapásból ez volt az első ami megjelent a kijelzőn?
nem egy bekonfigurálási folyamat része, ahol most kellene beadnod egy mintát?

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#71224) Tompie válasza cidalain (#71221) üzenetére


Tompie
őstag

A 2GB RAM miatt nem "aggódtam" inkább az 1GHz proci miatt :)

(#71225) Pandimakaay válasza cidalain (#71223) üzenetére


Pandimakaay
tag

nem.... ment magától és megy is, de van egy tulajdonosi fül felül...

(#71226) cidalain válasza Pandimakaay (#71225) üzenetére


cidalain
veterán

nem lehet hogy ott most hoznád létre?
ha behúzol egy mintát (de jegyezd meg mit), akkor mit mond? oké elfogatam, vagy hogy hibás a minta?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#71227) SupaCow


SupaCow
tag

Szép estét.

Testvéremnek vennék tabletet 40-45e Ft-ig
Aktív használatban lenne de csak általános appok alatt. Facebook, youtube, néha navigáció. Szal semmi extra.

Van most valami általános bestbuy?

Köszönöm

f: @geboleather

(#71228) Tompie válasza SupaCow (#71227) üzenetére


Tompie
őstag

Szerintem neki is ez ;)

(#71229) Thomas16


Thomas16
tag

Ehhez volt valakinek szerencséje? Tapasztalatok?

Tinydealről rendelt már valaki nagyobb értékben?
Én eddig csak pár dolláros dolgot.

(#71230) cidalain válasza SupaCow (#71227) üzenetére


cidalain
veterán

Lenovo tab3 8 40e Ft környékén.

(#71229) Thomas16
X80 szeria elég jól sikerült. ha szimpi akkor veheted.
Azzal a bolttal nekem nincs tapasztalatom, semmit nem vettem még onnan (én Banggood, és Gearbest boltokból szoktam vásárolni)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#71231) HyoRemix


HyoRemix
csendes tag

Sziasztok!

Rem nem tévesztem nagyon el a topicot, olyan kérdésem lenne, hogy hallottatok-e vmi új csúcskategóriás tabletről, megjelenésről, hírről, pletykáról netán. Samsungnál esetleg jön-e vmi újabb mint a Galaxy Tab S2 9.7, esetleg SonyZ4 utáni darab?! Csak LTE képes darabok érdekelnének, természetesen más gyártó is szóba jöhet akár!

Köszi előre a válaszokat!

Asus Maximus VIII Hero, I7-6700k, ASUS ROG Strix GTX 1080, G.Skill 16GB RipJaws V 3200Mhz

(#71232) VD válasza HyoRemix (#71231) üzenetére


VD
őstag

S3-ról van pletyka [link]
Bár már jó ideje mondják....
Sony úgy tudom teljesen leállt a tablet vonallal.
ASUS-nak van új tabletja (ASUS ZenPad 3S), de az idehaza még mindig nem került forgalomba, pedig novemberre ígérték.

[ Szerkesztve ]

(#71233) Frenky89


Frenky89
őstag

Sziasztok!

Anyukámnak szeretnék egy alap szinten rajzolgatásra is alkalmas tablet-et beszerezni.
Alapvetően újban gondolkodnék kb. 100eFt körül.

Mivel úgy hiszem a rajzolás elég erős megszorítás, így a keret is változhat, a használttól sem feltétlen zárkózom el és szóba jöhet más platform is. Pl. "a Galaxy Tab XY-nál nincs jobb Android-os tablet rajzolgatásra", de már csak használtan van, vagy "a iPad ZS-nél soha nem lesz jobb rajzolgatós tablet". Azért ide írtam, mert nem találtam közös milyen tablet-et vegyek témát.

(#71234) cidalain


cidalain
veterán

Huawei Mediapad M3 8 már elérhető, de nem tudom várható e belőle 10 is ahogy az M2-ből is volt

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#71235) cantus


cantus
tag

Sziasztok!

Olyan általános filozofikus kérdésem lenne, hogy vajon meddig lesz még elegendő 2gb RAM egy tabletbe? Szóval ha van 100ezrem, akkor inkább még gyűjtsek kicsit és 3-4 gb-osat hosszútávra jobban megéri venni? Vagy még jópár évig kiszolgálna egy olcsóbb 2gb-os is?

(#71236) cidalain válasza cantus (#71235) üzenetére


cidalain
veterán

olyan általános filozofikus választ fogsz kapni tőlem hogy 2.
addig amig a gari él, addig jó lesz. aztán majd meglátod.
most gyűjthetsz még nagyobb vasra is, de az jobban fog fájni, ha 2-3 év múlva az is gyenge lesz :)
igazából nem is ram miatt kell félni, hanem a rendszer miatt. évente jön ki android, aztán ha lesz majd android 9, és már nem fogják az új appok/játékok akármik támogatni a 6-ost, akkor fogsz nézegetni az erős vassal, amit jó hosszútávra szántál.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#71237) zsoltzsolt válasza cidalain (#71236) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Igen, androiddal ez a fő baj, leszarja régebbi eszközöket.

(#71238) Frenky89 válasza cidalain (#71234) üzenetére


Frenky89
őstag

Kicsit jobban elmélyedve a topik-ban találtam néhány utalást arra, hogy a MediaPad M2 Prémium változata jó lehet rajzolásra. Van a Prémiumban bármi extra a kicsit több RAM-on és a gyári stylus-on kívül, pl. pontosabb, reszponzívabb digitizer?

Az M3-at elég input-lag-osnak tartják xda-n.

(#71239) cidalain válasza Frenky89 (#71238) üzenetére


cidalain
veterán

Nem tudom, de a sima M2 10 nem tamogatja a tollat.
Nem az a kulonbseg hogy az egyikhez adjak a masikhoz meg kulon kell megvenni.
A premiumban fel is van a tollra keszitve a tab, mig a sima nincs. Igy gondolom mas a premiumban talan a kijelzo es a digitizer is (ha elvarjuk a jo rajzolast, ez illene pontosabbnak lennie), de persze ez csak tipp.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#71240) cidalain válasza zsoltzsolt (#71237) üzenetére


cidalain
veterán

Igen. De ugyanez az almara is igaz am.
4s-re akart multkor valaki vibert, de annak feltetele volt az iOS akarmennyi. Nosza legyen update, de hopp, 4s-re az az iOS mar nem volt...
Eppen ezert en nem meretezem tul vasarlaskor az eszkozeimez nagyon. Arra legyen eleg amire tudom hogy mostanaban kelleni fog. Nem arra veszek pl tabot, hogy hatha egyszer 1 ev mulva jatszani fogok valami uj bika jatekkal. Belekalkulalom hogy 2 evig megy (annyi tuti, mert annyi a gyari garancia), megnezem ez igy nekem megeri e: pl egy 50e ftos tablet 2 evre nezve havi kb 2000 ftomba fog kerulni. Ennyit meger. Es ha lejart gari utan is megy, es jo arra amire hasznalom, mert nem valtoztak jelentosen az igenyeim, akkor marad, nem rohanok ujat venni, mert minek...
Most egy 2,5 eves LG tabbal vagyok ami csak 1 gigas. Netezesre, es amire en hasznalom tok oke. Nem szar, nem lassu. De ha most tabot kene vennem en 2 giga ramosat vennek. Nem 4 gigasat, mert ott az ar ertek arany 2 eves hasznalatra nagyon nem jo. A tablet 2-3 ev utan meg ugyis el fog romlani (leesik, karcos lesz, akkuja meghal, akarmi, androidja elavul)
Csucs gepet az vegyen akinek nem szamit a penz.mert azert egy csucs tab majdnem egyhavi atlag magyar nettojaba kerul. Ennyi penz annak is faj kicsit aki ketszer ennyit keres...

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#71241) zsoltzsolt válasza cidalain (#71240) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

igen, ez mind igaz.
Windows/Ms vonal tűnt eleinte kivételnek, de hát ők se

(#71242) Milka 78 válasza cidalain (#71239) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nekem van benne kéz írás opció amiben említést tesznek az M-Pen-ről.Sima M2 10.1 wifi-m van.

(#71243) daniel2121


daniel2121
senior tag

Sziasztok
Melyik a legjobb videó lejátszó app androidra ami játszik flac-ot is.

(#71244) pècsimunkás válasza daniel2121 (#71243) üzenetére


pècsimunkás
addikt

VLC ?

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#71245) cidalain válasza Milka 78 (#71242) üzenetére


cidalain
veterán

Hmm. Ez erdekes. Lehet hogy megis benne van minden a tollhoz, csak a ceg kicsit mashogy kommunikalja?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#71246) tvamos válasza cidalain (#71240) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az iPhone 4s 2011. október 14-en jelent meg. Az több mint 5 év. Sok androidos készüléket árulnak olyan android verzióval, ami már az eladás pillanatában elavult, és sosem lesz rá frissítés. Hány 2011-es androidos készülék van, ami a mai napig használható? Szerintem azt is mikroszkóppal kell keresni.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#71247) #10234880


#10234880
törölt tag

Hali! Hogyan kell olyan androidot feltenni goclever quantum 700 mobile prora? És hogy van e rootja vagy nincs, számít az valamit?

(#71248) pocketpairpp


pocketpairpp
csendes tag

Sziasztok. Tabletet keresek a következő specifikációkkal:

-kijelző mérete: minimum 7-8''
-új/használt mindegy (a lényeg, hogy megbízható legyen)
-itthon vásárolnám meg
-mire használnám: filmek nézésére, excel/word-szerű fájlok nézegetésére/szerkesztésére, netezésre
-viszonylag sokáig bírja az aksi(de ez nem fő szempont)
-legyen gyors, ne akadozzon és legyen akkora belső tárhelye, amire nyugodtan telepítgethetek appokat
-bővíthető legyen microSD-vel
-összeg: 40-60 ezer

+: megelégszem a sima WiFi kapcsolattal, mobilnetet amúgy sem igazán használnék.

Nagyon szépen köszi!

[ Szerkesztve ]

(#71249) DeathBat666 válasza cidalain (#71203) üzenetére


DeathBat666
aktív tag

egyik se, csak ugy magatol random fekete lesz a kep

(#71250) btz válasza pocketpairpp (#71248) üzenetére


btz
addikt

Ez amit leírtál, szinte bármelyik 40-60 ezres árszinten lévő tabletre jellemző.

ⓑⓣⓩ

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.