Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-14 09:52:23

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. június

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71701) neophyte79 válasza birno (#71700) üzenetére


neophyte79
tag

Én mindegyik készülékemre tettem fóliát, és emelett tokban hordtam. :) A fólia alap, hiába gorilla glass...

(#71702) birno válasza neophyte79 (#71701) üzenetére


birno
addikt

Es mi az ajanlott folia ra?

(#71703) neophyte79 válasza birno (#71702) üzenetére


neophyte79
tag

Nem tudom, még a gyárit sem tettem rá, msjd holnap.

(#71704) Biluxzsolt válasza Biluxzsolt (#71696) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

:N

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#71705) castiels


castiels
addikt

Sziasztok!

Most kaptam egy Lenovo Joga Tab 3 at. Nagyon tetszik eddig minden jó. Kérdésem egeret vagy billenytüzetet le rá valahogy csatlakoztatni? Akár vezeték nélküli is jó lenne.

Honnnan tudnék szerezni és milyet ami passzol hozzá?

Továbbá külsö vinyomhoz hogy tudnám csatlaloztatni? Másolás céljából milyen átalakitó kellene?

Olcsóbb megoldás érdekelne mindkettőnél.

[ Szerkesztve ]

(#71706) zsoltzsolt válasza castiels (#71705) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

NA a kérdéseidre a választ nem tudom, csak kérdezném, hogy milyen tokot használsz hozzá?

(#71707) castiels válasza zsoltzsolt (#71706) üzenetére


castiels
addikt

Egyenlőre még semmilyet. Miért?

Közbe kiderult hogy otg usb alakito kell. Ha erre rádugol egy mezei optolai egeret bilentyűzetet menninfog?

[ Szerkesztve ]

(#71708) krisz242 válasza castiels (#71705) üzenetére


krisz242
tag

Nekem egy ilyen jött nemrég, és szépen működik a barátnőm yoga tab 3-ával.
Mondjuk több mint 2 hónap alatt érkezett meg, ami egyrészt bosszantó volt, másrészt visszakaptam az árát emiatt.

(#71709) castiels válasza krisz242 (#71708) üzenetére


castiels
addikt

Köszi. Egér?

(#71710) zsoltzsolt válasza castiels (#71707) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Mert nekem is ilyen van, és az alakja miatt (akkumulátor kiképzés) nem igazán van rá tok.

(#71711) SunMount3r válasza SunMount3r (#71685) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Erre tudna valaki valamit?!

Vagy "ahogy esik úgy puffan"?! :F

Köszi!

(#71712) Lendova


Lendova
őstag

Tisztelt Guruk!
Szeretnék egy 10 colos tabletet, amivel zökkenőmentesen tudok netezni, filmezni, zenét hallgatni és van benne sim kártya slot. Asztali gépen 10-20 tab álltalában nyitva szokott lenni a browser-ben+spotify.
Hasonlóan szeretném tabletnél is. Valószínüleg euronics-ban venném meg. 100k-ig biztosan elmennék árban, ha megéri, de fogalmam sincs, hogy ennyi elég lenne-e vagy sem.

szerk: játékok futtatása nem érdekel.

[ Szerkesztve ]

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#71713) kovacs65 válasza zsoltzsolt (#71710) üzenetére


kovacs65
senior tag

Azért van 1-2:

[link]

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#71714) cidalain válasza Lendova (#71712) üzenetére


cidalain
veterán

A zokkenomentes hasznalat eseten a 10-20 tabot felejtsd el a tabletek vilagaban, meg a csucsketegoriasok memoriajaba se fer bele ennyi anyag (=tabvaltaskor lassu lesz, es ujra fogja tolteni az oodalakat)
100-ert meg nem kapsz csucskategorias 10"-osat, hanem csak egy megbizhato kozepszintet
Samsung SM-T585

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#71715) tecsu válasza cidalain (#71714) üzenetére


tecsu
addikt

Láttam már Samsung S5 telefont 30 tabbal (megnyitott böngészővel) és nem volt lényegesebben lassabb, mint 5 tabbal.
Ha nem lapozgat közötte, akkor nem tölti be a memóriába, vagyis csak van, mint egy könyvjelző - szerintem.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#71716) tecsu válasza Lendova (#71712) üzenetére


tecsu
addikt

Nekem nincs tabletem, én is keresek még, de úgy hallottam, a filmlejátszás probléma. Mármint ha saját file-ról megy egy bizonyos méret felett.
Nem tudom, mennyire aktuális, hogy a 8-10 GB-os filmeket (vagy bármely ekkora file-t) nem tudja kezelni az Android. (Kérdeztem, nem válaszolt senki. :) )

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#71717) Lendova válasza cidalain (#71714) üzenetére


Lendova
őstag

Ha feljebb toljuk a keretet 150-160k környékére, akkor milyen Samsung-ok jönnek szóba?

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#71718) rgaspar


rgaspar
csendes tag

Sziasztok!

Tabletet szeretnek vasarolni 7' v 8' lenne az idealis, amire hasznalnam, skype, email, ebook, filmek nezes valamint idonkent ha nagyon ugy hozza az elet bejelentkezni egy remote szamitogepre es ott megoldani alap feladatokat.
Az mar csak hab lenne a tortan ha normalis zene hallgatasra is lehetne hasznalni, de ez nem szempont.

(#71719) castiels válasza rgaspar (#71718) üzenetére


castiels
addikt

Lenovo joga 3 nekem ez van elégedet vagyok vele, annyira nem is drága. Támasztoja is van.

(#71720) SirKero


SirKero
őstag

HUAWEI MEDIAPAD M3 8.4 VS SAMSUNG GALAXY TABLET A 10.1 LTE

Melyik éri meg jobban és miért? Általános felhasználásra kéne melóhelyre ( internet böngészés - film ) Részletre lenne véve a magentásnál 1000 forint/hó a különbség. Teljesen tudatlan vagyok a témában mindent elhiszek :B

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#71721) Timer válasza SirKero (#71720) üzenetére


Timer
veterán

Ha ráér picit, utóbbiról szerdán tudok majd írni néhány sort, igaz, ez az LTE nélküli változat, bár én azért nem fizetnék ki 30 ropit pluszban, pláne ha melóhelyen használod, ahol jó eséllyel van WLAN lefedettség.

[ Szerkesztve ]

(#71722) SirKero válasza Timer (#71721) üzenetére


SirKero
őstag

Rá ér április 3-án tudom megvenni akkortól kapom meg rá a kedvezményt. Az LTE-s változatot 52 650 HUF vagy 24X2190 HUF árban tudom akkor kihozni ( persze ha még akciós lesz akkor is ) Sajnos le van tiltva a wifi a melóhelyen ezért kell a mobil netes változat + ennyiért ajándék szerintem.
Innen lenne véve

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#71723) cidalain válasza Lendova (#71717) üzenetére


cidalain
veterán

Samsung SM-T819
(Ha tovabbra is 10" kornyeken maradunk, es LTE kepes kutyu kell)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#71724) Lendova


Lendova
őstag

Igen, továbbra is 10 col és LTE. Ha nem tudnak SM T819-et hozni, egy T815 is mehet helyette? Utobbi kapható biztosan, ahol venném.

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#71725) krisz242 válasza castiels (#71709) üzenetére


krisz242
tag

Egeret meg USB-n keresztül. Nekünk a gépelést volt fontos kiváltani normál billentyűzettel, egér helyett tapizunk.

(#71726) Takika14


Takika14
aktív tag

Üdv Urak!

Segítséget szeretnék kérni tablet vásárlása előtt állok.
Feltételem lenne a:
-minimum 9-es képátló de nem bánnám ha 10 felett lenne.
-legalább 2GB ram
-32GB tárhely bővíthető lehetőséggel
-FullHD
-Wi-Fi is elég nem feltétel a mobilhálózat
-Főként film/sorozatok nézésére és netezésre kellene (720p/1080p)

Körülbelül ezek a fontos kritériumok.

A rá szánt összeg maximum 100-110k lenne.

Előre is köszöntem! :R

(#71727) cidalain válasza Lendova (#71724) üzenetére


cidalain
veterán

Az az elődje a 819-nek, igy kicsit régebbi, de hardveresen hasonlóak, nincs számottevő különbség.
Vehető a 815 is.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#71728) nagysandor79


nagysandor79
aktív tag

egyre jobban szemezek ezzel a tabbal. Samsung T585 Galaxy Tab A 10.1 LTE 16GB black.
milyen a hangzása?
1.játék/film közben?
2. lehet e hozzá csatlakoztatni usb-s bill+egeret?
3.samu tvm van. vajon át tudom-e küldeni a tab képét a tv re ha pl filmet nézek vagy ilyesmi.
mert van egy bizonyos filmon app/.telón.és a 7 colos wayteq tab /néha ott közvetítik a darts-ot.. ott van lehetőség kép átküldésre . félig sikerül is mert felismeri a tv, csak azt jelzi hogy a fájl nem támogatott . szóval a tv a ludas. de vajon ezzel a tabbal is ezt jelezné?
Jah még annyi hogy van-e normális magyar teszt videó a tabról mert én nem találok

[ Szerkesztve ]

(#71729) Lendova válasza cidalain (#71727) üzenetére


Lendova
őstag

Köszönöm szépen!

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#71730) BBéci


BBéci
titán

Az utóbbi hozzászólásokat olvasva azon kezdtem gondolkozni, hogy a bánatba tud valaki 8-10 colos tableten filmet nézni és azt élvezni? Számomra a 15,6 colos full HD laptop kijelző is vicc kategória, egérmozi.
Sőt, az 50 colos plazmám is kompromisszumos, ami a méretét illeti.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71731) sharkypeti


sharkypeti
aktív tag

Szerintetek érdemes még Nvidia Shield K1 tabletben gondolkodni? 2015-ös cucc, de Android 7.0 Nougatra váltott, és ez vonzó lehet.

OnePlus 12

(#71732) Lacielvtárs válasza BBéci (#71730) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

A nézni es élvezni, ket külön dolog ;]

De plusz 1,en is igy vagyok, csak ehhez még hozzá tennem a fulhallgatot is :D
En már egy youtube videot is atdobom a mobilrol a tévére, ha onnan 'kell' valamint megnezni...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#71733) Lendova válasza BBéci (#71730) üzenetére


Lendova
őstag

Pld. nincs lehetőség TV elé ülni?

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#71734) cidalain válasza BBéci (#71730) üzenetére


cidalain
veterán

A nezesi tavolsag sokat szamit. Az 50" teve 25 meterrol szinten egermozi. A 7" tablet 10 centirol meg teljesen oke :)
Jo, mondjuk egy 2 oras filmet nem nezbek vegig, de egy-egy yt videora tok oke.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#71735) BBéci válasza Lendova (#71733) üzenetére


BBéci
titán

Türelmesnek kell lenni addig, amíg lesz rá lehetőség.

(#71734) cidalain
50 colos TV ideális nézési távolsága 2 méter, ezért már 5 méterről is egérmozi. :K
10 centiről ki néz 7 colos tabletet?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71736) air válasza BBéci (#71730) üzenetére


air
nagyúr

Mondjuk úgy, hogy vannak normális emberek. ;] :P
Lehet, hogy másnak a te igényeid és elvárásaid abnormálisak. :D

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#71737) cidalain válasza BBéci (#71735) üzenetére


cidalain
veterán

Akinek benne van a kezeben. Na jo kicsot keveset mondtam, de most amikor ezt irom kb max 20-25 centire pehet a szememtol a tablet.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#71738) Takika14 válasza BBéci (#71730) üzenetére


Takika14
aktív tag

Nem igazán értelek. Ha az 50"os TV neked kevés miért nem veszel nagyobbat vagy esetleg projektort?!

Én például azért szeretnék egy 10es tabletet hogy sorozatot vagy 1-2 horrorfilmet amit párom nem szeret megnézzek rajta HDban plusz egy kis netezésre.

Érvelés:
-Hiába a 100-110k keret összeg, még egy TV-t hely hiány miatt nem fogok venni (van egy 109cm-es FHD stb..)
-Gép előtt nem fogok 2-3 órát görnyedni
-Laptopot ágyba nem viszek mert kényelmetlen
-Látványos és nagyszabású filmeket moziba nézzük mindig

Mivel nem 2 méterről nézném a tabletet így szerintem ezekre teljesen ideális lenne a hétköznapokban.

Ha van más ötleted ezek figyelembevételével akkor szívesen fogadom. :R

(#71739) tecsu válasza Takika14 (#71738) üzenetére


tecsu
addikt

Valószínűleg azért nem vesz nagyobbat, mert vannak anyagi korlátai. Sajnos az igények és a(z anyagi) gazdagság gyakran nincs összhangban.
Egyrészt igaza van BBéci-nek, mert tényleg nem élvezetes az egérmozi (a közelről való képernyő bámulása), hiszen ez jobban megerőlteti a szemet, mintha ellazulva távolabbra fókuszálna. Tehát aki csak teheti, erre kellene berendezkednie... viszont nem mindenki teheti.
Vannak élethelyzetek, amikor az ember rászorul a tablet kis képernyőjére filmnézéshez is.
(Például, a leendő tabletemet én erre nem használnám, párom viszont néha igen - ha alszik a gyerek és nem akar zajt kelteni.)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#71740) Takika14 válasza tecsu (#71739) üzenetére


Takika14
aktív tag

Nos pont erre szerettem volna rávilágítani, azt írta a kolléga, hogy TVn kell nézni ha teheti az ember, de nem mindig legetséges hogy 50"es vagy nagyobb TVt vesz vagy akár projektort. Engem maximálisan kiszolgálnak a jelenlegi kütyük ilyen téren de mindenkinek más igényei vannak. Valaki csak 10es tabon tud filmet nézni valaki pedig nagy TVn.

Abban viszont egyet értünk hogy bármi amit közelről szugerálja az ember az rontja a látását!

(#71741) BBéci válasza Takika14 (#71738) üzenetére


BBéci
titán

2003-ban került fel az első vetítő és vászon a nappalim megfelelő pontjaira, szóval ezt hagyjuk.
Másik szempont a jó házimozi hangzás, amit laptopról még fejhallgatóval sem kap meg az ember. Az is hozzá tartozik a filmek élvezetéhez.
Ezekkel csak azt akarom sugallni, hogy ne alkudjatok meg!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71742) tecsu válasza BBéci (#71741) üzenetére


tecsu
addikt

Csak a minőségi filmek hiányoznak! :D Ezért olvasok inkább.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#71743) Takika14 válasza BBéci (#71741) üzenetére


Takika14
aktív tag

Akkor úgy látom neked semmi sem elég nagy/jó. :D

Ezért jó, senki sem egyforma. Unalmas is lenne az élet..

(#71744) pipec


pipec
csendes tag

Sziasztok!

E között a két tablet között őrlődöm:
Huawei MediaPad M3 8.0 Wi-Fi 64GB
Samsung Galaxy Tab S2 VE 8.0 (SM-T713) Wifi 32GB

Szerintetek melyiket érdemes megvenni inkább?

(#71745) BBéci válasza tecsu (#71742) üzenetére


BBéci
titán

Szintén, de semmi esetre sem tableten, hanem Kindle Paperwhite-on. ;)

Azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy a tabletek mozgóképek megjelenítésére korlátozottan alkalmasak, akárcsak a laptopok, monitorok, Interpoláció nélkül i tévék.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71746) Toncsiii93


Toncsiii93
tag

Sziasztok! Használt tabletot szeretnék vásárolni.
Elvárásaim az alábbiak:
- fb, gmail
- filmnézés(nem kell full HD) , lehetőleg 4 órás üzemideje legyen filmnézés közben
- néha teamviewer
- megbizhatóság (lehetőleg ne kelljen hetente szervízbe vinni)
- max 60k forinting
- sim kártya foglalat (nem kell LTE)
- 10"
Tudnátok tippeket adni milyen típust keressek?:) Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#71747) sharkypeti


sharkypeti
aktív tag

Hirtelen felpörgött a topik, a kérdésem pedig elsiklott. Van erről véleményetek?

OnePlus 12

(#71748) castiels válasza Toncsiii93 (#71746) üzenetére


castiels
addikt

Lenovo Joga Tab 3.

(#71749) cidalain válasza pipec (#71744) üzenetére


cidalain
veterán

Huawei nagyon ütős konfig, viszont akik megvették tapasztaltak érintőpanel problémákat.
néha olyan érzésük volt, mintha nem érzékelné az érintést a tablet megfelelően. ez nem minden esetben igaz, de előfordul. gondolom ha szoftveres a gond, akkor előbb-utóbb lesz rá javítás is.
Samsung ilyen szempontból nem problémás. Mostani állás szerint a Samu jobb vétel, ugyanakkor, ha a Huawei stabilizálódik, akkor az előremutatóbb hardverileg.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#71750) Draun01


Draun01
tag

Sziasztok,

40-50 körül keresek 8-10"-os tabletet, min. 2 gb rammal.

Lehet kínai is, akár dual OS.

Minden hasonló érdekel, mit ajánlanátok?

pl. érdemes még iPad mini 2-t venni?

[ Szerkesztve ]

Pixel 6a

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.