Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26601) dugesz77


dugesz77
őstag

Sikeresen frissítettem az Onda vi40dc JB-re.
Első tapasztalatok:
pozitív:
hirsen mint a nyavaja, smooth meg minden. sima sd kártyás update.
negatív:
ékes kínai nyelv alapból,nincs magyar nyelv,nincs root, tele megint kínai progikkal
Magyarításra ott a morelocal,viszont rootolással elakadtam. Amíg nincs root addig a kínai appokat sem tudom leszedni.
Valaki ebben tudna segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#26602) Cimbooora


Cimbooora
aktív tag

Sziasztok!
Megszeretném kérdezni, hogy milyen tabletet ajánlanátok aminek 9" feletti kijelzője van, 2 magos, lehetőleg minden fájltípust kezeljen ami manapság használatos, valamint lehetőség szerint >4.0-ás android legyen rajta.
(Ami már nem annyira lényeges, de szeretném, ha vékony keret lenne a kijelző körül.)
Árban 35ezer forintot nem szeretném túlhaladni.
Ha létezik ilyen ;] légyszíves írjatok.
Szép estét!

(#26603) gps76 válasza Redome86 (#26600) üzenetére


gps76
őstag

Napokon belül lesz a WayteQ xTAB-70dc,Myaudio 708dcc,de ezekről Zodiak-ot kérdezd benne van nyakig ezekben.

(#26604) z0d1AK válasza gps76 (#26603) üzenetére


z0d1AK
veterán

Az xTAB-70dc-t éppen az előbb bontottam ki. Háza kinézetre ugyan az, mint az xTAB-70w volt, csak fekete színű, nem barna, illetve talán picit az anyaga másabb, de ez nem biztos. Elsőre baráti.

A MyAudio-ról egyelőre semmilyen információm nincs, már ami használhatóságot, stb illeti.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#26605) H0bi válasza kovacspityu2 (#26592) üzenetére


H0bi
tag

Mi értelme van logo nélkül is eladni gépet, ha ugyan az?

(#26606) kovacspityu2 válasza H0bi (#26605) üzenetére


kovacspityu2
tag

Kevesebb költség.

(#26607) Vanka válasza H0bi (#26605) üzenetére


Vanka
tag

"H0bi" Tabletet csinálhatsz belőle ! :DD

(#26608) vertigojames


vertigojames
tag

Sziasztok,

Második tesztalanyom nyúzását is megkezdtem. Ez a Hyundai HoldX.
A készülék összeszerelésileg eddig talán a legjobb(nak tűnik) elsőre és sokadikra, de aztán van pár dolog, ami előjött, és nincs rá megoldásom (nem összeszereléssel kapcsolatos).

Amikor megkaptam csak pár napig próbáltam, mert a Sanei N10-emet tettem ki igazi tesztelésnek. Eleinte fel se tűnt (mert mindig lemerülésig használtam), hogy valami van a töltés jelzésével.
Mármint töltőre dugva először merült 0%-ig, és csak utána töltött.
Jeleztem a kínai eladónak, aki küldött friss ROM-ot. Cseréltem, de a probléma nem oldódott meg. Azóta ugyan az a gond kissé még színesebb lett. Konkrétan volt most olyan, hogy 3 napig töltőn felejtettem, de a kijelző szerint 2%-on maradt a töltöttség... CSAKHOGY... én 3,5 órát tudtam utána 2%-os töltöttséggel teljes fényerővel játszani... ebből látszik, hogy valami szoftveres probléma lehet.
Van valakinek ötlete, hogy hogyan tudnám megoldani? (a kínai eladó készségesen visszavárja, és megnézik, de nem akarnám postázgatni, hátha sikerül megoldani...)

(#26609) gps76 válasza vertigojames (#26608) üzenetére


gps76
őstag

Nekem a kinai telom ilyen,probalgattam kitorolni a battstat.bint,lemeriteni feltolteni kalibralni,de alig valtozott.Most mar nem foglalkozom vele van egy bat stat 1.4 egyszeru widget,mutatja a feszultseget es kesz.
Esetleg ezeket eljatszhatod vele,de szerintem nem lesz jobb.
Htc-nel az utangyartott akkum csinalt hasonlokat,gondolom a cellaja vagy az elektronikaja a bunos.

[ Szerkesztve ]

(#26610) peestike válasza gps76 (#26603) üzenetére


peestike
senior tag

sziasztok!
néztem ezeket, majd ha lesz valami info, akkor legyen kedves egy hozzáértő adjon tanácsot, hogy az az 5.000 forint különbség melyik irányba dőljön esetlegesen.(myaudio 30K, másik 35K) :)
köszönöm előre is!
üdv.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#26611) vertigojames válasza gps76 (#26609) üzenetére


vertigojames
tag

Köszi, azért még reménykedem, hátha kapok valami bíztató megoldást.
Töltésnél is csinált érdekeset eddig (jól látszik az akkumulátor használatot mutató menüpontban a beállításoknál). Általában töltött, majd merült, majd megint töltött; miközben a gép végig a töltőn volt...
Viszont csak nem lesz cellagond, mert ha baj lenne, akkor nem lehetne - mégha nagynehezen is - 100%-ra tölteni, és utána 3-4 órán át teljes fényerőn használni (ez normál üzemidő)

(#26612) mirci18 válasza Brave_86 (#26577) üzenetére


mirci18
addikt

Nincs én usb-s gps-en gondolkoztam amit rádugva gps-elnék mivel bluetooth nincs benne.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#26613) gps76 válasza peestike (#26610) üzenetére


gps76
őstag

Ez jo kerdes mert egyiket se tapiztam,mert akarmilyen proci,kijelzo ha alapbol gyenge az erintoje ba...hatja az ember,csak kiprobalva tudod meg melyik tetszik.
En is dillemaban vagyok mert kineztem egy Prestigiot RK procival,IPS-el de meg csak kepen lattam,sehol egy kisebb teszt vagy video rola,pedig elegge meggyozo amit papiron tud.

vertigojames:masik toltovel nem nezted?

[ Szerkesztve ]

(#26614) Zotyo72


Zotyo72
csendes tag

Szevasztok! Ért itt valaki az Androidhoz és a Motorola Xoom tablethez?

Probléma: tegnapról mára megszűnt a WiFi a tableten. Az összes eddig működő hálózatot "hatókörön kívülinek" látja. Miközben más eszközök tudják használni az adott, helytől függő WiFi-t. Mobil network, 3G működik.

Nem állítottam semmit, nem telepítettem semmit, WiFi be van kapcsolva, beállítások változatlanok, kikapcs-bekapcs megtörtént, WiFi nincs.

Android 4.0.4. a gépen, ha ennek van jelentősége.

Ötletek?

(#26615) bipet válasza bpmcwap (#26569) üzenetére


bipet
tag

Először is köszi az infót
Másodszor meg tudnál segíteni hogy melyiket érdemes választani
Szempont a méret mert az autóban a gyerkőc lekötésére használnánk mese lejátszás ill internet böngészés

Előre is köszönöm

(#26616) bpmcwap válasza bipet (#26615) üzenetére


bpmcwap
senior tag

Ezt bármelyik tudja a kérdés az hogy akarsz e rajta játszani vagy nem, mert ha nem akkor csak azt nézd hogy IPS legyen a kijelző, 1gb ram minimum legyen benne.Méretét tekintve javasolnám a 10colost, mert nekem volt már 7es is meg 10es is, de a hetest nem látták úgy-igaz nekem elől volt feltéve a visszapillantó fölött hogy mind a három gyerek rálásson rendesen. A 10-est jól látták. Alsó kategóriában három készülék jöhet szóba:
-Novo 10 hero most 180$ (ilyet vettem én is)
-Cube U30GT 185$ (Ezt én emiatt nem vettem meg, de azóta simán lehet jó is)
-és az N101 216$ért, de erről meg én nem tudtam semmit plusz túl van azon amit én egy kinai tabért adok.
10es méretben ennél csak drágábban kapsz, egyiket se ajánlom, mindegyikre keress rá mit írnak, tesztelnek, stb.Anyagi szempontok miatt nem érdemes 7-es mellett dönteni mégis, mert igaz hogy mondjuk spórolsz vele 10-12000hufot- egy valamire valo 7es tab is 110nél kezdődik- de arra amire te szeretnéd használni lehet több idegeskedés+csalódás lenne és előbb utóbb beruházol egy 10esre, akkor meg többe volt mint amit fogtál volna rajta....

Túrista vagyok

(#26617) petya80 válasza bipet (#26615) üzenetére


petya80
tag

Akkor ez majd esetleg neked is kapóra jöhet és mindazoknak akiknek gyerkőce van és sokat autóznak vele.
A múlt héten jött meg a szokásos 5 munkanap alatt Angliából.
első ülés fejtámlájára rögzíthető autós tablet tartó 4" - 13" -ig:
[link]

(#26618) Chaser


Chaser
titán

N70 v Crystal?:) Speceket tudom, elvileg nem sok nyűg van egyikkel sem. De nem tudok dönteni hogy melyiket. Árban majdnem egyformák.
Illetve, a Fire-ral már nincsenek bibik? Mert az lenne a legjobb:D ;)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#26619) szilu7


szilu7
senior tag

Sziasztok!
Milyen 9-10"-os tabletet érdemes venni mostanában? Fontos paraméterek:
- szinte csak böngészésre lenne használva,
- 3G, BT, GPS, fényképező nem izgat,
- a böngészés sebesség ne legyen idegesítően lassú,
- stabil rendszer,
- minél hosszabb akku üzemidő,
- hazai beszerzésű legyen,
- ár: 50-60 eFt
Köszi a válaszokat előre is!

(#26620) ugyeletes válasza szilu7 (#26619) üzenetére


ugyeletes
tag

ha a hazai beszerzestol eltekintesz:
http://www.buyincoins.com/new_en/details/10-1-ainol-novo-10-hero-dual-core-a9-1-5ghz-android-4-1-tablet-pc-16gb-wifi-ips-product-20750.html
tiz szazalekos kuponnal oocooeee. :)

(#26621) afgk2012 válasza szilu7 (#26619) üzenetére


afgk2012
tag

3 nap múlva jelenik meg a ConCorde tab NOVUM. A technikai paramétereken kívül, lehet valamit még tudni róla? (Van ugyan egy teszt, de az inkább reklám, mintsem a realitások bemutatása.) Arra gondolok, hogy lehet ennek a tabnak eredeti kínai megfelelője. Talán arról lehet valamiféle értékesebb teszt. Tudtok ilyesmikről? Egyáltalán, melyiket címkézi ez a magyar cégecske?

(#26622) szilu7 válasza ugyeletes (#26620) üzenetére


szilu7
senior tag

Ez tényleg jó ajánlatnak tűnik. :R
Vámügyileg hogy állunk mostanság?

(#26623) szilchi válasza mirci18 (#26612) üzenetére


szilchi
őstag

Ezt nézegettem én is,mint GPS lehetőséget.De ahogy más fórumon olvastam,a tabok nem támogatják az USB-s GPS modult :( .Legalábbis nem találtam eddig működő kombót.Gondolom driver hiánya lehet talán a gond :F ?

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#26624) Tenager18


Tenager18
senior tag

A The Dark Knight Rises alá milyen vas ajánlott?Tegra3?

(#26625) vertigojames válasza gps76 (#26613) üzenetére


vertigojames
tag

Igen próbáltam másik töltővel, de nem az a gond...

(#26626) Stereopheis válasza ugyeletes (#26620) üzenetére


Stereopheis
tag

Ebben nincs GPS, de a Hero 2-ben már van.

Dell Vostro 2520 - Asus Transformer TF300T - Samsung Galaxy S4 - "Hív a Metál, hív a Rock, fémzenénél nem kell jobb!"

(#26627) Ferlito


Ferlito
tag

afgk2012 írta már a concord novum tabletet pár hsz-el feljebb

http://gadgets.postr.hu/concorde-tab-novum-teszt

Mit gondoltok róla? elég jónak tűnik. Vagy esetleg van más ajánlat ebben az árkategóriában?

A concord olyan 60-65 körül lesz.

[ Szerkesztve ]

Ronald Reagan

(#26628) afgk2012 válasza Ferlito (#26627) üzenetére


afgk2012
tag

Jónak jó, én is lehet ezt fogok venni, de azért az 1024 helyett az 1280 nem ártana. És ez a teszt sem az igazi. Először-is nem a végleges darabról készült, másodszor pedig nagyon reklámízű. Szóval kellene egy rendes teszt. Ráadásul az ALDI is meg fog jelenni valamivel nemsokára. Azért ott a 3 év gar, nagyon sokat nyom ám a latban.

(#26629) Ferlito válasza afgk2012 (#26628) üzenetére


Ferlito
tag

az Aldiról valami linket, vagy tesztet tudsz? Vagy az is ilyen új befutó lesz és még arról sem lehet sok mindent tudni. Pl az ára mennyi körül alakul majd? Nem vagyok otthon tablet téren még annyira.

Ronald Reagan

(#26630) afgk2012 válasza Ferlito (#26629) üzenetére


afgk2012
tag

Én rendszeresen nézelődök az ALDI németországi honlapján. Ha feltűnik egy notebook, vagy bármi más, 2-3 héten belül hasonló árban nálunk is megjelenik. Két számítógépgyártól vásárolnak. Az Chiligrean és a Medion márkáktól. Gondolom ilyen módon jön majd az új is. De hogy mi lesz az, azt jelenleg még homály fedi. Szerintem készülnek ők is, valami új nagy dobással. Meglátjuk...

(#26631) Crytek válasza Tenager18 (#26624) üzenetére


Crytek
veterán

Tegra 2-ön is tökéletes!

Next PC Upgrade: 2022

(#26632) Tenager18 válasza Crytek (#26631) üzenetére


Tenager18
senior tag

Kiprobáltam az N70-en...elég türhető

(#26633) Tomix24


Tomix24
addikt

Srácok légyszi segítsetek.

Samsung Galaxy 10" GT-P7500 . Elvesztek a fényképek róla. Úgy hogy rendszer reinstall volt, és elfelejtődtek a képeket lementeni róla.. :(((
Photo Recovery lenne,különböző progikkal. De a windows-ban nem látszik a tablet meghajtója, csak egy felugró mappa, amit nem lát egy recovery progi sem. Win 7 64bit

Kies látja, felugro mappa ablak látja, bármit másolhatok, tehetek, de a recovery nem látja, meghajtó nevet nem kap :(

Wondershare se látja, meg még vangy 3 másik cég progija.

:R

[ Szerkesztve ]

(#26634) !Overdose!


!Overdose!
őstag

Sziasztok!

Fateromnak vennék egy Tablet-et. Elvárások a következők:

- minimum 7", de inkább nagyobb kijelző
- GPS

A legolcsóbb megoldást keresem, amit meg szabad venni.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#26635) afgk2012 válasza afgk2012 (#26630) üzenetére


afgk2012
tag

Bauhn? Az meg mi?

Érdekes ez a cikk is.

[ Szerkesztve ]

(#26636) ugyeletes válasza Stereopheis (#26626) üzenetére


ugyeletes
tag

jogos, elsiklottam felette, hogy GPS is kellene.
Tehat a SIMA HERO GPStelen! :) a HERO II -ben mar van.

(#26637) mirci18 válasza szilchi (#26623) üzenetére


mirci18
addikt

Akkor sajnos ezt bebuktam pedig reménykedtem egy tablet gps kombóban.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#26638) Mr.Pear


Mr.Pear
tag

Sziasztok!

Tablet PC ügyében elég kezdő vagyok, igy az lenne a kérdésem, hogy tudnátok-e ajánlani, valami olyat, ami:

Legfrissebb Androidra frisithető, ha alapból nincs rajta,
Lehet bele SIM-et rakni igy mobil internetezni
Viszonylag nagy és dizájnos
Impozáns teljesitmény RAM ROM stb kapcsán
És az ára használtan, de új állapotuan mindennel kb 25ezer körül megy

A válaszokat előre is köszönöm. :R

Termékeimmel kapcsolatos kérdéseket, és esetleges ár ajánlatokat PÜ-ben kérem, mert azt hamarabb látom!!!

(#26639) smkb válasza Mr.Pear (#26638) üzenetére


smkb
őstag

"És az ára használtan, de új állapotuan mindennel kb 25ezer körül megy"

A felsorolt igények fényében ez komoly kérdés volt, vagy vicc ? Csak mert ennek így mondjuk egy Transformer TF300TG felelne meg, vagy egy 3G-s Note 10.1.... de ezek árban is "impozánsak" 140.000+...

25.000-ért a felsorolt igények mindegyikét felejtheted...

(#26640) Mr.Pear válasza smkb (#26639) üzenetére


Mr.Pear
tag

Hát én mondtam, hogy nem értek hozzá:)
25-ért kb milyen tudásut kapok? :F

Termékeimmel kapcsolatos kérdéseket, és esetleges ár ajánlatokat PÜ-ben kérem, mert azt hamarabb látom!!!

(#26641) Overclocked


Overclocked
tag

Sziasztok!

Olyan problemam lenne a Waytq xtab 100is tabommal, hogy (es most ez csak egy apro, de lenyeges problema :DDD) a Gladiatus nevezetu netes jatekban nem tudom mozgatni a targyakat igy peldaul rahuzni sem tudom a karakterre. A telefonomon nincs ezzel problema, illetve mas androidos keszulekeken sincs.

Remelem tudtok ra megoldast mert nem nagy buli a telefon kis kijelzojen jatszani vele...

A valaszokat elore is koszonom!

-OC

(#26642) beholder00


beholder00
tag

erről valakinek valami tapasztalata, véleménye? Nexus 7 ellenfele? Mondjatok vmit róla, nekem nagyon megnyerő így elsőre, és ha még olcsóbban be is lehetne szerezni instantget lenne:D

(#26643) üszök válasza szilchi (#26623) üzenetére


üszök
őstag

Nekem egy My audio 808DCC van. Egy nokia Bt GPS vevővel próbáltam,a Bluetooth Gps nevű programmal. A program látta a vevőt,látta a jeleket de a maps sem és a 3 betűs sem tudta használni.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#26644) Crytek


Crytek
veterán

Haverom szeretnem venni karácsonyra a barátnőjének tabot.

Azt kérdezi,hogy vette- már valaki vagy halott-e már valaki valamit erről a Pipo 7-esről?

Ja és még az is kérdés hogy ez már képesnek érzi magát hogy töltsön USB-ről?

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#26645) peter76bp


peter76bp
senior tag

Hátha itt hamarabb kapok választ. Aurora II-t rendeltem, de elfogyott. Lenne Fire kb 8 ezerrel drágábban, alap kérdés, hogy ér-e annyival többet vagy keressek máshol A2-t.

Ehhez kapcsolódva bónusz kérdés, mert megkevertek már: A Crystal az valóban az A2 utódja akar lenni? Mert pont a jobb specifikáció miatt választotam az A2-t és ha a Crystal az utód, akkor nem értem miért olcsóbb és "gyengébb"?

(#26646) vertigojames válasza peter76bp (#26645) üzenetére


vertigojames
tag

Fire: jóval nagyobb akksi, illetve bluetooth. Szerintem a felbontása is jobb a kijelzőnek, tehát szerintem megér +8000-et (már a nagyobb akksi miatt is)

A Crystal pedig inkább Elf II utód, mint Auróra. A kijelző nem IPS, így részemről dobó...

(#26647) hunderbörd


hunderbörd
tag

Sziasztok!
7" körüli tabletet keresek teljesen átlagos felhasználásra (csak wifi szükséges, de gondolom az mindegyiken van), 40 ezer környékén.
Mit ajánlanátok?
HB

(#26648) gps76 válasza beholder00 (#26642) üzenetére


gps76
őstag

Ez ugyanazt a hardvert tartalmazza,mint a Smart Tab 7,ami nem rossz ,csak a hivatalos support hianya miatt kihagyos.
Ellenfele nem lesz a Nexus 7-nek az biztos hasznaltam,hasznalok mindkettot.A Nexust nehez egyelore felulmulni.

(#26649) Chaser válasza vertigojames (#26646) üzenetére


Chaser
titán

Láttál már képet a Crystal kijelzőjéről? Azt pontosan nem tudom, hogy IPS v MVA, de qrta mind1. Egyik tag csinált róla elf2 mellett képeket. Nagy színtér, nagy szögek, a fire kijelzője is csak annyiban jobb hogy nagyobb a felbontása...kb mindenben jobb - rosszabb esetben azonos értékű - mint az A2 ha utánaolvasol.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#26650) vertigojames válasza Chaser (#26649) üzenetére


vertigojames
tag

Nem Elf II mellett kell képeket csinálni, hanem egy IPS paneles készülék mellett.
MVA amúgy a kijelzője, és tényleg nem rossz, de az IPS azért mégis csak IPS...
Na meg nekem a design-ja se jön be túlzottan. Míg az Aurórák és a Fire is tök jól néz ki, addig a Crystal egy szögletes egyszerű forma...

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.