Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26951) HorviGabi válasza public73 (#26821) üzenetére


HorviGabi
aktív tag

Én is ilyet tervezek venni, akkumulátora hogy teljesít? Megköszönném ha írnál róla pár szót.

(#26952) public73 válasza HorviGabi (#26951) üzenetére


public73
aktív tag

mivel ez az első tablettám, én még a "kezdők" naivitásával tesztelgetem a gépet.
nem tudom mihez hasonlítani, de nagyon alkalmazásfüggő, hogy az akksi mennyit bír (ezzel nem mondtam újjat tudom).
nekem 2,5 órát sikerült eddig egy feltöltéssel nem max. fényerő (kb. 50%, de így is nagyon szép világos a kijelző) mellet wi-fi-znem és játszanom vegyes használat mellett (kb. fele-fele).
a panel tűéles, panaszon nincs rá, nem is tudom elképzelni, hogy a csilliókért árult neves gyártók paneljai mit tudhatnak, ha ez is überfasza....
maga a rendszer számomra pengegyors, nem akadt meg még egyetlen alkalmazás megnyitásánál illetve elindításánal sem.
várom a Jelly Bean-t, állítólag azzal még zökkenőmentesebb (ennél már nem tudom hova) a kezelése.
holnap veszek mini HDMI-HDMI kábelt és kilövöm a tv-m (LG 42LK530) -re a képet, mert kíváncsi vagyok rettentő mód....
rövöden és tömören ennyi...
tudom, hogy van ennél jobb, szebb, nevesebb és okosabb (és persze drágább), de az én igényeimnek ez tökéletesen megfelel 2 év hazai garival (tudom az akksira csak 6 hónap... ;] )

(#26953) gps76 válasza public73 (#26952) üzenetére


gps76
őstag

Egy antutu teszt eredményt írsz nekem?

(#26954) public73 válasza gps76 (#26953) üzenetére


public73
aktív tag

pillanat....megpróbálom!

(#26955) public73 válasza gps76 (#26953) üzenetére


public73
aktív tag

remélem jól látszik:

a 2.9.1-es verzióval készült.

[ Szerkesztve ]

(#26956) Tenager18


Tenager18
senior tag

Skacok,nagyon megváltozott ez az antutu...teljesen más verzió van most fent Play-en,és 13337pontot kaptam:DDDWTF :F

(#26957) gps76 válasza Tenager18 (#26956) üzenetére


gps76
őstag

Milyen készülék ez?
public73: Nekem is itten körül van pedig többnek kellene lennie.Kipróbáltam a 8"-os aml procis Prestigiot,és 7500-at lök rá,pedig az RK elvileg,meg sok helyen gyakorlatilag is jobb.

[ Szerkesztve ]

(#26958) Tim82 válasza public73 (#26952) üzenetére


Tim82
nagyúr

Két és fél órányi akkuidő aktív használat mellett nekem nagyon kevésnek tűnik.

(Viszonyításként a több mint másfél éve használatban lévő Samsung Galaxy Tab P1000-em bekapcsolt 3G és wifivel, 25-30% körülire belőtt fényerővel bír aktív nyúzás (Opera Mobile, képregényolvasás, Facebook) mellett olyan 7-8 órát úgy, hogy az utóbbi időben érezhetően csökkent az akkumulátoros üzemidő.)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#26959) Tenager18 válasza gps76 (#26957) üzenetére


Tenager18
senior tag

Window N70...eddig 8ezer valahány volt,most meg 13ezer:DDD

Szerk.:Rájöttem....át lett irva Galaxy S3-ra:DDD

[ Szerkesztve ]

(#26960) public73 válasza Tim82 (#26958) üzenetére


public73
aktív tag

kipróbálom majd én is 25%-os fényerő mellett (szerintem ez a rákfenéje sokmindennek), szerintem 4-4,5 óra lesz ennek is!

(#26961) Destr4ct válasza Tenager18 (#26959) üzenetére


Destr4ct
aktív tag

És az miért befolyásolhatja a pontszámot?

What can change the nature of a man?

(#26962) public73 válasza gps76 (#26957) üzenetére


public73
aktív tag

ez a teszt dolog nekem olyan, mint az asztalin a 3démárk! :))
mindeki futtatja, meg szarakszik vele, de engem mindig is a használhatóság érdekelt....
ki nem szarja le, hogy hány pontot ez az "anuta"? ;] :DDD

(#26963) Tenager18 válasza Destr4ct (#26961) üzenetére


Tenager18
senior tag

Ez egy baromi jó kérdés...csak ezt tudtam mondani,láttam az antutu S3-nak ismeri....13370pontot kaptam:DDDNem tudom,komolyan mondom....:DDD

(#26964) public73 válasza Tim82 (#26958) üzenetére


public73
aktív tag

azért gondolom árban "picit" drágább is volt a Tied anno (ár/érték), úgyhogy nincs is mit csodálkozni ezen...
még egyszer leírom:
én tisztában vagyok az enyém képességeivel, tudásával, nekem ennyi pénzem volt rá, azért lett ez választva.
ha 38 miliárdot keresnék percenként (dollárban), akkor valószínű, hogy valami gyémántkővel kirakott 32 procimagos, 65874125/125478823685 felbontásút vettem volna egy Porche áráért.
nincs ebben semmi bonyolult...ne hasonlítgassuk már össze a Ladát a BMW-vel.... :F

(#26965) tvamos válasza Atibácsi84 (#26947) üzenetére


tvamos
nagyúr

En a Concorde-ot valasztanam a haza support miatt. Azt mondjak rendesek is, meg korrektek is. Nincs szemelyes tapasztalatom veluk.
Ellenben, ha fozott ROM-okat, CM-et, ilyesmit akarsz probalgatni, akkot inkabb az Onda. (Az Ondak elterjettebbek...) Szerintem...

(#26964) public73 válasza Tim82 (#26958) üzenetére
Azert itt nem a Porsche 911 GT3 v.s. 20 eves ezer ocsi szintrol van szo, hanem 20-50 ezerrol. Raadasul kinabol rendelni... azert kicsit tobb riziko szerintem. De osszehasonlitani kell, mert azert az fontos kerdes, hogy megeri-e a dragabb, annak is, aki megengedheti maganak!

(#26963) Tenager18 válasza Destr4ct (#26961) üzenetére
Biztos csak ennyi a kulonbseg? Nem volt kozben root, meg par app. kilove, Antutu frissites, ilyesmi? Tuti csak annyi, hogy a Samsungnak tobb pontot ad az Antutu?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#26966) beholder00


beholder00
tag

26732-re vki?

(#26967) tvamos válasza beholder00 (#26966) üzenetére


tvamos
nagyúr

Hat biztos jo lehet. Szenvedtek itt emberek RK3066 SOC-os cuccokkal, de gondolom lassan megoldodnak a problemak. Ellenben, ha az oroszoknal kaphato, fozott rom is lesz ra hamar, gondolom.
Ellenben annyira uj, hogy tendes tesztet sem talaltam rola... sokat mondani nem lehet igy.

Ha megveszed, orommel olvasom a teszted!

(#26950) smkb válasza gps76 (#26948) üzenetére
Es ne felejtsuk el a hw kulonbsegek kozott:
LPDDR2 v.s. DDR3
Meg a fw optimalizacio is sokat segit / ront!..

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#26968) Tenager18 válasza tvamos (#26965) üzenetére


Tenager18
senior tag

Eleve rootolva volt....feriross rommal 8100 körül volt.....ujra lett tève rà a rom...àtirtam mindent,hogy galaxy s3 nak ismerjèk a gameloftos jàtèkok...leszedtem az antutut....ès most 13ezer pontot adott....galaxy s3nak ismeri

(#26969) safy


safy
tag

sziasztok,

NAVON platinum 10-et tudnék jutányos áron....film, net, alap játékok....vélemények? Mik a tapasztalatok, mivel nem nagyon találtam tesztet róla...

Xbox one X + LG oled 65" c2

(#26970) z0d1AK válasza safy (#26969) üzenetére


z0d1AK
veterán

A múlt héten jelent meg, így tapasztalat szinte sehol sincs, esetleg első élmények. Valószínűleg a tesztek is csak ezután szivárognak majd. Ha lesznek.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#26971) safy válasza z0d1AK (#26970) üzenetére


safy
tag

ez biztos? mármint a megjelenésre...én kb 1 hete próbáltam az egyik műszaki áruházláncba, ott minden eladónak volt ilyenje..cégesként...

Xbox one X + LG oled 65" c2

(#26972) azozo válasza üszök (#26935) üzenetére


azozo
senior tag

http://www.pandawill.com/build-excellent-q8-android-403-tablet-pc-7-inch-4gb-hdmi-white-p65466.html

:DD
A procit már 1104 teettem :) 3500 antutu :)
De az antutus listán van JB-s q8

(#26973) z0d1AK válasza safy (#26971) üzenetére


z0d1AK
veterán

Bocsi, balfasz voltam, félre olvastam.
Na, a Navon Platinum 10 már valóban piacon van egy ideje, viszont teszt azért nincs rá, mert a gyártó igazából szarik az egészre és csak eladja a cuccot, de supportot szinte semmilyen formában nem biztosít, illetve tesztkészülékeket sem nagyon oszt a sajtónak.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#26974) safy válasza z0d1AK (#26973) üzenetére


safy
tag

ok köszi....akkor nem leszek okosabb mások tapasztalataival...de senki nme vett még ilyet itt és nem írta le még a tapasztalatait,? :R :R

[ Szerkesztve ]

Xbox one X + LG oled 65" c2

(#26975) kisda


kisda
aktív tag

Srácok!

JB 4.1.2 alatt nem megoldható valamilyen formában a Flash player támogatás? Feltettem a 11.1-et,de így sem tudok videót nézni böngészőből. Online filmek lenne a lényeg...

(#26976) tjb007 válasza kisda (#26975) üzenetére


tjb007
nagyúr

(#26977) hun_gery válasza tvamos (#26967) üzenetére


hun_gery
aktív tag

Szenvednek a népek az rk3066-al? Hmmm...

Nem akarok vitát gerjeszteni, de az rk3066-al kb tizedannyi probléma sincs, mint az AML-szériákkal. (nem folyik le a processzor a nyákról a saját maga által termelt, elvezetetlen hőtől, nem dobálja el a wifi-t a tróger módon megoldott antenna miatt, nem telefonba való touch-sensor van benne, stb)

Az én N70-em a legelső gyári romtól kezdve hibátlanul teszi a dolgát, 2 perc alatt rootoltam, még egy perc volt a build.prop átírása, innentől nincs kompatibilitási gondom, megy minden, ahogy kell.

A képernyő 4%-on van, ha olvasok, 25-50-en, ha filmet nézek, 100%-on kiégeti a retinámat. :)
Lehet, hogy a nexus 2,37 mp-el gyorsabban tölti be valamelyik izmosabb játékot, de onnantól nem szégyenkezik az n70 sem.

A fogyasztása lehet, hogy magasabb, de: az n70-et, ha akarom, hdmi-n kilököm TV-re, microsd-n van plusz 32 gigám, és a nexus árából veszek még egy n70-et, (az asszonynak, vagy tartalékba) meg egy 10.000 mAh-s powerbank-ot, ha az 4-5-6 órás filmnézés után enni kérne, és sehol sincs egy szivargyújtó, vagy egy konnektor.

Szóval nem bántásképp, de ha előbb olvasol, VÁRSZ a felhasználói tapasztalatokra, slatedroid-on körülnézel, nem veszel első szériát bétatesztre drágán, majd utána körültekintően választasz, akkor nem biztos, hogy ez a kép alakult volna ki benned a kínai táblákról.
És mielőtt azt mondod, hogy nincs pénzem jobbra (ami nem volna ciki akkor sem, ha igaz lenne), de van/lenne.

(mostanában így voltam: rápörögtem a ramos w17-re, ott eltántorított az lcd, aztán az el2-re, ott a fenti hibk, aztán a pipo s1-re, ott a gyatra akkuidő, aztán jött az n70, ami most van, és bejön. Most hogy lennék, ha rögtön beleugrok valamibe? Sírnék a képernyő/hardverhibák/akkuidő miatt, és minden kínai cucc szemétdomb, meg mindenki hülye lenne, csak én lennék gyalogkakukk)

Én még herotab-bal kezdtem, ha ez mond valamit, illetve volt nexus7 nálam egy hétig, nyüstöltem rendesen, de ANNYIRA nem ájultam el tőle. Rendben van, össze van rakva rendesen, de az sem a szent grál, meg lehet akasztani azt is, ha akarod.
----
Az érvelésed pedig, hogy gyűjtsön a 30-35000-s tábla árához valaki még ugyanennyit, ne haragudj, de ez önmagában is vicces. Valószínűleg azért ebben az árban nézelődik, mert ennyit akar/tud rászánni, de szeretne egy ilyen vackot magának.

szerk:
ON: 35-ért ez a prestigio cucc hazai garival igen jó vétel lehet. Kb annyi, mint egy n70, vagy egyéb ugyanilyen rk3066+ips-es cucc, ha bukik a vámon. (vagy vámmentesen +30usd dhl felárral a gyorsaság miatt.)

[ Szerkesztve ]

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#26978) Brave_86


Brave_86
aktív tag

Jól fogynak a kínai gyártók chipjei

szerk:
hun_gery; az utolsó bekezdés is ezt bizonyítja

[ Szerkesztve ]

(#26979) smkb válasza public73 (#26960) üzenetére


smkb
őstag

Nem igazán lesz az több az 50% helyett 25% fényerővel sem. Simán az van, hogy amit korábban is írtam, kamu a 4100mh érték, plusz zabál a kijelző legalacsonyabb fényerőn is.

Ezek az "apróságok" azok amik miatt a Nexus 7 annyiba kerül amennyibe (és még az is alig több az önköltségi árnál)... ha jól rémlik ott 9,5 óra a max aktív böngészési idő a 4350mah-ás akksiról.

[ Szerkesztve ]

(#26980) vertigojames


vertigojames
tag

Ha valakinek van szabad pénze, az próbálkozzon ma az Aliexpress-en...
Irtózatos akciók vannak, na meg érdemes rástartolni az csúcs akciókra (bár azoknál 5-10 db van csak, de irtózatosan jó áron... pl.: Samsung Note 99$-ért...)

(#26981) public73 válasza smkb (#26979) üzenetére


public73
aktív tag

Igazad lehet...
De nekem így is bőségesen megfelel a 2-3 óra, hisz alapvetően a házon belül hasznàlom, ha mennem kell az autóban tudok tölteni,ha évente 1x vonatozok,azon is van töltési lehetőség.
Utcán nem tervezem használni.

(#26982) b0bcat válasza smkb (#26979) üzenetére


b0bcat
addikt

"Nem igazán lesz az több az 50% helyett 25% fényerővel sem."

Ezt sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudom, de a saját tablet-emből (Navon Platinum 7, még az első generációs) kiindulva azt tudom mondani, hogy ugyanabból az akku kapacitásból még pusztán netezéssel is nagyon eltérő akkuidőket lehet kihozni. Ezt a fórumot mobil nézetben olvasgatva pl. kb. 30%-kal tovább bírja az akku. (Kb. 3 óra helyett 4.) Hírportálokat olvasgatva szűk 3 óra. Félig netezgetve, félig offline-ban (mondjuk olvasgatás vagy jegyzetelés mellett) 4-5 óra, de egyszer (és soha többet :DDD) kis híján 6 órát is sikerült kipréselnem a gyárilag állítólag 3Ah-s akkuból. Ja, ezek az értékek minimum fényerő mellett értendők (ami nekem bőven elég).

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#26983) bipet


bipet
tag

Csak érdekelne szerintetek mi most a csúcs tab?

(#26984) z0d1AK válasza bipet (#26983) üzenetére


z0d1AK
veterán

Androidos vonalon a Nexus 10.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#26985) kisda válasza tjb007 (#26976) üzenetére


kisda
aktív tag

Köszi! Feltettem a legfrissebb 11.1 FP-t, és működik!

(#26986) smilecat


smilecat
aktív tag

Aliexpressen 50%-os akció:

[link]

(#26987) z0d1AK válasza smilecat (#26986) üzenetére


z0d1AK
veterán

5 darabra. Ami szerintem nincs is, csak promó, nem hiszem, hogy fogsz tudni fél áron rendelni....

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#26988) lostprophet


lostprophet
aktív tag

Sziasztok!
Egy ismerősöm kérését tolmácsolnám, szeretne Android tabletet venni, de fogalma sincs, hogy milyet.
-Legyen legalább 10 colos
-Word-internet-excel/word-filmnézés/zenehallgatásra lesz használva, játékra nem

Max. 65000-et tudna rá áldozni.

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#26989) beholder00 válasza hun_gery (#26977) üzenetére


beholder00
tag

Pontosan mi is ez az N70? be tudnál nekem linkelni egy ilyet?:)

(#26990) rokarudi


rokarudi
aktív tag

Ezt a fél év akkugaranciát honnan vettétek a Prestigio-nál? Se a Prestigio-s garanciapapíron, se az edigital-os garanciapapíron nincs külön jelezve, hogy csak 6 hónap lenne rá. Elvileg külön ki kellene ezt hangsúlyozni, ha tényleg így lenne, mert ebből ez egyáltalán nem látszik. Gondolom eléggé megfingatná őket a fogyasztóvédelem,ha egy olyan dologra hivatkoznának, ami sehol sincs jelezve csak egy angol nyelvű honlapon. Ja, és az Antutu kb. 7600-at adott az SD kártya sebessége nélkül.

(#26991) tragiQss válasza rokarudi (#26990) üzenetére


tragiQss
tag

A prestigio.com oldaláról, meg onnan, hogy ma beszéltem a szervizzel.

Pl.:
"Warranty Term Notes The warranty period for the battery is 6 months"

Innen

[ Szerkesztve ]

(#26992) z0d1AK válasza rokarudi (#26990) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igazából minden gyártó úgy veszi, hogy a természetes elhasználódás miatt elhal az akksi, ezért szinte minden ilyen terméknél fél év van, notinál nagyon ritka, hogy 1-et is adnak rá. Üzleti modelleknél néha van rá 3 év, de az már nagyon sokba kerül.
Tabletnél sincs ez máshogy.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#26993) tragiQss válasza z0d1AK (#26992) üzenetére


tragiQss
tag

Na jó, de abban neki van igaza, hogy ezt illene feltüntetni a garanciajegyen és/vagy a weblapon, ahol árulják...

(#26994) rokarudi válasza tragiQss (#26991) üzenetére


rokarudi
aktív tag

Már bocs, de átlag user-ként ez honnan kellene tudnom? Garancia papíron nincs rajta, és ha nem olvasom ezt a fórumot, akkor valószínűleg a Prestigio.com-ot sem nézem és a szervízt sem hívogatom. Szóval nem túl elegáns, ha tényleg így van. Mondom ezt úgy, hogy meg vagyok elégedve a tablet-tel. Ja és 2-3 óra plusz akkuidő a Nexus 7 esetén (az én Prestigip Pro Duo-m 4-5 órát ment játékkal és wifivel) nekem nem ér meg plusz 35 ezret. A Prestigio-hoz képest semmi olyat nem tudna nyújtani, amit ez a ketyere nem ad meg, és szerintem az átlag ezzel így van.

[ Szerkesztve ]

(#26995) z0d1AK válasza rokarudi (#26994) üzenetére


z0d1AK
veterán

Én még akár azon sem volnék meglepődve, ha valahol fel volna tüntetve jogszabály szinten is az, hogy akkumulátorra minimum 6 hónap vállalása kötelező. Igazából az egész szavatossági történet érdekes Magyarországon, össze-vissza van már ez csavarva, variálva sajnos, és ezt a végén pont a fogyasztók szívják meg sok esetben.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#26996) tragiQss válasza rokarudi (#26994) üzenetére


tragiQss
tag

Ezt miért rajtam kéred számon? Én csak leírtam ide a fórumra, hogy ezt találtam... :U

(#26997) Tim82 válasza public73 (#26964) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szolgáltatótól vettem, 30k + mobilinternet előfizetés (amit akkor ki is használtam, más történet, hogy egy ideje már nem annyira hasznos számomra). Másrészt a Prestigio két maggal és ICS/Jelly Bean-nel valószínűleg köröket ver teljesítményben a P1000-re, de ettől még az akkuidő kritikán alulinak mondható, ha valóban ennyit bír csak. :(

Ne keverjük már össze a teljesítményt meg a gyémántköveket meg mittomén még mit az akkuidővel, ami konkrétan talán tényleg fontos minden mobil, hordozható eszköznél.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#26998) rokarudi válasza tragiQss (#26996) üzenetére


rokarudi
aktív tag

Sorry, nem rajtad akartam számon kérni, csak csodálkoztam, mert számomra ez az információ nem volt annyira egyértelmű, mint neked.

(#26999) DGery


DGery
aktív tag

Üdv!
Unokahúgomnak szeretnénk tabot venni 20-25k körüli árkategóriában. főként e-book olvasás, net, esetleg zenehallhatás és játék célra. Mit mernétek ajánlani?
Hallottam hideget-meleget mindenről, meg ahogy vissza is olvastam...
Szóval tippeket várnék, rövid leírással :)

DPS-el szemezünk, bár ahogy hallottam a V1-essel előfordulnak spontán hibás rootolások,, a V2 az jobb lett e tekintetben?

Előre is köszi!!!

[ Szerkesztve ]

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#27000) gps76


gps76
őstag

Gondolom azért vállal a gyár csak ennyit mert nem lát bele az akkuba meddig fogja,ennyi a kötelezõ amit elõirnak,ettõl még bírhatja 2 évig is.
Mondjuk arra kíváncsi lennék,amit írtam nemrég,hogy egy ilyen akku 10000 Ft felett lenne értékben,arra meg nem fél év garancia vonatkozik.

DGery:1 GB ramnál alább ne keress,mert az egy magos proci teljesitmenyet picit kompenzálja.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.