Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27801) smkb válasza Lala6 (#27785) üzenetére


smkb
őstag

Jól döntöttél. Az Asus Transfomer TF300 szimplán minden tekintetben jobb tab, mint a Samu Tab2 10.1 Ez utóbbi főleg a proc+gpu-ban gyengébb, ott is a gpu az ami észrevehetően jóval elmarad az Asusban lévő NV megoldástól. Combosabb játékok a Samsugban lévő 300mhz-es SGX540-et bizony térdre kényszeríthetik az 1280*800-as felbontáson.

(#27802) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Létezik olyan 5-5,5 colos tablet, ami 3G-s és gyors proci van benne (pl. MTK6577 vagy hasonló sebességű)?
Előny lenne a jó szoftver támogatás (ideértve a főzött ROM-okat is) és a jó felbontású kijelző.

GPS, kamera nem kell.

Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#27803) szilacus válasza Lala6 (#27785) üzenetére


szilacus
tag

Én ugyan ebben a cipőben voltam. A kiszemelt két készülék a Samsung Galaxy Tab2 P5110-es és az
ASUS Transformer TF300T.volt.
Mind két készüléket más-más üzletben teszteltem. Végül az MM.-ben volt szerencsém tesztelgetni.
Az ASUs felé hajlottam a paraméterek alapján, de a galaxy kijelzőjét élénkebbnek szebbnek találtam.
Gyorsaságban semmilyen külömbbség nem volt, a galaxy jobban volt összerakva illesztések stb, jobb volt a fogása.
Az ASUS hátlapja érezhetően műanyag, a logónál be is lehet nyomni.
A hozzá vehető dokkolós billentyűzettel valóban már netbook hatását kelti, de akkor miért nem azt veszünk?
Szerintem a tabnak épp az a varázsa hogy könnyű kicsi bárhol, azonnal használható hosszú akkuidővel
A Galaxy mellett döntöttem, és eddig nem is bántam meg.

(#27804) tjb007 válasza Bici (#27802) üzenetére


tjb007
nagyúr

Létezik de azt már inkább telefonnak hívják, szóval ha ilyen paraméterekkel rendelkező készüléket szeretnél akkor a telefonok között nézelődj (példának egy).

(#27805) Bici válasza tjb007 (#27804) üzenetére


Bici
félisten

Köszi az infót!

Igen, én is a kínai tepsifonokat néztem eddig, és ezek közül is szándékozom válogatni, csak mivel nekem nincs szükségem jópár funciójukra (telefon, sms, kamerák, gps, közelség érzékelő, dual sim, stb.), gondoltam megpróbálom ugyanazt még olcsóbban megszerezni, hiszen kizárólag intenzív netezésre kell.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#27806) dannyl válasza dannyl (#27747) üzenetére


dannyl
addikt

Nem hiszem el, hogy senki nem tud egy épkézláb választ írni... :(

(#27807) bpmcwap válasza dannyl (#27806) üzenetére


bpmcwap
senior tag

lehet azért mert már maga a kérdés sem épkézláb... irracionális... a ráfordítandó összeget szorozd meg kettővel... akkor biztos lesz válasz bőven.... de már 45körül is találhatsz ha dollárban veszed és külföldön...

[ Szerkesztve ]

Túrista vagyok

(#27808) bpmcwap válasza Bici (#27802) üzenetére


bpmcwap
senior tag

vagy a madarasban most láttam egyet 49990ért...

Túrista vagyok

(#27809) bpmcwap


bpmcwap
senior tag

7 colosok közül a crystálon kívül mely tabletek még ajánlottak amik hasonló paraméterekkel rendelkeznek, de rk-procisok?
Köszi

Túrista vagyok

(#27810) b0bcat válasza Bici (#27805) üzenetére


b0bcat
addikt

Én is egy kínai tepsifont használok tablet helyett/gyanánt, és nagyon elégedett vagyok vele. ;) Sajnos 5 collos méretben nem igazán gyártanak tudomásom szerint "normális" belsővel rendelkező tablet-et. (Ezért is vettem tepsifont.) Pedig logikus lenne, hogy 7 collosnál kisebb tabletet is gyártsanak, de csak egy 4,3"-os játék tabletet találtam idáig (muhaha felbontással). :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#27811) dannyl válasza bpmcwap (#27807) üzenetére


dannyl
addikt

Miért? Egy DPS Dream 9 annyira rossz? Erre szerettem volna választ kapni.

(#27812) bpmcwap válasza dannyl (#27811) üzenetére


bpmcwap
senior tag

800x480 még 7colon is pixeles nem hogy 9-en... egy mag, ismeretlen méretű memória... mi a kérdés???

Túrista vagyok

(#27813) MaNR


MaNR
tag

Sziasztok!

Tabletet szeretnék vásárolni, de nem tudok dönteni. Ti mit ajánlotok 7"-os méretben?
Legfőképpen netezésre, e-mailezésre, néha filmezésre használnám.

Köszi a segítséget!

Ár olyan 50k környékén!

[ Szerkesztve ]

(#27814) CsabaTompa


CsabaTompa
tag

Sziasztok
Vettem a mi nap egy Huawei MediaPad Lite készüléket, és amikor telepíteni akarom az Igo-t akkor mindig kiírja, hogy a license nem megfelelő. A régi tabletemen pedig tökéletesen működött, sőt amikor először telepítettem akkor is jó volt, csak le kellett szednem, mert a felbontás nem volt jó. Most pedig bármelyiket teszem fel mindig ezt írja ki.
Van valakinek valamilyen ötlete?

(#27815) DGery válasza bpmcwap (#27812) üzenetére


DGery
aktív tag

512 mb a memória... és amúgy tényleg nem egy jó választás... amennyiért azt megveszed alie-ról, vagy dx-ről rendelsz egy sokkal erősebb gépet, pl Crystal vagy V712

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1/ iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#27816) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv.
50k-ig mit a legérdemesebb venni androidos fronton? Inkább legyen márkás, mint erősebb kínai. Új kéne mindenképp. Netezésre, lehetőleg erős WiFivel.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#27817) Biqci


Biqci
aktív tag

Sziasztok!

Acer Iconia Tab A500 -ról mi a véleményetek?

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#27818) b0bcat válasza CsabaTompa (#27814) üzenetére


b0bcat
addikt

A hárombetűs navi tabu ezen a fórumon. :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#27819) bopeti98


bopeti98
őstag

Hol tudom megnézni hogy a ConCorde Play-el mely USB Stickek kompatibilisek? T-Mobile-os E173 jó hozzá?

(#27820) bpmcwap válasza CsabaTompa (#27814) üzenetére


bpmcwap
senior tag

Az Igonak nagyon jó a supportja!Fordulj hozzájuk tuti segítenek!!!!

Túrista vagyok

(#27821) dannyl válasza DGery (#27815) üzenetére


dannyl
addikt

A 7" kicsi a jánynak :DD A családban van egy Navon platinum 10. Az teljesen kielégítené az elvárásokat. Kérdés, hogy a DPS Dream 9 (15E Ft-tal olcsóbb) tudja-e ugyan azt (hardveresen igen), mint a Navon? A különbség a kijelzőben van, a Navon 1024, a DPS 800 pixel, de ugye az előbbi 1 collal, azaz 2,54 cm-rel nagyobb is.

(#27822) Bici válasza b0bcat (#27818) üzenetére


Bici
félisten

miért?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#27823) CHIPman válasza Bici (#27822) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Mert legálisan nem beszerezhető, azért. Supporthoz meg nehogy forduljon, mert még fel is nyomják.

50k körül mit érdemes venni, ha előtérbe hozzuk a supportot és a minőséget, és a hardvert háttérbe? Méret mindegy.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#27824) LámaZ válasza CHIPman (#27823) üzenetére


LámaZ
addikt

A waze viszont ingyen van, ráadásul jó is.

Legyen minden jó!

(#27825) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok!

Bármennyire is utálom őket, de a tulajdonomba került egy Navon Platinum Explorer tablet, ami egész jó minőségben teszi is a dolgát ahhoz képest, hogy milyen kategóriás. A lényeg, amit most szeretnék, hogy ajánljatok nekem legyetek kedvesek egy jól működő navigációs szoftvert hozzá, linknek külön örülnék, virágbolti természetesen jöhet privátban.

Van valami, amire érdemes figyelni vele kapcsolatban? Van olyan alkalmazás, amit jó, ha felpattintok rá?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#27826) b0bcat válasza Winne (#27825) üzenetére


b0bcat
addikt

Mármint kiket utálsz? És miért? ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#27827) spiritex válasza b0bcat (#27826) üzenetére


spiritex
veterán

Gondolom a Navon-osokat a hitvány terméktámogatásuk miatt...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#27828) Telda


Telda
addikt

Hello!

Kinéztem öcsémnek ezt a MyAudio Tablet Series7 708DCC tabletet, számomra elég szimpatikus a hardver ami benne van, csak egy dolog aggaszt a 800x480-as kijelző. Nem kevés az egy kicsit? Ha valakinek van ilyen felbontású gépe meg tudná mondani, hogy nagyon pixeles-e?

(#27829) b0bcat válasza Telda (#27828) üzenetére


b0bcat
addikt

Személyes preferencia kérdése, de a 800x480 7 collon elég "darabos". Legalább 1024-es felbontás kell ahhoz, hogy ne legyen olyan érzésed, hogy túl nagy a képernyő a felbontáshoz. :U Ezzel együtt is azonban megszokható és használható. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#27830) laszlohu válasza Winne (#27825) üzenetére


laszlohu
addikt

Szerintem a fórumán előbb kapsz választ:

[link]

Egy kérdésem lenne vele kapcsolatban, mert engem a boltban, ahol nyomogattam nem győzött meg,
az érintőképernyője nagyon gagyi, mellette volt az MM - ben egy Bluepanther 5000 Ft - tal olcsóbban, bár abban nem volt gps, de 100X jobb, talán egy fél év múlva, ha kinövi a gyermekbetegségeit, beruházok egyre.

(#27831) Telda válasza b0bcat (#27829) üzenetére


Telda
addikt

Köszi a gyors választ, igen sajnos én is ettől tartok. Csak már végképp nem tudom milyet vegyek, 30e körül kellene én ragaszkodnék a 2 magos procihoz, meg akkor min. az 1024x... kijelzőhöz.

(#27832) LámaZ válasza laszlohu (#27830) üzenetére


LámaZ
addikt

Amióta van 5"-os okostelóm gps-sel, én is azt vallom, hogy tabba felesleges a gps.:-)

Legyen minden jó!

(#27833) laszlohu válasza LámaZ (#27832) üzenetére


laszlohu
addikt

Ezzel nem értek egyet,
szerintem az összesben kéne lenni alapból gps - nek, mégha ez 5000 Ft - os felárat is jelent,
én az all in one készülékeket preferálom.

(#27834) b0bcat válasza Telda (#27831) üzenetére


b0bcat
addikt

36-ért kapható Prestigio Pro Duo. (Csak éppen raktáron nincs sehol.) 30-ért nem tudom, kapsz-e itthon kétmagos, 1024-es felbontású táblát, de szerintem most még nem nagyon. Majd egy fél év múlva. :D

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#27835) zsegif


zsegif
csendes tag

Hali. Még új vagyok a tablet témában. Vettem egy MODECOM freetab 2096-t 4.0.4 renszerrel és hogy tudnám ezt meg root-ni? A z4root programmal meg lehet csinálni, nem lesz baja a gépnek? A válaszokat előre is köszönöm.

(#27836) fateless válasza laszlohu (#27833) üzenetére


fateless
veterán

Ezért is van az, hogy különböző készülékek a legjobbak különböző felhasználóknak. Én sem az S7 Slim-ben, sem a Nexus 7-esben nem használtam a navigációt.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#27837) buta29030 válasza laszlohu (#27833) üzenetére


buta29030
tag

Egyetértek veled, kellene mindegyikben lennie. De. Mert azért van de. Szóval ha ezt megtennék, még egyetlen gyártócég saját választéka is "egymásra esne". Tehát nem lenne választék. Kell, hogy az emberek azt higgyék van ilyen is, meg olyan is és ez ennyibe, meg annyiba kerül ez és ez miatt. Közben persze nem az miatt kerül annyiba, hanem mert ez üzletpolitika. Még másképpen fogalmazva: a tervező kiszolgálja a marketingest.

(#27838) fateless válasza buta29030 (#27837) üzenetére


fateless
veterán

Miért kell legyen? Épp most írtam le, hogy hiába voltak a készülékeimben, nem használtam őket. Persze, nem zavar, ha benne van, csak nem használom, de ha valaki nem akar ezért +5k-t fizetni, akkor miért legyen benne mindegyikben? Nem értem az okfejtésed a "kell" okán. Mintha egy vak embernek azt mondanánk, azért vegyen Galaxy SIII-at az SIII mini helyett ,mert jobbak rajta a játékok, miközben neki csak a hangvezérlés és a felolvasás a fontos (és egy ennél olcsóbb készülék is elég lenne). Még ha egy árban lenne, akkor sem lenne értelme megvennie a nagyobbat.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#27839) buta29030 válasza fateless (#27838) üzenetére


buta29030
tag

Nézd, az, hogy te használod-e vagy sem, nem mérvadó. Ha lenne rá megbízható statisztika, és abból az derülne ki a gyártó számára, hogy a használata közelít a nullához, és ezért nem tennék bele (vagy fordítva), akkor igazad lehetne. Így viszont ez csak szócséplés.
Egyébként én sem használnám, mert van a kocsimban "rendes" gps, aminek megvannak a maga előnyei (ezeket most nem sorolnám fel engedelmeddel). Szóval ilyen szempontból szerintem nincsen értelme a kérdést vizsgálni.

Egyébként én most próbálom belakni a tabletemet, és mondhatom, elég sok a PC-nem (Linux) megszokott és naponta sokszor használt dolog hiányzik nekem az Androidból. Szerencsére naponta bővül az appok palettája. Legutóbbi örömködésem a Firefox "nembetás" változata volt. Egyből le tudom játszani a Youtubos addig mobilon nem közzétett videókat is. Tetszik! Kézzelfogható a fejlődés. És ennek az ember gyakran jobban örül, mint amikor egy kiforrott oprendszer ellátja egyből minden jóval. Ha ilyet akartam volna, (és lett volna rá pénzem is) nem Androidos tabletet veszek, hanem például egy ilyet.:

(#27840) fateless válasza buta29030 (#27839) üzenetére


fateless
veterán

Ugye feltűnt, hogy amit írsz, az nem releváns a felvetett témával kapcsolatban.
Én arról beszéltem, hogy éppen jó az, hogy van GPS-es és GPS nélküli készülék is, nem azt mondtam, hogy ne legyen egy tabletben sem GPS.
Remélem, így már világos.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#27841) Reibek


Reibek
senior tag

Hali
Lenne egy olyan kérdésem, hogy mitől lehet az, hogy a Navon Platinum 7 tabletem időközönként azt csínálja, hogy egyik fele a kijelzőnek fehér a másik fekete?
Aztán eltelik egy kis idő és megy újra rendesen de kis idő múlva megint jelentkezik a fenn írt hiba...

(#27842) spiritex válasza Reibek (#27841) üzenetére


spiritex
veterán

Szerintem haldoklik, de ha felhívod a messzeföldön híres terméktámogatásukat, akkor ők "biztosan" tudnak segíteni...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#27843) Winne válasza b0bcat (#27826) üzenetére


Winne
nagyúr

A tableteket úgy általánosságban. :)

@(#27830) laszlohu: nekem az érintője meg pozitív csalódás volt, a fóliát leszedve nagyon sokat javult. :K

A BP Voyagerrel kapcsolatban én sok rosszat láttam és az tapintásra és összeszerelésre is az a gagyi forma, de használni nem használtam.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#27844) LámaZ válasza laszlohu (#27833) üzenetére


LámaZ
addikt

Nem értesz egyet? Azta!

Akkor mondom a tutit:

A beépített GPS TÖKFELESLEGES, még autós navigációnál is! Na, bumm!

- Miért mondom ezt?
Azért mondom ezt, mert a legtöbb kütyüt a jó műhold-láthatóság miatt jól ki kéne dugni a szabadba, de akkor te nem látod jól.

- Akkor mi a megoldás?
Vegyél egy külső GPS-vevőt - kb. 25-50$ közötti áron adják - és az összes Bluetooth-képes eszközöd GPS-képes lesz.

Legyen minden jó!

(#27845) Bogárka7


Bogárka7
csendes tag

Sziasztok! Tablet vásárlás előtt állok és szeretnék egy kis segítséget kérni :) Max. 50 ezerig mehet az ár, de ha esetleg fölötte (max. 10 ezerrel) van vmi hiperszuper cucc akkor szóba jöhet :) Nagyon nagy dolgokra nem kellene, netezésre, word, pdf fájlok olvasgatására főként, esetleg filmezésre. Mindenféleképpen itthon szeretném megvenni, nem szeretnék külföldről rendelni, sajnos ebben nem bízok még annyira. 9"-10"-es gépekben gondolkodok, néztem a DPS dream 9"-es gépét, de olvastam, hogy a felbontása nem éppen megfelelő, Navon Platinum 10-es a következő versenyző, róla nem sok mindent találtam, meg a Concorde termékeivel szemezek, bár ezeknek kicsivel már 50 fölött van az áruk. Ti tapasztalatok alapján mit ajánlotok? Köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#27846) zsegif válasza Bogárka7 (#27845) üzenetére


zsegif
csendes tag

Hali. Nálam volt a navon meg a dps is. Mind a kettőt vissza cseréltettem mert a navon 10 a bal fele nem érzékelt. A dps 9 nem volt hang csak fülhalgatóval. A havernek a dps 9 nem töltött le a play-ről. Most egy modecom freetab 2096 van. Olcsó kategória de ezen minden működik. Ez a hatodik. Az előző ötöt vissza cseréltettem. Javaslom az első 3 nap próbáljad mert ha hiba van akkor még a pénzt is vissza kérheted. Tapasztalat.

(#27847) Telda válasza b0bcat (#27834) üzenetére


Telda
addikt

Pont ezt néztem ki én is. :R

(#27848) spiritex válasza bpmcwap (#27809) üzenetére


spiritex
veterán

Miért akarsz rk-procist? Miben számít és miért jobb az?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#27849) Bogárka7 válasza zsegif (#27846) üzenetére


Bogárka7
csendes tag

de gondolom a Navon-nál ez nem minden gépnél fordul elő, vagy ez szériahiba?

(#27850) Watto1991


Watto1991
senior tag

Véleményt szeretnék kérni Tőletek.

Amazon Kindle Fire HD vagy Asus Nexus 7 ?

Melyik a jobb és miért ? Vagy egyáltalán össze lehet hasonlítani a kettőt ? (árban ugyanolyanok, 200 font)

Köszönöm előre is !

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.