Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-14 09:52:23

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. június

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17851) derrik válasza jFox (#17850) üzenetére


derrik
őstag

Jóvón :-) mert ezen múlik...vagy ez lesz vagy a cc ips+

(#17852) Sanzaa válasza zoleee24 (#17847) üzenetére


Sanzaa
senior tag

Ha elolvasod a Hyundai A7-es ma megjelent logoutos cikket, nem hiszem, hogy a jól összerakott jelzőt használod rá:)
[link]

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#17853) tjb007 válasza Sanzaa (#17852) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha megnézed a linket akkor láthatod, hogy az A7HD -ról van szó :)

(#17854) Sanzaa válasza tjb007 (#17853) üzenetére


Sanzaa
senior tag

Hát ilyen után, hogy nincs wifi antenna egykutyaf@sz@ ;] De igazad van, a kettő nem egy.

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#17855) jFox válasza zoleee24 (#17847) üzenetére


jFox
őstag

Jó könnyű (280g), meg vékony. De ez azt is sugallja, hogy kicsi akksi lehet benne.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#17856) Vegitaa


Vegitaa
senior tag

Tudom hogy ez egy androidos topic, de van valakinek véleménye / tapasztalata Windows-os tabletek terén?

[ Szerkesztve ]

(#17857) tjb007 válasza jFox (#17855) üzenetére


tjb007
nagyúr

3000 milliamperórás akku van benne (± mert ugye a kínaiaknál nem lehet tudni), szóval valóban nem valami nagy de ez még nem jelent semmit.

(#17856) Vegitaa

Gyengék, nehezek (persze van ami relatíve könnyűnek mondható), vastagok (átlag 1,5-2cm) de legalább drágák.
Ha mindenképpen Windows -os tabletet szeretnél várd meg a Windows 8 -asokat, igaz azok sem lesznek épp olcsók de legalább (várhatóan) nem lesznek sz@rok.

(#17858) Vegitaa válasza tjb007 (#17857) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Köszi.

Amúgy nem ismerem az Androidot. Egy hülye kérdés, de szokványos Windows-os fájlformákkal mennyire kompatibilis? (pl. doc, jpg, avi...)

(#17859) epy


epy
csendes tag

Sziasztok!

PD10 FreeLander-hez tudtok letölthető XP-s drivert hogy az 'USB hibakeresés' működjön? Letöltöttem az Android SDK-t de nem tudom hogy hol tudom vele letölteni.

Előre is köszi

(#17860) Shoo válasza Vegitaa (#17858) üzenetére


Shoo
senior tag

Azokat simán kezeli, 1-2 ritkábban, de mégis használt fájlt alapból nem kezel, ilyen pl a .tiff.

Talán, hogy megkedveld az egészet, annyit még mondhatok, hogy a legtöbb android gép kezeli az egeret, bill-t, külső hdd-t, pendrive-ot, 1-1 mobilsticket. Ehhez nincs másra szüksége csak egy un. OTG kábelre, ami általában alap tartozék, szóval egy kicsi ráfordítással a mobilis gépből lehet csinálni egy apróbb munkaállomás, ha épp arra van szükség. Azt meg mindenkinek saját magának kell eldöntenie, hogy az ilyen módon felvértezett géppel még meg tudja csinálni az aktuális munkáját vagy inkább egy netbook, notebook az amire szüksége van.

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#17861) Adamis válasza Shoo (#17860) üzenetére


Adamis
őstag

Azért azt tegyük hozzá, hogy alapból nem biztos, hogy kezeli pl. az rtf-et, vagy a doc-ot, de ugyanúgy telepíthető alkalmazással (Play áruház) minden megoldható. Talán még a tiff is...

(#17862) Shoo válasza Adamis (#17861) üzenetére


Shoo
senior tag

Hát a docs to go általában rajta szokott lenni...a tiff-el is elboldogulok szerintem csak még nem kerestem rá.

Nem tudom, hogy itt volt-e kérdés az USB-s töltés, de most leírom. Rátettem a gépre a tabletet és 1 óra alatt 5%-ot tölt....szóval egy kicsit sok idő lesz feltölteni :D

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#17863) Shoo válasza Shoo (#17862) üzenetére


Shoo
senior tag

Friss állapotjelentés...kb 3 és fél óra alatt 68%on van a gép...

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#17864) Loituma69


Loituma69
őstag

Segítséget kérnék! Vettem egy point of view protab XXL2 tabletet. Gyári 4.03 áprilisi kiadású rommal, atomstabilan működött, de nem volt kamera és g senzor se működött és játékoknál torzitott a hang, gondoltam egyet és a hivatalos oldalról letőtltöttem ezt a romot : PROTAB2XXL-Android 4.0.3_1828-20120725.zip z ott leírtak szerint pdf melléklet felraktam. Ezzel a rommal minden működik és gyorsabb lett a tablet viszont néha fagy és újraindul, ezért visszaraktam rá a gyári romot. Na most a problémám a következő ismét felszeretném rakni ezt a verziót : PROTAB2XXL-Android 4.0.3_1828-20120725.zip inkább néha fagyogasson, de működjön minden. A probléma a következő hiába nyomkodom a pdf által leírt billentyűkonbinációt ami ezidáig működött rom frissítéskor most nem működik és ahelyett, hogy megkezdhetném a frissítést mindig csak bekapcsol elindul normál indítással a kütyü tehát nem tudok romot frissíteni, mint írtam ezidáig tudtam, de most már nem megy a billenytűkonbináció! Mi lehet a gond help please mit lehet tenni!?
Elvileg ez volt a jó módszer : home gomb+power 1-2 sec, utána home nyomvamarad power 5x megnyom, ezután home+power+reset gomb, ezután home nyomva marad többi elenged és utána power 5x, de nem történik semmi! kelzsocának szólt volna privátba, de később olvastam, hogy ő nem válaszol pirvát üzenetekre. Bárkinek akinek ötlete van szivesen venném!

(#17865) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Sziasztok!

Mivel tapasztaltabbak vagytok, egy kis segítséget szeretnék kérni. Tablet vásárláson gondolkodom, olyan max 40e Huf magasságig. Elsősorban olvasásra használnám, de a laptopomat össze szoktam kötni a tévével HDMI kábelen keresztül filmnézés céljából, ezt a funkciót is szívesen kiváltanám. A böngészés lehetősége is fontos valamint az USB-OTG is fontos a perifériák miatt. Innentől sajnos nem jöhetnek szóba az e-ink olvasók.
Amiket eddig esetleg megfelelőnek találtam: ConCorde Tab 7015 vagy 7020, Wayteq xTab- 70i vagy 70w; Ghoo 7000.
A ConCorde és a Wayteq a szerviz/garancia és a szoftveres támogatottság miatt számomra nagyon esélyesnek látszik, de nem tudok mit kezdeni a kijelzőkkel. Vajon mennyire alkalmasak olvasásra? Esetleg egyéb modell javaslatot is szívesen fogadok.

Üdv, Dec

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#17866) tjb007 válasza Fritz Teufel (#17865) üzenetére


tjb007
nagyúr

WayteQ xTAB-70i vagy 70w.
Előbbi annyiban jobb, hogy van benne Bluetooth is míg utóbbiban nagyobb a kijelző felbontása.

(#17867) Krissz5435 válasza Shoo (#17863) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

A concorde 7015-ről beszélsz? Mert akkor a 6 óra töltési idő(várhatóan) usb-ről nem is lenne rossz annyira. Mármint az általam számolt 8 órához képest.

Szerk.: Egyébként így hosszabb használat után van olyan dolog, ami frusztráló tud lenni, vagy hogy egyenesen idegesít?

[ Szerkesztve ]

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#17868) Shoo válasza Krissz5435 (#17867) üzenetére


Shoo
senior tag

Jelenleg 97%on van...ugye olyan 7.20 körül dugtam rá... és 0% volt

Hardverileg a kis akkuidő zavaró, de ezzel nem lehet mit kezdeni, ilyen kategóriában a 7" ennyit tud. Néha BT-vel könnyebb lenne kommunikálni, de a kábellel gyorsabb a másolás. Szoftveresen meg a billkiosztásokkal szokott gond lenni, az eredetivel nagyon jól megy a gépelés csak macerásabb az ékezet, az anysoft magyar billel meg nehezebb gépelni. Jahh és jó lenne, ha működne már ez a hülye Chainfire. :)

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#17869) Krissz5435 válasza Shoo (#17868) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Az akkuidőt majd beosztom. A btvel lehet könnyebb a kommunikáció, de igen, lényegesen lassabb. Telefonoknál is már megéri kábellel csatlakozni. A billkiosztáshoz, majd szerintem hozzászokok, de mi ez az anysoft bill? Én a cc saját billjét akarom majd hozzá venni, de gondolom ott is macerás az ékezetes írás. A chainfire-höz meg nem tudok hozzászólni, mert nem tudom mi az:D

Köszi, az infókat. Az eddigiek alapján nem fogom megbánni a vételét.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#17870) Shoo válasza Krissz5435 (#17869) üzenetére


Shoo
senior tag

nem fogod megbánni:D a kijelző gyengébb, de meg lehet szokni és abszolult nincs vele gond. Anysoft keyboard, egy program, amiben van magyar billkiosztás és a gépelést úgy kezeli. A hardveres billhez is az kell. A hozzá való bőrtokos billhez nem kell semmi, mert nem létezik hozzá magyar kiosztású bill.

A chainfire meg majd a gameloftos játékokhoz kell.

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#17871) janos1988


janos1988
addikt

Erről mi a véleményetek?

A lényeg a wifi. Amire kell YT (hd minőségben), google rss, e-book (Elfordítva milyen képet ad? Előjön a tft hibája?), divx/xvid filmek, zene, online rádió és internetezés/gmail.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#17872) szilchi válasza janos1988 (#17871) üzenetére


szilchi
őstag

Hát ez felejtős,csak 256 MB Ram.Az ma már nagyon kevés.Minimum 512,de már inkább 1 Gb.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#17873) jFox válasza janos1988 (#17871) üzenetére


jFox
őstag

Amiket írtál arra alkalmas lehet. Nekem most egy GPad G15 van, az is hasonló specifikációval rendelkezik. YouTube megy HD-ben is, dvix/xvid megy, sőt még az mkv is. :K
Csak egy pár hónap múlva rájössz, hogy ez mégis kevés. Mert jó lenne egy kis játék, egy kis flash támogatás, stb. Szóval érdemesebb egy 10-est még rádobni és egy CC vagy egy GhooTab-ot esetleg egy MyAudio-t venni. :K

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#17874) hun_gery válasza janos1988 (#17871) üzenetére


hun_gery
aktív tag

Ha 20 környéke a keret, én vennék egy Ainol Novo 7 tornado-t 90USD körül, vagy ha van még rá egy pici pénz, akkor egy ramos w17pro-t 120 usd körül. Ég-és föld a különbség ezek javára ahhoz képest, amit linkeltél.
Vagy ha itthon vennéd, akkor valami wayteq, vagy concorde cuccot, bár azok 30 körül indulnak.

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#17875) Soni84


Soni84
tag

Sziasztok!
10" körüli tabletre vadászok, de nem nagyon találtam eddig olyat ami megfelelne nekem. Nektek biztosan több tippetek lesz rá. Ami fontos lenne:

- Max. £250(max. 90.000Ft) amennyit kiadnék érte, használt se gáz.
- 1080p Youtube, flash és 1080p videók nézésére lesz többnyire használva
- Lehetőleg IPS vagy hasonló kategóriájú kijelzővel
- Ne kelljen romot cserélni rajta a normális működéshez
- Akksi jó lenne olyan min. 6+ óra. Minél több annál jobb.

- Előny még az ha tegra alapú a tablet, de nem fontos.

Köszi a segítséget! :)

(#17876) VMatteo válasza jFox (#17873) üzenetére


VMatteo
őstag

Hogy megy nektek a YT HD-ban egy 480 x 800 felbontású képernyőn? :) Mit kell átállítanom, mert nekem csak HQ-ban megy :F

Tisztelet a Gépésznek!

(#17877) Prien válasza hun_gery (#17874) üzenetére


Prien
addikt

Vagy Novo 7 Marsot 102 dollárért vagy ELF II-est 124-ért, vagy U30GT Mini-t 149 dollárért. :))
Mindig csak kb.20 dollárt kell hozzádobni egy mégjobbhoz. :D

[ Szerkesztve ]

A kevés is több a semminél.

(#17878) Soni84


Soni84
tag

A régi Asus transformer T101 szerintetek megfelelne a fentieknek?
Mintha azon 1080p videó nem ment volna úgy rémlett.

(#17879) nightmare13 válasza Soni84 (#17875) üzenetére


nightmare13
senior tag

Lassan (Aug 1-jén) kijön a ConCorde 9.7 IPS+ nevű gép olyan hardverrel, ami elég erős. Nem Tegra, de pl a Tegra se olyan nagyon jó, csak még nincs igazi alternatíva jelenleg rá (tegra 3-ra gondolok, és nagyobb márkákra).

Ha van egy kis időd, várd meg :)

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#17880) tjb007 válasza Soni84 (#17878) üzenetére


tjb007
nagyúr

Multimédiára (kivéve játék) a Tegra 2 felejtős, bármelyik egymagos kínai lefölözi ebben.
Ha jól gondolom akkor az UK -ban szeretnéd megvásárolni pedig itthon hamarosan jönnek olyan kétmagosok (ConCorde, MyAudio) amik ezeknek a feltételeknek meg fognak felenni és még csak nem is 90e forintba fogbak kerülni.

(#17881) Soni84 válasza tjb007 (#17880) üzenetére


Soni84
tag

Köszi mindkettőtöknek a választ! :)
A Tegra igazából a tegra-zone miatt tetszik, mert elég sok arra alapozott játék van, amikkel játszok. De mindegy, nem a játék a fontos.
Várni sajnos nem tudok, mert pont a nyaralás miatt szeretnék egyet várárolni, ami kb. egy hét múlva lesz. Régebben volt Transformerem azért mondtam azt.
Ez az új Nexus 7 is megfelelne, csak ez nagyon pici. Kár hogy nem 10"es. Árra is nagyon jó.

Egyébként igen, angliába akarom megvenni :)
Még a régebbi Ipad2-n is gondolkodtam, csak az ha jól tudom flash nélkül van, ami nekem azért kéne mert beágyazott flash dokumentumfilmeket szoktam nézni, illetve gondolom rippelt filmeket se olyan könnyű rá fölrakni mint egy androidra.. :(

(#17882) sz_gabor válasza Soni84 (#17875) üzenetére


sz_gabor
tag

Ez elég jónak néz ki.Én is gondolkodom a megvásárlásán.Igaz hogy csak egymagos de 10.1 inch, IPS 10-point capacitive touch screen, 1280*800 felbontással , alumínium ház,Bluetooth,7600mAh lion akkumlátor, 2db 2MP camera.

(#17883) laszlohu válasza nightmare13 (#17879) üzenetére


laszlohu
addikt

Pl. a Google Nexus 7 tabletben is Tegra 3 - as van(lesz), csak nem lehet
micro-sd kártyával bővíteni 4300 mah - ás akkuval, 7" - es, majdnem 10 óráig bírja egy feltöltéssel.

[ Szerkesztve ]

(#17884) nightmare13 válasza laszlohu (#17883) üzenetére


nightmare13
senior tag

Ezt nem tudom, miért nekem írtad :) Tudok jól Tegra 3-ról, meg hasonlókról, én azt írtam, hogy nem minden esetben domborítanak nagyon jól, de a felső kategóriában jelenleg nincs rájuk nagyon alternatíva. :)

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#17885) VMatteo


VMatteo
őstag

#17876-re senki? :)

Tisztelet a Gépésznek!

(#17886) tjb007 válasza VMatteo (#17885) üzenetére


tjb007
nagyúr

Válts át a mobil verzióról asztali verzióra (vagy a böngésző user agent -jét állítsd desktop -ra).

(#17887) VMatteo válasza tjb007 (#17886) üzenetére


VMatteo
őstag

De én a YT appot használom, nem böngészőből nézek videót :C

Tisztelet a Gépésznek!

(#17888) tjb007 válasza VMatteo (#17887) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ott max. HQ lesz, ha HD kell nézd vagy valamelyik böngészőből vagy rakd fel ezt (előtte le kell törölni ami most van fent): [link]

[ Szerkesztve ]

(#17889) Shoo


Shoo
senior tag

Nahh holnap délután már, ha minden igaz az ips+-omról fogok írni :P

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#17890) jFox válasza tjb007 (#17888) üzenetére


jFox
őstag

A HQ az nem HD? Akko' tévedtem. :B

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#17891) hdman válasza Shoo (#17889) üzenetére


hdman
őstag

Shoo-001 :DDD

Sopron city :)

(#17892) Sanzaa válasza Shoo (#17889) üzenetére


Sanzaa
senior tag

B@zd+! :DD ;]
UI: A Chainfiret el ne felejtsd megkérdezni!
Meg kérdezd már meg nekem légyszi, hogy tényleg árulnak-e majd DVB-T vevőt! Majd privibe jöhetnek a szaftos pletykák is:)

[ Szerkesztve ]

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#17893) VMatteo válasza tjb007 (#17888) üzenetére


VMatteo
őstag

Köszi,d e ezt se a Defy, se a CC nem eszi meg :((

Tisztelet a Gépésznek!

(#17894) Shoo válasza Sanzaa (#17892) üzenetére


Shoo
senior tag

nahh de ilyen durván...:D

Nem felejtem, elvileg bent lesz Zoli...

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#17895) Sanzaa válasza Shoo (#17894) üzenetére


Sanzaa
senior tag

Jaja, vége a horgászidénynek és a szabadságnak:) Épp ideje amúgy, elkél a szakértelme a fórumon. Majd biztos jól letol, amiért egy srác féltéglásította a CC97IPS-ét az általam leírt frissítés menete miatt:)

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#17896) VMatteo


VMatteo
őstag

AJAJJ! Bajt csináltam! Letöröltem a system/apps mappából a youtube appot, most tölteném le palyről és nem engedi feltelepíteni!Azt írja nem kompatibilis frissítés! :Y :Y :O

Tisztelet a Gépésznek!

(#17897) tjb007 válasza jFox (#17890) üzenetére


tjb007
nagyúr

A HQ a 480p -t takarja, nem HD -t, azzal viszont amit linkeltem már 720p -sek lesznek a videók.

(#17893) VMatteo

Csak ICS -en működik, nem tudom, hogy melyik Android verzió van a két megnevezett eszközön.
Ha ICS van rajtuk akkor valamit te csinálsz rosszul, az csak egy szimpla apk. Nevezd át és próbáld meg újra.

(#17898) VMatteo válasza tjb007 (#17897) üzenetére


VMatteo
őstag

András 4.0.3 van a CC7015-ön. Letöröltem a gyári YT-ot az Es File e-rel, tenném fel amit linkeltél és hibát ír ki. Mondom oké, akkor vissza a sima YT a playről, azt se telepíti :O :(

Tisztelet a Gépésznek!

(#17899) tjb007 válasza VMatteo (#17898) üzenetére


tjb007
nagyúr

Próbáld akkor meg ezt a két régebbi verziót: [link] & [link]

(#17900) ronson válasza VMatteo (#17898) üzenetére


ronson
őstag

Indíts újra és úgy tedd fel.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.