Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-14 09:52:23

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. június

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17601) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

A battery résznél miért van Android System és Android OS is listázva?

(#17602) Loituma69 válasza sirály69 (#17587) üzenetére


Loituma69
őstag

Én is ezt venném! Cube U30GT!

(#17603) lacuska74 válasza Prien (#17596) üzenetére


lacuska74
tag

köszi :)

remélem belejövök majd, bár egyelőre nekem nem csak a tablet kínai, hanem amit mondtál is :D

(#17604) nightmare13 válasza Krissz5435 (#17576) üzenetére


nightmare13
senior tag

Úgy értettem, hogy ez volt a legolcsóbb 3G-s tablet, úgymond "néptablet" lett belőle a 3G-t igénylők körében.

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#17605) Krissz5435 válasza nightmare13 (#17604) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Értem, most ha minden jól megy, akkor egy concorde 7015 tabletet veszek.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#17606) lacuska74 válasza Prien (#17596) üzenetére


lacuska74
tag

igazad volt :D

sikerült belekreálnom :)

(#17607) morpheuss12 válasza Krissz5435 (#17605) üzenetére


morpheuss12
tag

Én most adtam el a 7015-öt és vettem egy xtab 70w-t ami azért szerintem sokkal jobb legalábbis a kijelző . Igaz ez 7 ezer forintal drágább és nem tölt usb-ről de van hozzá egy usb kábel amibe be lehet dugni a töltőt és már meg is oldodott a probléma.

Mindenki kíméljen meg a fikázós hsz-től , nem vagyok kívácsi rájuk.

(#17608) Prien válasza lacuska74 (#17606) üzenetére


Prien
addikt

Alakul ez! :K Majd így lesz a friss romokkal is, ne aggódj! :D

A kevés is több a semminél.

(#17609) Krissz5435 válasza morpheuss12 (#17607) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Csak nálam a 30k a max, még lehet, hogy így is rá kell fizetnem. Az meg, hogy nincs hiperszuper kijelzője ennyiért azt szerintem el tudom viselni. :D
Meg első tabletnek sosem szabad nagyon jóval kezdeni, mert ha baja lesz és másikat kell venni, nem biztos, hogy az annyiran jó lesz. Így meg bőven megvan rá az esély :D

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#17610) paleinho válasza Prien (#17608) üzenetére


paleinho
senior tag

Nekem is aAurora 2 van, tényleg valaki bátor hozzáérthető nyithatna neki egy topicot.
..addig angol nyelvű forrás okosságokkal. SlateDroid
Aki 75 dollárért szerezte, Gratulálok :Y :R

[ Szerkesztve ]

(#17611) jFox


jFox
őstag

Sziasztok!

Erről az új MyAudio S8 DC tab-ról tud már valaki valamit? Már azon kívül ami a gyári honlapon van. Ezért az árét, ha normális minőségű és támogatás is lesz normális, elég ütőképes lehet nem? 2 magos SoC, 1Gb Ram, 8Gb flash, HD kijelző....
Elgondolkodtató. :U

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#17612) Shoo válasza Krissz5435 (#17595) üzenetére


Shoo
senior tag

Igen, tölt USB-ről :)
logout.hu-n nekem is van cikkem róla, ha esetleg nem vagy benne biztos, hogy ezt akarod akkor azt is olvasd el.

A 4.1-es frissítés be van igérve és szerintem hamarosan meg is lesz rá...

Ja és ha kellene mobilnet akkor jópár sticket fogad, többek között a telenoros mf110-et is. Én azzal szoktam netezni rajta, ha nincs wifi...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#17613) lacuska74


lacuska74
tag

Aurora II ennyire gyengén veszi a wifi jelet?

A Nokia N8-om sokkal erősebben lát mindent.(meg a két laptop a házban)

(#17614) tjb007 válasza jFox (#17611) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha magát csak a készüléket nézem akkor nem rossz de a nem létező támogatás (eddig sem volt) pont az ami az egészet hazavágja.

(#17615) z0d1AK válasza tjb007 (#17614) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ha maga a szoftver ami rajta van és használható, az már fél siker, hiszen ha valaki azt teljesen kihasználja és megvan vele elégedve, akkor biztosan örül majd neki. Persze az is igaz, hogy mondjuk itt is hiába teszi majd fel a kérdéseit, mert support nélkül valószínűleg nem lesz aki válaszoljon rá.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#17616) jFox válasza z0d1AK (#17615) üzenetére


jFox
őstag

Na pont ezektől óckodom én is. :F

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#17617) tjb007 válasza z0d1AK (#17615) üzenetére


tjb007
nagyúr

Na igen, de mi van akkor ha valami miatt meghülyül/megadja magát a rendszer ? Akkor majd futkosni fogsz a szervizbe bele ? A hibajavításokról akkor még nem is beszéltem.

(#17618) z0d1AK válasza tjb007 (#17617) üzenetére


z0d1AK
veterán

Persze, ez így is van, emiatt necces a készülék. Bár akik csak azt látják, hogy Dual-Core, meg HD kijelző és ránéznek az árra, hogy 44.990, azok sajnos nem fognak elgondolkozni a supporton. :(
Bár viszont azon emberek lehet nem is nyúlnak olyan szinten bele a rendszerbe, hogy az megadja magát, vagy ha igen, akkor "normálisnak" veszik, hogy elromlott és szervizbe kell küldeni, ahol meg 3 perc alatt lehet rendbe hozzák egy factory resettel.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#17619) weinmaker válasza z0d1AK (#17618) üzenetére


weinmaker
őstag

Elég jónak tűnik a gép így első ránézésre. Az sem jelent mindent, hogy mekkora a hazai support, mert vélhetőleg valamelyik ismert oldalon (slatedroid és társai), megtalálható ugyanez a gép valami más néven, akárcsak a concorde, vagy a wayteq.

Így a support is megoldva. Gari meg van rá, ami valóban fontos. Kíváncsian várom, hogyha lesz róla teszt, hogy mit írnak.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#17620) z0d1AK válasza weinmaker (#17619) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ez a kijelentés: "mert vélhetőleg" mondjuk ellentmond ennek: "Így a support is megoldva"
Én némileg boldogabb vagyok a hazai támogatottsággal, mert ha valami nem klappol, akkor emelem a telefont és kérdezem, hogy mi a gond, és nem kell a slatedroidon keresgetnem angolul, hogy vajon melyik tablet hasonlít az enyémre,

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#17621) tjb007 válasza weinmaker (#17619) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha esetleg megtalálod akkor te honnan fogod tudni, hogy amit találtál az jó lesz a e készülékedre ? Egy modellből létezhet 10 alverzió is amik már ha csak egyetlen egy komponensben is eltérnek egymástól nem lesz jó, különösképpen akkor ha nincsen külön jelölve.
A "vélhetőleg valamelyik ismert oldalon (slatedroid és társai), megtalálható" meg mégsem egyenlő azzal, hogy letöltöm a "gyártó" oldaláról és a leírás szerint felrakom.
Nem lehet a felhasználók jóindulatára bízni magunkat.

(#17622) Krissz5435 válasza Shoo (#17612) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Hát igencsak meggyőzőcikk volt. Asszem nem is keresgélek tovább. Egyébként usb-n kb mennyi idő alatt töltené fel teljesen az akksit?

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#17624) z0d1AK válasza tjb007 (#17623) üzenetére


z0d1AK
veterán

Na jah, simán össze is téveszthető a kettő...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#17625) osztraksajt válasza z0d1AK (#17620) üzenetére


osztraksajt
őstag

Szerintem inkább az olcsó, mégis normális supportot kínáló de korrekt árakkal dolgozó belföldi forgalmazókat kell preferálni vásárláskor, Concorde, Wayteq személyében.

Azért ne ájuljunk szét a nagy márkanevek supportjától sem. A tabletek jelentős része még 2.3 alapú, és elég sok nem is fog ICS-t kapni sosem. (A Samsung DVD felvevőmben lévő szoftveres bug is valahogy sosem került javításra, pedig egy 90K-s készülék volt anno és minden létező fórumon ment miatta az őrjöngés, de nagyívben tojtak rá). A garanciális szerviz sem minden esetben van a topon, egy Wave1 telefon volt alkalmam megtanulni, a készülék 2 év alatt 3x tudott GPS jelet fogni (kb 1,5 óra jelkeresés után), de ez nem garanciális hiba szerintük, mert a belső teszt a alapján a GPS modul válaszol, ergo jó. Nem azt akarom mondani hogy nem jobb a support mint a kínaiaké, csak azért hamis lenne azt a képet festeni hogy ott minden tejjel mézzel folyó kánaán az alsó hangon 2x árszorzó ellenére, és majd minden létező probléma orvosolva lesz.

(#17626) Shoo válasza Krissz5435 (#17622) üzenetére


Shoo
senior tag

nahh azt nem tudom, de legalább 5x annyi idő mint a töltőjével szerintem.

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#17627) Krissz5435 válasza Shoo (#17626) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

És a hálózati töltőjével mennyi idő alatt tölti fel?

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#17628) paleinho válasza Krissz5435 (#17627) üzenetére


paleinho
senior tag

akku mA / töltö mA = töltési idő órában
persze ez csak egy nagyon elméleti képlet, veszteséget is kell számolni, mivel az a fránya töltő nem véletlenül melegszik, szóval ha a kapott értékhez még hozzáadsz 20-30%-ot akkor már közelít :B

(#17629) r3dsnake válasza r3dsnake (#17601) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ötlet? Esetleg h mivel tudnám megnézni pontosabban, hogy mi használja az akksit?

Köszi!

(#17630) Krissz5435 válasza paleinho (#17628) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Nem tudom mennyi a hálózati tőltőjének az amperja, de asszem 2500 mA-t olvastam valahol, az szépen 2 óra alatt fel is tölti(30%-os veszteséggel). Az usb viszont már 8 óra :Y Szóval kell néznem egy szivargyújtós töltőt :D

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#17631) Shoo válasza Krissz5435 (#17630) üzenetére


Shoo
senior tag

3000-es, nem néztem még, hogy mennyi idő, de szerintem több mint 2 óra...

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#17632) h-yle válasza Krissz5435 (#17630) üzenetére


h-yle
addikt

Autós töltők jellemzően elég gyengék, szóval azzal nem vagy beljebb.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#17633) jFox válasza tjb007 (#17621) üzenetére


jFox
őstag

A MyAudio hazai honlapján van valami letöltés szekció, csak még nem jöttem rá, hogy lehet letölteni az adott eszköz firmware-ét.

Viszont amin elcsodálkoztam, a telefonos ügyfélszolgálat egy Miskolci (vagy környékbeli) szám. Vagy csak azért, mert Miskolcról nézem a honylapot? :P
Tehát ha kínom van vele, lehet nem is kéne messzire vinnem.

mod: Most nézem, itt van Miskolcon a Besenyői úton a székhelyük. :C

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#17634) tjb007 válasza jFox (#17633) üzenetére


tjb007
nagyúr

Csak az mp3 lejátszókhoz való szoftverfrissítéseket fogsz ott találni, mást nem.

A korábban elhangzottaktól függetlenül természetesen mindenki azt veszi meg amelyiket csak szeretné, én/mi csak leírjuk a véleményünket, utat próbálunk mutatni.

[ Szerkesztve ]

(#17635) Mandarinn


Mandarinn
senior tag

A 7015-höz érkező JB telepíthető lesz házilag mint a 9.7 esetében? Vagy mindenképp be kell ballagni a Concordehoz?

(#17636) derrik


derrik
őstag

Kis segítséget szeretnék kérni!
A Pov Tegrán most VegaICS van. CWM van de rendszer alkalmazasokat nem tudok törölni. Ezek szerint nincs rootolva?? Vagy mi lehet a gond?

(#17637) jFox válasza tjb007 (#17634) üzenetére


jFox
őstag

Ezért is dobtam fel a kérdést. :K Keresem a legjobb megoldást a jó öreg G15-öm leváltására.
Ha már itt vannak a közelben lehet, hogy valamelyik nap beballagok és kifaggatom őket, hogy hogy tervezik a tebletek supportját. :K

Az az igazság, hogy a többek által is ajánlott Concorde és Wayteq nem igazán győzőtt meg arról, hogy egy év mulva nem kellene lecserélni. Ezért nézegetek inkább valami két magosat 1Gb RAM-mal. Eddig ebben a kategóriaában csak a Galaxy Tab volt, a maga meglehetősen borsos árával. (Ráadásul USB port nélkül.)
Szóval megörültem, hogy kezdenek már jönni a mezei halandó számára is megfizethető DC tabok. :C

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#17638) ZsZso


ZsZso
Közösségépítő

PandaWill is árulja már a Window (YuanDao) N101 -et. $237.99 USD.

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#17639) tjb007 válasza jFox (#17637) üzenetére


tjb007
nagyúr

"valamelyik nap beballagok és kifaggatom őket, hogy hogy tervezik a tebletek supportját"

Ezt majd megoszthatnád velünk is, biztosan többen is kíváncsiak lennének az álláspontjukra.

(#17640) hdman válasza ZsZso (#17638) üzenetére


hdman
őstag

Már megint a presell-es marhaság :(((

Sopron city :)

(#17641) ZsZso válasza hdman (#17640) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

Az bizony! :) "Nemsoká gyün!"

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#17642) jFox válasza tjb007 (#17639) üzenetére


jFox
őstag

Úgy tervezem. :K

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#17643) Sanzaa


Sanzaa
senior tag

(#17644) Maybourne


Maybourne
tag

Szörnyülködjetek itt is: :)

[Nexus 7 Magyarország]

(#17645) z0d1AK válasza Maybourne (#17644) üzenetére


z0d1AK
veterán

"Hazánkban csak a 16 gigabájt tárhellyel rendelkező csúcsváltozat lesz elérhető, amely kilencvenezer forintba fog kerülni."
Most emlékezzetek vissza, mikor örültetek a "43 ezer" forintos árnak, én meg mondtam, hogy úgy 90 ezer lesz itthon...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#17646) Prien válasza Maybourne (#17644) üzenetére


Prien
addikt

Az EU-ban mennyi az ára gyártói garival? Kicsit már uncsi, hogy a magyaroknak mindig mindent 1.5x áron kell adni...

A kevés is több a semminél.

(#17647) tjb007 válasza Prien (#17646) üzenetére


tjb007
nagyúr

Németországot tudom, ott bruttó 250 euróba fog kerülni de a legtöbb országban ugyanennyibe fog kerülni.

[ Szerkesztve ]

(#17648) z0d1AK válasza Prien (#17646) üzenetére


z0d1AK
veterán

Németországban 199 és 249 euro. A 16 Gbájtos átszámítva 72 ezer forint, igazából nálunk az árkülönbözet harmadát csak az áfa különbség is kiteszi, arról nem beszélve, hogy nem eurót használunk...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#17649) Maybourne válasza Prien (#17646) üzenetére


Maybourne
tag

hiába, a magyarok gazdagabbak, mint az angolok meg az amerikaiak. :DD engem is letört a hír, mert a fejlesztői konferencia óta várok a magyar megjelenéssel kapcsolatos hírekre. ugye először 45 ezerről volt szó, aztán megbeszéltük, hogy reálisabb lesz egy olyan 60 körüli érték (amit a 159 font igazolt is), aztán tessék nektek nincs is 8 gigás. szerintem az asus megállapodott a google-lal, hogy az adott 3 országban nagyon olcsón fogják kínálni, a többiben pedig az asus annyit tesz rá amennyit nem szégyell.

(#17650) Prien válasza z0d1AK (#17648) üzenetére


Prien
addikt

Akkor úgy tenném fel a kérdést,hogy kapható-e valahol 250 dollárért? :D (Jelen 240ft-os árfolyamon is az "csak" 60 ezer ft.) Mindenképp kell egy ismerős,aki behozza, csak a gyártói gari legyen meg, oszt csókolom.

A kevés is több a semminél.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.