Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-14 09:52:23

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. június

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17351) Shoo válasza SAMYka (#17349) üzenetére


Shoo
senior tag

Legegyszerűbben a szolgáltatóknál találsz ilyen gépet, de nem törnél le semmit a külső modemmel, mert egy usb kábellel kell a géphez csatlakoztatni a modemet, tény, hogy nem a legszebb:D Beépített modemmel viszont nem lesz olcsó gép, bár attól függ mi az olcsó, meg jó lenne tudni, hogy mire kell....

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#17352) Shoo válasza derrik (#17348) üzenetére


Shoo
senior tag

Úgy nézem, hogy sajna nem támogat semmilyen sticket....

[link]

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#17353) irakoczi22


irakoczi22
csendes tag

Hello, sziasztok!
Van egy "nagytudású" laptopom amivel ugyebár szinte mindent megtudok oldani.DE szeretnék egy hordozhatóbb, könnyebb gépet, tabletet. A kérdésem az lenne hogy melyiket ajánlanátok, 10.1 környékén gondolkodom, nekem pont kézre esik,a márkák amiken eddig gondolkodtam: samsung, asus, apple, konkrétan(galaxy tab 2 vagy a sima 10.1, asus transformer prime tf 201, ipad 3). A notommal tudok hotspotolni szóval azzal nincs gond. Az ipad3 kijelzője és készenlétije tetszik, de mivel eddig nem volt "ios" meg "itunes", ezért szinte fogolmam sincs hogy ezek mit takarnak, eddig csakis androidos készülékeim voltak.Az asusnak fikázzák a wifijét és a gpsét, Főként netezésre projektek levezetésére illetve "office" eszközökre lenne szükségem.Sokat számít a készenléti idejes is. Segítségeteket előre is köszönöm! :R

(#17354) Shoo válasza irakoczi22 (#17353) üzenetére


Shoo
senior tag

Az office a legkényesebb pontja az egésznek, ha nem csak holmi olvasgatásra kell, akkor gondolom jó lenne egeret és billentyűzetet is csatlakoztatni hozzá, ilyen szempontból az android rendszer jobb, mert egyszerűbb csatlakoztatni a cuccokat, nem kell drága átalakító hozzá, bár amilyen tabokat kinéztél nem tűnik úgy, hogy a pénzzel gond lenne.:) Ilyen feladatokra elég gyengébb gép is, ott vannak a ConCorde-ok, Wayteq-ek is, pl. a CC hamarosan kiad egy elég erős gépet is (9.7ips+). A márkák közül inkább az ASUS-t ajánlanám és az Apple-t. Ha nem kell plusz cucc a géphez és nem számít az ár, akkor természetesen az ipad verhetetlen.

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#17355) irakoczi22 válasza Shoo (#17354) üzenetére


irakoczi22
csendes tag

Köszi a segítséged, a pénz is sokat számít, :) de egyedül a műszaki cikekkel vagyok úgy hogy "olcsó húsnak...". Minden napos használat miatt inkább komolyabb tabletet szeretnék.Tudomásom szererint nagy átlag (persze amit hall az ember...:)) egy vagy másfél év után elromlik az apple, ebből mi igaz, és most nem azt akarom hogy itt a nagy apple fanok szétszedjenek :) csak érdeklődni szeretnék. Illetve sok helyen ovastam hogy zártabb rendszerű, ez mit takar?

(#17356) Crytek


Crytek
veterán

Nem csak a táblagépem szar hanem lehet hogy a tesztem is mert nem rakják ki:(
Pedig a mai nap már kikerült pár cikk.

Next PC Upgrade: 2022

(#17357) Mandarinn válasza irakoczi22 (#17355) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Nem hinném, hogy bármelyik nagyobb gyártó hamarabb elromlana a másiknál. (Apple, Asus, Samsung)

Ha szeretsz "tákolni" akkor mindenképp andorid. Ahogy nézem azért elég szépen fejlődik a rendszer. :K

Ha csak úgy megvennéd hogy jól működjön de a többi nem érdekel akkor iPad. Nagyon szép a 3-as kijelzője :Y de nehéz mint a beton :) Unalmas de szépen működik.

Nekem volt iPod touch-om, Badás telefonom , meg most Android. Eddig nagyon ez a nyerő. De persze kinek mi.

[ Szerkesztve ]

(#17358) tboldi válasza Crytek (#17356) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nyugi! Szerintem holnap kint lesz, kell egy kis átfutási idő. Meg lehet, hogy nem akarnak egyszerre annyi cikket kirakni. De ha valami nem jó, Kalandor biztos szólna. :)

(#17359) Shoo válasza irakoczi22 (#17355) üzenetére


Shoo
senior tag

Nehezebb benne egyes dolgokat megtenni, nincs rá felhasználók által készített rom, ha külső hardvert akarsz hozzácsatolni drága kiegészítők kellenek hozzá. Nincs flash, Bluetooth csak saját eszközzel vagy szoftverrel működik. KB. ennyit tesz, hogy zárt. Ha kell bill. egér és egyéb mókolás akkor android, ha csak meg akarod venni és használni (out of the box) akkor ios, mert az android 1x-2x fagyni fog:-)

Cry:
ne sírj, nekem is napokba telt, hogy kitegyék....

[ Szerkesztve ]

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#17360) Crytek


Crytek
veterán

Pandawill support mennyi idő mire képesek reagálni az emailre? Vagy továbbra is zaklassam őket chat-en?

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#17361) wwhy


wwhy
veterán

Hallott vki vmit a Haipad i7 vagy i7-T-ről?
Speckó elég jó(nak tűnik ...)

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#17362) tjb007 válasza wwhy (#17361) üzenetére


tjb007
nagyúr

Annyira azért egyik sem jó (ezek a List Price és You save árak meg egyenesen viccesek), 140 dollárért már kétmagos modelleket lehet kapni.

(#17363) stefi81


stefi81
tag

Valakinek van ezzel tapasztlata?
Vagy esetleg ilyen árban valami jobb?
Sanda 7" Inch Android 4.0 Capacitive A10 1.5GHz 512MB 4GB

Néztem még a Ainol Novo 7 Tornado-t, de nme értek hozzá és nem tudom melyik milyen.
Szeretném minél olcsóbban megúszni, de nem akarok úgy járni hogy már eleve hibásat kapok vagy pár hétig bírja.

Valahol nincs egy eligazítás/leírás a lapkákkal és procikkal kapcsolatban, mert elég zavaros az hogy Cortex A9 meg Allwinner A10 meg A13.
Gondolom a Cortex a proci, és ebben a A9 már jó, de mi a Allwinner és ebből melyik?

Ez a vámolás téma elég fura hogy így rászálltak a Tablet-ra, mert én már 50körüli rendelésnél tartok az ebayen, és ott nem vámoltak, pedig volt drágább dolog is igaz alacsony áron jelölve. Egyedül gyártótól való rendeléskor vámoltak, de ott nagy volt a csomag és jó drága is és mellékelve a belsejében a telje számla. :( Itt nem megoldható hogy kisebb árat tüntessen fel az eladó és akkor nem foglalkoznak a csomaggal?
Jah és a Kínai postásak nem voltak vámolva, de a DHL-el igen. Feltűnő lehet egy drága postázás is, szerintem.

(#17364) wwhy válasza tjb007 (#17362) üzenetére


wwhy
veterán

i7-T 113USD, free shipping.... és IPS, 1024*600 ...
a sima i7 meg botrányosan vékony :D
(a szöveg meg persze nagypofájú)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#17365) derrik válasza Shoo (#17352) üzenetére


derrik
őstag

A modem támogatás hardver, vagy kernel függő? Mert szerintem kernel függő.... Na most ha Vegacream van rajta......??

(#17366) SAMYka válasza Shoo (#17351) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Főleg autós használat .doc szerkesztés .pdf nézegetés email wifi HS ha tud navigálni az sem rossz - munkaidőben.
Film böngészés fórum általános használat - munkaidőn kívül
Céges telenor mobilnetem van azt szeretném használni benne.

Gondolkoztam rajta hogy ha kábel a sticket meg felragasztom az aljára de akkor is kilóg az usb csati.

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#17367) IZGŐ-MOZGÓ válasza fartfun (#17306) üzenetére


IZGŐ-MOZGÓ
csendes tag

Ha nem sürgős a dolog, akkor ajánlom az IPS Plus változatot. Concorde-tól a következő választ kaptam:
"Várhatóan 8 nap múlva megvásárolható a készülék a ConCorde Webshopban is
80.000 Ft-os bruttó áron
."

(#17368) tjb007 válasza stefi81 (#17363) üzenetére


tjb007
nagyúr

A Novo 7 Tornados klasszokkal jobb mint amit linkeltél, inkább azt válaszd.

Az Allwinner A10 és A13 magának a SoC -nek a neve és mindkettőben Cortex-A8 processzormag van. A nagyobb szám ellenére az A13 nem jobb mint az A10, sőt, némileg "rosszabb" annál.

"nem akarok úgy járni hogy már eleve hibásat kapok vagy pár hétig bírja"

Pedig ez benne van a pakliban még akkor is ha itthon veszed meg csak ugye a hazai garanciával rendelkező termékek esetében könnyebb a garanciális ügyintézés.

"Itt nem megoldható hogy kisebb árat tüntessen fel az eladó és akkor nem foglalkoznak a csomaggal?"

Általában jóval kisebb értéket szoktak feltüntetni a csomagon de ettől még ugyanúgy foglalkozhatnak vele, nem garancia ez sem semmire.

(#17364) wwhy

Nekem többet ér egy normálisabb hardver mint, hogy milyen vastag.
Ezek nem sokkal kerülnek többe és milliószor jobban mint az i7 (az i7-T -ről nem is beszélve): [link], [link]

(#17365) derrik

Kernelfüggő.
Ha nem lenn OTG akkor hardverfüggő is lenne de az van.

(#17369) wwhy válasza tjb007 (#17368) üzenetére


wwhy
veterán

OK, akkor marad a tájfun, 115 a nagyon max ár., amit tablettára tudok szánni.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#17370) crue válasza wwhy (#17369) üzenetére


crue
őstag

Ez kb ugyanaz 97-ért: [link]

(#17371) wwhy válasza crue (#17370) üzenetére


wwhy
veterán

igen, a kb = mínusz IPS :)
Már 85-90$-ért is van IPS nélkül, uez a konfig.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#17372) crue válasza wwhy (#17371) üzenetére


crue
őstag

hoppá azt nem vettem észre

(#17373) Prien válasza wwhy (#17371) üzenetére


Prien
addikt

Persze látni kéne személyesen, de szerintem az ilyen olcsóbb noname táblákban lévő IPS valami B panel lehet, 256k színmélységgel (16 millió helyett), amit egy jobb LCD leköröz. De ez csak szerintem. :U

A kevés is több a semminél.

(#17374) Mandarinn válasza Prien (#17373) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Nem hiszem. Inkább csak több pixelhiba van rajta vagy ilyesmi.

(#17375) stefi81 válasza tjb007 (#17368) üzenetére


stefi81
tag

Köszönöm a gyors választ.

És a tartalma Table pc szokott lenni rajta, nem jobb lenne valami telefon alkatrész vagy hasonló szöveg ráírva?

Találtam közben Cortex-A9 1.5Ghz Capacitive 5 Point Touch , ami a felsorolt tudásához képest olcsónak tűnik ha tényleg tudja mindazt amit írnak.
Valaki esetleg próbált ilyet vagy van valami tudomása vagy véleménye róla?

A Novo 7 Mars lenne talán a legjobb számomra, csak kicsit drága, de lehet inkább megérné gyűjteni rá vagy várni hogy lejjebb menjen az ára.

(#17376) Shoo válasza derrik (#17365) üzenetére


Shoo
senior tag

Akkor... [link]

Huawei-t emleget....

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#17377) Shoo válasza SAMYka (#17366) üzenetére


Shoo
senior tag

A Huawei MediaPad kézenfekvő lenne...de szerintem a többiek tudnak mást is mondani

Arra viszont számíts, hogy 7"-on elég nehéz doc-ot szerkeszteni, és azzal is számolj, hogy olyan 4 óra lesz az üzemideje.

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#17378) Shoo válasza stefi81 (#17375) üzenetére


Shoo
senior tag

Áhh ezt a gépet el kell felejteni...ultrakicsi az aksija, bekapcsolod és már le is merült...a hardver számok alapján nem olyan rossz, de a quadrant eredményéből látszik, hogy nem az igazi, a 7015ön rendesen elveri benne. Inkább Pandawill.com-on nézegess, ott legalább biztos, hogy megkapod és van is rá garancia...

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#17379) tjb007 válasza stefi81 (#17375) üzenetére


tjb007
nagyúr

Teljesen változó, hogy mit írnak rá.

(#17380) stefi81 válasza Shoo (#17378) üzenetére


stefi81
tag

Köszönöm a segítséget nektek, még átrágom a dolgokat.

Csak érdekesség képen, ez már tényleg nem ér ennyit, mert akkor inkább a Tornado.
7" Android 4.0 Capacitive Touch 1.2GHz HDMI 4GB Mid Tablet WiFi/3G Flash WM8850

meg videó is róla

Ez is ugyan az csak más néven
MaPan MX7650B
videó1
videó_belseje

(#17381) Crytek


Crytek
veterán

Na válaszolt a pandawill support ugy tűnik úgy nézem nyomorék ötletekkel akarják kihúzni ezt az 1 évet mire lejár a garancia ne kelljen nekik vele foglalkozni. Mondjuk igazuk van jobb irogatni minden szart ,mint elismerni szart adtunk el!

Videomániások ezek is azt írták küldjek videot.
Küldök nekik most már mert kíváncsi vagyok utána milyen hülyeséggel állnak elő.

Next PC Upgrade: 2022

(#17382) Colonel993 válasza Crytek (#17381) üzenetére


Colonel993
senior tag

Nyiss neki egy topikot és pontról pontra Copy-zd be a beszélgetést...
Komolyan kiváncsi vagyok én is a végkifejletre... ez jobb mint a Barátok közt... :U
De hülyeséget félre téve... Ilyenkor nem volna megoldás valami békítő ügyi hivatal vagy valami nemzetközi fogyasztó érdekvédelmi marhaság? vagy esetleg a PayPall-nál valami...

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#17383) spiritex válasza Crytek (#17381) üzenetére


spiritex
veterán

Na hasonló módon jártam én is a Navon-nal, azzal, hogy az itt történt Mo-on, történetesen, hogy a készülék garanciális leadása után azonnal írtam a "szerviz"-nek, hogy szóljanak, ha véletlenül nem tudnák előidézni a hibát, és akkor segítek, mondták persze, oké. Eltelt 4 hét a leadás után (ebből 2 a "szerviz"-ben, a többi az ide-oda postázással), amikor már elkezdtem nyugtalankodni és érdeklődtem mikorra javítják meg a gépem, majd egyszer csak szóltak, hogy mehetek a gépért oda ahol átadtam, mert a gép 145 óra tesztelés során (ez napi min. 10 óra lett volna, ha igaz... röhej) sem produkálta azt a hibát, amit megjelöltem, tehát a gépnek nincs baja........ Na ekkor mondtam, hogy elég, és vettem egy w70-es wayteq-et normális terméktámogatással!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#17384) Crytek válasza Colonel993 (#17382) üzenetére


Crytek
veterán

Pénz visszafizetési hercehurcát nem akarom eljátszani mert 1 az eredeti töltöt kettévágtam. Ezt hogy magyaráznám meg? Gondolom egyből graivesztést ráhuznák stb.

2 .ilyen áron ilyen tudású gép nem igen lesz kapható nálunk egy jó darabig.

Azt hol látom hogy az én gépem U30GT-H vagy U30GT W mert ezek is a firmware frissitést mondják.

De nem értem mi keze a firmwarenek a szar aksitöltöhöz meg aksihoz.De lefrissitem nekik csak kéne tudnom hogy H vagy W-m van-e.

Next PC Upgrade: 2022

(#17385) z0d1AK válasza Crytek (#17384) üzenetére


z0d1AK
veterán

Tehát akkor megérte Kínából rendelni?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#17386) cekkk


cekkk
veterán

Az új CC tabletről tudtok adni linket, ami majd nem soká jelenik meg?

(#17387) Sanzaa válasza cekkk (#17386) üzenetére


Sanzaa
senior tag

[ConCorde TAB 9.7 IPS Plus]

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#17388) Crytek válasza z0d1AK (#17385) üzenetére


Crytek
veterán

Igen megérte!
Ez csak a szükséges velejárója. Úgyis kicserélik majd.

Next PC Upgrade: 2022

(#17389) cekkk válasza Sanzaa (#17387) üzenetére


cekkk
veterán

Köszönöm.

Árról van valami infó?

[ Szerkesztve ]

(#17390) Shoo válasza cekkk (#17389) üzenetére


Shoo
senior tag

80ezer billes tokkal együtt....

(#17391) cekkk

ahogy érzed...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#17391) cekkk válasza Shoo (#17390) üzenetére


cekkk
veterán

az nem olcsó. annyit nekem nem ér:D

(#17392) cekkk válasza Shoo (#17390) üzenetére


cekkk
veterán

akkor szerintem használtan, egy nevesebb gyártó jobb minőségű termékét venném. de ez magán vélemény.

(#17393) derrik válasza tjb007 (#17368) üzenetére


derrik
őstag

...akkor ez szerinted????

[WORKING]
VegaCream is now on the same level as VegaICS beta1 is. That means it has the same stuff working but it has also the same things that do not work and / or the same problems.
- Wifi (same connection problems as VegaICS beta1)
- Bluetooth (Did not test a lot, but it pairs and communicates)
- (P)EAP (I could connect to the enterprise wifi AP that is available at my work, it connects and could update my apps through the Play Store. The Signal Strength indicator is NOT working when connected to that AP)
- Camera (same as VegaICS beta1)
- 3G (most huawei 3G modems)

(#17394) derrik válasza Shoo (#17376) üzenetére


derrik
őstag

:) Én is ezt linkeltem be.....
Én olvasom rosszul vagy a Huawei modem támogatva van ebben a romban????

(#17395) Shoo válasza derrik (#17394) üzenetére


Shoo
senior tag

elvileg a legtöbbet támogatja

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#17396) z0d1AK válasza Crytek (#17388) üzenetére


z0d1AK
veterán

És miért szükséges? Mazochista vagy?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#17397) Crytek válasza z0d1AK (#17396) üzenetére


Crytek
veterán

Most nem tökmindegy hogy magyarországon szopok vagy kínával?

Garanciáztatással itt is lehet szívni,mert magyarországon javítani akarnak mindent és volt hogy pl telefonnal 6szor voltam szervizben mire képesek voltak megcsinálni normálisra.
Kínába meg csak kiküldöm és küldenek egy újat ennyi.

Eddig sem volt táblagépem ,most azt az 1 hónapot amíg kimegy a szar meg megjön az új kibírom!
Veszíteni nem veszítek semmit. Legalább kicsit az angol nyelvet is gyakorlom a chatelések levelezések által.

Valaki lenne olyan kedves és leírná hogy milyen modon kell feladni külföldre a cuccot + vám hogy van ilyenkor?

Next PC Upgrade: 2022

(#17398) ZsZso válasza Crytek (#17397) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

Jó kérdés, hogy mennyi a posta, mert ugye a magyar garival ezt úszod meg. Remélem megúszod 1-2k alatt.

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#17399) z0d1AK válasza Crytek (#17397) üzenetére


z0d1AK
veterán

Továbbra sem értem, hogy miért szükséges rossz.
Egyébként amíg itthon van némi jogod garanciális ügyintézés során, addig Ázsiában mennyi van innen nézve?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#17400) hdman válasza z0d1AK (#17399) üzenetére


hdman
őstag

Kiutazik wazze, aztán elkeni a szájukat :DDD

Sopron city :)

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.