Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28051) Simid válasza SaGaIn (#28050) üzenetére


Simid
senior tag

4GB az lehet két lapkából is, és akkor ugyanannyi a sávszél.

(#28052): Lásd lentebb.

[ Szerkesztve ]

(#28052) SaGaIn válasza Simid (#28051) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Ezt fejtsd ki, technológiailag hogyan?

Szerintem max bios tiltással lehet. Az meg ugye...

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#28053) HSM válasza SaGaIn (#28039) üzenetére


HSM
félisten

Totál hibás az érvelésed. Fiji-hez ugyanis egyféle méretű HBM kocka volt elérhető, amiből 4 kockával 4GB volt épthető. HBM2-ből viszont 3 féle méret is elérhető lesz, kockánként 2, 4 és 8GB kapacitással, így a Vegából a két kocka mellett elérhető 4GB-os, 8GB-os és 16GB-os kombináció is. Aztán, hogy pontosan melyik kockák kerülnek gyártásba (és mikor) az passz, de a lehetőség adottnak látszi ezekre a méretekre.

(#28054) SaGaIn válasza HSM (#28053) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Hát ha ez igaz, és a sávszélesség megtartása mellett lehet 4GB-t csinálni akkor van értelme egy 48SP- 4GB kombónak. De akkor is 8GB-osat venném ha lenne az tuti.

Szerény véleményem szerint 4GB kártya már a 1060 6Gb miatt sem eladható 1070 szinten meg főleg kell a 8GB.

Te vennél 120-140 ezerért 4 GB-os kártyát? Én tuti nem. Még akkor sem ha 8Gb modell 160.

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#28055) Abu85 válasza SaGaIn (#28043) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Régóta szó van egy 4 GB-os verzióról. Nem pont azért, mert a piacnak szüksége van rá, hanem azért, mert egy 8 GB-os verzióval az AMD nem tudja megmutatni, hogy a HBCC mit tud. Viszont egy 4 GB-os verzióval már kimutatható, hogy egy tizenX GB-os csúcs VGA is előbb fogy ki a VRAMbú, mint a HBCC-vel vezérelt megoldás.

Bemutató szintjén lehet olyat csinálni, hogy 2 GB-ra korlátozzák a Vega 10-et, és összehasonlítják a HBCC on/off dolgokat, de véglegesnek szánt meghajtókban nem valószínű, hogy lesz on/off kapcsoló.

(#28056) smc: Ez most olyan jó poén lett, hogy upvótolnám. ;]

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#28056) smc válasza Abu85 (#28055) üzenetére


smc
addikt

Vega a VRAMbó!

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#28057) do3om válasza Abu85 (#28055) üzenetére


do3om
addikt

Hát ez........ :W

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#28058) -Solt- válasza smc (#28056) üzenetére


-Solt-
veterán

Inkább vRambó... a virtuális halálosztó! :DDD

www.smart-bus.hu

(#28059) SaGaIn válasza Abu85 (#28055) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Azért ezt kétlem. Főleg 4K mellett és 8k-s textúráknál.
Lehet bizonyos esetekeben AMD-s teszkörnyezetben igazad lesz. De az élet nem a tesztekről szól hanem a szarul optimalizált GTAV ről és társairól.

Ha csak az esetek 20%ában nem a 4GB HBM lesz jobb, akkor már nem veszik meg. Szerintem feleslegesen Erőlködnek. 8 és 16GB-al kellett volna jönniük ahogy eredetileg volt róla szó még annó. És akkor a HBCC csak hab lenne a tortán. Nem egy nyögvenyelős magyarázatnak láccana.

Nehéz lesz az emberekkel elhitetni hogy a kevesebb több.

Nehogy úgy járjanak mint a Fijivel... "Bár lett volna rajt 8GB ram"

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#28060) Abu85 válasza SaGaIn (#28059) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A HBCC pont a szar optimalizálás mellett hozza a legnagyobb előrelépést, mert nem a szarul optimalizált program végzi a menedzsmentet, hanem a hardver. A hardver pedig olyan izolációban dolgozik, hogy a program menedzsmentre vonatkozó alapvető hibáit elfedi.

Azt lesz nehéz megértetni az emberekkel, hogy a 8 GB-nyi VRAM-ba bepakolt adatnak minimum a fele szemét, de rossz optimalizálás mellett a háromnegyede is az. Ezért van az, hogy ami a PC-n legalább 4 GB VRAM-ot igényel ma, az egy Xbox One-on vagy egy PS4-en nem eszik többet 1 GB-nál. Ezért elég az ~5 GB memória olyan sok dologra ezeken a gépeken, míg PC-n már látod a 16 GB ajánlott RAM-ot és a 6-8 GB ajánlott VRAM-ot is a gépigényekben. Nem az adatmennyiséggel van gond, hanem azzal, hogy egy rakás olyan adat is bekerül, aminek semmi haszna. Hozzá sem fog nyúlni a program, de a szoftveres menedzsment annyira rossz, hogy ott lesz a memóriában, és viszi a helyet a semmiért. A HBCC tulajdonképpen ezt előzi meg. Csak olyan adatot rak a VRAM-ba, ami használva is lesz.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#28061) HSM válasza SaGaIn (#28054) üzenetére


HSM
félisten

Én nem vennék 120-140K-ért semmilyen videókártyát. :C

A legdrágább, amit valaha vettem 94K-ért volt egy vatta új R9 290 3 éve, de azt akkor befektetésnek is szántam jópár évre, és még úgy is húztam a szám... Pedig jó befektetés lett volna, a mai napig ellettem volna vele. :DD
Most sem véletlen egy 290X dolgozik a masinámban. Igaz, ez már csak 60K volt, fél éve. :DD

[ Szerkesztve ]

(#28062) SaGaIn válasza Abu85 (#28060) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Azért azt ne felejtsük hogy pc re általában magasabb felbontású textúrák jönnek, meg esteleg még plusz efektek (tress fx,hairwörks),

Csak nehogy ebből a nagy "hardver majd megmondja mi kell mi nem"- ből az legyen hogy sorra szállnak el játékok mert épp kidobott valamit amit nem kellett volna. Vagy laggok lesznek mert mégis vissza kell szipkázni adatot VRAMba Vinyóról/RAMból.

(Lásd Nier White screen hiba RX400-as széirián, kb hónapja nincs javítva)

HSM: Oké , de játszunk el gondolattal, ha vennél csak 8GB-set vennéd nem?

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#28063) Ijk válasza SaGaIn (#28059) üzenetére


Ijk
nagyúr

1080-asom GTA5-ben UHD high beállításokon nem éri el a 4GB Vram használatot.
Amikor megvettem tavaly az r390-et akkor részben azért lett gtx970-nel szemben mert mindenki azt mondta nem lesz elég a Vram. Nem sikerült 3 giga fölé menni, de akkor is már a GPU hasalt el a számoláson.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#28064) SaGaIn válasza Ijk (#28063) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Ezt GTAV állpította meg ? mert az nem mér valami pontosan...

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#28065) Yutani válasza HSM (#28061) üzenetére


Yutani
nagyúr

Egy videókártya csak akkor befektetés, ha abból pénzt csinálsz, azaz dolgozol vele. Vagy 3dfx, és amíg lehetett, olcsón megvetted és most drágán eladod. :))

#tarcsad

(#28066) nubreed válasza Yutani (#28065) üzenetére


nubreed
veterán

Akkor 20 év múlva a Vega is jó befektetés lesz, mert majd el lehet adni a gyűjtőknek aranyáron? :P :DD

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#28067) Abu85 válasza SaGaIn (#28062) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A textúrák felbontása igazából nem annyira számít, ahogy ezek az effektek sem lényegesen. Itt a menedzsment hatékonysága a fontos. Ha mondjuk PC-re lenne egy direkt hozzáférés minden egyes GPU-hoz, és lenne fejlesztői hajlandóság ezt kihasználni, akkor nem lenne szükség HBCC-re sem, hanem sorban az összes GPU-t, a különböző memóriakiépítéssel fel lehetne úgy konfigurálni, hogy az aktuális memóriaigény harmadával tudjanak működni. De jó optimalizációval még a negyede is elérhető. Ugyanakkor ez utópia, mert még generáción belül is legalább egy tucat ilyen konfiguráció van, tehát egy programnál ez hozzávetőleg már 200 féle különböző optimalizálási utat jelent, és akkor ha jön valami új, akkor arra kell azonnal egy patch, hogy egyáltalán fusson a program rajta. Ezért van más helyzetben a PC, mint egy konzol, és ezért kellenek az egyes, konzolon érdekes módon nem is létező problémákra olyan egzotikus megoldások, mint a HBCC.

Szerk.: Ha vennék Vega 10-et, akkor a memória mennyisége lenne az utolsó dolgot, amit néznék rajta, mert HBCC-vel gyakorlatilag mindegy. A 8 GB-os verzión a márciusi Capsaicin rendezvényen egy olyan programot futtattak, amely ~300 GB-nyi DXT3-as textúrát használt. PC-n egy 10+ GB-os VGA-n el tudsz menni a régi menedzsmenttel ~30 GB-ig, itt is csak jó menedzsmenttel. De egyébként én pont egy olyan ember vagyok, akinek ezeket nem kell elmagyarázni. Tehát az, hogy én simán megvenném a 4 GB-osat logikus, mert értem a HBCC működését. A nehézség az lesz, hogy az embereknek átadják azt az üzenetet, hogy a mostani konstrukció hatékonysága borzalmasan gyatra, és csak ezért kell a sok VRAM, nem pedig azért, mert az ki is van használva.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#28068) HSM válasza SaGaIn (#28062) üzenetére


HSM
félisten

Nyilván csak a 8GB-os játszana. ;)

Biztos okos dolog ez a HBC, de én a nyers erőben hiszek.

(#28065) Yutani: Nyilván nem a pénzügyi értelmében értettem a befektetést, nem vagyok retardált. :U

Viszont ha nem szeretsz kétes használt motyókat használni, akkor nem mindegy, milyen gyakran kell cserélni, és olyankor könnyen előállhat olyan szituáció, hogy jobban megéri egyszer egy nagyobb összeget rákölteni ("befektetni"), hogy utána sokáig ne kelljen hozzányúlni. Nekem a GCN2 architektúra és a +1GB ram és 3 év gari megérte akkor, hogy ráfizessek 20K-t a 280X-emre, pedig akkor még nem használtam ki. Ja, és még gyorsab kártya is volt jóval. Szval jó döntés lett volna, ha nem alakul úgy, hogy eladjam az egész asztali gépet. :DD

[ Szerkesztve ]

(#28069) SaGaIn válasza Abu85 (#28067) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Azért jó hogy még egy tesztet sem láttunk ami nem AMD által promózott valami... és te már tudod hogy hogy fog működni a gyakorlatban.

én azt mondom ne igyunk előre a maci bőrére...

Legyen igazad, de én azért csak 8 GB venném.

HSM: hét igen lassna ott tartok PC értékkel hoyg vehetnék belőle 3 ps4 prót de kettőt tuti

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#28070) Abu85 válasza SaGaIn (#28069) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Egyáltalán nem titok a HBCC működése.

Jeffrey Cheng itt eléggé elmagyarázta: [link]

Itt pedig két gép, amiben Vega 10 van 2 GB-ra korlátozott VRAM-mal. Az egyiken a HBCC ki van kapcsolva, míg a másikon aktív, és egy 4 GB VRAM-ra konfigurált Deus Exet mérnek rajta, ami speciel egy jól optimalizált program: [link]

Egyszerűen ezek nem titkolt dolgot. Még az sem titok, hogy a mostani VRAM menedzsmentek borzalmasan pazarlók. Az AMD igen sok pénzt rakott a driverbe, hogy ezen segítsen, de végül hardveres megoldás született rá.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#28071) bozont válasza Abu85 (#28070) üzenetére


bozont
veterán

Én maximum akkor bólintok rá erre a HBCC-re ha az esetek legalább 90%-ban működik is, de a legjobb lenne a 100%. Ha nem akkor semmit nem ér a szememben. Az elmélet egy dolog, de semmit nem ér ha a gyakorlatban meg mást mutat.
Remélem nem olyan lesz mint a Chill, hogy majd ami optimalizálást kap rá abban talán működik is. Én szívesen használnám az előbbit, de alig pár játékot támogat még és nem is bővül túl gyorsan. Ebben a formában halott ügy. :(

[ Szerkesztve ]

(#28072) Abu85 válasza bozont (#28071) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem kell rábólintani, mivel csak így fog működni a hardver. A mostani OEM driverekből a régi menedzsment teljesen hiányzik, tehát csak HBCC-n keresztül fut minden. Emellett gyakorlatilag majdnem összes DX12 és Vulkan játékot felpetch-elték rá. Ez sok esetében nem is igényelt módosítást, míg egyes programoknál csak egy-két sor beírására volt szükség. És az egy-két sor a jövőben is kedvezőbb a fejlesztőknek, mint száz sornyi specifikus optimalizálás, tehát a Vega hardvereket inkább a HBCC-re bízzák.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#28073) TESCO-Zsömle válasza SaGaIn (#28062) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én​ , ha vennék, pont leszarnám a spec-et és csak azt nézném, hogy mit mutat a tesztekben. Ennyi. Nem a GB-okkal meg a MHz-ekkel fogsz játszani, hanem a játékokkal. Egy fos játék betérdelheti az 1 millás gépet is anélkül, hogy bármi értékelhető pluszt adna, just sayin'...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#28074) Szeszkazán válasza TESCO-Zsömle (#28073) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Pontosan, lásd ARK. A fos fos marad, hiába rakod egy lambóba :D

(#28075) #45185024


#45185024
törölt tag

AMD Works on At Least Three Radeon RX Vega SKUs,
Slowest Faster than GTX 1070?

Azonosítók: 687F: C1, 687F: C2, és a 687F: C3
Mindhárom SKUs mellett 8 GB HBM2 memória !!!

[ Szerkesztve ]

(#28076) velizare válasza #45185024 (#28075) üzenetére


velizare
nagyúr

kizárt. 4gb ram lesz, és mindegyik lassan a 1070nél. a hangok is megmondták. ;]

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#28077) -Solt- válasza velizare (#28076) üzenetére


-Solt-
veterán

És drágább is! ;]

www.smart-bus.hu

(#28078) Yutani válasza HSM (#28068) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nyilván értettem, hogy értetted. :K Én is azért vettem tavaly RX 470-et, hogy egy időre ki legyen pipálva a VGA kártya, csak én nem hívom befektetésnek. ;)

#tarcsad

(#28079) nubreed válasza #45185024 (#28075) üzenetére


nubreed
veterán

Ha ez igaz és még jobb áron is jön mint az 1070 akkor azt eladom.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#28080) #45185024 válasza nubreed (#28079) üzenetére


#45185024
törölt tag

A harmadikat egyszerűen nem lehet érteni hogy mi, ha ezt elfogadjuk.
Meg hogy milyen árba jön ki ???
Nagyon szépen kérem Lisa asszonyság a 3. ne Vega Nanó legyen watt fetisisztáknak teljes áru kártyaként :))))

[ Szerkesztve ]

(#28081) HSM válasza Yutani (#28078) üzenetére


HSM
félisten

:R

(#28082) SaGaIn válasza #45185024 (#28075) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Első sor: "AMD Could be working on...."

Magyarul talán, esteleg, dolgozhat...

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#28083) nubreed válasza #45185024 (#28080) üzenetére


nubreed
veterán

Szerintem csak meg akarják mutatni, hogy meg tudják csinálni, már ha tényleg lesz nano.
Olyan gépekbe ahova kis fogyasztású de viszonylag nagy teljesítményű kártya kell, még jó is lehet. Attól hogy létezik egy ilyen neked nem kell megvenni. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#28084) Z_A_P válasza #45185024 (#28075) üzenetére


Z_A_P
addikt

according to leaked 3DMark TimeSpy scores, the "slowest" SKU is faster than NVIDIA GeForce GTX 1070. The fastest SKU is in the same league as the GTX 1080 Ti.

Tehat 3 SKU lehet 1070 es 1080Ti kozott.
Ez eleg "szoros" mezony akkor.

OK

(#28085) stratova válasza Abu85 (#28060) üzenetére


stratova
veterán

Ümm, ezen egy picit felvontam a szemöldököm. Azért volt már pár cím - meglehet kezdeti játékoknál - ahol a konzolos verzió textúrái láthatóan alacsonyabb felbontásúak voltak a PC-snél. Pl a Fallout 4-hez is utólag készült nagyfelbontású textúracsomag. Persze lehet ennek oka az alacsonyabb sávszélesség is, de egy játékos géphez viszonyítva a teljes felhasználható RAM/VRAM is alacsonyabb konzolon. Például bár technikailag húzócím, a Infamous second son textúráitól nem vágtam magam hanyatt.

(#28086) Raymond válasza Z_A_P (#28084) üzenetére


Raymond
félisten

Ennek mondjuk ertelme lenne, a GF1060 kategoriat lefedik az RX580-al igy a Vega minimum GF1070 teruletre kell hogy jojjon. A kerdes hogy ezt melyik vagott Vega hozza, kb. 50%+ kell az RX580-ra.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28087) Abu85 válasza stratova (#28085) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Lényegtelen. Alapvetően a konzolra szállított textúrákat be tudod állítani PC-n is. Általában a high opció. De high opció mellett is négyszer annyi VRAM kell neki. PC-n azért van több opció, mert maguk a hardverek és szélesebb skálán érhetők el, de ettől ugyanaz a grafika PC-n sokkal pazarlóbban bánik a RAM/VRAM-mal, mint konzolon. Ezen pedig nem lehet igazán segíteni. Ritka az, hogy egy játékban a VRAM-ban található tartalom legalább fele olyan adat legyen, amit valóban használ is a program. Van egy-két csodaoptimalizálással elért kivétel, ilyen a DX12-es Sniper Elite 4 és a szintén DX12-es AotS, ezeknél a VRAM-ban található tartalom 60-70%-a is hasznos lehet, de ez csak két program a marhasokból. Arra nehéz építeni, hogy igen nekik sikerült, tehát vannak módszerek a hatékonyság növelésére. Itt arra kell építeni, hogy mennyien bénázzák el, lásd Rise of the Tomb Raider.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#28088) Z10N válasza SaGaIn (#28050) üzenetére


Z10N
veterán

48SP
CU lesz az.

sávszél csak 250GB/s
Ez meg inkabb 358,4GB/s.

Nekem a 4GB eleg lenne a kis vegara, meg a vagott verziora is (40-44CU?).

Ha pedig ev vegen vagy jovo ev elejen lesz gddr6, abbol majd mehet a 8gb.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#28089) #45185024


#45185024
törölt tag

A felsorolt példányok közül C1-es példányra ez vonatkozik:

(#28090) Jack@l válasza Abu85 (#28087) üzenetére


Jack@l
veterán

Jó lesz az low-mediumnak is... :D
Látom megint meg az agitprop, aztán nehogy égés legyen a HBCC-ből is.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#28091) hunspirit


hunspirit
csendes tag

Sziasztok!

Tudtommal holnap jelenik meg a Prey és hát az egyik cikkíró azt mondta, hogy mindig is úgy volt, hogy a Prey-el együtt jön a Vega is. Nem tudjátok van már a PH-nak tesztpéldánya? Mikorra várhatjuk a tesztet?

Köszönöm.

Long live the lord Jen-Hsun Huang!

(#28092) #85552128 válasza hunspirit (#28091) üzenetére


#85552128
törölt tag

Lehet, hogy a Prey 2-re gondoltak ami cancelt kapott ;]

Amúgy a játék már kinn van Ausztráliában, de hiába nyomom az F5-t vega review még nincs sehol :O

[ Szerkesztve ]

(#28093) deja vu válasza hunspirit (#28091) üzenetére


deja vu
addikt

Júniusban, de annak se az elején. Azóta már módosította az időpontot az a bizonyos házigazda.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#28094) Z_A_P válasza #45185024 (#28089) üzenetére


Z_A_P
addikt

Igeretesnek tunik. Valahogy ugy erzem, olyasmi lesz mint a Ryzen: valamiben megeszi majd a konkurrenciat, masban viszont lemarad tole.

OK

(#28095) dergander


dergander
addikt

Na látjátok erről van szó. Mikor múlthónapba írtam hogy a Vega nem fog májusra se megjelenni mindenki hurrogott , meg majd a Prey-el együtt jön meg hasonló... Persze , el van tolva a megjelenés,és még el is lesz,nem lesz abból még Június se. Mostanába az AMD csak ígérgetni tud és azt is rosszul csinálja. Itt most elő lehet jönni az AMD fanatikusoknak hogy megvédjék a késést, de ez már kevés. Megigérték májusra? - Meg! Megjelent??? - Nem . Megfog jelenni Júniusba? -Nem ?? Mér nem?? -azért jenőkém mert nincs az az igéret amit elhiszünk. Ja és a benchmarkok,khm láttunk mi már csodát. Játékok alatt kell telesíteni nem 3D mark-ba.
Miért vagyok most mérges? Azért mert májusra vártam szeretném megvenni végre és ismét csak csúszunk. ;]

[ Szerkesztve ]

(#28096) -Solt- válasza dergander (#28095) üzenetére


-Solt-
veterán

Kérlek mutasd meg azt a hivatalos AMD ígéretet ami májusra ígérte!

www.smart-bus.hu

(#28097) #45185024 válasza dergander (#28095) üzenetére


#45185024
törölt tag

Sajnos Január óta H1-et mondanak hivatalosan ezen más nem volt publikálva.
Hodd el sok ember ben van most egy kanál kinin...
Holnap van Prey megjelenése azért egy csipetnyi promózás benne van randomban holnap.(gondold azt hogy csak altatnak és holnap tényleg ) és ha tényleg akkor Te megmondtad ;)
Jelenleg Computexen várunk egy bejelentést vagy paperpaunchot...
Ha Júl 1el nem jelenik meg na akkor esne egy nagyot a tőzsde :K

[ Szerkesztve ]

(#28098) Raymond válasza #45185024 (#28097) üzenetére


Raymond
félisten

"Ha Júl 1el nem jelenik meg na akkor esne egy nagyot a tőzsde"

Ahh, legkozelebb majd a Q2 jelentes utan lesz mozgas, a mult heti Q1 jelentes utan volt korrekcio rendesen:

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28099) dergander válasza -Solt- (#28096) üzenetére


dergander
addikt

Ez még mindig nem változtat azon hogy júniusba se jelenik meg. Én meg nem hivatalos forrásból mondom... Bár én nem olvasok hivatalos AMD hireket,de itt a topicba már-már jó ideje megyen. Mintha te nem olvasnád azt ami itt megy....ugyan! Már a fal is azt súgta hogy május + prey.

Lényeg a lényeg, a prey jön Vega sehol... A másik mi is akkor a hivatalos megjelenés?

[ Szerkesztve ]

(#28100) #45997568 válasza dergander (#28099) üzenetére


#45997568
törölt tag

Mar elmondtak parszor, nem tudjuk :U Hatha most megragad ;)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.