Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27951) #45997568 válasza #85552128 (#27950) üzenetére


#45997568
törölt tag

(#27952) velizare válasza #85552128 (#27950) üzenetére


velizare
nagyúr

a ryzen miatt q1ben újra karácsony volt.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#27953) Abu85 válasza namaste (#27948) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Arról van szó a keresztkötésnél, hogy maga a GPU egy heterogén processzor, és az egyes függetleníthető elemek nem direkten vannak csoportosan egymással összekötve, hanem a csoporton belül is mindegyik elem csatlakozik az előtte lévő csoport össze elemével. Tehát például az egyik setup motor az adatokat továbbküldésénél nem egy multiprocesszorokból álló tömböt céloz, hanem direkten egy multiprocesszort. A belső vezérléstől függ, hogy melyiket.

A gyűrűs buszt korábban megválaszoltam: [link]

Látszatra egyébként az AMD és az NV is egy tömbösítésben hisz, és a tömbön belül mindketten inkább keresztkötést használnak. De amíg az NV a tömbök összekötését is inkább így oldja meg, addig az AMD egy gyűrűs buszra fűzi ezeket. Az AMD a Vega esetében ezt Infinite Fabricra cseréli, ami egy NoC-szerű megoldás.

A gyűrű vagy NoC teszi lehetővé, hogy olyan dolgokat rakjanak a hardverbe, mint a GDS. Ezzel ugye képesek az egész hardveren belüli munkát szinkronizálni. Az NV erre nem képes, mert csak egy GPC-n belül képesen fenntartani a szinkront, de GPC-n kívül már nem, illetve technikailag megtehetnék, csak annyira felesleges. A miértre az a válasz, hogy a global ordered append csoporton belül a legfontosabb függvény lényegében azt igényli, hogy maguk a wave-ek a dispatch sorrendjében fussanak le. Ezt az AMD úgy oldja meg, hogy a hardver folyamatosan kommunikálhat a GDS-en keresztül, hiszen mindegyik multiprocesszor hozzá van kötve ehhez a chipen belüli tárhoz. A szinkronizáció úgy valósul meg, hogy a GDS-be kerülő adatok alapján kapják meg a multiprocesszorok az engedélyt a wavefrontok futtatására, és ez garantálja a korrekt sorrendet. Ennek persze van egy olyan hátránya is, hogy globális szinkronizáció mellett minden multiprocesszor csak egy wavefront futtathat, de erre jött a GCN4-ben az utasítás-előbetöltés, illetve az, hogy a chipen belül marad a munka elég nagy előny. A global ordered append esetében ezt a funkciót az Intel és az NV emulálja. Erre már mindkét cégnek van drivere, és úgy csinálják, hogy a meghajtók lefoglalnak egy tárterületet a VRAM-ból. Az NV 128 kB-ot foglal le, igazából ez bőven elég, maga a lefoglalás a lényeg. Ezen a területen belül történik majd meg a szinkronizáció a processzor segítségével. Itt is multiprocesszoronként egy warp/wave/akármianevegyártónbelül fut, de a problémát az emulált megoldással az, hogy amíg tart az adatok kiírása és olvasása a szinkronizációra fenntartott memóriaterületre, addig egy teljes munkastop van a GPU-ra. Tulajdonképpen a memória elérése, a munkastop, illetve a késleltetés átfedésének ellehetetlenítése okozza a milliószoros teljesítménykülönbséget. Erre a függvényre tényleg durván rá kell tervezni a hardvert, hogy haszna is legyen, szabvány ide vagy oda.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#27954) füles_


füles_
őstag

Vega TimeSpy:

GTX 1080Ti és Titan Xp között helyezkedik el a pontszámok alapján.
Mellesleg erre is azt mondják, hogy fake, szóval valahogy csak lehet hamisítani a 3DMark-ot.

[ Szerkesztve ]

(#27955) #85552128 válasza füles_ (#27954) üzenetére


#85552128
törölt tag

Link is van hozzá vagy csak kép ?

(#27956) füles_ válasza #85552128 (#27955) üzenetére


füles_
őstag

Csak kép, Redditről van.

Amúgy WhyCry ezt írta VCZ-n, nem tudom olvastátok-e már valahol:
I could post 20 different 3DMark scores of Vega, yet I won't, because they are all over the place and do not represent the final product performance.

[ Szerkesztve ]

(#27957) #45185024 válasza füles_ (#27956) üzenetére


#45185024
törölt tag

Füles beindította :)

(#27958) #45997568 válasza #45185024 (#27957) üzenetére


#45997568
törölt tag

HA igy alakul, akkor sajnos venni kell, 2-t :DDD HA nem, es olyan lesz mint a korabban linkelt 1070 koruli akkor marad a 1080 ;)

Felek hogy melyen a zsebembe kell nyulnom :B

(#27959) Televan74 válasza #45997568 (#27958) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ha valaki a toppot akarja, annak biztosan! ;]

Én a Vega 11 -el biztosan ovekill -en leszek fullhd -n.De a Navi -ig szeretném a legjobbat amit még megvehetek.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#27960) namaste válasza Abu85 (#27953) üzenetére


namaste
tag

Ez elég rejtélyes, rákérdezhetek? Keresztkötés = crossbar?

Majd ha lesz publikus infó, elhiszem.

Infinite Fabric - ez csak egy elnevezés, NoC - ez csak egy rövidítés, semmi konkrétum.

A Global Ordered Append leírásában két függvény van, de egyik sem a sorrendben futtatásról szól, hanem globális atomi számlálók.
Ha van minden cégnek meghajtója, majd teszt is lesz, lehet mérni.

(#27961) HSM válasza Petykemano (#27935) üzenetére


HSM
félisten

Erről van valami forrás, hogy a 4 geometriai motor fixen negyedelné a képet a korábbi GCN-ekebne, mint Fiji, Hawaii, Polaris 10? Sosem hallottam erről, és elég buta megoldásnak tűnik. :F

(#27962) Petykemano válasza HSM (#27961) üzenetére


Petykemano
veterán

Nekem nincs, nem is kutattam.
A nerdtechgasm csatorna nevezte meg ezt, mint a skálázódás gátja, amelyet az intelligemt workload disztribútor megoldás lesz hivatott korrigálni.
Lehet, hogy csak korlátozottan logikusan hangzó ostobaság.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#27963) velizare


velizare
nagyúr

pingvines vega patchból:
case CHIP_VEGA10:
adev->gfx.config.max_shader_engines = 4;
adev->gfx.config.max_tile_pipes = 8; //??
adev->gfx.config.max_cu_per_sh = 16;
adev->gfx.config.max_sh_per_se = 1;
adev->gfx.config.max_backends_per_se = 4;
adev->gfx.config.max_texture_channel_caches = 16;
adev->gfx.config.max_gprs = 256;
adev->gfx.config.max_gs_threads = 32;
adev->gfx.config.max_hw_contexts = 8;

összehasonlításképpen:
case CHIP_FIJI:
adev->gfx.config.max_shader_engines = 4;
adev->gfx.config.max_tile_pipes = 16;
adev->gfx.config.max_cu_per_sh = 16;
adev->gfx.config.max_sh_per_se = 1;
adev->gfx.config.max_backends_per_se = 4;
adev->gfx.config.max_texture_channel_caches = 16;
adev->gfx.config.max_gprs = 256;
adev->gfx.config.max_gs_threads = 32;
adev->gfx.config.max_hw_contexts = 8;

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#27964) SaGaIn válasza velizare (#27963) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Akkor ezek szerint a VEGA egy felturbózott Fiji és többi tech blabla meg csak marketingmaszlag? Mert ebből ez jön le, meg abból hogy a 3dMark eredménye egyezik az azonos órajelre húzott Fijivel. (lásd előző oldalak) Jó gyenge lett ezek szerint...
Mondjuk mit is várunk tized akkora költségvetésből mint az nvidiáé.

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#27965) Malibutomi válasza SaGaIn (#27964) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ezt ebbol levonni kb egyenlo azzal hogy a Corvette egy felturbozott Trabant...elol a motor es 4 kereke van.

(#27966) velizare válasza SaGaIn (#27964) üzenetére


velizare
nagyúr

ebből annyit látni, hogy a vegán a fijihez képest fele annyi fizikai memóriamodul van, mert a tile pipe ennek függvénye.
de ezt eddig is tudtuk. a többi kb. gcn standard, tehát az amd továbbra sem gyárt keplert/maxwellt/pascalt.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#27967) SaGaIn válasza velizare (#27966) üzenetére


SaGaIn
senior tag

De elvileg ez NGU valami szipi-szupi újdonság nem GCN lagalábbis a marketingeseik szerint :D

A 3d mark eredmények meg ott vannnak pár oldallal előbbre (legalább 3-4) és feketén fehéren látszik hogy nincs nagy előrelépés sajnos(igaz nem olvastam végig mindent csak a képeket futottam át...)

A bifiduszeszenzisz és akiregulárisz korában már nem lepődök meg ha csak "marketing-fejlesztés" folyik valahol

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#27968) Abu85 válasza namaste (#27960) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Inkább crossbarhoz hasonló.

Ennél publikusabb nem lesz, hiszen a fejlesztők számára igazából lényegtelen, hogy a lapka belülről milyen buszkonstrukciót használ a blokkok összekötésére.

Nyilván az Infinite Fabric egy neve a technikának. Pontosabban egy gyűjtőnév, ami több buszt, protokollt, vezérlőt jelent. Ezek közül lesznek lapkán kívülre vezetett buszok (pl.: GMI), és belső buszok. Topológiára vonatkozóan azért nincs meghatározás, mert maga a rendszer ebből a szempontból megválasztható, lehet pont-pont kapcsolatú, vagy gyűrűs, vagy hálós, esetleg torus. Ez azért van így csinálva, mert az Infinite Fabric többféle lapkában lesz, és CPU-ba más topológia kell, mint GPU-ba. A Vega 10-ben hálós lesz. A Summit Ridge-ben gyűrűs van.

Pont az a lényege. Ha több wave éri el ugyanazt az atomi számlálót, akkor a wave-ek a létrehozásuk sorrendjében kapnak hozzáférést. Ugye ez manapság nem így van, mert a GPU-k egy multiprocesszoron eleve több konkurens wave-vel dolgozhatnak, így ha az egyik wave adatigénylést kér, akkor az adat megérkezéséig egy másik wave dolgozhat. Ezzel ugye elfedik a hardverek az adatelérésből származó késleltetést. Emiatt a wave-ek ma nem a létrehozás sorrendjében vannak futtatva.
Nem hiszem, hogy ahhoz teszt kell, hogy kijelentsük a GPU-n belül tartott munka sokkal gyorsabb, mint a GPU-n kívülre vitt. Ezért is kap ennyi támadást ez a fícsőr, mert ez a konzolokra jó, de a PC-re egyáltalán nem, ilyen formában semmiképp.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#27969) velizare válasza SaGaIn (#27967) üzenetére


velizare
nagyúr

ha c2c nem is lesz előrelépés (ami dx11 alatt azért elég valószínű), akkor azért órajelben lehet. a már kaidott mi25 spece ebből a szempontból több, mint biztató.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#27970) SaGaIn válasza velizare (#27969) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Legyen igazad.

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#27971) #45185024


#45185024
törölt tag

Na állítólag ez a Vega, ott a sárkánnyal várakozni tilos fölött van Kínai ákombákom nyelven egy tanúsítvány

[ Szerkesztve ]

(#27972) SaGaIn válasza #45185024 (#27971) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Ebből most mit tudtunk meg? Tud valaki itt kínaiul?

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#27973) do3om válasza velizare (#27969) üzenetére


do3om
addikt

Csak arra adj választ mi az ami miatt úgy hiszitek hogy 1500+MHz-re képes lesz?
A polarissal is ez ment, pedig ha minden igaz az fele ekkora GPU, ráadásul már kijött a várva várt "beast"@580 amiből látjuk mi az amire képesek voltak felcsavarni.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#27974) Malibutomi válasza SaGaIn (#27967) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Egy oldallal elorebb meg van olyan 3DMark eredmeny ahol az 1080Ti szintjen van.
Amig meg nem jelenik nem tudni mi a valos.

(#27973) do3om
4096 shader - > 12.5TFLOPS a Vega alapu MI25-nel ~ 1525MHz orajel

[ Szerkesztve ]

(#27975) do3om válasza Malibutomi (#27974) üzenetére


do3om
addikt

Nem rég volt olyan is hogy: egyes esetekben 20Tflops, amúgy 10, Honnan jön a 12,5?
Ha igaz is amit írsz nem lehetsz biztos benne hogy az az órajel nem egy húzott érték, akár elszállt fogyasztással, amit később kordában kell tartani.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#27976) emmm


emmm
senior tag

Vega is going to launch by the end of June this year

Amúgy fent van még egy rakás oldalon, véletlen kerültem ide.

(#27977) HSM válasza Petykemano (#27962) üzenetére


HSM
félisten

Nekem ez teljesen fals infónak tűnik. Kipróbáltam, semmi sebességbeli különbség nincs, ha egy demóprogramban középen vagy valamelyik sarokba renderelek egy objektumot. (R9 290X)

(#27973) do3om: Véletlen se zavarjon az az aprócska tény, hogy más architektúra lesz. :D

[ Szerkesztve ]

(#27978) Malibutomi válasza do3om (#27975) üzenetére


Malibutomi
nagyúr


[link]

Nem hinnem hogy huzott orajel lenne elszallt fogyasztassal egy passziv hutesu professzionalis kartyanal. Amig megall 275W korul, az meg hutheto varazslas nelkul is.

[ Szerkesztve ]

(#27979) do3om válasza HSM (#27977) üzenetére


do3om
addikt

Ebben annyira nem bízok, majd mondanak pár angzatos fejlesztést de az alapon szerintem mint mindig régebbre nyúlnak vissza.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#27980) velizare válasza do3om (#27975) üzenetére


velizare
nagyúr

ha kétszeresére növeled a pontosságot, az tipikusan felezi a számítási kapacitást.
biztos lehetsz benne, hogy ez egy nem elszállt órajel. ezek rackes megoldások, itt a kártyák maguk passzívak, a hűtést külön klíma végzi.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#27981) actival63


actival63
aktív tag

Iskolakezdésre talán megvehetjük. ;]

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#27982) HSM válasza do3om (#27979) üzenetére


HSM
félisten

Nem véletlen nyúlnak hozzá a csővezetékhez, és a belső buszhoz szvsz. Ha szabad ilyen csúnyán fogalmaznom, ezek eléggé az alapjai az architektúrának. :K

(#27983) #85552128 válasza emmm (#27976) üzenetére


#85552128
törölt tag

Ezzel max azt erősítette meg a drága, hogy az eddig szajkózott 1st half/Q2 náluk is júniussal ér véget. :U

Az ennyire kicentizett launchból borítékolható, hogy computex/pcgaming paper launch és majd június végére lesz valami az első kártyából, júliusra meg jön a léghűtéses, természetesen hetekig normális készlet nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#27984) nubreed válasza emmm (#27976) üzenetére


nubreed
veterán

Még jó hogy nem vártam ezt meg. Mire beállnak az árak, az kb. július vége, feltéve ha lesz készlet.
Ráadásul ha előszőr csak vízhűtéses változatban jönnek, az nálam a bottal se piszkálnám meg kategória.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#27985) velizare válasza velizare (#27980) üzenetére


velizare
nagyúr

egyébként lehet, hogy majd lesz ilyenünk. a cég most megvette ezt a machine learning forradalom koncepciót, szóval lehet beleinvesztálunk némi pénzt egy ilyen rackbe, aztán majd pár srác nekiáll játszani rajta. pl betolnak egy chatbot mögé egy neurális hálót, vagy valami big datás sz@rt, stb.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#27986) SaGaIn


SaGaIn
senior tag

Lényeg hogy fél éve megy az ígérgetés meg a marketing duma... közben meg helyben topi van a 290x óta sajnos, Nem megy úgy a szekér ha csak a marketing tolja...

Ha ennek a rengeteg szipiszupi névvel emlegetett (valójában nem elmagyarázott) fejlesztésnek 80% igaz lenne akkor kb 20-25% kéne a 1080Ti -t megvernie bármiben...

290x óta csak loholnak a zöldek után... sajnos.
Kicsit égő volt, hogy a 270x -emet egy -két játékban egy 10k val olcsóbb kártya leiskolázta....

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#27987) Malibutomi válasza nubreed (#27984) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Mar elmondtak hogy egybol jonnek a launchkor a custom valtozatok is.

Egyebkent a Junius vege cikkeket sikerult abbol megirni a kedves ujsagiroknak, hogy az AMD CEO azt mondta jon a vega Q2-ben. :)

(#27988) #45997568 válasza nubreed (#27984) üzenetére


#45997568
törölt tag

Mi a baj a vizzel, hogy csendes vagy hogy huvosebb a VGA :F Nem ertem :U

Cain: Melyik koncepciot pontosan? Erdekel, atdobhatnad privatban is. :K

[ Szerkesztve ]

(#27989) #45997568 válasza velizare (#27985) üzenetére


#45997568
törölt tag

bocsi, dupla.

[ Szerkesztve ]

(#27990) #85552128 válasza #45997568 (#27988) üzenetére


#85552128
törölt tag

Csendes az custom léggel is, sőt, idleben nem csendes, hanem egyenesen néma mert lekapcsol ami a "kotyogóról" nem mondható el. Hűvösségről meg annyit, hogy nem oszt nem szoroz, hogy egy vga 65 vagy 75 fokos mindkettő az elfogadható tartományban van. A VRM pedig majdnem biztos, hogy a léghűtésesen lesz hűvösebb ahogy a FX-nél is. És nem kell +1 rizikót bevállalni, hogy bármikor szivároghat amit akár a teljes rendszered bánhat. Ezek alapján a többségnek marhára nem éri meg nemhogy maga a vízhűtés, de még +felárat is fizetni érte.

Ha ennyi nem lenne elég akkor pedig hadd döntse már el mindenki 600+ $ kiadás után milyet szeretne venni (aki komolyan gondolja és tényleg vízhűtés kell neki az eleve saját vizet épít, nem ezt a játékpumpát fogja használni) az AMD pedig adja meg rá a lehetőséget (nem kell nekik kiadni, elég ha megengedik a gyártóknak)...

[ Szerkesztve ]

(#27991) velizare válasza #45997568 (#27988) üzenetére


velizare
nagyúr

tl, dr;
van 1-2 ember, akinek a véleményére adnak a cégtulajdonosok, és szerintük az sw fejlesztés következő (jobb helyeken: aktuális) formája a machine learning és a neurális hálók lesznek. azaz a következő nagyvállalati szoftverek már neurális hálókból fognak állni, amelyeket ha jól betanítunk, többé-kevésbé azt fogják majd csinálni, amit szeretnénk - akár mondjuk egy billing vonatkozásban is. és hogy lehet ezt tesztelni? ugye régebben az volt a trend, hogy manuálisan teszteltük a szoftvereket, mostanában viszont inkább automatizálunk. ami azt jelenti, hogy írunk egy szoftvert, ami leteszteli azt a szoftvert, amit le szeretnénk tesztelni. szvsz a neurális hálóknál is meg fog majd állni ez a koncepció, az elején majd én fogok kérdezgetni, aztán majd megunom, és írok rá egy scriptet, de a vége az lesz, hogy fogok egy neurális hálót, hogy kérdezgesse végig azt a neurális hálót, amit majd (ex has) telco billingre el akarunk adni valakinek.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#27992) nubreed válasza #45997568 (#27988) üzenetére


nubreed
veterán

Hát én csak azt tudom, hogy a gtx1070 msi gaming x alapból kikapcsolja a ventieit, olyan 40-45 fok körül megy ha meg load van, 60 -nál többre eddig még nem láttam felmenni. És ha bekapcsolnak a ventik, semmi hangjuk nincs. Nem tudom ennél mi lehet halkabb.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#27993) füles_


füles_
őstag

Egy érdekes kép így 2 évvel a Fiji megjelenése után:

(#27994) #85552128 válasza füles_ (#27993) üzenetére


#85552128
törölt tag

Az igen, az egyik legdrágább GDDR5 kiépítés még így is olcsóbb volt.

Szerk.: A HBM vs. GDDR5 még a többletköltségek felét sem teszi ki és ugyanez a GDDR5 konstrukció képes 2x annyi memória használatára is...

[ Szerkesztve ]

(#27995) füles_ válasza #85552128 (#27994) üzenetére


füles_
őstag

A limitált darabszámú (drága) HBM-mel szemben.

(#27996) Televan74 válasza nubreed (#27992) üzenetére


Televan74
nagyúr

Az MSI RX480 Gaming X is ilyen nálam. Idle kuss, játék alatt 60-62C° volt a max nálam.Volt néhány kisebb erőforrást igényló játék ami alatt be sem kapcsolt. :K

Én a jó légre esküszöm.Egyenlőre kerülöm a vizet.Az már egy másik kérdés,hogy a jó légért is mélyen a zsebbe kell nyúlni. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#27997) Yutani válasza velizare (#27991) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nem vagyok biztos benne, hogy helyén kezeled a tl;dr rövidítést.

#tarcsad

(#27998) myckey válasza Televan74 (#27996) üzenetére


myckey
veterán

XFX rx 480 is ilyen, meg a többi 480 is asszem.

Bizonyos hőmérséklet alatt passzívban üzemel.

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#27999) #45997568 válasza velizare (#27991) üzenetére


#45997568
törölt tag

Ezt a reszet en ertem, ezert hasznalok 1080-at mert AMD cseszik rendesen tamogatni szoftveresen a hardvereit. Keras, TensorFlow amit most hasznalok, a legnagyobb gond hogy a jelenlegi allapot az, hogy NV hardveren megy a szoftveres tamogatas miatt, AMD-n kohog vagy nem megy, vagy fel kell meg szorni egy rakat konyvtarat ami nincs rendesen ledokumentalva :U

Erdekelne hogy AMD-s hardvert hogy birtok mukodesre, a publikus reszleteket szivesen latom, gondolkodok egy github-os projekten berantani akit erdekel es megcsinalni rendesen ezt a reszt.

(#28000) velizare válasza Yutani (#27997) üzenetére


velizare
nagyúr

kb. három óra tartalmát kivonatoltam.

@rupsz: az amds vas még csak nagyon terv. de ha lesz publikus meetup arról, amit elértünk, biztos kirakok majd ide is meghívót.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.