Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28301) #45185024


#45185024
törölt tag

TADAMM
Hello, I am here to bring you some important information about Vega. Yes I know many people here have been waiting patiently for some substantial information about Vega from AMD. Well I am happy to say your wait has finally come to an end.Today I will reveal the full Vega lineup and release date!

The RX Vega lineup will come in 3 flavors to cater for different price points. The stated aim is to contend directly against the GTX 10 series.

RX Vega "Core" - RRP: $399.99 (1070 perf or better)
RX Vega "Eclipse" - RRP: $499.99 (1080 perf or better)
RX Vega "Nova" - RRP: $599.99 (1080TI perf or better)

[spoiler]The Vega teaser is May 16.
The full Vega reveal is May 30 - June 3.
The official release of Vega is June 5.](/spoiler)"

[ Szerkesztve ]

(#28302) tailor74 válasza #45185024 (#28301) üzenetére


tailor74
őstag

Na, erre kívancsi leszek. A "core" lehet érdekes számomra, de erősen meg kell győzniük.

[ Szerkesztve ]

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#28303) Abu85 válasza #85552128 (#28291) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

[link] - pár napja írtam, hogy nem ott lesz.

Ott egyébként Basin Falls lesz, de inkább nem írtam semmit. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#28304) -Solt- válasza #45185024 (#28301) üzenetére


-Solt-
veterán

RX Vega "Nova" - RRP: $599.99 (1080TI perf or better)

Ha ez így igaz ahogy leírva vagyon, akkor: [link]

www.smart-bus.hu

(#28305) Z10N válasza #45185024 (#28301) üzenetére


Z10N
veterán

The RX Vega subnames were still being finalized by the board at the time so they may change. The alternative was "Dwarf" "Super" "Hyper" based on the Hertzsprung–Russell diagram.

A csillagfejlodesi aposztrofalasok alapjan a torpe es az oriasok arai nincsenek osszhangban :) Annak a torpenek $299-nek kene lennie, ami hianyzik is (590). Ellene meg majd johetne az 1060Ti gp104-bol csonkitva.

Ui: Amugy ezeknek a neveknek mar regen veglegesnek kene lennie.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#28306) Petykemano válasza #45185024 (#28301) üzenetére


Petykemano
veterán

1070+ drágábban, 1080+ ugyanannyiért,
Too much, too late. Kivéve ha az of better az mondjuk minimum 2x480. Különben másfélszeres perf kétszeres áron?? Hahó, eltelt egy év, az nvidia azért engédhette meg magának, hogy a $200 fölfelé drágítsa az egységnyi teljesítményt, mert nem volt konkurencia. Az 1070 szintet nem adhatják $300-nál drágábban, 330, ha jobb annál, 400, ha 1080-at megközelítő.
Ugyanez az 1080 esetén.
Eltekintve a 15% rajongótábortól, aki ilyen teljesítményt akart ilyen áron, valószínűleg már megvette. Ugyanazt a teljesítményt ugyanazon az áron, csak 10-15% saját tábornak lehet értékesíteni.

1080ti+ olcsóban.
Ez jó lehet.

Ez a véleményem, ha igaznak bizonyul a pletyka.

De egyébként az amdt az ugyanaz olcsóbban, kicsit gyengébb sokkal olcsóbban nem mentheti meg. A ryzen azért más, mert ott +2-4 magot kínál.
Performance king kártya kellene, és a legerősebb kártyát odaadni a reviewereknek
a nép akkor fog nem azonnal amdt venni, ha hónapokig azt látja, AMD-vel tesztelnek

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#28307) Drizzt válasza #45185024 (#28301) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Mibol gondolod, hogy ez realis lehet? Szerintem egyertelmuen nem az. A 1080ti szintu kari 600 usd-ert teszi teljesen hiteltelenne. Akkor az lenne a legjobb perf\price kartya a piacon kb. :D

De azt megertem, hogy a Volta showcase idejeben egyesek rivaldafenyre vagynak. ;]

I am having fun staying poor.

(#28308) Balazs_ válasza Z10N (#28305) üzenetére


Balazs_
aktív tag

A szivárogtatás pillanatában nem voltak véglegesek, ezek meg nem tuti, hogy tegnapi infók.

Egyébként a név csak akkor kell, ha a kártya dobozait elkezdik nyomtatni, azzal van talán a legkisebb gond.

(#28309) füles_ válasza Drizzt (#28307) üzenetére


füles_
őstag

Szerintem is fake.

Haver mondta, szóval valós, itt haljak meg ;]

(#28310) Z10N


Z10N
veterán

Idokozben a konkurencianal bemutattak a GV100-t. 5120cc, 300W, 4096-bit, 16gb hbm2, 12nm, 815nm^2, Tensor core, 3 millard $-s r&d.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#28311) Z10N válasza Balazs_ (#28308) üzenetére


Z10N
veterán

Pontosan. A kulonbozo nyomtatasokra gondoltam, amit mar joval elotte elkezdenek. Ha egy honap mulva jelenik meg es kaphato is lesz akkor ha a hirt par hetesnek vesszuk akkor is valami csusztatas van a dologban.

Szoval tekintve az nv utem tervet, megint nagyon kenyelmeskednek es ezt tavaly is elmondtam. Mikozben kegyetlenul agresszivnak kene lenniuk ilyen teren. Fel-haromnegyed ev mulva a nyakukon lesz a Volta es gddr6 es akkor mar az atnevezgetes keves lesz. Ha az elobbi arakat is hozzaveszem, akkor tenyleg igaza van egyeseknek. Egy evvel kesobb ugyanazt a teljesitmenyt kiadni ugyanannyiert nem nagy durranas. Ha olcsobb lenne akkor meg OK.

Persze ezek meg nem hivatalosak. Kiveve az NV slideokat. Amit tekintve, hogy ekkora monumentalis a lapka lesz boven mibol faragni.

Ui: Sot, a faragasra visszaterve "This is the biggest GPU ever made with 5376 CUDA FP32 cores (but only 5120 are enabled on Tesla V100)."

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#28312) Malibutomi válasza Z10N (#28310) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ooo ettol most hasra kellene esni hogy 15TFLOPS teljesitmenyt hoznak ki egy 815mm2 lapkabol?
Mert szerintem ez nem valami nagy elorelepes a Pascalhoz kepest. Sot szinte semmi.

V100 - P100
815mm2 - 610mm2
5120 CUDA - 3584 CUDA
15TFLOPS - 10.6TFLOPS

Vega
~500mm2 12.5TFLOPS

(#28311) Z10N
Amit tekintve, hogy ekkora monumentalis a lapka lesz boven mibol faragni.

Hova faragjak? Ha faragnak belole gyengebb lesz relativ mint a nagy Pascalok. De legalabbis nem lesz erosebb ez alapjan.

[ Szerkesztve ]

(#28313) Balazs_ válasza Z10N (#28311) üzenetére


Balazs_
aktív tag

Miért kezdenének el jóval előtte nyomtatni? Csak plusz egy hely, ahonnan kiszivároghatnak a dolgok. (Órajelek, egyéb spec, stb.)
Van, hogy a termék (kód)neve az utolsó pillanatokban kerül bele a promóanyagokba is.

[ Szerkesztve ]

(#28314) velizare válasza Z10N (#28311) üzenetére


velizare
nagyúr

majd rebrandelik a dobozokat is. ;]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#28315) Petykemano válasza Malibutomi (#28312) üzenetére


Petykemano
veterán

A Volta 12nm-en készül. Szerintem a tensor is sok helyet foglal. És ez fegyvertény lehet. A Google tensor processint unitjai verik a gpu és arm mezőnyt deeplearningben

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#28316) Petykemano válasza Z10N (#28311) üzenetére


Petykemano
veterán

Jóindulatú pletykák szerint a Vega is kész volt már 2016Q4-ben, mint a fiji, csak megint a hbm...

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#28317) Malibutomi válasza Petykemano (#28315) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Az okes (bar a 12nm alig kisebb es jobb mint a 16nm), ettol meg sikerult a P100-hoz kepest 42%-al tobb CUDA maggal 42% plusz teljesitmenyt elerni. Hol a fejlodes? Vagy a Volta dektop gpuk masok lesznek teljesen?

(#28318) #85552128 válasza Malibutomi (#28317) üzenetére


#85552128
törölt tag

Pl. ott, hogy úgy értek el +40% teljesítményt, hogy a fogyasztás semennyit sem nőtt ? :U
A desktop VGA-ban meg tensor magok biztos nem lesznek, így ott már másban is lehet javulás.

[ Szerkesztve ]

(#28320) Z10N válasza Malibutomi (#28312) üzenetére


Z10N
veterán

Konkretan neked mi a bajod? Egy szot nem szoltam a teljesitmenyerol. A tech spec-re hivtam fel a figyelmet, amibol majd lehet kovetkeztetni a leszarmazottakra. Amugy meg ne az FP32-t nezd, hanem az FP16-t, mivel DL-re lesz.

Inkabb ezt kellet volna firtatnod:
21.1B/15.3B=1,379
815/610=1,336

Az egesznek a mondanivaloja egyebkent, hogy nem lehet huzni az idot, atnevezgetni es kenylemeskedni. Hiaba keves az eroforras. Igy nem lesz semmi a marketshare szerzes szovegbol sajnos. Mikozben lyukak tatonganak a felhozatalban. Regen bezzeg ment a csonkitas sikeresen 4830, 5830, 6790, 6930, 7870XT, de a 470D megint csak Kinaban elerheto. Az 560 pedig maradt volna 14cu, ha nincs a 460@16cu fiasko.

Tuzelniuk kell amiuk csak van. Nincs mese. Olyan ponton is tamadni kell amin az ellenfelnek nincs valasza. Ezzel le lehet lassitani, amig eroforrast csoportositanak at arra a pontra. A konzolnal megy az agressziv arazas.

"Hova faragjak? Ha faragnak belole gyengebb lesz mint a nagy Pascalok."
A gtx2070/2080-nak van hova nonie 1920/2560-rol az 5376 iranyaba.

Ui: Nem ertem minek kellett OFF-ba rakni. Maskor meg a hulyeseget es az egysoros benyogeseket kell scrollozni amiknek semmi hozzaadott erteke nincs a forumhoz. De ezt is rakd csak nyugodtan OFF-ba.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#28321) Z10N válasza Balazs_ (#28313) üzenetére


Z10N
veterán

Azert mert csuszasra adhat okot. Persze ez elenyszo ahhoz kepest amennyit vartunk ra. Amugy az elnevezes tenyleg a legutolso szempontok kozott van, kiveve a marketingeseknek. Szvsz a Core/Eclipse/Nova rendben van. A gond tovabbra is a torpek vs oriasok viszonyaban van :)

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#28322) Z10N válasza velizare (#28314) üzenetére


Z10N
veterán

Ilyen Rebel/Uprising betustilusra gondolsz? A regi nev pedig athuzva egy voros splash-sel? ;]

Mondom, hogy megyek marketingesnek az AMD-hez es gatyaba razom oket :D

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#28323) velizare válasza Z10N (#28320) üzenetére


velizare
nagyúr

amiért az instinct is off (jóesetben) - nem radeon.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#28324) Z10N válasza Petykemano (#28316) üzenetére


Z10N
veterán

Azaz vegsosoron mindenki csak sz0pik vele es ez senkinek sem jo. Kielezett helyzetben ez a fel ev elmaradas sokat szamit. Megint bojtje lesz ennek.

Az a baj, hogy amit mar sokan elmondtak. Megint premium termeket akarnak eladni, de az AMD mindig is a megfizethetosegrol szolt. Olcson lehetett korrekt teljesitmenyt venni (itt most hagyjuk a Ft-t csak $-rol beszelunk). Amellett, hogy innovativak is. De ahogy huzzak az idot ezek az elonyok hamar elsorvadnak.

Ki kene mar probalniuk egyszer az RTG-nel, hogy milyen az amikor pofatlanok egy kisse es ugy ala araznak a konkurencianak (ala ryzen), hogy csak pislog a konkurencia. Erdekes a ryzen-tol most zeng az ismerosi korom, akik eddig csak intel-t vettek. Meg az is elismerosen nyilatkozik rola aki eddig vaskalapos volt. Sorra veszik szervernek es render rig-nek. Persze a gpu helyzete mas ilyen ertelemben, de ilyen helyzet kell az RTG-nek.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#28325) Z10N válasza velizare (#28323) üzenetére


Z10N
veterán

Pedig az siman elferne itt. Vagy van neki kulon topikja?

Ezt nem neked.
Meg az elozohoz visszaterve az 550-t is elmarhaskodtak 8cu-val 10cu helyett. Kozben az 540-t meg a nyakara melle hoztak, bar csak oem-kent. Az ilyen nuansznyi dolgokkal is maguk alatt vagjak a fat.

Amugy a $169-s 570-bol semmit sem latni. A "hasabos" $210, mig a legolcsobb $185. Mikozben ugye eltelt haromnegyed ev es meg kulfoldon is $149-t vartak ra. A 84%-s diagrammjukkal szet kellett volna most spammelniuk $149-ral a mezonyt, mivel $30 mar erezheto lett volna. $10 pedig egy rebate szint, ami vicc.

570D-vel meg lehetne szepiteni, de abbol sem lesz semmi. Kritikus helyzetben nem lehet sz@rozni.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#28326) BReal válasza Petykemano (#28306) üzenetére


BReal
addikt

Vagy pl. van egy 390-970 szintű kártyája, elég volt neki, és mostanában akar venni. Gondolom nem egy ilyen ember van most is...

(#28327) BReal


BReal
addikt

Amúgy arról voltak infok, hogy a Vegak is kezdésnek vízhűtéssel jönnek, mint a Furyk? Arról ugyanis nem olvastam.

(#28328) deja vu válasza BReal (#28326) üzenetére


deja vu
addikt

Tudod hány 290, 290X,390, 390X tulaj váltott már Nvidiára? Nézz be a GTX1070/1080 topicba, és ezt kötekedés nélkül mondom. :K

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#28329) BReal válasza deja vu (#28328) üzenetére


BReal
addikt

Megkérdőjeleztem én ezt? Szerintem nem. Ellenben te sem tudod, hány %-uk váltott már, ahogy én sem. :)

(#28330) #45185024 válasza BReal (#28327) üzenetére


#45185024
törölt tag

Volt igen összefoglalom neked:
Amit AMD ad ki azt vízzel adja ki mint exclusive leggyorsabb kártya, de ettől függetlenül meg van adva a custom lehetősége a kiadás időpontjában, és biztosítják hogy bárki bármennyi memóriával kérheti a GPUt ami aktuálisan elérhető első körben 16 ezer darabbal. Amit a HBM limitált, és a Devl már viszi a customot a Conputextre...
Amit az árról tudni lehet hogy tegnapelőtt is ki volt posztolva redditre egy oldal ahol a 599 499 megjelent azzal hogy a 3.on még egyezkednek, ez az oldal azóta törlődött. és a Videókards sem foglalkozott vele csak a sample update-tel

[ Szerkesztve ]

(#28331) nubreed válasza Petykemano (#28306) üzenetére


nubreed
veterán

Egyetértek. Túl drága a kis Vega és az idő már megint nem az AMD -nek dolgozik. Ilyen árakkal duplán rossz a release időzítése, ez mind az nVidia malmára hajtja a vizet. Még jó, hogy nem vártam a Vegára.

(#28328) deja vu: Így van, én is egy vagyok közülök, r9 290 Vapor-X -et váltott egy MSI 1070 Gaming X, és egyáltalán nem bántam meg. És való igaz, a topic tele van olyanokkal, akik 290/380/390 -ről váltottak valamilyen nVidiára.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#28332) tailor74 válasza nubreed (#28331) üzenetére


tailor74
őstag

Azoknak felelne meg az 1070(+?) szintű kártya-akiknek eleg ez a teljesítmeny, és semmi szín alatt nem vesz nv-t. :)
Mondjuk nálam ez még kevés indoknak. :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#28333) Petykemano válasza nubreed (#28331) üzenetére


Petykemano
veterán

Azért ez még mindig csak pletyka. Én nem szaladnék még elkeseredve a boltba.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#28334) Jack@l válasza Malibutomi (#28317) üzenetére


Jack@l
veterán

Kíváncsian várom mit tud majd kihozni az amd 300 wattból :)
Ha már ennyire fikázós kedvedben vagy.
(engem nem érdekel egyáltalán mekkora a lapka, ha befér a házba és megfizethető)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#28335) Abu85 válasza Malibutomi (#28317) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem igazán, de az NV okkal csinálta ilyenre a Volta felépítését. A CUDA magot se CUDA magnak értelmezzétek. Annak hívják, de sok köze már nincs hozzá.

(#28334) Jack@l: Az AMD egy másik koncepciót választott az SSG iránnyal. Tipikusan egyértelmű lesz, hogy azok az igények, amelyek TB szintű adattal dolgoznak ott az SSG lesz a hatékonyabb, mert van a GPU mellett TB-os méretben mérhető memória. Az NV erre viszont nem törekszik, van a piacnak egy másik nagy szelete, ahol erre viszont nincs szükség.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#28336) Jack@l válasza Abu85 (#28335) üzenetére


Jack@l
veterán

Aha, várjunk még ezzel a nagy ssg-zéssel ameddig kézzel fogható mérhető számok lesznek róla :D
Egyelőre úgy fest hogy a pirosaknak nagyjából nullához közelítő részesedésük van a compute, felhő, ai piacon. A zöldek az öszes nagy szolgáltatót behúzták(facebook, google, azure, amazon, alibaba).
Ha jól értem itt az amd nem is akar sebességgel piacot nyerni, helyette a morzsákat csipegeti egy kártyára integrált ssd-vel.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#28337) Abu85 válasza Jack@l (#28336) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez konkrétan hazugság. A Google és az Alibaba már kínál dual Fiji-s szervereket. Igazából nem ez érdekli őket, hanem az SSG, csak most kiépíthetővé teszik az infrastruktúrát, hogy egyszerűbben lehessen SSG-re váltani, mert rengetegen küzdenek azzal, hogy 700-800 GB-os adatstruktúrát nem tudnak normálisan szeletelni, hogy bepréseljék a 16-32 GB-os memóriákba. Egyszerűen nem lehet. Emiatt a Google és az Alibaba már felkészült előre, hogy erre megoldást kínáljon.
Emellett a felhős játékszolgáltatások sorra jelentkeznek a Vegára. Mivel radikális mértékben javít a szolgáltatás üzleti lehetőségein, ugyanis amíg eddig egy játékost mindenképpen egy GPU-nak kellett kiszolgálnia, addig a Vega esetében ez már nem szükséges. Ilyen formában tök felesleges mindenféle teljesítményű hardverrel felszerelni a szervereket, hogy az egyes kisebb igényű játékok ne pazarolják a nagy teljesítmény GPU-kat, mert a Vega képes 4-5 játékost is egy GPU-ból kiszolgálni, mivel a teljes GPU hardveresen virtualizált, és minden blokkja támogat QoS-t, ilyet korábban semmi sem kínált.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#28338) Yutani válasza Abu85 (#28337) üzenetére


Yutani
nagyúr

A LiquidSky Vegára fog építkezni?

#tarcsad

(#28339) Abu85 válasza Yutani (#28338) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem csak ők már. Ők csak előrendelők, tehát nekik mindenkihez képest elsőbbségük van, és ezért mindenkinél hamarabb, még a megjelenés előtt kapnak Vega GPU-kat. Ugyanakkor nyilván más cég is pontosan tudja, hogy mennyire drága a felhős játékhoz a szerverek üzemeltetése, mert egyszerűen csak annyi játékost tudnak kiszolgálni, ahány GPU-juk van az adott központban, de eközben nem mindenki játszik olyan játékkal, ami piszok nagy teljesítményű GPU-t igényel, tehát végeredményben az a helyzet, hogy a szerverekbe épített erőforrás 40-60%-a egyszerűen nincs használatban, és nem tudnak semmit tenni, hogy ezt ki is használják. Emiatt a legtöbb esetben az szokott történni, hogy az igények kiértékelése után a nagy GPU-kat is sokszor kisebb teljesítményűre cserélik, így az erőforrás-kihasználás jobb lehet. A Vega esetében erre nincs szükség, a kihasználás a LiquidSky első tesztjeivel stabilan 90% fölötti, ugyanaz a szerver Vega GPU-kkal kétszer több játékost szolgált ki, mint eddig, és ez még a tesztüzem. Nyilván ez azért fontos, mert így az adott szerver üzemeltetési költsége kétszer több játékos között oszlik majd el. Olcsóbb lehet a szolgáltatás, miközben nő a nyereség is.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#28340) #45185024


#45185024
törölt tag

Kikerült egy driver részlet. Ami vagy (vizes) Crossfire profilra utal vagy
Dual vízhűtéses Vegára.

[ Szerkesztve ]

(#28341) velizare válasza #45185024 (#28340) üzenetére


velizare
nagyúr

konkrétan dual vegára utal az a részlet, hogy plx chipről van szó bennük. ez bridgeli rá a két gpu-t a pci-e slotra.
(a lenti illusztráció a fijis radeon pro duo plx chipjét mutatja)

persze ez nem jelenti azt, hogy a többivel együtt ezt is elindítják.

@Jack@l: a big data konkrétan nyithat az ilyen gpu-s szerverek felé.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#28342) Habugi


Habugi
addikt

VEGA VEGA VEGA VEGA
VEGA VEGA VEGA VEGA
VEGA VEGA VEGA VEGA
VEGA VEGA VEGA VEGA

VEGA

Kellesz, akarunk, nem holnap hanem már tegnap előtt, gyere máááááár!

VEGA

VEGA VEGA VEGA VEGA
VEGA VEGA VEGA VEGA
VEGA VEGA VEGA VEGA
VEGA VEGA VEGA VEGA
VEGA VEGA VEGA VEGA VEGA VEGA VEGA VEGA
VEGA VEGA VEGA VEGA VEGA VEGA VEGA VEGA
VEGA VEGA VEGA VEGA VEGA VEGA VEGA VEGA
VEGA VEGA VEGA VEGA VEGA VEGA VEGA VEGA

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#28343) Omli85 válasza Habugi (#28342) üzenetére


Omli85
őstag

Úgy úgy :C :DDD.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#28344) füles_ válasza Habugi (#28342) üzenetére


füles_
őstag

:D :DD

(#28345) tailor74 válasza Habugi (#28342) üzenetére


tailor74
őstag

Kis türelmetlen. :DDD :C

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#28346) Yutani válasza Habugi (#28342) üzenetére


Yutani
nagyúr

Hajódoktor, miért kell neked a Vega? Hogy jobb legyen a projekciód? :DDD

#tarcsad

(#28347) #35434496 válasza Habugi (#28342) üzenetére


#35434496
törölt tag

Ő vajon a Vapor-X-re várt? :DDD

(#28348) actival63


actival63
aktív tag

Jókedv és kacagás? Szokatlan vendég ez manapság. :P

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#28349) BReal válasza nubreed (#28331) üzenetére


BReal
addikt

Újonnan 400$-ért HBM-mel, esetleges vízhűtéssel rossz ár? Ne hülyéskedjünk már...

(#28350) nubreed válasza BReal (#28349) üzenetére


nubreed
veterán

A zembereket hidegen fogja hagyni, hogy HBM van rajta és/vagy víz, ha mondjuk csak átlag 10% -al lesz jobb az 1070 -nél. Persze ezt még nem tudhatjuk. És ha esetleg még az nVidia vág egyet az árakon időközben, lesz majd nagy hümmögés az AMD -nél.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.