Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27651) Yutani válasza TESCO-Zsömle (#27650) üzenetére


Yutani
nagyúr

kell legyen a VEGA. Pont.

#tarcsad

(#27652) Callisto válasza M@trixfan (#27649) üzenetére


Callisto
őstag

Nem lesz. Ez biztos. A baj, hogy nem az 1080-hoz kell felérnie, hanem a legerősebb NV fölé jóval. Legalább 25%-kal ahhoz, hogy piacot szerezzen vissza. Majd mire jön a Volta nekik is hozni kéne egy Vegánál is jóval jobbat. Esélytelen. AMD Vega után meg fog halni. 2020-ig csőd. Utóbbit a gömböm megmondta. :)

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#27653) korcsi válasza Callisto (#27652) üzenetére


korcsi
veterán

"hanem a legerősebb NV fölé jóval. Legalább 25%-kal " Te ezt akarod megvenni?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#27654) stratova válasza #45997568 (#27638) üzenetére


stratova
veterán

A termék honlapján ez áll:
The Radeon Pro Duo, the world’s first dual-GPU professional graphics solution, can accelerate supported applications or plug-ins for many of today’s popular professional software such as Autodesk® Maya®, DaVinci® Resolve®, The Foundry® Mari® and Dassault Systèmes® SOLIDWORKS®. With 32GB of GDDR5 memory, and two GPUs working in parallel, the Radeon™ Pro Duo delivers up to 113% faster performance than the Radeon™ Pro WX 7100 in Autodesk® Maya® with the Radeon ProRender plugin1, reducing the amount of time needed to achieve a users’ final design.​​

A ProRender pluginre itt egy 3DSMax alatt prezenált példa egy McLaren 570S clay renderrel.

(#27655) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

1080 szint szerintem a minimum. Ha igaz az 1500MHZ koruli orajel, azon meg egy minden valtoztatas nelkuli Fury is beerne az 1080-at.

Az hogy mit sikerul kihozniuk meg kiderul nemsokara. Volt ket evuk fejleszteni a Fury ota.

[ Szerkesztve ]

(#27656) Petykemano válasza Callisto (#27652) üzenetére


Petykemano
veterán

Ugyan-ugyan. Dehogynem.

Több oldalról is megközelíthetjük a jövőbelátást, megbecsülhetjük a jóslatot.

Én mondjuk hosszasan nem elemezgettem, hogy melyik oldal hogy mér, meg kit kedvel, stb, az általános összehasonlításokra a TPU-t szoktam használni, mert sok kártyát hasonlítanak össze egy tesztben és sok grafikont is csinálnak. Azt is tudni vélem róluk, hogy nem kifejezetten AMD talpnyalókasok, mint itt a prohardveren egyesek, ezért a tesztjeik nem elfogultak az AMD irányába.

Kiindulhatunk a Polarisból. 2304:1266Mhz@110W
Ha semmi mást nem csinálnak, csak felskálázzuk a várt/vélt 4096:1525 paraméterekre, akkor
4096/2304 * 1525/1266 = 2.14 szorzót kapunk

Vegyük alapul, hogy a hawaii egy kiegyensúlyozott lapka volt, a Fiji meg nem és a fiji ennélfogva elsősorban azért nem sikerült, mert egy kiegyensúlyozatlan lapka volt, valójában a frontend nem tudta kihajtani a 4096 shadert, ami közben meg fogyasztott mint atom.
Fentiből könnyen levezethető, hogy továbbá, hogy Polarisból pont ugyanezen okokból nem készült nagyobb lapka. Amit a GCN4-en faragtak azzal sikerült a hawaiira jellemző balanszot kevesebb shaderből is kihozni, de a frontend alig lett erősebb.

Mit is hoz a Vega?
- HBBC => kevesebb memória, kevesebb memóriavezérlő, alacsonyabb fogyasztás
- geometria, primitive shader (ugye ez az az ominózus 4 => 11) => bottleneck áttörés
- jobb terheléselosztás => alacsonyabb fogyasztás, magasabb órajelek
- NCU => IPC növekedés (packed math), magasabb órajel, változó méretű és lekapcsolható SIMD egységek =>energiahatékonyság
- frissített DCC
- Tile based rasterization

Ha feltételezzük, hogy mindezek (a packed math-on kívül) "IPC" növekedést nem hoznak, csupán azt célozzák, hogy
- áttörjék a kiegyensúlyozott hawaii után a fiji méreténél tapasztalt szűk keresztmetszeteket (frontend, sávszél igény)
- valamint hogy takarékoskodjanak az energiával, növeljék a hatékonyságot és az elérhető órajelet

Akkor a fenti 2.14-es szorzó (elfogadható fogyasztás mellett, talán pont az említett 225W) valóban realizálható.

TPU teszt szerint csak matek alapján hová is lőné ez a Vegát?

1080p: 0,94 * 2,14 => 201% (vs 1080Ti: 183%)
1080p: 0,92 * 2,14 => 196% (vs 1080Ti: 203%)
1080p: 0,91 * 2,14 => 195% (vs 1080Ti: 215%)

Zárójelben tegyük azért hozzá a matekhoz, hogy az eddig tudható volt, hogy 1080p fölött a P10 elvérzik a nagyobb chipekhez képest éppúgy, mint az 1060.

Így se rossz, mégha megkésett is. Semmiképp nem temetném.

A magam részéről azt gondolom, hogy a GCN olyan mint egy tank. Tömzsi és rugalmatlan. Mint a Fermi. Az AMD a compute orientált jellegzetességek rugalmas feloldásában valóban lépéshátrányban van.
Én leginkább a tile-based rasterizationben bízok, ami a maxwellnek is meghozta az alacsonyabb sávszéligényt, rugalmasabb működést, magasabb elérhető órajeleket, valamint az NCU változó hosszúsású és kapcsolható SIMD egységeiben, amelyek szintén hozzájárulhatnak a komoly energiahatékonyság-növekedéshez.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#27657) Petykemano válasza Petykemano (#27656) üzenetére


Petykemano
veterán

Kiegészítés a bázis polarishoz:

Az ugye tudvalevő, hogy míg a keplernél (290x vs 780ti) nem, vagy alig, a Maxwell óta nagyonis megfigyelhető, hogy mennyivel jobban hasznosul az nvidia kártyákban rejlő elméleti számítási teljesítmény, vagyis frekvenciából és shader számból számolható tflops érték.

390x vs 980: az amdnek 30+% magasabb a tlops érték
480 vs 1060: 5.83. Vs 4.4 vagyis 30+%-kal magasabb
Furyx vs 980ti: 8.6 vs 5.6, vagyis brutális 50+%

Ez ugye nem jön ki. Mondjuk ebből akár számolható is lenne hogy a fiji pont annyira lenne bottleneckes, mint a Hawaii, akkor 6.45tlops jönne ki belőle az 5.6 helyett, és akkor pont 15%-kal mozdulna el a 980ti-től.

Szóval ez a 30%/50% többlet az elméleti számítási kapacitásból nem jön ki. Ennyivel rosszabb hatásfok, vagy a gcn ennyivel jobban bottleneckes.

A számítási kapacitás ott van, ezt a Doom benchmarkban láthattuk.

Ha a Vega ezt fel tudja oldani....
1) elképzelhető, hogy a variable lemgth simd és cun belül lekapcsolható Simd megoldja, és a nyert erőforrást a működő, adott esetben rövidebb hosszú simd egység frekvenciájára lehet költeni. Ebben az esetben az eredménye nyilván benne van az 1525mhz pletykált frekvenciában.
2) de elképzelhető, hogy más részegységek, a frontend, vagy uncore, pl a tile based raszterizáció, vagy a geometriai processzor felújítása révén növekedhet a hatásfok. Ebben az esetben realizálható további növekmény is.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#27658) velizare válasza Petykemano (#27657) üzenetére


velizare
nagyúr

igen, ezt már én is akartam írni. az eddig kiadott kártyák között a számolási teljesítmény alapján csak gyártókon belül állítható fel valamilyen sorrend.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#27659) nubreed válasza TESCO-Zsömle (#27650) üzenetére


nubreed
veterán

"Nem sok."

Ajjajj, ez nem jó, még akkor sem ha jelen pillanatban ez csak egy feltételezés, amit viszont nyilván az eddig rendelkezésre álló hírmorzsákból raktál össze. :( Egyre inkább azaz érzésem, hogy felesleges várni a csoda Vegára. És még az AMD sem segít a saját helyzetén. Rossz kommunikáció, kevés igazán fontos részlet. És elvileg itt van mindjárt a már többször kimondott május 5, mert hogy a Prey környékén lesz valami. Csak már nem lehet követni, hogy mi, volt itt már minden, hard launch, soft launch, promo, special event... lol.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#27660) #45185024 válasza nubreed (#27659) üzenetére


#45185024
törölt tag

Nem mondja rosszul T-Zs. nagyok lesznek az eltérések, csak nem látszik tisztán az alja, ez a 4 => 11 önmagában elvihetné az egészet a hátán, meg arra is gondolni kell hogy ezek az új eljárások mikor kerülnek be az ismert motrokba (unreal -unity)

[ Szerkesztve ]

(#27661) SaGaIn


SaGaIn
senior tag

Mikor jönnek a véglegesnek tekinthető adatok a VEGA-ról? Felépítés, Sebesség, Tflop, early bench eredmények...

(Tuti majd jönnek a Vér Istvánok hogy: De hát krájziszban, WOWban, és GTAV -ben nem gyorsabb mint a 1080Ti @2000Mhz===>kukába való a ZAMD) :D

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#27662) Yutani válasza #45185024 (#27660) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nem kell túlmisztifikálni a dolgot. Ha megnézzük a legutóbbi 1080 Ti tesztet, látjuk, hogy az RX 480 a 48%-át tudja az 1080 Ti teljesítményének.

Tételezzük fel, hogy az AMD mára megoldotta a 4096 shader teljes kihasználásának problémáját, de legalább a Polaris szintjén meg tudja oldani. Matek:

Polaris 10 XT: 3204 shader / 1266 MHz
VEGA 10 "XT": 4096 shader / 1500 MHz

Shader szorzó: 1,78
Órajel szorzó: 1,18

Viszonyszám a RX 480-hoz képes: 48% * 1,78 * 1,18 = 101%

Tehát a VEGA az 1080 Ti szintjén lenne elméletileg. Persze sokaknak már ez sem elég, mert legyen még gyorsabb és lehetőleg féláron, hogy esetleg, netalántán elgondolkodjanak rajta, hogy aztán mégis 1080 Ti-t vegyenek. :P

#tarcsad

(#27663) SaGaIn válasza Yutani (#27662) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Elírtad a polárist? 2304 shader

Az miért veszitek biztosra hogy a vegának meg lesz a 1500Mhz? mi van ha az is csak 1100-1200 körül lesz?

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#27664) Malibutomi válasza SaGaIn (#27663) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Mert a Polarisok is mennek mar 1400-1500 kozott, es mert ha igaz a professzionalis MI25 Vega orajele is 1500 felett van. Ugy jon ki a beigert 12.5 TFLOPS teljesitmeny.

[ Szerkesztve ]

(#27665) TTomax válasza Yutani (#27662) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nagyon szép ez a matek csak nem igazán fog beleférni 250Wba....

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#27666) Abu85 válasza TTomax (#27665) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

1526 MHz-es órajellel már szállítanak egy professzinális Vegát az előrendelő partnereknek 225 wattos fogyasztással.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#27667) #35434496 válasza Abu85 (#27666) üzenetére


#35434496
törölt tag

Na erre kíváncsi leszek. Mikor lehet látni valami tesztet róla?

(#27668) TTomax válasza Abu85 (#27666) üzenetére


TTomax
nagyúr

És mi a tipikus órajel?Megint hol a trükk?Mert amikor ilyen félinformációkat mondasz,mindig elmarad a lényeges fele...

Ha ilyen szuperul megy 225Wból akkor a Polais mirét kér 185W-ot?Meg leginkább többet a customok 200felett vannak...hirtelen majd 2x jobb lesz a pref/watt... hogy is mondjam "take a pinch of salt".

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#27669) velizare


velizare
nagyúr

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#27670) Abu85 válasza TTomax (#27668) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Semmi trükk nincs. Illetve a trükk egy része a belső összeköttetés, amely teljesen más, mint korábban. A Ryzen által használt Infinity Fabric van használva a Vega esetében is, a régebbi, belső gyűrűs busz helyett. Ennek az előnye, hogy sokkal kevesebbet fogyaszt, és mivel arányaiban a GPU-kon belül a belső buszrendszer a legnagyobb fogyasztó, így ha ezen nyernek, akkor az a teljes lapkára sokat jelent.

A TBP-t eléggé félreértelmezed. A Radeon RX 580-nál az AMD 185 wattot szab meg egy maximális specifikáció formájában. Eddig mehetnek el a gyártók. A nagyon gyári tuningos megoldások el is mennek eddig, de a jóval olcsóbb, alig tuningolt verziók inkább megállnak 140 watt körül. Ettől a TBP 185 watt szabvány szerint, csak ez csupán annyit szab meg, hogy amikor a gyártó tervez, akkor ennél többet egy VGA nem fogyaszthat. De ettől még tervezhet olyat is, ami jóval kevesebbet fogyaszt.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#27671) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Ez a fogyasztas kor mar le lett futva a Fury-nal is, hogy azert kell viz ra mert olyan fogyasztasa lesz hogy huthetetlen levegovel. Aztan nem lett, befert a 250W koruli atlagba. HBM is sokat szamit.

[ Szerkesztve ]

(#27672) #45185024 válasza velizare (#27669) üzenetére


#45185024
törölt tag

Jó nyomod a szlovákot ;)

(#27673) Yutani válasza TTomax (#27665) üzenetére


Yutani
nagyúr

Mert szerinted az AMD képtelen javítani az energiahatékonyságon. Sőt, képtelen a Polarisnál fejlettebb GPU-t kiadni. :P

A hitetlenségnek olyan szintjét látom egyesektől, ami már fáj. Anno az Nvidia is meg tudott újulni a Fermivel és utána (pedig hogy temették is sokan, mint most az AMD-t), és látjuk, hogy az AMD kis pénzből is képes versenyképes terméket hozni (Ryzen és Polaris). Miért ne tudna most egy jó GPU-t letenni az asztalra az AMD?

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#27674) Omli85 válasza Yutani (#27673) üzenetére


Omli85
őstag

Engem special 1070 környéke érdekel jobb vagy hasonló ár/teljesítmény kombóval. Jelenleg nagyon más alternatíva nincs a húzott 390 helyett. 4xx 5xx széria nem játszik ződek detto nem játszanak. 120K környékére kéne első sorban valami alternatíva azoknak akik most szeretnének váltani régebbi szériáról. Szerintem azoknak akiknek jelenleg 1070/1080 van a gépében nem lesz alternatíva a vega ahogy az 5xx széria sem ésszerű alternatíva azoknak akiknek 4xx van a gépében. Legalábbis szerintem :DDD .

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#27675) SaGaIn válasza TTomax (#27668) üzenetére


SaGaIn
senior tag

A polaris GDDR5-öt használ ami sokkal többet fogyaszt a HBM 2-nél.

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#27676) Galgatorix


Galgatorix
újonc

Sziasztok
Nem tudom jó helyen vagyok-e
(Remélem igen mert nem túlzottan igazodok ki a topikok között. Most vagyok itt először.)
Van egy Amd Redeon 6970 videokártyám és megy is vele minden vagyis ment, míg nem kezdett el nyöszörögni hogy elavult az illesztőprogram. Na de mikor leszedtem a illesztőprogram keresőt az AMd oldalárol és frissíteni akartam akkor ezt adta be

Ha frissítem a régebbire akad a játék és mégrosszabb. Mit kéne tenni ilyenkor? Valami tanács?
Várom válaszotokat. Remélem tudtok segíteni

(#27677) #85552128 válasza Yutani (#27662) üzenetére


#85552128
törölt tag

A reális elvárás pont az lenne, hogy egy kb. egy évvel tovább fejlesztett GPU ami ráadásul fejlettebb (memória)technológiát használ jelentősen gyorsabb legyen mint a konkurencia hónapok óta elérhető megoldása. Főleg úgy, hogy elméletileg 2 GPU jön, ami legalább 3-4 kártyát jelent.
Az árazás meg mindig is viszonyítás kérdése, az tény, hogy az AMD név jelenleg minimum -10%-os "árengedményt" követel meg, amit saját maguk évek óta tartó kitartó munkájának köszönhetnek... De ha sikerül nagyot robbantani és nagyon jó a termék akkor a csúcskategóriában lehetnek merészebbek is. A féláras példa is ironikus, mert proci fronton pont ezt csinálták és minden review elégedett is volt velük, a felhasználói reakciók is pozitívak voltak.
Ha meg megint olyan húzások lesznek, hogy jönnek a cherry picked, AOTS, 0xAF, 4K only és hasonló trükköző beállításokkal operáló benchmark slideok a real teszteken pedig csúnyán elbukik akkor sokadszorra ásták el magukat, főleg, hogy a Vega körül sikerült megint jó nagy hypeot generálni. Ha ezzel bebuknak még többet veszítenek a tekintélyükből (abból a kevésből is ami maradt) mint a Fijivel.

[ Szerkesztve ]

(#27678) Petykemano válasza SaGaIn (#27675) üzenetére


Petykemano
veterán

Egyrészt a GDDR5.
másrészt ha megnézed, akkor az energiahatékonysága az 1070-nek és az 1080-nak is jóval magasabb, mint a 1060-nak.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#27679) tailor74 válasza nubreed (#27659) üzenetére


tailor74
őstag

Sajnos szóról - szóra egyet értek veled. Már csak az a gyenge optimizmusom maradt meg, hogy a rizsszemmel most elég jó procit tettek le az asztalra, hátha meg tudják ismételni a vegával is.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#27680) nubreed válasza #85552128 (#27677) üzenetére


nubreed
veterán

Szerintem is ez lenne a reális elvárás. Szerintem nagyon sokan egy teljesen egyértelmű, nem kozmetikázott eredményre várnak, amikor azt látjuk, szinte az összes játékban, hogy nyers erőből is szanaszét veri a Vega az nVidiát. Senkit nem érdekelnek a szoftveres trükkök meg majd a jövőben jó lesz, mert ilyen hiper szuper dx12 -es játékok lesznek, ahol majd az nVidia jócskán alul marad. Aki most vesz kártyát most akar jól játszani és nem arra várni, hogy majd x év múlva beérnek az AMD jövőbe tekintő, az nVidiánál ezerszer jobb fejlesztései.

(#27679) tailor74: Ebben még én is reménykedem, ezért nem rohantam még a boltba egy 1070 -ért. De nagyon kevés tart vissza.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#27681) SaGaIn válasza nubreed (#27680) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Én Viszont azért vettem rx480-at ősszel mert nem fogok 2-3 év múlva kártyát venni hanem csak 5-6 év múlva. 2-3 év múlva pedig a jobb jövőtállóság és a dx12-es teljesítmény miatt le fogja körözni az 1060 at. az addigra megjelenő és az az után következő játékokban. És amúgy sem terveztem még vagy 5 évig FullHD fölé menni monitorral. Persze ha kibírja addig a mostani.

Ezt csak azért írtam mert bőven van érv az AMD mellett is nem csak az nvidia mellett.

Hülye az a gyártó aki nem csinál a termékének hypot még ha gyengébb re is sikerült

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#27682) Gainka válasza #85552128 (#27677) üzenetére


Gainka
őstag

Hol van a nagy hàyp? Többivel amugy egyet èrtek, de ez a hype meg igergetes dolog altalaban itt forumon szokott felerösödni. :)

(#27683) Yutani válasza #85552128 (#27677) üzenetére


Yutani
nagyúr

Kolléga előttem jól mondja, én sem találkozok hivatalos csatornákon ígérgetésekkel és hájppal a VEGA-t illetően.

Abu85 =/= AMD

Az árazást tekintve kb. igazad van. Azaz ha kijön egy 1080 Ti teljesítményű kártyával az AMD, kicsivel olcsóbban kell adnia, hogy az lélektanilag hasson a leendő vevőkre. Én biztos nem veszek VEGA-t, nem az én igény- és árkategóriám, de kíváncsian várom, mit tud hozni 1 év elteltével az AMD a felsőházban.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#27684) #85552128 válasza Yutani (#27683) üzenetére


#85552128
törölt tag

Nyilván a dedikált ve.ga oldal sem túlzás egyetlen terméknek, a radeon.com már nem is elég... Meg az sem, hogy fél évvel a megjelenés előtt néhány nyomorult marketing videónak/slidenak felraktak egy külön 1 hetes countert egy "Poor volta" reklám kíséretében. [link] :U

Ahogy pl. a Prey-es "Vega is coming" [link] poszter vagy az érkező "It's got a soul" [link] videó is.

Ezek mind, mind visszafogottságra utalnak (nem)...

Meanwhile a 1080 Ti február végéig hivatalosan nem is létezett, majd bejelentették és 10 nappal később pedig jöttek a tesztek. Nincs bs, nincs hónapok óta tartó teaselés a slideokkal, videókkal, itt-ott felbukkanó demókkal csak a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#27685) Raggie válasza Yutani (#27683) üzenetére


Raggie
őstag

Én pedig igenis VEGA-t szeretnék venni. :)
1070 körüli teljesítményben(lehet kicsit lejjebb vagy feljebb) de ehhez mért ár/teljesítmény értékkel, ami lehetőleg jobb legyen, mint a mostani 1070-eseké. De ha "csak" ugyanolyan, nekem az is megfelel.
Én ebben reménykedem.

Clint Eastwood FTW

(#27686) Yutani válasza #85552128 (#27684) üzenetére


Yutani
nagyúr

Asszem itt valaki összetéveszti a marketinget a hájppal.

Mintha az AMD-nek nem lenne joga reklámozni a termékét. :U

Szerk: Az NV-nek van egy higher-end GPU-ja (102), amit már a 3. féle konfigurációban nyom le a torkodon (Titan X, 1080 Ti, Titan Xp). Ehhez milyen felhajtást kellett volna tolni? Nem kell, hiszen a brand eladja a terméket. Összehasonlíthatod az 1080 Ti és a VEGA startját és marketingjét, de látnod kell, hogy gyökeresen eltérő szituációról van szó. Persze, csak ha látni akarod.

Melyik terméket ? Ami még mindig nem létezik ?
Ugyan már. A termék létezik, csak még nincs kereskedelmi forgalomban.

Lásd be, hogy az AMD-nek szüksége van a reklámra. Az NV hátradőlhet, elvégezte a feladatát elég régóta, a lendület és a jó termékek viszik előre, de az AMD más helyzetben van. Nagyon más helyzetben. Nehéz ezt felfogni?

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#27687) #85552128 válasza Yutani (#27686) üzenetére


#85552128
törölt tag

A reklám generálja a hypeot, főleg akkor ha valamit fél évvel azelőtt elkezdenek reklámozni, hogy megjelenne. Így akarnak a köztudatban maradni és ezért kell olyan "Poor Volta" szintű olcsó provokációkat rakni bele, hogy beszéljenek róla.

Melyik terméket ? Ami még mindig nem létezik ?

Szerk. Az nV a Pascal megjelenésekor is hasonlóan járt el, volt májusban az order of ten 1 hét múlva 1080/1070 bejelentés.
Az Amd mit csinál ? Januárban már teaseli a vegát - konkrét lineup még nincs, márciusban még mindig ez a helyzet csak more teasing, áprilisban még sehol semmi - sőt, síri csend, aztán most úgy néz ki, hogy majd júniusban a computex/pcgamingen talán hard launch.

Az a termék ami nincs kereskedelmi forgalomban nem létezik. Hogy a háttérben milyen lehetséges termékek vannak az más dolog, az nem produkál eladásokat.

"Lásd be, hogy az AMD-nek szüksége van a reklámra."

Belátom, csak akkor ne mondjátok, hogy nincs túlhypeolva. "Nehéz ezt felfogni?"

Se az intel se az nVidia nem csinál akkora ügyet egy termék launchból mint az AMD és rendre emiatt esnek pofára, mert mire a termék megjelenne egyre inkább nem hasonlít arra amit slideokban prezentáltak és csalódás lesz még ha amúgy nem is lenne annyira rossz.

[ Szerkesztve ]

(#27688) Valdez válasza #85552128 (#27687) üzenetére


Valdez
őstag

Mire kijönnek a benchmarkok, nehogy poor vega legyen belőle :D

(#27689) Malibutomi válasza #85552128 (#27687) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Tokmindegy mit csinal az AMD mindenkepp benanak lesznek titulalva valaki altal.
Temost azt irod az NV milyen jo mert csak 10 nappal a release elott jelenti be a kartyat, aztan inditja itt, tegnap mas pont azert szarozta az AMD-t hogy miaz hogy meg nincs meg a release napja, meg az infok.

(#27690) #85552128 válasza Malibutomi (#27689) üzenetére


#85552128
törölt tag

Pont azért "szarozhatták", mert ezeknek a cuccoknak már piacon kéne lenniük, nem még mindig "szivárogtatni" az infókat és abból is csak a lényeg nem jön.

[ Szerkesztve ]

(#27691) Malibutomi válasza #85552128 (#27690) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ja pont ezaz.
AMD annyit mond hogy elso felev akkor Januar 1-tol kesesben vannak es bena kretenek.

(#27692) #85552128 válasza Malibutomi (#27691) üzenetére


#85552128
törölt tag

Ha tudják, hogy csak júniusban lehet megjelentetni akkor ne kezdjék el a marketinget januárban, vagy jelentsék be feketén fehéren, hogy júniustól hamarabb ne is várjatok semmit. Ellenkező esetben számolhatnak a várakozásból eredő negatív visszhanggal.
Mert "az első félév" az nem egy konkrét júniusi dátum, hanem januártól júniusig bármi, így pedig áprilisban jogos a "megjelent már?" kérdés. De annyira be vannak sz*rva, hogy még a Q2-t sem merték mondani (nekik nyilvánvaló volt már akkor is, hogy márciusig nem jön ki) hanem egyből "első fele", hogy minél tovább hitegessék aki még esetleg nem döntött és húzza a vásárlást.

Főleg, hogy tavaly márciusban a roadmap kép alapján még 2017Q1 volt. "Valakik" meg 2016 végére saccolták... De persze nem késik, így van eltervezve ;]

[ Szerkesztve ]

(#27693) SaGaIn válasza #85552128 (#27692) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Tényleg, tavaly október ködül még az volt a fáma hogy év vége előtt jön... Aztán decemberbe hirtelen február meg Q1 lett belőle... Aztán most már Q2-nél tartunk... Tényleg egy ideje már csak a időhúzás megy. így haladunk jó lesz, ha szeptemberre lesz belőle valami. Ja, és tuti idő kell még a driverek csiszolásához is. Szóval megjelenéskor tuti 10-15%-al kevesebbet fog tudni, mint félévvel később optimalizált driverekkel, mint minden eddigi AMD vga. Ezen ne lepődjön meg senki

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#27694) Spirit


Spirit
őstag

970-esem van, egy évtizede ez az első nVidia kártyám. Tavaly ősszel fogant meg először a gondolat a fejemben, hogy cserélni kéne. 470-480? Azonos tempó nagyságrendileg, +-10% nem érdekel. Sebaj, majd év végén a Vega.
Egyre gépigényesebb játékok jönnek, lassan tényleg csere kéne. 1060?határeset..1070?jó-jó,de kicsit talán drága a teljesítményéhez képest, na majd a Vega, első negyedévben csak piacra kerül.

Eltelt több,mint fél év,építettük a hónyulat, a 1080 már emészthető árú lassan a teljesítményéhez képest, de ezt a 2-3 hetet már kivárom a Prey-ig, hátha meggyőz a piros oldal.

Jó, hát elképzelhető, hogy május 25-ig várni kell, de júniusban már tényleg lesz valami és augusztusban már meg is lehet venni....a Vega logós...posztert, amin promózzák a 2018-as dátumot.

Most komolyan, ha már ennyit csúsznak a felsőházban, legalább némi teszteredményt, TDP-t, árat adjanak már ki. Az normális, hogy a kisebb cég nem próbálja a potenciális vásárlókat kivárásra ösztönözni és majd egy teljes generáció lemaradással adja ki a termékeit?

[ Szerkesztve ]

(#27695) SaGaIn válasza Spirit (#27694) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Évek óta folyamatos lemaradásban vannak, ami mára elérte az egy-másfél évet az nvidia aktuális generációjához képest. Ez a Navi vs Volta párharcra meg fogja közelíteni a 2 évet is :D Így soha nem fogják javíani a részesdésüket... Felzárkózni csak feszített ütemtervvel és agresszív árazással lehet.

Amíg az nvidia közelít a 75%-os részesedéshez kutya sem fog AMD-re optimalizálni az nélkül meg fabatkát sem ér a sok TeraFlop. Legalábbis a népszerű játekok, benchmarkok körében.

Nem örülök ez inkább kínos vigyor...

Mondjuk az vitathatatlan, hogy ahogy haladunk előre az időben egyre több játékban veri el a rx480 a 1060-at

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#27696) Raggie válasza SaGaIn (#27695) üzenetére


Raggie
őstag

Még jó, hogy ennek egyesek ennyire örülnek... :(((

Szerk: egyébként az egy-másfél év lemaradás kicsit erős azért. Valamint lehet mondani, hogy hiába a HW ha nincs meg alá a kellő SW, de ez AMD alatt hatványozottan igaz. Tehát ha AMD oldalon jobban tolnák a marketinget és a játékfejlesztők támogatását, akkor sokkal jobban néznének ki az AMD eredmények mert megfelelőbben lennének kihasználva a kártyáik képességei.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#27697) Spirit válasza SaGaIn (#27695) üzenetére


Spirit
őstag

Inkább attól tartok, hogy mostanra akkora lett a csúszás, hogy alig 2-3 hónap lesz a Vega és a Volta között. Mire az újdonság miatti felár eltűnik a Vegáról, már lehet is menni új nVidia kártyáért, nem lesz idejük levegőhöz jutni.

(#27698) SaGaIn válasza Spirit (#27697) üzenetére


SaGaIn
senior tag

2018 Q3 előtt nem lesz itt Volta. Sőt ha Gddr6-al akarják szerelni akkor még Q4 is lehet belőle.

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#27699) Omli85 válasza SaGaIn (#27695) üzenetére


Omli85
őstag

Ehhez képest azért tavaly év végéig javultak cirka 8-9%-ot az nv meg bukott kb ugyanennyit.
Az viszont tény, hogy az NV toronymagasan 70 környékén vezet a piacon..ami lehetne kevesebb és a pirosaknak több ha a felső házban is indult volna játékosuk. Viszont piaci részesedést nem az 500-600$+-os kártyákkal tudnak hozni hanem az alsó házzal ami jól látszik az RX4xx széria eladásaiból. Ahhoz elfogyott a tőke, hogy a felső házban is presztízs kártyákkal villogjon amik se túlzottan nagy nyereséget se piaci részesedést nem igazán hoznak és ezzel egy időben tolja a nagyobb piacot jelentő alsó és középmezőnyt is.

Robbantani azzal tudnának ha agresszív árazással hasonló teljesítményt adnak jóval olcsóbban én legalábbis valami ilyesmi várok de semmi Titan Xp meg 1080ti-t verő csodát... aztán max kellemeset csalódok de legalább nem koppanok :DDD

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#27700) #85552128 válasza SaGaIn (#27698) üzenetére


#85552128
törölt tag

Össze-vissza jönnek az infók, egy GDDR5(X) memóriával szerelt 2080 és 2070 sem elképzelhetetlen az év vége felé. [link]
A GDDR6 meg jó lesz a Titan/Ti-re 2018 első felében.

(#27701) UnSkilleD
Egyéni szocproblem, ha ránézek a tesztre és a webshop árakra nem ez fog érdekelni, hanem ha lassabb mennyivel olcsóbb. Ha nincs zsé akkor meg nem a legdrágább gyakorlatilag kísérleti technológiákkal kell fejleszteni, hogy még több pénzt szórjanak még kevesebb profit reményében, hanem előbb megtöltöd a kincstárat - ezt viszont csak jó termékekkel lehet. A Fijinél láthatták mire elég egy "túlfejlesztett" kártya, ha másodszor is elkövették ugyanazt a hibát arra már tényleg nincsenek szavak.
Bár VGA piacon mostanáig nem voltak ennyire lemaradva, mintha a Vegat beáldozták volna a Ryzen miatt előbbire meg nem jutott volna elég pénz.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.