Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27351) füles_ válasza hackeeeee (#27348) üzenetére


füles_
őstag

Miért?
Nem a 480-hoz hasonlítják, mert nem a 480 tulajokat célozzák meg ezzel a kártyával.

(#27352) Yutani válasza füles_ (#27351) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ez pedig az év magyarázata! :))

#tarcsad

(#27353) -Solt- válasza Szeszkazán (#27340) üzenetére


-Solt-
veterán

Uhhh... GTA V alatt a 7700K mellett veri az 1070-t, a Ryzen 1800X mellett még a 3GB-s 1060-tól is kikap... ez nem túl hízelgő a Ryzenre! :(

www.smart-bus.hu

(#27354) Z10N válasza füles_ (#27331) üzenetére


Z10N
veterán

A 2gb 550 $79 :Y Mennyi is most egy 2gb 460? $85-90, akciosan $70. Kinek fogjak ezt eladni ennyiert? :DDD

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#27355) hackeeeee válasza Yutani (#27352) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

You win! :)

Véleményem szubjektív...

(#27356) -Solt- válasza Yutani (#27352) üzenetére


-Solt-
veterán

Most komolyan úgy gondoljátok, hogy a fél éve megjelent 480-hoz kéne hasonlítani? :)

www.smart-bus.hu

(#27357) Ciccuka válasza -Solt- (#27325) üzenetére


Ciccuka
veterán

És ez?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#27358) hackeeeee válasza -Solt- (#27356) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mivel mondhatni ugyanaz, akár lehetne azt is. :)

Véleményem szubjektív...

(#27359) -Solt- válasza hackeeeee (#27358) üzenetére


-Solt-
veterán

Pont azért nincs értelme a 480-hoz hasonlítani, mivel mondhatni ugyanaz! :) Abból egyszerűen nem lehet jól kijönni... ha jobb vétel akkor a 480 tulajok felé rossz az üzenet, ha rosszabb vétel, akkor miképpen adod el, ha ugyanaz, akkor minek hoztad ki? :)

Ilyen röviddel az előző kártya után akkor van értelme ahhoz hasonlítani, ha mondjuk a Titan vs Ti felállás van, amikor jóval olcsóbban kapod meg azt a teljesítményt mint fél évvel ezelőtt.

(#27357) Ciccuka: Nem igazán értem mit szeretnél ebből kihozni! :)

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#27360) hackeeeee válasza -Solt- (#27359) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Csak azért lement a marketing, hogy "hát javítottunk rajta...stbstb", így érdekes lenne. :)

Véleményem szubjektív...

(#27361) uvlight válasza -Solt- (#27359) üzenetére


uvlight
csendes tag

Megnövekedett a fogyasztás és a teljesítmény is.
Emiatt van értelme összevetni a kettőt, pl. hogy lássuk, arányban van-e a fogyasztás/teljesítmény növekedés.

[ Szerkesztve ]

(#27362) füles_ válasza uvlight (#27361) üzenetére


füles_
őstag

Erre a célra ott vannak a tech oldalak tesztjei.

(#27363) #45997568


#45997568
törölt tag

Na ez a kartya egy hig f@s, ne szepitsuk, remelem a Vega nem fog hasonloan szerepelni mert akkor a VGA uzletagat be lehet zarni es besozni/felszantani. Ezt nem lehet es nincs is ertelme magyarazni. Sztem.

Nagyobb fogyasztas, par % kulonbseg teljesitmenyben, nagy PR es nulla fejlodes. 0.

players, gyere vissza Vega megjelenesekor, addig szorp :U

(#27364) -Solt- válasza hackeeeee (#27360) üzenetére


-Solt-
veterán

Érdekességből nem lesznek eladások... azt a réteget kell megszólítani, akitől a legtöbb bevételt várják. Az 580 paramétereit ismerve, ez a réteg nyilván nem a 480 tulajok tábora lesz. :) Érdekesség szolgáltatásához ott vannak a tesztoldalak, a youtube csatornák, stb... a marketing diákon a fő csapásvonalnak kell visszaköszönnie szerintem! :)

www.smart-bus.hu

(#27365) stratova válasza solfilo (#27337) üzenetére


stratova
veterán

Szerintem ez nem meglepő, az 1400 MHz is messze van a kártya optimumától, kicsontozták az órajeleket, akár Ryzennél.

(#27366) füles_ válasza #45997568 (#27363) üzenetére


füles_
őstag

Csak szerintem vannak teljesen rendben ezek a kártyák? :F

RX 570 4GB - Alig van elmaradva az RX 480 8GB-tól és a GTX 1060 6GB-tól, a 3GB-os 1060-at lelépi. Fogyasztása RX 480 szintjén van. A kártya MSRP-je 169$.
RX 580 8GB - Egyértelmű, hogy ez már gyorsabb, mint a 1060 6GB, nem úgy mint az RX 480 esetében. Sok DX11-es játékban ott lohol a Fury mögött. Egy durván OC-zott XFX 580 30W-tal fogyaszt többet, mint a referencia RX 480. (HardwareCanucks szerint) Ez szerintem teljesen elhanyagolható. A kártya ára 229$ - 10$-ral olcsóbb, mint az RX 480 ára. A durva példányok persze ennél jóval drágábbak.

Ezekmellett még jelentősen csökkent az idle/multi monitor/DXVA fogyasztás, és a hűtési megoldások is sokkal jobbak, mint a 400-as szériánál. A maximum elérhető órajel is feljebb csúszott olyan átlag 100 MHz-cel.

De mindenki azt gondol a szériáról amit akar, én rosszabra számítottam. Szerintem teljesen korrekt refresh lett.

[ Szerkesztve ]

(#27367) #45997568 válasza füles_ (#27366) üzenetére


#45997568
törölt tag

Sokat esznek, a 1060 az ertem hogy egy szint, am tul kellene lepni mar a "beugro" kategorian, ha kijon a Vega akkor meglatjuk hogy fog kinezni az eloszlas, addig azt latom hogy sokkal tobbet esznek, nem mennek igazan sokkal jobban es arban sem remekelnek. Ezt igy nehez lesz eladni.

(#27368) #45185024


#45185024
törölt tag

Nagyon meglepő hogy az Asust és a Sapphiret hozzák ki jó kártyának.
Jó a Sapphirét értem a réz baseplate miatt...
Bár a Golden Sample elég gyors de hangos. És itt az én titkos favoritom.
"dual 100mm fans paired with 4 composite copper heat pipes which directly touch the GPU to keep the card cool under load."
Vagyishogy ha jól értem kivágtak neki egy lyukat a baseplaten és közvetlenül érintkezik a 4 hőcső a GPUval. :U
hát ez szerintem jónak hangzik de nem annyira jó hír
" also be dissipated through the back side with the advanced copper back plate"
meg van a hátlapon is egy rézlemez ez mondjuk jó hír.

[ Szerkesztve ]

(#27369) -Solt- válasza füles_ (#27366) üzenetére


-Solt-
veterán

Nem, nem csak szerinted... én nem tudom mit vártak mások, de ár/érték arányban teljesen jó alternatívái mind a 480-nak, mind az 1060-nak.

www.smart-bus.hu

(#27370) füles_ válasza #45997568 (#27367) üzenetére


füles_
őstag

Igen, ez sokat eszik. De ez egy 1450 MHz-re boostoló Limited Edition Sapphire. Ennek van a legmasabb gyári órajele az összes 580-as közül.

Mindenki az anti-AMD TPU tesztjéből von le következtetést, nézzetek meg több tesztet is.


Itt az MSI GX 30W-tal eszik többet, mint a 480-as GX.


Itt a tuningolt XFX szintén 30W-tal kér többet, viszont egy referencia 480-hoz képest.


Kitguru szerint a tuningolt Asus 570 kevesebbet kér, mint a tuningolt Sapphire 470, és alig fogyaszt többet, mint a referencia 480.

Ha számít az össz vissz 30W plusz fogyasztás, akkor kapcsold le az asztali lámpát miközben játszol vagy nem tudom...

(#27369) -Solt-
Én is ugyanezt gondolom. Szerintem ezek a kártyák nagyon is jó alternatívák lehetnek egy 280/380, vagy még ennél is kisebb kártyával rendelkező tulajnak aki váltani szeretne.

[ Szerkesztve ]

(#27371) #85552128 válasza füles_ (#27370) üzenetére


#85552128
törölt tag

TPU anti-AMD ? Lol. Miben nyilvánul meg ? Mert a tesztjeiken biztos nem. Az meg, hogy nem nyalják az AMD seggét a híreikben marhára nem érdekes amíg korrektül tesztelnek. Vagy azt állítod hazudtak az 580 tesztben ?

Ja, nagyon szép grafikonok a teljes rendszer fogyasztására, csak tudod azért nézzük a fogyasztást a TPU tesztből mert ők azon kevesek egyike akik nem csak bedugnak egy AIO mérőműszert a konnektorba, hanem közvetlenül a VGA-t mérik le...

Amúgy meg tényleg semmi gond nem lenne, ha ezek a kártyák 4x5 néven jöttek volna, de egy generációváltásnak beállított fejlesztéstől jogosan várnak el az emberek többet.

[ Szerkesztve ]

(#27372) füles_ válasza #85552128 (#27371) üzenetére


füles_
őstag

Tudtommal már nem egyszer csinálták a hisztit, aztán az lett a vége, hogy nem kaptak tesztelésre semmit az AMD-től (Fury X, talán Ryzen-t sem, mert 2 hetet késtek a teszttel)

(#27373) FollowTheORI válasza #35434496 (#27338) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

És mi van ha átteszed DX11re? :P

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#27374) -Solt- válasza #85552128 (#27371) üzenetére


-Solt-
veterán

Nem tudom, nekem az ilyen relative performance diagramok nem tűnnek túl korrektnek. [link]

Nem mindegy, hogy a kártyát méred le, vagy a teljes rendszert? A különbségek cirka ugyanazok, de ettől függetlenül a Nitro nem fest reális képet az 580-ról...

Most komolyan mi változna, ha más lenne a neve? A 7970 -> 7970GHz esetében ugyanez a szöveg ment, hogy "átnevezés, átbaszás, stb" pedig akkor a neve jobban utalt rá, hogy sok minden nem történt... Hulla mindegy mit csinálnak, mindig lesz olyan aki keres valamit amibe beleköthet.

Egyébként ki állította be generáció váltásnak?

www.smart-bus.hu

(#27375) füles_ válasza -Solt- (#27374) üzenetére


füles_
őstag

Így van. Ha RX 485/475 néven jöttek volna akkor is ugyanúgy ment volna a köpködés.

(#27376) #85552128 válasza -Solt- (#27374) üzenetére


#85552128
törölt tag

És ez miben érinti hátrányosan csak az AMD kártyákat ?

Nem, nem mindegy, sokkal nagyobb a mérési hiba lehetősége. Aki kicsit is komolyan gondolja az direkt a VGA-t méri.
Mert akkor melyik ? A Nitronak az egyik legmagasabb az órajele, tehát a legnagyobb előrelépést is ez fogja mutatni a teljesítményben. Ja, hogy mellette a fogyasztás is elszáll emiatt, jól mutatja, hogy mennyit (nem) javult a chip ilyen téren.

Ki állította be ? Hát a neve [kép]. És pont ezért nem mindegy minek hívják és ezzel ők is nagyon jól tisztában vannak.

Egy rebrandtól/refreshtől ezt várom el:

- tier csúsztatás (például: RX 480 -> 570-ként folytatja, RX 580 8 GB az RX 480 4 GB árban) / legalább ilyen szintű árcsökkentés
- reszeljenek a chipen: magasabb órajel azonos TDP mellett, vagy ugyanaz az órajel alacsonyabb fogyasztással

Egyik sem történt meg.

[ Szerkesztve ]

(#27377) solfilo válasza #85552128 (#27376) üzenetére


solfilo
veterán

Igen, kb kidobták a saját nevezéktanukat a kukába.
Az előrelépés kisebb volt, mint anno a HD7870 -> R9 270X kapcsán volt, ezért kár volt ez a nagy felhajtás sajna.

solfilo

(#27378) -Solt- válasza #85552128 (#27376) üzenetére


-Solt-
veterán

Miben érinti hátrányosan? Konkrétan elég lassúnak állítja be a 480-t és az 580-t az 1060-hoz képest... ez nem hátrányos? Vagy megkérdezem másképpen... ez korrekt, ez a valóság?

Láthatod mekkora a hiba lehetősége, amikor cirka 10% eltéréssel szinte mindegyik teszt ugyanazt a különbséget mérte.

Az RX 580 ugyanúgy a 4. generáció mint az RX 480... generációváltást majd a Vega hoz! Ha ott is annyi lesz az előrelépés, hogy órajel emelés + nagyobb fogyasztás, akkor ígérem én leszek az első aki igazat ad neked amikor azt mondod, hogy ez így kevés!

www.smart-bus.hu

(#27379) nubreed válasza füles_ (#27366) üzenetére


nubreed
veterán

Jók lettek szerintem is. De szerintetek, így látva a teszteket (nem néztem meg az összest ugyan) megérné lecserélni az R9 290 Sapphire Vapor-X -et egy RX 580 MSI -re vagy Sapphire -ra?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#27380) #85552128 válasza -Solt- (#27378) üzenetére


#85552128
törölt tag

Relatív teljesítményt jelöl, azaz a mért adatokból áll össze. Ha a legújabb kell megnézed az aktuális tesztet és látod az aktuális erőviszonyokat akár játékra is lebontva.
TDP-hez meg 150W-ot írtak, na lehazudtak vagy 30-50W-ot az"anti-AMD"-sek. :U

Ööö nézd meg jobban a képet (ha nem lenne magától értetődő, hogy az új széria új terméket is kéne hozzon): az első szám, azaz akkor a 4 - generációt jelölt. Így pedig az 5-ös széria is új 5-ös generációt jelöl. Ezt nem én találtam ki hanem ők.

[ Szerkesztve ]

(#27381) füles_ válasza nubreed (#27379) üzenetére


füles_
őstag

Már kérdezted, és válaszoltam is. Szerintem nem éri meg lecserélni. Teljesítményben nem lennél jelentősen előbbre, fogyasztás valamivel alacsonyabb lenne. Egyedüli ok amiért megérheti lecserélni az a GCN2-GCN4 közti különbség, az utóbbi fejlettebb azért és több mindent támogat.
De megint azt mondom, hogy várd meg a Vegát.

(#27382) nubreed válasza füles_ (#27381) üzenetére


nubreed
veterán

Tudom, hogy kérdeztem és láttam is a válaszod :R de akkor még a tesztek nem voltak kint. Egyébként bennem is hasonló jött le így másodszorra is.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#27383) -Solt- válasza #85552128 (#27380) üzenetére


-Solt-
veterán

Ja értem, tehát ez így korrekt, oké... mondjuk nem tudom, hogy jön ki, hogy relatív teljesítményben 6%-l jobb az 1060, de ha azt mondod, hogy ez így rendben van...

Nem kívánom ezt a generáció kérdést tovább ragozni, szerintem egyértelmű,

GCN 4th Generation (Arctic Islands)

GPUs of the Arctic Islands-family were introduced in Q2 of 2016 with AMD Radeon 400 series branded graphics cards, based upon the Polaris architecture. All Polaris-based chips are produced on the 14 nm FinFET process.[30] The fourth generation GCN instruction set architecture is compatible with the third generation. It is an optimization for 14 nm FinFET process enabling higher GPU clock speeds than with the 3rd GCN generation.[31]

Chips[edit]
Discrete GPUs:[32]

Polaris 10 (also codenamed Ellesmere) found on "Radeon RX 470"- and "Radeon RX 480"-branded graphics cards
Polaris 11 (also codenamed Baffin) found on "Radeon RX 460" and "Radeon RX 560"-branded graphics cards
Polaris 12 found on (upcoming) "Radeon RX 550"-branded graphic cards
Polaris 20, which is a rebranded Polaris 10, used for "Radeon RX 570" and "Radeon RX 580"-branded graphic cards[33]

GCN 5th Generation (Vega)

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#27384) #85552128 válasza -Solt- (#27383) üzenetére


#85552128
törölt tag

Szerintem is egyértelmű, de a biztonság kedvéért pirossal is bekarikázom:

A GCN verziójának semmi köze a konkrét termékeknél alkalmazott elnevezéshez és ahhoz, hogy melyik generációval jelennek meg, volt amikor egy sorozatban 3-féle volt egyszerre.

[ Szerkesztve ]

(#27385) Abu85 válasza #85552128 (#27384) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igen, csak az nem architektúrára vonatkozó generáció, hanem konkrétan termékgeneráció. Ilyen formában az egész egy lényegtelen tényező, mivel annyi termékgenerációt lehet csinálni, amennyire a piac vevő lehet. Ez leginkább egy döntés kérdése, nem pedig a fejlesztésé.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#27386) -Solt- válasza #85552128 (#27384) üzenetére


-Solt-
veterán

Karikázd, és várj fél év elteltével csodát! :) Komolyan nem tudok ezekre már mit mondani... drukkolok neked, hogy az elvárásaid minden esetben úgy és abban a formában manifesztálódjanak, ahogy azt te elképzeled.

Biztos bennem van a hiba, de én nem vártam az 580-tól generáció váltást, mivel a generáció váltás nálam azt jelenti, hogy a GCN generáció változik úgy, ahogy az az idézetben is van.

Függetlenül attól, hogy mit tekintünk generációnak, az 580 lényeges adatai elég régóta ismertek, tehát aki ezek után azt várta amit te felsoroltál, annak szerintem bilibe lógott a keze.

www.smart-bus.hu

(#27387) #85552128 válasza Abu85 (#27385) üzenetére


#85552128
törölt tag

Arról beszélek, elvégre termékeket árulnak a boltokban. Vagy új termékgenerációtól már ne is várjunk el lényeges előrelépést ? Sőt tapsoljunk, hogy a régi cuccot sózzák el megint, új termékként, értem.

"generáció váltás nálam azt jelenti, hogy a GCN generáció változik úgy, ahogy az az idézetben is van."

Azt architektúraváltásnak nevezzük. Az első GCN3-as 285 sem kapott 3xx nevet, ahogy az első GCN2-es 7790 sem pedig azok tényleges előrelépések voltak...

"az 580 lényeges adatai elég régóta ismertek, tehát aki ezek után azt várta amit te felsoroltál, annak szerintem bilibe lógott a keze."

Se az árazás, se a fogyasztás nem volt ismert, ezek pont olyan dolgok amiket felsoroltam és javulhattak volna. És pont ezért nem volt létjogosultsága ezt kiadni, mert amit tud az "580" azt tudja "480"-ként is.

[ Szerkesztve ]

(#27388) Petykemano válasza füles_ (#27375) üzenetére


Petykemano
veterán

Nem, ha nem egy évvel később jön, és ha a kártyák maradnak az eredeti tdp keretben és úgy hoznak némi pluszt, s mindeközben az ára is változatlan, a 470/480 kárytákat meg kivezetik.

Amit bemutattak, az nem érdemli meg a 5X0 elnevezést. Akkor érdemelte volna meg, ha a tiereket lejjebb csúsztatják. De itt most gyárilag tuningolt (magasabb teljesítmény jóval magasabb fogyasztással) kártyát adnak ugyanannyiért. Ezt névgeneráció-váltás nélkül is bevezethették volna.
Igazából ha ezek után a vegákat nem 5xx néven vezetik be, akkor adtak a szarnak egy pofont.
Még akkor se volt indokolt, ha most 590 néven bevezetnek valami polaris alapút. (Sok szó esett a dupla gpus kártyáról.) Mert az is lehetett volna 490/495.

Persze érthető, fél éven belül nem lett kész és akkor úgy gondolták, ha már úgyis eltelt egy év, akkor ne 475/485 néven adjuk ki, hanem alapozzuk meg a következő generációt.
Szerintem mondjuk jobban mutatott volna, ha inkább az emergiahatékonyságra fordítják azt 2-3%-nyi keretet. Az nagyobb magabiztosságra utalt volna. Ez meg így izzadtságszagú. Még akkor is, ha ugyanezzel a tdp-ból egy Vega a legnagyobb pascalokat hagyná le.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#27389) Petykemano válasza Abu85 (#27385) üzenetére


Petykemano
veterán

Pontosan, ebben semmilyen technológiai szempont nembjátszott szerepet, nem indokolta a magasabb termékgenerációs jelölést.
Ez 95% marketing döntés volt, hogy nem 475/485, hanem 570/580 néven hozzák ki. (5% talán a magasabb tdp osztályba sorsolás, minden más fejlesztést elvitt volna a revíziószám emelése)

Szerintem ez nem volt jó döntés.
Hacsaknem direkt megint az volt a cél, hogy az új generációban csalódó közönség inkább a nem válogatott 470/480 kárytákat vigye

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#27390) dergander


dergander
addikt

bios flash success! :B

Most már 580-as a kártyám.

(#27391) #35434496 válasza dergander (#27390) üzenetére


#35434496
törölt tag

Ne... :C

(#27392) #85552128 válasza dergander (#27390) üzenetére


#85552128
törölt tag

Ennyi.
A "legtöbb" változás a biosban van - szoftveres, meg a VRM térhet el az egyes custom modelleknél. Semmi nem változott a GPU-ban.

[ Szerkesztve ]

(#27393) #45997568


#45997568
törölt tag

Oke, valakiknek biztos jo lesz ez a kartya de szerintem ciki. Nem erre a kategoriara lovok, engem a Vega erdekel, most mar egyre inkabb. Kell hogy jo legyen, kell alternativa es kell hogy most mar evente guritsanak, a Radeon kiszervezese meg 1-2 ev mire beerik, szoval a Vega-Navi sorozat kell hogy bizonyitson.

Mindegy lenyegeben hogy ki tesztel, osszerakunk 5-6 tesztoldalt, atlagolunk es ott az igazsag.

[ Szerkesztve ]

(#27394) #45185024 válasza dergander (#27390) üzenetére


#45185024
törölt tag

dergander 670-es bioszod nincs ? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27395) Petykemano válasza dergander (#27390) üzenetére


Petykemano
veterán

Végül igazad lett. Megkövetlek.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#27396) -Solt- válasza #85552128 (#27387) üzenetére


-Solt-
veterán

De, fél év elteltével mindenképpen várj el valami lényeges előrelépést és ebből jottányit se engedj, aztán amikor az irreális elvárás nem tud teljesülni, akkor kezdj el puffogni! :)

Azt architektúraváltásnak nevezzük. Az első GCN3-as 285 sem kapott 3xx nevet, ahogy az első GCN2-es 7790 sem pedig azok tényleges előrelépések voltak...

Most akkor kezdjünk el a szavakon lovagolni? Nekem a generáció a GCN verziót jelenti, mivel igazán lényeges változásokat ezek szoktak hozni, de ahogy látod a Wiki összefoglalóban is a GCN változatokat definiálják generációnak. Ez akkor is így marad, ha neked a generáció váltást a termék generáció váltás jelenti... nem ezzel van a gond, hanem azzal, hogy ha az összképet nézed, ergo tisztában vagy az eltelt idővel, illetve figyelembe veszed a régóta rendelkezésre álló információkat, akkor nem születnek olyan elvárások amiket lentebb soroltál. Kicsit gyorsabb, kicsit olcsóbb, sajnos kicsit többet is fogyaszt (mondjuk kíváncsi lennék egy azonos órajeles összehasonlításra a 480-l) , ebben jogos a kritika, de még mindig azt jelenti a termék, hogy egy újabb alternatíva van a piacon.

Se az árazás, se a fogyasztás nem volt ismert, ezek pont olyan dolgok amiket felsoroltam és javulhattak volna. És pont ezért nem volt létjogosultsága ezt kiadni, mert amit tud az "580" azt tudja "480"-ként is.

Az árazást napok óta tudni, a fogyasztást nem... itt én is azt hittem, hogy azért titkolják mert jobb lesz, szóval ez a része számomra is "csalódás", viszont minden más ismert volt, és abból gyönyörűen lehetett látni, hogy lényeges változás nem lesz, ergo a kirohanást továbbra sem értem.

De, van létjogosultsága... vagy esetleg tudsz nekem out of the box ~1400MHz-n ketyegő 480-t mutatni 245 dolláros áron amiben van még cirka 100 MHz tartalék? Mielőtt jobban bele melegednénk ebbe is, létjogosultsága már csak azért is van, mert szinte biztosra veszem, hogy ezzel párhuzamosan a 4XX széria szépen eltűnik...

www.smart-bus.hu

(#27397) Televan74 válasza dergander (#27390) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ez halálos! Grat érte. :C :R

Legközelebb Vega bios -t fabrikálsz rá? ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#27398) sb válasza füles_ (#27370) üzenetére


sb
veterán

Inkább AMD párti vagyok, de ennek a védelemnek most tényleg semmi értelme kb. A +30W-ot ha nem onnan nézed, hogy mennyi extra, hanem, hogy mi az értelme akkor siralmas a kép. Relatíve igen nagy plussz a kártya TDP-hez képest és ennek ellenére lófütty extra teljesítmény.

(#27399) hackeeeee válasza dergander (#27390) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Wehehe. :DDD

Dejavuuuuuuuu :)

Véleményem szubjektív...

(#27400) -Solt- válasza sb (#27398) üzenetére


-Solt-
veterán

Én a pénztárcám pártján állok, ezért van a Fury X helyett 980Ti a gépemben, de én úgy látom, hogy a "támadásnak" nincs értelme. Plusz ~10% fogyasztás emelkedés hozott ~8% teljesítmény növekedést, mindezt olcsóbban, a további tuning opcionális lehetősége mellett.

Engem például sokkal jobban zavar az a videó amit linkeltek, ahol a Ryzen alatt jóval kevesebbet nyújt az 580 mint a 7700K alatt.

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.