Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28901) HSM válasza Malibutomi (#28899) üzenetére


HSM
félisten

Leginkább a drágább kártyák. Az olcsóbb 4GB-osok meg mind csak preorder... 570-ek ugyanez a történet, minde kifogyva vagy preorder.

[ Szerkesztve ]

(#28902) Petykemano válasza Yutani (#28900) üzenetére


Petykemano
veterán

duplán káros.
Egyrészt most elviszik, ami az AMD-nek persze ugyanúgy pénz, de nem jelenik meg a Steam survey-ben ,mint piaci részesedés.
Másrészt mivel most a bányászok viszik, ezért halandó gamer nem kap diszkont áron, hanem azon a keresleti áron lehet kapni, mint a bányász még a markát dörzsölve kifizet.
Harmadrészt amikor majd előáll egy jobb kártya bányászatra, akkor meg majd elárasztják a piacot a használt polarisok és ezért - noha lesz majd megkésett piaci részesedés, de nem lesz eladás (kivéve ha megint bányász chipet készítenek)

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#28903) Raymond válasza Malibutomi (#28899) üzenetére


Raymond
félisten

Olyan arak mellett nem csodalom - 290EUR a legolcsobb a Scan-nel (egy modell, a tobbi 300 folott) az OC-nal pedig 320 a legolcsobb ami raktaron van. De szerintem ezeket is el fogjak vinni ennyiert, van aki megreszkirozza.

Szerk: csak a 8GB-ket neztem, 4GB ebbol a kartyabol ertelmetlen :)

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28904) Z_A_P válasza Yutani (#28900) üzenetére


Z_A_P
addikt

+tobbiek:

oke hogy 100-asaval veszik a kartyakat a banyaszok, nade ebbol tobb 10-100ezret gyartanak, gondolnam en naivan, tehat ennyit nem tudnak felvasarolni?! :F
De ugy latszik megis.

OK

(#28905) álommanó válasza Z_A_P (#28904) üzenetére


álommanó
csendes tag

Szabolcsban ismerek egy sràcot 20-25 kàrtyàval bànyàszik.
Ô egy ember az isten hàta mögött.
Gondolj bele vilàg szinten mennyi kàrtya fogyhat bànyàszàs céljàbòl.

Szomorúan hangzik de nagyon úgy fest a helyzet h a bànyàszok tartjàk életben az AMDt...

[ Szerkesztve ]

(#28906) Raymond válasza álommanó (#28905) üzenetére


Raymond
félisten

Kemeny munka folyik most is a negyedeves terv tulteljesitese erdekeben:

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28907) #45997568


#45997568
törölt tag

Hogy kicsit felrelokjuk a sok off-ot egy hir ket ujjabb Vega variansrol.

Erdekes lenne ha sikerulne a Vega vonalon egy hasonlo "modularis" termekpalettat bemutatni mint a CPU vonalon a Ryzen-ekkel, akar a Navi-tol, akkor gyorsan skalazhato termekekekkel lehetne teriteni a piacot viszonylag gyorsan, bar a HBM2 bekavarna oda is...

(#28908) Malibutomi válasza Raymond (#28903) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nyilvan, 25/7 banyaszatra nem a csucsmodellt veszik, hanem a legolcsobbat.

(#28909) Abu85 válasza Z_A_P (#28904) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az OEM-eknek is gyártanak. Ráadásul a Computex az OEM start a Radeon 500-as sorozatnál, tehát egy rakás termékhez kellett az OEM-eknek szállítani egy rakás GPU-t, hogy a Computexen ezek a partnerek bejelenthessék a PC-ket, és szállíthassák rögtön a Computex után. Ez általában mindig okoz egy kis fennakadást, mert a retailre szabott raktárkészlet megcsappan amiatt, hogy egy jó darabig csak az OEM rendelések élnek. Aztán, ha a retail raktárkészletet hirtelen felzabálja a piac, akkor nyilván azt nehéz pótolni, mert az OEM megrendeléseket teljesíteni kell.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#28910) TESCO-Zsömle válasza #45185024 (#28882) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Helyi idő szerint mikor is lesz ez pontosan?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#28911) golya87


golya87
őstag

A kérdés főleg Abu-nak szól:
Írtad a Samsung-os cikkedben, hogy a Samsung már most házon belül gyárt HBM2-t és hozzá interposert. A (közel)jövőben ezt fogja lecserélni egy szilíciummentes, olcsóbb memória összeköttetésre. (Ez még a Vegához meg fog érkezni?)
Azt lehet tudni, hogy most az AMD milyen gyártó HBM2-es lapkáját és interposerét használja a Vegához?

(#28912) Abu85 válasza golya87 (#28911) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem lehet még tudni. De azt már lehet tudni, hogy hosszabb távon a Samsung I-Cube érdekli őket, mert a magas órajel elérésének a legnagyobb gátja, hogy maga a memóriastack, az interposer és a GPU sosincs tökéletesen optimalizálva, így amennyire lehet egy gyártóra kell leszűkíteni a gyártást, hogy teljesen egymáshoz tervezett rendszer legyen felhasználva. A Hynix mellett ez nem lehetséges, mert ők nem csinálnak saját tokozást, hanem minden fejlesztésüket az UMC 2.5D tokozási technológiájához igazítják, és onnan kap támogatást a TSMC és aki még akar. De mondjuk, ha valaki nyilvánvaló megfontolásból nem az UMC 2.5D tokozását használja fel, akkor teljesítményt veszít.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#28913) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

A választás egyébként már onnan tudható, hogy ki merre megy ma. A Samsung és a GlobalFoundries egy csomó technológiát megoszt a Common Platformon belül, tehát aki a GloFo vagy a Samsung gyáraiban gyártat sokkal jobban jár a Samsung tokozási technológiáival. Illetve a GlobalFoundries 2.5D tokozása is a Samsung HBM-ekhez lesz optimalizálva.
Aki a TSMC-nél gyártat annak a Hynix a jobb, mert úgy készíthető egy TSMC GPU-s, UMC interposeres, Hynix HBM-es rendszer, ami a legjobb teljesítményt adja majd. De ha csúcsteljesítmény nem kell, akkor jó a TSMC Cowos is.
Kevergetni is lehet egyébként, csak nem érdemes. Attól, hogy a HBM maga egy szabvány a Hynix és a Samsung implementációi eltérnek.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#28914) velizare


velizare
nagyúr

Asus ROG Strix GL702ZC 17" (freesync 2)

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#28915) #45997568 válasza velizare (#28914) üzenetére


#45997568
törölt tag

Vega-val szerelt is lesz remelem holnaptol, kellene majd egy jo lapos. Erdeklodve varom a holnap hajnali prezentaciot, bejelenteseket, megjelenest, arakat, variaciokat. Itt is kellene egy egesz palyas letamadas.

(#28916) stratova válasza velizare (#28914) üzenetére


stratova
veterán

Nem cska az RX 580 miatt érdekes, de állítólag 8/16-os Ryzen lakik benne, ami mondjuk számomra kicsit hihetetlen.

(#28917) velizare válasza stratova (#28916) üzenetére


velizare
nagyúr

ott az alsó képen, hogy r7 1700. :K

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#28918) TESCO-Zsömle válasza stratova (#28916) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

65w TDP belemegy gond nélkül.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#28919) BReal válasza velizare (#28914) üzenetére


BReal
addikt

Az igen. Már kb. 1 hete volt szó róla, hogy bemutathat egy Ryzen alapú laptopot az ASUS, viszont ez durva. A legszebb ez: "The GPU is stated to feature 4 GB of GDDR5 VRAM and comes with a 65W TDP." :D Amúgy az Intel mobil CPU-inak mennyi a TDP-je? Csak mert laptopba CPU oldalról a 65W kicsit soknak tűnik. Aztán lehet én tudom rosszul.

[ Szerkesztve ]

(#28920) Raymond válasza BReal (#28919) üzenetére


Raymond
félisten

" A legszebb ez: "The GPU is stated to feature 4 GB of GDDR5 VRAM and comes with a 65W TDP.""

Miert? Ez egy sima RX550-nek tunik, vagy RX560 ha allitottak a mobil valtozaton.

A 4/8-as HQ i7-ek 45W, egyebkent 65W nem olyan sok, csak persze nem a vekony laptopokba rakod hanem minimum a normalisakba. A hutes se nem valami batar ezeknel, peldaul itt egy kep a 35W TDP-s CPU-kat hasznalo regi 12.5" HP Elitebook-rol:

Ott a CPU mellett a levett borda, a gep mellett pedig a venti. Nem egy elefantgyikos meret.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28921) stratova válasza BReal (#28919) üzenetére


stratova
veterán

Korábban volt 55-57 jelenleg a 4/8 45 W GT2 vagy GT4e IGP-vel. Intelnek van amúgy 45 W-os 8/16 ill. 16/32-es terméke is csak alacsonyabb órajellel (2-2,6 Ghz ill 1,3-2,1 GHz)

[ Szerkesztve ]

(#28922) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

A notebookoknál simán el lehet vezetni 65 wattnyi hőmennyiséget a CPU-ról és 65 wattnyit a GPU-ról. Ez kombinált szinten 130 watt. Ennyi ma egy csúcs MXM modul, amit hasonló méretű notiba szoktak rakni általában 45-55 wattos proci mellé. Szóval ez 17,3 hüvelykben, 3,4 cm-es vastagsággal semmiképpen sem extrém. Egyébként a kiállított gépben Ryzen 7 1700 és Radeon RX 580 4 GB GDDR5 van. Max 32 GB-nyi DDR4-2400-as ram és max 512 GB-os NVMe SSD mehet bele.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#28923) HSM válasza Abu85 (#28922) üzenetére


HSM
félisten

"A notebookoknál simán el lehet vezetni 65 wattnyi hőmennyiséget a CPU-ról és 65 wattnyit a GPU-ról."
Én eddig a 45W-nál is több katasztrófális Throttling-bajnokot láttam, mint elegáns és hűvös megoldást. Mondjuk úgy, komolyabb munkaállomásokban, rengeteg fémet felhasználva a hűtésbe 2-3 ventilátorral és okos tervezéssel már igen, meg lehet hűteni 130W-nyi hardvert. A "simától" ez nagyon messze van.

(#28924) Abu85 válasza HSM (#28923) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az Intelnél ez normális, mert nagyon kevés állapot van a processzoron belül megkülönböztetve. A Ryzen esetében sokszorosan több a megkülönböztetett állapot, így jóval precízebb az órajel lehetséges maximumra való beállítása is. Szóval ez a jelenség elsődlegesen nem a hűtő hibája volt, hanem a processzortervezésé. Bár én hibának se mondanám, egyszerűen így skáláz.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#28925) HSM válasza Abu85 (#28924) üzenetére


HSM
félisten

Na-naaaaaaaa.... Ne keverjüka szezont a fazonnal. Én throttling jelenségről beszéltem, amikor a processzor túlmelegszik és a gyári "base" órajele alá esik az órajele elkerülendő, hogy kijöjjön belőle a mágikus füst. :U Ennek zéró köze van a processzor belső állapotaihoz. Ez egyetlen egyszerű dolog függvénye: elbírja a hivatkozott Intel négymagosok esetén 45W-ot a hűtő, avagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#28926) Pug válasza HSM (#28925) üzenetére


Pug
veterán

Ennek zéró köze van a processzor belső állapotaihoz.

Őőőő, szerinted a throttling-hoz tartozó lower state-ket honnan veszi a rendszer? :U

Én throttling jelenségről beszéltem, amikor a processzor túlmelegszik

Plusz throttling ugye nem csak hőmérséklet limit miatt fordul el....

[ Szerkesztve ]

(#28927) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Ez mind nagyon erdekes, csak a proci topikba valo.

(#28928) emmm válasza Malibutomi (#28927) üzenetére


emmm
senior tag

Pont akartam írni, hogy baromi off ez a téma itt.

(#28933) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Komolyan nem eleg egyszer szolni hogy nem proci topik?

(#28934) HSM válasza Malibutomi (#28933) üzenetére


HSM
félisten

Éppen arról találgattunk, meg fog-e sülni 130W-tól, aminek az egyik fele az AMD GPU... :U

(#28935) #45185024


#45185024
törölt tag

Most igazándiből nincs értelme megszólalni , mert bármit mondasz holnap dupla ilyen okos leszel...
De azt azért el lehet mondani hogy én ilyennel az elmúlt 4 évben nem találkoztam hogy ennyire nem szivárgott semmi egy kártyáról...
Legalább a DX12 es PR eredmények mindig kint voltak előtte, most meg olyan vakfolt van AMDvel kapcsolatban hogy hallatlan.
Nem tudom eldönteni hogy ennyire jól tudnak titkolózni vagy megcsúsztak megint.
Egyet tudok hogy az OCUK-nak a találgatós topikát ma du 5-kor lezárták !!!
És innen már csak a valós híreket a saját oldalán fogadják el !!!!
Hát akkor reggel 4-5ig jó reggelt jó szurkolást ;)
Közvetlen link NINCS sajnos csak a reges... IZGI

[ Szerkesztve ]

(#28936) actival63


actival63
aktív tag

(#28937) #45185024


#45185024
törölt tag

Na kezdődik Lisa nyomja EPYC lesz !!!! :))
Twitch ...

(#28938) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

No Ryzen mobile processzor vega grafikaval.

(#28939) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Launch - Július vége... :W

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#28940) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Frontier Juni 27

RX Vega julius vege Siggraph 2017-en.

Na mostmar lehet fujolni a keses miatt.

(#28941) TTomax


TTomax
nagyúr

404 RX Vega not found.... majd julius végén a SIGGRAPH-on lesz róla infó... igy lenne lottó ötösöm,mint ahogy megirtam agusztusig senki ne várjon RX Vegat, (akkor is csak papiron) ezért volt ez a nagy csend.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#28942) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

szóval egy 16 magos CPU mellé 2 darab RX Vega kell ahhoz, hogy a Prey 4K élvezhetően fusson, gondolom 60FPS körül mehetett a demo, mert ha 144hz-t célozták volna meg azt csak megemlíti.

gamegpu teszt szerint Fury Xnek +50%ot hozott a CF a Prey-ben

szóval FuryX-1070 között lehet valahol? 980Ti szint?

/s

(#28943) TESCO-Zsömle válasza wjbhbdux (#28942) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ez hülyeség. Ha 60 fps-re rakod a mércét és a FuryX-nek 50%-ot hoz a CF, akkor az pont FuryX szint. Az meg hülyeség.

(#28941) TTomax: Mind nagyon örülünk, hogy igazad lett, jár a keksz.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#28944) velizare válasza TESCO-Zsömle (#28939) üzenetére


velizare
nagyúr

hát ez csalódás. a végén még tényleg el kell vinnem nyaralni a családot. ;]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#28945) TESCO-Zsömle válasza velizare (#28944) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Legalább tudok venni klímát. :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#28946) stratova válasza Malibutomi (#28938) üzenetére


stratova
veterán

Akkor ilyet sem veszek még, vagy csak egy elég jó árelőnnyel.

(#28947) tailor74 válasza wjbhbdux (#28942) üzenetére


tailor74
őstag

Na, megint megérkeztél. Köszönjük

Témához: nincs abban semmi meglepő, hogy megint augusztus végén lesz kártya, tudható volt, ha valaki figyeli az elmúlt éveket.
Nem értem én ezt a "belógatós" marketinget. :(

[ Szerkesztve ]

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#28948) nubreed válasza TESCO-Zsömle (#28945) üzenetére


nubreed
veterán

Mindenkinek meg van a kis egyéni priorítása, én meg egyszerűen csak jól jártam, hogy május elején megvettem a GTX 1070 MSI Gaming X -et és nem vártam a csodára, amit AMD -nél már oly sokszor megtettem. Július vége még nagyon messze van ha az ember MOST akar játszani a kiszemelt játékokkal.

(#28947) tailor74:Belógatós marketingben az AMD olyan profi lett az elmúlt évek alatt, hogy mindenki térdenállva mehetne hozzájuk könyörögni, hogy tanítsa meg nekik, hogy kell... Csak ez iszonyúan kontraproduktív szerintem, lehet, hogy aztán tényleg iszonyú jó lesz a Vega, de ilyen csúszással már megint, egyre kevesebbeket fog érdekelni szvsz.Bár aki pont nyár végére tervez egy gép fejlesztést, annak még jó lehet.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#28949) .Ishi.


.Ishi.
aktív tag

Nem a késés miatt vagyok csalódott, hanem amiatt, hogy elvileg két hónap múlva rajtol, és:

- egyáltalán nem tudunk semmit a Vega családról, hány termék érkezik, stb.

- egy két-GPUs megoldást demóztak, ráadásul úgy, hogy semmilyen statisztika (fps, frame-time, stb.) nem volt kiolvasható a demóból.

- úgy néz ki, megint ellőtték azt az idióta "ló elé a répát, hadd fusson" marketinget, hogy várjatok csak a Computexig, és adunk nektek egy minimális információt.

Azt tudjuk egyáltalán, hogy a július végi launch nem paper launch lesz?

Ebből az egészből nekem egy kicsit az jön le, hogy maga az AMD sem nagyon bízik a kártyában, legalábbis gamer vonalon, de cáfoljatok meg nyugodtan.

(#28950) Yutani válasza wjbhbdux (#28942) üzenetére


Yutani
nagyúr

Egy pont alapján csak a hülye húzza meg az egyenest.

Bár nekem ebből a csúsztatgatásból az jön le, hogy nincs ott teljesítményben a Vega, ahol lennie kellene.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.