Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-08-30 10:47:05

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28026) Ren Hoek válasza Petykemano (#28024) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Szó sincs erről :N eszembe se jutott az értéktelenedés...Legjobb döntés volt. Első körben 2016 októberig vártam volna a pletyka alapján, aztán végül decemberben meguntam. Elértéktelenedik? Egy egy éves hw élettartamában ez törvényszerű. (Jelenleg ~ 800 Ft-al olcsóbb, mint 5 hónapja.). Azt hiszem már megszolgálta a "bukó árat". Plusz megtanultam a leckét, a Polaris hype és árkárogás miatt gyorsba elnyomtam a 970-et tavaly nyáron, így kerek 7 hónapig voltam kártya nélkül :o ... ezt mindig leírom, nehogy más is beszopja...

Csak lassan befigyel egy 50 colos 4K TV, egyre barátibb árakon vannak. Szóval nézelődök milyen vas szolgálná majd ki. Egy 1080 és Ti közti kategória már oké lehet kompromisszummal. Ha betalálnának a Vegával ide, élhető áron, örülhetünk a jövőre nézve. Ha már lehet választani, és bizonyít is, akkor már nem veszek Pascalt... és tudatosan a legpesszimistább verzióra készülök, az pedig a dual Polaris 2x2304 SP ~1080 egy jól skálázódó AMD techdemóban. Akkor 4096 SP a fejlesztésekkel, HBM-el stb?

http://techfrag.com/wp-content/uploads/2016/06/AMD-Radeon-RX-480-Crossfire-vs-Nvidia-GTX-1080.jpg

Az viszont felbosszantott, hogy hiába unlocked az FP16, csak a Pro Radeon kártyáknál van alapból Deep Learning platform támogatás...(Theano stb CUDA fordítóval, HIP..) a többinél gányolni kell portolással. A CUDA ilyen tekintetben verhetetlen még mindig támogatottságban (a gamer VGA-n is elketyeg minden). Mai napig tudok használni egy GTX 460 középkat kártyát 700 MB memóriával, MATLAB alatt... és van olyan gyors adott esetben mátrixműveleteknél, mint egy i7 6600K.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.