Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51401) bacsis válasza arn (#51400) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nem, ez nem igaz... Illetve igaz, de csak neked volt az a mérce ;)
Míg a felső/csúcs kategóriába tolták a Core 2 duo családot, addig az alsó(közép) kategóriában továbbra is ment az utolsó szériás Pentium 4 és a közép kategória alján továbbra is nyomatták a Pentium D 900-as sorozatát.. nézd csak meg a relase date-eket, Pentium 4 631, Pentium D 940, Core 2 Duo E6300, mind 2006-os megjelenés.. utána még évekig forgalomba voltak a P4-ek... emléxem, a cégemnél 2009-ben IBM low-end workstationokat még biztosan gyártottunk P4 procikkal

(#51402) arn válasza bacsis (#51401) üzenetére


arn
félisten

en mindig azt vettem, ami jolarazott volt, es felhuzva a csucskonfig koruli tempot tudott. a c2d 200 eur alatt nyitott, ami ma eleg baratsagos ar lenne :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#51403) frescho válasza arn (#51402) üzenetére


frescho
addikt

Attól függ, hogy mit nézel. Ha csak a nyers erőt nagyrészt igaz. De ha mondjuk játékokat és otthoni felhsználást, akkor az i3-530 simán felért egy i7-tel, mert kevés program használta ki a 4+ threadet. Talán videó küdolás volt az egyik, de a játékok sokáig elkocogtak rajta. Hasonlóan egy 4GHz fölé rángatott újabb 256k cach-hel megáldott P4-es Celeron nem sokkal volt az igazi P4 mögött. Legalábbis addig, amíg nem számított a HT.

https://frescho.hu

(#51404) DarthSun válasza Alpi. (#51393) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Asszem nekem a 955/C3- as volt a legjobb, amit kinyírt egy rossz lap. A 965- ös megy 1600- on járatott ramokkal is, persze 1300 környékén kisebb időzítéssel ugyanaz. Emellé kellene vennem 2400- as ramokat, aztán 1600- on CL7 környékén járatni, de előtte ki kéne próbálni mert állítólag a régebbi lapokban nem biztos hogy elindulnak a 2400- asok. Mondjuk a ramfeszt le lehet venni a biosában, egészen 1.1 vagy 1.2V- ig.

(#51405) Alpi. válasza DarthSun (#51404) üzenetére


Alpi.
addikt

Ezt most nem teljesen értem. :) Miért kell 2400-as ram, hogy 1600 cl7-en járasd ?
Oda egy 1600 cl7-es pont elég. :DDD
Ahogy eddig tapasztaltam az időzítés szűkítése nem igazán okoz gondot imc-nek. Az órajel az, ami határt szab a dolgoknak. Ha gondolod, adok kölcsön ramokat, hogy ki tudd próbálni, de egy átlagos képességű egyednek az 1600 cl7 nem okozhat gondot. 900-asok egyébként is jobbak imc-ben 500-asokhoz képest. (általában ;) )
Az én 555-ösöm itt tetőzik kb.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#51406) Alpi. válasza Alpi. (#51405) üzenetére


Alpi.
addikt

Az viszont igaz, hogy lapfüggő is a dolog. Vannak lapok, amikben egyszerűen nem megy egy-egy beállítás, vagy csak visszaosztott, emelt alapórajeles, kis szorzós megközelítéssel, stb.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#51407) DarthSun válasza Alpi. (#51405) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Futólag nézegettem a DDR3- asokat, nem is láttam 1600/CL7- est :U , azért gondoltam hogy a 2400- as valszeg jó lenne e célra :D . Egyelőre olcsó kínai ramok vannak benne, de mennyiségre 16GB, ami azért elég egy ilyen gépbe. Kössz a felajánlást de kölcsönkérni nem szeretek ( ahogy kölcsönadni sem :B ), hátha nálam rosál be és az kellemetlen. Eddig bacsis FX5950U- ját mertem elkérni, de akkor is féltem nehogy gond legyen :B Athlon II- őt is kértem próbára, de azért az kisebb értéket képvisel.

Szépen megy az 555- ösöd, kis fesz, nagy órajelek, a ram meg káprázatos CL6- al akkora frekin. A 965- ösöm szép fekete képernyőt mutatna ilyen beállításokkal :DDD . Kompresszorral megy ennnyit ?

#51406 : ja, valszeg a lapod jobb...

[ Szerkesztve ]

(#51408) Alpi. válasza DarthSun (#51407) üzenetére


Alpi.
addikt

Dehogy megy tönkre, ne parázz.Nem kell nagy fesz, semmi. Ha meg egy normál setup-nál tönkremegy, akkor megy egy xar volt. :DDD
Ez egy nagyon csodálatos proci, iszonyatosan megy. Imádom, minden közös perc nagy élmény !
Ennyit, mint a képen bármilyen hűtéssel megy kb.
Kompresszorral meg ilyesmit tud :B :

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#51409) DarthSun válasza Alpi. (#51408) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szép ! Hopp, itt meg DDR2 mellett van. Nálam a DDR2- es lap felsőkategóriás, a DDR3- as meg olyan középféle :U , lehet azért kér a C2- es kisebb feszt ( az van a DDR2- esben ).

[ Szerkesztve ]

(#51410) zoltanz


zoltanz
nagyúr

(Integer BASIC) Apple 1 emulátorral vagy hasonlóval foglalkozott valaki?
Apple 1 Emulator (munka közben)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#51411) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Üdv, emberek. Egy Quantum BigFoot lemez hova raknátok? Ill milyen géphez/be.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#51412) DarthSun válasza Sanchez638 (#51411) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

486 vagy P1. Én 486- ba tettem.

(#51413) bacsis válasza Sanchez638 (#51411) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

attól függ, mekkora.. mert ugye voltak GB alatiiak, de létezett 20GB-os is :)

(#51414) DarthSun válasza bacsis (#51413) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az is igaz, az enyém csak 1.2GB- os.

(#51415) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Roland tulajokat kérdezném:

Ez a kábel jó egy AWE64 SC-55 összeköttetésre?
Ha van két AWE64-em, abból egyik biztos hanging note bugos, meg SB16-ok, akkor mi az ajánlott SC-55 alá?
Egyelőre marad a bugos AWE64 aztán előkaparom a másik AWE64-et és megnézem az hangel-e.

Ja és ha van valahol, akkor noob proof tutorialt is szeretnék, pár dolognak utánaolvastam, de minden nem világos :DDD
Ezt találtam eddig, ez elég egyszerű.
Soros portos egy másik történet lesz.

[ Szerkesztve ]

(#51416) flymi válasza quailstorm (#51415) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nem bírsz alunni?
Gyere az éjszakai műszak topicba. ;)

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#51417) quailstorm válasza flymi (#51416) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Lesz énnekem nappali műszak, megyek is aludni. Csak feledékeny vagyok, amit leírok, megmarad, az a biztos.

(#51418) arn válasza DarthSun (#51412) üzenetére


arn
félisten

96tol ment... inkabb penya.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#51419) arn válasza quailstorm (#51415) üzenetére


arn
félisten

ilyesmi kabel kell... a dspn mulik, hogy van e hanging bug vagy nincs. de oszinten szolva a rap10 mukodese sokkal problemamentesebb minden szempontbol, en visszatettem azt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#51420) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Gyerekek!
Szerintetek mi lehet a gond?
Raktam össze egy 286-ost Herkules megjelenítővel...
DOS, BIOS BIOS grafikai self teszt is oké...
Játékok 2/3-a nem megy, mikor elindítom vagy visszadob a promthoz vagy villog a kurzor és befagy az egész... de pl a Prehistorik Simcity, Xenon2 meg simán megy... De sok egyszerűbb meg nem, pl Dave1... Láttam már ilyent ha karakteres módba van a grafikus kártya vagy szimplán szar... De most raktam alá már 3 Herkules kártyát, mindegyik faék egyszerű szal kb semmit sem lehet rajta jumperolni... és mind a 3 kártyával ugyanezt csinálja... BIOS-ban a megjelenítőre monochrome van állítva...
Láttatok már iylent?

(#51421) quailstorm válasza arn (#51419) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Igen, tudom hogy hardveres gond sajnos. Majd tesztelgetek, egyelőre kártyát nem akartam venni, bár csak különböző SB16 és Vibra16-ok vannak itthon, meg a két különböző AWE64.

(#51420) bacsis: Herculest a legtöbb cucc nem támogatja. Még 2002 környékén foglalkoztam utoljára ezzel, asszem volt EGA vagy CGA emuláció, ilyen wrapper.
De nekem se sok játék ment, Accolade GP nem ment, Prince of Persia igen.
Aztán le lett cserélve SVGA-ra hálistennek.

[ Szerkesztve ]

(#51422) bacsis válasza quailstorm (#51421) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

olyan játékokkal próbálkoztam, amik mennek természetesen herkulessel :) de most mégse megy...

(#51423) laskr99


laskr99
addikt

Elvileg akkor a gépek 17 db van abból egy erer1000-é 2 enyém meg volt még valaki aki annyit vinne amennyi a kocsiba fér.

(#51424) DarthSun válasza bacsis (#51422) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Hasonló effektusom volt, a memória és kess páros hibázott. Nyers DOS6.22 boot után indíts egy PCCHECK- el alaplap, mem, kess teszteket, kidobja ha valamelyik hibás. Memtest86 csak P1- től fut korrekten, amiatt inkább a PCCHECK.

(#51425) bacsis válasza DarthSun (#51424) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Egyik szemem sír, másik nevet...
Köszönöm a tippet :R
...Apropó.. kess... 286-ba? :B

(#51426) DarthSun válasza bacsis (#51425) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Uh, nekem valami 486 produkálta :B , de azért teszteld a ramot, alaplapot.

(#51427) bacsis válasza DarthSun (#51426) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Mindenféleképpen :R szerencsére van tartalék 286-os lapom még, ha úgy adódik...

[ Szerkesztve ]

(#51428) izee


izee
senior tag

Melegen ajánlom a Civ 3 complete -ot [link]
1 napig bezsákolható a Humble-n.

Ezzel kapcsolatban szeretném megkérni azokat akik rendelkeznek tuningos géppel, hogy egyeztessünk majd egy save game fájlról, (ha eljutottam odáig a játékban).

Idegesítő, hogy Ivy bridge-en is 40 másodperceket várat meg körönként a gép (a game közepe-vége felé).
Szeretném felfedezni, hogy segít-e a helyzeten 5-6-7000Mhz és 500MHz DDR1 vagy jóféle újabb RAM dual/triple/quad channelben. Mivel 2001-es a játék, ezért hasonlóan bízok a retro tuningolt gépekben, mint valami újban.

Civ 3 - v1.07f-hez tartozó, új verziókkal nem kompatibilis mentésem van (következő körig várni kell 40 másodpercet). Az SSD és a dual channel nem segített az Ivy bridge-en. Ha számít, a rendszer nem SSD-n volt, csak próba erejéig kapott SSD-t a gép.

Ugyanez a kérdés régen is foglalkoztatott, és akkor az volt az eredmény, hogy ami nálam Sempron 1600mhz-en 28.6 másodperc volt (semmilyen grafikai számolásra nem volt szükség), az socket 1366-on ssd-vel 4 másodperc alatt lefutott.

[ Szerkesztve ]

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#51429) frescho


frescho
addikt

Ti mit tennétek (nem retro, de más is hozott már ilyen határeset témát):

Van egy Mac mini 2006-ból, ami ugye 10.6-ig támogatott. Fel tudom rá hákolni a 10.11-et is. Azzal lenne supportált OS jövő év végéig security updatekkel együtt.

Amúgy pofás kicsi gép. Már fel van turbózva egy T7200-zal 2GHz C2D és 2 GB memóriával.

https://frescho.hu

(#51430) Alpi. válasza izee (#51428) üzenetére


Alpi.
addikt

Segitek a vizsgalatban ! :)
Kb. milyen konfigokat kene epiteni ? S939 valami pajkosabb rammal pl. ?

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#51431) Ranagol_5 válasza frescho (#51429) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Hogyan tudod ra feltenni?
Nekem ugy nez ki most egy 2006-os macbook pro-m lesz, azzal is meglehetne csinalni vajon?

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#51432) izee válasza Alpi. (#51430) üzenetére


izee
senior tag

Ez egy ezredforduló kori game. Tökmindegy csak menjen 5ghz-en. RAM is a kor (avagy foglalat) legjobbja legyen és/vagy alacsony időzítésű. De mai gép is lehet meg P4 korabeli is. A tesztgépem i5-3470, 1 ram, SSD.
Jó lenne a sok L1-L2 cache, meg a quad channel ram, de ne legyek telhetetlen.

Nem akarok eltérni a topictól, de a steames CIV 3 verzióban (v1.22) már sokat javultak az idők és kevesebb a minimum animáció (ha úgy akarom beállítani).
Sok idő egy rendesen kiépített játék, de kipróbáltam tetszhalottként - végig vegetálva - és csak 4 másodperc a várakozás körönként a játszma vége felé.

v1.07f-ben Sempron 1600mhz-zel volt már 28 másodperc (térkép sötét, animáció nulla), azon van mit javítani. De ha v1.22-ben soha egyszer sem érek el a 30 másodpercet, akkor már-már tárgytalan a teszt.

Megy pü.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#51433) frescho válasza Ranagol_5 (#51431) üzenetére


frescho
addikt

Simán felhegesztem rá. Már 1,1 helyett 2,1-nek hiszi magát. :)

Innen két megoldást tudok helyből (van több, de az ezek közötti variáció):

1. Kell egy gép amin már El Capitan fut + egy USB-s meghajtó. Az USB-re fel kell húzni egy új rendszert, mintha reinstall-t csinálnánk. A reboot-nál USB kihúz. Eredeti meghajtóról bootolni. USB visszadug és hackelt boot.efi felrak. Ha ez megvan, akkor már csak a preparált meghajtót kell beépíteni a cél gépbe és végigtolni a hátralévő dolgokat. Apró hiba, hogy kernel update-nél ismét szükség lehet boot.efi cserére. Ezt végigcsinálta a kölyök egy Mac Pro-n. Két hétvégét eltolt vele, de most van egy működő gépe. :)

2. Van a fentire egy tool, ami megcsinál mindent helyetted, csak az install kell. Az update-nél itt is szükség lehet az efi patkolásra...

Mind a két esetben a Mini küzdeni fog a GPU gyorsítással. A Pro-ba lehet kártyát cserélni, de ebben a kis bizbaszban nem, ahogy a macbookkal is csak küszködni lehet, meg kext-et rakni rá, lekapcsolni animációt... Alternatívaként lehet linuxxl próbálkozni, de a GMA950 miatt ott is ez lesz a helyzet.

https://frescho.hu

(#51434) Ranagol_5 válasza frescho (#51433) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Hm, erdekesen hangzik. Ebben a pro-ban x1600-as radeon van. 15"-os meg valami 2ghz koruli c2d a kezdeti idokbol, vagy talan csak sima core duo?
Egyebkent en elsore amikor raneztem azt hittem, hogy meg powerPC-s, de sajna nem, pedig annak jobban orultem volna.
Van egy powerPC-s macmini is, de arra ugye mar nem igazan lehet a jelenleginel frisebbet huzni az architechtura miatt.

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#51435) Tim82 válasza Ranagol_5 (#51434) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ebben a pro-ban x1600-as radeon van. 15"-os meg valami 2ghz koruli c2d a kezdeti idokbol, vagy talan csak sima core duo?

Volt mindkét változat és a korábbival rendesen meg leszel lőve ilyen téren. MBP-nél a proci nem cserélhető.

Van egy powerPC-s macmini is, de arra ugye mar nem igazan lehet a jelenleginel frisebbet huzni az architechtura miatt.

Van rá Linux, ha jól emlékszem, Debian biztosan, talán Fedora is.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#51436) frescho válasza Ranagol_5 (#51434) üzenetére


frescho
addikt

Az 1600-hoz sincs támogatás. A 1950XTX is ezért cserélődött le. De a desktop Pro-ban PCIe kártya simán cserélhető. A GTX760-hoz pedig van driver. Az is vicces, mert nem gyári Alma, tehát boot képernyő nincs. De a login screen már szépen bejön. A trükk annyi, hogy a drivert kártya csere előtt kellett megtenni.

Ez a mini is Core Duo volt, de C2D-re cserélt proci és 2G RAM után 2.1-re frissült a firmware. Persze ez is utólagos hack. PPC-nek én is örülnék, menne rá egy ArOS vagy MorphOS. Lehet ebből csinálok egy mindenes emulátoros gépet. Ahhoz elég erős.

https://frescho.hu

(#51437) Tim82 válasza frescho (#51436) üzenetére


Tim82
nagyúr

3 GB-ig (2 + 1 GB RAM) még tudod bővíteni azt a Mini-t. (4 GB-ból már nem fogja mind a 4 GB-ot látni.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#51438) frescho válasza Tim82 (#51437) üzenetére


frescho
addikt

Annál az 1GB-nál sokkal nagyobb gond a GPU gyorsítás hiánya. 2 GB-tal is simán elmegy minden 8 és 16 bites emulátor A-tól Z-ig.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#51439) RollandCG válasza arn (#48515) üzenetére


RollandCG
csendes tag

Régi téma: [link]
Kérdés arnhoz:
Az ATI Rage 128 -ast a Univbe Pro 6.7 DOS-os verziója még nem támogatja.
Esetleg tesztelted-e? Ha felismeri akkor milyen kártyának? Csak azért kérdezem mert emlékeim szerint a sima Ati Rage-t is Ati Mach64-nek azonosította be.

(#51440) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Van egy párszáz MB-os HDD-m annak is repülőgép hangja van mikor indul, ez a csapágy miatt van?
40 MB Hard Drive spinning up - MiniScribe 3650

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#51441) elfelejtette válasza flymi (#51372) üzenetére


elfelejtette
veterán

Az akkori "álomgép"! 130W-os proci plusz 185W-os vga. :DD Az idő eljárt felette, nekem hasonló eredményt produkál a nem igazán újnak számító i3-3240 + GT640 páros harmadannyi (55+49W) fogyasztással...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#51442) arn válasza RollandCG (#51439) üzenetére


arn
félisten

90es évekbeli atikkal sose foglalkoztam

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#51443) DarthSun válasza zoltanz (#51440) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ezek ilyenek sztem. Még 40GB- os Quantumban is van olyan típus amely felpörgés/leálláskor sugárhajtóműszerű hangot ad koppanásos fejhanggal (parkolópálya). Kettő is van, nem valószínű hogy mindegyik csapágyas. Üzem közben azért halkabbak, de a fejmozgás kihallható zárt gépből is. Más Quantumok meg sokkal csendesebbek.

(#51444) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Érdekes ezek Apple Microsoft kapcsolatok, annak ellenére, hogy riválisok voltak:
- Az MS készít Z-80 SoftCard kártyát az Apple 2-höz amivel komolyabb üzleti alkalmazások is futtathatók lesznek, ez mindkét vállalatnak növelte jócskán a bevételeit.
- Applesoft BASIC-et az MS-től licence-elik.
- Jobs visszatéréskor megkeresi az MS-t, hogy fektessen be 150 milló $-t az Apple-be, mivel pereskednek a jogvédőkkel éppen tisztességtelen piacszerzés miatt, ezért megteszik. Ha az Apple eltűnik teljesen, többe fájt volna az MS-nek.
- iTunes megjelenik Windows-ra is.
- Windows mellett dualboot-al futtathatóvá válik az OSX.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#51445) Tim82 válasza zoltanz (#51444) üzenetére


Tim82
nagyúr

Windows mellett dualboot-al futathatóvá válik az OSX.

Nem fordítva? (Bootcamp.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#51446) zoltanz válasza Tim82 (#51445) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Köszi a helyesbítést, így van.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#51447) frescho válasza zoltanz (#51444) üzenetére


frescho
addikt

Az Apple-nél nem a Misrosoftot tekintették konkurenciának. Eleinte a Commodore és TRS után loholtak. (Eladásokban, bevételben 1:10-es lemaradásuk volt több évig) Aztán az IBM lett szrintük az ellenfél. Bill hamarabb ismerte fel, hogy a software fontosabb, mint a hardware. Gondolom ezt a cikket olvastad: [link]

A listához add hozzá, hogy a Mac-re az első fontosabb programcsomag az MS Excel-Word páros volt.

https://frescho.hu

(#51448) izee válasza frescho (#51447) üzenetére


izee
senior tag

És a 84-es mac biciklivel szállítható volt. [link] Ilyenkor érzem, hogy valamiről lemaradtam. LAN partira ugyanis nehezebb volt a gépszállítás. A Shuttle dobozok enyhítettek csak a helyzeten.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#51449) zoltanz válasza frescho (#51447) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Apple I-nek az Altair 8800 Intel volt az "ellenfele", mondjuk monitora nem volt nyomtatóra küldte ki az eredményt (képet) az Apple eleve monitorra készült.

Abban az időben nagyon sokféle hardver volt, kártyák, perifériák, különböző chip-ekkel stb. Kellett egy olyan OS ami ezeket összefogja, megfelelő driver-eket, API-kat, fejlesztőeszközöket, biztosít majd, érdemes rá építeni mert a mögötte lévő szofvercég elég tapasztalattal, bevételi forrással rendelkezik és ez az MS volt.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#51450) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ha minden minden igaz most vettem egy EVGA 9800gx2-őt gombokért. Elvileg jó. Meglátjuk kibírja-e az utat Svédországból. :C

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#51451) frescho válasza zoltanz (#51449) üzenetére


frescho
addikt

Most ugrottál az időben egyet hátra. Ez volt az az időszak, amikor még iparnak sem nevezném az "iparágat". Kézzel rakták össze, szinte egyedileg a gépeket. Az útkeresés időszaka, ami nagyon érdekes gépeket szült.

Melyik időre és gépekre gondolsz?

- Ha az Apple I idejére, akkor ott külön töltötték be az OS-t, ha volt egyáltalán. A monitor programot nem hívnám annak. Az MS akkor még csak elindult. Volt BASIC-ük, de az is (papír)szalagon.
- Ha közvetlenül a '77 utáni időkre, akkor OS-nek lehet hívni talán ami ROM-ban volt, de az is csak az Applesoft-tal lett MS alapú. API-nak hívni azt a pár ROM belépési címet amivel szalagról lehetett írni-olvasni talán kicsit túlzás.
- Apple-nél '78-ban a floppy meghajtóval jött el ez az időszak. Itt már dokumentált disk routinokat adtak a fejlesztők kezébe. De ahhoz az MS-nek nem volt sok köze.
- Az MS-nek volt köze a CP/M-hez, adtak ki Apple II-höz kártyát, de az OS nem az övék volt.
- Aztán jött az IBM, de ez már nem a 80-as évek zenéje.

https://frescho.hu

(#51452) zoltanz válasza frescho (#51451) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Inkább a 80 évek végére gondoltam igen.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#51453) frescho válasza zoltanz (#51452) üzenetére


frescho
addikt

Akkor már bizony az MS kezett ellenfél lenni. A Win 1.0-val tették fel az első köveket a táblára, majd a gyenge nyitás után jött a 3.0 ahol elkezdtek belehúzni a témába.

Az almákról pár érdekesség, amik ismertek, de nem beszélnek sokat róla rendelkezet:

- A DOS-uk IBM-es alapokkal. Nem, nem lopták, csak az ember aki írta onnan vette az alap felépítést és írta újra. Kicsit ez hasonlított ahhoz amit a Xerox-os GUI-val csináltak. Megnézték jól és megírták a saját verziójukat. Mert Woz a hardveres részhez értett, foglalkozott és a DOS-t más írta.
- Az Apple III-hoz írt DOS driver rendszere is az elsők között (a mikro gépeknél talán a legelső) volt. Az Apple II-őt a plusz után hanyagolták, mert le akarták cserélni. A IIe csak 83-ban jött ki. Abba végre beépítettek mindent, amit évek alatt kihhagytak, max kiegészítőként lehetett megvásárolni.

https://frescho.hu

(#51454) bacsis válasza DarthSun (#51426) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Köszönöm szépen, a tippet, segített :R
Igaz csak fél lépésel vagyok előrébb, mert igaz stabilan bootol a gép mindig és pár játékkal több elindul, de így is va negy csomó ami nem, hiába van hercules módja... inkább annak tudom be hogy egyszerűen hiányoznak a hercules módhoz a játékok file-jai... pl a street Road ezt ki is írja...
Szóval CGA-ban gondolkodom, de egyelőre nem ad képet a monitor...
Ez majd egy külön háború lesz közte és köztem :)

(#51455) DarthSun válasza bacsis (#51454) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nincsmit :) Végülis akkor mi okozza a hibát ? Alaplap vagy ramteszt fail, azért nincsenek meg a fileok ? Ha kiírja a játék a file hiányt, akkor feltételezem hogy alapból futna Herculesen és mellékelték is hozzá az állományokat, vagy lemaradtak, vagy géphiba miatt allokációs hiba :U

(#51456) bacsis válasza DarthSun (#51455) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ramokat átraktam egy másik lapból...
Azok a játékok nem mennek amik beépített menüvel rendelkeznek és ki kell választani a megjelenítő típusát (VGA,EGA,CGA, Hercules) megnyomom a kívánt számot majd úgy vissza dob nortonba ahogy illik...

(#51457) DarthSun válasza bacsis (#51456) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Esetleg még annyi hogy a régebbi lapokon még van jumper a mono/VGA váltáshoz, írtad hogy biosban monora van állítva, a lapon is át van jumperelve ?, bár lehet hogy ha nem, akkor a biosban sem rántaná be, de ki tudja, az ámítástechnika csodái...

(#51458) bacsis válasza DarthSun (#51457) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

fogtam egy EGA kártyát be állítotam CGA módra most megy faszán... sokkal több játék is fut... CGA-s gépem amúgyis csak egy volt, az is egy XT...

(#51459) DarthSun válasza bacsis (#51458) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Akkor kemény-retro lett belőle :)

(#51460) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

9800gx2 mizéria.
Megnyitja? Telóról vagyok.

https://logout.hu/tema/ebay_tapasztalatok/hsz_70344-70344.html

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#51461) DarthSun válasza flymi (#51460) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A directlinket nem nyitja meg, "A webhely nem érhető el" üzenet.
A karakterest címsorba másolva, megnyílik.

Mire föl emel önkényesen árat :W , ha egyszer megnyerted olcsón ? Nekem az 1Ft- ért megnyert cuccot is odaadták/elküldték itthon.

(#51462) flymi válasza DarthSun (#51461) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Kösz. Akkor elrontottam a link szúrást.
Én sem értem. Mondjuk 9 pozitív értékelése van csak, de a hozzáállása kritikán aluli.
Ha bármi gebasz lesz, jelentem és megy a negatív.

Más újság is van. Szereztem egy CM Jet 7 CPU hűtőt Vateráról. 500 volt a kikiáltási ár, 2k a fix, hát megvettem, mielőtt más teszi.
Ma pedig egy Apple Powermac G4-et nyertem meg. 733MHz, 512 ram, 41gb hdd, Mac OS 9.2.2.
Elvileg 2001? Quicksilver, de a hdd 2002-es, nem tudom, nem-e nyúltak a konfighoz, vagy eredetileg ez volt az összeállítás. Még nem volt Apple cuccom, ha megtetszik megtartom, még nem volt ilyen os-hez szerencsém. A gépház makulátlan, igaz monitor, periféria nincs hozzá.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#51463) DarthSun válasza flymi (#51462) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Belehúztál a gyűjtögetésbe rendesen :D

(#51464) flymi válasza DarthSun (#51463) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Apránként nem nagy tételek. Csak nem szabad összedani. :)

Lesz még egy csereberém is, hibrid s478 alaplapot (AGP+pci-e) kapok vga-ért cserébe.
1ft-ért nyertem egy hangkártyát is kábé másfél hete. Személyes átvételt beszéltük meg, mert nincs messze. Nem sokára rá kitiltották a piacról valamiért. Nem tudom így hogy fogok hozzájutni a megnyert termékhez.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#51465) DarthSun válasza flymi (#51464) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ha megvan az elérhetősége meg tudod vele beszélni. Ha van kedve átadni, valszeg nem véletlenül tiltották ki :U

(#51466) flymi válasza DarthSun (#51465) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Hát ja. Majd megérdeklődöm. Kár lenne, ha nem kapnám meg. Hercules hangkari. Nem nagyon értek hozzájuk, de 1ft-ért nem kérdés, h jó vétel volt. Bepattintanám valamelyik régebbi lapba, ha eljön az ideje.

Gyári 775 hűtőről le lehet szedni a felfogató lapot roncsolás nélkül a borda aljáról? Hogy van hozzá rögzítve?

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#51467) DarthSun válasza flymi (#51466) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Gyári 775 hűtőről sajnos nemtudok nyilatozni, soha nem volt még olyanom, meg 775- ös gépem sem :B De van itt sok szakember akik megmondják majd :K

(#51468) quailstorm válasza flymi (#51466) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nekem elküldte a cuccot postán hiánytalanul. A PCI-E x1 Matrox G550-et próbáltam is, az megy.

(#51469) Tim82 válasza flymi (#51462) üzenetére


Tim82
nagyúr

Quicksilver

PPC-s Tiger felmegy rá, Leopard már problémázik (talán a CPU órajel és a RAM nem igazán lenne elég neki). Tiger-ben van még Classic mode, tehát elvileg az OSX előtti Mac OS alkalmazások is futnak, meg talán natívan is tehető a Quicksilverre OS 9.

Amúgy ha találsz OSX kompatibilis PCI SATA vezérlőkártyát, mehetne bele SATA vinyó is - SSD is, de az minek kb., mert az OSX talán a Lion-Mountain Lion-tól ismeri csak a trimet.

Monitorból, perifériából szerintem megeszi a szabvány D-Sub/DVI (nem hiszem, hogy a videókártyán ne lenne valamelyik) és USB csatlakozósokat is, mondjuk én szereznék régi Apple keyboard-ot, jó billentyűzet gépelni is szerintem.

Alapvetően VGA-ból nem lehetetlen egyes PC-s firmware-jű VGA-kat átflashelni Mac-es használatra, talán egy régi 7300GT vagy 7600GT-t érdemes lehet rászánni.

Nekem MDD-m volt a Power Mac G4-ek közül, szerettem, de akkor sem volt már sok gyakorlati haszna, amikor volt (2009-2010 környékén). Ezen kívül egy G3 iMac meg az utolsó szériás 12" és 15" PowerBook-ok voltak még meg, az utóbbi talán 2014-ben.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#51470) flymi válasza quailstorm (#51468) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Na, az szuper. Remélem megkapom, amit vettem.

Tim82: Egy Ati kártya van benne, de nem tudom pontosan milyen. Talán egy 8500 lehet, majd meglátom, ha megkapom. Kicsit elmókázgatok vele, sok mindenre nem tudnám úgysem használni. Igazából mindig is akartam egyet, de csak a gépház miatt. Kiváló modding alapanyag, de simán bele lehet "hányni" egy értelmesebb konfigot is átalakítás nélkül is, láttam rá példát. Sajnos üresen nem sikerült szerezni, de most lett egy komplett, amit viszont sajnálnék megbontani. Még nem tudom mi legyen a sorsa. Azt sem tudom mennyire van ennek piaca, akár itthon, akár külföldön.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#51471) Tim82 válasza flymi (#51470) üzenetére


Tim82
nagyúr

A tápegysége a spéci igazán, bár azt hiszem, a házat is moddolni kell belül, hogy szabvány ITX vagy mATX alaplap belemenjen.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#51472) bacsis


bacsis
Közösségépítő

ismeri valaki a '88-as Space Racer nevű játékot?
Mi a tökömmel lehet belőle kilépni? esc, Q, F10, alt+q nem segített.. az összes gombot végig zongoráztam de nem lép ki :DDD :U

(#51473) 3shae válasza bacsis (#51472) üzenetére


3shae
aktív tag

Alt F4 sem?

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#51474) DarthSun válasza bacsis (#51472) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

CTRL+C, CTRL+BackSpace, CTRL+Break ?

(#51475) bacsis válasza DarthSun (#51474) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nem nyert...
sem az alt+F4...
az alt+F4 amúgy nem csak Windowsos parancs? :B

(#51476) erer1000 válasza bacsis (#51475) üzenetére


erer1000
őstag

sajnálom, végig kell vinned hogy kiléphess :C :C

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#51477) bacsis válasza erer1000 (#51476) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

..De még a ctrl+alt+del-re sem történik semmi :DDD

(#51478) erer1000 válasza bacsis (#51477) üzenetére


erer1000
őstag

ha csak nem laptop, akkor a fallal való önkényes elválasztás megoldhatja :C

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#51479) arn


arn
félisten

dosos jatekoknal elegge osszevissza, hogy mivel lehet kilepni... ctrl-q? :) van amibol semmivel. ott a hardreset.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#51480) zoltanz válasza bacsis (#51477) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Esetleg CTRL+c? Direkt marketing. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#51481) Sanchez638 válasza bacsis (#51475) üzenetére


Sanchez638
addikt

crtl+q vagy ilyesmi?:D Vagy tényleg nincs kilépés gomb :D. De lehet lehetőség sincs. :D Stay Alive :D. Nem engedi a játék, hogy abba hagyd.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#51482) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Commodore 64-es idők, mikor mindig elölről kellett kezdeni a játékokat, nem volt mentés lehetőség (nagyon). :DDD
Még talán a Ctrl+s, Ctrl+z.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#51483) arn


arn
félisten

nem csap le vki ra? kevesebb, mint 10%ert az eredeti arnak (25k). [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#51484) laskr99 válasza arn (#51483) üzenetére


laskr99
addikt

2500 Ft? Németül nem tudok,szállít ide?

[ Szerkesztve ]

(#51485) arn válasza laskr99 (#51484) üzenetére


arn
félisten

25000 eur helyett 2300 eur...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#51486) laskr99 válasza arn (#51485) üzenetére


laskr99
addikt

jaaa sorry, azt hittem Ft :D

(#51487) Sanchez638 válasza bacsis (#51477) üzenetére


Sanchez638
addikt

Asszem az RPCJ-ben volt olyan játék talán a 2000 évek utáni amiből nem lehetett kilépni.

De androidon sok játékokból ki se lehet lépni gombbal...

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#51488) DarthSun válasza arn (#51483) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Vermutlich eine der letzten alten PCs die noch einwandfrei mit orginal Hardware funktionieren!

Valószínűleg az egyik legutolsó régi számítógép, amely még mindig megfelelően működik az eredeti hardverrel!

A kis naív, ha tudná hogy mennyi embernek van ennél jobb/régebbi is :D

(#51489) bacsis válasza DarthSun (#51488) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

az én IBM XT 5160-asom is teljesen gyári :))
Mondjuk a szoftvereket már én nyaltam fel utólag, ez igaz :B
szerk: de főleg laptopjaim amiken a gyári eredeti szoftverek vannak.. pl az egyik gázplazámás Toshiba T3200-asomon DOS3 van. a Compaq Portable III-asomon francia DOS6.20 van, sok kommerszebb laptopomon DOS5.0 stbstb...

[ Szerkesztve ]

(#51490) arn válasza bacsis (#51489) üzenetére


arn
félisten

en a retro gepeket mindig ugy installalom, hogy az adott kor oprendszere, verzioju drvei es programjai kerulnek csak ra, ujabbak nem.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#51491) DarthSun válasza bacsis (#51489) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A DOS3.31- el még midíg adósa vagyok a 286- omnak, meg az XT- re is illő lenne azt tenni, a 6.22- ők helyett. Bár a 3.31 alatt úgy rémlik hogy nem megy az optika, úgyhogy dual-boot kell.

(#51492) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Milyen jól mutat az AMD logó a Gravis Ultrasound P&P karin, jó kis 486-os idők. :)

Másik amiről nem nagyon hallani: mikor a Commodore 64 elkészült, vezető programozók, fejlesztők hagyták el a céget, meg alakították ez Ensoniq-ot pl Bob Yannes (VIC-20 elkészítésében is döntő szerepe volt). A GUS -ban lévő GM1 az Ensoniq Otto (ES5506) chip leszármazottja.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#51493) frescho válasza zoltanz (#51492) üzenetére


frescho
addikt

Egy másik csoport meg követte Tramiel-t az Atarihoz. Az Atariból is kiváltak, abból lett az Amiga. Mindenki vándorolt jobbra-balra. Érdekes korszak volt.

Jef Raskin-ről hány ember hallott? Egy érdekes cikk ami közelebb van a valósághoz, mint a "Xerox-tól lopta Jobs a GUI-t" [link]

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#51494) laskr99


laskr99
addikt

Egy bontatlan régi pld. SDRAM mennyit érhet? Lehet beszereznék egyet, csak HA-n nincs fent.

(#51495) alvaro válasza laskr99 (#51494) üzenetére


alvaro
senior tag

...kilója kábé 20 dollárt? :F :DDD

[ Szerkesztve ]

(#51496) Sanchez638 válasza zoltanz (#51492) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nekem is jól mutat az Amd cíkme az Nvidia chipes kártyán XDDDDDD Kamu vga.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#51497) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Steve Wozniak nem fejleszt iPhone X -re :DDD

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#51498) arn válasza zoltanz (#51497) üzenetére


arn
félisten

megfogalmazta a lenyeget :)

A 67 éves Wozniak hozzátette azt is, hogy az ő szemében az iPhone 8 pontosan ugyanaz, mint az iPhone 7, ami pedig teljesen egyenlő az iPhone 6-tal.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#51499) flymi válasza arn (#51498) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Mint akármelyik generációs Porsche 911. :D

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#51500) zoltanz válasza flymi (#51499) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Azért a Porsche -on ha nem is a külsőn , de a motorháztető alatt érzhető fejlesztések folytak. Az Apple meg egyhelyben toporog jópár éve, (jó nagyobb lett) néha még visszafelé is lépnek. Pl Az Droidra kijött a beépített reklámblokkolós Chrome-mal már.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.