Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71751) lee56 válasza Slavia (#71750) üzenetére


lee56
őstag

Az a fail hogy ezt már egyszer megkérdezted és több választ is kaptál a kérdésedre. Na most ezek után vagy nem hiszel nekünk, ami fáj :) , vagy nem tudtad elolvasni illetve értelmezni a leírtakat. Utóbbi két esetben nem vállalunk felelősséget érted, de bármikor újra próbálkozhatsz minden esetre. :)

No Comment

(#71752) ViZion válasza Slavia (#71750) üzenetére


ViZion
félisten

Lassan írom... olvass kicsit és akkor nem írsz hülyeséget, immáron 2. alkalommal. Mivel láthatóan elsőre sem olvastad el, amit válaszoltunk, így fel is adom. 1-2 hetente jön ilyen polgár mint te, szal. vagy olvasol, vagy "szarazefiksz" és veszel intelt. Nincs más. Nincs hibás szenzor (sőt, ott semmilyen nincs), és nem °C fok.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#71753) Slavia válasza ViZion (#71752) üzenetére


Slavia
aktív tag

Elsőnek is, igaz nem néztem hogy válaszoltatok,igaz nem mai processzor már, de én még csak most váltottam.Nem akarok intelt venni meg nem is érdekel.És biztos vannak 2 hetes polgárok visszajárogatni és ők sem olvasnak vissza.De azért mert te meg a fentebbi hozzászólást író személy félistenek vagytok az interneten és húsvét alkalmával leszaladtatok a lenti közértbe venni egy rekesz sört és próbáltok nasa mérnököt játszani attól még lehet kérdezni bárkinek csak legközelebb figyelmesebb leszek.

[ Szerkesztve ]

(#71754) leviske válasza Slavia (#71753) üzenetére


leviske
veterán

4000HUF/óráért hívhatsz személyes konzultációra szakembert, akitől kérdezhetsz bármit, sőt még be is állít helyetted egy rakás dolgot BIOS-ban.

A fórum viszont nem erről szól. Ha megszólnak, mert nem olvastál vissza (sőt, a saját hozzászólásodra érkezett választ sem olvastad el!!!), akkor arra nem ideális reakció, hogy leugatod az illetőt, mintha igazad lenne.

És most ezzel fejezzük is be a topik szemetelését, mert csak másoknak nehezítjük meg a későbbi válaszkeresést.

(#71755) Slavia válasza leviske (#71754) üzenetére


Slavia
aktív tag

tökéletesen igazad van az egészet le lehetett volna zárni egy olvass vissza hozzászólás alatt.De hát ugye a magyar mentalitás megkívánta a feltétel nélküli leoltó hozzászólást,visszafogom olvasni 7500 oldalon hol volt "hasznos hozzászólás" ha volt .

[ Szerkesztve ]

(#71756) Omli85 válasza ViZion (#71752) üzenetére


Omli85
őstag

Nesze ormányos lelettél félistenrészegnasamérnöközve :DD :DDD sírok x'D.

Slavia: van kereső is és mivel én is használtam/használom, tudom hogy elég jól működik itt a fórum kereső ;). És ha már rávetíted itt az általánosításokat a kollégára aki nem keveset tett itt a közösségér de mivel új vagy és a keresőt se használtad így ezzel tisztában se nagyon vagy javasolnám gondold át a bepötyögött reakciódat legközelebb... No offense csak a jövőbeli konfliktusok elkerülése végett ;).

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#71757) macy


macy
addikt

Zárjátok már le végre, elbaxta, legközelebb majd jobban figyel. Ennyi.

(#71758) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

A segítségeteket szeretném kérni.

A configom: Gigabyte GA-78LMT-USB3 v5, Amd FX 8300 és 2x4 GB DDR3 1600 MHz (PC3-12800) Kingston RAM (HyperX Fury Blue)
A lényeg már mindent ki is próbáltam és elakadtam hogy mit hogyan állítsak be a biosban hogy a proci 4 Ghz-en működjön.
Az alaplaphoz ujj bios nincs és tanácstalan vagyok.
Kérdezném mit tehetnék hogy sikerüljön a tuning?
Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok itt mindenkinek.
Üdv, István

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#71759) ViZion válasza IstvánLászló (#71758) üzenetére


ViZion
félisten

Szia!
Ez a chipset még a Phenom II-höz készült, nekem is volt ilyesmi giga lapom, szerettem, de ez nem FX alá való. Bios képeket rakj fel, hátha látunk rajta vmit, de sok reményt nem fűznék hozzá. Igen, CPU supportba mindent beleírnak: hazudnak. Elindul vele, de közel sem optimális...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#71760) lee56 válasza Omli85 (#71756) üzenetére


lee56
őstag

Héé én is le lettem, ha jól olvastam a szavait. :U :D
Meg kell mondanom az igazat, nem is lenne olyan rossz munka, bármikor kiegyeznék vele azt hiszem. :)
Részeg-nasa-mérnök-félisten egész jól hangzik :)

No Comment

(#71761) IstvánLászló válasza ViZion (#71759) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Köszönöm a segítőszándékodat.

A Bios képeket rakok fel mindjárt.
A lapomat jól benéztem én láma igaz?

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#71762) Omli85 válasza lee56 (#71760) üzenetére


Omli85
őstag

2 sör után nem vettem észre sry :DDD

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#71763) jokeph válasza ViZion (#71759) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nem akarlak elkeseríteni, de leginkább alaplapcsere oldaná meg megnyugtatóan a problémád.
Ahogy ViZion fórumtárs is írta, a 7xx sorozatú chipset-ek nem FX8xxx procikhoz készültek hanem Phenom II-höz, stabilan az a max CPU széria. :F
Az FX-eknek kell a stabil sokfázisos tápellátás, meg leginkább egy 990-es chipsetes deszka hűtött tápellátással... :K :U

Upsz: ezer bocsánat, nem neked akartam válaszolni, hanem egyel elébb IstvánLászló #71758 HSZ-re. :B :B :B

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#71764) IstvánLászló válasza jokeph (#71763) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Köszönöm a segítőszándékodat neked is.

A szavaidat beidézem, "Nem akarlak elkeseríteni", semmigond a gépemet ezzel a lappal is tudom most is használni.
A lényeg hogy értelek, kell egy 990-es chipsetes deszka hűtött tápellátással, de melyiket is válasszam?
A Bios képeket akkor most rakjak fel vagy ne?
A lényeg ez és fontos hogy szabadidejét nem is szeretném itt senkinek el is rabolni.
A lapomat jól benéztem én láma, most már látom hogy figyelmetlen is voltam, de ez az én hibám.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#71765) Beretvás válasza IstvánLászló (#71764) üzenetére


Beretvás
addikt

bios kép jöhet hátha értelmes müködésre lehet birni ebben is.
még egy joféle 970 is elég nem kell feltétlen a 990es, az akkor javallott ha ki akarod a belét is taposni.:DDD

(#71766) lee56 válasza Omli85 (#71762) üzenetére


lee56
őstag

Csak nem te is a nasa-nál vedelsz, vagy csak szeretnél?! :DDD

No Comment

(#71767) Beretvás válasza lee56 (#71766) üzenetére


Beretvás
addikt

azt ki ne szeretne..:DDD

(#71768) IstvánLászló válasza Beretvás (#71765) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

A Bios képek itt vannak, képeknek a minősége gyenge sajnos.

A 12 voltot a bios hibásan írja, müszerrelmérve 12,1 volt stabilan és az 5 volt is 5,1.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#71769) Slavia válasza lee56 (#71766) üzenetére


Slavia
aktív tag

Nem volt akkora szerencsém hogy téged oda is beengedjenek ahol 18+ is vannak.Bízom benne hogy az avatarod és a borzasztó segítőkészséged és sok hasznos információd ellenére holnap kapsz majd egy ötöst tanárnénitől,vagy esetlegesen őt is tesókádnak szólítod. :) Jó sok oldalt kell majd vissza pörgetnem mert láttam sok helyen van avatar joe és barátai borzasztó hasznos és segítőkész információ áradata....De hát mit is vár az ember egy kifáradt és magát félistenek tartó,hőstől.AKi az interneten osztja a nem létező eszét egy forumban 2 word of warcaft party közöt...

[ Szerkesztve ]

(#71770) Omli85 válasza Slavia (#71769) üzenetére


Omli85
őstag

Szerintem nagyon gyorsan zárd rövidre a személyeskedést mert nem lesz jó vége. Köszi.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#71771) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

A Bios képek alapján ha néztétek, most mi is legyen, milyen jó stabil alaplapot nézzek, esetleg kérhetnék linket is ahol lenne ujj alaplap?
Köszönöm a segítséget és a választ is.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#71772) ViZion válasza IstvánLászló (#71768) üzenetére


ViZion
félisten

Háát, meg kell próbálni, h mit dob:
CPU ratio 20×
Core perf. boost: disabled
PCIe clock: 100
sys voltage: manual
ram volt: amit a ram ír, 1,5 V
CPU voltage: próbálgatni kell, elsőre 1,35 V és tesztelés után kiderül, h lehet lejjebb, feljebb esetleg.
APM master mode: disabled

Slavia: segítsünk, de se képek, se adatlap, se semmi. Keresőt használd, vagy az összefoglalót, esetleg amit már írtunk, arra nézz rá... Istenként nem érek rá itt szívatni a népet, tengernyi planétán várják a fórumozók, h beszóljak nekik. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#71773) IstvánLászló válasza ViZion (#71772) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Hálás köszönetem a segítségért. :C
Most megyek és ki is próbálom, hogy mit dob.
Vissza is jelzek hogy mi a helyzet.
Tisztelettel és üdvözlettel.
István László

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#71774) Slavia válasza ViZion (#71772) üzenetére


Slavia
aktív tag

[kép]

[kép]

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#71775) ViZion válasza Slavia (#71774) üzenetére


ViZion
félisten

Ez így kevés, kellene a konfig is, mi a cél kb. A CPU fesz alacsony, ennél többet bírnak, ált. 1,4 V alatt tutira hűthető. A fentebb írt beállításokat próbáld ki, azzal mennyire működik.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#71776) jokeph válasza Beretvás (#71765) üzenetére


jokeph
nagyúr

Igen, a 990-esek a tipráshoz valók.
Az aláírásomban szereplő 970-es nem ajánlom, az van, és stabilan 4,2GHZ a vége, az alaplap 4+1 fázisú VRM-je egyszerűen kevés, 4,5-nél (1,45Vcore/ meg elmelegszik és vége.

970-esekből talán ezek lehetnének jók:

msi-970-gaming; 970 gaming pro carbon - ezen van RGB fény ínyenceknek :D
Gigabyte GA-970-GAMING,
Asrock 970A-G/3.1 - ez elég keménynek tűnik.... ha hihetünk a szemünknek és a marketingeseknek. :D

Ez mindegyik hűtött VRM modulos, árban 22-34e között (PCX-nél/

Egy érdekesség: kevesebb felszereltség, de erősebb kivitel, és 30e alatt van:
Gigabyte GA-990X-GAMING SLI :U

Ez is meggyözőnek tűnik, de szerintem 42e kicsit sok egy 970-es deszkáért...:Asus 970 PRO GAMING/AURA
:Y

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#71777) Slavia válasza ViZion (#71775) üzenetére


Slavia
aktív tag

Várjál nagyon félre mentünk én csak azt akartam megtudni hogy ezen a képen melyik a kupakhő amit még két nappal ezelőtt mondtál mert én sajnos nem ismerem ezt a fogalmat és mivel a bios is alacsony hőmérséklete mutat TE meg mondtad hogy a kupakhőt nézzem akkor mond meg ezen a képen melyik az. és azt veszem akkor a jövőben cpu hőmérsékletnek. és ennyi.

[kép]

(#71778) ViZion válasza Slavia (#71777) üzenetére


ViZion
félisten

Fentről lefelé VRM (szerintem, de a lap topikjában lehet pontosabban megmondják), CPU socket, Core. Gyakorlatilag a legmagasabbat nézd terhelés alatt, az lesz a kupak.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#71779) Ekiamedve


Ekiamedve
tag

"Asrock 970A-G/3.1 - ez elég keménynek tűnik.... ha hihetünk a szemünknek és a marketingeseknek. :D"
4,8-nál fogy el a 4,7 még atom stabil

(#71780) Slavia válasza ViZion (#71778) üzenetére


Slavia
aktív tag

Rendben akkor megnézek pár száz oldalt vagy a keresőben az alaplap topikban mit írnak.

Még 1 kérdés. Bekapcsoltam a turbocorecontrol-t és 3.6Ghz állított be magának.Gyárilag ez nem 4.2Ghz lenne vagy a kettő nem ugyanaz?(nem mintha a 3.6Ghz nem lenne éppen elég)

(#71781) IstvánLászló válasza ViZion (#71778) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Hálás köszönetem a segítségért. :C
Most néztem és ki is próbáltam, hogy mit dob csodás ég és föld a különbség.
Vissza is jelzek most ahogy ígértem is mi a helyzet.
A procim 4 Ghz-en 45 és 50 fok volt maximum terheléssel és 1,35 Volton a vrm hűtés is szintén 50 és 60 fokon megy stabilan.
Nagyon nagyon hálás vagyok neked és ne hogy megsértődjél, de ezt kell mondjam hogy király vagy. :C
A topikot most a szívembe is zártam és remélem a király szó használatom tényleg nem is sértődsz itt meg.
A jelszavam az Amd legyen itt is velünk, ezzel zárom is a soraimat.
Tisztelettel és hálás üdvözlettel. :C :R
István László

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#71782) jokeph válasza Ekiamedve (#71779) üzenetére


jokeph
nagyúr

Hmmm.... saját tapasztalat?

Pár képet kaphatnák róla?

Előre is THX! :R

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#71783) Ekiamedve válasza jokeph (#71782) üzenetére


Ekiamedve
tag

Ja saját tapasztalat

nem akartam 10 körrel kínozni mert itt már elég jól melegszik a proci azért

[ Szerkesztve ]

(#71784) jokeph válasza Ekiamedve (#71783) üzenetére


jokeph
nagyúr

A táblázatból ítélve jó kockát fogtál ki.

Milyen CPU hűtőt használsz?

Kíváncsi lennék, a 8320e-m mit bírna egy ilyen lapban... :U
Az ASROCK 970 PRO 3 R2.0-ban 4,2 GHZ a vége stabilan... (alapórajel: 3,2 GHZ)

Viszont nekem ez kevés játékban (SC2), mivel a játék sajna csak 2 magot használ, így az egyszálas teljesítmény a domináns. :W merthogy nem a max FPS-t keveslem, az rendben van, 100-120 között max grafon 1600*1200-as felbontáson, hanem a minimum FPS a nagyon kevés (Multiplayer módok), rendszeresen beesik 30 alá, COOP módban egy komplex csatában képes lemenni "diavetítésbe". :W

4,5 GHZ-nél már közel jó volt, csak azt meg nem bírja stabilan, egyszerűen elfogy a tápellátásom, fűt mint egy kazán. :F

Esetleg SC2-vel nem játszol? :U
Dobna e az FPS-emen, ha nagyobb frekis ramom lenne? jelenleg 1600-as ramjaim vannak, annyin is mennek (4*2GB G.Skill Rip Jaws XMP profile)

Kaphatnék pár AIDA-s képet is?
Főleg a memóriás mérések meg a CPU QUEEN érdekelne... :K

Előre is köszönet! :R

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#71785) Balathruin válasza jokeph (#71784) üzenetére


Balathruin
veterán

Az ilyen játékokkal nem lehet mit kezdeni, ha kifacsarod az utolsó MHz-et is, akkor se fog jól futni... Ide Intel vagy Ryzen kell.
Szerintem segítene rajta a RAM tuning, max nem sokat.

(#71786) jokeph válasza Balathruin (#71785) üzenetére


jokeph
nagyúr

Sajnos olybá tűnik, hogy igazad lesz...

Összedobtam egy tesztkonfigot, LGA775-ös platformra (Intel Xeon E3120 - 3,16 GHZ FSB 1333, Wolfdale E0 stepping + MSI G41-P25 alaplap + 2*2GB G.Skill Rip Jaws 10666 memória (1333 MHZ).

OC nem volt (ez az MSI lap mATX és nem tuningbarát).

Ugyanazon grafikai beállítások (VGA: R9 380 4GB ASUS STRIX) mellett a max. FPS 100 körül van (ez 20-40 FPS-el kevesebb), viszont a legdurvábban erőforrás igényes COOP módban a min. FPS stabil 30-40 között van.

3v3-ig stabil 40-50 FPS-t produkál, 4v4-ben még nem volt alkalmam próbálni.

Tehát ami lényegesen javult, az a minimum FPS, ami számomra a legfontosabb.

Az FX konfigom 1600-as ramjait nem volt szívem megrántani. :U

Már csak azért sem, mert így is bő 1,5-ször gyorsabbak a memória műveletek az LGA 775-ös konfighoz képest. Ebből úgy vélem, nem sokat dobna 1600 helyett 1866-on járatni. :B

Az SC2 az FX-es konfig 8GB ramjából az OS-el (WIN7x64) együtt átlagosan 6-7 GB-ot képes felhasználni, sajna az MSI lap 2 ram slotos.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#71787) Ekiamedve válasza jokeph (#71784) üzenetére


Ekiamedve
tag











A hűtőm pedig ez konkrétan :http://hardverapro.hu/apro/scythe_mugen_4_elado
A lap pedig szerintem az utolsó fillérig megéri a 26k-t

(#71788) jokeph válasza Ekiamedve (#71787) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nagyon szépen köszönöm, ezen kimerítő és gyors választ.

Úgy néz ki tényleg megéri az árát.

:R :R :R

Kis kiegészítés még:

Ha a 8350-et így lehet benne rántani, akkor bizonyosan elég erős és stabil a WRM-je. :C

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#71789) Ekiamedve válasza jokeph (#71788) üzenetére


Ekiamedve
tag

Nincs mit

(#71790) Cry0


Cry0
őstag

propetya85 & ViZion este jövök bios képekkel eddig sajnos nem volt időm nektek elküldeni :(
ma kezdtem még kicsit piszkálgatni. kezd alakulni viszont ez miért dobja be ? mi nem tetszik neki ? :W

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#71791) ViZion válasza Cry0 (#71790) üzenetére


ViZion
félisten

FX patch-et rakd fel. Sztem kevés neki a fesz, de majd ha lesznek képek, írunk vmit.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#71792) Cry0 válasza ViZion (#71791) üzenetére


Cry0
őstag

Fx patck fent van
4.4Ghz-n van 1.30 V kap de eddig 1.25V is elment. annyit variáltam hogy a cpu/nb fesz 2600Mhz így érezhetően stabilabb lett a rendszer.
szóval magyarán mióta a cpu/nb fesz 2600Mhz azóta írja ki ezt a hibát.

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#71793) macy válasza Cry0 (#71792) üzenetére


macy
addikt

És miért emelted fel 2600-ra? Nem 2200 az alap?

(#71794) Cry0 válasza macy (#71793) üzenetére


Cry0
őstag

de 2200Mhz az alap viszont próbálgattam és 2600Mhz-nál kicsit érezhetőbb a külömbség + szerintem ez a 4.4Ghz+2,6Ghz elég jó páros lenne

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#71795) Hencso válasza Cry0 (#71794) üzenetére


Hencso
Ármester

cpu nb 2400 mhz ra tedd a HT meg tedd 2600 mhz ra ....

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#71796) Cry0 válasza Hencso (#71795) üzenetére


Cry0
őstag

ht-t csak 2400Mhz-ig engedi

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#71797) V!ck válasza Cry0 (#71796) üzenetére


V!ck
aktív tag

A 970-es chipset max. 2400MHz HT-t tud, bár amúgy sem oszt vagy szoroz.
A 2600MHz-es CPU NB (ezzel együtt az L3 cache) órajel meg sem kottyan az FX-eknek, csak kell neki egy kis plusz kakaó. 1,3V-ig nyugodtan elmehetsz (az enyém 1,27V-ot kap), nem fog jobban melegedni a proci, tesztelgettem, zéró hatása van a hőmérsékletre. Ellenben a memória írás ~17-ről ~19GB/s fölé emelkedett, illetve egy kicsit csökkent a késleltetés is.

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#71798) Ekiamedve válasza V!ck (#71797) üzenetére


Ekiamedve
tag

Én hogyha az nb-t feltolom 2400mhz-re akkor a lapom magától felrakja a cpu nb-t 1,4v -ra szerinted mehet úgy? lesz valami baja?

(#71799) V!ck válasza Ekiamedve (#71798) üzenetére


V!ck
aktív tag

Az én lapom is ezt csinálta, eltelt pár nap mire észrevettem :DDD
Azt nem tudom, hogy mennyire káros, de a lényeg, hogy fölöslegesen sok. Ahogy írtam, nagy átlagban mennek 2600MHz-en max. 1.3V-on.

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#71800) Ekiamedve válasza V!ck (#71799) üzenetére


Ekiamedve
tag

Okés köszi akkor visszaveszem 1,3v-ra

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.