Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62251) nesh_019


nesh_019
senior tag

itt esetleg valamit beállítsak?

[ Szerkesztve ]

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#62252) nesh_019


nesh_019
senior tag

Eddig itt tartok.

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#62253) pipo112 válasza nesh_019 (#62252) üzenetére


pipo112
senior tag

nos a cpu ration állítod hogy mekkora ghz-en menjen a kockád a feszt pedig a cpu overvoltage-el asszem +- jellel tudod lépteni ajánlom elolvasni a az összefoglalót a lap tetején ott sok minden le van írva sokat lehet belőle tanulni . HAJRÁ menni fog ez :D

[ Szerkesztve ]

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#62254) Habugi válasza Maotun (#62192) üzenetére


Habugi
addikt

Ez pontosan így van.. :B :R

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#62255) Hencso válasza nesh_019 (#62252) üzenetére


Hencso
Ármester

nem akarlak le lombozni de légyszíves sürgősen cseréld le azt az alaplapot amid van mert az egy katasztrófa 12.000ft os alaplap .. vegyél egy értelmes deszkát amit itt a kollégák már le írtak és azzal hajtsad a kockád hidd el nem bánod meg sajnos sikerült a leg otvarab am3+ deszkát meg venni :W ha pedig nem költesz rá viseld következményeit mivel a deszkád is füsttel megy...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#62256) nesh_019 válasza Hencso (#62255) üzenetére


nesh_019
senior tag

még mindig nem akarom tunningolni. csak azt akarom hogy ezzel stabilan menjen.

Gigabyte GA-970A-UD3P (AM3+) amúgy ezt megrendeltem. Ez ajánlotta valaki szerinted megfelelő lesz?
Tuningolni még mindig nem akarok.

Ha új alaplapra cserélek akkor mindenképpen rakjam újra a windowst ugye?

[ Szerkesztve ]

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#62257) nesh_019 válasza pipo112 (#62253) üzenetére


nesh_019
senior tag

Így jó lesz?

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#62258) pipo112 válasza nesh_019 (#62257) üzenetére


pipo112
senior tag

Naggyából igen teszteld a procit pl ibt vel hogy stabil e közben figyeld a hőfokokat ,hogy jók e normális értéken belül maradnak e hw64el

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#62259) eldiablo válasza nesh_019 (#62256) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nem feltétlen.

(#62260) mackosajt válasza nesh_019 (#62256) üzenetére


mackosajt
addikt

Ok sem akarják, hogy tulhajtsd, oc-z, csak finomhangolást, hogy ne csak szívás legyen az élet.

Mondjuk egy 990-es lapot már inkább dobnek a 8350 alá. Igaz az még plusz 6-8 rugó.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#62261) nesh_019


nesh_019
senior tag

[Gigabyte 1]

[Gigabyte 2]

Mi a különbség?

Amúgy mostmár a játékok alatt stabil a gépem. Habár ezekkel a programokkal még nem néztem amiket irt pipo. Hőmérséklet felment igyis 64 fokig Black Ops 3 játék közben.

[ Szerkesztve ]

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#62262) nesh_019 válasza eldiablo (#62259) üzenetére


nesh_019
senior tag

eldiablo mi nem feltétlen?

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#62263) MK VII válasza nesh_019 (#62262) üzenetére


MK VII
veterán

A windows telepítésre gondolt!

(#62264) Balathruin válasza nesh_019 (#62261) üzenetére


Balathruin
veterán

DS3P-n szarabb a tápellátás, felejtős.

(#62265) Dark KillerX válasza nesh_019 (#62261) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Csak 3k-al drágább [link], de ezzel minden gondod megszűnne :K

(#62266) SHO(KER válasza nesh_019 (#62261) üzenetére


SHO(KER
csendes tag

A DS3P végűt én sem ajánlom FX-8xxx procihoz, az UD3P végű viszont már elég lesz, az legalább olyan jó lap, mint az ASUS M5A97 EVO R2.0.

(#62267) lsc


lsc
nagyúr

Nos segítsetek nálam is egy kicsit tuningban. Így most 4 Ghz-en megy a proci, ramok 1866-on:


A konfig az adataimnál.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#62268) Habugi válasza lsc (#62267) üzenetére


Habugi
addikt

Off:

Core Performance Boost
C1E, C6, APM

----------------------------------------

LLC egyelőre maradhat Auto

CPU Clock Ratio: x22

CPU Vcore.., kezdésnek mehet egy 1.35V

IBT VH.., CB R15, Realbench bench része stb mint teszt. :K

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#62269) lsc válasza Habugi (#62268) üzenetére


lsc
nagyúr

Elindult, egyelőre megy, viszont a feszültség folyamatosan 1,3V, az esetek 80 %-ban netezek, ez melyikkel megoldható hogy visszaejtse ?

Az élet kegyetlen .

(#62270) SHO(KER válasza lsc (#62269) üzenetére


SHO(KER
csendes tag

Elvileg a Cool'n'Quiet, de az nálad engedélyezve van.

(#62271) Dark KillerX válasza lsc (#62269) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Nézd meg a Win energiabeállítási sémáját, tedd át energia takarékosra

Nálam ez segített :K

[ Szerkesztve ]

(#62272) lsc válasza Dark KillerX (#62271) üzenetére


lsc
nagyúr

Úgy sem jó, a szorzót is vissza kellett tennem 21-re mert teljesen meghülyült a win, nem indult el.

Az élet kegyetlen .

(#62273) Dark KillerX válasza lsc (#62272) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Az fasza, mondjuk nálam mikor a ram húzással próbálkoztam, vagy 10. alkalom után tudtam stabilizálni , mert előtte mindig kifagyott aida, vagy IBT alatt, és mégis simán mindig indult a win :K

Kollégámnak ugyanazzal a lappal, úgy húztuk a prociját, szintúgy Fx6300-as, hogy csak az Apm-et piszkáltuk, és a szorzót, egészen 4100Mhz-ig jutottunk nyáron, és prime alatt nézve sem értük el egy CM T4-el hűtve a procinál a 56 fokot. :K

Igaz a ramot,sem a HT-t,és az NB-t se húztuk, mindent alapon

[ Szerkesztve ]

(#62274) lsc válasza Dark KillerX (#62273) üzenetére


lsc
nagyúr

A ramok 1866-osok, azokkal nem lehetne gond. Most visszatettem 4 Ghz-re a fotókon látható beállításokkal, így tökéletesen megy, ejti a feszültséget is. Most beugrunk Szombathelyre, majd később még próbálkozom, addig is köszi.

Az élet kegyetlen .

(#62275) krivics válasza nesh_019 (#62261) üzenetére


krivics
csendes tag

Az UD3P digitális tápellátás vezérlésű a DS3P hagyományos analóg.

(#62276) rappit4


rappit4
őstag

Sziasztok!
Még pár hónapja belőttem az FX-8320-am egy stabil 4.4 Ghz-re a ti segítségetekkel, mert előtte még alap 3.5-ön is állandóan kimerevedett az egész gép. Mióta megcsináltam tökéletesen működött ezidáig. Hétköznap koleszban vagyok ezért csak hétvégén érek rá játszani. Eddig hibátlanul működött, most pedig úgy döntött, hogy beadja a derekát és már nem csak játék alatt, hanem film vágás közben is meghalt a gép. Simán kimerevedik a kép és ennyi. Avid Media Composer illetve Avid Pro Tools és Adobe Premiere Pro alatt is sima használatnál kifagy, a játékokról nem beszélve. Biosban semmi az ég világon nem lett állítva. Ki is takarítottam a gépet hátha az a gond, de így sem jó. Most így használhatatlan a gép, szerintetek garis lehet a proci vagy az alaplap? :F Ha tudtok segíteni azt előre is megköszönöm! :R

(#62277) hackeeeee válasza rappit4 (#62276) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez turbocore-ral megy? 2,2 a CPUNB és a HT is?

Véleményem szubjektív...

(#62278) rappit4 válasza hackeeeee (#62277) üzenetére


rappit4
őstag

Itt vannak a BIOS beállítások.

(#62279) Kroni1


Kroni1
veterán

Jól tudom, hogy 61C a megengedett max hőmérséklet ha hosszútávon szeretném használni a procit?!

(#62280) Valkűr


Valkűr
őstag

Nem tudom hol tehetném fel a kérdést, igy itt teszem meg. A napokban irtam, h gondom van a pc hangszóró megszólalásával, mint kiderült az alaplapon lévő 5.1 analog kimenet front csatlakozója a ludas. Javitható ez házilag valahogy? Szerintem csak a benne lévő csatlakozok lehetnek kilazulva vagy benyomódva ezért szol egy hangsugárzón mind a kettő hangja, és nem válassza szét.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#62281) lsc


lsc
nagyúr

Lehet alaplapot cserélek, a jelöltek:
ASUS SABERTOOTH 990FX R2.0 használt 12 hó gar, 33e
MSI 970A SLI KRAIT EDITION új 26,5e
Gigabyte 990 FXA UD5 használt, garit még nem tudom
Asus M5A99FX Pro R2.0 használt 4 hó gar 21e
Ja és hogy miért, ezzel a lappal csak a gondok vannak, a via usb3 sem az igazi, a via hangkártya sem jön be nekem, a tuning sem az igazi benne.

Az élet kegyetlen .

(#62282) Dark KillerX válasza lsc (#62281) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Én vmelyik Asus-t választanám, minden elfogultság nélkül :K

(#62283) lsc válasza Dark KillerX (#62282) üzenetére


lsc
nagyúr

A saber ad érezhető többletet az fx pro-hoz képest? Asmedia vezérlőkkel nincs gond?
Mások véleménye is jöhet, a win10-el szerintem így is küzdeni fogok, de akkor már véglegeset akarok.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#62284) Picturemaker válasza lsc (#62281) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

Az MSi-t húzd ki a listáról, mert FX alá kevés lesz!
Újban ASUS M5A97 EVO R2.0 nem játszik?

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#62285) ViZion válasza lsc (#62283) üzenetére


ViZion
félisten

Asus mindkettő jóáras. ASMedia vezérlővel semmi gond, felrakod a driverét és kb. semmi utána, ahogy ennek lennie is kell.
Szájbertúszról Eldiablo tudna mesélni, több szenzor, még a kávéd hőfokát is méri, vércukor, ilyesmi... :D Ha tuningosabb vagy, akkor az kell.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#62286) hackeeeee válasza lsc (#62281) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jó az UD5 is, attól függ melyik revízió. (Mondom ezt UD5 tulajként..) - Az LLC gáz, mindegy, hogy award, vagy UEFI.. - sajnos ez tény.. :( - engem most ez gátol...

Mondjuk ami tuti, olyat választanék, ami garos.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#62287) rovtiv3 válasza hackeeeee (#62286) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Megkérdezhetem, hogy mi a probléma az LLC-vel?
Csak mert én is sokat tököltem vele.
Előre is köszönöm a választ. :B

Már bocsánat...

(#62288) Kroni1


Kroni1
veterán

Tud valaki egy linket vagy 2 mondatot arról, hogy milyen hőmérsékletig ajánlott az FX-et engedni maximum?!

A 8320E-t próbálom belőni, de jobban melegszik mint a 6300-as.. Olvastam egy 61C-ot itt többször is, de ez akkor mindegyik generációnál ennyi, és konkrétan a mag vagy kupakhőt kell nézni?

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#62289) nesh_019 válasza Kroni1 (#62288) üzenetére


nesh_019
senior tag

Ez engem is érdekelne. de szerintem 70c fok fölött se hiszem hogy baja lesz habár itt azt mondják és hivatalosan is az a tény álás és szerintem elég gáz míg az intel ezen a hőmérsékleten még simán zöldbe van, én gyenge gyári hűtéssel használtam még anno a 6100at és sokszor ment 70c fok fölé terhelés közben és mai napig müködőképes akinek eladtam.

[ Szerkesztve ]

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#62290) hackeeeee válasza rovtiv3 (#62287) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Pl, az, hogy sehogy sem tudok stabil 1,5V-t kihozni, bármit csinálok, 1,52V-1,536V lesz belőle, ami már hűtés miatt sok.. 1,506V lenne a jó, de az sehogy nem jön össze. Ha Ultra High-ról vissza megyek high-ra, és azonos feszen maradok, mint ultrahigh-on, akkor abból 1,488V lesz, ha pedig tolok neki 1 lépcsőt, akkor szintén 1,52-1,536V..
Lényegében ezen múlik, hogy nem tudom stabillá tenni az 5GHz-t. Persze, 1,52V-n stabil, csak 80-85 fokos kupakkal inkább nem bántom a kérdést. Arról nem beszélve, hogy extreme LLC-vel belenyalt így az 1,552V-be is. High-on 1,536V a max.. 1,488V-n 10 fokkal hűvösebb.

@nesh_019: Nálam 75 fok a kupak, 65 fokosak a magok.. Köszönik szépen jól elvannak.

De mutattam korábban (tegnap), volt ilyenem is:

A 89 fok egy pillanatnyi beugrás volt, amikor az LLC miatt beugrott 1,536V-1,552V-re a fesz.. Amúgy, stabilan 80 fok körül járt, és dolgozott szépen, ahogy kell. De, nem dolgoztattam végig, kilőttem, természetesen.

Nem követendő példa.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#62291) lsc válasza ViZion (#62285) üzenetére


lsc
nagyúr

Köszi mindegyikőtöknek, a saber vagy az msi játszana első ránézésre /msi=új/, viszont nagyvonalakban ez a mostani kombó is elég úgy-ahogy. Az ud3p-t szerintem 23-25 körül tudnám eladni, az msi-re nem kellene sokat rádobni csak az elég ismeretlen, a sabernál 8e körül lenne a difi, nem tudom annyit megérne-e nekem. Ha jól emlékszem jövőre jön a zen, igaz akkor lap, proci ram csere kellene, vagy esetleg akkor tudnék venni jobb áron egy 8350-et. Köszi az eddigi segítséget, alszom még rá párat, de nem lesz egyszerű.

Az élet kegyetlen .

(#62292) hackeeeee válasza lsc (#62291) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor szerintem inkább a Saber. :) A tuning miatt főként.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#62293) Hencso válasza lsc (#62291) üzenetére


Hencso
Ármester

sabert válasszad nem bánod meg :)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#62294) nesh_019


nesh_019
senior tag

RAMjaim 1866osak, de lehet 1600 és kisebben is futtatni, hadjam magas órajelen vagy a kisebb órajelen is tökéletesen elzakatol? Van ami kihasználja ezt a gyors 1866 ramot?

Visszatérve a 6300tól 8350 cserére és az alaplapos témára amióta lecseréltem nálam az a furcsa hogy amíg BF4,GTAV stb játékoknál nincs FPS droppom[addig a régi Dishonoredbe pedig van... nem értem. [60-ról hirtelen 15-25 között kezd ingadozni]

[ Szerkesztve ]

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#62295) lsc válasza hackeeeee (#62292) üzenetére


lsc
nagyúr

Érdeklődöm a saberre.

Az élet kegyetlen .

(#62296) Hencso válasza nesh_019 (#62294) üzenetére


Hencso
Ármester

mert az a t2 mini hütés kevés a 8350 nek de a régi deszkád is nagyon gyenge hozzá..

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#62297) hackeeeee válasza lsc (#62295) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Várd meg még a többiek véleményét, de ebben az esetben Én is azt mondom, hogy inkább a Saber. :)

Véleményem szubjektív...

(#62298) Maotun


Maotun
őstag

+1 sabernek fx 9590 cput viszi 1 éve stabilan jó deszka az!

(#62299) Hencso válasza Maotun (#62298) üzenetére


Hencso
Ármester

m5a99fx evo és pro is viszi :D de semmi baj :D viszont a saber igen jó deszka...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#62300) rovtiv3 válasza hackeeeee (#62290) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Értem, és köszönöm a választ. Nálam a Saber-nél ilyen feszültségugrások nincsenek. Jelenleg az LLC Extreme-re van belőve, a proci 4.836GHz-en, a fesz pedig ~1.396V-on, amely érték full loadban felmegy 1.464V-ra. Viszont, ha az alapfeszt feljebb pöccintem, terhelés alatt a processzor feszültsége ugyanannyival lesz magasabb. Így érzésem szerint, az Extreme beállítás tökéletesen leköveti a proci teljesítményigényét bármilyen terhelésen.

Már bocsánat...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.