Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62751) ViZion válasza mackosajt (#62750) üzenetére


ViZion
félisten

A 990FX Pro R2.0 nem nagyon akarja 1,46 V felett, droppol. Mondjuk ventiket szarul is raktam oda, levegőt nem sokat kap.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#62752) mackosajt válasza ViZion (#62751) üzenetére


mackosajt
addikt

Most ezt magyarul is leírod te Orrmányos állat! :D

[ Szerkesztve ]

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#62753) ViZion válasza mackosajt (#62752) üzenetére


ViZion
félisten

OK, lassan írom:
Asus M5A99FX Pro R2.0 deszka. Olyan kb. 1,46-1,48 VCore felett már a VRM túlmelegszik, belassítja a procit. Játékra bírja, de bencselni nem lehet, mert kb. 2 perc után túlmelegszik. Olyankor meg leveszi a feszt...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#62754) mackosajt válasza ViZion (#62753) üzenetére


mackosajt
addikt

Akkor Saber?

vagy csak nálad sz@r a szellőzés?

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#62755) ViZion válasza mackosajt (#62754) üzenetére


ViZion
félisten

Nálam ennyi, biztos javítható még kicsit, de a Saber az másik kat azért.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#62756) mackosajt válasza ViZion (#62755) üzenetére


mackosajt
addikt

b+... árban is, de egyszer élünk. :D

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#62757) ViZion válasza mackosajt (#62756) üzenetére


ViZion
félisten

Nekem így 4,9 GHz-t viszi... Saberrel lenne mittomén 5,1 és lefuttatnám a bencseket is... nah, annyit nekem meg nem ér.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#62758) rambustibi válasza mackosajt (#62750) üzenetére


rambustibi
őstag

Nálam az Asus M5A99FX Pro r2.0 alaplapban az fx9590 5.6Ghz-t tudott (vagyis én tudtam ennyit kihozni belőle :B ). Bencheltem vele 5.2-5.3Ghz-n is (firestrike stb...)

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#62759) ViZion válasza rambustibi (#62758) üzenetére


ViZion
félisten

5,6 is 8 modullal volt? Mennyire volt stabil?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#62760) rambustibi válasza ViZion (#62759) üzenetére


rambustibi
őstag

Igen 8 modullal (kompakt vízzel): [link]
5.2-5.3 stabil volt, ha bencheltem pl: [link], igaz hétköznapokra csak simán 4.8-on használtam
Az 5.6 nem volt stabil, mivel csak frekvenciára mentem.

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#62761) ViZion válasza rambustibi (#62760) üzenetére


ViZion
félisten

5,2-re megvannak a beállítások, bios kép vmi? Meglesem, hátha... Nálam HT Link alap, de ram és CPU-NB is kicsit húzva van, igaz +fesz nélkül.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#62762) rambustibi válasza ViZion (#62761) üzenetére


rambustibi
őstag

Remélem ez segít: [link] ;)

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#62763) ViZion válasza rambustibi (#62762) üzenetére


ViZion
félisten

Majd meglesem, thx :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#62764) Habugi válasza rambustibi (#62762) üzenetére


Habugi
addikt

Nem hiszem el hogy kihagytad a ziCCert!! :( :O

Mekkora lett volna már ha Orrmányost ráirányítottad volna a téma összefoglalóra, a saját irományára..

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#62765) ViZion válasza Habugi (#62764) üzenetére


ViZion
félisten

...megszíhatod a kis ormányom! ;]
Beteg vagy? Ez a hsz nem volt 1000 karakter sem :D
Látom mindent kimaxolt, ennyire én nem vagyok bátor, gondolom ez is kellene 5 GHz-hez. :B

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#62766) Shaza


Shaza
senior tag

Sziasztok!

Az normális ha processzor(fx 8350) órajele "össze-vissza ugrál"?(néztem aidával és az alaplap tunerével is )

Egyszer 1394mhz utána 3990mhz ,úgy hogy semmilyen program nem fut.

Maga a kihasználtság nem változik csak az órajel.

Előre is köszi!

.

(#62767) Plasticbomb válasza Shaza (#62766) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Igen, CnQ, és társai energiagazdálkodás végzi a dolgát. Ha nincs használva a gép, akkor minek pörögjön, mint valami idióta, nem igaz?

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#62768) rovtiv3


rovtiv3
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Lassan egy éve hajtok FX-et, húzva. A beállítások nagy részét itt tanultam, ezúton is köszönet érte. Nagyjából két hete gondoltam egyet, és a határozott ellenjavaslatok ellenére kipróbáltam a Turbo Core-t. Pozitívan csalódtam, ezért is írok, hátha másnál is bejön.
A lényeg az, hogy a jól kitesztelt OC beállításaim fesz emelés nélkül simán bírnak még +200MHz TC-t stabilan (300MHz-et már nem, ahhoz feszt kéne emelni). Példaként jelenleg 23.5x203.7= 4786MHz-en fut a proci. A Turbo Core-t 24.5-es szorzóra állítottam, így 4990MHz lett, ugyanazon feszültség és hőmérséklet-értékek mellett, két hete stabil.
Stressz-teszteknél nyilván nincs jelentősége, de bencheknél (Super Pi, Real Bench) igenis lehet, mert sűrűn felugranak a TC értékre a magok, néha több is egyszerre. Szerintem játékoknál is üdvös lehet a dolog. Aki sokat játszik, érdemes kipróbálnia, talán egy kis pozitív adalék a "kihajcsa-e" problémakör megnyugtató tisztázásához.

[ Szerkesztve ]

Már bocsánat...

(#62769) ViZion válasza rovtiv3 (#62768) üzenetére


ViZion
félisten

Igen, javasoljuk a kikapcsolást, mert "alapból" így stabilabb az OC. De az is le volt írva korábban, hogy akinek van kedve/ideje az eljátszhat vele, csak macerásabb kitesztelni, inkább IRL derül ki, h működik-e.

RAM húzást és a HT link, CPU NB tuningot sem szoktuk erőltetni. Relative keveset hoz a proci tuninghoz képest, viszont hamar instabillá teheti a gépet. Ettől még vannak itt leírások ehhez is, csak ha vki bejön, h tuningolna, akkor ezeket nem ajánljuk. Kitapasztalja, érdekli, akkor fogja tuningolni ezeket is. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#62770) mackosajt válasza rovtiv3 (#62768) üzenetére


mackosajt
addikt

Ez most ugye csak egy rossz vicc?

Adatlapodon szereplő procinak gyárilag 4,7 GHz az alap és 5,0 GHz a turbo.

Most akkor mi ezen az OC? Ez majdnem "Istenkáromlás" esete.

Abban a Saber lapban az lenne az alap, hogy 5,0 GHz 24/7 beállításokon, turbo nélkül. ;)

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#62771) rovtiv3 válasza ViZion (#62769) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Igaz, nem azért írtam, mert arra gondoltam, hiányosan tájékoztattok bárkit is. Természetes, hogy az OC kitesztelésénél a TC-t kötelezően ki kell kapcsolni. Csak arra próbáltam felhívni a figyelmet, hogy stabil OC mellett (nálam) ugyanazon a feszen blefér a dolog, ezért arra gondoltam, másnak is belefér(het.) :)

Már bocsánat...

(#62772) Jakuskacsa


Jakuskacsa
senior tag

Nézegetem minden nap az fx procikat. az én 8320 am, megáll 4,5 ön, és nem hajlandó sehova sem stabilan továbblépni. 8350 eseket és 9xxx eket keresgélek. DE!!! Mi a facc??? 8350 45000 ezer... 9370 meg 50000, nyáron meg 9590 eket adtak el itt 50000 ért... lehet hogy azért van ez, mert megjött a tél, és mindenki játszana??

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#62773) rovtiv3 válasza mackosajt (#62770) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Miért lenne rossz vicc?
Egyrészt nem abból indultam ki, hogy itt mindenkinek 9590-es FX-e van.
Másrészt említettem, hogy vannak OC beállításaim, de azt nem mondtam, hogy ez volna a teteje, mint ahogy nem is az.
Harmadrészt 4.9GHz-nél már 1.5V körül kér a proci, efölött elszállnak a hőmérsékletek, a VRM 80+ fokos (hűtve), a kocka 73+, prime alatt. Ez van.
Továbbá, a kommentem arról szólt, hogy tökmindegy, mekkora az OC-d, ezen felül még kibír +200MHz TC-t is, ugyanazon a feszültségen (legalábbis nálam). Ezért gondoltam, hogy érdemes lenne másnak is kipróbálnia.
Végül pedig elsősorban nem játékra használom a gépet, ezért a stabilitás a legfőbb szempont, illetve a hőmérsékletek ésszerű értékek között tartása.
Béke. :)

Már bocsánat...

(#62774) ViZion válasza rovtiv3 (#62771) üzenetére


ViZion
félisten

OK, értem, csak leírtam, h alapbólm miért nem mondjuk. Rengeteg okosság van "elrejtve" a topikban, csúnya dolgokat műveltek itt páran a szerencsétlen FX-ekkel :O dúúúván tuningoltak mindent. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#62775) Kroni1 válasza Jakuskacsa (#62772) üzenetére


Kroni1
veterán

Mekkora fesz kell neki a 4.5GHZ-hez?!

[ Szerkesztve ]

(#62776) Jakuskacsa válasza Kroni1 (#62775) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

4,4Ghz - 1,392v - stabil, nagyon hűvös
4,5 Ghz -1,425v - stabil, közepesen meleg, még elbír vele egy Scythe Grand Kama Cross 3
4,6 Ghz -1,44v, -stabil, benchek is lefutnak (de itt már lehetetlen hűteni - játék alatt is 60 fok közelében van,
4,7Ghz-n még bootol, de már 1,48 v kell hozzá, és a win még az üdvözlő képnél elfossa magát....

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#62777) mackosajt válasza rovtiv3 (#62773) üzenetére


mackosajt
addikt

Én meg pont azért írtam, mert a gyári órajeleken használod, mondhatni nulla OC-val.

Turbo nélküli 4,9 hidd el, jobban tud teljesíteni, mint a Turbos 4,9, szerintem, mivel turbo esetén nem feltétlen minden mag pörög 4,9-en. ;)

Láttunk már esetet, amikor a turbos 8150-et a fix OC-s (azonos órajelű) 8120-al, azonos órajelen munkában vertem. ;)

@Jakus: b+, most nézem, hogy jókor cseréltem procit, tényleg el vannak szállva az aprón az árak.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#62778) rovtiv3 válasza mackosajt (#62777) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

1.) Nem gyári órajeleken használom. És nem azokon, amelyeket példaként hoztam. Azokat csak azért hoztam példaként, mert nem mindenkinek van itt 9590-es kockája.
2.) 4.86GHz-en használom, 5083MHz turbo mellett, ugyanazon a feszen (1.476V, ez már az LLC max), mint TC nélkül. Efölött már nem éri meg, nem lineáris a fogyasztás és a melegedés. Igaz, 4904MHz is ki van tesztelve, stabil, de kevés a hűtőm hozzá.
3.) Csak azt akartam mondani, hogy érdemes megpróbálni bármekkora OC mellett ugyanazon a feszen a kb+200MHz Turbo-t. Semmi többet.

Már bocsánat...

(#62779) Bossp


Bossp
addikt

Udv!

Elsosirban kardfog 990fx tulajokhoz szol a kerdes.
Boot_device_led folyamatosan vilagit. Usb-rol telepitenek de mindig kifagy a rendszer, van hogy meg boot elott van hogy telepites kozben.
Valaki hasonlo tapasztalat a kardfoggal?

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#62780) Taifa Díaz válasza rovtiv3 (#62778) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Szerintem meg semmi értelme a kitesztelt OC mellé visszakapcsolni a Turbo Core-t. Kipróbáltam. Igen, minden bench és játék 200 MHz-zel magasabb órajelre "turbózta" a 8320-ast, de...Monitorozva az értékeket azt tapasztaltam, hogy egy bolhafasznyival se hoz több FPS-t sehol a Turbo órajel a Turbo nélkülihez képest, tehát mintha nem is lenne. Akkor meg minek...?

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#62781) Jakuskacsa válasza mackosajt (#62777) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Pár hónap alatt felmentek az árak... 8350 et lehetett venni nyáron 38-40 ért... áhhh az ember jobbra számít, erre drágább lesz minden. De jön majd a január, hátha valaki akkor szabadulna procijától jó áron...

a legdurvább amit láttam: 8350 gari sehol és 45... 9370 es garival ugyanannyi pont itt... de ha lúd legyen kövér, vagy egy jó 8350 es kellene, vagy egy 9590 es jó áron.

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#62782) rovtiv3 válasza Taifa Díaz (#62780) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Ebben az esetben túlzott elvárásaim voltak. Ha kitesztelted, nincs több szavam.
Esetleg én is megpróbálom, hátha. Csak egy ötlet volt... :B

Már bocsánat...

(#62783) mackosajt válasza rovtiv3 (#62778) üzenetére


mackosajt
addikt

Azt írtad, 2 hete így használod, én erre reagáltam, hogy ennek így nem látom igazán értelmét. ;)

Lehet én vagyok a hülye, vagy elkapott a láz, de biztos nem turbóznék, amikor nélküle is tudja ugyanazt. ;)

@jakus: Én mit mondjak? A 8350-et olcsóbban vettem, mint amit te most leírtál árakat.;)

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#62784) ViZion válasza Jakuskacsa (#62781) üzenetére


ViZion
félisten

9370 tavaly 42k-ért sztem korrekt volt. Ma is kb. ennyi lenne.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#62785) Jakuskacsa válasza ViZion (#62784) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Mákos ormányos... :DDD

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#62786) Taifa Díaz válasza rovtiv3 (#62782) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Próbáld meg, hátha csak nálam van valami user error.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#62787) Omli85 válasza mackosajt (#62750) üzenetére


Omli85
őstag

Épp kedden fogok építeni egy Asus M5A99FX PRO R2.0 + 8320E kombót majd beszámolok az eredményekről ha gondolod :D.

(#62779) Bossp : USB2.0 portban USB2.0 pen drive-rő próbáld telepíteni. Hasonlóba futottam már bele és az USB3-as pen drive miatt akadt ki a telepítő hiába USB2.0 foglalatba volt dugva...

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#62788) Kroni1 válasza Jakuskacsa (#62776) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszi, én még megfelelő hűtő hiányában nem tudtam kitesztelni a 8320E-t rendesen, de nem sokára!

Más: bár az asus M5A97 evo 2.0 lapommal meg vagyok elégedve, (amit még anno 20-ért vettem) most lehetőségem lenne lecserélni egy M5a99fx-re plusz 5k-ért... Szerintetek megéri!? Sztem igen, nekem a tudása ugyan elég a jelenleginek, de amig a vrm bordája hűvös addig a chipset borda forró akárhogy hűtöm a lapot. A 99fx-nél szimpi hogy a két borda össze van kötve heatpipe-al, talán ez igy egyenletesebb és kisebb hőt eredményez nem!? Vagy rosszul gondolom!?

(#62789) ViZion


ViZion
félisten

Nálam újra kell gap-padozni a VRM-et, játék alatt 75-80°C... korábban nem visnyogott a ventivezérlő, most pár hete már örökké vinnyog.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#62790) Joe-Soft


Joe-Soft
tag

Tisztelettel üdvözlök ismételtem Mindenkit!

Korábban már írtam, boldog tulajdonosa lettem egy FX 8350 és egy Asus M5A99FX Pro 2.0 alaplapnak, amik a konfigom lelkét képezik. 2x4Gb Geil Black Dragon DDR3 1600MHz CL9 ramok, Corsair 300R ház, Corsair HX750 Gold tápegység, VGA Sapphire HD7870 GHz Edition 2Gb 256Bit...
A procihűtést lecseréltem ami egy Be Quite Shadow Rock 2 volt. Helyette Corsair H100 vízhűtést kapott. Ami nagyon jól hűti a kicsikét..
A célom az volt, hogy stabil 4.5Ghz-et kihozzak ebből a konfigból. Végigolvasva a részletes leírásaitokat, sikerült is :) Hálásan köszönöm!!!! :R
Viszont a hőmérséklettel nem vagyok kibékülve még mindig. legalábbis 4.5GHz-en... IBT teszt alatt... Sokallom a 76C fokot.. :F

Amúgy viszonyítás képen le írom saját méréseim.....

Be Quite Shadow Rock 2 cpu hűtővel játék közben 4.0GHz-en 55-57C :Y
Corsair H100 vízhűtés játék közben 4GHz-en 35-37C :Y
Kiegészítő információ még, hogy 26C-os szobában mért eredmények.

Tanácsot szeretnék kérni, hogy hogyan tudnám 4.5GHz-en kisebb hőtermelésre bírni a procim?
Mondjuk, hogy 60C alatt legyen, vagy környékén.

Mellékelek egy IBT teszt képet is. Stabilan üzemel 4.5GHz-en..

(#62791) Omli85 válasza Joe-Soft (#62790) üzenetére


Omli85
őstag

Hőtermelésen egyféleképpen tudsz csökkenteni azonos órajel mellett, ha kevesebb feszültségen üzemel a cpu. Az már más kérdés, hogy tudsz e a jelenlegi értéknél lejjebb menni úgy hogy stabil maradjon a cpu.
Csodát ne várj a H100-tól IBT alatt szerintem nem nagyon fogja 60 fok alatt tartani a procit 4.5GHz-n.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#62792) Joe-Soft válasza Omli85 (#62791) üzenetére


Joe-Soft
tag

Szia!

Köszönöm gyors válaszod.
A H100 ennyire gyenge lenne ehhez a procihoz, ha 4.5GHz-en vagy fölötte akarom járatni?
Igaz csak ezek a tesztek gyilkolják ennyire a procit :)

(#62793) ViZion válasza Joe-Soft (#62792) üzenetére


ViZion
félisten

Játékvíz... jó léghűtők elverik hűtésben.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#62794) Habugi válasza Joe-Soft (#62792) üzenetére


Habugi
addikt

Nem ahhoz a procihoz gyenge hanem az összeshez, esetleg ha úgy tetszik az ilyesfajta stressztesztekhez.

Annyi pénzből amennyibe az valaha került olyan léghűtést kapsz hogy ihaj, valami jó kis dupla tornyost, más kérdés hogy a napot is kitakarják, a házban való teszek-veszek szerelést igencsak megnehezítve.

Egy BIOS-ba beállított fesszel/LLC-vel kisegíthetnél minket. :K

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#62795) Joe-Soft válasza Habugi (#62794) üzenetére


Joe-Soft
tag

Szia!

Köszönöm a hasznos tanácsot.. :)
Szóval akkor felejtős ez a H100 vízhűtés?
Cseréljem majd le?
ki írok minden beállításomat a bios-ból vagy ma, vagy holap :)
Ha az segít valakinek itt :) :R

(#62796) ViZion válasza Joe-Soft (#62795) üzenetére


ViZion
félisten

Egyelőre Neked kell segíteni... ehhez kell a biosból pár screenshot. Alaplap is tudja ezt, RTFM. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#62797) Habugi válasza Joe-Soft (#62795) üzenetére


Habugi
addikt

Amíg nem ismerjük a pontos feszt/beállításokat addig nem érdemes pálcát törnöd a H100 feje fölött, függetlenül attól hogy itt jó néhányan nem kedveljük ezeket a kompakt vizeket.

Amint mondasz beállított vcore értéket, onnantól lehet majd érdemben bármi máshoz hasonlítani. Megjegyzem nem az összes kompakt víz zergeláb csak a H100 nem a legjobb.

Hamár érdembeni összehasonlítás, FX-Fixes IBT javallott, VeryHigh-on futtatva.

Ez kicsit jobban odapakol a procinak és jóval tovább is tart mire lefut, amennyiben 80fölé menne a kupak nyugodtan nyomd ki.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#62798) Joe-Soft


Joe-Soft
tag

Sziasztok!

Nos, mivel kellően felhergeltem magam.. itt vannak a pontos paraméterek.. :W







(#62799) Joe-Soft


Joe-Soft
tag

A Corsair H100 vízhűtőm helyett ez jobb lenne???

[link]

(#62800) ViZion válasza Joe-Soft (#62798) üzenetére


ViZion
félisten

csak hirtelen annyi, h C'n'Q, C6 és C1E ki van kapcsolva... minek? Kapcsold be nyugodtan.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.