Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62951) .zSoLTi. válasza Kroni1 (#62950) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Pedig nálam is pl 1,380v körül 76Gflops körül ad IBT, de 1,4v körül már 85Gflops..

(#62952) Jakuskacsa válasza Kroni1 (#62950) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Tudom, nem fogalmazok valami jól, ezzel mindig is problémák voltak. Én is szeretem, ha kevés voltot kap. Napokig tesztelgettem, hogy is a jó. Szóval, nálam 4,5 Ghz-n megy 1,416 volton ennyit kér. Ez alatt is stabil még 1,392 volton is, de kevesebb a teljesítménye benchben. Az fx meg olyan jószág, ami kéri a stabil és épp elég feszt. Szó sincs arról, hogy maximum voltokat adjak neki, de valahol valamit eldob a cpu a kevés fesz miatt. Nálam 1600 cl9 es ramok vannak, nem hinném, hogy ez okozná a teljesítmény különbséget.

Ez nekem új, én azt gondolom az a legjobb ha a lehető legkisebb fesz mellett érjük el a kivánt frekit, stabilan.

Ezt nagyon jól látod, de lehet hogy pont egy lépcső hiányzik, az optimális teljesítményhez, ezek a finomhangolások része. Nézd meg a teszteredményeimet. Pl 4,61Ghz-vel simán vertem a 4,62Ghz-s teljesítményt, mert 4,62 Ghz-hez már kevés volt neki a volt... remélem most már érthető, bocsi a rossz fogalmazásért...

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#62953) Kroni1 válasza Jakuskacsa (#62952) üzenetére


Kroni1
veterán

Semmi, én is azért kérdezem mert érdekelnek a tapasztalatok.

Igy már világosabb, már csak az érdekelne, hogy pl. játékok alatt is lehet-e ilyen különbség, vagy ott azért ennyire nincs kiélezve a proci.. Szerintem ott kevésbé, de a lényeg az akkor, hogy ha megvan a legalacsonyabb fesz amivel eléri a proci a kellő frekvenciát, akkor ahhoz képest érdemes 1-2 kattintásnyival feljebb vinni a feszt, hogy tutira stabil legyen! Eddig is igy csináltam én is kb, most a 8320E-m (jó hűtő hiányában) 1.25V-on járatom 4GHz-en, menne neki olyan 1.224V-on is, de fő a biztonság, meg szeretem a kerek számokat! :)

(#62954) hackeeeee válasza Kroni1 (#62950) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez true story.

Bizonyos szinten nő a teljesítmény, ha adsz feszt a procinak, attól függetlenül, hogy stabil(naktűnik).

Előző procinál 4600-on szépen nőtt a gflops, ahogy azonos órajelen toltam neki a feszt.

Véleményem szubjektív...

(#62955) Jakuskacsa válasza Kroni1 (#62953) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Játék alatt lehet nem veszed észre, max kidob az asztalra (nálam a crysis 3 csinálta pont a fent említett 4,5Ghz 1,392 volttal), de tesztekben is látszott, hogy valami nem kerek. Játék azért más, mert ha jól optimalizált a játék szálanként 60-80% ban terhelt, ellentétben a benchekben, amikor is 100% on áll a terheltség. A bench inkább arra való, hogy tudd megtaláltad e a megfelelő beállítást. Ha megvan, akkor szinte 100%, hogy hibátlanul fognak futni a játékok... bár vannak erre is ellenpéldák. Szerintem a legjobb teszt az az , ha lefuttatsz pár teszt progit (cb15, realbench, itb, 3d mark) ha itt jó, utánna próba egy két izzasztóbb játék is. Persze közben monitorozd a hőfokokat... az fx ilyen cpu, sokat kell tesztelgetni, aztán találsz egy jó beállítást, és úgyhagyod. Valakinek ez bejön, valaki meg utálja, az utóbbiak általában vesznek egy intelt... volt rá itt a fórumba is példa, mert nem volt türelme tesztelgetni...

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#62956) Bossp válasza Jakuskacsa (#62955) üzenetére


Bossp
addikt

Sabertoothnal a Cpu current capatibylitit hagyjam auton vagy lojjem be 130-140%-ra?!

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#62957) Jakuskacsa válasza Bossp (#62956) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Én spec 120 on használom.. ezt mindenki maga döntheti el, igazából teszteld le és kiderül melyik a jó "érték"

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#62958) Bossp válasza Jakuskacsa (#62957) üzenetére


Bossp
addikt

Ez ha jol ertelmezem ha eler egy bizonyos fogyasztast a proci vissza veszi a feszt?

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#62959) lovas001 válasza Kroni1 (#62953) üzenetére


lovas001
aktív tag

Igen, egy bizonyos szintig, hiába stabil a proci, amennyiben feszt növelsz a számítási teljesítmény is nőni fog és nem csak ibt-ben vehető észre feltétlenül (más bench esetén mely számtanilag mutat eredményt általában kimutatja a különbéget.A cinebench különbség egyébként simán lehet egy jobban belakott rendszer miatt is, amennyiben kikapcsoltok mindent win alól, vagy egy teljesen frisset használva, az eredmények logikusan magasabbak lesznek azonos órajel mellett.

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#62960) rovtiv3


rovtiv3
aktív tag

A CPU Current Capability engem is érdekelne. Tulajdonképpen mit határoz meg ez a beállítás?
Utánaolvastam /volna/, de nem sikerült logikus és érthető magyarázatot találnom.
Ezért, ha volna valaki köztetek, aki elmagyarázza, nagyon megköszönném.

Már bocsánat...

(#62961) Bossp válasza Jakuskacsa (#62957) üzenetére


Bossp
addikt

Adtam neki egy kis plusz feszt. 1,4 V-on. 4,5 Ghz-el 720 at futott a Cine.. 13 al tobbet mint alap feszen. Fura dolgok ezek! :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#62962) Jakuskacsa válasza Bossp (#62961) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Látod... nem akarunk mi rosszat, segítünk! Hidd el, az 1,4 volt még korrekt érték, csak abba gondolj bele, hogy a gyári beállításokon turbo jelen 1,425v -ot kér. És hát hol vagyunk mi ehhez... kell neki az energia, csak abból tud dolgozni...

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#62963) Pancsermeste válasza rovtiv3 (#62960) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Ez tulajdonképpen hasonló, mint a VGA-nál a Power Limit.
Néha írják OCP-nek is (OverCurrent Protection)
A gyártó a 100%-os értékkel beállít egy általa teljesen biztonságosnak ítélt áram limitet a VRM számára. Extrém tuningnál előfordulhat, hogy ennél nagyobb áramra lenne szükség, így ezt az értéket százalékosan ki lehet terjeszteni.
Egy Saber/Rog kaliberű lapnál 5GHz-ig (szinte) biztosan nincs erre szükség. Nálam legalábbis nem kell az 5GHz-hez emelnem, bár ez proci függő is lehet.

-= Pancsermeste® =-

(#62964) rovtiv3 válasza Pancsermeste (#62963) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Drága uram, köszönöm a pontos és gyors választ! :R
Lenne még egy kérdésem. A memóriák Ganged beállítása (gondolom ez a dual) gyorsít-e valamennyit a rendszeren az Ungangedhez képest? Ha esetleg igen, milyen típusú alkalmazásokban?
Előre is köszönöm!

Már bocsánat...

(#62965) Pancsermeste válasza rovtiv3 (#62964) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Erről csak annyit tudok, hogy gyakorlatilag nem sok jelentősége van.
Valami olyasmi rémlik, hogy szintetikus tesztekben a ganged egy kicsit jobb, de egyes alkalmazásokban pl. játékokban inkább az unganged. Viszont erre nem emlékszem már pontosan, így ha valaki tesztelte is, biztosan okosabbat tud mondani. Én mondjuk a Ganged mellett döntöttem.

Ja igen, az unganged is dual (ha megfelelő slotokban vannak a RAM-ok), csak az 2x64 bit, így többszálú feldolgozásnál előnyt jelenthet az 1x128 bit-hez képest... vagy valami ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

-= Pancsermeste® =-

(#62966) rovtiv3 válasza Pancsermeste (#62965) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Köszönöm, akkor nem görcsölök rajta (bár eddig sem tettem). :B

Már bocsánat...

(#62967) Jakuskacsa válasza Pancsermeste (#62965) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Nekem is rémlik valami teszt vagy a ph-ról, vagy a tomshardware-ról.. de a teszt vége az lett, hogy semmi különös nem történik, ha így ha úgy használod. Lehet egyes spec programokra hatással van, nem hiába találták ki, de általáos felhasználásban semmi...

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#62968) Bossp


Bossp
addikt

Azt hiszem meg találtam az új 24/7-es beállításokat. Picivel 1,4 V felett 4,7 Ghz-en és még egész hűvősen. szerintem efelett már sok feszt fog majd kérni 4,8-hoz.

Fogyasztás meglepően jó. Az új lappal és win 10-ben. windowsban 89 W. IBT alatt 341 W. 5 db 12 cm-es ház hűtőventivel +3 a Cpu hűtőn. Egy HDD-vel és egy SSD-vel + egy 7970 villám!

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#62969) Jakuskacsa válasza Bossp (#62968) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Szép... nem rossz kocka, nem sokat kér, és elég jól húzható. Mákod van... van egy turbo nélküli 9590fx-ed... Grat... Esetleg egy kis finomhandolást még kipróbálhatsz, az nb-t tedd 2200 ról 2400ra, vagy elgondolkodhatsz egy alternatív szorzórol úgy pl. hogy közben a memóriákat is megráncigálod egy kicsit. pl FSB-209 szorzó- 22,5... csak itt vigyázz, mert így az nb-t is húzod az fsb-vel együtt, először én csak kiprbálnám vajon tudja e stabilan a 2400 as értéket.

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#62970) rovtiv3 válasza Jakuskacsa (#62967) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Phenom II-es korszakomban általános alapelv volt, hogy a Ganged valamivel jobban terheli az IMC-t. Ebben lehetett is valami, mert a 4 db 2 Gigás memóriáim Ungangedben vígan hozták az 1640MHz-et, Gangedben pedig már 1600MHz-en is elvéreztek. Az FX-eknél gondolom ez nem szempont, olvasván a topicot, még senkinek sem volt ezzel problémája.

Már bocsánat...

(#62971) rovtiv3 válasza Bossp (#62968) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Gratulálok!
A 9590-esem hasonló fesszel tudja ezt :W :C .

Már bocsánat...

(#62972) Bossp válasza Jakuskacsa (#62969) üzenetére


Bossp
addikt

Akkor megérte a 30k-t amit tavaly kiadtam érte! :D Assrock alatt azt hittem a procim a gyenge keresztmetszet :D.
Egyebkent mikor lecseréltem a Hyper 212 EVO hűtőm itt rám írt valaki privátban hogy amire lecseréltem hiába 3* drágább semmit nem ér. Ő tesztelte és 4-5 fokkal többet mért mint a Hyperrel :D. Hát nem tudom 4,7 Ghz-en IBT Very Highon nem olyan sok az a max 59! :D bő 10-15 C-vel hűvösebb a réginél.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#62973) Jakuskacsa válasza rovtiv3 (#62970) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Én megmondom őszintén nem próbáltam, mert amit olvastam róla, abból az jött le, hogy nem sok értelme van. Pedig megéltem nem egy phenom II procit,(x3 720, x4 945,955,965, x6 1100t) a fiamnak még mindig az ketyeg a gépében, nincs is rá panasz... főleg, hogy tavasszal megkapta apa 560ti-jét... hd-ig elég jól bírja.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#62974) Bossp válasza rovtiv3 (#62971) üzenetére


Bossp
addikt

Köszi! még én sem hiszem el! :D :R

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#62975) Jakuskacsa válasza Bossp (#62972) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Szerintem csak valami gond volt a fölrakással, én is jártam már így... 212 őt cseréltem én is nagyobbra, aztán nem hozott semmit... hát persze mert nem feküdt föl rendesen. Van a felfogatáson egy állítási lehetőség, hogy mennyire húzza oda szorosan. Persze én ezt elsőre észre sem vettem. Miután meghőztam bő 10 fokkal bentebb voltam... Hidd el, nagyon mákos darabod van, ebből még akár egy 5Ghz sem elképzelhetettlen, bár van egy pont ami fölött már nagyon sok voltot kér... na innentől már fűt is!

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#62976) rovtiv3 válasza Bossp (#62974) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Bár hozzáteszem, hogy Prime alatt szeret nagyon elhasalni... ;)

Már bocsánat...

(#62977) Bossp válasza rovtiv3 (#62976) üzenetére


Bossp
addikt

Én még az Assrocknál pont úgy voltam hogy Prime lazán ment 20-30 percet de IBT 2 perc után fagyott. és jóval nagyobb hőt is termel.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#62978) Jakuskacsa válasza rovtiv3 (#62976) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Ha mindennapos használatra hiba nélkül használható, én azt mondom, hogy a prime-t figyelmen kívül kell hagyni. Kövezzetek meg, de ha általános használat - játék, film, netezés - nem hibázik, kit érdekel az ibt, meg a prime? ez azoknak fontos akiknek sok és hosszadalmas munkát számolgat a procija... na ott gáz, ha elszáll...

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#62979) rovtiv3 válasza Jakuskacsa (#62978) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Örök téma ez. Nálam a barátnőm dolgozik a gépen, napi sok órában. Fordít, néha vág, konvertál. 2-3-szor előfordult az elmúlt évben, hogy lefagyott a gép a munkájával együtt, az instabil OC beállításaim miatt. Pedig az IBT lefutott, többször is. Real Bench, Super Pi, játékok, Cinebench, minden. Aztán megpróbáltam a Prime-ot, és láss csodát, másfél óra múlva térdelt le. Azóta számomra az a stabil beállítás, ami kb 3 óra Prime-ot teljesít.
Persze más szempont, ha csak játszol a gépen. Max kidob egyszer-kétszer, visszalépsz, tolod tovább...
Béke.

Már bocsánat...

(#62980) rovtiv3 válasza rovtiv3 (#62979) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

...nyilván jobban megértenél, ha ismernéd a barátnőmet... :O

Már bocsánat...

(#62981) hackeeeee válasza Bossp (#62977) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Attól függ mivel tesztelt prime alatt.

Adj neki prime-mal small FFT tesztet, utána mond azt, hogy az IBT nagyobb hőt termel.

Blend teszt alatt kevésbé fűt.

Véleményem szubjektív...

(#62982) rovtiv3 válasza hackeeeee (#62981) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

"Adj neki prime-mal small FFT tesztet, utána mond azt, hogy az IBT nagyobb hőt termel."

+1

[ Szerkesztve ]

Már bocsánat...

(#62983) .zSoLTi. válasza rovtiv3 (#62982) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

:C

(#62984) rovtiv3 válasza hackeeeee (#62981) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Ráadásul a Blend test is képes pörkölni, igaz, nagyjából 35 perc után. Plusz, ha még hozzávesszük, hogy a CPU nem csak a magas hőmérséklettől hasalhat el...

Már bocsánat...

(#62985) mackosajt válasza Bossp (#62968) üzenetére


mackosajt
addikt

Ezek után végképp kíváncsi leszek, ha végre nálam lesz a Saber, hogy a kockám mire képes.

Grat! Szép eredmény.

Picit pöckölnéd még, és lehet 1,45 környékén 4.9 lenne ;)

Viszont adatlapod frissítsd! Elavult. :D

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#62986) hackeeeee válasza Bossp (#62968) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hajrá. :)

Nálam ez a 24/7:

Látszik az 5060 MHz-s teszt eredménye is.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#62987) Bossp válasza hackeeeee (#62986) üzenetére


Bossp
addikt

Cine közben ment fel 75 C-re? Na majd még játszom vele. végülis még van szabad 15-20 fokom jatszani! :)

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#62988) hackeeeee válasza Bossp (#62987) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem ez még belefér. Igen. IBT alatt is hasonló hőfokkal megáll. De, ott pár fokkal hűvösebb.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#62989) Bossp válasza hackeeeee (#62988) üzenetére


Bossp
addikt

Az picit fura hogy ilyen gyorsan felforrósodik. Nekem 52 C ig jut a Cine IBT ery Highon 59 nél stagnál úgy a 4. körtől.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#62990) hackeeeee válasza Bossp (#62989) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Eléggé feszegetem a seidon határait. Viszont 1,4V alatt Nekem sem forr, felette kezd el melegedni.

Véleményem szubjektív...

(#62991) MinionFlasH


MinionFlasH
senior tag

Megkérnék valakit akinek Gigabyte alaplapja van, hogy mondjon egy alap OC beállítást 6300 procihoz. Mit kell kikapcsolni, stb.

(#62992) ViZion válasza MinionFlasH (#62991) üzenetére


ViZion
félisten

Összefoglaló? Átírod gigára... nincs sok eltérés.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#62993) MinionFlasH válasza ViZion (#62992) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

Az volt az első, hogy átküldtem az összefoglalódat, de nem tudja beállítani, nekem meg nagyon nincs meg a Giga biosa.

(#62994) Joe-Soft


Joe-Soft
tag

Szép napot mindenkinek!

Olvasva a hozzászólásaitokat, el kezdtem tesztelni az FX8350-es procim. minél kisebb feszen, minél nagyobb órajel...
Szobahőmérséklet: 22C
Maximális CPU hőfok 54-55C
Procihűtő: be Quite Shadow Rock 2

A mellékelt képet kérem szépen elemezzétek. Mennyire számít jónak?

(#62995) rambustibi válasza rovtiv3 (#62971) üzenetére


rambustibi
őstag

Jó a 9590 van értelme ;) Nálam 5.12Ghz 812 pöttyöt tudott CbR15-ben ;) (Alaplap 99FX fx pro r2.0 volt)
Itt van 1-2 mérésem, az Opteronnal nemsokára új mérések lesznek, mikor megkapja a Quad Channel memóriát :K

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#62996) Kroni1 válasza rambustibi (#62995) üzenetére


Kroni1
veterán

És egyébként mennyire jött be ez az FX-ről Opteron-ra váltás neked?!

(#62997) Valkűr


Valkűr
őstag

8350 ez jött ki, bár itt is lehetne finomitani még..

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#62998) Valkűr


Valkűr
őstag

Itt csak picit feljebb toltam...Érdemes a legalsó mérést megnézni ahol kevés a volt mennyi lesz adott húzással..

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#62999) Habugi


Habugi
addikt

Kérek engedélyt trollkodni..

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#63000) Valkűr


Valkűr
őstag

Hőfok és egyebek...

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.