Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62901) ViZion válasza Omli85 (#62900) üzenetére


ViZion
félisten

Valahogy az összes AM3+ lapra igaz ez, hogy mocsok drága, kevés a választék is... AMD erre figyelhetett volna jobban, de ez a topik kezdete óta téma már :(( Remélem Zen-re jobban figyelnek majd. Hiába jóáras a proci, ha a lapok Intel árak fölött vannak. 20k alat, mATX méretben semmi nincs igazán, ami ajánlható. Intelnél meg van. Ez, és a hülye alap beállítás jól keresztbe tett az AMD-nek. Alacsonyabb fesszel, minden proci +3-500 MHz-vel feljebb kellett volna kiadni... szerintem.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#62902) Omli85 válasza ViZion (#62901) üzenetére


Omli85
őstag

Nem voltak ilyen drágák mindig ezek a lapok. 30K körül vettem a Killert akkor 40K körül volt a Saber most meg majdnem 60K... (bolti árak)

Ezen az alap órajeles dolgon én is gondolkodtam már, hogy miért így csinálta az AMD mikor szinte minden egyes kocka visz röhögve 500MHz körüli OC-t alapfeszen...

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#62903) Kroni1 válasza Omli85 (#62902) üzenetére


Kroni1
veterán

Egyetértek! Tavaly még én is 20-ért vettem boltban az M5A97 Evo2-t, most 30k körülre felszaladt...

Amugy meg szerintem azért csinálja az AMD ezt a tul nagy fesszel történő kiadást, hogy minél több darabot tudjon értékesiteni, és minél kevesebb legyen a selejtarány. Ahogy javult a technológia most már ki merték adni a 95W-os 8320E-t, mert simán megy a korábban meghatározottnál kisebb fesszel is a procik nagyrésze, de ez akkor is kevés szerintem is. Én mondjuk mindegyikből csinálnék egy tesztelés során nagyon kiválogatott Select Editiont, ami mondjuk drágább is lehetne, az extrém tuningosok meg is adnák a felárat érte szerintem.

(#62904) Omli85 válasza Kroni1 (#62903) üzenetére


Omli85
őstag

Értelmes árkategóriában válogatott prociért simán adok felárat persze nem várom el hogy 20K ért dobálják az ilyen procikat de ne is 80K ért... :DDD

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#62905) Jakuskacsa válasza Omli85 (#62900) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

En joarasan vettem itt a ph-n egy x4 phenom ii 955 tarsasagaban 45 ert a saber lapot. Phenomot eladtam kicsit hozzalöktem es jött is bele az fx8xxx... de az fx ara is megint fölfele megy legalabbis a hasznaltakert. Epp azt neztem, h hasznaltan itt par ezerrel adjak csak kevesebbert mint ami az uj ara... nevetseges....
60 at en sem adtam volna erte...

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#62906) Joe-Soft válasza Jakuskacsa (#62905) üzenetére


Joe-Soft
tag

Szia!

Én azért határoztam el, hogy Új alaplap, Új processzor.
Ezt legalább tudom, hogy senki nem gyilkolta...
Ellenben a használtaknál... hát finoman fogalmazva is.... sok esetben siralmas a helyzet.
Semmi tartozék a laphoz, azt még az ára is magas ahhoz képest, hogy használt. nem is beszélve a garanciáról..
nekem megérte inkább kifizetni az új árat... :K

(#62907) Jakuskacsa válasza Joe-Soft (#62906) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Szemelyes atvetel volt kiprobaltam, megtapiztam minden tartozekkal ha leszamolom a phenom proci arat 30 ban volt a saber lap, annyit megert...főleg h x4 procival hasznaltak... nem volt az nyuzva egy napot sem... a cpu helyzet az mar mas teszta, abban van igazad...

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#62908) rambustibi válasza ViZion (#62901) üzenetére


rambustibi
őstag

Nagyon elrugaszkodtak az árak intelnél is. Most az inteles saber mark s lapom 105e-be kerül :Y
Az AMD 990FX Pro R2.0 37e-be, a SABERTOOTH 990FX R2.0 is csak 51e-be kerül.
AMD-nél még mindig barátibb árak vannak ;) Processzor árakról nem is beszélve :K

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#62909) Valkűr válasza rambustibi (#62908) üzenetére


Valkűr
őstag

Az inteles Saber mindig is drágább volt, de most különösen :)

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#62910) Joe-Soft válasza rambustibi (#62908) üzenetére


Joe-Soft
tag

Szia rambustibi!

Kicsit off a téma, de te véletlenül nem Audis vagy???

(#62911) tboy93


tboy93
nagyúr

Elég tanácstalan vagyok :( Eddig nagyon AMD párti voltam, PII X2 aztán X4, most is a 8320-8350 körül nézelődtem, de még nem vagyok biztos benne. Mivel lapot ígyis-úgyis kell cserélnem, ezért nézelődök intel fronton is, sok helyen hallom hogy játékokban jobbak. Lapot is lehet olcsóbban kapnék hozzá mint 40k, amit az fx alá be kéne tolni. Másrészt kevesebbet eszik, ami azért lehet nálam fontos, mert "csak" egy 500w-os fsp aurum tápom van és ha esetleg beraknék még egy 270x-et a mostani mellé, akkor nem mindegy mennyit eszik a cpu.

(#62912) Valkűr válasza tboy93 (#62911) üzenetére


Valkűr
őstag

2 darab 270-hez eleve nem elég a 500 wattos tápod, és oda már kell egy nagyobb i5,i7...a 270 ha tolod neki 180wattot megeszik...Ebből kettő plusz a tobbi és az 500watt édes kevés lesz...

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#62913) mackosajt válasza rambustibi (#62908) üzenetére


mackosajt
addikt

Az nem Asus 99FX pro akarna inkább lenni, mint "AMD"?

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#62914) rambustibi válasza Joe-Soft (#62910) üzenetére


rambustibi
őstag

Joe-SoftDe igen :K
Mackósajt: Az akart lenni, sajnos elírtam :B

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#62915) tboy93 válasza Valkűr (#62912) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szóval ha 2db 270x-ben vagy esetleg 1db 290x-ben gondolkodom akkor felejtsem el a 8xxx szériát?

(#62916) mackosajt 1 éves :DDD Ha már itt tartunk egy bikára húzott 8350 + 2db 270x mit kajolhat? mekkora táp kell ennek a szettnek?

[ Szerkesztve ]

(#62916) mackosajt válasza tboy93 (#62915) üzenetére


mackosajt
addikt

Nem kell elfelejteni ;)

De a tápod cserélni kell.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#62917) Valkűr válasza tboy93 (#62915) üzenetére


Valkűr
őstag

Oda egy 650wattos 80P táp minimum kell...

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#62918) tboy93 válasza Valkűr (#62917) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mi az a 80P? :D Hatásfok?

(#62919) Valkűr válasza tboy93 (#62918) üzenetére


Valkűr
őstag

Igen 80 pluszos :)

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#62920) mackosajt


mackosajt
addikt

Tőletek is megkérdezem, de most már kíváncsi vagyok nagyon.

A giga lapokban terhelés alatt felfelé droppol a fesz, ergo ezért szopó a tuning, mert túlfűti a kockát.
Itteni Asrockos tagnak meg lefelé, neki a betöltéshez kell fölé lőni a feszt, mert terhelve leesik, és azért fossa össze magát a rendszer.

Melyik a jobb eset? (Nekem utóbbi jobbnak tűnik)

Illetve Saber, vagy 99FX pro lapban egy FX-8350 alatt ez melyikre hasonlítana?

Melyikben tudnám jobban meglódítani a kockát?

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#62921) Pancsermeste válasza mackosajt (#62920) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Nálam az AsRock Ext4 LLC 50%-on elég pontosan tartotta a feszt.
Most a Saber LLC Ultra High-on szintén tartja.
Ha terheléstől függően változik, és nem lehet LLC-vel egyensúlyban tartani, akkor talán az a szerencsésebb, ha nagy terhelésen kicsit megemelkedik a fesz. Alacsonyabb terhelésen úgysincs szükség nagyobb feszre, na meg ugye, ha működik az energiagazdálkodás, akkor idle vissza is veszi.

-= Pancsermeste® =-

(#62922) Maotun válasza rambustibi (#62914) üzenetére


Maotun
őstag

privátba kértem tanácsot mester :R megköszönném a választ :R

(#62923) Kroni1 válasza Pancsermeste (#62921) üzenetére


Kroni1
veterán

Szerintem is az a jobb, ha terhelésre az LLC felülkompenzál. Hisz ha nagy terhelésnél esik, na pont akkor van h nem elég neki a kakaó és instabil lesz, fagy.

(#62924) Johni5 válasza mackosajt (#62920) üzenetére


Johni5
őstag

Csak Asrockról tudok véleményt nyilvánítani.De spec nálam a dropp az 10mV lefelé.
Saber Eldiablónál volt.Kivesézte rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#62925) mackosajt válasza Pancsermeste (#62921) üzenetére


mackosajt
addikt

Én arra gondolok, hogy energiagazdálkodás nélküli állapotban amikor belövöm a feszt, nekem a giga lapom llc mentesen (nincs benne állítási lehetőség) 1,45 felett már közel 0,1 voltnyit dob rá terhelésen, amitől meg a hőmérsékletem száll el.
Viszont ha lentebb teszem a feszt, akkor a win be sem tölt, hibával restartol magasabb órajeleken.

De ha történetesen fordítva menne a drop, lehet tudnék magasabb órajelet simán lőni, mert win-hez biztos elég lenne a kakaó, és terhelés alatt sem főzné szét a fesz felfelé drop miatt.

Illetve azért gondolkozom, mert míg asus és giga a fázisokat a tekercsek számából adja, addig a popókavics valós fázisokat számol, és a professional több fázisú is, mint a saber.

Komolyan úgy szeretem, hogy elbizonytalanítanak dolgok, amikor találok ilyen infókat.

Az erősen a saber mellett (vagy 99FX pro) szól, hogy 0,00675 lépcsőben lehet állítani, míg az asrockot 0,0125-ben.
Viszont a giga csak 0,025 lépcsőben.

Nem bírok dönteni. :D

Miben tudnám jobban kihajtani a kockám.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#62926) Bossp


Bossp
addikt

Üdv!

Alaplap cser bizniszbe bonyolódtam. Az eredeti ajánlat Seggszikla 990Fx Killer+10k Magyar Huf ----> 990Fx Sabertooth 2.0. Meg érkezett nem működött a rendszer. Utólag kiderült Hogy nem 2.0-ás verziót hanem a simát kaptam ami csak az utolsó Bios frissítéssel támogatja a procim. ezzel életre is bírtam a rendszert.

A kérdésem hogy a sima Sabertooth is jó választás az Fx 8300-as sorozathoz főleg úgy hogy jóval 4,5 Ghz fölé jutás a cél? Vagy küldjem vissza? Már az aggasztó picit hogy 2012 végén jött rá ki a legújabb Bios.

Köszi Előre is a Sabertooth-okban tapasztaltaknak.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#62927) Pancsermeste válasza mackosajt (#62925) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Értem, hogy gondoltad, csak azt nem gondoltam volna, hogy 0.1V-al túllövi. Az mondjuk már valóban sok. Én úgy szoktam belőni LLC-vel, hogy max. 0.02V-ot dobjon rá full terhelésen. Sabernél most még ennyi sincs.

Ha viszont fordítva lenne nálad, akkor meg alapból kellene jóval nagyobb feszt belőni, hogy terhelés hatására ne zuhanjon be. Ez mondjuk egy játék esetén, ahol ugyan felkapcsol a max. Power State feszültségére, ám mégse pörög 100%-on a proci, feleslegesen adná neki a megemelt feszt, mert ott kevesebbel is beérné, szóval fűtés szempontjából ez se jó!

Azt a fázisos/tekercses gondolatmenetedet nem igazán értettem, de ezzel bizonyára nem vagyok egyedül! ;)

(#62926) Bossp: Nekem is Saber 1.0 van, tökéletesen üzemel FX-8350-el.

[ Szerkesztve ]

-= Pancsermeste® =-

(#62928) Valkűr válasza Bossp (#62926) üzenetére


Valkűr
őstag

Szerintem sűrűn Bios az olyan lapokhoz jön ki ahol sok a hibalehetőség...Minek adna ki a Saberhez ha nincs vele probléma és fut tökéletesen az FX procikkal is?

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#62929) mackosajt válasza Pancsermeste (#62927) üzenetére


mackosajt
addikt

erre gondoltam, de most elolvasva pont rájöttem, hogy hülyeséget írtam a fázisokat illetően, mert az MSI-ről írják, hogy valódi fázisos. ;)

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#62930) Kroni1 válasza mackosajt (#62929) üzenetére


Kroni1
veterán

Egyébként érdekes. Ezek szerint az ASUS által reklámozott 8+2 fázis az gyakorlatilag marketing bullshit, és valójában kb. csak 4+1-et jelent.. :F

Az ott tesztelt lapok közül az MSI a legszimpatikusabb ebből a szempontból, bár azért a Crosshair is igen jól szerepelt szóval talán nincs akkora jelentőssége ennek a fázisszámnak..

[ Szerkesztve ]

(#62931) Pancsermeste válasza mackosajt (#62929) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Aham... értem.
Akkor leírom mi az én véleményem erről:
Ez a 'valódi fázis' vs 'nem teljes értékű fázis' kb. hasonló mint a 'valódi mag' vs 'nem teljes értékű mag' kérdése.
Ha a vezérlő chip-ből indulunk ki, akkor az meghatározza, hogy hány fázist tud kezelni. Vannak lapok, ahol be sem kötik mindegyik kimenetét.
Viszont a vezérelt fázisok számánál is fontosabb tényező, hogy a fázisok kimenetei mennyire terhelhetők. És ebben jobb az Asus, mint a többi gyártó. Amúgy pl. Asusnál maradva, természetesen nem csak a tekercsekből van kettő egy fázishoz, hanem a MOSFET-ek is duplázva vannak, melyeken keresztül kapja meg a CPU a delejt.
Szóval terhelhetőség szempontjából ez a megoldás is tekinthető teljes értékűnek, az más kérdés, hogy stabilitás szempontjából jobb, ha már a vezérlés is több szálon történik. Mondjuk, a digitális chip-ek már 4 fázissal is meglehetősen pontosan tudják tartani a kimeneti feszeket.

-= Pancsermeste® =-

(#62932) Omli85


Omli85
őstag

Én pont tegnap este szórakoztam kicsit, miközben egy másik gépet telepítgettem unatkoztam :D

Na most a következő helyzet alakult ki :
Neki álltam kicsit ibt alatt szórakozni...
Annyi lett az eredmény, hogy 4.5GHz-n megálltam mert efelett már olyan ugrások vannak feszben meg hőtermelésben, hogy nem bírok vele hiába van vizezve a proci nemérdekli :D 70 fok fölé meg nem akarom engedni szóval amíg 60-70 között tudom tartani ibt alatt addig megyek... A lentebb leírtak alapján a 4.7-es IBT tesztbe már inkább nem vágtam bele mert fáradt voltam.

vcore biosban: 1.4750v
vcore offset: +100mV

Nos így a következő helyzet alakul ki, nyugalmi állapotban mikor milyen kedve van meg hogy van "terhelve" a cpu 1.400-1.520 közötti tartományban változik a fesz.
Azonban ha rá eresztem az IBT-t akkor be ejti 1.400-1.440v közötti tartományba.
Itt többnyire 1.416 vagy 1.428-on dolgozik mikor milyen kedve van...

Szóval fuck :DDD

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#62933) Out válasza Omli85 (#62932) üzenetére


Out
addikt

Én is amikor gépet telepítek, akkor szoktam unalmamban szórakoztatni magam. Te milyen síkosítót használsz?

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#62934) ViZion válasza Out (#62933) üzenetére


ViZion
félisten

vizuális típus vok... ez fájt... :O :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#62935) Omli85 válasza Out (#62933) üzenetére


Omli85
őstag

Jól van erre jár a jutalomsör :DDD :C .

Amúgy itt egy ibt kép elemezzétek :D

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#62936) Out válasza Omli85 (#62935) üzenetére


Out
addikt

Egy ilyen eredménnyel kiegyeznék az FX-6300-as procimnál, amit majd csak jövő héten fogok tudni tesztelni, amikor lecserélem a gyári hűtőt :)

Egyébként az elképzelhető, hogy a mostani FX-6300-as processzorok esetleg egy kicsit módosított technológiával készültek (mert mondjuk felfedeztek valami problémát), mint az első szériások? Vagy ez teljesen hülyeség? Ugyanis én kb 2 hónapja vettem a procimat boltban, viszont nem tudom, hogy mikori gyártású. Ettől persze még lehet hogy ez egy első szériás beragadt készlet :)

[ Szerkesztve ]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#62937) Omli85 válasza Omli85 (#62935) üzenetére


Omli85
őstag

Itt meg még egy :
Úgy látszik a reggel még friss és üde a drágaszág mert elég "hűvösen" maradt és elég kiegyensúlyozott értékeket hozott. :DDD

És itt ahogy látszik amint lefutott az ibt egyből ott van az 1.500v feletti értékek... wtf ? :D

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#62938) .zSoLTi. válasza Omli85 (#62937) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Na az èn alaplapommal ilyet nm kell csinálni, veryhigh-on 2. körnèl droppol a vrm. :( Pedig 1,428v a max amit kap a proci.

(#62939) Omli85 válasza .zSoLTi. (#62938) üzenetére


Omli85
őstag

Addig nem nyugszok ám amíg meg nem lesz a 4.7GHz ibt stabilra...
Max kiteszem az ablakba a reseratort aztán az majd behűti a vizet.. kinti hőmérséklet elég benchbarát mostanában :D.
Ha meg valami enged akkor így jártam :D de ha valami elesik az ütközetben akkor az remélem a deszka lesz magában :D :D :D....

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#62940) .zSoLTi. válasza Omli85 (#62939) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Èn meg lehet elkezdek vadaszni egy asus m5a990x evo r2 lapra. Mert ez a giga nem igazán akarja amit èn..

(#62941) Habugi válasza Omli85 (#62937) üzenetére


Habugi
addikt

Miféle játékvize van magának kérem?! :Y

63°C-os kupak/socket 20perc ~1.5V IBT után az nagyon, őőőő, az qrvajó!! :K :C

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#62942) Tomko78 válasza Out (#62936) üzenetére


Tomko78
őstag

Ha első szériás se lenne gond , de hidd el annyira nem ragadnak be a FX-6300 cpuk elég keresettek :) én így használom a FX-et :)

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#62943) Bossp válasza Omli85 (#62937) üzenetére


Bossp
addikt

Egy kis gyors teszt Seggszikla Killer váltása Sabertooth-ra. Alapfeszen (LLC Ultra) 100 Mhz-el feljebb jutottam mint Asrock-al a legmagasabb órajel amit stabilizálni tudtam 75 Celsius alatt IBT very High-on. (Itt a képen a hőmérséklet fűtött szobában a gázkonvektor mellett :D).

Omli85 ajánlom figyelmedbe az azonos órajelen majd 10 % sebesség különbséget! :S

2 óra tesztelgetés után tovább jutottam mint a Killerrel hetek alatt :D. És ki tudja még meddig jutok alap feszen és majd emelt fesszel nyitott ablak fűtés nélkül mellett :D.

+ egy kis gyors Bench. Régi lappal a rekord és az újjal egy gyors mérés egymás felett:

Durva hogy ekkora különbség van két lap között azonos procival szinte azonos óra jellel. Pedig nem volt throttling ASSRocknál sem!

[ Szerkesztve ]

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#62944) Bossp válasza Bossp (#62943) üzenetére


Bossp
addikt

ui.: 4,6 Ghz-nél már kifagyott alapfeszen :( na majd ha jönnek a komolyabb hidegek megnézzük mit bír!

Egyébként VCore Tempet meddig lehet engedni Illetve mikor throttlingol a Sabertooth-oknál?
Illetve az 1,364-es alap default fesz Bios-ban nem magas picit?

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#62945) mackosajt válasza Bossp (#62943) üzenetére


mackosajt
addikt

Na jó. Azt hiszem nincs több kérdés, szarakodas, nekem saber kell.
Illogikus lépésre készülök, további összeget fordítani az öreg amdbe.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#62946) Jakuskacsa válasza Bossp (#62943) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Figyelj csak, nekem saber + 8320 am van, szintúgy mint neked, itt egy cb15 teszt tőlem. Szerintem még vagy egy kis finomhangolás hiányzik nálad, vagy egy kis fesz a cpu-nak, mert én ha nem is sokkal de verem azonos órajelen.

A sok teszt miatt vannak csúnyább eredmények is a listán, azok a félresikerült/vagy kevés fesz miatt vannak. De pl. nálam 4,49 en kap 710 pöttyöt bármikor, nálad 4. 52 őn "csak" 707 valami még nem teljesen kerek, de nem jártsz messze tőle :K

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#62947) Jakuskacsa válasza Bossp (#62944) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Most nézem, hogy defaulton tolod... adjál neki egy kis feszt, az lesz ott a gebasz... az nagyon jó, ha defaultod 1,36v, és ennyin elmegy stabilan. Próbáld meg 4,6Ghz-n és adjál neki 1,38, 1,392 voltot, hidd el, cserébe kapsz egy kis teljesítményt. Nálam 4,6Ghz -hez már 1,43v kell... jó kockád van ezekszerint szereti a tuningot és bírja is! Nálam még 75 foknál sem "akadt" jól bírja a saber lap... a hűtés legyen jó! Vrm birni fogja... nálam játék alatt kb 55 fokosak a vrm 1 ill. 2. kemény tesztelgetés után 65fok... az biztos nem fog throttlingolni...

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#62948) Valkűr válasza Jakuskacsa (#62946) üzenetére


Valkűr
őstag

Nálam 4.5 -ön 714 volt, 4.7-en pedig 745 és nemigen volt finomitgatva, szintén Saber lapban.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#62949) Jakuskacsa válasza Valkűr (#62948) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Értem amit írsz, de szerintem akkor is kevés neki ott a fesz... nálam és nálad is többet csinál ugyanazon a Ghz-n ergo kevés neki a fesz szerintem...

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#62950) Kroni1 válasza Jakuskacsa (#62949) üzenetére


Kroni1
veterán

Te ugy látod, hogy mondjuk 4.5GHz 1.5V-on jobb a gép teljesitménye mint 4.5GHz 1.36V mellett!? Ez nekem új, én azt gondolom az a legjobb ha a lehető legkisebb fesz mellett érjük el a kivánt frekit, stabilan. Ekkor lesz legkisebb a melegedés, a fogyasztás, a drop, stb...

Nem lehet h a pontkülönbség más komponensek pl.a RAM-ok miatt van!? Én nem használok ilyeneket mert nem érdekel, de speciel szimpatikusabb az a proci ami alacsonyabb fesszel viszi ugyanazt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.