Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62851) guftabi96 válasza Plasticbomb (#62847) üzenetére


guftabi96
addikt

4 ghz alatt be se bootol :D

#KeepFightingMichael

(#62852) hackeeeee válasza hackeeeee (#62850) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Odatoltam neki 0,225V-t, ez win alatt ~1,56V, szintén beállt physics teszt alatt 217-es RC-vel is. Nem kínzom tovább. :) 5GHz felett van valid. Így is többet hozott már, mint amire számítottam.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#62853) Habugi válasza hackeeeee (#62852) üzenetére


Habugi
addikt

Nekem kezd ellenszenves lenni a lapod, oké hogy az 5Ghz-et vicckategóriásan alacsonyabb feszen viszed vele 24/7-re mint az UD3-ban tudtam de nem kéne felette sem szórakoznia..

Nem hogy a Firestrikeot de még a Vantaget is bírja a proci az említett feszekkel, utóbbi az instabil FX tuningok réme..:

:U

RAM / CPU-NB ?!

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#62854) hackeeeee válasza Habugi (#62853) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ram 17xx, alapból stabil ezekkel az időzítésekkel, direkt nem is piszkálom, plusz 217-en még pár mhz-vel lassabban is mennek.

CPU-NB: 24xx-HT: 26xx... és nem.. Bármit csinálok, 5GHz felett elszáll. Az 5060 még meglett, normális fesszel, de felette már nem jön össze.

Véleményem szubjektív...

(#62855) Habugi válasza hackeeeee (#62854) üzenetére


Habugi
addikt

Passz, még az is lehet a VRM-ed melegszik el, nem tudom.

Ha gondolod.., a lap még megvan, tekintve hogy az integrált hangkártya kakukkos rajta nem tudtam kitalálni mennyiért rakjam ki apróra, kéred? :D

Nincs esetleg olyan BIOS az UD5-ödhöz amiben nincs LLC? Nem röhög! :)
Eskü megnézném..

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#62856) hackeeeee válasza Habugi (#62855) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Kapja kintről az 5-10 fokos levegőt, így nem hiszem, hogy elmelegszik.. Bár nem tudom..

Nincs, tudtommal.

Véleményem szubjektív...

(#62857) mackosajt válasza hackeeeee (#62856) üzenetére


mackosajt
addikt

5-10 fokos levegő???? :Y :Y :Y

Hol van az a gép? Az udvaron?

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#62858) Habugi válasza mackosajt (#62857) üzenetére


Habugi
addikt

Kérded Te aki 4.3-on használja? :DDD

Há' hol van az a gép, a kazánházban?? ;]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#62859) mackosajt válasza Habugi (#62858) üzenetére


mackosajt
addikt

Ott...

Szerintem a lapom lassan unja az OC-t.

Ugye a 8120 alatt kapott bőven a melegből.

Ezért akarok váltani, hátha. De ha az aprós emberek ennyire lassúak, beújítok valami durvát, úgyis jön a karácsony. :D

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#62860) hackeeeee válasza mackosajt (#62857) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Rányitottam az ablakot. Kint hideg van. :D

Véleményem szubjektív...

(#62861) Joe-Soft válasza hackeeeee (#62854) üzenetére


Joe-Soft
tag

Szia Hackeeee!

Láttam az adatlapodon, hogy Cooler Master Seidon 240M vízhűtésed van.
Szépen megkérlek, leírod a tapasztalataidat?
Mennyire hatékony? stb

Üdv: Joe

(#62862) MinionFlasH válasza Joe-Soft (#62861) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

Most őszintén, rá kell nyitnia az ajtót, szerinted jó??? ;] :DDD

(#62863) Joe-Soft válasza MinionFlasH (#62862) üzenetére


Joe-Soft
tag

:Y :B
Ez kimerítő válasz volt.. :DD :Y

(#62864) hackeeeee válasza MinionFlasH (#62862) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ajtót nem kell rányitni, csak ablakot..~1,55V-n 5200 MHz-n. De ha Neked az ablak az ajtó, ám legyen.

Amúgy, 5Ghz-n elbír egy FX-el IBT alatt ~26-27 fokos szobában.. Szerinted rossz? Ott van alatta nagyjából 200-250W hő.. Én rossznak nem nevezném. De, ahogy érzed.

Trolling rovat off, thx. Látom itt tart a szakmai topic szintje. "vállonvereget".

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#62865) Habugi válasza MinionFlasH (#62862) üzenetére


Habugi
addikt

DegecCc..

1.5V fölött teljesen normális hogy próbál rá vigyázni, tavaly télen a nagy benchelések/3DMarkolások közepette amikor toltam fesszel mint az állat én is gyakran rányitottam az ablakot, kívülről tudtam az ablak alatt elvonuló jegesmedve családok tagjainak nevét..

Ez ugyan még nem extrém tuning de valahol a kettő között, aztán ugye akinek nem telik száraz jégre/LN2-re és/vagy nem ért hozzá hogyan is kell csinálni, annak marad a jó öreg ablak, általában késő este mert a barátnők/élettársak/feleségek 99%-a elég nehezen tolerálja a 2°C-os kereszthuzatot.. :DDD

Forró tea, kis vazelin az orrokra nehogy szétfagyjanak, két réteg zokni és mehet a menet.. :K

(#62864) hackeeeee:

Fel ne vedd neki KékÖrdög.. :N :R
Majd egyszer rátol 1.525 - 1.575V-ot ő is és ne félj lesz majd pacsi pingvinekkel.
Ez nem hűtő kérdése hanem józanság, ilyen fesz mellett ugye marhára nem csak a proci melegszik.., erről az integrált hangkártyám sokat tudna beszélni/mesélni, csak ugye szegény megnémult. ;]

(#62866) Out:

LoL

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#62866) Out válasza Habugi (#62865) üzenetére


Out
addikt

Az utolsó mondattal az eszkimószexre gondoltál?

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#62867) hackeeeee válasza Joe-Soft (#62861) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A kérdésedre válaszolva. Amikor vettem, akkor indult meg a Nepton promója, csak még nem volt kapható sehol. Azt szerettem volna, de nem sikerült szerezni.

Amit most elbír, szerintem teljesen rendben van. Jó kis hűtő, Én szeretem. Agyaltam már rajta, hogy lecserélem, de valszeg nem nyernék sokat, ha csak nem épített víz (pl. ekwd) lenne helyette. Így maradt.

4 venti javasolt rá, mert kettővel nem nagyon tudtam átszellőztetni a bordát, pedig nem túl vastag.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#62868) MinionFlasH válasza hackeeeee (#62864) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

Mint a topic hangulatfelelőse kikérem magamnak a rágalmakat, illetve, hogy rossz lenne a hűtőd, csak egyszerűen viccesnek( tényleg hasznos) találtam, hogy rányitod a kétszárnyú teraszajtót. Ennyi az egész, nem akartalak bántani, megsérteni, piszkálni. :R

(#62869) Joe-Soft válasza hackeeeee (#62867) üzenetére


Joe-Soft
tag

Szia!

Köszönöm a válaszodat! :R
Amúgy a Nepton-on gondolkodom, illetve van egy másik hűtő Enermax LiqMax II 240.
Nagyon jól szerepel a teszteken. [link]

Nagyon szimpatikus a teljesítménye. Ráadásul az alaplapom is kímélném, mivel nem egy 1,2Kg-os hűtőt kellene tartania..

(#62870) ViZion válasza MinionFlasH (#62868) üzenetére


ViZion
félisten

Szerintem vicces volt. ElDiablo kivitte a vasat télen és ott tesztelte, nincs ezzel semmi baj, a bencselés ilyen. Meg ugye akinek nem fuSSa nitrós szettre (nem bántásból mondom), az ott ügyeskedik, ahol lehet.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#62871) rantotthusi


rantotthusi
tag

sziasztok a kerdesem az volna hogy hogy jobb hasznalnom a procit nb2200ön es 4ghzen vagy nb2000es 4,2ghz a proci ez egy fx6300 egy asrock 970 extreme 3 as lapban ti mit ajanlanatok??? legyszives ne a lapot piszkaljuk most!! koszonom!!

(#62872) Habugi válasza rantotthusi (#62871) üzenetére


Habugi
addikt

Pedig rántott husiról nevet válthatnál párolt husira ha... :B :P

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#62873) hackeeeee válasza Joe-Soft (#62869) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A nepton elvileg elég jó, csak érdemes lehet manuálisan belőni a pumpát, mert maxon elég hangos tud lenni.

Véleményem szubjektív...

(#62874) Joe-Soft válasza hackeeeee (#62873) üzenetére


Joe-Soft
tag

Köszönöm a szakmai tanácsot. :R
Valószínűleg az Enermax LiqMax II 240 vízhűtés lesz :)
Csak legyen fizetés már :) :K

(#62875) hackeeeee válasza Joe-Soft (#62874) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem a raijintek tetszik még, De egybevizet egybevízre már nem fogok cserélni, ez biztos. :) Akkor már ekwb építhető szett. Csak az kicsit más árkategória.

Véleményem szubjektív...

(#62876) mackosajt válasza hackeeeee (#62875) üzenetére


mackosajt
addikt

Eisberg (Solo)

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#62877) Joe-Soft válasza hackeeeee (#62875) üzenetére


Joe-Soft
tag

Hát igen. Az épített víz szett az más világ... Árban meg pláne :) :Y
De én egyszerű halandó, gépesítettkubikusnak meg teszi az Enermax is :) :B

(#62878) Omli85 válasza Joe-Soft (#62877) üzenetére


Omli85
őstag

Hát ezt megtapasztaltam én is idén... félúton úgy voltam vele inkább már nem számolgatom mennyit költöttem :DDD . Pedig volt amit jó áron vettem aprón de inkább nem adom össze a számokat.
Az, hogy megérte e vagy sem hát ki, hogy ítéli meg a dolgokat. Logikusan kalkulálva nem igazán, de mivel szeretek barkácsolni meg hát a gép és a vga is kapott oc-t így azért bőven van lehetősége tovább feszegetni a határokat az embernek. Alaplap hűtésére kéne még valamit kitalálnom egy vrm meg egy nb blokk jó lenne még a rendszerbe... ez is olyan mint bármilyen barkácsolgatás tuningolgatás... sose lesz kész :))

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#62879) Joe-Soft válasza Omli85 (#62878) üzenetére


Joe-Soft
tag

Szia!

Én az autómmal vagyok így.... (na meg a PC-vel)
Mindig van valami, amit meg kell javítanom, illetve tuningolni :)
Asszonyom örömére :K :C

Persze, mint tudjuk, befektetés nélkül, nincs veszteség!! :C :C :DD :DD :))

(#62880) Out


Out
addikt

Mi a véleményetek az Arctic-Cooling Freezer A32-ről? Mennyire tuningképes hűtő lehet? Egy FX-6300-ra raknám és a cél 4,5Ghz lenne. Van rá esély, ha nem számítjuk a proci tuningolhatóságát?

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#62881) MinionFlasH válasza Out (#62880) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

Szerintem jól teljesítene 4.5ghz-ig, de mennyiért vennéd, mert pl. ez acélosabb.

(#62882) Out válasza MinionFlasH (#62881) üzenetére


Out
addikt

Kb. 9 ezer forintért jutnék hozzá az A32-höz és van rá 72 hónap garancia is. 10 ezer nálam a lélektani határ és ez a 612 már kicsit felette van :)
Köszi a választ! :)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#62883) Omli85 válasza Joe-Soft (#62879) üzenetére


Omli85
őstag

Hát én is benne vagyok a dolgokban, autó, motor, pc... :D no de hát hobbira szánt összeget nem számolom, mert annak pont az a lényege, hogy szórakoztatja az embert, az élmény meg többnyire amúgy is megfizethetetlen :DDD

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#62884) Joe-Soft válasza Omli85 (#62883) üzenetére


Joe-Soft
tag

Ez így van!
Csak az nők másként látják ezt a dolgot.. :DDD :DD

(#62885) guftabi96 válasza Out (#62880) üzenetére


guftabi96
addikt

Aprón nézted már?
Ott is ki lehet fogni nagyon jó ajánlatokat.

#KeepFightingMichael

(#62886) Out válasza guftabi96 (#62885) üzenetére


Out
addikt

A32 kerestem, de nem találtam, így megrendeltem egy webshopból :)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#62887) guftabi96 válasza Out (#62886) üzenetére


guftabi96
addikt

nem feltétlen A32-re gondoltam :)

#KeepFightingMichael

(#62888) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok!

FX8320-ról érdeklődnék. A mai felhozatalban mennyire számít jó vételnek? Játékra és melóra is használnám, fallout 4, gtaV, battlefield, emellett GIMP, Eclipse, Android Studio, bár ezek annyira nem proci igényes programok.

Milyen lapba érdemes rakni?

CM hyper 212-vel reálisan mennyire lehet felhúzni?

(fsp aurum gold 500w táp, illetve r9 270x maradna, pII 965-öt és lapot cserélném)

(#62889) Out válasza guftabi96 (#62887) üzenetére


Out
addikt

Sejtettem, hogy nem arra gondolsz, viszont nincs türelmem ahhoz, hogy több száz hirdetést végignézzek és rákeressek a Google-ban, hogy vajon ez jó lesz a procimhoz tuning szempontból? Ez a nagy bajom az apróval csak :)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#62890) .zSoLTi.


.zSoLTi.
senior tag

Összeraktam havernak egy ga-970-ud3p ver2, fx6300 párost. Hát elkell mondanom, hogy ennek a lapnak sikerült jobb vrm hűtèst kapnia mint az èn xa990-ud3-amnak.. Nem gagyi müanyag kapcsok tarják hanem rugós fèm csavarok, gappad szèpen vègig èr mindenütt látszik a szèle körbe, arról nem beszèlve, hogy nagyobb is a borda.. Gondolkodòba estem, lehet ezzel szebben muzsikálna a 8320e-m is..

[ Szerkesztve ]

(#62891) Valkűr válasza tboy93 (#62888) üzenetére


Valkűr
őstag

Hát egy Asus lapot megérdemel:

[link]

vagy Giga

[link]

Ha ezektől olcsóbbat akarsz akkor Asusbol 97-es és a Gigából a 970-es..

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#62892) tboy93 válasza Valkűr (#62891) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szóval érdemes 35-40k körüli lapot alávágni?

(#62893) Valkűr válasza tboy93 (#62892) üzenetére


Valkűr
őstag

Érdemes, főleg ha szeretnéd tuningolni is...Alapon elég alá a két kisebb is...Nekem a 8350 alatt egy Asus Sabertooth van.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#62894) Jakuskacsa válasza tboy93 (#62888) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Szia! Nem rossz valasztas, főleg h többsegükből ki lehet hozni a 9370 es szintet egy kis tuninggal. Jò hűtő persze es egy jo lap persze feltetele. Ahogy a tigris kollega ajanlotta... jatekra nem rossz, nalam 8320@4.5, egy760 phantommal szepen mennek a jatekok fhd-n. Ha akad is egy ket hatareset jatek, max ultrarol lejebbveszed high-ra, es futni fog szepen...

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#62895) .zSoLTi. válasza tboy93 (#62892) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Igen, ès a hellyedbe asus-t nèzegetnèk mert a giga nálam folyamat vrm droppal küzd...

(#62896) tboy93 válasza Valkűr (#62893) üzenetére


tboy93
nagyúr

Köszi.

(#62897) Jakuskacsa válasza Valkűr (#62893) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Hat igen... nalam is egy sab lap hajccsa... kitünő valasztas, nagyon aprolekosan lehet benne mindent allitani/finomhangolni...

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#62898) Joe-Soft válasza tboy93 (#62888) üzenetére


Joe-Soft
tag

Szia!

Nemrég, amikor én is processzor és lapot vettem, sokat gondolkodtam, melyiket vegyem. Megjegyzem, akkor még nem ismertem ezt a topikot. Rengeteget olvastam teszteket, hardver specifikációkat.
Az FX8320 helyett inkább javaslom az FX8350-et. Az indok egyszerű. Alapórajelben az FX8350 4GHz, míg az FX 8320 3.5GHz. Tehát Ahhoz, hogy az FX8320 4GHz-en menjen, máris OC val kell kezdj. Míg a 8350 alapból megy annyit. Jelen árlista mellett 5Eft differencia van a két processzor között. Ami úgy gondolom nem sok, főleg, ha később húzni is akarod.
A másik tényező az alaplap. Ezen én magam többet morfondíroztam, mint a processzoron. Ami biztos volt, hogy Asrockot soha. Így szűkült a legalább a gyártók sora. Aztán a következő kritérium az alaplapon található cpu tápellátása. Így még szűkebb lett a lista. Amikkel én szemezgettem azok a következők voltak.
MSI 970 Gaming. Ez az alaplap 6+2 fázissal rendelkezik és kib@szott jó az alaplapi hangkártyája, ami valljuk be, játékoknál igencsak jól jön.
A másik versenyző pedig a Gigabyte GA99FXA UD3. Nos ez az alaplap is kiváló választás, ismerem a márkát és nagyon jó minőséget képvisel A tápellátása pedig 8+2 fázis, ami már igen csak ideális az FX prociknak :)
Ráadásul dual bios-szal rendelkezik...
Aztán a 3. versenyző nálam az Asus M5A99FX Pro 2.0. Nálam ez lett a tuti befutó. 6+2+2 fázissal rendelkezik. Szintén kiváló minőséget képvisel. Amiért ezt választottam, az az, hogy 990FX Chipkészletje van, hőcsöves vrm és chipset hűtő, nagyon jó tuningolást tesz lehetővé.
Nyílván egy Sabertooth vagy egy Crosshair jobb lenne, de amennyivel többe kerül, szerintem nem tud annyival többet...

Üdv: Joe

(#62899) Kroni1 válasza Joe-Soft (#62898) üzenetére


Kroni1
veterán

Proci terén nem feltétlen értek egyet. A 8350 magasabb alap fesz mellett tudja a 4GHz-et, mint ami a 8320 gyári értéke, jó eséllyel mindkettő elmegy 4.5GHz-ig, csak az a kérdés az adott kockának mennyi plusz fesz kell hozzá. Az is lehet hogy egy antituningos 8350-nek sokkal több fesz kell ugyanahoz az OC-hoz, és kisebb feszen tudsz stabilan járatni egy jobb 8320-at, de persze ez fordítva is lehet.

Itt megemlíteném a 8320E-t is, ami az előző kettőnél olcsóbb, mégis hasonlóan jól tuningolható, sőt mások szerint még jobban is! Alapórajelen nevetségesen alacsony a VID-je, 1.15V gyári feszültségen ketyeg!!! Az én példányom 1.25V-on megy 24/7-ben stabilan 4GHz-en, feljebb sajnos jó hűtő hiányában még nem próbáltam, de ha jól tudom ez is jóval alacsonyabb fesz, mint amit a 8350 ad alapból a 4GHz-hez.

(#62900) Omli85 válasza Jakuskacsa (#62897) üzenetére


Omli85
őstag

Tudásban és hangolhatóságban tény, hogy a Saber az egyik ha nem a legjobb deszka am3+ deszkák között, de azt azért ne felejtsük el, hogy ha nem jóárasítva vagy apróról jutsz hozzá a akkor mocskos nagy pofátlan lehúzás a 60K körüli árazása...
Azt mondjuk maga döntse el mindenki, hogy ki akar e adni plusz 20-30K-t egy jobb lapért amiben esetleg pár száz mhz-vel tud nagyobb OC-t összehozni mint egy "gyengébb" lapban amit meg megkap jóval olcsóbban.

Proci terén jelen ellásban szerintem ár teljesítményben a legjobb választás egy 8320E aztán OC-t neki :).
Sanszos, hogy kevesebb fesszel ki lehet facsarni belőle ugyan azt az OC-t és olcsóbb is mint a 8320,8350.
4.5GHz felett meg már kivétel nélkül mindegyiknek megjön az étvágya kell a combos hűtés stb ott már egyéb tényezők is vannak.

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.